Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawy jednorazowych artykułów medycznych dla Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, sprawa nr 3/Sz/2021
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: ARESZT ŚLEDCZY W BYDGOSZCZY
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Kwatermistrzowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 091393218
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wały Jagiellońskie 4
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-131
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 525855312
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp_as_bydgoszcz@sw.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna więziennictwa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawy jednorazowych artykułów medycznych dla Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, sprawa nr 3/Sz/2021
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3f30a1f-c38a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00077914
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00020705/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Jednorazowe artykuły medyczne
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zp.swnet.sw.gov.pl, https://miniportal.uzp.gov.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: zp.swnet.sw.gov.pl, miniportal.uzp.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składnie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie „Pzp”, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w postaci miniPortalu, który dostępny jest pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/, i ePUAPu, dostępnego pod adresem: https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz za pomocą poczty elektronicznej: zp_as_bydgoszcz@sw.gov.pl Wymienione narzędzia zapewniają możliwość zapoznania się z treścią złożonych dokumentów wyłącznie po upływie terminu na ich składanie;
W zakresie składania ofert przy użyciu miniPortalu https://miniportal.uzp.gov.pl/, ePUAPu https://epuap.gov.pl/wps/portal.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia korespondencja elektroniczna (inna niż oferta i załączniki do oferty) odbywa się elektronicznie za pośrednictwem dedykowanych Formularzy lub za pomocą poczty elektronicznej. Korespondencja przesłana za pomocą Formularzy nie może być szyfrowana.
2) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na ePUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do następujących formularzy: „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” oraz do „Formularza do komunikacji”;
3) Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z systemu miniPortal oraz Warunkach korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP);
4) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB;
5) We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się ID postępowania.
6) Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
7) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej wynosi 35 MB.
8) Za datę przekazania dokumentów elektronicznych przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP. Potwierdzeniem przekazania jest Urzędowe Potwierdzenie wygenerowane przez ePUAP.
9) Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące Ochrony danych osobowych zostały zawarte w Rozdziale XXII SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: D/Kw.2232.3.2021
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 3
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa jednorazowych artykułów medycznych dla Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, z podziałem na 3 części, w asortymencie i w ilościach szczegółowo wymienionych w załączniku nr 6 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia – stanowiący integralną część niniejszej SWZ.
Podane ilości są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 12 miesięcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zakupu części artykułów z braku zapotrzebowania na dany asortyment lub zmniejszenia zapotrzebowania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagane parametry i wymagania ogólne przedmiotu zamówienia znajdują się w załączniku nr 6 do SWZ, który jednocześnie stanowi arkusz do sporządzenia wyceny odpowiednio dla poszczególnych części postępowania: stanowiące integralną część niniejszej SWZ.
Część 1 – rękawiczki,
Część 2 – odzież ochronna,
Część 3 – drobne artykuły.
Wymagania stawiane Wykonawcy:
1) Miejsce dostawy: dostawy artykułów będących przedmiotem niniejszego zamówienia należy dostarczyć do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, ul. Wały Jagiellońskie 4, 85-131 Bydgoszcz.
2) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
3) Dostarczany przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, pełnowartościowy, dobrej jakości, wolny od wad, nie jest obciążony prawami na rzecz osób trzecich.
4) Zamówiony asortyment winien być dostarczony do Zamawiającego w zamkniętych i nieuszkodzonych opakowaniach, odbiór potwierdzony pisemnie przez przedstawiciela Jednostki Organizacyjnej Służby Więziennej.
5) Termin ważności dostarczanych produktów określonych w załączniku nr 6 do SWZ, nie może być krótszy niż 12 m-cy, licząc od daty dostawy towaru Zamawiającemu.
6) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia własnym transportem, na swój koszt.
7) Uzgodnienia asortymentu oraz wielkości dostaw dokonywane będą w godz. pracy szpitala tj. od godz. 7:00 do godz. 15:00 w dni robocze.
8) Dostawy będą realizowane sukcesywnie, po uprzednim telefonicznym, lub e-mailowym zgłoszeniu z dwudniowym wyprzedzeniem, dokonywane w dni robocze. Realizacja zamówienia w godzinach od 8:00 do 13:00.
9) Za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy.
10) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
11) Za wykonanie dostawy przedmiotu zamówienia ustala się 30 dniowy termin płatności, na podstawie prawidłowo wystawionej faktury przez Wykonawcę, po dostarczeniu dostawy Zamawiającemu. Termin płatności liczy się od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu. Sposób płatności – przelew na konto Wykonawcy.
1.2. Integralną częścią opisu zamówienia są projektowane postanowienia umowy zawarte we wzorze, który stanowi załącznik nr 4 do specyfikacji.
4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający w pierwszej kolejności dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2. Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
Cena 60 %
Termin realizacji dostawy 40 %
3. Zamawiający dokona obliczenia punktów w następujący sposób:
Zastosowane wzory do obliczenia punktowego:
K1 - KRYTERIUM - CENA – WAGA 60
minimalna oferowana cena brutto
K1 = -------------------------------------------- x 60
cena badanej oferty brutto
K2 - KRYTERIUM – TERMIN REALIZACJI DOSTAWY - WAGA 40
minimalny oferowany termin realizacji dostawy
K2 = ---------------------------------------------------------------- x 40
termin realizacji dostawy badanej oferty
1. Zamawiający określa przedział czasowy obejmujący akceptowalny czas terminu realizacji dostawy zamawianego sukcesywnie asortymentu jednorazowych artykułów medycznych.
2. Wykonawca winien w formularzu ofertowym Wykonawcy – Załącznik nr 1 do SWZ podać deklarowany termin realizacji dostawy, licząc od momentu złożenia zamówienia, określając go w pełnych godzinach, przy zastrzeżeniu, że maksymalny termin wynosi 120 godzin a minimalny 24 godziny.
3. Wykonawca winien podać ilość godzin, np. 48 (liczba całkowita), która zostanie wpisana do umowy § 2 ust. 2.
4. Zamawiający nie dopuszcza terminu realizacji dostawy dłuższego niż 120 godzin.
5. W przypadku, gdy Wykonawca zaoferuje termin realizacji dostawy krótszy niż 24 godziny Zamawiający – na potrzeby związane z oceną i badaniem ofert – przyjmie wartość 24 godziny.
6. Niepodanie w formularzu ofertowym żadnej wartości dla terminu realizacji dostawy albo zaoferowanie ilości godzin niepełnych, przedstawienie okresu dłuższego niż 120 godzin spowoduje odrzucenie oferty z przedmiotowego postępowania.
7. Maksymalną ilość punktów otrzyma ten Wykonawca, który zadeklaruje najkrótszy czas realizacji dostawy. W zależności od zaoferowanego czasu wykonania dostawy asortymentu będącego przedmiotem zamówienia wskazanego w formularzu ofertowym, Zamawiający przyzna proporcjonalnie, zgodnie z powyższym wzorem ilość punktów.
WYNIK:
1. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu wagi kryterium może osiągnąć oferta, wynosi 100 pkt.
2. Całkowitą ilość punktów oferty wylicza się na podstawie poniższego algorytmu:
K = K1 + K2
gdzie:
K – całkowita liczba punktów (suma) przyznana ofercie (maksymalnie 100),
K1 – liczba punktów przyznana za kryterium „Cena (maksymalnie 60),
K2 – liczba punktów przyznana za kryterium „Termin realizacji dostawy” (maksymalnie 40).
3. Oferta, która przedstawia najwyższy bilans punktowy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, w oparciu o ustalone kryteria. Pozostałe oferty Zamawiający sklasyfikuje zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
4. Punkty zostaną obliczone według wzoru z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.
6. O wyborze oferty zamawiający zawiadomi niezwłocznie wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji dostawy
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa jednorazowych artykułów medycznych dla Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, z podziałem na 3 części, w asortymencie i w ilościach szczegółowo wymienionych w załączniku nr 6 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia – stanowiący integralną część niniejszej SWZ.
Podane ilości są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 12 miesięcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zakupu części artykułów z braku zapotrzebowania na dany asortyment lub zmniejszenia zapotrzebowania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagane parametry i wymagania ogólne przedmiotu zamówienia znajdują się w załączniku nr 6 do SWZ, który jednocześnie stanowi arkusz do sporządzenia wyceny odpowiednio dla poszczególnych części postępowania: stanowiące integralną część niniejszej SWZ.
Część 1 – rękawiczki,
Część 2 – odzież ochronna,
Część 3 – drobne artykuły.
Wymagania stawiane Wykonawcy:
1) Miejsce dostawy: dostawy artykułów będących przedmiotem niniejszego zamówienia należy dostarczyć do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, ul. Wały Jagiellońskie 4, 85-131 Bydgoszcz.
2) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
3) Dostarczany przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, pełnowartościowy, dobrej jakości, wolny od wad, nie jest obciążony prawami na rzecz osób trzecich.
4) Zamówiony asortyment winien być dostarczony do Zamawiającego w zamkniętych i nieuszkodzonych opakowaniach, odbiór potwierdzony pisemnie przez przedstawiciela Jednostki Organizacyjnej Służby Więziennej.
5) Termin ważności dostarczanych produktów określonych w załączniku nr 6 do SWZ, nie może być krótszy niż 12 m-cy, licząc od daty dostawy towaru Zamawiającemu.
6) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia własnym transportem, na swój koszt.
7) Uzgodnienia asortymentu oraz wielkości dostaw dokonywane będą w godz. pracy szpitala tj. od godz. 7:00 do godz. 15:00 w dni robocze.
8) Dostawy będą realizowane sukcesywnie, po uprzednim telefonicznym, lub e-mailowym zgłoszeniu z dwudniowym wyprzedzeniem, dokonywane w dni robocze. Realizacja zamówienia w godzinach od 8:00 do 13:00.
9) Za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy.
10) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
11) Za wykonanie dostawy przedmiotu zamówienia ustala się 30 dniowy termin płatności, na podstawie prawidłowo wystawionej faktury przez Wykonawcę, po dostarczeniu dostawy Zamawiającemu. Termin płatności liczy się od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu. Sposób płatności – przelew na konto Wykonawcy.
1.2. Integralną częścią opisu zamówienia są projektowane postanowienia umowy zawarte we wzorze, który stanowi załącznik nr 4 do specyfikacji.
4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający w pierwszej kolejności dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2. Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
Cena 60 %
Termin realizacji dostawy 40 %
3. Zamawiający dokona obliczenia punktów w następujący sposób:
Zastosowane wzory do obliczenia punktowego:
K1 - KRYTERIUM - CENA – WAGA 60
minimalna oferowana cena brutto
K1 = -------------------------------------------- x 60
cena badanej oferty brutto
K2 - KRYTERIUM – TERMIN REALIZACJI DOSTAWY - WAGA 40
minimalny oferowany termin realizacji dostawy
K2 = ---------------------------------------------------------------- x 40
termin realizacji dostawy badanej oferty
1. Zamawiający określa przedział czasowy obejmujący akceptowalny czas terminu realizacji dostawy zamawianego sukcesywnie asortymentu jednorazowych artykułów medycznych.
2. Wykonawca winien w formularzu ofertowym Wykonawcy – Załącznik nr 1 do SWZ podać deklarowany termin realizacji dostawy, licząc od momentu złożenia zamówienia, określając go w pełnych godzinach, przy zastrzeżeniu, że maksymalny termin wynosi 120 godzin a minimalny 24 godziny.
3. Wykonawca winien podać ilość godzin, np. 48 (liczba całkowita), która zostanie wpisana do umowy § 2 ust. 2.
4. Zamawiający nie dopuszcza terminu realizacji dostawy dłuższego niż 120 godzin.
5. W przypadku, gdy Wykonawca zaoferuje termin realizacji dostawy krótszy niż 24 godziny Zamawiający – na potrzeby związane z oceną i badaniem ofert – przyjmie wartość 24 godziny.
6. Niepodanie w formularzu ofertowym żadnej wartości dla terminu realizacji dostawy albo zaoferowanie ilości godzin niepełnych, przedstawienie okresu dłuższego niż 120 godzin spowoduje odrzucenie oferty z przedmiotowego postępowania.
7. Maksymalną ilość punktów otrzyma ten Wykonawca, który zadeklaruje najkrótszy czas realizacji dostawy. W zależności od zaoferowanego czasu wykonania dostawy asortymentu będącego przedmiotem zamówienia wskazanego w formularzu ofertowym, Zamawiający przyzna proporcjonalnie, zgodnie z powyższym wzorem ilość punktów.
WYNIK:
1. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu wagi kryterium może osiągnąć oferta, wynosi 100 pkt.
2. Całkowitą ilość punktów oferty wylicza się na podstawie poniższego algorytmu:
K = K1 + K2
gdzie:
K – całkowita liczba punktów (suma) przyznana ofercie (maksymalnie 100),
K1 – liczba punktów przyznana za kryterium „Cena (maksymalnie 60),
K2 – liczba punktów przyznana za kryterium „Termin realizacji dostawy” (maksymalnie 40).
3. Oferta, która przedstawia najwyższy bilans punktowy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, w oparciu o ustalone kryteria. Pozostałe oferty Zamawiający sklasyfikuje zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
4. Punkty zostaną obliczone według wzoru z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.
6. O wyborze oferty zamawiający zawiadomi niezwłocznie wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji dostawy
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa jednorazowych artykułów medycznych dla Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, z podziałem na 3 części, w asortymencie i w ilościach szczegółowo wymienionych w załączniku nr 6 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia – stanowiący integralną część niniejszej SWZ.
Podane ilości są szacunkowym zapotrzebowaniem na okres 12 miesięcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zakupu części artykułów z braku zapotrzebowania na dany asortyment lub zmniejszenia zapotrzebowania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagane parametry i wymagania ogólne przedmiotu zamówienia znajdują się w załączniku nr 6 do SWZ, który jednocześnie stanowi arkusz do sporządzenia wyceny odpowiednio dla poszczególnych części postępowania: stanowiące integralną część niniejszej SWZ.
Część 1 – rękawiczki,
Część 2 – odzież ochronna,
Część 3 – drobne artykuły.
Wymagania stawiane Wykonawcy:
1) Miejsce dostawy: dostawy artykułów będących przedmiotem niniejszego zamówienia należy dostarczyć do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, ul. Wały Jagiellońskie 4, 85-131 Bydgoszcz.
2) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
3) Dostarczany przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, pełnowartościowy, dobrej jakości, wolny od wad, nie jest obciążony prawami na rzecz osób trzecich.
4) Zamówiony asortyment winien być dostarczony do Zamawiającego w zamkniętych i nieuszkodzonych opakowaniach, odbiór potwierdzony pisemnie przez przedstawiciela Jednostki Organizacyjnej Służby Więziennej.
5) Termin ważności dostarczanych produktów określonych w załączniku nr 6 do SWZ, nie może być krótszy niż 12 m-cy, licząc od daty dostawy towaru Zamawiającemu.
6) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia własnym transportem, na swój koszt.
7) Uzgodnienia asortymentu oraz wielkości dostaw dokonywane będą w godz. pracy szpitala tj. od godz. 7:00 do godz. 15:00 w dni robocze.
8) Dostawy będą realizowane sukcesywnie, po uprzednim telefonicznym, lub e-mailowym zgłoszeniu z dwudniowym wyprzedzeniem, dokonywane w dni robocze. Realizacja zamówienia w godzinach od 8:00 do 13:00.
9) Za dni robocze Zamawiający uznaje dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy.
10) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
11) Za wykonanie dostawy przedmiotu zamówienia ustala się 30 dniowy termin płatności, na podstawie prawidłowo wystawionej faktury przez Wykonawcę, po dostarczeniu dostawy Zamawiającemu. Termin płatności liczy się od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu. Sposób płatności – przelew na konto Wykonawcy.
1.2. Integralną częścią opisu zamówienia są projektowane postanowienia umowy zawarte we wzorze, który stanowi załącznik nr 4 do specyfikacji.
4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający w pierwszej kolejności dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2. Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
Cena 60 %
Termin realizacji dostawy 40 %
3. Zamawiający dokona obliczenia punktów w następujący sposób:
Zastosowane wzory do obliczenia punktowego:
K1 - KRYTERIUM - CENA – WAGA 60
minimalna oferowana cena brutto
K1 = -------------------------------------------- x 60
cena badanej oferty brutto
K2 - KRYTERIUM – TERMIN REALIZACJI DOSTAWY - WAGA 40
minimalny oferowany termin realizacji dostawy
K2 = ---------------------------------------------------------------- x 40
termin realizacji dostawy badanej oferty
1. Zamawiający określa przedział czasowy obejmujący akceptowalny czas terminu realizacji dostawy zamawianego sukcesywnie asortymentu jednorazowych artykułów medycznych.
2. Wykonawca winien w formularzu ofertowym Wykonawcy – Załącznik nr 1 do SWZ podać deklarowany termin realizacji dostawy, licząc od momentu złożenia zamówienia, określając go w pełnych godzinach, przy zastrzeżeniu, że maksymalny termin wynosi 120 godzin a minimalny 24 godziny.
3. Wykonawca winien podać ilość godzin, np. 48 (liczba całkowita), która zostanie wpisana do umowy § 2 ust. 2.
4. Zamawiający nie dopuszcza terminu realizacji dostawy dłuższego niż 120 godzin.
5. W przypadku, gdy Wykonawca zaoferuje termin realizacji dostawy krótszy niż 24 godziny Zamawiający – na potrzeby związane z oceną i badaniem ofert – przyjmie wartość 24 godziny.
6. Niepodanie w formularzu ofertowym żadnej wartości dla terminu realizacji dostawy albo zaoferowanie ilości godzin niepełnych, przedstawienie okresu dłuższego niż 120 godzin spowoduje odrzucenie oferty z przedmiotowego postępowania.
7. Maksymalną ilość punktów otrzyma ten Wykonawca, który zadeklaruje najkrótszy czas realizacji dostawy. W zależności od zaoferowanego czasu wykonania dostawy asortymentu będącego przedmiotem zamówienia wskazanego w formularzu ofertowym, Zamawiający przyzna proporcjonalnie, zgodnie z powyższym wzorem ilość punktów.
WYNIK:
1. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu wagi kryterium może osiągnąć oferta, wynosi 100 pkt.
2. Całkowitą ilość punktów oferty wylicza się na podstawie poniższego algorytmu:
K = K1 + K2
gdzie:
K – całkowita liczba punktów (suma) przyznana ofercie (maksymalnie 100),
K1 – liczba punktów przyznana za kryterium „Cena (maksymalnie 60),
K2 – liczba punktów przyznana za kryterium „Termin realizacji dostawy” (maksymalnie 40).
3. Oferta, która przedstawia najwyższy bilans punktowy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, w oparciu o ustalone kryteria. Pozostałe oferty Zamawiający sklasyfikuje zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
4. Punkty zostaną obliczone według wzoru z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.
6. O wyborze oferty zamawiający zawiadomi niezwłocznie wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji dostawy
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 5 do SWZ).
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:- potwierdzenia, że oferowany asortyment będący przedmiotem zamówienia posiada aktualne dokumenty dopuszczające je do obrotu i stosowania na terenie RP zgodnie z Ustawią z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2020r., poz 186 z późn. zm.) i posiadają: świadectwo dopuszczenia ich do obrotu, jak również inne zezwolenia na dopuszczenie do użytku i stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności posiadają deklaracje lub certyfikat zgodności (Certyfikat CE), wystawiony przez uprawniony podmiot (nie dotyczy w części III – drobne artykuły - pozycji zawartej w punkcie 1 oraz w punkcie od 58 do 61).
2. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane wyroby spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
3. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp, wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.4. Postanowienia pkt 3 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Formularz ofertowy - Załącznik nr 1 do SWZ; Załącznik nr 6 do SWZ - arkusz do sporządzenia wyceny przedmiotu zamówieniaSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna). W tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania mocodawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo reprezentowania w postępowaniu i przy zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.2) Wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z pełnomocnikiem.
3) Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich wykonawców występujących wspólnie.
4) Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.
5) Na ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składają się dokumenty:
a) pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, które zawiera m.in.: nazwy i adresy członków, nazwę i adres pełnomocnika, zakres pełnomocnictwa, datę udzielenia pełnomocnictwa oraz podpisy przedstawicieli członków, zgodnie z zasadami reprezentacji;
b) oświadczenia wyszczególnione w ust. 1 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6) Jeżeli oferta wykonawców zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego będzie żądać umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zmiany dotyczące treści umowy, która może ulec zmianie zgodnie z art. 455 ustawy Pzp (Dz. U. 2019 poz. 2019 z późn. zm.) zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy - Załącznik nr 4 do SWZ § 3.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2021-06-24 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy przesłać na skrzynkę zamawiającego na portalu ePUAP
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2021-06-24 11:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2021-07-23
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Pzp.
2. Odwołanie przysługuje na czynności określone w art. 513 ustawy Pzp.
3. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale IX „Środki ochrony prawnej” Pzp.
Tajemnica przedsiębiorstwa
Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 1 w związku z art. 74 ustawy Pzp oferty wraz z załącznikami udostępnia się niezwłocznie po otwarciu ofert, nie później jednak niż w terminie 3 dni od dnia otwarcia ofert, z uwzględnieniem art. 166 ust. 3, załączniki do protokołu postępowania udostępnia się po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnieniu postępowania. Protokół postępowania jest jawny i udostępniany na wniosek.
1) Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2019 r. poz. 1010 i 1649), jeżeli wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp.
2) Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego oznaczenia tej części oferty, która stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa wraz z dokumentem potwierdzającym, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Brak stosownego zastrzeżenia będzie traktowany jako wyrażenie zgody na ujawnienie całości dokumentów na zasadach określonych w ustawie.
3) Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa” a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część skompresowane do jednego pliku archiwum (ZIP) i zaszyfrowane.