„Zaprojektowanie i wykonanie instalacji pilotowej podawania sody kalcynowanej do

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
„Zaprojektowanie i wykonanie instalacji pilotowej podawania sody kalcynowanej do konwertorów Wydziału Pieca Elektrycznego i Konwertorów P-23”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoGliwice
  • WojewództwoŚląskie
  • Rodzaj zamówieniaDostawy
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2020-05-28
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającySieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych
  • Data publikacji ogłoszenia2020-05-14
  • Numer ogłoszenia540033-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 540033-N-2020 z dnia 2020-05-14 r.

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych: „Zaprojektowanie i wykonanie instalacji pilotowej podawania sody kalcynowanej do konwertorów Wydziału Pieca Elektrycznego i Konwertorów P-23”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych, krajowy numer identyfikacyjny 000027542, ul. Sowińskiego  5 , 44-100  Gliwice, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 32 2380316, 3280200, , e-mail aleksandra.richter@imn.gliwice.pl, barbarap@imn.gliwice.pl, faks 322 316 933.
Adres strony internetowej (URL): www.imn.gliwice.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Instytut badawczy sieci
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.imn.gliwice.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.imn.gliwice.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
formie pisemnej, wersji papierowej
Adres:
Sieć Badawcza Łukasiewicz- Instytut Metali Nieżelaznych, ul. Sowińskiego 5 , 44-100 Gliwice, pawilon B pok. nr2

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: „Zaprojektowanie i wykonanie instalacji pilotowej podawania sody kalcynowanej do konwertorów Wydziału Pieca Elektrycznego i Konwertorów P-23”
Numer referencyjny: TI/27/2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: „Zaprojektowanie i wykonanie instalacji pilotowejpodawania sody kalcynowanej do konwertorów Wydziału Pieca Elektrycznego i Konwertorów P-23”Celem zamówienia jest wyłonienie podmiotu (Wykonawcy) który będzie podwykonawca Zamawiającego w razie zawarcia przez Zamawiającego umowy z KGHM Polska Miedź S.A. na wykonanie pracy badawczo-rozwojowej pt: „Usuwanie As w procesie konwertorowania stopu CuPbFe". Podwykonawstwo będzie obejmowało następujące zadania określone przez KGHM Polska Miedź S.A.:1) Zaprojektowanie instalacji do podawania sody do konwertorów Wydziału Pieca Elektrycznego i Konwertorów P-23.2) Zabudowa, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji instalacji do podawania sody („pod klucz”).Działając na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy PZP Zamawiający wyraźnie zastrzega, iż unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane przez KGHM Polska Miedź S.A. (tj. nie zostanie podpisana umowa na wykonanie Instalacji Pilotowej z KGHM)Przedmiotem zamówienia, które zostanie udzielone pod warunkiem uzyskania finansowania z KGHM Polska Miedź S.A. jest zaprojektowanie i wykonanie „pod klucz” stanowiska doświadczalnego w skali pilotowej (dalej jako: Instalacja Pilotowa) do badań usuwania arsenu z miedzi konwertorowej w procesie konwertorowania stopu CuPbFe wraz z dostawą, rozmieszczeniem i zainstalowaniem oraz połączeniem elementów Instalacji Pilotowej wraz z wykonaniem niezbędnych robót związanych z rozruchem Instalacji Pilotowej. Szczegółowy opis w SIWZ

II.5) Główny kod CPV: 42990000-2
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
73100000-3
71320000-7
45220000-5


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 Ustawy – tj.: możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia na dodatkowe dostawy, których celem jest częściowa wymiana dostarczonych produktów lub instalacji albo zwiększenie bieżących dostaw lub rozbudowa istniejących instalacji, jeżeli zmiana Wykonawcy zobowiązywałaby zamawiającego do nabywania materiałów o innych właściwościach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i utrzymaniu tych produktów lub instalacji.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2020-11-30

II.9) Informacje dodatkowe: 2.1 Zamawiający przewiduje zwołanie zebrania wykonawców w celu przeprowadzenie wizji lokalnej w miejscu realizacji Zamówienia w KGHM Oddział Huta Miedzi Głogów. Przewidywany termin wizji lokalnej to dzień 21-05-2020 godz.11.00 . 2.2 W celu przygotowania dokumentów niezbędnych do wejścia zainteresowanych osób na teren KGHM Oddział Huta Miedzi Głogów wykonawca najpóźniej jeden dzień przed przystąpieniem do wizji lokalnej powinien przekazać Zamawiającemu dane osób, które zamierzają uczestniczyć w zebraniu, tj.: - imię i nazwisko; - nr dokumentu tożsamości oraz nazwę organu, przez który został on wydany; - nazwę i adres podmiotu, którą reprezentuje; - kontaktowy adres e –mailowy lub nr telefonu.2.3 Uczestnicy wizji lokalnej muszą spełniać warunki wejścia stawiane przez KGHM Oddział Huta Miedzi Głogów. 2.4 Wykonawca w trakcie wizji lokalnej będzie mógł szczegółowo zapoznać się ze stanem nieruchomości, na której będzie realizowane Zamówienia. W związku z tym przyjmuje się, że Wykonawca, który uczestniczył w wizji lokalnej, nie będzie wysuwał żadnych roszczeń związanych ze stanem tej nieruchomości w związku z realizacją Zamówienia. „Oświadczenie o zachowaniu poufności”( zał. nr 4) powinno być podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy oraz opatrzone ich pieczęciami imiennymi. Skan wypełnionego oświadczenia wraz z dokumentem potwierdzającym w/w upoważnienie (np. KRS lub pełnomocnictwo) należy przesłać w wersji elektronicznej na adres e-mail Zamawiającego zp@imn.gliwice.pl, a oryginał należy przesłać do siedziby Zamawiającego. Na kopercie należy umieścić nazwę Wykonawcy.2.6 Osoby biorące udział w postępowaniu o udzielenie Zamówienia w imieniu Wykonawcy – niezależnie od oświadczenia Wykonawcy wskazanego w pkt 2.3 powyżej – składają Oświadczenie o zachowaniu poufności w imieniu własnym.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: 2.1 Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego na modernizację oraz rozmieszczanie i instalację rurociągów przesyłowych do materiałów trujących lub żrących lub uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego na modernizację rurociągów technologicznych do materiałów trujących i żrących.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: 2.2 Sytuacji finansowej i ekonomicznej:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem Zamówienia na niewyczerpaną sumę gwarancyjną równą co najmniej 1 000 000 PLN (słownie: jeden milion złotych 00/100).
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 2.3 Zdolności technicznej lub zawodowej:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada niezbędne doświadczenie w realizacji prac w zakresie dostaw oraz instalowania linii technologicznych w zakresie hydraulicznego transportu pyłów, materiałów sypkich tj. wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizował dwie prace polegające na dostawie i instalowaniu linii technologicznych w zakresie hydraulicznego transportu pyłów, materiałów sypkich, każda o wartości nie mniejszej niż 300 000 PLN netto (bez VAT) - słownie: trzysta tysięcy złotych netto (bez VAT).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1.1 Poświadczona za zgodność z oryginałem lub oryginał dokumentu potwierdzającego posiadanie przez Wykonawcę uprawnień nadanych przez Urząd Dozoru Technicznego na modernizację oraz rozmieszczanie i instalację rurociągów przesyłowych do materiałów trujących lub żrących lub uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego na modernizację rurociągów technologicznych do materiałów trujących i żrących - na potrzeby oceny spełniania warunku, o którym mowa w pkt. V ust. 2 ppkt. 2.1.1.2 Poświadczona za zgodność z oryginałem kopia lub oryginał polisy OC w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem Zamówienia na niewyczerpaną sumę gwarancyjną równą co najmniej 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion złotych 00/100) wraz z potwierdzeniem przelewu składki oraz informacją o poziomie wykorzystania polisy – na potrzeby oceny spełniania warunku, o którym mowa w pkt. V ust. 2 ppkt .2.2. 1.3 Pisemny wykaz zrealizowanych co najmniej dwóch prac polegających na: dostawie oraz instalowaniu linii technologicznych w zakresie hydraulicznego transportu pyłów, materiałów sypkich, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania Ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – ze wskazaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których dostawy oraz instalacja zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy dostawy, i instalacja zostały wykonane należycie (referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmioty wskazane w wykazie – tj., na rzecz których dostawy, rozmieszczenie i zainstalowanie zostało wykonane) – na potrzeby oceny spełniania warunku, o którym mowa w pkt. V ust. 2 ppkt. 2.3.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
cena 80,00
termin realziacji zamówienia 20,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Zamawiający informuje, iż do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego zostaną wprowadzone następujące istotne postanowienia:1. W umowie zostanie określone, że przedmiot umowy obejmuje w szczególności:• Zaprojektowanie Instalacji Pilotowej, przy czym w umowie zostanie określone, że w razie braku akceptacji projektu przez KGHM Zamawiający będzie uprawniony do złożenia oświadczenia o rozwiązaniu umowy. W takiej sytuacji Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie jedynie za wykonany projekt,• Uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń wymaganych do wykonania i przystąpienia do użytkowania instalacji Pilotowej,• Wykonanie, zabudowa i oddanie do eksploatacji Instalacji Pilotowej, • przeszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi Instalacji Pilotowej • dostarczenie dokumentacji, o której mowa w SIWZ, w tym w szczególności instrukcji obsługi Urządzenia i oprogramowania w języku polskim lub polskim i angielskim (dalej łącznie jako: „Dokumentacja”).2. W umowie zostanie określone, że wykonawca zagwarantuje wymagane parametry pracy Instalacji Pilotowej.3. Jeżeli stan epidemii nie ustanie do dnia zawarcia umowy, do treści umowy zostaną wprowadzone rozwiązania przewidziane w art. 15r ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020r., poz. 374 i 567)4. W umowie zostanie określone, że do obowiązków Zamawiającego należeć będzie :• protokolarne przekazanie wykonawcy placu budowy;• odebranie wykonanej w sposób należyty i zgodny z umową Instalacji Pilotowej;• terminowa zapłata za wykonane i odebrane prace projektowe, prace w zakresie rozmieszczenia i instalowania oraz roboty;• koordynowanie realizacji prac i robót z KGHM celem zapewnienia jak najsprawniejszego wykonania Umowy; • koordynowanie z KGHM korzystania z dojazdowych dróg zakładowych w Hucie Miedzi Głogów oraz zapewnienia Wykonawcy koordynacji z pracami realizowanymi przez innych wykonawców na terenie Huty Miedzi Głogów. 5. W umowie zostanie określone, że:• przekazanie placu budowy nastąpi na podstawie pisemnego protokołu podpisanego przez Zamawiającego, wykonawcę oraz przedstawiciela KGHM.• dostęp do placu budowy jest dozwolony tylko osobom działającym na zlecenie lub za zgodą Zamawiającego i personelowi wykonawcy (tj. zarówno personelowi wykonawcy jak i jego zatwierdzonych podwykonawców). Dostęp do Placu Budowy odbywa się zgodnie z regulaminami wewnętrznymi KGHM, udostępnionymi wykonawcy wraz z SOPZ oraz ewentualnie przed przystąpieniem do prac na placu budowy.• Dostęp do mediów niezbędnych do wykonania umowy (w tym zwłaszcza energii elektrycznej, wody, energii cieplnej i inne) zostanie zapewniony wykonawcy przez zamawiającego na podstawie umów zawartych przez Zamawiającego z KGHM. Koszty mediów będą refakturowane przez Zamawiającego na wykonawcę z terminem płatności wynoszącym 14 dni. Zamawiający będzie uprawniony do potrącenia kosztów mediów z wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku nieterminowego ich regulowania przez Wykonawcę. Zmiana kosztów mediów uzasadniona czynnikami obiektywnymi (zmiana taryf, zmiana cen rynkowych) nie stanowi podstawy do zmiany wynagrodzenia wykonawcy.• Zamawiający uprawniony jest do zmiany stawek w przypadku zmiany cen mediów przez KGHM. • Wykonawca we własnym zakresie pokryje koszty ewentualnej dzierżawy nieruchomości innych niż wskazane na etapie postępowania o udzielenie Zamówienia, w tym powierzchni użytkowanej przez Wykonawcę w trakcie wykonywania Umowy niezbędnej do realizacji Zamówienia, a znajdującej się poza placem budowy na terenie Huty Miedzi Głogów.6. W umowie zostanie określone, że wykonawca zobowiązany jest zapewnić nadzór nad realizacją Przedmiotu Umowy przez Kierownika Budowy/Kierownika Robót posiadającego uprawnienia wynikające z ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2017 r. poz. 1332).7. W umowie zostanie określone, że:• Wykonawca może powierzyć wykonanie części prac podwykonawcom wskazanym w Ofercie wykonawcy, pod warunkiem, że posiadają oni kwalifikacje do ich wykonania. Jeżeli powierzenie podwykonawcy wykonania części Umowy następuje w trakcie jego realizacji, wykonawca na żądanie Zamawiającego przedstawi oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia wobec tego podwykonawcy. Wykonawca zobowiązany będzie również do dochowania procedury określonej w art. 647(1) Kodeksu Cywilnego,• Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia wykonania części umowy podwykonawcy.• Postanowienia powyższe stosuje się również wobec dalszych podwykonawców.• Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.8. W umowie zostanie określone, iż jeżeli uiszczenie zapłaty wynagrodzenia na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę wiązałby się dla Zamawiającego z negatywnymi konsekwencjami podatkowymi, skarbowymi lub karnoskarbowymi, w szczególności jeżeli rachunek bankowy wbrew obowiązującym przepisom nie został uwidoczniony w wykazie podmiotów prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na podstawie art. 96b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2174 z późn. zm.), Zamawiający uprawniony jest do wstrzymania się z płatnością do czasu wskazania przez Wykonawcę numeru rachunku bankowego nie powodującego negatywnych konsekwencji dla Zamawiającego.9. W umowie zostanie określone, że wynagrodzenie ma charakter ryczałtowy, a jego wypłata warunkowana będzie podpisaniem przez Zmawiającego Protokół Odbioru Końcowego. Odbiór końcowy będzie obejmował:• Rozruch próbny, który zostanie uznany za zakończony z wynikiem pozytywnym, jeżeli Instalacja osiągnie wszystkie parametry określone SOPZ• Ewentualne naprawy i usuwanie wad Instalacji Pilotowej stwierdzonych w toku rozruchu próbnego i testów eksploatacyjnych: jako wady uważa się wszelkie przyczyny powodujące nie uzyskanie przez Instalację Pilotową parametrów określonych w SOPZ. Usunięcie wad przez wykonawcę powinno nastąpić w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia doręczenia w formie pisemnej wykonawcy powiadomienia od Zamawiającego zawierającego opis stwierdzonych wad. • Przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej po pomyślnym przeprowadzeniu rozruchu próbnego;• Uzyskanie pozytywnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz zezwolenia na eksploatację Instalacji Pilotowej udzielonego przez Urząd Dozoru Technicznego (o ile jest wymagane);10. W umowie zostanie określone, że wykonawca w sposób bezwzględny będzie przestrzegał zasad gospodarowania odpadami obowiązującymi w KGHM. W tym zakresie strony ustalają, co następuje:• Właścicielem złomów metali powstających z majątku Zamawiającego jest Zamawiający, a Właścicielem złomów metali powstających z majątku KGHM jest KGHM,• Wykonawca obowiązany jest do pokawałkowania własnych złomów i odsprzedania ich do KGHM na zasadach obowiązujących w KGHM Huta Miedzi Głogów.11. W umowie zostanie określone, że wykonawca udziela zamawiającemu gwarancji jakości na okres 24 miesięcy, licząc od daty podpisania Protokołu Odbioru Końcowego przez Zamawiającego. Gwarancja ta obejmie co najmniej następujące zapewnienia:• Wykonawca zapewnia, iż wykonana przez niego Instalacja Pilotowa będzie w pełni zgodna z umową i SOPZ, w szczególności sprawna, spełniająca wszystkie parametry i właściwości wymagane przepisami prawa obowiązującego w Polsce, normami, decyzjami i zezwoleniami obowiązującymi w dacie podpisania Protokołu Odbioru Końcowego oraz niezbędnymi do jej prawidłowej eksploatacji przy zachowaniu parametrów i właściwości określonych w SIWZ.• Wykonawca udziela gwarancji zgodności z umową i niezawodności wszystkich prac wykonanych w ramach umowy oraz wszystkich elementów Instalacji Pilotowej, w tym materiałów, elementów, urządzeń, części, aparatury, oraz jej akcesoriów, niezależnie od okresów gwarancji udzielonych przez producentów poszczególnych podzespołów. • Wykonawca zobowiązany jest do usuwania na własny koszt usterek, wad i awarii Instalacji Pilotowej objętych gwarancją zaistniałych w okresie gwarancji w szczególności: tkwiących w dostarczonej rzeczy wynikających z nieprawidłowych rozwiązań konstrukcyjnych, z wadliwego montażu, instalacji, nieprawidłowego doboru i wad materiału oraz nieprawidłowej jakości wykonawstwa niezapewniających spełnienia założeń określonych w SIWZ. Czas reakcji na zgłoszenie strony określają na 48 godzin a termin usunięcia zgłoszonych usterek wad i awarii na 7 dni roboczych. 12. W umowie zostanie określone, iż:• Wykonawca, oświadcza, że posiada autorskie prawa majątkowe wolne od obciążeń wobec osób trzecich, a także zezwolenie na wykonywanie autorskich praw zależnych do dokumentacji projektowej, dokumentacji budowlanej oraz dokumentacji powykonawczej („Utwory’) na podstawie odpowiednich umów. Wykonawca oświadcza, że prawa te nie zostaną zbyte ani ograniczone w zakresie, który wyłączałby lub ograniczałby prawa Zamawiającego, jakie nabywa on na podstawie umowy. • W przypadku naruszenia przez Wykonawcę zobowiązań, o których mowa w zdaniach poprzednich, Wykonawca zobowiązany będzie do pokrycia szkód poniesionych przez Zamawiającego z tego tytułu w pełnej wysokości.• Wykonawca oświadcza, że w ramach wynagrodzenia, że przenosi całość praw autorskich majątkowych do Utworów powstałych w ramach wykonywania umowy, na Zamawiającego. Wynagrodzenie jest wynagrodzeniem łącznym za wszystkie pola eksploatacji.• W ramach wynagrodzenia wykonawca:o zezwala lub zapewni udzielenie zgody Zamawiającemu na tworzenie opracowań Utworów, korzystanie z opracowań tych Utworów oraz na rozporządzanie tymi opracowaniami – tj. udziela Zamawiającemu praw zależnych;o zezwala Zamawiającemu na wykonywanie autorskich praw osobistych do Utworów oraz utworów zależnych, a w przypadku gdy autorami Utworów będą osoby fizyczne wykonawca zapewni, alby te osoby nie wykonywały swoich praw autorskich osobistych w sposób, który będzie utrudniał lub uniemożliwiał Zamawiającemu wykonywanie autorskich praw nabytych na podstawie Umowy.• Nabycie praw do Utworów następuje:o z chwilą podpisania przez Zamawiającego Protokołu Obioru dokumentacji projektowej co do dokumentacji projektowej, a z chwilą podpisania Protokołu Odbioru Końcowego co do pozostałych Utworów oraz praw, orazo bez ograniczeń co do terytorium, czasu, liczby egzemplarzy, w zakresie wszystkich znanych w chwili zawarcia Umowy pól eksploatacji, także tych niewymienionych w Umowie, a w szczególności: korzystania z Utworów na własny użytek, użytek powiązanych jednostek organizacyjnych oraz osób trzecich w celach związanych z realizacją statutowych zadań Zamawiającego, w tym w szczególności udostępniania innym wykonawcom jako podstawy lub materiału wyjściowego do prowadzenia prac badawczych; utrwalenia Utworów na wszelkich rodzajach nośników, wprowadzania Utworów do pamięci komputera na dowolnej licznie stanowisk, wprowadzania do sieci komputerowej, w tym Internetu, oraz zwielokrotniania Utworów dowolną techniką i w dowolnej ilości; wyświetlania i publicznego odtwarzania utworu, nadawanie całości lub wybranych fragmentów Utworu; wykorzystania w utworach multimedialnych, wykorzystywanie całości lub fragmentów utworu co celów promocyjnych i reklamy; wprowadzanie zmian, skrótów, sporządzenie wersji obcojęzycznych; publicznego udostępniania w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez niego wybranym; archiwizacji dowolną techniką, modyfikacja, wprowadzanie do obrotu, zbycie, najem, dzierżawa; udostępnienia oferentom ubiegającym się o udzielenie zamówienia w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez Zamawiającego, obejmujące nieodpłatne użyczenie egzemplarza z zastrzeżeniem zwrotu w ciągu oznaczonego terminu, oznaczonemu oferentowi uczestniczącemu w postępowaniu przetargowym organizowanym przez Zamawiającego obejmującym wykonanie zadania wedle sporządzonej przez wykonawcę dokumentacji; zwielokrotnienia dowolną techniką w celu wytworzenia określonej ilości egzemplarzy utworu, które będą przeznaczone na użytek własny zamawiającego lub w celu nieodpłatnego użyczenia oferentom ubiegającym się o udzielenie zamówienia w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez zamawiającego obejmującym wykonanie zadania wedle sporządzonej przez wykonawcę dokumentacji; zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich; tworzenia na podstawie dokumentacji dalszych instalacji.• Równocześnie z nabyciem autorskich praw majątkowych do Utworów Zamawiający nabywa własność wszystkich egzemplarzy, na których Utwory zostały utrwalone. Pomimo przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych w zakresie opisanym w niniejszej Umowie, wykonawca zachowuje prawo do zatrzymania kopii całej Dokumentacji w swoich aktach lub prawo dostępu do części tej dokumentacji znajdującej się w wyłącznym posiadaniu Zamawiającego, w zależności od przypadku.• W przypadku powstania w toku wykonywania Umowy na skutek działań wykonawcy lub jego podwykonawców rozwiązań technicznych lub wyników projektu, które mogą podlegać ochronie w ramach wyłączonych praw własności przemysłowej, w tym zwłaszcza w przypadku opracowania wynalazków lub przedmiotów wzornictwa przemysłowego, prawo do uzyskania patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy oraz prawa z rejestracji wzoru przemysłowego przysługuje Zamawiającemu bez osobnego wynagrodzenia. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie przekazać Zamawiającemu stosowne materiały umożliwiające zgłoszenie rozwiązania w celu uzyskania ochrony. Wykonawca jest obowiązany zastrzec w umowie z podwykonawcami odpowiednie postanowienia umożliwiające przeniesienie na Zamawiającego praw rozwiązań technicznych lub wyników projektu, które mogą podlegać ochronie w ramach wyłączonych praw własności przemysłowej, które zostały stworzone przy udziale podwykonawców w ramach realizacji Umowy pod rygorem odpowiedzialności odszkodowawczej. • W przypadku zamiaru wykorzystania przez Wykonawcę w projektach rozwiązań prawnie chronionych nie będących własnością Wykonawcy, wymagana jest wcześniejsza zgoda Zamawiającego.• Wykonawca zobowiązuje się na własny koszt wstępować do postępowań w sprawie wszelkich roszczeń zgłoszonych wobec Zamawiającego w sądzie lub poza sądem, o ile takie roszczenia są związane z naruszeniem jakiegokolwiek prawa własności intelektualnej.• Wykonawca ma obowiązek uzyskać dla Zamawiającego prawo do dalszego nieodpłatnego używania oprogramowania koniecznego do uruchomienia i funkcjonowania Instalacji Pilotowej lub zastąpić takie oprogramowanie innym oprogramowaniem nie naruszającym praw osób trzecich lub zmienić oprogramowanie w taki sposób, że przestanie on naruszać powyższe prawa. Dostarczone oprogramowanie będzie spełniać wymagania Zamawiającego w stopniu nie mniejszym, niż oprogramowanie podlegające wymianie. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za żadne naruszenie praw własności intelektualnej, powstałe w wyniku używania oprogramowania w sposób inny, niż określony w instrukcjach dostarczonych przez Wykonawcę lub w wyniku używania oprogramowania ze sprzętem innym niż dostarczony przez Wykonawcę.• W celu korzystania przez Zamawiającego z oprogramowania firm trzecich, Wykonawca dostarczy wraz z oprogramowaniem odpowiednie umowy licencyjne, a Zamawiający zobowiązuje się przestrzegać warunków licencji.• Nabycie licencji na oprogramowanie, które stanowi oprogramowanie systemowe, nie jest istotą Umowy, lecz ma na celu umożliwienie prawidłowego funkcjonowania Instalacji Pilotowej.13. W umowie zostanie określone, iż:• Zamawiający może odstąpić od Umowy (ze skutkiem co do całej lub co do części umowy) w następujących przypadkach naruszenia Umowy przez Wykonawcę: 1) opóźnienie Wykonawcy w dotrzymaniu harmonogramu wykonania umowy, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, przekraczające 30 dni,2) w przypadku nie uzyskania przez Instalację Pilotową parametrów określonych w SIWZ, mimo upływu 7 dni od wezwania wykonawcy przez Zamawiającego do dokonania usunięcia wad,3) z przyczyn innych niż w celach przekształcenia przedsiębiorstwa lub połączenia z innym przedsiębiorstwem wykonawca przechodzi w stan likwidacji, 4) Wykonawca zaniechał wykonywania umowy, przez co rozumie się przerwę w wykonaniu umowy trwającą dłużej niż 14 dni (o ile przerwanie prac nie wynika z przyczyn niezależnych od wykonawcy, w szczególności od zaistnienia stanu siły wyższej, lub uprawnienia do zawieszenia prac określonego w umowie). 1. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w następujących przypadkach i wysokości:1) w przypadku opóźnienia w realizacji harmonogramu wykonania Umowy – w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto, za każdy dzień opóźnienia w stosunku do terminów przewidzianych w umowie, 2) w przypadku, gdy wykonawca uchybi terminowi wyznaczonemu do usunięcia wad w okresie wskazanym w uwagach w Protokole Odbioru Końcowego – w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto, za każdy dzień opóźnienia w stosunku do terminów przewidzianych w umowie,3) w przypadku, gdy wykonawca uchybi terminowi wyznaczonemu do usunięcia wad gwarancyjnych w okresie gwarancji – w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto, za każdy dzień opóźnienia w stosunku do terminów przewidzianych w umowie,4) w przypadku rozwiązania Umowy lub odstąpienia od Umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – w wysokości 15% wynagrodzenia brutto, ,2. Suma naliczonych kar umownych naliczonych wykonawcy nie może przekroczyć 30% wynagrodzenia brutto, jednakże w przypadku, gdy szkoda Zamawiającego ze zdarzeń, o których mowa powyżej przekracza wysokość ustalonych kar umownych, Zamawiającemu przysługuje prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych. 3. Zamawiający będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz wykonawcy kar umownej w przypadku rozwiązania umowy lub odstąpienia od umowy przez wykonawcę z przyczyn zawinionych przez Zamawiającego – w wysokości 15% wynagrodzenia brutto. W przypadku, gdy szkoda wykonawcy przekracza wysokość ustalonej kary umownej, wykonawcy przysługuje prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych. 4. Kara umowna powinna być zapłacona przez stronę, która naruszyła postanowienia Umowy, w terminie 5 dni od daty wystąpienia przez drugą stronę z żądaniem zapłaty. Po upływie tego terminu, zamawiający może potrącić karę umowną z wierzytelnością wynikającą z faktury VAT wystawionej przez wykonawcę, na co wykonawca niniejszym wyraża zgodę.13. W umowie zostanie określone, iż strony oświadczają, że wszelkie informacje w formie ustnej, pisemnej lub elektronicznej, dotyczące ich wzajemnej współpracy, wymienione pomiędzy stronami są poufne, a do ich ujawnienia wymagana jest pisemna zgoda stron. Na żądanie każdej ze stron przekazanie informacji poufnych zostanie udokumentowane stosownym protokołem, który może zawierać dodatkowe warunki wykorzystania informacji poufnych, oprócz zawartych w niniejszej umowie. 14. W umowie zostanie określone, iż:• Strona dotknięta siłą wyższą niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie 7 dni od daty wystąpienia siły wyższej, powiadomi o tym drugą stronę. Strona, która nie dokonała powyższego zawiadomienia, będzie odpowiadać za niewykonanie lub niewłaściwe wykonanie umowy.• Wykazanie zaistnienia siły wyższej oraz zakresu, w jakim uniemożliwiła ona należyte wykonanie zobowiązań strony wynikających z umowy, obciąża stronę powołującą się na siłę wyższą. • Każda ze stron ponosi własne koszty usunięcia skutków siły wyższej. Strona dotknięta siłą wyższą niezwłocznie podejmie wszelkie gospodarczo uzasadnione działania zmierzające do ograniczenia wpływu siły wyższej na wykonanie niniejszej umowy. Strona taka będzie kontynuowała wykonywanie swoich zobowiązań wynikających z umowy w takim stopniu, w jakim będzie to możliwe, biorąc pod uwagę uzasadniony gospodarczy interes tej strony.• W razie wystąpienia siły wyższej strona nią dotknięta uprawniona jest do domagania się zmiany daty odbioru końcowego odpowiednio do czasu oddziaływania siły wyższej i jej bezpośrednich następstw. • Jeżeli siła wyższa uniemożliwiała będzie wykonywanie umowy w istotnym zakresie przez okres przekraczający 60 (sześćdziesiąt) następujących po sobie dni, każda ze Stron będzie uprawniona do odstąpienia od umowy ze skutkiem ex tunc, w drodze pisemnego oświadczenia doręczonego drugiej stronie. 15. W umowie zostanie określone, iż celem zabezpieczenia ewentualnych roszczeń Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy wykonawca dostarczy zamawiającemu w terminie 6 dni roboczych od dnia podpisania umowy, zabezpieczenie należytego wykonania umowy, określone w SIWZ.16. W umowie zostanie określone, iż najpóźniej w momencie zawarcia umowy wykonawca przedstawia Zamawiającemu i zobowiązany jest posiadać przez cały okres realizacji umowy oraz okres rękojmi i gwarancji wynikający z umowy, polisę ubezpieczenia z niewyczerpaną sumą ubezpieczenia nie niższą niż 1.000.000,00 PLN (jeden milion złotych) na jedno i wszystkie zdarzenia, obejmujące wszelkie szkody związane z realizacją przedmiotu umowy wraz z ogólnymi warunkami ubezpieczenia oraz dowodem (dowodami) uiszczenia składek z tytułu wymienionej polisy. Wykonawca zobowiązuje się na własny koszt odnawiać i utrzymywać powyższe ubezpieczenie do czasu wykonania wszystkich obowiązków wynikających z umowy, gwarancji oraz rękojmi, a w przypadku wykorzystania sumy ubezpieczenia w jakimkolwiek innym projekcie – do uzupełnienia sumy ubezpieczenia (doubezpieczenia) w ciągu 7 dni od dnia wykorzystania ubezpieczenia. Wszelkie koszty związane z zawarciem umowy ubezpieczenia i jego kontynuacją obciążają wykonawcę, bez regresu. W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, o którym mowa w niniejszym punkcie, Zamawiający ma prawo, po wcześniejszym wezwaniu wykonawcy do przedłożenia polisy, wykupić wymagane umową ubezpieczenie, a kosztami z tego tytułu obciążyć wykonawcę. Koszty te podlegają potrąceniu z wynagrodzenia należnego wykonawcy, lub zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Poświadczona za zgodność z oryginałem kopia polisy ubezpieczenia, ogólnych warunków ubezpieczenia oraz dowód uiszczenia składek z tytułu wymienionej polisy stanowić będzie załącznik do umowy17. W umowie zostanie określone, iż sądem właściwym dla rozpatrywania sporów związanych z realizacją umowy będzie sąd właściwy miejscowo dla miejsca realizacji Instalacji Pilotowej.

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
1. Zgodnie z art. 147 Ustawy Zamawiający wymaga w niniejszym postępowaniu wniesienia Zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę.2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy służy do pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania umowy lub nienależytego wykonania umowy.3. Wykonawca, którego Oferta zostanie wybrana zobowiązany jest wnieść Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny całkowitej podanej w Ofercie Wykonawcy w terminie 6 dni roboczych od dnia podpisania umowy z Wykonawcą w sprawie Zamówienia („Zabezpieczenie”).4. Zabezpieczenie może być wnoszone w: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych oraz 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2016 r. poz. 359 ze zm.). 5. Przed złożeniem Zabezpieczenia w formie innej niż pieniężna w terminie wskazanym w ust. 3 powyżej - Wykonawca – w terminie 4 dni roboczych od dnia podpisania umowy w sprawie Zamówienia - jest zobowiązany do złożenia projektu dokumentu ustanawiającego Zabezpieczenie, w celu jego wcześniejszej akceptacji przez Zamawiającego. Jeżeli Zabezpieczenie w formie innej niż pieniężna zostało ustanowione zgodnie z warunkami wskazanymi w treści SIWZ - Zamawiający niezwłocznie akceptuje dokument potwierdzający ustanowienie Zabezpieczenia; w innym wypadku Zamawiający zwraca się do Wykonawcy o dokonanie niezbędnych modyfikacji lub przedstawienia nowego dokumentu ustanawiającego Zabezpieczenie.6. Z treści dokumentu Zabezpieczenia powinno wynikać, że jest nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego, na wypadek niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania z Umowy.7. W przypadku wadium wniesionego przez Zamawiającego w pieniądzu, wadium do kwoty odpowiadającej 10% ceny całkowitej określonej w Ofercie Wykonawcy może zostać zaliczone na poczet Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy. Jeżeli kwota wadium jest niższa niż kwota Zabezpieczenia wskazana w ust. 3 powyżej, Wykonawca obowiązany jest do uzupełnienia Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy w formie lub formach wskazanych w ust. 4 powyżej.8. Strony ustalają, że 70 % wartości wniesionego Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy stanowi Zabezpieczenie należytego wykonania umowy do dnia podpisania Protokołu Odbioru Końcowego, a pozostałe 30 % przeznaczone jest na pokrycie roszczeń z tytułu rękojmi za wady.9. Strony ustalają, iż 70 % Zabezpieczenia, zostanie zwrócona/zwolniona w ciągu 30 dni od dnia wykonania Zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. 10. Kwota pozostawiona na Zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady, tj. 30 % Zabezpieczenia, zostanie zwrócona/zwolniona nie później niż w 15. dniu po upływie okresu rękojmi za wady. 11. Wniesione Zabezpieczenie (Zabezpieczenia) powinno spełniać warunki, o których mowa w ust. 6 powyżej do upływu okresów wskazanych odpowiednio w ust. 9 i 10 powyżej.12. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wniesione w pieniądzu, ma być wniesione na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank PeKaO SA nr 48 1240 4748 1111 0000 4877 1906 (PLN).13. W trakcie obowiązywania umowy w sprawie Zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany formy wniesionego Zabezpieczenia należytego wykonania umowy na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 148 ust. 1 Ustawy. Zmiana formy Zabezpieczenia następuje w sposób zachowujący ciągłość i nie powodujący zmniejszenia Zabezpieczenia względem wartości wskazanej w ust. 3 powyżej.

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzania istotnych zmian w Umowie w przypadkach i na zasadach wskazanych w ust. 2 – 6 poniżej – niezależnie od uprawnienia do rozwiązania umowy w sprawie Zamówienia na zasadach określonych w umowie. Zamawiający w przypadku jednoczesnego zaistnienia przesłanek do rozwiązania i zmiany umowy może wykonać jedno z tych uprawnień swobodnie według swojego uznania.2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej Umowy, wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.3. Umowa może ulec zmianie w przypadku wystąpienia konieczności wykonania prac projektowych lub realizacji dostaw lub prac instalacyjnych zamiennych, które nie stanowią rozszerzenia przedmiotu Zamówienia, a polegają na zamianie prac projektowych lub dostaw w ramach tej samej kategorii kodów CPV podanej w Ogłoszeniu o zamówieniu SIWZ i Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia – w szczególności, gdy zmiana jest konieczna z przyczyn technicznych. W tym wypadku będzie możliwa zmiana wynagrodzenia wynikającego z umowy w stosunku do pierwotnego wynagrodzenia netto wskazanego w umowie albo zmniejszenie zakresu świadczenia Wykonawcy a także w razie konieczności - częściowa zmiana przedmiotu Zamówienia, która nie będzie prowadziła do zmiany charakteru zawartej umowy.4. Zmiana terminu zakończenia realizacji Zamówienia będzie możliwa w związku z: a. działaniem Siły Wyższej, lubb. wstrzymaniem prac przez Zamawiającego lub właściwy organ z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, lubc. zmianami terminów wykonania umowy zawartej przez Zamawiającego z HM Głogów, jak również innych okoliczności o charakterze organizacyjnym, powodujących konieczność przedłużenia terminu realizacji Zamówienia (Instalacji Pilotowej).d. W przypadku dokonania niezbędnych zmian w Harmonogramie realizacji Zamówienia z uwagi na nieprzewidziane wcześniej okoliczności o charakterze technicznym.5. Przewiduje się zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, rozszerzenie lub zmniejszenie zakresu świadczeń lub zmianę terminu realizacji Zamówienia albo częściową zmianę przedmiotu Zamówienia, nieprowadzącą do zmiany charakteru zawartej Umowy - w sytuacji zmiany umów zawartych przez Zamawiającego z HM Głogów.6. Zamawiający może dokonać zmiany dotychczasowego Wykonawcy, wynagrodzenia, zakresu prac realizowanych przez Wykonawcę oraz innych postanowień, które nie będą prowadziły do zmiany charakteru Umowy, jeżeli: a. Wykonawca opóźnia się w realizacji którejkolwiek części Zamówienia w stosunku do Harmonogramu realizacji Zamówienia przez czas przekraczający 60 dni kalendarzowych, tj. opóźnia się z realizacją wykonania dokumentacji projektowej, dostaw, rozmieszczeniem, instalacją lub uruchomienia Instalacji Pilotowej tak dalece, że nie jest prawdopodobne, żeby zdołał je ukończyć w umówionym terminie lubb. Wykonawca wykonuje Przedmiot Umowy w sposób niezgodny z Umową,Procedura zmiany Wykonawcy:Zamawiający po uprzednim pisemnym wezwaniu Wykonawcy do usunięcia opóźnień i/lub właściwego wykonywania Zamówienia i bezskutecznym upływie terminu do usunięcia opóźnień lub usunięcia niezgodności - będzie uprawniony w stosunku do Wykonawcy do skorzystania z prawa wykonania zastępczego w stosunku do opóźnionych prac projektowych, dostaw albo prac polegających na rozmieszczeniu i instalacji. Termin na usunięcie nieprawidłowości będzie nie dłuższy niż 14 dni kalendarzowych.Wykonanie zastępcze może być realizowane w ten sposób, iż Zamawiający zatrudni innego Wykonawcę lub Wykonawców, jako podwykonawców zastępczych, na wyłączny koszt Wykonawcy lub na odstąpieniu od umowy z Wykonawcą i zastąpieniu dotychczasowego Wykonawcy nowym Wykonawcą.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-05-28, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
Działając na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy PZP Zamawiający wyraźnie zastrzega, iż unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane przez KGHM Polska Miedź S.A. (tj. nie zostanie podpisana umowa na wykonanie Instalacji Pilotowej z KGHM)Przedmiotem zamówienia, które zostanie udzielone pod warunkiem uzyskania finansowania z KGHM Polska Miedź S.A. jest zaprojektowanie i wykonanie „pod klucz” stanowiska doświadczalnego w skali pilotowej (dalej jako: Instalacja Pilotowa) do badań usuwania arsenu z miedzi konwertorowej w procesie konwertorowania stopu CuPbFe wraz z dostawą, rozmieszczeniem i zainstalowaniem oraz połączeniem elementów Instalacji Pilotowej wraz z wykonaniem niezbędnych robót związanych z rozruchem Instalacji Pilotowej.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Kupię profil zamknięty 250x100 - Katowice
  • Lokalizacja zleceniaśląskie
  • Data dodania21-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Poszukuję profilu zamkniętego 250x100 ścianka min.3mm ilość 6szt x 3mb lub do tej konfiguracji do docięcia. Proszę o przesłanie oferty cenowej.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI