Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Usługi komunalne
Zamówienia publicznego
Transport i zagospodarowanie odpadów
1.3.1 Transport i zagospodarowanie odpadów
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
Zadanie nr 1- zagospodarowanie odpadów:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na zagospodarowaniu odpadów sklasyfikowanych w katalogu odpadów pod kodami
- 20 03 01 zmieszane (niesegregowane) odpady komunalne
- 20 02 01 (odpady ulegające biodegradacji)
- 19 08 01 (skratki)
2. Masa odpadów do zagospodarowania.
- odpady o kodzie 20 03 01 – 550 Mg
- odpady o kodzie 20 02 01 – 15 Mg
- odpady o kodzie 19 08 01 – 35 Mg
Wskazana ilość odpadów jest ilością szacunkową. Zakres przedmiotu umowy może zostać ograniczony, jednak nie więcej niż o 80 % w stosunku do szacunkowej ilości objętych przedmiotem zamówienia. W przypadku gdyby ograniczenie zakresu umowy przekroczyło dopuszczalne 80 %, Zamawiający w ostatnim okresie rozliczeniowym wypłaci Wykonawcy wyrównanie do kwoty odpowiadającej minimalnej wielkości zamówienia. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie wykorzystania przez Zamawiającego przewidywanej (szacunkowej) ilości.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, tj. przekazania większej ilości odpadów będących przedmiotem zamówienia (do 25% wartości zamówienia podstawowego) w zależności od faktycznych potrzeb i ilości.
3. Przedmiot zamówienia winien być realizowany przez Wykonawcę zgodnie z:
1) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 888. z późn. zm.);
2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 779 z późn. zm.) oraz aktami prawnymi wydanymi na ich podstawie.
4. Transport odpadów:
1) Transport odpadów odbywać się będzie przez Zamawiającego bezpośrednio do miejsca przetwarzania, tj. instalacji wskazanej przez Wykonawcę w złożonej ofercie pod warunkiem odległości instalacji nie większej niż 70 km od Zakładu Przetwarzania Odpadów (ZPO) zamawiającego, zakładając trasę optymalną dla pojazdu Spółki o minimalnej masie własnej zestawu 15 Mg, po drogach publicznych.
2) Odpady będące przedmiotem zamówienia gromadzone będą luzem lub w workach.
3) Odbierane odpady będą każdorazowo ważone na legalizowanej wadze Zamawiającego. Ważenie będzie potwierdzone wystawieniem kwitu wagowego.
4) Zamawiający i Wykonawca mają prawo do przeprowadzenia kontroli wagi odpadów przed wyjazdem z siedziby Zamawiającego.
5) Po zakończeniu każdego miesiąca Wykonawca przekazuje Zamawiającemu drogą elektroniczną zestawienie wagowe przyjętych odpadów, a w terminach określonych prawem informacje o sposobie ich zagospodarowania.
6) Na wezwanie Zamawiającego przesłane faksem lub mailem, Wykonawca zobowiązany jest przekazać kopię dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem dotyczących legalizacji wagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia otrzymania wezwania.
5. Miejsce, transport i częstotliwość odbioru odpadów:
1) Odbiór odpadów odbywać się będzie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.
2) Zlecenie odbioru składane będzie telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
3) Zamawiający będzie transportował odpady do instalacji codziennie.
6. Ewidencja i rozliczanie odpadów:
1) Każda ilość odebranych odpadów będzie ewidencjonowana przez Wykonawcę.
2) Ewidencja będzie zawierać: ilość odpadu, nr rejestracyjny pojazdu dostarczającego odpad, określony kod odpadu oraz datę odebrania odpadów.
3) Potwierdzeniem przyjęcia odpadów będzie karta przekazania odpadów potwierdzona w systemie ewidencyjnym BDO.
4) Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień ustnych oraz pisemnych, a także okazania do wglądu oryginałów lub kopii dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem związanych z wykonywaniem przedmiotu zamówienia w szczególności kwitów wagowych i przedłożenia ich kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem, a Wykonawca zobowiązany jest do przekazania żądanych informacji i dokumentów w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 2 dni robocze.
5) Zamawiający wymaga przedłożenia Zamawiającemu w formie elektronicznej w formacie .pdf zestawienia ilości zagospodarowanych odpadów z uwzględnieniem procesów odzysku bądź unieszkodliwiania obejmujący okres na jaki została zawarta umowa w terminie 7 dni od zakończenia realizacji umowy.
7. Wymagania prawne i środowiskowe dotyczące zagospodarowania odpadów.
1) Wykonawca zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zobowiązany jest do osiągnięcia poziomu ograniczenia odpadów komunalnych przekazywanych do składowania. Brak udokumentowania osiągnięcia poziomu uznany zostanie za brak osiągnięcia tego poziomu przez Wykonawcę.
2) Obliczenia poziomów, o których mowa w pkt 1) należy wykazać na podstawie obowiązujących przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym obowiązujących aktów wykonawczych w tym zakresie.
8. Wykonawca odpowiada za:
1) Zapewnienie, zgodnie z wymogami powszechnie obowiązującego prawa:
a) zagospodarowania odpadów w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D),
b) postępowania z odpadami zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami,
c) prowadzenia ewidencji odpadów zgodnie z przepisami;
2) Informowanie o sposobie postępowania w przypadku odmowy przyjęcia odpadów przez instalacje;
3) Sporządzenie sprawozdań miesięcznych i przekazywanie ich w formie pisemnej oraz na nośniku danych w formie elektronicznej w formacie .pdf do Zamawiającego w terminie 14 dni licząc od dnia zakończenia miesiąca kalendarzowego świadczenia usługi w przypadku sprawozdań miesięcznych.
4) Zapewnienie Zamawiającemu prawa do wglądu w oryginały dokumentów:
− KPO/KPOK,
− KEO/KEOK,
− kwity wagowe,
− oświadczenie instalacji o wytworzonych odpadach oraz przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz przekazanych do składowania bądź termicznego przekształcenia,
− lub zapewnienie kopii dokumentów potwierdzonych za zgodność.
9. Integralną część sprawozdań miesięcznych stanowią:
1) Raport ilości dostarczonych odpadów zawierający między innymi datę, godzinę wjazdu i wyjazdu pojazdu, nr rejestracyjny, rodzaj dostarczonych odpadów, nazwę podmiotu dostarczającego odpady objęte przedmiotem zamówienia, wagę brutto, wagę tarę, wagę netto, tj. ilość dostarczonych odpadów, nr kwitu wagowego, nr zadania, nr KPOK przypisany do nr kwitu wagowego. Raport należy przekazać w formie pisemnej podpisanej przez Wykonawcę lub w formie elektronicznej w formacie .pdf.
2) Karty przekazania odpadów komunalnych (KPOK), karty przekazania odpadów (KPO), przekazywane w formie elektronicznej w formacie .pdf, zastrzeżeniem, że informacje zawarte w KPOK/KPO nie mogą być zanonimizowane. Nazwa pliku „pdf” powinna odpowiadać numerowi KPOK/KPO nadanemu przez system BDO.
10. Zagospodarowanie odpadów objętych przedmiotem zamówienia powinno być wykonywane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 779 z późn. zm.).
11. Warunki realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 4a do SWZ dla zadania nr 1.
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
Zadanie nr 2- Transport i zagospodarowanie odpadów:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na transporcie i zagospodarowaniu odpadów sklasyfikowanych w katalogu odpadów pod kodami:
- 20 03 07 (odpady wielkogabarytowe)
- 17 01 07 (mix budowlany)
- 04 01 08 (odpady ze skóry wygarbowanej zawierającej chrom)
2. Masa odpadów wynosi:
- 20 03 07 (odpady wielkogabarytowe) - 60 Mg
- 17 01 07 (mix budowlany) – 25 Mg
- 04 01 08 (odpady ze skóry wygarbowanej zawierającej chrom) - 12 Mg
3. Wskazana ilość odpadów jest ilością szacunkową. Zakres przedmiotu umowy może zostać ograniczony, jednak nie więcej niż o 80 % w stosunku do szacunkowej ilości objętych przedmiotem zamówienia. W przypadku gdyby ograniczenie zakresu umowy przekroczyło dopuszczalne 80 %, Zamawiający w ostatnim okresie rozliczeniowym wypłaci Wykonawcy wyrównanie do kwoty odpowiadającej minimalnej wielkości zamówienia. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie wykorzystania przez Zamawiającego przewidywanej (szacunkowej) ilości.
4. Przedmiot zamówienia winien być realizowany przez Wykonawcę zgodnie z:
1) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 888. z późn. zm.);
2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 779 z późn. zm.) oraz aktami prawnymi wydanymi na ich podstawie.
5. Transport odpadów:
1) Transport odpadów z ZPO Zamawiającego do instalacji będzie realizowany środkami transportu Wykonawcy i na jego koszt. W przypadku awarii Wykonawca zapewni samochód zastępczy lub po uzgodnieniu, Zamawiający wykona transport na koszt Wykonawcy.
2) Odpady będące przedmiotem zamówienia gromadzone będą luzem lub w workach.
3) Odbierane odpady muszą być każdorazowo ważone na legalizowanej wadze Zamawiającego. Ważenie musi być potwierdzone wystawieniem kwitu wagowego.
4) Zamawiający i Wykonawca mają prawo do przeprowadzenia kontroli wagi odpadów przed wyjazdem z siedziby Zamawiającego.
5) Po zakończeniu każdego miesiąca Wykonawca przekazuje Zamawiającemu drogą elektroniczną zestawienie wagowe przyjętych odpadów, a w terminach określonych prawem informacje o sposobie ich zagospodarowania.
6) Na wezwanie Zamawiającego przesłane faksem lub mailem, Wykonawca zobowiązany jest przekazać kopię dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem dotyczących legalizacji wagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia otrzymania wezwania.
6. Miejsce, transport i częstotliwość odbioru odpadów:
1) Odbiór odpadów odbywać się będzie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.
2) Zlecenie odbioru składane będzie telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
3) Transport odpadów przez Wykonawcę nastąpi od zgłoszenia złożonego do godz. 10.00 w ciągu 2 dni roboczych - do godz. 14.00
4) Zgłoszenia złożone po godz. 10.00 są traktowane jako złożone w następnym dniu roboczym.
5) W szczególnych przypadkach odpady mogą być przyjmowane w innych dniach i godzinach, co wymaga wcześniejszego uzgodnienia pomiędzy stronami.
6) Wykonawca będzie odbierać odpady z ZPO Zamawiającego, znajdującego się w Rabce-Zdroju przy ul. Zaryte 141 B.
7) Dojazd do miejsca odbioru odpadów jest utwardzony oraz nieutrudniony.
8) Zamawiający zapewnia załadunek odpadów do środków transportu Wykonawcy własnymi środkami.
9) Wykonawca do wykonania zadania udostępni co najmniej 2 kontenery o pojemności min. 24 m3.
7. Ewidencja i rozliczanie odpadów:
1) Każda ilość odebranych odpadów będzie ewidencjonowana przez Wykonawcę.
2) Ewidencja będzie zawierać: ilość odpadu, nr rejestracyjny pojazdu dostarczającego odpad, określony kod odpadu oraz datę odebrania odpadów.
3) Potwierdzeniem przyjęcia odpadów będzie karta przekazania odpadów potwierdzona w systemie ewidencyjnym BDO.
4) Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień ustnych oraz pisemnych, a także okazania do wglądu oryginałów lub kopii dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem związanych z wykonywaniem przedmiotu zamówienia w szczególności kwitów wagowych i przedłożenia ich kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem, a Wykonawca zobowiązany jest do przekazania żądanych informacji i dokumentów w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 2 dni robocze.
5) Zamawiający wymaga przedłożenia Zamawiającemu w formie elektronicznej w formacie .pdf zestawienia ilości zagospodarowanych odpadów z uwzględnieniem procesów odzysku bądź unieszkodliwiania obejmujący okres na jaki została zawarta umowa w terminie 7 dni od zakończenia realizacji umowy.
8. Wymagania prawne i środowiskowe dotyczące zagospodarowania odpadów.
1) Wykonawca zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zobowiązany jest do osiągnięcia poziomu ograniczenia odpadów komunalnych przekazywanych do składowania. Brak udokumentowania osiągnięcia poziomu uznany zostanie za brak osiągnięcia tego poziomu przez Wykonawcę.
2) Obliczenia poziomów, o których mowa w pkt. 1 należy wykazać na podstawie obowiązujących przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym obowiązujących aktów wykonawczych w tym zakresie.
9. Wykonawca odpowiada za:
1) Zapewnienie, zgodnie z wymogami powszechnie obowiązującego prawa:
a) zagospodarowania odpadów w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D),
b) postępowania z odpadami zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami,
c) prowadzenia ewidencji odpadów zgodnie z przepisami;
2) Informowanie o sposobie postępowania w przypadku odmowy przyjęcia odpadów przez instalacje;
3) Sporządzenie sprawozdań miesięcznych i przekazywanie ich w formie pisemnej oraz na nośniku danych w formie elektronicznej w formacie .pdf do Zamawiającego w terminie 14 dni licząc od dnia zakończenia miesiąca kalendarzowego świadczenia usługi w przypadku sprawozdań miesięcznych.
4) Zapewnienie Zamawiającemu prawa do wglądu w oryginały dokumentów:
- KPO/KPOK,
- KEO/KEOK,
- kwity wagowe,
- oświadczenie instalacji o wytworzonych odpadach oraz przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz przekazanych do składowania bądź termicznego przekształcenia,
lub zapewnienie kopii dokumentów potwierdzonych za zgodność.
10. Integralną część sprawozdań miesięcznych stanowią:
1) Raport ilości dostarczonych odpadów zawierający między innymi datę, godzinę wjazdu i wyjazdu pojazdu, nr rejestracyjny, rodzaj dostarczonych odpadów, nazwę podmiotu dostarczającego odpady objęte przedmiotem zamówienia, wagę brutto, wagę tarę, wagę netto, tj. ilość dostarczonych odpadów, nr kwitu wagowego, nr zadania, nr KPOK przypisany do nr kwitu wagowego. Raport należy przekazać w formie pisemnej podpisanej przez Wykonawcę lub w formie elektronicznej w formacie .pdf.
2) Karty przekazania odpadów komunalnych (KPOK), karty przekazania odpadów (KPO), przekazywane w formie elektronicznej w formacie .pdf, zastrzeżeniem, że informacje zawarte w KPOK/KPO nie mogą być zanonimizowane. Nazwa pliku „pdf” powinna odpowiadać numerowi KPOK/KPO nadanemu przez system BDO.
11. Zagospodarowanie odpadów objętych przedmiotem zamówienia powinno być wykonywane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 779 z późn. z.
12. Warunki realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 4b do SWZ dla zadania nr 2.
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
Zadanie nr 3- Transport i zagospodarowanie odpadów:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na transporcie i zagospodarowaniu odpadów sklasyfikowanych w katalogu odpadów pod kodami:
- 19 12 01 (papier i tektura)
- 19 12 04 (tworzywa sztuczne i guma)
- 19 12 07 (drewno inne niż wymienione w 19 12 06)
- 19 12 08 (tekstylia)
- 19 12 10 (odpady palne – paliwo alternatywne)
2. Odbiór odpadów będzie realizowany z Zakładu Przetwarzania Odpadów (dalej ZPO) Spółki Zakłady Komunalne w Rabce-Zdroju.
3. Wykonawca do wykonania zadania udostępni co najmniej 2 kontenery o pojemności min. 24 m3 .
4. Masa odpadów do zagospodarowania.
- 19 12 01 (papier i tektura) – 40 Mg,
- 19 12 04 (tworzywa sztuczne i guma) – 40 Mg,
- 19 12 07 (drewno inne niż wymienione w 19 12 06) – 40 Mg,
- 19 12 08 (tekstylia) – 40 Mg,
- 19 12 10 (odpady palne – paliwo alternatywne) – 40 Mg.
5. Wskazana ilość odpadów jest ilością szacunkową. Zakres przedmiotu umowy może zostać ograniczony, jednak nie więcej niż o 80 % w stosunku do szacunkowej ilości objętych przedmiotem zamówienia. W przypadku gdyby ograniczenie zakresu umowy przekroczyło dopuszczalne 80 %, Zamawiający w ostatnim okresie rozliczeniowym wypłaci Wykonawcy wyrównanie do kwoty odpowiadającej minimalnej wielkości zamówienia. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie wykorzystania przez Zamawiającego przewidywanej (szacunkowej) ilości.
6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, tj. przekazania większej ilości odpadów będących przedmiotem zamówienia (do 25% wartości zamówienia podstawowego) w zależności od faktycznych potrzeb i ilości.
7. Przedmiot zamówienia winien być realizowany przez Wykonawcę zgodnie z:
1) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 888. z późn. zm.);
2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 779 z późn. zm.) oraz aktami prawnymi wydanymi na ich podstawie.
8. Transport odpadów:
1) Transport odpadów z ZPO Zamawiającego do instalacji będzie realizowany środkami transportu Wykonawcy i na jego koszt. W przypadku awarii Wykonawca zapewni samochód zastępczy lub po uzgodnieniu, Zamawiający wykona transport na koszt Wykonawcy.
2) Odpady będące przedmiotem zamówienia gromadzone będą luzem lub w workach.
3) Odbierane odpady muszą być każdorazowo ważone na legalizowanej wadze Zamawiającego. Ważenie musi być potwierdzone wystawieniem kwitu wagowego.
4) Zamawiający i Wykonawca mają prawo do przeprowadzenia kontroli wagi odpadów przed wyjazdem z siedziby Zamawiającego.
5) Po zakończeniu każdego miesiąca Wykonawca przekazuje Zamawiającemu drogą elektroniczną zestawienie wagowe przyjętych odpadów, a w terminach określonych prawem informacje o sposobie ich zagospodarowania.
6) Na wezwanie Zamawiającego przesłane faksem lub mailem, Wykonawca zobowiązany jest przekazać kopię dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem dotyczących legalizacji wagi, w terminie dwóch dni roboczych od dnia otrzymania wezwania.
9. Miejsce, transport i częstotliwość odbioru odpadów:
1) Odbiór odpadów odbywać się będzie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.
2) Zlecenie odbioru składane będzie telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
3) Transport odpadów przez Wykonawcę nastąpi od zgłoszenia złożonego do godz. 10.00 w ciągu 2 dni roboczych - do godz. 14.00.
4) Zgłoszenia złożone po godz. 10.00 są traktowane jako złożone w następnym dniu roboczym.
5) W szczególnych przypadkach odpady mogą być przyjmowane w innych dniach i godzinach, co wymaga wcześniejszego uzgodnienia pomiędzy stronami.
6) Wykonawca będzie odbierać odpady z ZPO Zamawiającego, znajdującego się w Rabce-Zdroju przy ul. Zaryte 141 B.
7) Dojazd do miejsca odbioru odpadów jest utwardzony oraz nieutrudniony.
8) Zamawiający zapewnia załadunek odpadów do środków transportu
9) Wykonawca do wykonania zadania udostępni co najmniej 2 kontenery o pojemności min. 24 m3.
Wykonawcy własnymi środkami.
10. Ewidencja i rozliczanie odpadów:
1) Każda ilość odebranych odpadów będzie ewidencjonowana przez Wykonawcę.
2) Ewidencja będzie zawierać: ilość odpadu, nr rejestracyjny pojazdu dostarczającego odpad, określony kod odpadu oraz datę odebrania odpadów.
3) Potwierdzeniem przyjęcia odpadów będzie karta przekazania odpadów potwierdzona w systemie ewidencyjnym BDO.
4) Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień ustnych oraz pisemnych, a także okazania do wglądu oryginałów lub kopii dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem związanych z wykonywaniem przedmiotu zamówienia w szczególności kwitów wagowych i przedłożenia ich kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem, a Wykonawca zobowiązany jest do przekazania żądanych informacji i dokumentów w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 2 dni robocze.
5) Zamawiający wymaga przedłożenia Zamawiającemu w formie elektronicznej w formacie .pdf zestawienia ilości zagospodarowanych odpadów z uwzględnieniem procesów odzysku bądź unieszkodliwiania obejmujący okres na jaki została zawarta umowa w terminie 7 dni od zakończenia realizacji umowy.
11. Wymagania prawne i środowiskowe dotyczące zagospodarowania odpadów.
1) Wykonawca zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zobowiązany jest do osiągnięcia poziomu ograniczenia odpadów komunalnych przekazywanych do składowania. Brak udokumentowania osiągnięcia poziomu uznany zostanie za brak osiągnięcia tego poziomu przez Wykonawcę.
2) Obliczenia poziomów, o których mowa w pkt 1) należy wykazać na podstawie obowiązujących przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym obowiązujących aktów wykonawczych w tym zakresie.
12. Wykonawca odpowiada za:
1) Zapewnienie, zgodnie z wymogami powszechnie obowiązującego prawa:
a) zagospodarowania odpadów w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D),
b) postępowania z odpadami zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami,
c) prowadzenia ewidencji odpadów zgodnie z przepisami;
2) Informowanie o sposobie postępowania w przypadku odmowy przyjęcia odpadów przez instalacje;
3) Sporządzenie sprawozdań miesięcznych i przekazywanie ich w formie pisemnej oraz na nośniku danych w formie elektronicznej w formacie .pdf do Zamawiającego w terminie 14 dni licząc od dnia zakończenia miesiąca kalendarzowego świadczenia usługi w przypadku sprawozdań miesięcznych.
4) Zapewnienie Zamawiającemu prawa do wglądu w oryginały dokumentów:
- KPO/KPOK,
- KEO/KEOK,
- kwity wagowe,
- oświadczenie instalacji o wytworzonych odpadach oraz przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz przekazanych do składowania bądź termicznego przekształcenia,
lub zapewnienie kopii dokumentów potwierdzonych za zgodność.
13. Integralną część sprawozdań miesięcznych stanowią:
1) Raport ilości dostarczonych odpadów zawierający między innymi datę, godzinę wjazdu i wyjazdu pojazdu, nr rejestracyjny, rodzaj dostarczonych odpadów, nazwę podmiotu dostarczającego odpady objęte przedmiotem zamówienia, wagę brutto, wagę tarę, wagę netto, tj. ilość dostarczonych odpadów, nr kwitu wagowego, nr zadania, nr KPOK przypisany do nr kwitu wagowego. Raport należy przekazać w formie pisemnej podpisanej przez Wykonawcę lub w formie elektronicznej w formacie .pdf.
14. Karty przekazania odpadów komunalnych (KPOK), karty przekazania odpadów (KPO), przekazywane w formie elektronicznej w formacie .pdf, zastrzeżeniem, że informacje zawarte w KPOK/KPO nie mogą być zanonimizowane. Nazwa pliku „pdf” powinna odpowiadać numerowi KPOK/KPO nadanemu przez system BDO.
15. Zagospodarowanie odpadów objętych przedmiotem zamówienia powinno być wykonywane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2021 poz. 779 z późn. zm.).
16. Warunki realizacji zamówienia zostały określone w załączniku nr 4c dla zadania nr 3.
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami