DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoWarszawa
  • WojewództwoMazowieckie
  • Rodzaj zamówieniaDostawy
  • Rodzaj zamawiającegoZamawiający udzielający zamówień sektorowych
  • Termin składania wniosków2020-10-28
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyMetro Warszawskie Sp. z o.o.
  • Data publikacji ogłoszenia2020-10-20
  • Numer ogłoszenia599319-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 599319-N-2020 z dnia 2020-10-20 r.

Metro Warszawskie Sp. z o.o.: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie nieobowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Metro Warszawskie Sp. z o.o., krajowy numer identyfikacyjny 01531459200000, ul. ul. Wilczy Dół  5 , 02-798  Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. +48226554000, e-mail zam-eh@metro.waw.pl, faks +48226433997.
Adres strony internetowej (URL): www.metro.waw.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Zamawiający udzielający zamówień sektorowych
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://postepowania.metro.waw.pl/servlet/HomeServlet

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Wykonawca jest zobowiązany złożyć ofertę wraz z załącznikami w jednej z następujących form: 6.4.1. w formie pisemnej (w postaci papierowej) w miejscu i terminie wskazanym w pkt 10.1 SIWP ALBO 6.4.2. w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zamawiającego w terminie wskazanym w pkt 10.1 SIWP. Szczegółowe informacje odnośnie złożenia oferty elektronicznej zawiera załącznik nr 7 do SIWP 6.4.3. UWAGA nr 1: Wykonawcy składający ofertę w formie elektronicznej składają ją wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Wersja formularza zgodnego z załącznikiem nr 2 (Druk oferty) oraz 2a (Formularz Cenowy) w przypadku składania oferty w formie elektronicznej, generowana jest automatycznie przez system na Platformie Zakupowej Zamawiającego w postaci elektronicznego formularza oferty i zawiera elementy załącznika nr 2 i załącznika nr 2a do SIWP. UWAGA nr 2: Wzór załącznika nr 2 (Druk Oferty) i nr 2a (Formularz Cenowy) jest załączony do SIWP wyłącznie w celu złożenia oferty w formie pisemnej (w postaci papierowej). UWAGA nr 3: Zamawiający nie dopuszcza składania oferty w formie „mieszanej” tj. części dokumentów w wersji papierowej, części dokumentów w wersji elektronicznej. W przypadku, gdy Wykonawca złoży dokumenty w postaci mieszanej to Zamawiający:  odrzuci ofertę jeżeli zostaną złożone dwa formularze oferty;  nie weźmie pod uwagę dokumentów złożonych w innej formie niż formularz oferty jeżeli zostanie złożony jeden formularz oferty. UWAGA nr 4: W przypadku, gdy Wykonawca załączy do oferty elektronicznej skan formularza stanowiącego załącznik nr 2 do SIWP, który powinien być składany wyłącznie w celu złożenia oferty w formie pisemnej, w postaci papierowej, Zamawiający nie będzie badał i weryfikował przedmiotowego formularza, a jedynie ofertę elektroniczną wraz z dokumentami, które Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z nią zgodnie z pkt 5.2 i 6.1 SIWP oraz załącznikiem nr 7 do SIWP.
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Adres:
Metro Warszawskie Sp. z o.o., 02-798 Warszawa, ul. Wilczy Dół 5;

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
Numer referencyjny: WP.00172.2020.S.P.MACZ
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1.1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.1.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).1.3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.1.4 Przedmiot Zamówienia zostanie wykonany zgodnie z:1) Specyfikacją Techniczną wraz z załącznikami (zał. nr 1 do SIWP),2) Wzorem Umowy (zał. nr 5 do SIWP).1.5 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 1.6 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 1.7 W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP.1.8 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty.1.9 W przypadku złożenia oferty na części równoważne:1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej,2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”.4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu.5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach.6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie.7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.),8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych.1.10 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 1.11 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).

II.5) Główny kod CPV: 34631000-9
Dodatkowe kody CPV:


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2020-12-11

II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków w powyższym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków w powyższym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunków w powyższym zakresie
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
W przypadku złożenia oferty na części równoważne, zgodnie pkt 3.9 SIWP, na potwierdzenie, iż oferowane dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona w tym Zadaniu, dodatkowo zobowiązany jest przedłożyć na wezwanie Zamawiającego następujące dokumenty:a) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka - zgodnie z wymaganiami pkt. 3.9 ppkt 2) SIWP;b) pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełniony załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”;c) Dokument określający dla oferowanych części równoważnych: numery producenta, ich parametry, dokumentację techniczno-ruchową, zasady recyklingu;d) oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, zgodne z wymaganiami pkt. 3.9 ppkt 5) SIWP;e) pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie w celach oceny, czy oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom Zamawiającego;f) oświadczenie Wykonawcy (na druku własnym), że Wykonawca wykonał przed złożeniem oferty – na własny koszt – wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.) oraz, że odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Wykonawca wraz z ofertą składa: 1) formularz cenowy:a) w przypadku złożenia oferty w sposób określony w pkt 6.4.1. SIWP, tj. w formie pisemnej (w postaci papierowej) – ceny jednostkowe należy wskazać w formularzu cenowym stanowiącym załącznik do oferty Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 2a do SIWP,b) w przypadku złożenia oferty w sposób określony w pkt 6.4.2 SIWP, tj. w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zamawiającego – ceny jednostkowe należy wskazać w formularzu oferty na Platformie Zakupowej Zamawiającego - Wykonawca wyceni wszystkie pozycje w danym zadaniu, określone w formularzu cenowym;2) wypełnione oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania (zał. nr 3 do SIWP)3) pełnomocnictwo - w przypadku, gdy oferta jest podpisana przez pełnomocnika lub została złożona przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (o ile upoważnienie nie wynika z innych dokumentów dołączonych do oferty) w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.4) dokument potwierdzający brak podstaw wykluczenia z przesłanek, o których mowa w art. 24 ust.5 pkt 1) ustawy Pzp: odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert - w przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie dostępności tego dokumentu w sposób, o którym mowa w pkt 5.4. SIWP, Zamawiający pobiera samodzielnie wskazany dokument. 2. Wykonawcy w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia informacji o której mowa w pkt. 13.1 SIWP, przekazują Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (zał. nr 4 do SIWP), o którym mowa w art. 24 ust. 11 ustawy Pzp. Wraz z oświadczeniem o przynależności do grupy kapitałowej, Wykonawcy mogą przedstawić dowody, że powiązania między nimi, nie prowadzą do zakłócenia konkurencji.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Wykonawca przed upływem terminu składania ofert wniesie wadium na okres związania ofertą w wysokości: Zadanie 1 – 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych, 00/100);Zadanie 2 – 1.200,00 zł (słownie: jeden tysiąc dwieście złotych, 00/100);Zadanie 3 – 1.100,00 zł (słownie: jeden tysiąc sto złotych, 00/100);Zadanie 4 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 5 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 6 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 7 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 8 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 9 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 10 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 11 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 12 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;Zadanie 13 – Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium;

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena wykonania danego Zadania 100,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Z zastrzeżeniem ust. 2, wszelkie zmiany umowy wymagają pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.2. Zmiany Umowy dotyczące zmiany formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w trakcie trwania Umowy na jedną z form, o których mowa w art. 148 ust. 1 ustawy Pzp oraz zmiana dotycząca osób sprawujących nadzór nad realizacją Umowy nie wymagają pisemnego aneksu do umowy. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty – w następującym zakresie i w następujących warunkach w szczególności: 1) Zmiana terminów określonych w umowie, w niżej wymienionych przypadkach: przerwania lub opóźnienia w wykonywaniu Przedmiotu zamówienia spowodowanego okolicznościami, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności; zmian przepisów prawa, mających wpływ na termin wykonania Przedmiotu zamówienia lub sposób wykonywania Przedmiotu zamówienia; opóźnień w rozpoczęciu lub wykonywaniu Przedmiotu zamówienia powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, przy zachowania należytej staranności; opóźnień w realizacji Przedmiotu zamówienia wynikłych z winy Zamawiającego lub innych wykonawców, za które Wykonawca Przedmiotu zamówienia nie ponosi odpowiedzialności;2) Zmiana ceny umownej w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług,3) Zmiana zakresu części Przedmiotu zamówienia powierzonych Podwykonawcom;4) Zmiany w wymaganej sprawozdawczości i rozliczeniach kosztów wykonania Przedmiotu Umowy;5) Zmiany wynikające z orzeczeń sądów powszechnych, decyzji administracyjnych i orzeczeń sądów administracyjnych; 6) Zmiany wynikające ze zmian regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie zawarcia umowy, wraz ze skutkami takich zmian regulacji prawnych.7) Zmiany w oznaczeniach danych dotyczących Zamawiającego lub Wykonawcy.8) Zmiany (w tym m.in. dotyczące zmiany terminów i zmiany cen umownych) z powodu wystąpienia siły wyższej.4. Przez „siłę wyższą” należy rozumieć zdarzenie zewnętrzne nie dające się przewidzieć, na które Strony Umowy nie mają wpływu, i którego skutkom nie można było zapobiec, nawet przez zachowanie należytej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy lub Zamawiającemu wykonanie w całości lub w części jego zobowiązań zgodnie z treścią Umowy. Są to w szczególności klęski żywiołowe i inne zdarzenia związane z działaniem sił przyrody, takie jak: trzęsienia ziemi, powódź, a także zdarzenia pozostające poza kontrolą i wolą Stron Umowy oraz osób, za które Strony ponoszą odpowiedzialność (w tym Podwykonawcami), takie jak: wojna i działania wojenne, zamieszki wewnętrzne, akty terroryzmu, skażenia radioaktywne, stan epidemii itp.5. Zamawiający dopuszcza również wprowadzenie istotnych zmian postanowień zawartej Umowy w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 144 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Warunkiem wprowadzenia zmian zawartej umowy jest sporządzenie podpisanego przez Strony protokołu konieczności określającego przyczyny zmiany oraz potwierdzającego wystąpienie (odpowiednio) co najmniej jednej z okoliczności wymienionych powyżej. Protokół konieczności będzie załącznikiem do aneksu.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-10-28, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> POLSKI
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 60 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP). 3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena wykonania danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP.4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty.5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne:1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej,2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”.4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu.5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach.6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie.7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.),8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych.6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Wykonawca przed upływem terminu składania ofert wniesie wadium na okres związania ofertą w wysokości: 1) Zadanie 1 – 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych, 00/100);


Część nr: 2 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP). 3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena wykonania danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE: 1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Wykonawca przed upływem terminu składania ofert wniesie wadium na okres związania ofertą w wysokości: 2) Zadanie 2 – 1.200,00 zł (słownie: jeden tysiąc dwieście złotych, 00/100);


Część nr: 3 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.1.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).1.3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Wykonawca przed upływem terminu składania ofert wniesie wadium na okres związania ofertą w wysokości: 3) Zadanie 3 – 1.100,00 zł (słownie: jeden tysiąc sto złotych, 00/100);


Część nr: 4 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP). 3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 5 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 6 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP). 3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 7 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 8 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 9 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 10 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 11 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 12 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


Część nr: 13 Nazwa: DOSTAWA CZĘŚCI ELEKTRONICZNYCH DO POJAZDÓW INSPIRO
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1 Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części elektronicznych do pojazdów Inspiro.2 Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych części elektronicznych zamiennych do pojazdów metra typu Inspiro, zgodnie z numerami katalogowymi zawartymi w katalogu części zamiennych producenta pojazdu, podzielonych na 13 Zadań. Wykaz części objętych poszczególnymi Zadaniami określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 1 do SIWP).3 Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia został określony w Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami stanowiącymi łącznie załącznik nr 1 do SIWP i będący jej integralną częścią.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 34631000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-11
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena za wykonanie danego zadania 100,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:1 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców o ile są one znane na etapie składania oferty. 2 Zamawiający dopuszcza dostawę równoważnych części zamiennych odpowiadających częściom zamiennym wyszczególnionym w załączniku nr 1 do Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWP, o ile spełniać one będą wymagania funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, tj. w dokumencie pod nazwą: „Opis funkcjonalności części do pojazdów Inspiro z zakresu elektroniki ”. 3. W przypadku złożenia oferty na dostawę części zamiennych równoważnych (tj. wskazania tej okoliczności w formularzu oferty), Wykonawca którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu dokumenty, o których mowa w pkt 5.2 ppkt. 5) SIWP. 4 Informację o oferowaniu części równoważnych Wykonawca zamieszcza w druku oferty. 5 W przypadku złożenia oferty na części równoważne: 1) Oferowane części równoważne charakteryzowały się będą takimi samymi parametrami co części oryginalne oraz będą spełniały wymagania funkcjonalne określone w Załączniku nr 2 do Specyfikacji Technicznej, 2) Wykonawca przedstawi wykonaną (we własnym zakresie i na swój koszt) analizę modyfikacji dotyczącej dostarczonych części równoważnych, a jeśli będzie taka konieczność również ocenę ryzyka, zgodnie z „Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl i opracowaniem UTK dotyczącym modyfikacji pojazdów kolejowych pt. ,,Poradnik w sprawie zarządzania modyfikacjami pojazdów kolejowych” z dn. 4 stycznia 2019 r. Analiza modyfikacji dotyczy pojazdu zmodernizowanego zgodnie z definicją modernizacji zamieszczoną w ustawie o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku (Dz. U. z 2020r. poz. 1043) oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. z 2016 poz. 226 ze zm.). Wykonawca wprowadzający modyfikację jest zobowiązany do jej przeanalizowania i zaszeregowania w jedną z czterech kategorii zgodnie z ww. opracowaniem UTK oraz, jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowości stosowania procesu zarządzania ryzykiem, sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji UE nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka” https://op.europa.eu/pl. Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 3) Wykonawca wykaże, że oferowane przez niego produkty, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności dostarczy pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu analizy ryzyka i jej oceny oraz wypełni dodatkowo załącznik nr 4 Specyfikacji Technicznej - „Informacje o stosowaniu wspólnej metody bezpieczeństwa w zakresie oceny i wyceny ryzyka”. 4) Zamawiający wymaga podania dla oferowanych części równoważnych: numerów producenta, ich parametrów, dokumentacji techniczno-ruchowej, zasad recyklingu. 5) Wykonawca dostarczy oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ”Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” Nr T/2015/0109 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi, o tych samych parametrach i wymaganiach. 6) Wykonawca przekaże dla zaoferowanych części równoważnych pełną dokumentację techniczną, eksploatacyjną wraz z WTWiO oraz prawo na ich wykorzystanie. 7) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne wykona przed złożeniem oferty – na własny koszt –wszelkie niezbędne czynności związane z wprowadzeniem części równoważnych do eksploatacji (np. konieczność wykonania eksploatacji nadzorowanej, uzyskania nowego świadectwa typu, zakupu do nich oprzyrządowania diagnostycznego i naprawczego do poziomu P5 włącznie, wykonania dodatkowych badań itp.), 8) Wykonawca, który zaoferuje części równoważne odpowiada za ryzyko wprowadzenia do eksploatacji i wady zaoferowanych części równoważnych. 6 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych obejmujących dowolnie wybrane jedno lub kilka Zadań objętych Przedmiotem Zamówienia. Oferta częściowa winna zawierać cały zakres Przedmiotu Zamówienia w oferowanym Zadaniu. 7 Przedmiot Zamówienia należy wykonać w zakresie i z uwzględnieniem wszystkich uwarunkowań wynikających ze Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami oraz ze Wzoru Umowy (załącznik nr 5 do SIWP).Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę spawanie - klejenie plastikowego zbiorniczka - Warszawa
  • Lokalizacja zleceniamazowieckie
  • Data dodania22-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę spawanie - klejenie plastikowego zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy samochodu Opel Vectra. Zainteresowanych proszę o kontakt.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI