„Prace konserwatorskie przy wybranych oknach, parapetach i kratach okiennych elewacji...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
„Prace konserwatorskie przy wybranych oknach, parapetach i kratach okiennych elewacji południowo-zachodniej i północno zachodniej bloku o nr inw. A-11 na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz I.”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoOświęcim
  • WojewództwoMałopolskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2020-07-02
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyPaństwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
  • Data publikacji ogłoszenia2020-06-23
  • Numer ogłoszenia553833-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 553833-N-2020 z dnia 2020-06-23 r.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu: „Prace konserwatorskie przy wybranych oknach, parapetach i kratach okiennych elewacji południowo-zachodniej i północno zachodniej bloku o nr inw. A-11 na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz I.”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, krajowy numer identyfikacyjny 27601500000000, ul. ul. Więźniów Oświęcimia  20 , 32-603  Oświęcim, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 338 448 003, e-mail muzeum@auschwitz.org.pl, faks 33 843 18 62.
Adres strony internetowej (URL): https://bip.malopolska.pl/auschwitz,m,329793,2020.html
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Państwowa Instytucja Kultury
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://bip.malopolska.pl/auschwitz,m,329793,2020.html

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
elektronicznie przez miniPortal oraz ePUAP
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: „Prace konserwatorskie przy wybranych oknach, parapetach i kratach okiennych elewacji południowo-zachodniej i północno zachodniej bloku o nr inw. A-11 na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz I.”
Numer referencyjny:
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest usługa - prace konserwatorskie przy wybranych oknach, parapetach i kratach okiennych elewacji południowo-zachodniej i północno zachodniej bloku o nr inw. A-11 na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz I. Zaplanowano wykonanie prac konserwatorskich przy 17 oknach wraz i parapetami z okratowaniem, kraty występują w przypadku 16 okien . Prace prowadzone będą na terenie bloku o nr inw A-11. Ze względu na technologię prowadzenia prac konserwatorskich konieczny jest demontaż skrzydeł okiennych. Zakres dotyczący zdemontowanych elmentów prowadzony będzie w wyznaczonym przez Zamawiającego pomieszczeniu w bloku o nr inw. A-9. Prace wykonywane in situ przy stolarce okiennej, okratowaniu i parapetach klatki schodowej (okna nr 23 i 55) należy wykonywać z rusztowania. Prace wykonywane in situ przy stolarce okiennej, okratowaniu i parapecie okna na elewacj północno-zachodniej (okno nr 47) należy wykonać z podnośnika, który zostanie zapewniony przez Zamawiającego (pkt.VI/4 SIWZ).

II.5) Główny kod CPV: 92522100-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
92522100-8


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 104000,00
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: 3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6) Pzp stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego: 3.1. w obszarze realizacji pozostałych zakresów prac konserwatorskich w bloku o nr inw A-11 objętych programem prac konserwatorskich będącym podstawą do realizacji zamówienia podstawowego o którym mowa w niniejszej SIWZ .3.2. Udzielenie zamowień, o ktorych mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6) Pzp dotychczasowemu wykonawcy usługi nastąpi w trybie zgodnym z Pzp tj. zamowienia z wolnej ręki, w ktorym zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy po negocjacjach. Negocjacje będą dotyczyć ceny, terminu realizacji oraz warunkow przyszłej umowy o zamowienie publiczne.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 126
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
126

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Przedmiot zamówienia , o którym mowa w § 1 wzoru umowy stanowiącej załącznik nr 6 do SIWZ będzie wykonany w terminie 18 tygodni od dnia podpisania umowy w tym tj. 126 dni.:1.1. Rozpoczęcie prac konserwatorskich – w terminie 14 dni od zawiadomienia Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia prac. Zawiadomienie MWKZ w sprawie rozpoczęcia prac konserwatorskich zostanie złożone w terminie 2 dni od dnia podpisania umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.1.2. zakończenie prac konserwatorskich w terminie do 12 tygodni od podpisania ww. umowy,1.3. przekazanie do weryfikacji dokumentacji powykonawczej o której mowa w § 2 wzoru umowy (załącznik nr 6 do SIWZ) w formie elektronicznej na adres e–mail: honorata.zbrzeska@auschwitz.org, zgodnie z harmonogramem rzeczowo finansowym stanowiącym załącznik nr 6 do wzoru umowy, do 15 tygodnia od podpisania umowy.2. Za datę wykonania przedmiotu zamówienia przyjmuje się datę podpisania protokołu odbioru końcowego.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 2. W przedmiotowym postepowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp dotyczące:2.1. Posiadania zdolności technicznych lub zawodowych niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego) wykaże, że posiada doświadczenie polegające na wykonaniu z należytą starannością w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, minimum 3 prac konserwatorskich dotyczących konserwacji elementów lub wyposażenia obiektu budowlanego wpisanego do rejestru zabytków, w tym:2.1.1. minimum jednej usługi polegającej na konserwacji zabytkowej stolarki okiennej i/lub drzwiowej (z wykluczeniem zakresu obejmującego wymianę stolarki na nową) o wartości nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto,2.1.2. minimum jednej usługi polegającej na konserwacji nawarstwień malarskich na podłożu drewnianym o wartości nie mniejszej niż 50.000,00 zł brutto (dopuszczalne są również prace wykonane przy wyposażeniu obiektów budowlanych),2.1.3. minimum jednej usługi polegającej na konserwacji metalu i materiałów mineralnych o łącznej wartości nie mniejszej niż 20.000 zł brutto.UWAGA:Na potrzeby oceny spełnienia w/w warunków udziału w postepowaniu przyjmuje się, że:- Za wykonaną pracę konserwatorską Zamawiający rozumie taką pracę, która została zrealizowana w ramach danej umowy i odebrana przez Zamawiającego/Wykonawcę jako wykonana należycie, zgodnie ze sztuką, przepisami prawa i prawidłowo ukończona.- Wartości prac konserwatorskich określone w walucie innej niż PLN, Wykonawca przeliczy w złotych według kursu średniego NBP (Tabela A) na dzień zakończenia tych prac konserwatorskich.- Przez prace konserwatorskie Zamawiający rozumie działania mające na celu zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, zahamowanie procesów jego destrukcji oraz dokumentowanie tych działań, zgodnie z Ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.2.2. Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego) wykaże, że dysponuje następującymi osobami:2.2.1. Kierownikiem prac konserwatorskich posiadającym :a) kwalifikacje i doświadczenie określone w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami,b) oraz co najmniej 5-letnie (licząc od momentu uzyskania tytułu zawodowego magistra po ukończeniu właściwych studiów wyższych) doświadczenie zawodowe (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy) w nadzorze lub kierowaniu pracami konserwatorskimi w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, z zastrzeżeniem, że doświadczenie to obejmuje co najmniej 6 miesięczną aktywność zawodową w zakresie konserwacji stolarki okiennej i/lub drzwiowej zdobytą w okresie ostatnich 5 lat przed przed upływem terminu składania ofert;2.2.2. Zespołem realizującym prace konserwatorskie składającym się z:a) co najmniej 2 konserwatorów zabytków, z których:1) pierwsza osoba posiada:• tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki w zakresie specjalności dotyczącej konserwacji i restauracji rzeźby, malarstwa lub konserwacji i restauracji malarstwa i rzeźby polichromowanej,• co najmniej 3-letnie (licząc od momentu uzyskania tytułu zawodowego magistra po ukończeniu właściwych studiów wyższych) doświadczenie zawodowe (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy) w wykonywaniu prac konserwatorskich w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, z zastrzeżeniem, że doświadczenie to obejmuje co najmniej 6 miesięczną aktywność zawodową w zakresie dotyczącym konserwacji stolarki okiennej i/lub drzwiowej.2) druga osoba posiada:• tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki w zakresie specjalności dotyczącej konserwacji i restauracji rzeźby, malarstwa, konserwacji i restauracji malarstwa i rzeźby polichromowanej lub konserwacji elementów i detali architektonicznych • co najmniej 3-letnie (licząc od momentu uzyskania tytułu zawodowego magistra po ukończeniu właściwych studiów wyższych) doświadczenie zawodowe (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy) w wykonywaniu prac konserwatorskich w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, z zastrzeżeniem, że doświadczenie to obejmuje co najmniej 3 miesięczną aktywność zawodową w zakresie dotyczącym konserwacji metalu.b) minimum 1 pracownika technicznego, który posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy) w wykonywaniu prac konserwatorskich w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, z zastrzeżeniem, że doświadczenie to obejmuje co najmniej 3 miesięczną aktywność zawodową w zakresie dotyczącym konserwacji stolarki okiennej i/lub drzwiowej lub przy konserwacji nawarstwień malarskich na podłożu drewnianym. c) minimum 1 osoby posiadającej minimum 2 lata (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy) doświadczenia stolarskiego w obiektach wpisanych do rejestru zabytków a, w tym co najmniej 6 miesięcy doświadczenia stolarskiego w pracy przy stolarce okiennej i/lub drzwiowej.2.2.3. Osobą wykonującą dokumentację fotograficzną posiadającą minimum 12 – miesięczne doświadczenia w wykonywaniu dokumentacji fotograficznej na potrzeby konserwacji zabytków.UWAGA: Na potrzeby oceny spełnienia w/w warunków udziału w postepowaniu przyjmuje się, że:- dopuszcza się jednoczesne łączenie funkcji kierownika prac konserwatorskich z funkcją członka zespołu realizującego prace konserwatorskie (dotyczy osób wymienionych w pkt X/2/2.2/2.2.2/a). - doświadczenie osób opisanych ww. pkt. X/2/2.2. należy podać w datach dziennych, przykładowo: od 1 marca 2016 do 31 grudnia 2017.- miesiąc to 30 dni, Zamawiający informuję, iż ilość przepracowanych dni, która będzie wynikać z dat dziennych wskazanych przez Wykonawcę będzie dzielona przez 30 i w ten sposób będzie wyliczana liczba przepracowanych miesięcy.- różne usługi wykonywane w tych samych miesiącach nie zwielokrotniają miesięcy doświadczenia to oznacza, że jeżeli Wykonawca wskaże, iż od 1 marca 2018 do 31 grudnia 2018 kierował albo nadzorował albo wykonywał usługę A i w tym samym czasie kierował albo nadzorował albo wykonywał usługę B to doświadczenie zawsze będzie wynosiło 10 miesięcy liczone: od 1 marca 2018 do 31 grudnia 2018.Takie same zasady obliczania sumy przepracowanych miesięcy obowiązują w ocenie wykazanego dodatkowego doświadczenia Wykonawcy.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
2. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,3. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,4. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualny mi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,5. oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłaceniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016r. poz.716).
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
6. wykazu prac konserwatorskich, zgodny ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 4 do SIWZ, wykonanych w okresie ostatnich 7 lat (dla prac konserwatorskich) przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju/przedmiotu, wartości, ilości, daty, miejsca wykonania, i podmiotów, na rzecz których prace konserwatorskie zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy teprace zostały wykonane należycie,przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego prace konserwatorskie były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy,7. wykazu osób, zgodny ze wzorem zamieszczonym w załączniku nr 5 do SIWZ, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami,
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
16. W celu potwierdzenia braku podstawy do wykluczenia Wykonawcy z postępowania z tytułu okoliczności, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp, każdy Wykonawca składa, stosownie do treści art. 24 ust. 11 Pzp (w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, tj. informacji, o których mowa w art. 86 ust. 5 Pzp), oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 2500 zł (słownie: dwatysiace pięćset zł ).2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.3. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uznaje się datę wpływu środków na rachunek Zamawiającego.4. Wadium w pieniądzu zostanie skutecznie wniesione, jeżeli przed upływem terminu składania ofert kwota wadium znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau.5. Wadium musi obejmować okres związania ofertą.6. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:6.1 pieniądzu,6.2 poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,6.3 w gwarancjach bankowych,6.4 w gwarancjach ubezpieczeniowych,6.5 w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dn. 09.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).7. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek Zamawiającego o nr Bank Gospodarstwa Krajowego, nr rachunku: 80 1130 1150 0012 1268 9790 0005z dopiskiem: „wadium – tytuł lub numer postępowania”8. Wadium wnoszone w formie lub w formach innych niż w pieniądzu, powinno być złożone w oryginale oraz powinno zawierać przesłanki utraty wadium na rzecz Zamawiającego Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau wskazane w art. 46 ust 4a) i ust. 5 Pzp. Ponadto, w przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być co najmniej gwarancją nieodwołalną, bezwarunkową i płatną na pierwsze żądanie oraz powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert. Za wypłatę należności w sposób bezwarunkowy nie można uznać gwarancji/poręczenia z postanowieniem uzależniającym wypłatę Zamawiającemu wadium od uprzedniego wezwania Wykonawcy do zapłaty. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej należy złożyć bezpośrednio z ofertą. Uwaga: W przypadku wadium wniesionego w postaci elektronicznej (oryginał gwarancji podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu wadialnego zgodnie z reprezentacją) udzielona gwarancja dodatkowo nie może zawierać klauzuli zwalniającej gwaranta od odpowiedzialności wskutek zwrotu dokumentu gwarancji.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena ryczałtowa brutto 60,00
Dodatkowe miesiące doświadczenia osób 34,00
Dodatkowe miesiące gwarancji 6,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty najkorzystniejszej, czyli na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 144 ustawy Pzp, w następujących okolicznościach:a) w przypadku konieczności przedłużenia terminu umownego z powodu:1) podpisania aneksu do umowy na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 144 ust. 1 punkt 2 Prawa zamówień publicznych lub udzielenia zamówień na podstawie artykułu 67 ustęp 1 punkt 6 Prawa zamówień publicznych, jeżeli ich wykonywanie będzie miało wpływ na realizację zakresu zamówienia podstawowego,2) wystąpienia konieczności wykonania dodatkowych badań nie przewidzianych umową, których prowadzenie oraz wyniki wpływają na termin realizacji,3), W przypadku wystąpienia siły wyższej – w takim przypadku termin wykonania poszczególnych zakresów lub termin wykonania Przedmiotu umowy może zostać przedłużony o okres w jakim realizacja Przedmiotu umowy przez Wykonawcę nie była możliwa z powodu wystąpienia Siły wyższej.4) konieczności zmian dostępności pomieszczeń wystawienniczych w których będą wykonywane prace, wynikających z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, 5) jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu wykonania przedmiotu umowy będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będą następstwem nieterminowego przekazania terenu prac , konieczności zmian dokumentacji w zakresie dodatkowych przerw w realizacji przedmiotu umowy wynikających z przyczyn za które odpowiada Zamawiający , nie wskazanych w harmonogramie rzeczowo- finansowym w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia,6) ujawnienia się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia nieznanych wcześniej przeszkód wstrzymujących dalszą realizację przedmiotu zamówienia,7) konieczności wykonania przez Zamawiającego dokumentacji zamiennej, uzyskania decyzji administracyjnych,8) konieczności wykonania prac dodatkowych, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy związanych miedzy innymi z potrzebą usunięcia skutków błędów projektowych - w takim przypadku termin wykonania przedmiotu umowy może zostać przedłużony o okres niezbędny na usunięcie błędu w programie prac konserwatorskich przez autora,9) w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonywanie przedmiotu umowy; fakt ten musi zostać udokumentowany wpisem kierownika prac do dziennika prac konserwatorskich oraz niezwłocznie zgłoszony Zamawiającemu do akceptacji.- w takim przypadku termin wykonania przedmiotu umowy może zostać przedłużony o okres w jakim realizacja przedmiotu umowy przez Wykonawcę nie była możliwa, do którego należy dodać okres 3 dni na usunięcie skutków niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przez niekorzystne warunki atmosferyczne rozumie się nadzwyczajne zjawiska pogodowe takie jak: nawałnice, ulewne deszcze, bardzo silne wiatry, upały – uniemożliwiające realizację przedmiotu zamówienia w ogóle bądź bez niewspółmiernych nakładów. 10) gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność.11) W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy przed sezonem zimowym – o okres, w którym możliwe będzie ponowne wykonywanie prac, z zastrzeżeniem, że czas przewidziany na zakończenie czynności niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy nie będzie dłuższy niż okres przewidziany pierwotnie w harmonogramie rzeczowo – finansowym. b) w przypadku wystąpienia Siły Wyższej Zmawiający i Wykonawca sporządzą protokół postępu prac, na podstawie którego Zamawiający dokona płatności na rzecz Wykonawcy, w oparciu o Załącznik nr 6 do Umowyc) W przypadku konieczności zmiany osób wskazanych w §6 ust. 15d) w przypadku konieczności zmiany stosowanych preparatów wskazanych w Załączniku nr 7 do umowy w przypadkach pojawienia się na rynku nowych preparatów do konserwacji o lepszych właściwościach,e) w przypadku zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy (m.in. zmian stawki podatku VAT). W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek w terminie 30 dni od zmiany wysokości stawki podatku od towarów i usług złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym musi wykazać rzeczywisty wpływ zmiany stawki podatku na zwiększenie kosztów realizacji umowy, przedstawiając w tym szczegółowe wyliczenia i zależności między zmianą stawki podatku od towarów i usług a wzrostem kosztów realizacji umowy. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku ocenia czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmian na wzrost kosztów realizacji umowy. Po ocenie dostarczonych dokumentów i obliczeń, o ile ocena złożonych dokumentów będzie pozwalała na przyjęcie, iż zmiana stawki podatku VAT realnie zwiększyła koszty Wykonawcy, strony przystępują do negocjacji w zakresie zwiększenia wynagrodzenia umownego brutto, przy czym wynagrodzenie umowne netto pozostanie bez zmian. Wynagrodzenie brutto Wykonawcy ulega zmianie w przypadku wejścia w życie zmiany przepisów w zakresie wysokości podatku od towarów i usług (VAT) mających zastosowanie w czasie realizacji niniejszej umowy. Wówczas, wynagrodzenie brutto Wykonawcy za część prac wykonywaną po terminie wprowadzenia zmiany ulegnie stosownym zmianom natomiast wartość wynagrodzenia netto pozostanie bez zmian,f) w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę pod warunkiem, że zmiana ta skutkować będzie zwiększeniem kosztów po stronie Wykonawcy związanych z realizacją umowy. W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek w terminie 30 dni od zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym musi wykazać rzeczywisty wpływ zmiany minimalnego wynagrodzenia na zwiększenie kosztów realizacji umowy, przedstawiając w tym szczegółowe wyliczenia i zależności między zmianą wysokości minimalnego wynagrodzenia a wzrostem kosztów realizacji Umowy. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku ocenia czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmiany na wzrost kosztów realizacji umowy. Po ocenie dostarczonych dokumentów i obliczeń, o ile Wykonawca wykaże rzeczywisty wpływ zmiany na wzrost kosztów realizacji umowy, strony przystępują do negocjacji w zakresie zwiększenia wynagrodzenia umownego brutto,g) w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, pod warunkiem wykazania przez wykonawcę rzeczywistego wpływu zmian zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne na zwiększenie kosztów związanych z realizacją Przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek w terminie 30 dni od zmian złożyć do Zamawiającego pisemny wniosek, w którym musi wykazać rzeczywisty wpływ zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne na zwiększenie kosztów realizacji umowy, przedstawiając w tym szczegółowe wyliczenia i zależności między zmianą zasad przyznawania a wzrostem kosztów realizacji umowy. Zamawiający w terminie 10 dni od dnia złożenia wniosku ocenia czy Wykonawca wykazał rzeczywisty wpływ zmian w zakresie podlegania lub zmian wysokości składek na wzrost kosztów realizacji umowy. Po ocenie dostarczonych dokumentów i obliczeń, o ile Wykonawca wykaże rzeczywisty wpływ zmiany na wzrost kosztów realizacji umowy, strony przystępują do negocjacji w zakresie zwiększenia wynagrodzenia umownego brutto.2. W przypadku żądania przedłużenia terminu umownego przez Wykonawcę lub zmiany osób określonych w ust. §6 ust. 15 lub preparatów określonych w ust. 1 pkt c) zostanie przeprowadzona następująca procedura:a) Wykonawca prześle Zamawiającemu projekt zmian do umowy (aneks). W przypadku żądania przedłużenia terminu, Wykonawca zobowiązany jest złożyć projekt aneksu w terminie co najmniej 14 dni przed datą upływu terminu zakończenia umowy wraz z pisemnym uzasadnieniem.b) W przypadku zmiany osób, o których mowa w ust.1 pkt b), Wykonawca przedłoży przed rozpoczęciem wykonywania czynności przez te osoby dokumenty, z których będzie jednoznacznie wynikało, że nowe osoby posiadają kwalifikacje i doświadczenie nie grosze niż określone w SIWZ dla osób, o których mowa w §6 ust. 15,c) W przypadku zmiany preparatów określonych w załączniku nr 7 do umowy, Wykonawca przedłoży dokumenty, z których będzie jednoznacznie wynikało, że nowe preparaty posiadają lepsze lub równoważne właściwości niż wskazane w załączniku nr 7 do umowy. 3. Wykonawca jest uprawniony do żądania zmiany umowy w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania prac konserwatorskich, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy w następujących sytuacjach:a) wystąpienia warunków terenu prac odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji, b) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez Zamawiającego inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji.4. Przewiduje się możliwość rezygnacji z wykonywania części (elementów/zakresów ) przedmiotu umowy przewidzianych w projektowej dokumentacji konserwatorskiej w sytuacji, gdy Zamawiający uzna, że ich wykonanie nie leży w interesie Zamawiającego, w szczególności ze względów na ochronę zabytków lub wykonanie tych części nie będzie możliwe z przyczyn niezależnych od stron umowy. Rezygnację z wykonywania tych części należy rozumieć jako odstąpienie przez Zamawiającego od części przedmiotu umowy. Wykonawca oświadcza, że wyraża zgodę na odstąpienie od części umowy w takiej sytuacji. Prace nie wykonane w wyniku odstąpienia od części przedmiotu zamówienia będą rozliczane zgodnie z zasadami określonymi w §3 ust. 13.5. Zamawiający przewiduje możliwość wystąpienia w trakcie realizacji umowy koniecznościwykonania prac zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją w sytuacji, gdy wykonanie tych prac będzie niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, w szczególności będzie to wynikać z potrzeby zapewnienia ochrony substancji zabytkowej. „Prace zamienne” to wykonanie elementu zaprojektowanego (występującego) w projektowej dokumentacji konserwatorskiej, ale w sposób odmienny niż to pierwotnie opisano w projektowej dokumentacji konserwatorskiej, czyli na podstawie „rozwiązania zamiennego” (przeprojektowania) opracowanego przez autora projektowej dokumentacji konserwatorskiej w ramach nadzoru autorskiego. 6. Wprowadzenie prac zamiennych jest możliwe jeśli:a) pojawiły się na rynku materiały lub urządzenia nowszej generacji pozwalające na zaoszczędzenie kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy lub inne metody wykonania prac konserwatorskich;b) stały się konieczne na skutek wad projektowej dokumentacji konserwatorskiej, czyli jej niezgodności z zasadami wiedzy lub stanem zachowania obiektu c.7. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zamiany produktów podanych w ofercie przetargowej Wykonawcy lub podanych jako przykładowe w projektowej dokumentacji konserwatorskiej w sytuacji niedostępności na rynku zarówno produktu zaoferowanego w ofercie Wykonawcy jak również produktu podanego jako przykładowy w projektowej dokumentacji konserwatorskiej. Taki fakt Wykonawca zobowiązany jest udowodnić, a autor programu prac konserwatorskich potwierdzić to na piśmie. Zamawiający zobowiązuje się dokonać zatwierdzenia zamiany takiego produktu bez zbędnej zwłoki.8. W razie wątpliwości, przyjmuje się, że nie stanowią zmiany Umowy następujące zmiany:a) danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy,b) danych teleadresowych, c) danych rejestrowych,d) będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron umowy.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-07-02, godzina: 11:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę zorganizowanie urodzin dla 11 latki - Balice
  • Lokalizacja zleceniamałopolskie
  • Data dodania28-03-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę zorganizowanie urodzin dla 11 latki z klaunem lub animatorem. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI