Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
„Dostarczenie i wymiana silnika biogazowego wraz z niezbędną instalacją i montażem w istniejącym kontenerze agregatu HE-KEC-365/455-MG365-B.w formie leasingu operacyjnego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: NOVA Sp. z o.o.
1.3.) Oddział zamawiającego: NOVA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491873822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Śniadeckich 14
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@nova-ns.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/nova
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostarczenie i wymiana silnika biogazowego wraz z niezbędną instalacją i montażem w istniejącym kontenerze agregatu HE-KEC-365/455-MG365-B.w formie leasingu operacyjnego”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fe49c78-8aa5-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00053986
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://bip.malopolska.pl/nova
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://miniportal.uzp.gov.pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p.z.p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2019 r. poz. 123 i 730).
2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują: przy użyciu miniPortalu, który dostępny jest pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/, ePUAPu, dostępnego pod adresem: https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz poczty elektronicznej.
4. Rejestracja na miniPortal, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, wymaga: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na ePUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do następujących formularzy: „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” oraz do „Formularza do komunikacji”.
5. Rejestracja i korzystanie z miniPortal: Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z systemu miniPortal oraz Warunkach korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP).
6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB.
7. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP.
8. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest:
1) w zakresie proceduralnym:
Krystian Ferenc: przetargi@nova-ns.eu
2) w zakresie merytorycznym:
Michał Bugajski: biuro@nova-ns.eu
9. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.
10. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
11. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert.
12. Jeżeli zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ust. 11, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w ust. 11, zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert.
13. Przedłużenie terminu składania ofert, o których mowa w ust. 12, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: NV/V/P_Z/8/2022/902
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
Dostarczenie i wymiana silnika biogazowego wraz z niezbędną instalacją i montażem w istniejącym kontenerze agregatu HE-KEC-365/455-MG365-B.w formie leasingu operacyjnego.
DANE TECHNICZNE SILNIKA AGREGATU:
• Charakterystyka silnika:
Moc elektryczna: 100-110 kW.
Współczynnik sprawności elektrycznej: ≥ 41 %.
Współczynnik sprawności ogólnej: ≥ 83 %.
Stabilna praca silnika przy zmiennej koncentracji gazu od 35% do 70% CH4 w mieszance wraz z uzyskaniem pełnej mocy elektrycznej silnika i wymaganej sprawności.
silnik o zapłonie iskrowym
pojemności w zakresie od 6,00 do 8,00 litrów
Rok produkcji: fabrycznie nowy (2021-2022)
• Warunki gwarancji:
Gwarancja na silnik agregatu i elementy wymienione ramach usługi min. 12 miesięcy.
LEASING:
Warunki umowy leasingowej zgodnie SWZ:
1) Waluta: PLN,
2) Okres obowiązywania umowy leasingu operacyjnego: 36 miesięcy
3) Umowa leasingowa przewiduje spłatę w 35 równych ratach leasingowych
4) Wykonawca zapewni ubezpieczenie dla dostarczanych przedmiotu zamówienia, w całym okresie trwania leasingu. Zamawiający będzie zobowiązany do zapłaty za ubezpieczenie silnika agregatu na podstawie re faktury wystawionej w trakcie trwania umowy leasingu przez Wykonawcę – Finansującego na podstawie corocznych polis przedkładanych przez Wykonawcę z odpowiednim wyprzedzeniem, z zastrzeżeniem, że koszty ubezpieczenia nie mogą być wyższe od cen rynkowych w tym zakresie.
Wykonawca nie powinien ujmować kosztu ubezpieczenia w cenie ofertowej.
5) Opłata wstępna wynosić będzie 10 % licząc od wartości netto przedmiotu leasingu
6) Zamawiający oczekuje stałego oprocentowania
7) Po upływie okresu obowiązywania umowy leasingowej, po zapłacie ostatniej raty leasingowej, Zamawiający (korzystający – leasingobiorca) będzie miał prawo wykupu (nabycia) przedmiotu leasingu na własność pod warunkiem spłacenia przez niego wszelkich należności wynikających z umowy leasingu. Powyższe oświadczenie może być złożone w terminie do ostatniego dnia obowiązywania umowy leasingu.
8) Opłata końcowa za wykup przedmiotu zamówienia wynosić będzie – 1 % wartości netto przedmiotu leasingu (opłata za wykup)
9) Opłata końcowa za wykup zostanie wniesiona na podstawie wystawionej przez Wykonawcę
(finansującego – leasingodawcę) i dostarczonej do Zamawiającego (korzystającego – leasingobiorcy) faktury. Przejście własności silnika agregatu na Zamawiającego nastąpi po uiszczeniu opłaty za wykup wraz z ostatnią ratą leasingową na podstawie informacji wskazanej na fakturze. Faktura wykupowa, opiewająca na kwotę wykupu będzie potwierdzeniem przeniesienia na Zamawiającego prawa własności leasingowanego silnika agregatu pod warunkiem spłacenia przez niego wszelkich należności wynikających z umowy leasingu
10) Raty leasingowe uiszczane będą w terminach comiesięcznych zgodnie z harmonogramem spłat rat leasingowych, pod warunkiem doręczenia faktury Zamawiającemu co najmniej z 14 dniowym wyprzedzeniem.
11) Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie do umowy Ogólnych Warunków Umowy stosowanych przez Wykonawcę o ile zawarte w niej postanowienia nie pozostają w sprzeczności z treścią SWZ, nie nakładając na Zamawiającego dodatkowych, niezależnych od Zamawiającego opłat i prowizji związanych z należytą realizacja umowy leasingu w zakresie przewidzianym w SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami SWZ a Ogólnymi Warunkami Leasingu (OWL) przedstawionymi przez Wykonawcę, pierwszeństwo będą mieć postanowienia zawarte w SWZ, w pozostałym zakresie strony będą obowiązywać OWL, które nie mogą pozostawać w sprzeczności z SWZ oraz przepisami powszechnie obowiązującymi, w tym Kodeksu Cywilnego. Jeżeli Wykonawca stosuje OWL, powinien je przedłożyć najpóźniej na 3 dni robocze przed wyznaczonym przez Zamawiającego terminem zawarcia umowy.
Dodatkowe wymagania Zamawiającego:
Zasadniczymi elementami składowymi przedsięwzięcia są:
kompleksowe opracowanie dokumentacji niezbędnych na etapie przygotowania przebudowy, realizacji oraz eksploatacji planowanej instalacji,
demontaż silnika wraz z ramą i prądnicą z miejsca inwestycji
wykonanie niezbędnych prac umożliwiających zabudowę agregatu w obudowie kontenerowej oraz infrastruktury niezbędnej do jego funkcjonowania,
dostawa i zabudowa agregatu kogeneracyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą (urządzeniami peryferyjnymi), podłączenie wszystkich mediów niezbędnych do jego funkcjonowania oraz wykonanie niezbędnych robót konstrukcyjnych do podłączenia agregatu w istniejącym kontenerze.
dostosowanie sterowania, telemechaniki, systemu nadzoru nad pracą agregatu prądotwórczego oraz monitoringu, transmisji danych,
opracowanie i przekazanie Zamawiającemu instrukcji obsługi i eksploatacji urządzeń podstawowych układu kogeneracyjnego i pozostałych urządzeń współpracujących,
dostarczenie wymaganych deklaracji zgodności, atestów, certyfikatów, licencji oprogramowania, dokumentacji techniczno-ruchowych (instrukcji obsługi) wraz z dokumentacją powykonawczą
kompleksowe wykonanie prac obejmujących przesył energii elektrycznej z agregatów prądotwórczych do rozdzielni oraz odbiorów w oparciu o wykonaną i zatwierdzoną dokumentację jeśli jest ona wymagana przepisami prawa,
przeszkolenie personelu Zamawiającego, w zakresie eksploatacji oraz bieżącej konserwacji urządzeń
1) Silnik agregatu musi spełniać wszystkie warunki określone w pkt. IV niniejszej specyfikacji.
2) Serwis silnika agregatu zapewniony jest na terenie polski.
3) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany zapewnić dostępność części zamiennych oraz usług serwisowych dla agregatu przez okres gwarancji od zainstalowania agregatu na następujących warunkach:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, że części zamienne oraz usługi serwisowe, które nie są objęte udzieloną gwarancją jakości lub rękojmią, będą dostępne dla Wykonawcy po cenach rynkowych, a podmiot świadczący usługi serwisowe będzie posiadał autoryzację udzieloną przez producenta lub inne równoważne potwierdzenie należytej jakości świadczonych usług.
Wykonawca gwarantuje, że czas reakcji serwisowej, tj. czas przyjazdu serwisanta do siedziby Zamawiającego od chwili zgłoszenia zapotrzebowania na usługę serwisową, nie będzie dłuższy niż 3 dni.
Maksymalny czas naprawy określa się na 1 miesiąc.
Naprawy oraz inne czynności serwisowe powinny być wykonywane w siedzibie Zamawiającego. W przypadku, gdy naprawa lub inna czynność serwisowa nie może być wykonana w siedzibie Zamawiającego dopuszcza się wykonanie prac poza siedzibą zamawiającego potwierdzone protokołami zdawczo-odbiorczymi.
Wraz z przekazaniem silnika agregatu do eksploatacji, Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kontaktowe i adresowe podmiotu, który będzie świadczył usługi serwisowe i dostarczał części zamienne do silnika agregatu.
4) Wspólny Słownik Zamówień CPV:
• 31122000-7 Jednostki prądotwórcze
• 31120000-3 Generatory
5) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
6) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8.
8) Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych.
Pod pojęciem równoważności należy rozumieć, iż zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w danych technicznych silnika agregatu. Założone urządzenia winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami tak aby zespół urządzeń dawał zamierzony (zaprojektowany) efekt oraz nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu dostawy.
9) Koszt podatku od środków transportowych ponosi Zamawiający (leasingobiorca) na podstawie wystawionej przez leasingodawcę faktury.
4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
31120000-3 - Generatory
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 210 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ;
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 6.000 zł (słownie: sześć tysięcy złotych);
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku Santander Bank Polska S.A. o/N. nr rachunku Sącz 69 1500 1559 1215 5005 5754 0000 z dopiskiem:
„Wadium – NV/V/P_Z/8/2022/902”
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie p.z.p.
2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Zamawiający
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 p.z.p.), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p. zostanie odrzucona.
7. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 p.z.p.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy może ulec zmianie w przypadku:
1) zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT oraz podatku akcyzowego do poszczególnych wykonanych dostaw stanowiących przedmiot umowy,
2) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
3) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej,
4) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych,
− jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę.
2. W przypadkach określonych w ust. 1 powyżej Wykonawca, w terminie nie dłuższym niż 20 dni od dnia wejścia w życie nowych przepisów, zwróci się do Zamawiającego z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
3. Wykonawca wraz z wnioskiem będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu szczegółową kalkulację uzasadniającą wzrost lub obniżenie kosztów, wynikający ze zmiany odpowiednich przepisów, wraz ze stosownymi dowodami. Zamawiający dokona analizy przedłożonej kalkulacji wraz z przedłożonymi dowodami w terminie nie dłuższym niż 20 dni od dnia jej otrzymania. Jeżeli przedstawiona kalkulacja wraz z dowodami potwierdza wzrost lub obniżenie kosztów ponoszonych przez Wykonawcę, Strony dokonają dokona zmiany umowy w tym zakresie. Jeżeli przedstawiona kalkulacja nie potwierdza wzrostu lub obniżenia kosztów wykonania zamówienia, w wysokości zaproponowanej przez Wykonawcę, Zamawiający nie wyrazi zgody na wprowadzenie zmiany, o czym poinformuje Wykonawcę, przedstawiając stosowne uzasadnienie.
4. Niezależnie od ust. 2 i 3 powyżej Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę wynagrodzenia w zakresie określonym w ust. 1 powyżej, jeżeli przesłanki zmiany wynagrodzenia wynikają z samych przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz innych posiadanych przez Zamawiającego danych.
5. Zmiana umowy dopuszczalna jest w zakresie związanym z przestrzeganiem wszelkich obowiązujących przepisów dotyczących zapobiegania COVID-19.
6. Ponadto Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.
7. Zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2022-02-18 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://miniportal.uzp.gov.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2022-02-18 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni