Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie projektu, i wykonanie robót budowlano

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie projektu, i wykonanie robót budowlano montażowych dla zadania: „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy Wodzisław wraz z przebudową ujęcia wody w miejscowości Brzeście w systemie zaprojektuj i wybuduj”.
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoWodzisław
  • WojewództwoŚwiętokrzyskie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2020-05-29
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyGmina Wodzisław
  • Data publikacji ogłoszenia2020-05-14
  • Numer ogłoszenia539314-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 539314-N-2020 z dnia 2020-05-14 r.

Gmina Wodzisław: Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie projektu, i wykonanie robót budowlano montażowych dla zadania: „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy Wodzisław wraz z przebudową ujęcia wody w miejscowości Brzeście w systemie zaprojektuj i wybuduj”.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
Inwestycja jest współfinansowana przez EFRROW w ramach operacji „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Wodzisław, krajowy numer identyfikacyjny 29101085000000, ul. ul. Krakowska  6 , 28-330  Wodzisław, woj. świętokrzyskie, państwo Polska, tel. 413 806 118, , e-mail sekretariat@ugwodzislaw.pl, , faks 413 806 118.
Adres strony internetowej (URL): www.wodzislaw.biletyn.net
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.wodzislaw.biuletyn.net

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.wodzislaw.biuletyn.net

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:
Zasady i formy przekazywania oświadczeń, dokumentów i innych informacji: 1) Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (t.j.Dz. U. z 2018 r. poz. 2188 ze zmianami), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 123); 2) Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania; 3) Zamawiający przyjmuje wszelkie pisma i informacje w godzinach urzędowania, tzn. w dni robocze: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 7.30 – 15.30; wtorek 8.00 – 16.00.
Adres:
Urząd Gminy Wodzisław 28-330 Wodzisław, ul. Krakowska 6

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie projektu, i wykonanie robót budowlano montażowych dla zadania: „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy Wodzisław wraz z przebudową ujęcia wody w miejscowości Brzeście w systemie zaprojektuj i wybuduj”.
Numer referencyjny:
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy Wodzisław wraz z przebudową ujęcia wody w miejscowości Brzeście w systemie zaprojektuj i wybuduj”.Inwestycja jest współfinansowana przez EFRROW w ramach operacji „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.2. Przedmiot zamówienia: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie projektu, i wykonanie robót budowlano montażowych dla zadania: „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy Wodzisław wraz z przebudową ujęcia wody w miejscowości Brzeście w systemie zaprojektuj i wybuduj”.2.Szczegółowe wymagania związane z realizacją przedmiotu zamówienia:1) Zakres projektu budowlano – wykonawczego i przebudowy ujęcia wody w miejscowości Brzeście na działce o nr ewid. 192/1 winien obejmować: a) wykonanie przebudowy istniejącej wewnętrznej linii zasilającej w energię elektryczną w zakresie przed ogrodzeniem obok bramy wjazdowej (na teren ujęcia wody – dwóch studni głębinowych) zabudować złącze kablowo- pomiarowe ZK-3+P na fundamencie betonowym. Do złącza doprowadzić dwa kable zasilające, które należy podłączyć z istniejącymi kablami zasilania elektrycznego od istniejącej w pobliżu stacji trafo za pomocą muf kablowych. Ze złącza koblowo- pomiarowego wyprowadzić kabel WLZ do rozdzielni głównej w projektowanym na działce kontenerze techniczno-sanitarnym, skąd poprowadzić instalacje zasilającą i sterowniczą dwóch studni głębinowych, instalacji wewnętrznej budynku kontenera i projektowanego oświetlenia zewnętrznego terenu ujęcia wody. Układanie kabli w rowach zgodnie z normą PNE 0/5125a. b) wykonanie zabudowy (zakup i montaż) kontenera techniczno-sanitarnego na płycie fundamentowej o wymiarach w przybliżeniu dł. x szer. x wys. 3,10 x 2,50 x 2,75 m. Kontener powinien posiadać pomieszczenia chlorowni, z pełnym wyposażeniem technicznym i wentylacją, pomieszczenie WC z pełnym wyposażeniem sanitarnym, wentylacją i oświetleniem oraz pomieszczenie dla rozdzielni głównej elektrycznej wraz z instalacją automatyki i sterowania pracą urządzeń wodociągowych na ujęciu (AKP). W kontenerze przewidzieć ogrzewanie elektryczne. c) zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na terenie ujęcia w m. Brzeście o zakresie: robót ziemnych i montażowych płyty fundamentowej pod kontener techniczno-sanitarny, chodnika dojście do kontenera od drogi technicznej oraz zbiornika na ścieki sanitarne i zbiornika na wody technologiczne z chlorowni. d) zaprojektowanie i wykonanie robót instalacyjnych na terenie ujęcia w m. Brzeście obejmujących : roboty ziemne i montażowe zewnętrznej instalacji przyłącza wodociągowego, przyłącza kanalizacji sanitarnej, przyłącza kanalizacji wód technologicznych, przyłączenie wewnętrznych instalacji stanowiących wyposażenie kontenera techniczno-sanitarnego do projektowanych przyłączy; wodociągowego do rurociągu na terenie ujęcia, i projektowanych zbiorników na ścieki sanitarne i technologiczne z chlorowni. 2) Zakres projektu budowlano – wykonawczego i rozbudowy sieci wodociągowej na terenie gminy Wodzisław winien obejmować:a) zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-montażowych - odcinka sieć wodociągowej w miejscowości – Nowa Olszówka o długości około 184 m z włączeniem do istniejących rurociągów z rur PCV 160 mm zaopatrujących w wodę mieszkańców m. Stara Olszówka i część Nowa Olszówka a zasilanego z ujęcia Wodzisław i rurociągu PCV 110 mm zaopatrującego w wodę mieszkańców m. Nowa Olszówka a zasilanego z ujęcia Brzeście. Projektowany odcinek wodociągu położony zostanie przy drodze gminnej Nr 398040T Świątniki – Olszówka – Wodacz.b) zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-montażowych - odcinka sieć wodociągowej zamykającej zasilanie pierścieniowe w miejscowości – Zarzecze o długości około 720 m z lokalizacją na działkach położonych przy drodze gminnej Nr 398006T – Zarzecze przez wieś - włączeniem do istniejących rurociągów z rur PCV 90 mm w okolicy posesji nr 32 w m. Zarzecze a zasilanego z ujęcia Wodzisław do rurociągu PCV 160 mm przebiegającego przy drodze powiatowej Nr 0178T - Przyłęczek – Judasze - Piotrkowice, zaopatrującego w wodę mieszkańców m. Zarzecze przy Kościele a zasilanego z ujęcia Wodzisław.c) zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-montażowych - odcinka sieć wodociągowej z miejscowości – Przyrąb do miejscowości Brzezinki o długości około 1840 m z włączeniem do istniejących rurociągów z rur PCV 160 mm w okolicy posesji nr 42 w m. Przyrąb i zasilanego z ujęcia Przyrąb położonej przy drodze powiatowej Nr 0183T – Brzezinki – Przyrąb – Lubcza, do rurociągu PCV 110 m okolicy posesji nr 1, zaopatrującego w wodę mieszkańców m. Brzezinki i zasilanego z ujęcia Brzezinki przebiegającego przez posesje przy drodze powiatowej Nr 0191T - Nawarzyce – Brzezinki - Sadki.d) zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-montażowych - odcinka sieć wodociągowej z miejscowości – Przyłęczek do miejscowości Przyłęk o długości około 630 m z włączeniem do istniejących rurociągów z rur PCV 110 mm w okolicy posesji nr 3 w m. Przyłęczek na działce nr ewid. 211 zasilanego z ujęcia „Przyłęczek” i w miejscowości Przyłęk do rurociągu PCV 160 mm okolicy posesji (Remiza OSP Przyłęk ), na działce o nr ewiden. 368 zaopatrującego w wodę mieszkańców m. Przyłęk i zasilanego z ujęcia Niegosławice (Wodzisław). Sieć należy zaprojektować i wykonać na terenie działek i pasie drogi powiatowej Nr 0178T Mierzawa – Przyłęk – Niegosławice - Michałów. przejście przez rzekę Mierzawę należy zaprojektować i wykonać metodą podwieszenia rurociągu do konstrukcji mostu nad rzeką na warunkach określonych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Jędrzejowie w decyzji znak Ud.4370.03.2020 z dnia 09.01.2020r. zezwalającej na lokalizację infrastruktury wodociągowej na obiekcie mostowym w ciągu drogi pow. Nr 0178T oraz w piśmie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzór Wodny Jędrzejów znak: KR.1.2.434.36.2019./WCZ z dnia 09.12.2019 r. określające warunki przejścia rurociągu nad rzeką Mierzawą ( powyższa decyzja i pismo stanowi załącznik do PFU) e) zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-montażowych - odcinka sieć wodociągowej z miejscowości – Przyłęk do miejscowości Olbrachcice o długości około 1030 m z włączeniem do istniejących rurociągów z rur PCV 90 mm w okolicy posesji nr 6 w m. Przyłęk na działce nr ewid. 41 zasilanego z ujęcia „Niegosławice” do rurociągu PCV 90 m okolicy posesji nr 16, na działce o nr ewiden. 3.65/1 zaopatrującego w wodę mieszkańców m. Olbrachcie i Dębiany i zasilanego z ujęcia „Dębiany”. Sieć należy zaprojektować i wykonać na terenie działek i pasie drogi powiatowej Nr 0178T– Przyłęk – Olbrachcice - Dębiany. Z uwagi na różnice trenów miejscowości Przyłęk a m. Olbrachcice na projektowanej sieć wodociągowej na odcinku Przyłęk – Strzeszkowice - Olbrachcice o długości 1030 m należy zaprojektować i wykonać pompownią sieciową w zabudowie kontenerowej (kontener 3.1 x 2.5 ) z zestawem pompowym o wydajności Qgosp. = 3.8 m3/godz., Q p.poż. = 18 m3/godz., wysokość podnoszenia Hp = 45 m ( lub o innej wynikającej z obliczeń hydraulicznych dla projektowanej sieci), ogrodzenie terenu pompowni L = 60 m. z siatki lub paneli ogrodzeniowych stalowych, przyłącze energetyczne dla zasilania urządzeń pompowni. Przewidywana lokalizacja przepompowni na działce nr 40/1 w obrębie Przyłęk. - Przy realizacji rozbudowy sieci wodociągowej nie przewiduje przyłączenia gospodarstw domowych do projektowanej sieci wodociągowej’ - Po odkopaniu sieci wodociągowej jeżeli wystąpią rozbieżności z faktycznym stanem to należy dobrać rozwiązanie i przedstawić do akceptacji Zamawiającemu.Na przedmiotowe przedsięwzięcie zamawiający posiada :- Opracowany w styczniu 2020 r. Program Funkcjonalno Użytkowy dla budowy sieci wodociągowych na działkach położonych w miejscowościach Przyłęk – Przyłęczek, Przyrąb – Nawarzyce - Brzezinki, Zarzecze, Nowa Olszówka, Przyłęk-Strzeszkowice - Olbrachcice wraz z przepompownią sieciowa wody, przebudowa ujęcia wody w m. Brzeście, na terenie gminy Wodzisław- Inwestycja lokalizowana będzie na terenie objętym zakresem Decyzji Wójta Gminy Wodzisław o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego – do uzyskania przez Wykonawcę.- Decyzję Zarządu Dróg Powiatowych w Jędrzejowie znak Ud.4370.03.2020 z dnia 09.01.2020r. zezwalającej na lokalizację infrastruktury wodociągowej na obiekcie mostowym w ciągu drogi pow. Nr 0178T - Uzgodnienie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzór Wodny Jędrzejów znak: KR.1.2.434.36.2019./WCZ z dnia 09.12.2019 r. określające warunki przejścia rurociągu nad rzeką Mierzawą ( powyższa decyzja i pismo stanowi załącznik do PFU) 3.Zobowiązania Wykonawcy:1) Przedmiotowe przedsięwzięcie należy zaprojektować zgodnie z obowiązującymi przepisami, polskimi normami i zasadami wiedzy technicznej oraz warunkami zawartymi w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz z Programem Funkcjonalno Użytkowym dla budowy sieci wodociągowych na działkach położonych w miejscowościach Przyłęk – Przyłęczek, Przyrąb – Nawarzyce - Brzezinki, Zarzecze, Nowa Olszówka, Przyłęk-Strzeszkowice - Olbrachcice wraz z przepompownią sieciową wody, przebudowa ujęcia wody w m. Brzeście na terenie gminy Wodzisław 2) Wykonawca projektu budowlano-wykonawczego jest zobowiązany do uzyskania we własnym zakresie i swój koszt niezbędnych zgód właścicieli gruntów przez których zostanie zaprojektowana trasa wodociągu;3) Mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych w skali terenu objętego zakresem projektu w wersji papierowej.4) Wykonania badań geologicznych terenu projektowanej budowy sieci wodociągowej w celu określenia warunków geotechnicznych;5) Wykonawca dokumentacji projektowo-wykonawczej winien opracować:a) projekt budowlano-wykonawczy zgodnie z wymogami określonymi w ustawie Prawo budowlane oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1129),b) projekt budowlano-wykonawczy zgodnie z warunkami określonymi w decyzji o warunkach zabudowy i o lokalizacji inwestycji celu publicznego,c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t. jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1129 ),d) przedmiary robót,e) kosztorys inwestorski zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389);6) Zamawiający zastrzega sobie, że w przypadku zwiększenia lub zmniejszenia zakresu rzeczowego objętego zamówieniem, koszt przyjętej oferty Wykonawcy za przedmiot zamówienia, nie ulega zmianie.7) Wykonawca winien uzgodnić dokumentację projektową wg wymagań z : a) Zespołem Uzgadniania Dokumentacji w Jędrzejowie ; b) Rzeczoznawcą ds. p. pożarowym; c) Rzeczoznawcą ds. sanitarno-higienicznych; d) Rzeczoznawcą ds. BHP; e) Zarządem Dróg Powiatowych w Jędrzejowie w zakresie przejścia projektowanej sieci wodociągowej w pasie dróg powiatowych, f) Orange Polska S,A. pod kątem uzgodnienia branżowego warunków przejść i zbliżeń projektowanej sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej z kablami teletechnicznymi, g) PGE Dystrybucja RZE Kielce w zakresie przejść i zbliżeń projektowanej sieci wodociągowej z kablami energetycznymi, h) Gminą Wodzisław oraz Referatem Gospodarki Komunalnej w Wodzisławiu (drogi gminne i wewnętrzne, wodociągi), i) właścicielami gruntów (zgody na wejście na grunt) jeżeli będzie wymagało.8) Dokumentację projektowo-kosztorysową należy sporządzić zgodnie z:a) Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1186 z późn. zm.).b) Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz.U dnia 14 czerwca 2018 r. poz. 1152.)c) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno–użytkowego (Dz.U.2013 poz.1129 t.j.). d) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metody i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389), tj. w jednym opracowaniu ze zbiorczym zestawieniem kosztów, zgodnie z podziałem na branże.e) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2019 poz.1065 t.j.). f) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r. Nr 109 poz. 719).g) Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169 poz. 1650).9) Przedmiot zamówienia należy wykonać w pełnym zakresie i zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności: a) Dokumentacja ma być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i sztuką budowlaną oraz powinna być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. b) Informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń powinny określać przedmiot zamówienia w sposób zgodny z Prawem zamówień publicznych (bez używania nazw własnych) poprzez określenie parametrów precyzujących ich rodzaj, wielkość, standard oraz inne istotne elementy. c) Dokumentacja projektowa powinna zawierać optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz niezbędne rysunki szczegółów i detali wraz z precyzyjnym opisem. d) Zakres projektu budowlano – wykonawczego powinien ujmować wszystkie roboty niezbędne do wykonania robót bez dodatkowych opracowań i uzupełnień oraz obliczenia, bilanse i inne szczegółowe dane pozwalające na sprawdzenie poprawności ich wykonania.10) Dokumentacja projektowo-kosztorysowa:a) Plan sytuacyjny terenu – 5 egz. ( na mapie pozyskanej przez Wykonawcę )b) Projekt budowlano-wykonawczy obejmujący wszystkie niezbędne branże; sanitarne, elektryczne, konstrukcyjne ( w przypadku konieczności ich opracowania) – 5 egz. c) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót – 2 egz.d) Kosztorys inwestorski – 2 egz. e) Przedmiar robót (w układzie specyfikacyjnym) – 2 egz.f) Wersja elektroniczna dokumentacji (część tekstowa opracowania w formacie *.doc [MS Word] lub *pdf [Adobe Reader], część rysunkowa w formacie *pdf [Adobe Reader]; kosztorys i przedmiar robót w formacie *.ath [Norma lub inny kompatybilny] lub *.xls [MS Excel], *pdf).11) Do obowiązków Wykonawcy należy:1. sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia;2. dokładne uzgodnienie z Zamawiającym zakresu zamówienia,3. powiadamianie na piśmie o zaistniałych przeszkodach w wykonywaniu niniejszego zamówienia podczas wykonywania prac projektowych;4. konsultacja z Zamawiającym istotnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych mających wpływ na koszty robót budowlanych, które będą wykonywane na podstawie opracowanych projektów budowlano-wykonawczych;5. opisania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw. Jeżeli nie będzie to możliwe i jedyną możliwością będzie podanie nazwy materiału lub urządzenia, Wykonawca zobowiązany jest do podania co najmniej dwóch producentów tych materiałów lub urządzeń lub zawrzeć informację o treści: Do każdej nazwy firmy, przykładowych znaków towarowych, typów urządzeń, które zostały wymienione w projektach budowlanych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarach robót dodaje się lub równoważne. Za równoważne rozumie się materiały lub urządzenia o parametrach nie gorszych niż wyszczególnione w ww. opracowaniach.4. W zakresie rzeczowym zadania należy uwzględniać odbudowy nawierzchni, dróg, chodników na trasie projektowanych rurociągów. 5. W ramach zadania, należy przenieść automatykę ze starego budynku do nowo budowanego kontenera wraz z montażem krańcówki na drzwi wejściowe i wpiąć do istniejącego monitoringu oraz rozbudować wizualizację. Nie dopuszcza się montażu innego monitoringu. Przed złożeniem oferty należy dokonać wizji lokalnej na obiekcie.Szczegółowy zakres robót i wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) – załącznik nr 7 do SIWZ.Przy kalkulacji kosztów Wykonawca musi uwzględnić ponadto:- zapewnienie obsługi geodezyjnej przez uprawnione osoby, obejmującej geodezyjne wytyczenie obiektów oraz inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wraz z mapą powykonawczą;- zapewnienie dozoru mienia na terenie budowy, na własny koszt;- zorganizowania we własnym zakresie zaplecza budowy oraz terenu niezbędnego do składowania materiałów, postoju maszyn i urządzeń;- ubezpieczenia realizowanego przedmiotu zamówienia na czas realizacji umowy od wszelkich ryzyk,- uporządkowanie placu budowy i przywrócenie terenu do stanu pierwotnego, odtworzenie uszkodzonych, również wskutek poruszania się sprzętu budowlanego i transportu ciężkiego ogrodzeń, znaków, chodników, dróg itp.;- wywiezienie i poniesienie kosztów utylizacji odpadów powstałych na terenie budowy;- uzgodnienie we własnym zakresie miejsca poboru wody i energii oraz ponoszenie kosztów z tego tytułu;- wykonywanie robót etapami, zgodnie z harmonogramem robót oraz w uzgodnieniu z Inspektorem nadzoru;- opracowanie projektu prób końcowych oraz ich przeprowadzenie;- sporządzenie dokumentacji elektryczno-pomiarowej.6.Zamawiający wymaga, żeby w terminie do:- 20.08.2020r. Wykonawca zrealizował I-szy etap zadania obejmujący: Przebudowę ujęcia wody Brzeście; rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Zarzecze; rozbudowa sieci wodociągowej Przyłęk – Przyłęczek;- 29.07.2022r. Wykonawca zrealizował II-gi etap zadania obejmujący: Rozbudowa sieci wodociągowej – Nowa Olszówka; rozbudowa sieci wodociągowej Przyrąb – Brzezinki; rozbudowa sieci wodociągowej Przyłęk – Olbrachcice; budowa przepompowni sieciowej w miejscowości Przyłęk dla sieci wodociągowej Olbrachcice.Zapis ten jest powiązany z zapisami umowy o dofinansowanie inwestycji.7 .Wykonawca zobowiązany jest określić w ofercie ile miesięcy gwarancji udzieli na wykonane roboty (materiały i robociznę) i urządzenia. Zamawiający wymaga, żeby gwarancja była nie krótsza niż 60 miesięcy (5 lat). Okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert. Okres gwarancji musi być równy okresowi udzielanej rękojmi za wady.8.Wykonawca ma obowiązek zapoznać się z PFU, przedmiotem zamówienia oraz miejscem realizacji przedmiotu zamówienia tak by wykonać go, działając zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i z należytą starannością.9.Wymienione w jakiejkolwiek części opisu przedmiotu zamówienia: nazwy własne, marki urządzeń lub wyroby nie są obligatoryjne dla Wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych urządzeń pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia.Jeżeli dokumentacja projektowa wskazywałaby w odniesieniu do niektórych urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty konkretnego Wykonawcy, w tym w szczególności podane zostały - nazwa własna urządzenia, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe, określające standardy, wygląd oraz wymagania techniczne. Wszelkie urządzenia pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać urządzenia, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów. Tak zastosowane zapisy mogą być tylko w sytuacjach, gdy Zamawiający nie był w stanie opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń - w tych wypadkach należy zawsze przyjąć sformułowanie - „lub równoważny”.Zastosowane przez Wykonawcę urządzenia, muszą być co najmniej:- o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki (wyroby),- o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej,- spełniać: te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa i jakości,- posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do użytkowania (certyfikaty, deklaracje zgodności).Wykonawca musi udowodnić Zamawiającemu, że proponowane urządzenie jest równoważne, przedstawiając np. wszelkie dokumenty, obliczenia, opinie etc. potwierdzające równoważność. W przypadku zastosowania rozwiązania równoważnego powinno ono spełniać następujące warunki:- wszystkie urządzenia zastosowane w systemie równoważnym oraz system jako całość muszą być zaakceptowane przez inspektora nadzoru,- na żądanie Zamawiającego Wykonawca ma obowiązek wykonać zamienne obliczenia dokumentujące uzyskanie nie gorszych efektów niż projektowane.Obowiązek Wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne.

II.5) Główny kod CPV: 45000000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45100000-8
45112000-5
45111200-0
45231300-8
45233120-6
45231400-9
45230000-8
45240000-1
45112700-2
45223800-4
71200000-0
71300000-1
71500000-3
71520000-9
71540000-5


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2022-07-29
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
2020-10-15
2022-07-29

II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca:a) wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył minimum 2 roboty budowlane o wartości min. 200.000,00zł każda (w tym co najmniej jedna robota zrealizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj), b) wykaz wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat usług lub dostaw o wartości 25.000,00zł (prace projektowe za jeden projekt)c) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający dokonując oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej (o którym mowa w § 7 ust. 1 pkt 2) a) SIWZ), uzna warunek za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców samodzielnie wykaże spełnienie w całości tego warunku. Zamawiający nie dopuszcza sumowania (łączenia) zasobów dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, o których mowa w § 7 ust. 1 pkt 2) a) SIWZ (doświadczenia wykonawcy).W przypadku wykorzystania potencjału podmiotu trzeciego Zamawiający dokonując oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej (o którym mowa w § 7 ust. 1 pkt 2) a) SIWZ), uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, wykaże, że co najmniej jeden z podmiotów samodzielnie spełnia w całości ten warunek. Zamawiający nie dopuszcza sumowania (łączenia) zasobów dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, o których mowa w § 7 ust. 1 pkt 2) a) SIWZ (doświadczenia).d) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia (wymagania co do posiadanych uprawnień: przedmiot zamówienia powinien być wykonany przez osoby posiadające stosowne uprawnienia do projektowania i wykonania dla odpowiednich branż. Należy dołączyć kserokopię uprawnień wraz aktualnym zaświadczeniem o przynależności do Izby Inżynierówe) wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej następującymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia: - projektant branży sanitarnej posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w ograniczonym zakresie (sieci, instalacje i urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne) lub bez ograniczeń;- projektant branży elektrycznej posiadający uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do projektowania w specjalności instalacyjnej w ograniczonym zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub bez ograniczeń;- kierownik robót branży sanitarnej posiadający uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych w ograniczonym zakresie (sieci, instalacje i urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne) lub bez ograniczeń;- kierownik robót elektrycznych posiadający uprawnienia w specjalności instalacyjnej w ograniczonym zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub bez ograniczeń;Dla osób odpowiedzialnych za projektowanie lub kierowanie robotami budowlanymi Zamawiający dopuszcza ważne uprawnienia budowlane odpowiadające wymienionym wyżej uprawnieniom, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych tj. m.in. w ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z dnia z dnia 22 grudnia 2015 r. (Dz. U. z 2016 r., poz. 65) oraz w rozumieniu art. 20 a ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2014 r., poz. 1946).2. Korzystanie przez wykonawcę ze zdolności technicznych lub sytuacji ekonomicznej innych podmiotów1) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.2) Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.3) Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 i ust. 5 ustawy Pzp.4) W odniesieniu do warunków dotyczących kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.5) Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, podmiotu, o którym mowa w pkt. 1), nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lubb) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w pkt. 1).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, następujących dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu:1) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;2) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;3) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp.Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawi w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty o których mowa w pkt 1)-3).6. Postanowienia dotyczące składanych dokumentów:1) Oświadczenia, o których mowa w ust. 4 i 5 dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp oraz dotyczące podwykonawców składane są w oryginale. 2) Dokumenty, o których mowa w ust. 4 i 5 inne niż oświadczenia, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem3) Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.4) Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.5) Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, o których mowa w rozporządzeniu, innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.6) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.7) Oferta oraz wszystkie wymagane załączniki winny być podpisane przez upoważnionego przedstawiciela uprawnionego do reprezentowania, zgodnie z przedstawionym aktem rejestracyjnym, wymogami ustawowymi oraz przepisami prawa.7. Postanowienia dotyczące wnoszenia oferty wspólnej przez dwa lub więcej podmioty gospodarcze (konsorcja/spółki cywilne): 1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, 2) Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, a pełnomocnictwo do pełnienia takiej funkcji, podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z Wykonawców, winno być dołączone do oferty. Pełnomocnictwo powinno określać postępowanie do którego się odnosi oraz zakres umocowania a także wymieniać wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,3) Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem,4) Jeżeli oferta wspólna złożona przez dwóch lub więcej Wykonawców zostanie wybrana Zamawiający zażąda, przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców, podpisanej przez wszystkich partnerów, przy czym termin, na jaki została zawarta, nie może być krótszy niż termin realizacji zamówienia.5) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokument ten potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.8. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 5: 1) pkt 1-3 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.2) Dokumenty, o których mowa w pkt 1) lit. b), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt 2) lit. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.3) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. 4) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.5) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.9. Postanowienia w sprawie dokumentów zastrzeżonych:1) wszystkie dokumenty złożone w prowadzonym postępowaniu są jawne z wyjątkiem informacji zastrzeżonych przez składającego ofertę,2) nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Pzp,3) dokumenty niejawne, zastrzeżone w ofercie Wykonawca wydziela lub oznacza w widoczny, czytelny i jasny sposób,4) po dokonaniu czynności otwarcia ofert Komisja Przetargowa dokona analizy ofert, które w tej części mogą być udostępnione innym uczestnikom postępowania na ich wniosek,5) zgodnie z art. 11 ust. 4 Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji poprzez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się „nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności”.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, następujących dokumentów potwierdzających spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 6) z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty;2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 5.W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda:3) dokumentów określających w szczególności:a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego,c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego,d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki: 1) wypełniony i podpisany Formularz oferty z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 1,2) oświadczenie w zakresie nie podlegania wykluczeniu z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których to warunkach mowa w § 7 ust. 1 i § 8 ust. 1, z wykorzystaniem wzoru – załącznik nr 2,Uwaga!a) Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa powyżej.b) Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa powyżej.c) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokument ten potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.3) wadium,4) pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów.2. Wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej – wzór zał. nr 4. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i obejmować musi okres związania ofertą.3. Składając ofertę, każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 18 000,00 zł, słownie: osiemnaście tysięcy złotych, groszy 00/100.4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: - pieniądzu, - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 94 8526 0001 0000 0130 2000 0006 z dopiskiem Wadium – ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ I UJĘCIA WODY BRZEŚCIE”6. Wadium w formie pieniężnej należy wpłacić na tyle wcześniej, żeby w momencie upływu terminu składania ofert wadium było zaksięgowane na rachunku Zamawiającego. Zamawiający stwierdzi wniesienie wadium na podstawie informacji banku prowadzącego ww. rachunek.7. Wadium wniesione w formie innej niż pieniężnej należy złożyć w oryginale, razem z ofertą. 8.Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę wadium winny zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium zgodnie z warunkami specyfikacji istotnych warunków zamówienia, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta/poręczyciela. 9.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.10.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
najniższa cena 60,00
okres gwarancji. Uwaga Zamawiający wymaga by okres gwarancji nie był krótszy niż 60 miesięcy 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie do umowy zmian, które nie spowodują istotnych zmian w treści oferty Wykonawcy.2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w zakresie opisanym w art. 144 ustawy Pzp oraz następujących istotnych warunków niniejszej umowy:1) termin wykonania umowy, gdy w trakcie realizacji zadania:a) wystąpią nadzwyczajne i nietypowe warunki atmosferyczne uniemożliwiające Wykonawcy wykonanie robót powodujące przerwanie robót budowlanych na okres nie krótszy niż 7 dni (opady śniegu i mróz w okresie zimowym nie będą traktowane jako nadzwyczajne i nietypowe warunki atmosferyczne),b) roboty zostaną wstrzymane przez uprawniony organ z przyczyn niezależnych od Wykonawcy,c) wystąpi siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy w terminie.Wprowadzenie tych zmian może nastąpić pod warunkiem powiadomienia drugiej strony na piśmie w terminie do 3 dni od stwierdzenia, że zaistniała jedna z ww. okoliczności.e) zmiany w kolejności i terminach wykonywania robót nie dotyczy odbioru końcowego.2) zmiana kierownika budowy, pod warunkiem że nowy kierownik budowy będzie posiadał uprawnienia i doświadczenie co najmniej takie, jak kierownik zgłoszony w ofercie.3) zwiększenie płatności z tytułu faktur częściowych powyżej wartości określonej w § 13 ust. 7 umowy, jednak nie więcej niż do 80 % wynagrodzenia umownego.Wprowadzenie tej zmiany może nastąpić pod warunkiem potwierdzenia przez Skarbnika Gminy posiadania środków do zapłaty z tytułu faktur częściowych.4) zmiana przedmiotu zamówienia w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy; gdy w trakcie realizacji zadania:a) nastąpi zmniejszenie zakresu robót lub pominięcie robót za zgodą Zamawiającego,b) wystąpi konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa lub wycofania produktów ze sprzedaży;c) wystąpi niebezpieczeństwo kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji;d) wystąpi siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami.Wprowadzenie tych zmian może nastąpić pod warunkiem powiadomienia drugiej strony na piśmie w terminie do 3 dni od stwierdzenia, że zaistniała jedna z ww. okoliczności. Powiadomienie powinno zawierać uzasadnienie oraz opis zdarzenia lub okoliczności powodujących zmianę. Wykonawca jest zobowiązany do bieżącej dokumentacji koniecznej do uzasadnienia żądania zmiany. Wykonanie robót w zakresie ww. zmian musi być poprzedzone podpisaniem aneksu do umowy;5) inne warunki umowy, gdy w trakcie realizacji zadania:a) wystąpi konieczność zmiany w nazwie inwestycji (przedmiocie umowy),b) wykonawca wprowadzi na budowę podwykonawców w zakresie nie zgłoszonym w złożonej ofercie,c) nastąpi zmiana lub rezygnacja z podwykonawców, na których zasoby wykonawca powoływał się w złożonej ofercie; Zamawiający zaakceptuje proponowane rozwiązanie jedynie w przypadku, gdy Wykonawca wykaże, że w chwili złożenia wniosku o zmianę umowy w tym zakresie, proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby powoływał się w trakcie postepowania o udzielenie zamówienia; ponadto Wykonawca przedstawi oświadczenie lub oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia wobec tego podwykonawcy, jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia części zamówienia podwykonawcy,d) wystąpi konieczność wprowadzenia innych zmian, które są konieczne do wprowadzenia, a nie dało się ich przewidzieć w chwili zawarcia umowy oraz są korzystne dla ZamawiającegoWprowadzenie tych zmian może nastąpić pod warunkiem powiadomienia drugiej strony na piśmie w terminie do 3 dni od stwierdzenia, że zaistniała jedna z ww. okoliczności oraz potwierdzenia tej sytuacji przez obie strony.3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy winny zostać dokonane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności według przepisów określonych w ustawie Pzp.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-05-29, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę podwykonawstwo na kompleksowe docieplenia budynków - Mniów
  • Lokalizacja zleceniaświętokrzyskie
  • Data dodania02-05-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę podwykonawstwo na kompleksowe docieplenia budynków. Zakres prac: Kompleksowe docieplenia budynków, w tym izolacja termiczna ścian zewnętrznych oraz wszelkie prace wykończeniowe związane z dociepleniami. Doświadczenie: Poszukujemy podwykonawców posiadających doświadczenie w przeprowadzaniu podobnych prac, ze szczególnym uwzględnieniem dociepleń budynków. Mile widziane referencje od poprzednich klientów. Zakres współpracy: Planujemy nawiązać długoterminową współpracę z wybranymi podwykonawcami, obecnie mamy do wykonania dwa docieplenia budynków z możliwością rozpoczęcia prac w jak najbliższym terminie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI