Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji zamówienia pn.: „Realizacja...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji zamówienia pn.: „Realizacja inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj pn.: Budowa Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoKraków
  • WojewództwoMałopolskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2020-09-17
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyUniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Data publikacji ogłoszenia2020-09-09
  • Numer ogłoszenia580182-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 580182-N-2020 z dnia 2020-09-09 r.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie: Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji zamówienia pn.: „Realizacja inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj pn.: Budowa Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu: nr RPMP.01.01.00-12-0080/19 pn. „Budowa Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka wiedzy, Działanie 1.1 Infrastruktura badawcza sektora nauki, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, krajowy numer identyfikacyjny 18150000000000, ul. al. Mickiewicza  21 , 31-120  Kraków, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 126 624 413, e-mail dzp@ar.krakow.pl, faks 126 624 410.
Adres strony internetowej (URL): https://urk.edu.pl/
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Uczelnia publiczna
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://bip.malopolska.pl/urkrakow,m,328902,2020.html

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Ofertę należy złożyc w formie pisemnej
Adres:
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, al. Adama Mickiewicza 21, 31-120 Kraków (Kancelaria Uczelni - pok. 7)

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji zamówienia pn.: „Realizacja inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj pn.: Budowa Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności”
Numer referencyjny: DZP-291-1852/2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie czynności zastępstwa inwestorskiego związanego z pracami projektowymi i realizacją robót budowlanych przedsięwzięcia budowlanego pn.: „Budowa budynku laboratoryjnego wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodkan, co., elektryczną, wentylacji mechanicznej wraz ze schładzaniem, instalacji gazów technicznych, budowa stacji transformatorowej, rozprężalni gazów technicznych, sieci kanalizacji, przyłącza: wod-kan., elektroenergetycznego, MPEC, budowa miejsc postojowych, budowa zjazdów z drogi publicznej (ul. Michała Wójcickiego) działka nr 339, obr. 48, jedn. Ewid. Krowodrza na działce nr 82, 339, 337/3 obr. 48, jedn. ewid. Krowodrza oraz 300 obr. 1, jedn. ewid. Krowodrza przy ul. Balickiej w Krakowie, realizowanym jako "Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności”, zwanego dalej „Zadaniem inwestycyjnym”, które realizował będzie wykonawca wyłoniony w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Realizacja inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj pn. „Budowa Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności”. Szczegóły dotyczące postępowania „Zaprojektuj i wybuduj” dostępne są na stronie internetowej https://bip.malopolska.pl/urkrakow,a,1721647,budowa-centrum-innowacji-oraz-badan-prozdrowotnej-i-bezpiecznej-zywnosci.html

II.5) Główny kod CPV: 71520000-9
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71000000-8
71600000-4
71631300-3


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:  84   lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe: 1) Termin realizacji zamówienia planowany jest na 84 miesiące od daty zawarcia umowy.2) Zamówienie będzie realizowane przez wykonawcę od dnia zawarcia umowy do upływu okresu gwarancji i rękojmi udzielonego przez wykonawcę Zadania inwestycyjnego lub do dnia dokonania odbioru ostatecznego Zadania inwestycyjnego, w zależności od tego co nastąpi później, 3) Okres realizacji zamówienia, o którym mowa w pkt 1) uzależniony jest od realizacji umowy z wykonawcą Zadania inwestycyjnego (ma charakter orientacyjny) i w przypadku zmiany terminów realizacji Zadania inwestycyjnego zostanie odpowiednio zmieniony w drodze aneksu do umowy.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1) Zamawiający wymaga, aby wykonawca dysponował osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, w szczególności:a) Inżynierem kontraktu - osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadająca:- Doświadczenie: minimum 60 miesięczne doświadczenie w zarządzaniu inwestycjami, w tym świadczenie usługi inżyniera kontraktu przy co najmniej 1 zakończonym zadaniu inwestycyjnym polegającym na budowie obiektu kubaturowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1 500 m2;Uwaga:Zamawiający wymaga, aby:- inżynier kontraktu świadczył usługi wynikające z powierzonej mu funkcji inżyniera kontraktu przez cały okres realizacji zadania inwestycyjnego, oraz- obiekt kubaturowy, który powstał w wyniku wykonania zadania inwestycyjnego został oddany do użytkowania.b) Inspektorem nadzoru branży konstrukcyjno-budowlanej - osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadająca:- Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania, nadzorowania i kontrolowania robót w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;- Doświadczenie: minimum 60 miesięczne doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji Kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru, w tym nadzór nad zakończoną budową obiektu kubaturowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1 500 m2.Uwaga:Zamawiający wymaga, aby:- inspektor nadzoru nadzorował wykonywanie robót budowlanych realizowanych w ramach budowy obiektu przez cały okres realizacji zadania inwestycyjnego, oraz- obiekt kubaturowy, który powstał w wyniku wykonania zadania inwestycyjnego został oddany do użytkowania.c) Inspektorem nadzoru branży sanitarnej - osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadająca:- Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania, nadzorowania i kontrolowania robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń;- Doświadczenie: minimum 60 miesięczne doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji Kierownika budowy/robót lub Inspektora Nadzoru, w tym nadzór nad zakończoną budową obiektu kubaturowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1 500 m2.;Uwaga:Zamawiający wymaga, aby:- inspektor nadzoru nadzorował wykonywanie pełnego zakresu robót sanitarnych realizowanych w ramach budowy obiektu kubaturowego, oraz- obiekt kubaturowy, który powstał w wyniku wykonania zadania inwestycyjnego został oddany do użytkowania.d) Inspektorem nadzoru branży elektrycznej – osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadająca:- Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania, nadzorowania i kontrolowania robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;- Doświadczenie: minimum 60 miesięczne doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji Kierownika budowy/robót lub Inspektora Nadzoru, w tym nadzór nad zakończoną budową obiektu kubaturowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1 500 m2.;Uwaga:Zamawiający wymaga, aby:- inspektor nadzoru nadzorował wykonywanie pełnego zakresu robót elektrycznych realizowanych w ramach budowy obiektu kubaturowego, oraz- obiekt kubaturowy, który powstał w wyniku wykonania zadania inwestycyjnego został oddany do użytkowania.e) Projektantem w specjalności architektonicznej – osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadająca:- Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.- Doświadczenie: minimum 60 miesięczne doświadczenie w pracy na stanowisku projektanta w ww. specjalności.f) Projektantem w specjalności sanitarnej – osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadająca:- Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.- Doświadczenie: minimum 60 miesięczne doświadczenie w pracy na stanowisku projektanta w ww. specjalności.g) Projektantem o specjalności elektrycznej – osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadająca:- Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; - Doświadczenie: minimum 60 miesięczne doświadczenie w pracy na stanowisku projektanta w ww. specjalności.Uwaga:Zamawiający, określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom innych niż Rzeczpospolita Polska państw członkowskich Unii Europejskiej państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jednolity Dz.U. z 2020 r., poz. 220). Okres doświadczenia zawodowego Inżyniera kontraktu należy liczyć maksymalnie do upływu terminu składania ofert. Wymagany okres doświadczenia zawodowego należy rozumieć jako okres łącznej ilości miesięcy zarządzania inwestycjami w trakcie faktycznej ich realizacji. Okresy, w których Inżynier kontraktu w tym samym czasie zarządzał różnymi inwestycjami nie podlegają sumowaniu.Okres doświadczenia zawodowego Inspektorów nadzoru należy liczyć maksymalnie do upływu terminu składania ofert. Wymagany okres doświadczenia zawodowego należy rozumieć jako okres łącznej ilości miesięcy kierowania budową/robotami lub nadzorowania wykonywanych robót w trakcie faktycznej realizacji robót. Okresy, w których specjalista w tym samym czasie kierował budową/robotami lub nadzorował wykonywanie robot na różnych inwestycjach nie podlegają sumowaniu. Okres doświadczenia zawodowego projektantów należy liczyć maksymalnie do upływu terminu składania ofert. Wymagany okres doświadczenia zawodowego należy rozumieć jako okres łącznej ilości miesięcy pracy na stanowisku projektanta (odpowiedniej specjalności) w trakcie faktycznej realizacji prac projektowych. Okresy, w których specjalista w tym samym czasie wykonywał prace projektowe na różnych inwestycjach nie podlegają sumowaniu. 2) Zamawiający wymaga, aby wykonawca posiadał niezbędną wiedzę i doświadczenie, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – należycie wykonał, co najmniej jedną usługę, polegającą na świadczeniu usług zastępstwa inwestorskiego lub nadzoru inwestorskiego (wraz z rozliczeniem inwestycji) nad realizacją robót w zakresie budowy lub rozbudowy lub modernizacji obiektu kubaturowego o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1 500 m2; W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (lub podmiotów na potencjał których wykonawca się powołuje), warunek zostanie uznany za spełniony wyłącznie, jeżeli przynajmniej jeden z wykonawców (lub podmiotów na potencjał których wykonawca się powołuje) posiada wymagane doświadczenie - określony wyżej minimalny poziom zdolności.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy, zamawiający żąda odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.Uwaga: - W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia, dokument składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. - Wykonawca powołujący się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia zobowiązany jest przedłożyć dokument dotyczący podmiotów trzecich. - Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia, jest zobowiązany do złożenia dokumentu dotyczącego podwykonawców. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 3 ustawy, jeżeli zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
2) W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, zamawiający wymaga:a) wykazu usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 2B do specyfikacji.b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 2C do specyfikacji.Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 ustawy, jeżeli zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Wypełniony druk „Oferta” – stanowiący załącznik nr 1 do specyfikacji. 2. Pełnomocnictwo:a) dla osoby/osób podpisującej/cych ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu wykonawcy składającego ofertę, gdy prawo do podpisania oferty nie wynika z odpisu z właściwego rejestru, który zamawiający może uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.b) dla ustanowionego pełnomocnika, do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy – dotyczy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.Wymagana jest forma, rodzaj i zakres pełnomocnictwa właściwy do poszczególnych czynności.3. Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty - w przypadku, gdy prawo do podpisania oferty nie wynika z odpisu z właściwego rejestru, który zamawiający może uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, względnie innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.4. Zobowiązanie innego podmiotu do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (jeżeli dotyczy). Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Treść zobowiązania powinna bezspornie i jednoznacznie wskazywać na zakres zobowiązania innego podmiotu, określać czego dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób i w jakim okresie będzie ono wykonywane – wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 2A do specyfikacji.5. Wykaz dodatkowego doświadczenia Inżyniera kontraktu (jeżeli wykonawca ubiega się o dodatkowe punkty w ramach pozacenowego kryterium oceny ofert) – wzór wykazu stanowi załącznik nr 7 do specyfikacji.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 60,00
Dodatkowe doświadczenie inżyniera kontraktu 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiana postanowień Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, jest dopuszczalna na zasadach wskazanych w art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz w ust. 2-21 umowy z wyłączeniem takich zmian, których wprowadzenie spowodowałoby rozszerzenie przedmiotu umowy poza zakres przedmiotowy oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, a które to zmiany nie zostały wymienione jako możliwe do wprowadzenia na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych lub nie zostały przewidziane w ust. 2 niniejszej umowy. 2. Zmiana może obejmować:1) zmianę okresu obowiązywania Umowy, o którym mowa w §4 w przypadku zmiany terminów realizacji Zadania Inwestycyjnego - stosownie do zmian terminów realizacji Zadania Inwestycyjnego;2) zmiany w kolejności i terminach wykonywania usług w przypadkach wymuszonych okolicznościami niezależnymi od Wykonawcy, w szczególności:a) zaistnieniem okoliczności siły wyższej uniemożliwiającej lub znacząco utrudniającej wykonanie przedmiotu Umowy,b) wyjątkowymi lub niemożliwymi do przewidzenia warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi realizację Zadania Inwestycyjnego,Termin może zostać zmieniony stosownie do okoliczności;3) ograniczenie zakresu usług, pominięcie jakiejkolwiek części usług (jednak bez prawa zlecenia jej osobom trzecim) na skutek okoliczności, które nie były możliwe do przewidzenia w momencie podpisania Umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. Zakres ograniczenia usług lub pominięcie jakiejkolwiek części usług musi być adekwatny do okoliczności. Ograniczenie zakresu usług lub pominięcie jakiejkolwiek części usług spowoduje obniżenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Strony Umowy ustalą wysokość obniżenia w drodze negocjacji - w przypadku, gdy wynagrodzenie Wykonawcy wyliczone w sposób opisany w §6 nie będzie go uwzględniało;3) zastąpienie zakresu planowanych do wykonania usług innym zakresem usług przy zachowaniu wymogów jakościowych oraz wymogu zgodności z celem i zasadami realizacji Umowy pod warunkiem, że wynagrodzenie należne Wykonawcy nie ulegnie zwiększeniu; 4) powierzenie części usług podwykonawcom lub zmianę zakresu usług planowanych do powierzenia podwykonawcom, pod warunkiem, że zmiana taka usprawni działania Wykonawcy lub w inny korzystny dla Zamawiającego sposób wpłynie na realizację niniejszej umowy lecz nie spowoduje wzrostu wynagrodzenia należnego Wykonawcy;5) zmianę sposobu rozliczania Umowy lub sposobu dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy, w przypadku zaistnienia okoliczności, które sprawią, że sposób rozliczania Umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy przewidziany w niniejszej umowie obiektywnie nie będzie mógł być zastosowany. W takim przypadku Strony uzgodnią nowy sposób rozliczania Umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie należne Wykonawcy nie może ulec zwiększeniu.6) zmiany sposobu realizacji umowy, zakresu usług wynikające z innych okoliczności prawnych, ekonomicznych lub technicznych skutkujących niemożliwością wykonania lub ryzykiem nienależytego wykonania Umowy zgodnie z SIWZ, które nie spowodują zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy;7) zmiany osób przewidzianych do realizacji zamówienia przez Wykonawcę, w innych przypadkach aniżeli opisane w Umowie, a wymagające podpisania aneksu, w przypadku i na warunkach opisanych w §12 niniejszej umowy.8) waloryzację wynagrodzenia. Wykonawca może wystąpić do Zamawiającego z wnioskiem o w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w razie wystąpienia jednej ze zmian przepisów wskazanych w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przez Wykonawcę zamówienia publicznego wynikającego z niniejszej Umowy tj. zmiany: a) stawki podatku od towarów i usług, b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu łub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,d) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych.9) zmianę wynagrodzenia za pełnienie obowiązków inwestora zastępczego w zakresie realizacji Zadania Inwestycyjnego w ramach Etapu II (Roboty budowlane), o którym mowa w §5 ust. 2 pkt 2) umowy, w przypadku powierzenia wykonawcy Zadania inwestycyjnego przez Zamawiającego prac dodatkowych nieobjętych umową, o łącznej wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 złotych netto. Wynagrodzenie Wykonawcy zostanie zwiększone o 1% wartości robót dodatkowych.3. Zmiana umowy na podstawie przesłanek, o których mowa w ust. 2 pkt 8) może nastąpić po podpisaniu przez Strony umowy aneksu, po wejściu w życie przepisów będących przyczyną złożenia wniosku Wykonawcy, o którym mowa w ust. 2 pkt 8).4. Aneks, o którym mowa w ust. 3, zostanie zawarty przez Strony w terminie 30 dni od daty złożenia Zamawiającemu wniosku, o którym mowa w ust. 2 pkt 8) pod warunkiem złożenia przez Wykonawcę oświadczenia i kompletu dokumentów źródłowych, o których mowa w ust. 10 w terminie umożliwiającym Zamawiającemu ich zbadanie w terminie określonym w ust. 8. W innym przypadku termin zawarcia aneksu ulegnie przedłużeniu. 5. W razie zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 8) lit. a) wartość netto wynagrodzenia Wykonawcy (tj. bez podatku od towarów i usług) nie zmieni się, a określona w aneksie wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona z uwzględnieniem stawki podatku od towarów i usług, wynikającej ze zmienionych przepisów. Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust. 2 pkt 8) lit. a) będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia za prace, których w dniu zmiany stawki podatku VAT jeszcze nie wykonano, przy czym wynagrodzenie netto pozostaje bez zmian. Zmianie podlega wartość brutto oraz wartości podatku VAT.6. W razie zmiany, o której mowa w ust. 2 pkt 8) lit. b) przez pojęcie „odpowiedniej zmiany wynagrodzenia” należy rozumieć sumę wzrostu kosztów Wykonawcy niniejszej umowy wynikających z podwyższenia wynagrodzeń poszczególnych pracowników biorących udział w realizacji pozostałej do wykonania, w momencie wejścia w życie zmiany, części niniejszej Umowy, do wysokości wynagrodzenia minimalnego obowiązującej po zmianie przepisów lub jej odpowiedniej części, w przypadku osób zatrudnionych w wymiarze niższym niż pełen etat. 7. W razie zmiany wskazanej w ust. 2 pkt 8) lit. c), przez pojęcie „odpowiedniej zmiany wynagrodzenia” należy rozumieć sumę wzrostu kosztów Wykonawcy niniejszej umowy oraz drugiej strony umowy o pracę lub innej umowy cywilnoprawnej łączącej tego Wykonawcę z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, wynikających z konieczności odprowadzenia dodatkowych składek od wynagrodzeń osób zatrudnionych na umowę o pracę lub na podstawie innej umowy cywilnoprawej zawartej przez Wykonawcę z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, a biorących udział w realizacji pozostałej do wykonania, w momencie wejścia w życie zmiany, części niniejszej umowy przy założeniu braku zmiany wynagrodzenia netto tych osób. 8. W przypadkach, o których mowa w ust. 6 i ust. 7, do wniosku o którym mowa w ust. 3, Wykonawca winien złożyć Zamawiającemu pisemne oświadczenie o wysokości dodatkowych koszów wynikających z wprowadzenia zmian, o których mowa w ust. 2 pkt 8) lit. b) i c). Do oświadczenia Wykonawca winien dołączyć księgowe dokumenty źródłowe, w zakresie niezbędnym do oceny zasadności zmiany umowy. Badanie dokumentów źródłowych przez Zamawiającego nie będzie trwać dłużej niż 14 dni.9. Wykonawca powinien przedstawić Zamawiającemu w formie pisemnej wniosek o zmianę umowy, zawierający w szczególności:- określenie zmiany, na którą Wykonawca się powołuje,- wykazanie, że zaistniała zmiana będzie miała wpływ na koszty wykonania przedmiotu Umowy przez Wykonawcę,- wykazanie w jaki sposób te zwiększone koszty Wykonawcy uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia,- określenie postulowanej zmiany wynagrodzenia wynikającej z zaistniałej zmiany, wraz ze szczegółowym uzasadnieniem oraz dokumentami potwierdzającymi podnoszony wpływ zmiany na wynagrodzenie Wykonawcy. Ciężar wykazania wpływu zmiany na koszt wykonania przedmiotu umowy spoczywa na Wykonawcy. Do księgowych dokumentów źródłowych, które mogą potwierdzać wpływ zmiany na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę, należą w szczególności:- kalkulacja ceny ofertowej, przygotowana przez Wykonawcę z rozbiciem na poszczególne czynniki cenotwórcze,- dokumenty z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, jak również ewentualne umowy cywilnoprawne, wykazujące strukturę (oraz podstawę) zatrudnienia i wynagrodzenia osób, którymi Wykonawca posługuje się dla wykonania zamówienia, jak również procentowy stopień obciążenia (zaangażowania) tych osób pracą na rzecz zamówienia w stosunku do pełnego zakresu ich obowiązków u Wykonawcy,- dokumenty wskazujące na podstawę i wysokość obciążenia Wykonawcy z tytułu obowiązkowych składek społecznych lub zdrowotnych w zakresie zatrudnienia osób, którymi Wykonawca posługuje się dla wykonania zamówienia,- kalkulacje i zestawienia przedstawiające wpływ zmiany na poszczególne kategorie kosztów Wykonawcy w perspektywie pozostałej do wykonania części przedmiotu umowy i z odniesieniem ich do przewidzianych w umowie zasad płatności wynagrodzenia,- obrazujące porównanie kosztów wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę przed zmianą oraz po jej zaistnieniu.10. Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o przedłożenie w oznaczonym terminie dodatkowych informacji, wyjaśnień lub dokumentów, jeśli dane przekazane wraz z wnioskiem nie potwierdzają, że przedmiotowa zmiana ma wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę lub że wpływ ten nie odpowiada postulowanej przez Wykonawcę wartości zmiany wynagrodzenia.11. Jeśli z przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów nie wynika, że zaistnienie zmiany będzie miało wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę lub gdy wykazywany przez Wykonawcę wpływ zmiany na koszty wykonania przedmiotu umowy nie odpowiada postulowanej we wniosku zmianie wynagrodzenia, jak również jeśli z innych powodów, wniosek ten jest nieuzasadniony w całości lub w części - Zamawiający informuje Wykonawcę w formie pisemnej o braku podstaw do uwzględnienia wniosku w całości lub w części - wraz z uzasadnieniem tego stanowiska.12. Wykazanie przez Wykonawcę, że zaistniała zmiana będzie miała określony we wniosku wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę, stanowi podstawę do zawarcia przez Strony aneksu do umowy, modyfikującego w adekwatny sposób wysokość wynagrodzenia. 13. Zmiany, inne niż określono ust. 2 pkt 8) mogą być wprowadzone jedną z następujących metod:1) Wykonawca może zaproponować Zmianę, przez złożenie pisemnej propozycji zmian, które zdaniem Wykonawcy w razie przyjęcia pozwolą przykładowo obniżyć koszty realizacji umowy lub w inny sposób będą korzystne dla Zamawiającego; 2) Zamawiający może przedłożyć propozycję zmian, jeżeli ich wprowadzenie jest konieczne dla prawidłowej realizacji umowy, które w razie przyjęcia pozwolą obniżyć koszty realizacji umowy lub w inny sposób będą korzystne dla Zamawiającego lub jeżeli konieczności ich wprowadzenia wynika ze zmiany prawa lub ze zmiany okoliczności, której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy.14. Każda ze stron przedkładając drugiej stronie propozycję zmian spełniającą wymogi określone w ust. 14, wraz z tą propozycją przedłoży: 1) opis proponowanych zmian i harmonogram wykonania zmian;2) propozycję dotyczącą jakichkolwiek koniecznych modyfikacji w harmonogramie rzeczowo-finansowym i szacunek w jaki sposób zakładane zmiany wpłyną na termin realizacji przedmiotu umowy; oraz3) szacunki dotyczące wpływu zmian na wynagrodzenie należne Wykonawcy wraz z uzasadnieniem.15. Po otrzymaniu propozycji, Wykonawca albo Zamawiający, (w zależności od przypadku) w terminie 14 dni zatwierdzi bądź odrzuci otrzymaną propozycję zmiany bądź w tym terminie wystąpi do strony występującej z propozycją zmian, przesyłając zmodyfikowaną propozycję zmian, spełniającą wymogi opisane w ust 15. 16. W przypadku upływu terminu podanego w ust 16, traktuje się iż propozycja wprowadzenia zmian została odrzucona.17. Do przesłanych zmodyfikowanych propozycji zmian mają zastosowanie postanowienia ust 16-17.18. W przypadku przyjęcia propozycji zmian wchodzą one w życie pod warunkiem objęcia ich pisemnym aneksem.19. Każda zmiana do umowy wymaga formy pisemnej i musi być dokonana poprzez sporządzenie zmiany do Umowy - Aneksu.20. Zmiana Umowy dokonana z naruszeniem postanowień ust 1-20 jest nieważna.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-09-17, godzina: 10:45,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Ofertę należy sporządzić w języku polskim
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Szukam ekipy do montażu bram i stolarki - b2b - Brzesko
  • Lokalizacja zleceniamałopolskie
  • Data dodania21-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Szukam ekipy do montażu bram i stolarki - b2b Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI