Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Zamówienia publicznego
Modernizacja i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Poddębice – II etap
1.2.2 Modernizacja i doposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Poddębice- II etap
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 4. Region przyjazny środowisku 4.2. Gospodarka odpadami Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
Część I: Dostawa pojazdów mechanicznych do obsługi PSZOK, która obejmuje następujące pojazdy:
1) przyczepa dwuosiowa o ładowności 6 ton – 1 sztuka;
2) koparko-ładowarka – 1 sztuka;
3) przyczepa na tandemie o ładowności 8 ton - 1 sztuka;
4) ciągnik rolniczy z silnikiem 3,4 dm czterocylindrowy – 1 sztuka.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Techniczno – Użytkowa stanowiąca załącznik nr 6 do niniejszego SWZ.
5. Zakres prac obejmuje ponadto:
1) Dostarczenie dokumentów gwarancyjnych na wszystkie, pojazdy i urządzenia i ich elementy składowe, objęte przedmiotem zamówienia;
2) wykonywanie przeglądów gwarancyjnych oraz bezpłatnych usług serwisowych w okresie obowiązywania gwarancji.
6. Wymagania w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia:
6.1. Wykonawca zobowiązany jest do dostawy sprzętu stanowiącego przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie fabrycznie nowego o roku produkcji 2020 lub nowszego dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania.
6.2. Wykonawca przed dostawą zamawianego sprzętu przedstawi Zamawiającem uźródło ich pochodzenia, atesty lub aprobaty techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa badań laboratoryjnych oraz świadectwa dopuszczenia do stosowania. Wykonawca ponosi wszelkie ryzyko za dostarczenie sprzętu nieodpowiadającego normom i niezaakceptowanego przez Zamawiającego. Zamawiający ma prawo nieprzyjęcia takiego sprzętu i nieuiszczania za nie wynagrodzenia.
6.3. Każde urządzenie wchodzące w skład przedmiotu zamówieniapowinno posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim.
6.4. Wszelkie wskazane z nazwy urządzenia oraz wymagania opisane w specyfikacji techniczno- użytkowej należy rozumieć jako określenie minimalnych wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych, Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń o parametrach nie gorszych niż ujęte w Specyfikacji Techniczno-Użytkowej z zachowaniem wymogów w zakresie jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Materiały, i urządzenia muszą zapewniać uzyskanie parametrów technicznych i jakościowych nie gorszych (tj. takich samych lub lepszych) od opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
6.5. Ciągnik, przyczepa dwuosiowa, przyczepa na tandemie oraz koparko - ładowarka muszą spełniać wszystkie wymagania określone w ustawie z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 450 ze zm.) oraz być dopuszczone do poruszania się po drogach publicznych zgodnie z rozporządzeniami wydanymi na podstawie ww. ustawy – celem rejestracji na terenie kraju.
6.6. Wykonawca zapewni bezpłatne uruchomienie, sprawdzenie (ewentualną regulację po uruchomieniu) oraz przeprowadzi instruktaż dla osób wskazanych przez Zamawiającego, w zakresie poprawnej pracy, konserwacji i bezpiecznej obsługi sprzętu.
6.7. Wykonawca, który nie jest producentem winien być autoryzowanym przedstawicielem producenta sprzętu oraz posiadać serwis, zapewniający bezpłatne przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne oraz oryginalne części zamienne. Bezpłatne przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne, o których mowa powyżej, obejmują koszty robocizny, części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych (filtrów, olejów itp.).
6.8. Serwis pogwarancyjny świadczony przez okres minimum 12 miesięcy od upływu gwarancji. Serwis pogwarancyjny musi być realizowany na terenie województwa kujawsko- pomorskiego. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wszystkich wad fizycznych i usterek przedmiotu zamówienia, jeśli wady/usterki te ujawnią się w trakcie trwania okresu pogwarancyjnego oraz do usunięcia wszystkich wad/usterek powstałych w związku z działalnością i wykonaniem niniejszego zamówienia przez Wykonawcę. Koszty napraw w czasie trwania okresu pogwarancyjnego leżą po stronie Zamawiającego.
6.9. W przypadku serwisowania pojazdu w punkcie serwisowym Wykonawcy w czasie trwania gwarancji, Wykonawca ponosi całkowity koszt związany z transportem pojazdu do punktu serwisowego.
6.10. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia - bez ponoszenia przez Zamawiającego jakichkolwiek kosztów - wszystkich wad fizycznych i usterek przedmiotu zamówienia, jeśli wady/usterki te ujawnią się w trakcie trwania udzielonej gwarancji, oraz do usunięcia wszystkich wad/usterek powstałych w związku z działalnością i wykonaniem niniejszego zamówienia przez Wykonawcę. Naprawa następuje w siedzibie PSZOK, zlokalizowanego w miejscowości Poddębice w Gminie Włocławek, a w przypadku konieczności transportu do warsztatu lub producenta Wykonawca zapewnia transport w obie strony i ponosi jego koszt, zapewniony czas reakcji musi wynosić maksymalnie 48 godzin od zgłoszenia – liczone w dni robocze.
6.11. Zgłoszenie wad i awarii przedmiotu zamówienia będzie dokonywane przez osoby upoważnione przez Zamawiającego.
6.12. Termin do usunięcia wad i usterek przedmiotu zamówienia w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym wynosi maksymalnie 10 dni od daty zgłoszenia. W przypadku gdy termin ten okaże się dłuższy, Wykonawca w trakcie trwania okresu gwarancyjnego jest zobowiązany dostarczyć zastępczy sprzęt o identycznych parametrach nieodpłatnie na czas usuwania usterki.
6.13. Dostarczony sprzęt (urządzenia i wyposażenie) nie może posiadać napisów reklamowych czy też oznaczenia innej firmy, z wyłączeniem oznaczeń jego producenta.
6.14. Dostarczony sprzęt powinien być w pełni sprawny, odpowiadać standardom jakościowym i technicznym wynikającym z jego funkcji i przeznaczenia, zgodnie ze SIWZ oraz powinien być wolny od wad prawnych i fizycznych.
6.15. Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu w dniu wydania przedmiotu zamówienia wszelkie związane z nim dokumenty techniczne i certyfikaty zgodności, oraz gwarancyjne i serwisowe, instrukcję obsługi w języku polskim, oraz katalog części zamiennych, wymienionych w karcie gwarancyjnej, tak aby możliwa była prawidłowa rejestracja i eksploatacja wszystkich elementów przedmiotu zamówienia.
6.16. Wymagany stan formalno-prawny i techniczny sprzętu:
1) przedmiot zamówienia nie może być obciążony prawami osób trzecich.
2) w pełni udokumentowane legalne pochodzenie,
3) sprzęt w pełni przygotowany do pracy zgodnie z przeznaczeniem jego użytkowania, tj. kompletny, sprawny technicznie i w przypadku pojazdów - dopuszczony do ruchu drogowego,
4) sprzęt musi być wyposażony w następujące dokumenty (wszystkie dokumenty w języku polskim): świadectwo homologacji na terenie RP, dokumenty gwarancyjne, książkę serwisową, instrukcję obsługi, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą, w przypadku pojazdów – odpowiednie dokumenty, zgodne z obowiązującymi przepisami, dopuszczające pojazd do ruchu drogowego na terenie RP oraz komplet kluczy w liczbie dostarczonej przez producenta.
Zamawiający dopuszcza oferowanie urządzeń równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i funkcjonalnych nie gorszych od założonych w Specyfikacji Techniczno-Użytkowej oraz nie obniżą określonych w dokumentacji standardów. Będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
Opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, a więc zgodnie z art. 101 ust. 5 i ust. 6 ustawy Pzp, Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez Zamawiającego. W takiej sytuacji, Wykonawca zobowiązany jest jednak wykazać, że urządzenie spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego.
11.2.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje równoważne urządzenia zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz wszystkich zaproponowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji w specyfikacji, których dotyczy.
11.3.Wszystkie przewidziane w dokumentacji przetargowej parametry i wymogi techniczne wskazanych urządzeń są parametrami minimalnymi, chyba że zapis mówi inaczej.
Rękojmia i Gwarancja:
10.1.Wymagany minimalny okres gwarancji jakości na dostarczony przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące. Maksymalny okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Gwarancja jakości obejmuje odpowiedzialność za wady całego przedmiotu umowy. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji jakości
10.2. Okres rękojmi i gwarancji jakości jest kryterium oceny ofert.
16700000-2 - Ciągniki
34223300-9 - Przyczepy
43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze
Dostawa narzędzi pielęgnacyjnych do obsługi PSZOK, która obejmuje następujące urządzenia:
1) kosiarka bijakowa tylnoboczna na pantografie – 1 sztuka;
2) nożyce spalinowe o długości listwy tnącej 60 cm – 1 sztuka;
3) kosa spalinowa o mocy 2,0 kW/2,7 KM z uchwytem oburęcznym i systemem antywibracyjnym – 3 sztuki;
4) traktor ogrodowy z synchronizowanym zespołem tnącym – 1 sztuka;
5) kosiarko rozdrabniacz – 1 sztuka;
6) zamiatarka o szerokości roboczej 160 cm – 1 sztuka.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Techniczno – Użytkowa stanowiąca załącznik nr 6 do niniejszego SWZ.
5. Zakres prac obejmuje ponadto:
1) Dostarczenie dokumentów gwarancyjnych na wszystkie, pojazdy i urządzenia i ich elementy składowe, objęte przedmiotem zamówienia;
2) wykonywanie przeglądów gwarancyjnych oraz bezpłatnych usług serwisowych w okresie obowiązywania gwarancji.
Wymagania w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia:
1. Wykonawca zobowiązany jest do dostawy sprzętu stanowiącego przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie fabrycznie nowego o roku produkcji 2020 lub nowszego dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania.
2. Wykonawca przed dostawą zamawianego sprzętu przedstawi Zamawiającemu źródło ich pochodzenia, atesty lub aprobaty techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa badań laboratoryjnych oraz świadectwa dopuszczenia do stosowania. Wykonawca ponosi wszelkie ryzyko za dostarczenie sprzętu nieodpowiadającego normom i niezaakceptowanego przez Zamawiającego. Zamawiający ma prawo nieprzyjęcia takiego sprzętu i nieuiszczania za nie wynagrodzenia.
3. Każde urządzenie wchodzące w skład przedmiotu zamówienia powinno posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim.
4. Wszelkie wskazane z nazwy urządzenia oraz wymagania opisane w specyfikacji techniczno- użytkowej należy rozumieć jako określenie minimalnych wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych, Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń o parametrach nie gorszych niż ujęte w Specyfikacji Techniczno-Użytkowej z zachowaniem wymogów w zakresie jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Materiały, i urządzenia muszą zapewniać uzyskanie parametrów technicznych i jakościowych nie gorszych (tj. takich samych lub lepszych) od opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
5. Wykonawca zapewni bezpłatne uruchomienie, sprawdzenie (ewentualną regulację po uruchomieniu) oraz przeprowadzi instruktaż dla osób wskazanych przez Zamawiającego, w zakresie poprawnej pracy, konserwacji i bezpiecznej obsługi sprzętu.
6. Wykonawca, który nie jest producentem winien być autoryzowanym przedstawicielem producenta sprzętu oraz posiadać serwis, zapewniający bezpłatne przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne oraz oryginalne części zamienne. Bezpłatne przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne, o których mowa powyżej, obejmują koszty robocizny, części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych (filtrów, olejów itp.).
7. Serwis pogwarancyjny świadczony przez okres minimum 12 miesięcy od upływu gwarancji. Serwis pogwarancyjny musi być realizowany na terenie województwa kujawsko- pomorskiego. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wszystkich wad fizycznych i usterek przedmiotu zamówienia, jeśli wady/usterki te ujawnią się w trakcie trwania okresu pogwarancyjnego oraz do usunięcia wszystkich wad/usterek powstałych w związku z działalnością i wykonaniem niniejszego zamówienia przez Wykonawcę. Koszty napraw w czasie trwania okresu pogwarancyjnego leżą po stronie Zamawiającego.
8. W przypadku serwisowania pojazdu w punkcie serwisowym Wykonawcy w czasie trwania gwarancji, Wykonawca ponosi całkowity koszt związany z transportem pojazdu do punktu serwisowego.
9. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia - bez ponoszenia przez Zamawiającego jakichkolwiek kosztów - wszystkich wad fizycznych i usterek przedmiotu zamówienia, jeśli wady/usterki te ujawnią się w trakcie trwania udzielonej gwarancji, oraz do usunięcia wszystkich wad/usterek powstałych w związku z działalnością i wykonaniem niniejszego zamówienia przez Wykonawcę. Naprawa następuje w siedzibie PSZOK, zlokalizowanego w miejscowości Poddębice w Gminie Włocławek, a w przypadku konieczności transportu do warsztatu lub producenta Wykonawca zapewnia transport w obie strony i ponosi jego koszt, zapewniony czas reakcji musi wynosić maksymalnie 48 godzin od zgłoszenia – liczone w dni robocze.
10.Zgłoszenie wad i awarii przedmiotu zamówienia będzie dokonywane przez osoby upoważnione przez Zamawiającego.
11.Termin do usunięcia wad i usterek przedmiotu zamówienia w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym wynosi maksymalnie 10 dni od daty zgłoszenia. W przypadku gdy termin ten okaże się dłuższy, Wykonawca w trakcie trwania okresu gwarancyjnego jest zobowiązany dostarczyć zastępczy sprzęt o identycznych parametrach nieodpłatnie na czas usuwania usterki.
12.Dostarczony sprzęt (urządzenia i wyposażenie) nie może posiadać napisów reklamowych czy też oznaczenia innej firmy, z wyłączeniem oznaczeń jego producenta.
13.Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu w dniu wydania przedmiotu zamówienia wszelkie związane z nim dokumenty techniczne i certyfikaty zgodności, oraz gwarancyjne i serwisowe, instrukcję obsługi w języku polskim, oraz katalog części zamiennych, wymienionych w karcie gwarancyjnej, tak aby możliwa była prawidłowa rejestracja i eksploatacja wszystkich elementów przedmiotu zamówienia.
6.16. Wymagany stan formalno-prawny i techniczny sprzętu:
1) przedmiot zamówienia nie może być obciążony prawami osób trzecich.
2) w pełni udokumentowane legalne pochodzenie,
3) sprzęt w pełni przygotowany do pracy zgodnie z przeznaczeniem jego użytkowania, tj. kompletny, sprawny technicznie i w przypadku pojazdów - dopuszczony do ruchu drogowego,
4) sprzęt musi być wyposażony w następujące dokumenty (wszystkie dokumenty w języku polskim): świadectwo homologacji na terenie RP, dokumenty gwarancyjne, książkę serwisową, instrukcję obsługi, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą, w przypadku pojazdów – odpowiednie dokumenty, zgodne z obowiązującymi przepisami, dopuszczające pojazd do ruchu drogowego na terenie RP oraz komplet kluczy w liczbie dostarczonej przez producenta.
Zamawiający dopuszcza oferowanie urządzeń równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i funkcjonalnych nie gorszych od założonych w Specyfikacji Techniczno-Użytkowej oraz nie obniżą określonych w dokumentacji standardów. Będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
Opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, a więc zgodnie z art. 101 ust. 5 i ust. 6 ustawy Pzp, Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez Zamawiającego. W takiej sytuacji, Wykonawca zobowiązany jest jednak wykazać, że urządzenie spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego.
11.2.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje równoważne urządzenia zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz wszystkich zaproponowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji w specyfikacji, których dotyczy.
Wymagany minimalny okres gwarancji jakości na dostarczony przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące. Maksymalny okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Gwarancja jakości obejmuje odpowiedzialność za wady całego przedmiotu umowy. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji jakości
10.2. Okres rękojmi i gwarancji jakości jest kryterium oceny ofert.Zamawiający dopuszcza oferowanie urządzeń równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i funkcjonalnych nie gorszych od założonych w Specyfikacji Techniczno-Użytkowej oraz nie obniżą określonych w dokumentacji standardów. Będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
Opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, a więc zgodnie z art. 101 ust. 5 i ust. 6 ustawy Pzp, Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez Zamawiającego. W takiej sytuacji, Wykonawca zobowiązany jest jednak wykazać, że urządzenie spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego.
11.2.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje równoważne urządzenia zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz wszystkich zaproponowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji w specyfikacji, których dotyczy.
Część III: Dostawa i montaż urządzeń do monitoringu oraz oprogramowania w zakresie systemu ewidencji ilości odpadów i systemu liczenia ludności wraz z zestawem komputerowym, która obejmuje następujący sprzęt
1) fotopułapka – 10 sztuk;
2) monitoring dla działki i wiaty – 2 zestawy;
3) system ewidencji ilości odpadów oraz system liczenia ludności – 1 sztuka;
4) laptop – 1 szuka;
5) drukarka (urządzenie wielofunkcyjne) – 1 sztuka.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Techniczno – Użytkowa stanowiąca załącznik nr 6 do niniejszego SWZ.
5. Zakres prac obejmuje ponadto:
1) Dostarczenie dokumentów gwarancyjnych na wszystkie, pojazdy i urządzenia i ich elementy składowe, objęte przedmiotem zamówienia;
2) wykonywanie przeglądów gwarancyjnych oraz bezpłatnych usług serwisowych w okresie obowiązywania gwarancji.
6. Wymagania w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia:
6.1. Wykonawca zobowiązany jest do dostawy sprzętu stanowiącego przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie fabrycznie nowego o roku produkcji 2020 lub nowszego dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania.
6.2. Wykonawca przed dostawą zamawianego sprzętu przedstawi Zamawiającem uźródło ich pochodzenia, atesty lub aprobaty techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa badań laboratoryjnych oraz świadectwa dopuszczenia do stosowania. Wykonawca ponosi wszelkie ryzyko za dostarczenie sprzętu nieodpowiadającego normom i niezaakceptowanego przez Zamawiającego. Zamawiający ma prawo nieprzyjęcia takiego sprzętu i nieuiszczania za nie wynagrodzenia.
6.3. Każde urządzenie wchodzące w skład przedmiotu zamówieniapowinno posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim.
6.4. Wszelkie wskazane z nazwy urządzenia oraz wymagania opisane w specyfikacji techniczno- użytkowej należy rozumieć jako określenie minimalnych wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych, Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń o parametrach nie gorszych niż ujęte w Specyfikacji Techniczno-Użytkowej z zachowaniem wymogów w zakresie jakości, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Materiały, i urządzenia muszą zapewniać uzyskanie parametrów technicznych i jakościowych nie gorszych (tj. takich samych lub lepszych) od opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
6.5. Ciągnik, przyczepa dwuosiowa, przyczepa na tandemie oraz koparko - ładowarka muszą spełniać wszystkie wymagania określone w ustawie z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 450 ze zm.) oraz być dopuszczone do poruszania się po drogach publicznych zgodnie z rozporządzeniami wydanymi na podstawie ww. ustawy – celem rejestracji na terenie kraju.
6.6. Wykonawca zapewni bezpłatne uruchomienie, sprawdzenie (ewentualną regulację po uruchomieniu) oraz przeprowadzi instruktaż dla osób wskazanych przez Zamawiającego, w zakresie poprawnej pracy, konserwacji i bezpiecznej obsługi sprzętu.
6.7. Wykonawca, który nie jest producentem winien być autoryzowanym przedstawicielem producenta sprzętu oraz posiadać serwis, zapewniający bezpłatne przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne oraz oryginalne części zamienne. Bezpłatne przeglądy okresowe, naprawy gwarancyjne, o których mowa powyżej, obejmują koszty robocizny, części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych (filtrów, olejów itp.).
6.8. Serwis pogwarancyjny świadczony przez okres minimum 12 miesięcy od upływu gwarancji. Serwis pogwarancyjny musi być realizowany na terenie województwa kujawsko- pomorskiego. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wszystkich wad fizycznych i usterek przedmiotu zamówienia, jeśli wady/usterki te ujawnią się w trakcie trwania okresu pogwarancyjnego oraz do usunięcia wszystkich wad/usterek powstałych w związku z działalnością i wykonaniem niniejszego zamówienia przez Wykonawcę. Koszty napraw w czasie trwania okresu pogwarancyjnego leżą po stronie Zamawiającego.
6.9. W przypadku serwisowania pojazdu w punkcie serwisowym Wykonawcy w czasie trwania gwarancji, Wykonawca ponosi całkowity koszt związany z transportem pojazdu do punktu serwisowego.
6.10. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia - bez ponoszenia przez Zamawiającego jakichkolwiek kosztów - wszystkich wad fizycznych i usterek przedmiotu zamówienia, jeśli wady/usterki te ujawnią się w trakcie trwania udzielonej gwarancji, oraz do usunięcia wszystkich wad/usterek powstałych w związku z działalnością i wykonaniem niniejszego zamówienia przez Wykonawcę. Naprawa następuje w siedzibie PSZOK, zlokalizowanego w miejscowości Poddębice w Gminie Włocławek, a w przypadku konieczności transportu do warsztatu lub producenta Wykonawca zapewnia transport w obie strony i ponosi jego koszt, zapewniony czas reakcji musi wynosić maksymalnie 48 godzin od zgłoszenia – liczone w dni robocze.
6.11. Zgłoszenie wad i awarii przedmiotu zamówienia będzie dokonywane przez osoby upoważnione przez Zamawiającego.
6.12. Termin do usunięcia wad i usterek przedmiotu zamówienia w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym wynosi maksymalnie 10 dni od daty zgłoszenia. W przypadku gdy termin ten okaże się dłuższy, Wykonawca w trakcie trwania okresu gwarancyjnego jest zobowiązany dostarczyć zastępczy sprzęt o identycznych parametrach nieodpłatnie na czas usuwania usterki.
6.13. Dostarczony sprzęt (urządzenia i wyposażenie) nie może posiadać napisów reklamowych czy też oznaczenia innej firmy, z wyłączeniem oznaczeń jego producenta.
6.14. Dostarczony sprzęt powinien być w pełni sprawny, odpowiadać standardom jakościowym i technicznym wynikającym z jego funkcji i przeznaczenia, zgodnie ze SIWZ oraz powinien być wolny od wad prawnych i fizycznych.
6.15. Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu w dniu wydania przedmiotu zamówienia wszelkie związane z nim dokumenty techniczne i certyfikaty zgodności, oraz gwarancyjne i serwisowe, instrukcję obsługi w języku polskim, oraz katalog części zamiennych, wymienionych w karcie gwarancyjnej, tak aby możliwa była prawidłowa rejestracja i eksploatacja wszystkich elementów przedmiotu zamówienia.
6.16. Wymagany stan formalno-prawny i techniczny sprzętu:
1) przedmiot zamówienia nie może być obciążony prawami osób trzecich.
2) w pełni udokumentowane legalne pochodzenie,
3) sprzęt w pełni przygotowany do pracy zgodnie z przeznaczeniem jego użytkowania, tj. kompletny, sprawny technicznie i w przypadku pojazdów - dopuszczony do ruchu drogowego,
4) sprzęt musi być wyposażony w następujące dokumenty (wszystkie dokumenty w języku polskim): świadectwo homologacji na terenie RP, dokumenty gwarancyjne, książkę serwisową, instrukcję obsługi, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą, w przypadku pojazdów – odpowiednie dokumenty, zgodne z obowiązującymi przepisami, dopuszczające pojazd do ruchu drogowego na terenie RP oraz komplet kluczy w liczbie dostarczonej przez producenta.
7. Gwarancje producenta:
Minimalny okres gwarancji - 24 miesiące.
Zamawiający dopuszcza oferowanie urządzeń równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i funkcjonalnych nie gorszych od założonych w Specyfikacji Techniczno-Użytkowej oraz nie obniżą określonych w dokumentacji standardów. Będą posiadały wymagane odpowiednie atesty, certyfikaty lub dopuszczenia oraz zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
Opis przedmiotu zamówienia został skonstruowany poprzez określenie wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, a więc zgodnie z art. 101 ust. 5 i ust. 6 ustawy Pzp, Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych świadczeń ze stosownymi normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, jeżeli dotyczą one wymagań w zakresie wydajności lub funkcjonalności określonych przez Zamawiającego. W takiej sytuacji, Wykonawca zobowiązany jest jednak wykazać, że urządzenie spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego.
11.2.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje równoważne urządzenia zobowiązany jest załączyć do oferty wykaz wszystkich zaproponowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji w specyfikacji, których dotyczy.
11.3.Wszystkie przewidziane w dokumentacji przetargowej parametry i wymogi techniczne wskazanych urządzeń są parametrami minimalnymi, chyba że zapis mówi inaczej.