Dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych, materiałów zużywalnych oraz drobnego...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych, materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.: PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych w biorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego na podstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 z podziałem na 4 części: Częśd nr I – Specjalistyczne odczynniki chemiczne i biochemiczne, enzymy do analiz aktywności składników biologicznie aktywnych oraz wybranych specyficznych składników surowców i produktów żywnościowych. Częśd nr II – Podstawowe odczynniki chemiczne do analiz składników chemicznych surowców i produktów żywnościowych . Częśd nr III – Materiały zużywalne, drobny sprzęt laboratoryjny. Częśd nr IV - Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne, koocówki do pipet.
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoWrocław
  • WojewództwoDolnośląskie
  • Rodzaj zamówieniaDostawy
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2020-12-09
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyUniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Data publikacji ogłoszenia2020-11-27
  • Numer ogłoszenia616886-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 616886-N-2020 z dnia 2020-11-27 r.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu: Dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych, materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.: PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych w biorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego na podstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 z podziałem na 4 części: Częśd nr I – Specjalistyczne odczynniki chemiczne i biochemiczne, enzymy do analiz aktywności składników biologicznie aktywnych oraz wybranych specyficznych składników surowców i produktów żywnościowych. Częśd nr II – Podstawowe odczynniki chemiczne do analiz składników chemicznych surowców i produktów żywnościowych . Częśd nr III – Materiały zużywalne, drobny sprzęt laboratoryjny. Częśd nr IV - Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne, koocówki do pipet.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych w biorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego na podstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 z
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, krajowy numer identyfikacyjny 18670000000000, ul. ul. C.K. Norwida  25 , 50-375  Wrocław, woj. dolnośląskie, państwo Polska, tel. 713 205 020, e-mail biuro.zampub@upwr.edu.pl, faks 713 205 386.
Adres strony internetowej (URL): www.upwr.edu.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne https://bip.upwr.edu.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-powyzej- 30000-euro/dostawy
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Uczelnia wyższa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
https://bip.upwr.edu.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-powyzej-30000-euro/dostawy

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://bip.upwr.edu.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-powyzej-30000-euro/dostawy

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Adres:
Zamawiającego, ul. C.K. Norwida 25, 50-375 Wrocław, pokój nr 144 (Kancelaria Ogólna).

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych, materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.: PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych w biorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego na podstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 z podziałem na 4 części: Częśd nr I – Specjalistyczne odczynniki chemiczne i biochemiczne, enzymy do analiz aktywności składników biologicznie aktywnych oraz wybranych specyficznych składników surowców i produktów żywnościowych. Częśd nr II – Podstawowe odczynniki chemiczne do analiz składników chemicznych surowców i produktów żywnościowych . Częśd nr III – Materiały zużywalne, drobny sprzęt laboratoryjny. Częśd nr IV - Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne, koocówki do pipet.
Numer referencyjny: R0AP0000.271.108.2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
4


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych,materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.:PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych wbiorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego napodstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 zpodziałem na części:Częśd nr I – Specjalistyczne odczynniki chemiczne i biochemiczne, enzymy do analizaktywności składników biologicznie aktywnych oraz wybranychspecyficznych składników surowców i produktów żywnościowych.Częśd nr II – Podstawowe odczynniki chemiczne do analiz składników chemicznychsurowców i produktów żywnościowych .Częśd nr III – Materiały zużywalne, drobny sprzęt laboratoryjny.Częśd nr IV - Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne,koocówki do pipet. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany ilościowo i rodzajowo w Arkuszuasortymentowo-cenowym stanowiącym załączniki nr. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 do siwz dla części 1,2,3,4.Zamawiający określił zamawiane ilości przedmiotu zamówienia w arkuszach kalkulacyjnychstanowiącym załączniki nr. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 do siwz dla części 1,2,3,4. W przypadku, gdyWykonawca w ofercie posiada produkty pakowane w wielkościach innych niż w kombinacjiwyszczególnionej przez Zamawiającego, to Zamawiający dopuszcza modyfikację poprzezwskazanie w arkuszu kalkulacyjnym oferowanych przez Wykonawcę ilości i wielkości produktów,przy czym Wykonawca musi zaoferować sumarycznie co najmniej taką ilość produktów, którabędzie gwarantowała co najmniej zrealizowanie zapotrzebowania określonego przezZamawiającego. Szczegółowy opis zawarty jest w Akuszach kalkulacyjnych stanowiącym ząłaczikinr. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 do siwz dla części 1,2,3,4.2. Miejscem dostarczenia przedmiotu zamówienia jest Instytut Inżynierii Rolniczej,Katedry: Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Chełmooskiego 37, 51-630 Wrocław.3. Warunki gwarancji:1. Wykonawca udziela zamawiającemu na przedmiot zamówienia 12 miesięcy gwarancji,z wyjątkiem testów enzymatycznych, dla których wymagany okres gwarancji wynosi 3miesiące.2. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od momentu dostarczenia przedmiotu zamówieniado Zamawiającego, tj. po podpisaniu protokołu odbioru zamówienia. W przypadku, gdyprzedmiot zamówienia nie będzie posiadał cech określonych w zamówieniu, któreuniemożliwią prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem korzystanie z przedmiotuzamówienia, okres gwarancji zostanie każdorazowo wydłużony o czas od dniastwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami do dnia odebranianowego produktu lub usunięcia niezgodności, tak aby przedmiot zamówienia spełniałwymagania Zamawiającego.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyd przedmiot zamówienia jednorazowo w ilościachi rodzajach zgodnych z zamówieniem Zamawiającego według zestawienia w arkuszukalkulacyjnym (stosownie do danej części, na którą Wykonawca składa ofertę), stanowiącyZałącznik nr 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 SIWZ.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego,w oryginalnych opakowaniach producenta, dla którego okres przydatności do użycia wynosi3 miesiące.5. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorzeumowy stanowiący Załącznik nr 5.1, 5.2,5.3,5.4.SIWZ.6. Warunki płatności: szczegółowe warunki i sposób płatności zostały określone we wzorze umowystanowiącym Załącznik od nr 5.1 do nr 5.4 do SIWZ.7. Równoważność:1) Wskazany przez Zamawiającego przedmiot zamówienia znajduje zastosowanie wopracowanych już procedurach, wykorzystywanych w badaniach naukowychi realizowanych zadaniach prowadzonych przez Zamawiającego. W przypadkach, wktórych Zamawiający użył nazw własnych, Zamawiający dopuszcza składanie ofertrównoważnych jakościowo, funkcjonalnie, fizykochemicznie, eksploatacyjnie i technicznieoraz przy zachowaniu kompatybilności, norm, parametrów i standardów, jakimicharakteryzuje się opisany przez Zamawiającego przedmiot zamówienia. Przez podanienazw własnych produktów (numerów katalogowych) będących przedmiotem zamówienia,Zamawiający ma na celu wskazanie standardów jakościowych produktu oraz dokładneokreślenie przedmiotu zamówienia, określenie klasy produktu, oczekiwanych standardów,minimalnych parametrów, cech użytkowych oraz jakościowych, jakim mają odpowiadadprodukty równoważne, aby spełniały stawiane wymagania, a nie wskazuje na konkretnywyrób lub konkretnego producenta. Opisane parametry przedmiotu zamówienia stanowiąminimum jakościowe wymagane przez Zamawiającego. Pod pojęciem „parametry”rozumie się funkcjonalnośd, przeznaczenie, kształt, bezpieczeostwo, wytrzymałośd itp. Wzwiązku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwośd zaoferowania materiałów oinnych znakach towarowych, patentach, pochodzeniu, natomiast nie o innychwłaściwościach i funkcjonalności niż określone w SIWZ. Każdorazowo, gdy Zamawiający określił w SIWZ lub załącznikach do SIWZ przedmiot zamówienia poprzez wskazanie norm,nazw własnych, numerów katalogowych, znaków towarowych, patentów, pochodzenia,źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przezkonkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzid do uprzywilejowania lubwyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, należy przyjąd, że w odniesieniudo każdego takiego przedmiotu zamówienia użyto sformułowania „lub równoważny”.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazad,ze oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania, posiada cechyjakościowe i cechy użytkowe nie gorsze niż produkty określone przez Zamawiającego, podrygorem odrzucenia oferty jako niezgodnej z opisem przedmiotu zamówienia wskazanymw SIWZ oraz w załącznikach do SIWZ (tj. arkuszach kalkulacyjnych). Oryginalnenazewnictwo lub symbolika podana została w celu uszczegółowienia przedmiotuzamówienia. Przedmiot zamówienia musi byd oznakowany przez producentów w takisposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta.Przedstawienie w ofercie produktu uznanego przez Zamawiającego za nierównoważnyspowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z treścią SIWZ.2) Uzasadnienie określenia przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia poprzez wskazanienorm/nazw własnych / numerów katalogowych / znakówtowarowych/patentów/pochodzenia /źródła/ szczególnego procesu, który charakteryzujeprodukty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę.Zamawiający opisał jako przedmiot zamówienia częśd produktów specjalistycznychpoprzez wskazanie ww. określeo z uwagi na koniecznośd prowadzenia badao na wcześniejopracowanych, sprawdzonych procedurach oraz z uwagi na koniecznośd kompatybilnościzamawianych materiałów z posiadaną przez Zamawiającego aparaturą. Wskazane z nazwyprodukty są kompatybilne z posiadanym sprzętem, co zostało sprawdzone doświadczalniei zespół osiągnął oczekiwane wyniki. W przypadku stosowania substytutów, często efektybyły niezadowalające i nie otrzymywano satysfakcjonujących wyników badao. Abyograniczyd ryzyko niepowodzenia, zdecydowaliśmy o umieszczeniu nazw własnych.Wskazanie przez Zamawiającego powyższych określeo przedmiotu zamówienia macharakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazad oczekiwanestandardy co do minimalnych parametrów oczekiwanych materiałów, które pozwolą naprowadzenie badao bez konieczności kalibracji aparatury pomiarowej i urządzeoposiadanych przez Zamawiającego oraz osiągnięcie prawidłowych, wiarygodnych wynikówbadao oraz ich porównanie z wynikami badao prowadzonych wcześniej przezZamawiającego.3) Przeznaczenie przedmiotu zamówienia:Przedmiot zamówienia ma służyd prawidłowej i zgodnej z harmonogramem realizacjiprojektu PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowowęglowodanowych w biorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered materialstreams), którego celem jest opracowanie i aplikacja koncepcji biorafinerii, w oparciu ojak największą prostotę obsługi zdywersyfikowanych surowców, objętości i składu wgospodarstwach o zróżnicowanych rozmiarach oraz gałęziach przemysłu przetwórczego;maksymalizacja wykorzystania surowców ubocznych, w tym wytłoków rzepakowych,otrębów owsianych i jęczmiennych, do produkcji białka spożywczego i błonnikapokarmowego. Surowce wybrane, jako pilotowe, są dostępne w znacznych objętościach,zawierają wysokiej jakości składniki chemiczne i mają znaczny potencjał w zakresieprodukcji żywności o wartości dodanej; charakterystyka zastosowanych surowców orazproduktów uzyskanych z ich frakcjonowania, bogatych w białko i/lub błonnik. Określenie aktywności biologicznej tj. przeciwutleniającej (ABTS, FRAP, ORAC), przeciwcukrzycowej(alfaamylaza, betaglukozydaza, dipeptydylo-peptydaza IV), angiohypertensynowej (ACE)oraz antymikrobiologicznej. Analiza właściwości funkcjonalnych surowych białek iizolatów błonnika pokarmowego w celu określenia potencjału aplikacyjnego w różnychsystemach żywnościowych. Aanaliza potencjalnych możliwości rozszerzeniawypracowanej koncepcji biorafinerii PROWASTE na inne materiały odpadowe przemysłuspożywczego. Optymalizacja produkcji wartościowych preparatów błonnikowych zwytłoków owocowych, w tym jagód. Wskazanie potencjalnych możliwości wykorzystaniauzyskanych frakcji białek i błonnika w produkcji żywności innowacyjnej. Charakterystykęwłaściwości fizykochemicznych, funkcjonalnych i sensorycznych produktówkoncepcyjnych o wartości dodanej.W przypadku oferowania produktów równoważnych, Wykonawca musi wpisadw „Arkuszu kalkulacyjnym” (Załączniku nr 1.3 do SIWZ, w kolumnie „PRODUKTRÓWNOWAŻNY” nazwę producenta i nr katalogowy oferowanego przez siebie produkturównoważnego. W przypadku nie wypełnienia kolumny Produkt równoważny przez Wykonawcę,Zamawiający rozumie, iż nie oferuje produktu równoważnego i że do kalkulacji ceny oferty orazdo wykonania umowy ujęto materiały zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.

II.5) Główny kod CPV: 33696300-8
Dodatkowe kody CPV:


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 20
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe: 1.Zamawiający w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, określił maksymalny terminprzedmiotu zamówienia tj. dla: Częśd nr I – Specjalistyczne odczynniki chemiczne i biochemiczne, enzymy do analizaktywności składników biologicznie aktywnych oraz wybranych specyficznychskładników surowców i produktów żywnościowych - 20 dni od daty zawarcia umowy. Częśd nr II – Podstawowe odczynniki chemiczne do analiz składników chemicznychsurowców i produktów żywnościowych - 20 dni od daty zawarcia umowy. Częśd nr III – Materiały zużywalne, drobny sprzęt laboratoryjny - 20 dni od datyzawarcia umowy. Częśd nr IV – Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne,koocówki do pipet – 20 dni od daty zawarcia umowy..2 Termin realizacji przedmiotu zamówienia stanowi kryterium oceny ofert i może ulec skróceniuna warunkach określonych w Rozdziale 14 SIWZ.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania Wykonawca będzie obowiązany przedstawić Zamawiającemu (złożyć wraz z oferta) następujące oświadczenia i dokumenty: 1 aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym w załączniku nr 2 oraz 2a do SIWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu. 2. Wykonawca, który powierza wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia, zamieszcza informacje o podwykonawcach w oświadczeniu, o którym mowa w pkt. 1. W przypadku oferty składanej wspólnie, każdy z Wykonawców osobno składa: oświadczenia, o których mowa w pkt. 1. 3. Wykonawca w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 (tj.:o kwocie jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, firmy oraz adresach wykonawców którzy złożyli oferty w terminie, cenie, terminie wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunkach płatności zawartych w ofertach), przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Uwaga – oświadczenia nie należy składać do oferty. Aby było skuteczne, należy je złożyć dopiero po otwarciu ofert (art. 24 ust. 11 ustawy Pzp). 4. Przed udzieleniem zamówienia Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp., tj.: Potwierdzających brak podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu: a) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy (dotyczy także podmiotu trzeciego jak i podwykonawców, jeżeli występują). 5. Dokumenty podmiotów zagranicznych: 1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa: w ust. 7 pkt. 2) siwz – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokumenty, o których mowa w ust 7.8. pkt. 1 lit. a) siwz, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 2) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7.9. ppkt 1) lit. a) zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Dokumenty, o których mowa w pkt 7.9 pkt 1, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 6. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w 7.8.1, 7.9 w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty. 7. Wykonawca wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców lub Wykonawca certyfikowany przez jednostki certyfikujące spełniające wymogi europejskich norm certyfikacji może złożyć zaświadczenie o wpisie do urzędowego wykazu wydane przez właściwy organ lub certyfikat wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą kraju, w którym Wykonawca ten ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wskazujące na dokumenty stanowiące podstawę wpisu lub uzyskania certyfikacji, w miejsce odpowiednich dokumentów wymienionych w pkt. 7 SIWZ. 8. W przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w w pkt 7.8.2, w pkt 7.9, które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez Zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne. 9. Forma dokumentów: 1)Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem z zachowaniem zasad opisanych w pkt 2 i 3 poniżej. 2) Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje przez opatrzenie kopii dokumentu lub kopii oświadczenia, sporządzonych w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem. 3) Pod pojęciem „oryginał” należy rozumieć papierową wersję dokumentu, natomiast „kopia” to papierowa wersja dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem. Nie dopuszcza się „oryginału” w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Nie dopuszcza się „kopii” w postaci kopii dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 1) 4) W oryginale należy złożyć: • Formularz ofertowy – zał. nr 1 do SIWZ, dla części 1,2,3,4, • arkusze kalkulacyjne – zgodnie z załącznikami nr 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, do SIWZ dla części 1,2,3,4, • oświadczenia o których mowa w pkt. 7.1, • ewentualne pełnomocnictwo (oryginał lub kopia notarialnie potwierdzona). 2) Dokumenty, jakie wykonawca może złożyć w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem to: • odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej składany na wezwanie Zamawiającego, • oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej - składane przez Wykonawcę w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp. 3) W przypadku oferty składanej wspólnie, każdy z Wykonawców osobno składa: • oświadczenia, o których mowa w pkt. 7.1, • oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, • odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, 4) W przypadku oferty składanej wspólnie Wykonawcy składają razem: • Formularz ofertowy, • arkusze kalkulacyjne, 8)Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, lub oświadczeń, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokument jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. 9) Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia, sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie nie jest wymagane, jeżeli Zamawiający wyraził zgodę, o której mowa w art. 9 ust. 3 ustawy. 10) W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych pobieranych samodzielnie przez zamawiającego zamawiający może żądać od Wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez wykonawcę i pobranych samodzielnie przez zamawiającego dokumentów. 11) Pełnomocnictwo należy przedstawić w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii. 12) Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. 1 i 3, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352). 13) Zamawiający korzysta z internetowego repozytorium zaświadczeń eCertis oraz wymaga przede wszystkim takich rodzajów zaświadczeń lub dowodów w formie dokumentów, które są objęte tym repozytorium.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Poza oświadczeniami, o których mowa w Sekcji III.3) Wykonawca wraz z ofertą składa: 1) formularz Oferty (załącznik nr 1 do SIWZ); 2) arkusze kalkulacyjne – zgodnie z załącznikami nr 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, do SIWZ dla części 1,2,3,4 ; 3)pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą, pełnomocnictwo powinno być załączone w oryginale lub kopii notarialnie potwierdzonej; 4) pełnomocnictwo dla pełnomocnika ustanowionego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, pełnomocnictwo powinno być załączone w oryginale lub kopii notarialnie potwierdzonej; 5) oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art.25a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące spełnienia warunków udziału w postępowaniu - sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 a do SIWZ; 6) oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania - sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ; 7) oświadczenia dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 i 2a do SIWZ, o ile wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia;8) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art.24 ust. 1 pkt 23 PZP Wykonawca będzie zobowiązany złożyć oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ). Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści na stronie internetowej informacje, o których mowa w art. 86 ust. 5 PZP. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej ww. informacji przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Nie
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
Nie

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
Nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: Nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
cena 60,00
termin dostawy 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji Nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: Nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: Nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy, Zamawiający dopuszcza wprowadzenie istotnych zmian do umowyw stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy oraz określa warunki tych zmian poprzez dopuszczenie możliwości zmian umowy w formie pisemnego aneksu dotyczącego w szczególności: I. zmiany terminu wykonania dostaw: a) z przyczyn obiektywnych nie leżących po stronie Wykonawcy, b) z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, c) z powodu wystąpienia siły wyższej. II. zmiany podwykonawcy: Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powołał się na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powołał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienie. III. zmiany osób reprezentujących Wykonawcę lub Zamawiającego z przyczyn losowych. IV. zmiany przepisów podatkowych: Ustawowa zmiana stawki podatku VAT: Wynagrodzenie należne wykonawcy podlega automatycznej waloryzacji odpowiednio o kwotę podatku VAT wynikającą ze stawki tego podatku obowiązującą w chwili powstania obowiązku podatkowego. W takim przypadku wysokość wynagrodzenia należnego wykonawcy ustalana jest każdorazowo z uwzględnieniem aktualnej stawki podatku VAT obowiązującej na dzień wystawienia faktury (powstania obowiązku podatkowego). W takiej sytuacji nie jest wymagane sporządzenie aneksu do umowy. V. Zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów - w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień Umowy do zaistniałego stanu prawnego lub faktycznego. VI. Siłą wyższą - rozumianą jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony Umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej. VII. Zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie lub wytycznych dotyczących realizacji projektu. VIII. warunki dokonywania zmian: a) inicjowanie zmian na wniosek Wykonawcy lub Zamawiającego, b) uzasadnienie zmiany prawidłową realizacją przedmiotu umowy, c) forma pisemna pod rygorem nieważności w formie aneksu do umowy. 2. Zmiana umowy z naruszeniem powyższych zapisów podlegają unieważnieniu.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):
1.Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U 2018 poz. 419, 1637), jeżeli wykonawca, nie później niż wterminie składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
1.Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy PZP. 2. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone, jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem tajemnica przedsiębiorstwa, lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty. Brak jednoznacznego wskazania, które informacje wykonawca uznaje za tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że podlegają one ujawnieniu bez zastrzeżeń
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-12-09, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
Środki ochrony prawnej: Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności: a) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę; b) określenia warunków udziału w postępowaniu; c) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia; d) odrzucenia oferty odwołującego; e) opisu przedmiotu zamówienia; f) wyboru najkorzystniejszej oferty. 4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 6. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.7. Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy Pzp. 8. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji Zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności. 9. Na czynności, o których mowa w ust. 8, nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art. 180 ust. 2 ustawy Pzp. 10. Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy Pzp zdanie drugie albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. 11. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej. 12. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w art. 182 ust 1 i 2 ustawy Pzp wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 13. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę - ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem; 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki; 3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę. 14. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert lub składania wniosków. 15. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia. 16. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 17. W postępowaniu toczącym się wskutek skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy rozdziału 3 Działu VI ustawy Pzp nie stanowią inaczej. 18. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych 19.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych 20.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia rozliczeń w innych walutach niż zł. 21.Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej 22.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych 23. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej. 24.Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest: Monika GOLIŃCZAK, e-mail: monika.golinczak@upwr.edu.pl 25. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się zgodnie z wyborem Zamawiającego za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23. 11. 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 .7. 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. W związku z powyższym Zamawiający informuje, że do komunikacji w niniejszym postępowaniu należy korzystać z następujących sposobów przekazywania informacji: 1) adres poczty elektronicznej dostępny całą dobę: monika.golinczak@upwr.edu.pl ; w przypadku korzystania z poczty e-mail, do następujących czynności: a) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczenia; odpowiadając na to wezwanie Wykonawca składa dokumenty w formie papierowej w postaci oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem na zasadach określonych w rozdz. 7 ust. 13 SIWZ; b) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu uzupełnienia wadliwych lub brakujących dokumentów lub oświadczeń potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczenia; odpowiadając na to wezwanie Wykonawca składa dokumenty w formie papierowej w postaci oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem na zasadach określonych w rozdz. 7 ust. 13 SIWZ; c) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu uzupełnienia brakujących lub wadliwych pełnomocnictw; odpowiadając na to wezwanie Wykonawca składa dokument pełnomocnictwa w formie papierowej w postaci oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie; d) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu wyjaśnienia treści oferty, rażąco niskiej ceny, zgody na poprawę omyłki na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp oraz do wyrażenia zgody/odmowy na przedłużenie związania ofertą. W przypadku odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w lit. „d”, Wykonawca może dokonać ww. czynności za pośrednictwem poczty elektronicznej. e) informacja Zamawiającego dla Wykonawcy o dokonaniu poprawy oczywistej omyłki pisarskiej lub rachunkowej w treści oferty; f) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu złożenia wyjaśnień o których mowa w art. 26 ust. 3 i 26 ust. 4 ustawy Pzp; odpowiadając na to wezwanie dopuszczalne jest złożenie wyjaśnień za pośrednictwem poczty elektronicznej w postaci skanu dokumentu podpisanego przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy w niniejszym postępowaniu oraz każdego środka komunikacji wskazanego w niniejszej SIWZ.: g) informacja Zamawiającego o wyborze oferty najkorzystniejszej; h) informacja Zamawiającego o unieważnieniu postępowania; i) informacja Zamawiającego o wniesieniu odwołania po upływie terminu składania ofert; j) zapytanie Wykonawcy dotyczące wyjaśnienia treści SIWZ; Wykonawca składa zapytanie w postaci wiadomości przesłanej pocztą elektroniczną. Zamawiający nie wymaga stosowania przez Wykonawcę wiadomości w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym dla skuteczności tej czynności, a jej dokonanie jest dopuszczalne z użyciem każdego środka komunikacji wskazanego w niniejszej SIWZ. Zamawiający informuje, że zastosowanie poczty elektronicznej do czynności wymienionych w niniejszym punkcie SIWZ nie wyłącza możliwości ich dokonania z zastosowaniem formy pisemnej, która w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest zawsze dopuszczalna. Wielkość wiadomości odbieranej przez Zamawiającego nie może być większa niż 50 MB 2) adres poczty tradycyjnej: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 25, 50-375 Wrocław, pok. 144 – Kancelaria Ogólna, czynna w godzinach: 7:00-15:00 z oznaczeniem przesyłki sygnaturą sprawy: R0AP0000.271.108.2020 w przypadku przekazywania informacji za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście lub za pośrednictwem posłańca; 26. Oferty oraz oświadczenia, o których mowa w art. 25a ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej opatrzonej własnoręcznym podpisem. W przypadku składania przez Wykonawcę oświadczeń z art. 25a ustawy Pzp, uzupełnień czy poprawy Zamawiający dopuszcza ich złożenie jedynie w formie pisemnej: 1) za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r., Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), 2) osobiście, za pośrednictwem posłańca. Zamawiający nie dopuszcza w takim przypadku złożenia oświadczeń z art. 25a ustawy Pzp poprzez środki komunikacji elektronicznej. 27. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. 28. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę, Zamawiający będzie uważał, iż wiadomość (przekazana na adres e-mail podany przez wykonawcę) została doręczona w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z jej treścią. 29. Wykonawca każdorazowo informuje zamawiającego o zmianach adresu poczty elektronicznej, adresu do korespondencji. 30. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia składania ofert pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku. 30. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców. 31. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SIWZ. Dokonaną zmianę oraz treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, zamieszczając informacje na stronie internetowej: https://bip.upwr.edu.pl /zamówienia-publiczne/zamowienia-powyzej-30000-euro/dostawy 32. Wszelka korespondencja dotycząca niniejszego postępowania powinna być opatrzona sygnaturą niniejszego postępowania R0AP0000.271.108.2020 zamieszczoną w temacie wiadomości i tytule dokumentu. 33. Korespondencja przesłana przez Wykonawcę na adresy inne niż podane w niniejszym rozdziale SIWZ traktowana będzie jako niedostarczona do Zamawiającego. 34. Zamawiający informuje, że przed terminem składania ofert nie będzie indywidualnie udzielał odpowiedzi czy wyjaśnień dotyczących SIWZ wykonawcom którzy tego żądali. Wszystkie zmiany, wyjaśnienia, uzupełnienia na równych zasadach będą udostępniane jedynie na stronie internetowej wskazanej w niniejszej SIWZ. 35. Zamawiający nie ustanawia dynamicznego systemu zakupów, nie przewiduje umowy ramowej, nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: Specjalistyczne odczynniki chemiczne i biochemiczne, enzymy do analiz aktywności składników biologicznie aktywnych oraz wybranych specyficznych składników surowców i produktów żywnościowych.
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych,materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.:PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych wbiorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego napodstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 zpodziałem na części:Częśd nr I – Specjalistyczne odczynniki chemiczne i biochemiczne, enzymy do analizaktywności składników biologicznie aktywnych oraz wybranychspecyficznych składników surowców i produktów żywnościowych. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany ilościowo i rodzajowo w Arkuszuasortymentowo-cenowym stanowiącym załączniki nr. 1.1, do siwzZamawiający określił zamawiane ilości przedmiotu zamówienia w arkuszach kalkulacyjnychstanowiącym załączniki nr. 1.1, do siwz W przypadku, gdyWykonawca w ofercie posiada produkty pakowane w wielkościach innych niż w kombinacjiwyszczególnionej przez Zamawiającego, to Zamawiający dopuszcza modyfikację poprzezwskazanie w arkuszu kalkulacyjnym oferowanych przez Wykonawcę ilości i wielkości produktów,przy czym Wykonawca musi zaoferować sumarycznie co najmniej taką ilość produktów, którabędzie gwarantowała co najmniej zrealizowanie zapotrzebowania określonego przezZamawiającego. Szczegółowy opis zawarty jest w Akuszach kalkulacyjnych stanowiącym ząłaczikinr. 1.1, do siwz 2. Miejscem dostarczenia przedmiotu zamówienia jest Instytut Inżynierii Rolniczej,Katedry: Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Chełmooskiego 37, 51-630 Wrocław.3. Warunki gwarancji:1. Wykonawca udziela zamawiającemu na przedmiot zamówienia 12 miesięcy gwarancji,z wyjątkiem testów enzymatycznych, dla których wymagany okres gwarancji wynosi 3miesiące.2. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od momentu dostarczenia przedmiotu zamówieniado Zamawiającego, tj. po podpisaniu protokołu odbioru zamówienia. W przypadku, gdyprzedmiot zamówienia nie będzie posiadał cech określonych w zamówieniu, któreuniemożliwią prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem korzystanie z przedmiotuzamówienia, okres gwarancji zostanie każdorazowo wydłużony o czas od dniastwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami do dnia odebranianowego produktu lub usunięcia niezgodności, tak aby przedmiot zamówienia spełniałwymagania Zamawiającego.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyd przedmiot zamówienia jednorazowo w ilościachi rodzajach zgodnych z zamówieniem Zamawiającego według zestawienia w arkuszukalkulacyjnym (stosownie do danej części, na którą Wykonawca składa ofertę), stanowiącyZałącznik nr 1.1, SIWZ.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego,w oryginalnych opakowaniach producenta, dla którego okres przydatności do użycia wynosi3 miesiące.5. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorzeumowy stanowiący Załącznik nr 5.1, SIWZ.6. Warunki płatności: szczegółowe warunki i sposób płatności zostały określone we wzorze umowystanowiącym Załącznik od nr 5.1 SIWZ.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33696300-8,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 20
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 60,00
termin dostawy 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Termin realizacji przedmiotu zamówienia stanowi kryterium oceny ofert i może ulec skróceniuna warunkach określonych w Rozdziale 14 SIWZ.


Część nr: 2 Nazwa: Podstawowe odczynniki chemiczne do analiz składników chemicznych surowców i produktów żywnościowych .
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych,materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.:PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych wbiorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego napodstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 zpodziałem na części:Częśd nr II –Podstawowe odczynniki chemiczne do analiz składników chemicznychsurowców i produktów żywnościowych . Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany ilościowo i rodzajowo w Arkuszuasortymentowo-cenowym stanowiącym załączniki nr. 1.2, do siwzZamawiający określił zamawiane ilości przedmiotu zamówienia w arkuszach kalkulacyjnychstanowiącym załączniki nr. 1.2, do siwz W przypadku, gdyWykonawca w ofercie posiada produkty pakowane w wielkościach innych niż w kombinacjiwyszczególnionej przez Zamawiającego, to Zamawiający dopuszcza modyfikację poprzezwskazanie w arkuszu kalkulacyjnym oferowanych przez Wykonawcę ilości i wielkości produktów,przy czym Wykonawca musi zaoferować sumarycznie co najmniej taką ilość produktów, którabędzie gwarantowała co najmniej zrealizowanie zapotrzebowania określonego przezZamawiającego. Szczegółowy opis zawarty jest w Akuszach kalkulacyjnych stanowiącym ząłaczikinr. 1.2, do siwz 2. Miejscem dostarczenia przedmiotu zamówienia jest Instytut Inżynierii Rolniczej,Katedry: Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Chełmooskiego 37, 51-630 Wrocław.3. Warunki gwarancji:1. Wykonawca udziela zamawiającemu na przedmiot zamówienia 12 miesięcy gwarancji,z wyjątkiem testów enzymatycznych, dla których wymagany okres gwarancji wynosi 3miesiące.2. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od momentu dostarczenia przedmiotu zamówieniado Zamawiającego, tj. po podpisaniu protokołu odbioru zamówienia. W przypadku, gdyprzedmiot zamówienia nie będzie posiadał cech określonych w zamówieniu, któreuniemożliwią prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem korzystanie z przedmiotuzamówienia, okres gwarancji zostanie każdorazowo wydłużony o czas od dniastwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami do dnia odebranianowego produktu lub usunięcia niezgodności, tak aby przedmiot zamówienia spełniałwymagania Zamawiającego.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyd przedmiot zamówienia jednorazowo w ilościachi rodzajach zgodnych z zamówieniem Zamawiającego według zestawienia w arkuszukalkulacyjnym (stosownie do danej części, na którą Wykonawca składa ofertę), stanowiącyZałącznik nr 1.2, SIWZ.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego,w oryginalnych opakowaniach producenta, dla którego okres przydatności do użycia wynosi3 miesiące.5. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorzeumowy stanowiący Załącznik nr 5.2, SIWZ.6. Warunki płatności: szczegółowe warunki i sposób płatności zostały określone we wzorze umowystanowiącym Załącznik od nr 5.2 SIWZ.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33696300-8,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 20
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
CENA 60,00
TERMIN DOSTAWY 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Termin realizacji przedmiotu zamówienia stanowi kryterium oceny ofert i może ulec skróceniuna warunkach określonych w Rozdziale 14 SIWZ.


Część nr: 3 Nazwa: Materiały zużywalne, drobny sprzęt laboratoryjny
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych,materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.:PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych wbiorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego napodstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 zpodziałem na części:Część nr III– Materiały zużywalne, drobny sprzęt laboratoryjny Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany ilościowo i rodzajowo w Arkuszuasortymentowo-cenowym stanowiącym załączniki nr. 1.3, do siwzZamawiający określił zamawiane ilości przedmiotu zamówienia w arkuszach kalkulacyjnychstanowiącym załączniki nr. 1.3, do siwz W przypadku, gdyWykonawca w ofercie posiada produkty pakowane w wielkościach innych niż w kombinacjiwyszczególnionej przez Zamawiającego, to Zamawiający dopuszcza modyfikację poprzezwskazanie w arkuszu kalkulacyjnym oferowanych przez Wykonawcę ilości i wielkości produktów,przy czym Wykonawca musi zaoferować sumarycznie co najmniej taką ilość produktów, którabędzie gwarantowała co najmniej zrealizowanie zapotrzebowania określonego przezZamawiającego. Szczegółowy opis zawarty jest w Akuszach kalkulacyjnych stanowiącym ząłaczikinr. 1.3, do siwz 2. Miejscem dostarczenia przedmiotu zamówienia jest Instytut Inżynierii Rolniczej,Katedry: Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Chełmooskiego 37, 51-630 Wrocław.3. Warunki gwarancji:1. Wykonawca udziela zamawiającemu na przedmiot zamówienia 12 miesięcy gwarancji,z wyjątkiem testów enzymatycznych, dla których wymagany okres gwarancji wynosi 3miesiące.2. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od momentu dostarczenia przedmiotu zamówieniado Zamawiającego, tj. po podpisaniu protokołu odbioru zamówienia. W przypadku, gdyprzedmiot zamówienia nie będzie posiadał cech określonych w zamówieniu, któreuniemożliwią prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem korzystanie z przedmiotuzamówienia, okres gwarancji zostanie każdorazowo wydłużony o czas od dniastwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami do dnia odebranianowego produktu lub usunięcia niezgodności, tak aby przedmiot zamówienia spełniałwymagania Zamawiającego.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyd przedmiot zamówienia jednorazowo w ilościachi rodzajach zgodnych z zamówieniem Zamawiającego według zestawienia w arkuszukalkulacyjnym (stosownie do danej części, na którą Wykonawca składa ofertę), stanowiącyZałącznik nr 1.3, SIWZ.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego,w oryginalnych opakowaniach producenta, dla którego okres przydatności do użycia wynosi3 miesiące.5. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorzeumowy stanowiący Załącznik nr 5.3, SIWZ.6. Warunki płatności: szczegółowe warunki i sposób płatności zostały określone we wzorze umowystanowiącym Załącznik od nr 5.3 SIWZ.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33696300-8,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 20
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 60,00
termin dostawy 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:Termin realizacji przedmiotu zamówienia stanowi kryterium oceny ofert i może ulec skróceniuna warunkach określonych w Rozdziale 14 SIWZ.


Część nr: 4 Nazwa: Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne, koocówki do pipet
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych,materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.:PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych wbiorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego napodstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 zpodziałem na części:Część nr IV - Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne,koocówki do pipet Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Chełmooskiego 37, 51-630 Wrocław.3. Warunki gwarancji:1. Wykonawca udziela zamawiającemu na przedmiot zamówienia 12 miesięcy gwarancji,z wyjątkiem testów enzymatycznych, dla których wymagany okres gwarancji wynosi 3miesiące.2. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od momentu dostarczenia przedmiotu zamówieniado Zamawiającego, tj. po podpisaniu protokołu odbioru zamówienia. W przypadku, gdyprzedmiot zamówienia nie będzie posiadał cech określonych w zamówieniu, któreuniemożliwią prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem korzystanie z przedmiotuzamówienia, okres gwarancji zostanie każdorazowo wydłużony o czas od dniastwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami do dnia odebranianowego produktu lub usunięcia niezgodności, tak aby przedmiot zamówienia spełniałwymagania Zamawiającego.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyd przedmiot zamówienia jednorazowo w ilościachi rodzajach zgodnych z zamówieniem Zamawiającego według zestawienia w arkuszukalkulacyjnym (stosownie do danej części, na którą Wykonawca składa ofertę), stanowiącyZałącznik nr 1.4, SIWZ.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego,w oryginalnych opakowaniach producenta, dla którego okres przydatności do użycia wynosi3 miesiące.5. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorzeumowy stanowiący Załącznik nr 5.4, SIWZ.6. Warunki płatności: szczegółowe warunki i sposób płatności zostały określone we wzorze umowystanowiącym Załącznik od nr 5.4 SIWZ.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33696300-8,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 20
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
CENA 60,00
TERMIN DOSTAWY 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4 Nazwa: Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne, koocówki do pipet
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1.Przedmiotem zamówienia jest: dostawa odczynników chemicznych i biochemicznych,materiałów zużywalnych oraz drobnego sprzętu laboratoryjnego w ramach projektu pt.:PROWASTE Wykorzystanie surowców odpadowych białkowo-węglowodanowych wbiorafineriach (Protein-fibre biorefinery for scattered material streams) finansowego napodstawie umowy nr FACCE SURPLUS/II/PROWASTE/01/2018 zawartej w dniu 07.01.2019 zpodziałem na części:Część nr IV - Drobny sprzęt laboratoryjny do pipetowania, pipety automatyczne,koocówki do pipet Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Chełmooskiego 37, 51-630 Wrocław.3. Warunki gwarancji:1. Wykonawca udziela zamawiającemu na przedmiot zamówienia 12 miesięcy gwarancji,z wyjątkiem testów enzymatycznych, dla których wymagany okres gwarancji wynosi 3miesiące.2. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od momentu dostarczenia przedmiotu zamówieniado Zamawiającego, tj. po podpisaniu protokołu odbioru zamówienia. W przypadku, gdyprzedmiot zamówienia nie będzie posiadał cech określonych w zamówieniu, któreuniemożliwią prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem korzystanie z przedmiotuzamówienia, okres gwarancji zostanie każdorazowo wydłużony o czas od dniastwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami do dnia odebranianowego produktu lub usunięcia niezgodności, tak aby przedmiot zamówienia spełniałwymagania Zamawiającego.4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyd przedmiot zamówienia jednorazowo w ilościachi rodzajach zgodnych z zamówieniem Zamawiającego według zestawienia w arkuszukalkulacyjnym (stosownie do danej części, na którą Wykonawca składa ofertę), stanowiącyZałącznik nr 1.4, SIWZ.Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego,w oryginalnych opakowaniach producenta, dla którego okres przydatności do użycia wynosi3 miesiące.5. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorzeumowy stanowiący Załącznik nr 5.4, SIWZ.6. Warunki płatności: szczegółowe warunki i sposób płatności zostały określone we wzorze umowystanowiącym Załącznik od nr 5.4 SIWZ.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33696300-8,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 20
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
CENA 60,00
TERMIN DOSTAWY 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę farbowanie i strzyżenie dla osoby nie wychodzącej z domu- Dzierżoniów
  • Lokalizacja zleceniadolnośląskie
  • Data dodania14-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę farbowanie i strzyżenie dla osoby nie wychodzącej z domu. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI