MODERNIZACJA FONTANN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE PARKU PAŁACOWEGO W ŻAGANIU – ETAP...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
MODERNIZACJA FONTANN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE PARKU PAŁACOWEGO W ŻAGANIU – ETAP IV : Remont fontanny z Wazą, fontanny z Nereidami i uskrzydlonym Amorem oraz fontann Kamienistej, Kwiatowej i Kaskady z wymianą sieci instalacji sanitarnych i elektrycznej”.
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoŻagań
  • WojewództwoLubuskie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2019-01-28
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyGmina Żagań o Statusie Miejskim
  • Data publikacji ogłoszenia2019-01-09
  • Numer ogłoszenia498258-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 498258-N-2019 z dnia 2019-01-09 r.

Gmina Żagań o Statusie Miejskim: MODERNIZACJA FONTANN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE PARKU PAŁACOWEGO W ŻAGANIU – ETAP IV : Remont fontanny z Wazą, fontanny z Nereidami i uskrzydlonym Amorem oraz fontann Kamienistej, Kwiatowej i Kaskady z wymianą sieci instalacji sanitarnych i elektrycznej”.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
"Zachowanie i zwiększenie dostępności do zasobów dziedzictwa kulturowego Pałacu Książęcego i elementów Zespołu Parkowo Pałacowego w Żaganiu" współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego –Lubuskie 2020. Oś Priorytetowa 2-5 i 9.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Żagań o Statusie Miejskim, krajowy numer identyfikacyjny 52679400000, ul. Plac Słowiański  17 , 68100   Żagań, woj. lubuskie, państwo Polska, tel. 684 771 040, e-mail jchlostowska@um.zagan.pl, faks 684 771 017.
Adres strony internetowej (URL): http://www.urzadmiasta.zagan.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
bip.zagan.pl zakładka przetargi publiczne

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Nie

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2188), osobiście, za pośrednictwem posłańca
Adres:
Urząd Miasta w Żaganiu ul. Jana Pawła II nr 15 (Pałacyk ), 68-100 Żagań, w pokoju nr 20 (w Wydziale Zamówień Publicznych i Nadzoru Właścicielskiego)

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: MODERNIZACJA FONTANN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE PARKU PAŁACOWEGO W ŻAGANIU – ETAP IV : Remont fontanny z Wazą, fontanny z Nereidami i uskrzydlonym Amorem oraz fontann Kamienistej, Kwiatowej i Kaskady z wymianą sieci instalacji sanitarnych i elektrycznej”.
Numer referencyjny: WZP.271.1.2019
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:
Zamawiajacy nie dopuszcza łącznego składania ofert Oferty muszą być składane oddzielnie na poszczególne częsci ( na które Wykonawca się zdecyduje)
Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
na maksymaną liczbę cześci czyli 5


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 3.1. Opis przedmiotu zamówienia: Teren, na którym planowana jest inwestycja, zlokalizowany jest w Żaganiu przy ul. Szprotawskiej, obejmuje działkę o nr ew. 799, która stanowi park przypałacowy. Obecnie teren parku jest strefą wypoczynkowo-rekreacyjną dla mieszkańców miasta. Nieruchomość objęta jest ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków. Obecny stan techniczny fontann włącznie z przyłączami instalacjami wodno-kanalizacyjnymi jest zły pod względem architektoniczno-wizualnym jak i funkcjonalno-użytkowym. W nawiązaniu do realizowanych obecnie prac rewitalizacyjnych kompleksu parkowo-pałacowego remonty fontann będą uzupełnieniem poprawiającym funkcjonalność i wizerunek architektoniczny parku pałacowego w Żaganiu. Odtworzenie i modernizacja fontann i urządzeń wodnych pomoże przywrócić część dawnej świetności tego miejsca i podniesie jego walory estetyczne. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na pięć części i dopuszcza składanie ofert częściowych, zgodnie z wyborem Wykonawcy odrębnie albo na jedną część, albo na kilka wybranych części (odrębnie na każdą wybraną część) albo na wszystkie części zamówienia ( odrębnie na każdą część). Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zadania w zakresie: część 1 - remont istniejącej „Fontanny Kamienistej” przed pałacem, część 2 - remont istniejącej „Kaskady wodnej” na zboczu fosy, część 3 - remont z rekonstrukcją „Fontanny z wazą”, część 4- remont z rekonstrukcją „Fontanny z Nereidami i uskrzydlonym Amorem”, część 5- rekonstrukcja nieistniejącej „Fontanny Kwiatowej”.

II.5) Główny kod CPV: 45453000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45330000-9
45310000-3


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2019-06-28

II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Odnosi się do wszystkich części zamówienia. 5.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust.1 i ust.5 pkt.2 i 4 Pzp oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SIWZ. – i na potwierdzenie spełnienia tych warunków złożą stosowne oświadczenia ( zał. 2 i zał. 3). 5.2. Warunki udziału w postępowaniu: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: a) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, c) zdolności technicznej lub zawodowej - określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SIWZ. 5.2.2.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 5.2.3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5.2.4. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5.2.5.Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. 5.3. Określenie warunków udziału w postępowaniu : 5.3.1. W zakresie wymogu, o którym mowa w pkt 5.2.1. lit. a) SIWZ., Zamawiający nie stawia żadnego warunku.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Dotyczy wszystkich części zamówienia 5.3.2. W zakresie wymogu, o którym mowa w pkt 5.2.1. lit. b) SIWZ., Zamawiający nie stawia żadnego warunku.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 5.3.3. W zakresie wymogu, o którym mowa w pkt 5.2.1 litera c) SIWZ, Zamawiający oczekuje aby Wykonawca wykazał, że : Dotyczy części 1, części 2 , części 3 i części 5 przedmiotu zamówienia a1) wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jedno zadanie odpowiadające swoim zakresem i wartością robotom zbliżonym dla danej części przedmiotu zamówienia, polegające na remoncie fontann objętych ochroną konserwatorską (wpis do rejestru zabytków lub ujęcie w wojewódzkiej lub gminnej ewidencji konserwatorskiej) o wartości nie mniejszej niż 50 000zł. Dotyczy części 4 przedmiotu zamówienia: a2) wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jedno zadanie odpowiadające swoim zakresem i wartością robotom zbliżonym do części przedmiotu zamówienia polegające na remoncie fontann objętych ochroną konserwatorską (wpis do rejestru zabytków lub ujęcie w wojewódzkiej lub gminnej ewidencji konserwatorskiej) o wartości nie mniejszej niż 100 000 zł. Na potwierdzenie spełnienia w/w warunków Wykonawca złoży wykaz, o którym mowa w punkcie 6.3. litera a. SIWZ (odrębnie dla każdej części zamówienia). b) dysponuje co najmniej co najmniej : b1) Dla wszystkich części zamówienia tj, dla części 1, części 2, części 3, części 4, części 5, przedmiotu zamówienia : - 1 osobą uprawnioną do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub innymi uprawnieniami umożliwiającymi wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których uprawniają w aktualnym stanie prawnym uprawnienia w/w specjalności, która będzie pełniła funkcje kierownika budowy. Kierownik budowy powinien posiadać uprawnienia do kierowania budową przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub wykazać, że przez co najmniej 18 miesięcy brał udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych ( robotami budowlanymi przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru może kierować osoba, która posiada uprawnienia budowalne określone przepisami Prawa budowlanego oraz która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucja kultury). Uwaga ! Udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub innych zabytkach zaliczanych do jednej z kategorii potwierdzają świadectwa, w tym dotyczące odbytych praktyk zawodowych, oraz inne dokumenty zaświadczające udział w tych pracach, badaniach lub robotach lub zatrudnienie przy pracach, wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej, na rzecz której te prace, badania lub roboty były wykonywane, albo przez osobę, pod której nadzorem były wykonywane, w tym zakresy obowiązków na stanowiskach pracy w muzeum będącym instytucją kultury lub zaświadczenia wydane przez wojewódzkich konserwatorów zabytków. Udział w robotach budowlanych prowadzonych przed 26 sierpnia 2011 r przy zabytku niewpisanym do rejestru zabytków potwierdzają świadectwa, inne dokumenty lub zaświadczenia, o których mowa wyżej ; - jedną osobą do realizacji zamówienia, która będzie prowadziła prace konserwatorskie i restauratorskie oraz badania konserwatorskie, która jest zobowiązana posiadać stosowne uprawnienia. Uwaga! Pracami konserwatorskimi, pracami restauratorskimi lub badaniami konserwatorskimi prowadzonymi przy zabytkach wpisanych do rejestru kieruje osoba, która ukończyła studnia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury. W dziedzinach nieobjętych programem studiów wyższych, pracami konserwatorskimi, pracami restauratorskimi lub badaniami konserwatorskimi, prowadzonymi przy zabytkach wpisanych do rejestru albo na Listę Skarbów Dziedzictwa, kieruje osoba, która posiada: świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom potwierdzający posiadanie kwalifikacji zawodowych w zawodach odpowiadających danej dziedzinie lub dyplom mistrza w zawodzie odpowiadającym danej dziedzinie oraz która przez co najmniej 4 lata brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, na Listę Skarbów Dziedzictwa, do inwentarza muzeum będącego instytucją kultury. Udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich, badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru i innych zabytkach oraz badaniach archeologicznych lub zatrudnienie przy tych pracach lub badaniach w muzeum będącym instytucją kultury potwierdzają świadectwa, w tym dotyczące praktyk zawodowych, oraz inne dokumenty zaświadczające udział w tych pracach, badaniach lub robotach lub zatrudnienie przy tych pracach wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej, na rzecz której te prace, badania lub roboty były wykonywane, albo przez osobę, pod której nadzorem były wykonywane, w tym zakresy obowiązków na stanowiskach pracy w muzeum będącym instytucją kultury lub zaświadczenia wydane przez wojewódzkich konserwatorów zabytków. Udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich, badaniach konserwatorskich, prowadzonych przez dniem 26 sierpnia 2011 r. przy zabytku niewpisanym do rejestru zabytków potwierdzają świadectwa, inne dokumenty lub zaświadczenia, o których mowa wyżej. Zamawiający dopuszcza łączenie kilku funkcji przez osobę wskazaną przez Wykonawcę, pod warunkiem, że osoba ta spełnienia łącznie wymagania w/w zakresach uprawnień. Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza zgodnie z art. 12b ustawy Prawo budowlane, odpowiadające im uprawnienia osób, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych (ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej –Dz.U. z 2016 r, poz. 65) Na potwierdzenie spełnienia w/w warunków Wykonawca złoży wykaz, o którym mowa w punkcie 6.3. litera b. SIWZ ( odrębnie dla każdej części zamówienia). 5.3.4. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 5.3.5. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. 5.3.6. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 i ust.5 pkt.2 i 4 Ustawy Pzp. 5.3.7. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu, o którym mowa w pkt 5.3.4. SIWZ, nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe, o których mowa w pkt. 5.3.3. SIWZ. 5.3.8. W celu oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający może żądać dokumentów, które określają w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu; 2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 4) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu zrealizuje roboty, których wskazane zdolności dotyczą. 5.3.9. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt 6.5. ppkt 1-2 SIWZ. 5.3.10. Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia dokumentów wymienionych w pkt 6.5. pkt. 1-2 SIWZ, dotyczących Podwykonawcy, któremu zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a który nie jest podmiotem, na którego zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach określonych w art. 22a Pzp.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)




III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
Dotyczy każdej części zamówienia W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów (odrębnie dla każdej części zamówienia o którą wykonawca się ubiega) : 1) oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postepowaniu; 2) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 13,14,21 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 3) oświadczenie Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. 6.5.1.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 6.5. SIWZ: - ppkt 2 - składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp; 6.5.2. Dokumenty, o których mowa w pkt 6.5.1 SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 6.5.3. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 6.5.1 SIWZ, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. 6.5.4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. 6.6. Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp Wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji dotyczących kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, firm oraz adresów Wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie, ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 6.7. Zgodnie z art. 24 ust. 8 Pzp Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu Wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec Wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu. 6.8. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie art. 24 ust. 8 Pzp.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Dotyczy każdej części zamówienia 6.1. W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego posiadania kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, określonego w pkt. 5.3.1 Zamawiający nie żąda od Wykonawcy który złożył najkorzystniejszą ofertę dla danej części zamówienia żadnych dokumentów, poza oświadczeniem o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu. 6.2. W celu potwierdzenia spełnienia warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej określonego w pkt 5.3.2. SIWZ Zamawiający nie żąda od Wykonawcy który złożył najkorzystniejszą ofertę dla danej części zamówienia żadnych dokumentów. 6.3. W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej określonego w pkt 5.3.3. SIWZ Zamawiający żąda od Wykonawcy który złożył najkorzystniejszą ofertę : a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowalne były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów- inne dokumenty (odrębnie dla każdej części, o którą Wykonawca się ubiega) ; b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (odrębnie dla każdej części, o którą Wykonawca się ubiega). 6.4. Jeżeli w dokumentach składanych w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, kwoty będą wyrażane w walucie obcej, kwoty te zostaną przeliczone na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Dotyczy każdej części zamówienia : 1. Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium na daną część zamówienia. 2. Jeżeli wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik, należy złożyć wraz za ofertą stosowne pełnomocnictwo. 3. Wykonawcy, których oferty zostały uznane za najkorzystniejsze w poszczególnych częściach zamówieniach zobowiązani są do przedłożenia Zamawiającemu przez podpisaniem umów, poglądowych kosztorysów ofertowych wraz z harmonogramami rzeczowo-finansowymi , z wyszczególnieniem zastosowanych w kosztorysach ofertowych składników cenotwórczych (stawka r-g w zł., Kp-koszty pośrednie w % liczone od R i S; Kz-koszty zakupu w % liczone od M, Z-zysk w % liczony od R, S, Kp).
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
9.1. Zamawiający żąda wniesienia odrębnych wadiów na wybrane części przedmiotu zamówienia - o które Wykonawca ubiega się : Dla części 1 w kwocie 3 500 zł. słownie: (trzy tysiące pięćset złotych) Dla części 2 w kwocie 3 300zł. słownie: (trzy tysiące trzysta złotych) Dla części 3 w kwocie 9 900 zł. słownie: (dziewięć tysięcy dziewięćset złotych) Dla części 4 w kwocie 11 000 zł. słownie: (jedenaście tysięcy złotych) Dla Części 5 w kwocie 5 000 zł. słownie :(pięć tysięcy złotych) 9.2. Wadia wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 9.3. Wadia mogą być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 Pzp ( odrębnie dla wybranych części ) : 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 9.4. Z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2-5 Pzp musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty określonej w gwarancji: 1) jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy - jeżeli Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia., c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy; 2) jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złoży oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, oświadczenia o którym mowa w art. 25a ust. 1 Pzp, pełnomocnictw lub nie wyrazi zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp, co spowoduje brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej. 9.5. Wadia wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadia wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego BZ WBK S.A. I O/ Żagań 39 1090 2558 0000 0006 4000 0101. Kopie poleceń przelewu lub wydruk z przelewu elektronicznego zaleca się złożyć wraz z ofertą (na każdą część, o którą Wykonawca ubiega się ) . 9.6. Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego- na daną cześć zamówienia będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą wadium dla danej części zamówienia (jeżeli wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego nastąpi przed upływem terminu składania ofert). 9.7. Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2-5 Pzp Wykonawca składa wraz z ofertą na daną cześć zamówienia. Zamawiający odrzuca ofertę na daną część zamówienia, jeżeli wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy. 9.8. Jeżeli wadium zostanie wniesione w walucie obcej, kwota wadium zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. 9.9. Jeżeli wadium zostanie wniesione w formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2-5 Pzp i kwota wadium zostanie w tych formach określona w walucie obcej, kwota wadium zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. 9.10. W przypadku wadium wniesionego w pieniądzu oraz z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2 - 5 Pzp, jeżeli wadium będzie wniesione w tych formach, musi wynikać, że wadium zabezpiecza ofertę Wykonawcy złożoną w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na Modernizację fontann znajdujących się na terenie Parku Pałacowego w Żaganiu – etap IV : remont fontanny z Wazą, fontanny z Nereidami i uskrzydlonym Amorem oraz fontann Kamienistej, Kwiatowej i Kaskady przy fosie - cześć ……( wskazać część, której dotyczy). 9.11. Za zgodą Zamawiającego Wykonawca może dokonać zmiany formy wadium na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 45 ust. 6 Pzp. SIWZ. Zmiana formy wadium musi być dokonana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia oferty kwotą wadium na dana część zamówienia. 9.12. W przypadku wniesienia wadium na daną cześć zamówienia w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet należnego zabezpieczenia należytego wykonania umowy na daną część zamówienia- jeżeli Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
CENA 60,00
Okres Gwarancji 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Dotyczy każdej części zamówienia 17.5. Zmiana umowy 1. Zamawiający zakazuje zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wybory Wykonawcy, chyba że zajdzie co najmniej jedna z następujących okoliczności : 1) zakres świadczenia : w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego braku konieczności wykonania części robót budowlanych stanowiących przedmiot umowy- w takim przypadku zmiana dotyczyć będzie zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy oraz obniżenia wysokości należnego Wykonawcy wynagrodzenia, o wartość tej części przedmiotu umowy ustaloną na podstawie kosztorysu ofertowego stanowiącego załącznik do umowy – wykonawcy z tego tytułu nie przysługują żadne roszczenia, w tym prawo do odszkodowania; 2) wystąpi konieczność realizacji części przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wnikających ze stwierdzonych wad lub zmiany stanu prawnego w oparciu, który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy; 3) możliwość zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych w stosunku do określonych w dokumentacji projektowej przy zachowaniu jakości i parametrów technicznych, funkcjonalnych itp. określonych w dokumentacji projektowej, jeżeli umożliwiają uzyskanie lepszej jakości lub zmniejszenie kosztów eksploatacji lub kosztów wykonania przedmiotu umowy. 2. Dopuszcza się możliwość zmiany postanowień umowy w zakresie dotyczącym wynagrodzenia w przypadku: 1) zmiany zakresu przedmiotu umowy określonego w pkt 17.5.1 ppkt 1,2 i 3 SIWZ|, 2) ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT), w takim przypadku wynagrodzenie należne Wykonawcy zostanie odpowiednio zmienione w stosunku wynikającym ze zmienionej stawki podatku od towarów i usług (VAT). Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiot umowy zrealizowanej po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz wyłącznie do części przedmiotu umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług. Wartość wynagrodzenia netto nie zmieni się, a wartość wynagrodzenia brutto zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów, 3) konieczności wykonania robót zamiennych jeżeli wprowadzane zmiany będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę lub konieczności wykonania robót dodatkowych zgodnie z art. 144 ust.1 ustawy Pzp. 4) wprowadzenia innych zmian w przepisach obowiązujących mających bezpośredni wpływ na wysokość wynagrodzenia tj. zmian w przepisach dotyczących minimalnej stawki wynagrodzenia, 3. Dopuszcza się możliwość zmiany postanowień umowy w zakresie dotyczącym zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku: 1) okoliczności leżących wyłączenie po stronie Zamawiającego, lub okoliczności niezależnych zarówno od Zamawiającego jak i od Wykonawcy skutkujących koniecznością przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy, w szczególności w przypadku: - nieterminowego przekazania przez Zamawiającego terenu budowy, - opóźnień w dokonywaniu odbiorów z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, - zlecenia wykonania zamówienia dodatkowego, którego wykonanie ma wpływ na zmianę terminu realizacji robót objętych niniejsza umową, - gdy Zamawiający poleci Wykonawcy przerwanie wykonywania przedmiotu umowy (niewynikające z winy Wykonawcy) - niesprzyjających warunków atmosferycznych, nietypowych dla danej pory roku, uniemożliwiających wykonywanie robot zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa, - wstrzymania prowadzonych robót poprzez akty władzy i administracji publicznej, o ile żądanie lub nakaz nie nastąpiły z winy Wykonawcy. Warunki tej zmiany : wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego lub przedstawicielka Zamawiającego o braku możliwości prowadzenia robót budowlanych ze wskazaniem przyczyn uniemożliwiających ich prowadzenie. Termin wykonania umowy może być przedłużony o czas niezbędny do zakończenia wykonania przedmiotu umowy jednak nie dłużej niż o okres trwania tych okoliczności. Przedłużenie terminu wykonania umowy dopuszczalne jest tylko z wcześniejszym przedłużeniem okresu ważności zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub wniesieniem nowego zabezpieczenia należytego wykonania umowy na przedłużony termin wykonania zamówienia i uznania go przez zamawiającego za należycie wykonane, z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości. 4. Dopuszcza się możliwość zmiany osoby wskazanej w umowie na stanowisko kierownika budowy czy kierownika robót pod warunkiem, że proponowana osoba posiada uprawnienia odpowiadające uprawnieniom osoby, którą zastępuje oraz doświadczenie zawodowe nie mniejsze niż doświadczenie osoby zastępowanej. 5. Dopuszcza się możliwość zmiany postanowień umowy w zakresie dotyczącym zmiany Podwykonawcy lub zwiększenia lub zmniejszenia zakresu robót budowlanych, które Wykonawca będzie wykonywał za pomocą Podwykonawców. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadkach określonych w art. 144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 7. Zmiany postanowień umownych nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy. 8. Zmiany dokonane z naruszeniem warunków określonych w punkcie 17.5. SIWZ podlegają unieważnieniu, a na miejsce unieważnionych wchodzą postanowienia umowne w pierwotnym brzmieniu.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-01-28, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> PL
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
Klauzula informacyjna z art. 13 RODO załącznik nr 9 SIWZ Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:  administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Miasta Żagań przy Plac Słowiański 17, 68-100 Żagań;  inspektorem ochrony danych osobowych jest Pan Patryk Walczak, kontakt: patryk.walczak@elitpartner.pl *; Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego: „Modernizacja fontann znajdujących się na terenie Parku Pałacowego w Żaganiu- etap IV: remont fontanny z Wazą, fontanny z Nereidami i uskrzydlonym Amorem oraz fontann Kamienistej, Kwiatowej i Kaskady przy fosie”, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego poniżej progów unijnych;  odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz 1986 ), dalej „ustawa Pzp”;  Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;  obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;  w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;  posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; − na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **; − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;  nie przysługuje Pani/Panu: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. ________________ * Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych. ** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. *** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: Fontanna „Kamienista przed Pałacem”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) oczyszczenie powierzchni kamieni 2) rozebranie istniejącego, wtórnego zwieńczenia fontanny i zastąpienie go rekonstrukcją wykonaną na podstawie materiałów archiwalnych 3) wykonanie nowego doprowadzenia i odprowadzenia wody w systemie obiegu zamkniętego, instalacja dysz wylotowych wodotrysku, 4) wykonanie kanalizacji umożliwiającej spust wody z fontanny 5) wykonanie instalacji elektrycznej zapewniającej prawidłową pracę pompy wodnej oraz oświetlenia 6) wykonanie nowego podłoża zbiornika spływającej po kamieniach wody wg norm budowlanych 7) uruchomienie fontanny, 8) uporządkowanie terenu budowy, zaplecza i otoczenia wokół budowy oraz tras komunikacyjnych i transportowych użytkowanych w czasie realizacji inwestycji (w tym odtworzenie stanu pierwotnego dróg dojazdowych i napraw ewentualnych uszkodzeń zieleni w obrębie dojazdu na budowę: ścieżki komunikacyjne, zieleń parkowa – trawniki i inne nasadzenia tj. byliny, krzewy, drzewa), 9) przeszkolenie wyznaczonego przez Zamawiającego pracownika w zakresie obsługi i konserwacji fontanny. 3.3. UWAGA odnosi się do każdej części zamówienia : 1) Do obowiązków Wykonawcy będzie również należeć odtworzenie istniejących nawierzchni utwardzonych, nasadzeń i innej zieleni w rejonie prowadzonych robót, które uległy naruszeniu lub uszkodzeniu w ramach realizacji zadania. 2) URZĄDZENIA I OPIS INSTALACJI: a) przepływ wody w instalacji fontann podzielony jest na dwa niezależnie pracujące obiegi: uzdatniania wody i zasilania dyszy, b) w obiegu uzdatniania woda pobierana (zasysana) będzie z niecki fontanny przez pompę filtracyjną dwoma koszami ssawnymi. Za pomocą pompy woda podawana będzie na filtr piaskowy i dezynfekowana, a następnie kierowana z powrotem do niecki dennymi dyszami napływowymi, c) do niecki fontann dostarczana będzie woda wodociągowa do pierwszego napełnienia oraz pokrycia bieżących ubytków eksploatacyjnych, które będą odczytywane czujnikiem poziomu wody i uruchamiane elektrozaworem, d) odprowadzenie nadmiaru wody z niecki fontanny odbywać się będzie przez przelew awaryjny bezpośrednio do kanalizacji, e) spust wody z niecki fontanny odbywa się przez spust denny z zasuwą, f) w obiegu zasilania dyszy fontannowej woda zasilana będzie z niecki fontannowej przez pompę obiegową jednym koszem ssawnym, g) wszystkie odcinki instalacji pod zbiornikami wody należy wykonać przed wykonaniem dna niecki, a elementy przejścia przez dno jako gotowe elementy zamontować przed betonowaniem, h) pompy fontann pracują w obiegu zamkniętym i będą wyłączane okresowo. i) urządzenia : - pompy filtracji (PF), - filtr piaskowy (FP) z zaworem sześciodrogowym (ZS), - śluza dozująca (SD), - czujnik poziomu wody (CP), - dysze fontanny, - pompa obiegowa (PO). 3) UZGODNIENIA BRANŻOWE a) Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków - Decyzja z dn. 29.05.2015, znak pisma ZN.5142.23.2015 [mZag]3, – w załączeniu. Warunek dotyczący obowiązku zapewnienia przez Inwestora wykonywania badań archeologicznych w granicach inwestycji, na które należy uzyskać pozwolenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków powołując archeologa, który będzie pełnił nadzór archeologiczny, zostaje przekazany przez Zamawiającego w kompetencje i obowiązek Wykonawcy. b) Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje sp. z o.o. w Żaganiu – „Warunki przyłączenia do sieci wod - kanal.” z dn. 12.12.2014r. określają min. Warunki techniczne dostawy wody, Warunki techniczne odbioru ścieków - w załączeniu. 3.4. Dodatkowe informacje związane z przedmiotem zamówienia –odnoszą się do każdej części przedmiotu zamówienia : 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności objęte przedmiotem zamówienia na zasadach przewidzianych w projekcie umowy. Wymóg zatrudnienia na umowę nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie lub osób posiadających uprawnienia wydane na podstawie innych przepisów, które upoważniają do samodzielnego wykonywania prac, bez nadzoru, w tym kierownika budowy, konserwatora zabytków, archeologa, geodety; 2) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i dostępną dokumentacją ikonograficzną; 3) Załączony przedmiar robót służy wyłącznie celom informacyjnym. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania na podstawie opisu przedmiotu zamówienia nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem a przedmiarem robót należy przyjąć zakres robót i ich ilość wynikającą z projektu; 4) W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o wyjaśnienie; 5) Jeżeli w dokumentacji projektowej podana jest nazwa własna, to oznacza, że została użyta i podana przykładowo. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne lecz o parametrach technicznych i jakościowych takich samych lub lepszych, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej; 6) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną oraz zawartą z Zamawiającym umową; 7) Zwraca się uwagę na wykonywanie robót ziemnych, które powinny być prowadzone ze szczególną ostrożnością tak, aby nie spowodować większych uszkodzeń w terenie, mogących być nieodwracalnymi i stwarzać problem z odtworzeniem istniejącego stanu. 8) Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu gdzie mają być wykonywane roboty oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność i koszt wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. Wizję lokalną można przeprowadzić po uprzednim uzgodnieniu terminu z przedstawicielem Zamawiającego, tel. 68 4771041. 3.5. Informacje dotyczące materiałów i urządzeń- odnoszą się do każdej części zamówienia : 1) Przedmiot umowy winien być wykonany z materiałów oraz urządzeń Wykonawcy. Wykonawca dostarczy na teren budowy wszystkie materiały i urządzenia, określone, co do rodzaju, standardu i ilości w dokumentacji projektowej oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność; 2) Materiały i urządzenia, o których mowa w ust. 1, muszą być nieużywane i fabrycznie nowe oraz odpowiadać wymogom dotyczącym wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, a także wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej oraz nie mogą posiadać zastrzeżonego prawa ich własności ; 3) Przed dostarczeniem na teren budowy materiałów, elementów wyposażenia lub urządzeń Wykonawca zobowiązany jest uzyskać ich akceptację przez Zamawiającego, a materiały użyte do prac konserwatorsko-restauratorskich podlegają zatwierdzeniu przez LWKZ (zarówno rodzaj zastosowanego materiału jak i kolorystyka i faktura). Wykonawca w tym celu przedłoży zamawiającemu Kartę Zatwierdzenia Materiału zawierającą propozycję materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia wraz dokumentacją sporządzoną w języku polskim potwierdzającą dopuszczenie materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia do stosowania w budownictwie oraz potwierdzającą, że przedstawiony do zatwierdzenia materiał, element wyposażenia lub urządzenie spełnia wszystkie cechy opisane w dokumentacji projektowej np. atesty, deklaracje zgodności z normami i aprobatami technicznymi. Karta Zatwierdzenia Materiału podlega zatwierdzeniu przez właściwego inspektora nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciela Zamawiającego. Akceptacja przez nadzór inwestorski i przedstawiciela Zamawiającego bądź odmowa akceptacji winna być udzielona w terminie 7 dni od daty przedstawienia przez Wykonawcę kompletnego wniosku; 4) Wykonawca jest zobowiązany posiadać i na każde żądanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru okazać, w stosunku do wskazanych materiałów lub urządzeń dokumenty stwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i powszechnego stosowania np. certyfikat na znak bezpieczeństwa, certyfikat lub deklarację zgodności, aprobatę techniczną; 5) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zapewni niezbędne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania jakości robót oraz do sprawdzenia jakości użytych materiałów. Jeżeli w rezultacie przeprowadzenia badań okaże się, że zastosowane materiały bądź wykonanie robót jest niezgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Wykonawcę, jeżeli zaś wyniki badań wykażą, że materiały bądź wykonanie robót są zgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45453000-7, 45330000-9, 45310000-3

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2019-06-28
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
OKRES GWARANCJI 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: Fontanna „Kaskada wodna na zboczu fosy”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:3.2.2. CZĘŚĆ 2 – Fontanna „Kaskada wodna na zboczu fosy”: 1) oczyszczenie powierzchni kamieni, 2) stabilizacja obluzowanych i popękanych elementów kaskady, wypełnienie rys, zamkniecie przypadkowych otworów i rekonstrukcja brakujących fragmentów stylizowanego kamiennego rumowiska, 3) wykonanie nowego podłoża dla zbiornika fontanny, 4) umieszczenie w dole kaskady, zbiornika wody, który pozwalałby na odbieranie spływającej wody i ponowne przepompowanie jej do wylotu wodotrysku w systemie obiegu zamkniętego- wykonanie zbiornika jako jak najmniej widocznego, w formie niewielkiego oka wodnego, którego brzegi licują z powierzchnią fosy, otoczonego kamieniami). 5) wykonanie nowego doprowadzenia i odprowadzenia wody w systemie obiegu zamkniętego, 6) montaż i instalacja nowego pełnego systemu dysz wylotowych wodotrysku kaskady, 7) wykonanie kanalizacji umożliwiającej spust wody z fontanny, 8) wykonanie instalacji elektrycznej dla zasilenia pompy wodnej oraz oświetlenia, 9) wykonanie nowego podłoża zbiornika spływającej po kamieniach wody. 10) uruchomienie fontanny, 11) uporządkowanie terenu budowy, zaplecza i otoczenia wokół budowy oraz tras komunikacyjnych i transportowych użytkowanych w czasie realizacji inwestycji (w tym odtworzenie stanu pierwotnego dróg dojazdowych i napraw ewentualnych uszkodzeń zieleni w obrębie dojazdu na budowę: ścieżki komunikacyjne, zieleń parkowa – trawniki i inne nasadzenia tj. byliny, krzewy, drzewa), 12) przeszkolenie wyznaczonego przez Zamawiającego pracownika w zakresie obsługi i konserwacji fontanny, 3.3. UWAGA odnosi się do każdej części zamówienia : 1) Do obowiązków Wykonawcy będzie również należeć odtworzenie istniejących nawierzchni utwardzonych, nasadzeń i innej zieleni w rejonie prowadzonych robót, które uległy naruszeniu lub uszkodzeniu w ramach realizacji zadania. 2) URZĄDZENIA I OPIS INSTALACJI: a) przepływ wody w instalacji fontann podzielony jest na dwa niezależnie pracujące obiegi: uzdatniania wody i zasilania dyszy, b) w obiegu uzdatniania woda pobierana (zasysana) będzie z niecki fontanny przez pompę filtracyjną dwoma koszami ssawnymi. Za pomocą pompy woda podawana będzie na filtr piaskowy i dezynfekowana, a następnie kierowana z powrotem do niecki dennymi dyszami napływowymi, c) do niecki fontann dostarczana będzie woda wodociągowa do pierwszego napełnienia oraz pokrycia bieżących ubytków eksploatacyjnych, które będą odczytywane czujnikiem poziomu wody i uruchamiane elektrozaworem, d) odprowadzenie nadmiaru wody z niecki fontanny odbywać się będzie przez przelew awaryjny bezpośrednio do kanalizacji, e) spust wody z niecki fontanny odbywa się przez spust denny z zasuwą, f) w obiegu zasilania dyszy fontannowej woda zasilana będzie z niecki fontannowej przez pompę obiegową jednym koszem ssawnym, g) wszystkie odcinki instalacji pod zbiornikami wody należy wykonać przed wykonaniem dna niecki, a elementy przejścia przez dno jako gotowe elementy zamontować przed betonowaniem, h) pompy fontann pracują w obiegu zamkniętym i będą wyłączane okresowo. i) urządzenia : - pompy filtracji (PF), - filtr piaskowy (FP) z zaworem sześciodrogowym (ZS), - śluza dozująca (SD), - czujnik poziomu wody (CP), - dysze fontanny, - pompa obiegowa (PO). 3) UZGODNIENIA BRANŻOWE a) Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków - Decyzja z dn. 29.05.2015, znak pisma ZN.5142.23.2015 [mZag]3, – w załączeniu. Warunek dotyczący obowiązku zapewnienia przez Inwestora wykonywania badań archeologicznych w granicach inwestycji, na które należy uzyskać pozwolenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków powołując archeologa, który będzie pełnił nadzór archeologiczny, zostaje przekazany przez Zamawiającego w kompetencje i obowiązek Wykonawcy. b) Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje sp. z o.o. w Żaganiu – „Warunki przyłączenia do sieci wod - kanal.” z dn. 12.12.2014r. określają min. Warunki techniczne dostawy wody, Warunki techniczne odbioru ścieków - w załączeniu. 3.4. Dodatkowe informacje związane z przedmiotem zamówienia –odnoszą się do każdej części przedmiotu zamówienia : 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności objęte przedmiotem zamówienia na zasadach przewidzianych w projekcie umowy. Wymóg zatrudnienia na umowę nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie lub osób posiadających uprawnienia wydane na podstawie innych przepisów, które upoważniają do samodzielnego wykonywania prac, bez nadzoru, w tym kierownika budowy, konserwatora zabytków, archeologa, geodety; 2) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i dostępną dokumentacją ikonograficzną; 3) Załączony przedmiar robót służy wyłącznie celom informacyjnym. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania na podstawie opisu przedmiotu zamówienia nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem a przedmiarem robót należy przyjąć zakres robót i ich ilość wynikającą z projektu; 4) W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o wyjaśnienie; 5) Jeżeli w dokumentacji projektowej podana jest nazwa własna, to oznacza, że została użyta i podana przykładowo. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne lecz o parametrach technicznych i jakościowych takich samych lub lepszych, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej; 6) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną oraz zawartą z Zamawiającym umową; 7) Zwraca się uwagę na wykonywanie robót ziemnych, które powinny być prowadzone ze szczególną ostrożnością tak, aby nie spowodować większych uszkodzeń w terenie, mogących być nieodwracalnymi i stwarzać problem z odtworzeniem istniejącego stanu. 8) Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu gdzie mają być wykonywane roboty oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność i koszt wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. Wizję lokalną można przeprowadzić po uprzednim uzgodnieniu terminu z przedstawicielem Zamawiającego, tel. 68 4771041. 3.5. Informacje dotyczące materiałów i urządzeń- odnoszą się do każdej części zamówienia : 1) Przedmiot umowy winien być wykonany z materiałów oraz urządzeń Wykonawcy. Wykonawca dostarczy na teren budowy wszystkie materiały i urządzenia, określone, co do rodzaju, standardu i ilości w dokumentacji projektowej oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność; 2) Materiały i urządzenia, o których mowa w ust. 1, muszą być nieużywane i fabrycznie nowe oraz odpowiadać wymogom dotyczącym wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, a także wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej oraz nie mogą posiadać zastrzeżonego prawa ich własności ; 3) Przed dostarczeniem na teren budowy materiałów, elementów wyposażenia lub urządzeń Wykonawca zobowiązany jest uzyskać ich akceptację przez Zamawiającego, a materiały użyte do prac konserwatorsko-restauratorskich podlegają zatwierdzeniu przez LWKZ (zarówno rodzaj zastosowanego materiału jak i kolorystyka i faktura). Wykonawca w tym celu przedłoży zamawiającemu Kartę Zatwierdzenia Materiału zawierającą propozycję materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia wraz dokumentacją sporządzoną w języku polskim potwierdzającą dopuszczenie materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia do stosowania w budownictwie oraz potwierdzającą, że przedstawiony do zatwierdzenia materiał, element wyposażenia lub urządzenie spełnia wszystkie cechy opisane w dokumentacji projektowej np. atesty, deklaracje zgodności z normami i aprobatami technicznymi. Karta Zatwierdzenia Materiału podlega zatwierdzeniu przez właściwego inspektora nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciela Zamawiającego. Akceptacja przez nadzór inwestorski i przedstawiciela Zamawiającego bądź odmowa akceptacji winna być udzielona w terminie 7 dni od daty przedstawienia przez Wykonawcę kompletnego wniosku; 4) Wykonawca jest zobowiązany posiadać i na każde żądanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru okazać, w stosunku do wskazanych materiałów lub urządzeń dokumenty stwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i powszechnego stosowania np. certyfikat na znak bezpieczeństwa, certyfikat lub deklarację zgodności, aprobatę techniczną; 5) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zapewni niezbędne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania jakości robót oraz do sprawdzenia jakości użytych materiałów. Jeżeli w rezultacie przeprowadzenia badań okaże się, że zastosowane materiały bądź wykonanie robót jest niezgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Wykonawcę, jeżeli zaś wyniki badań wykażą, że materiały bądź wykonanie robót są zgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45453000-7, 45330000-9, 45310000-3

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2019-06-28
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
OKRES GWARANCJI 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3 Nazwa: Fontanna „ Z wazą ”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) rozebranie istniejących, wtórnych elementów architektonicznych fontanny, usunięcie środkowego postumentu (i zabezpieczenie go w magazynie pałacowym) 2) demontaż zachowanych oryginalnych kamiennych elementów fontanny i poddanie ich pracom konserwatorsko – restauratorskim. 3) wykonanie nowego doprowadzenia i odprowadzenia wody w systemie obiegu zamkniętego, instalacja dysz wylotowych wodotrysku, 4) wykonanie kanalizacji umożliwiającej spust wody z fontanny, 5) wykonanie instalacji elektrycznej zapewniającej prawidłową pracę pompy wodnej oraz oświetlenia, 6) wykonanie nowego podłoża zbiornika fontanny wg norm budowlanych, 7) wykonanie ścian cembrowiny wg pierwotnego układu oraz kształtu, 8) Rekonstrukcja środkowego postumentu wg materiałów archiwalnych, 9) przeprowadzenie prac konserwatorsko – restauratorskich przy dwóch postumentach stojących po bokach fontanny, 10) rekonstrukcja figur zdobiących postumenty, 11) uporządkowanie terenu wokół fontanny, projekt skweru z ławkami łączącego dwa boczne postumenty. 12) uruchomienie fontanny, 13) uporządkowanie terenu budowy, zaplecza i otoczenia wokół budowy oraz tras komunikacyjnych i transportowych użytkowanych w czasie realizacji inwestycji (w tym odtworzenie stanu pierwotnego dróg dojazdowych i napraw ewentualnych uszkodzeń zieleni w obrębie dojazdu na budowę: ścieżki komunikacyjne, zieleń parkowa – trawniki i inne nasadzenia tj. byliny, krzewy, drzewa), 14) przeszkolenie wyznaczonego przez Zamawiającego pracownika w zakresie obsługi i konserwacji fontanny, 3.3. UWAGA odnosi się do każdej części zamówienia : 1) Do obowiązków Wykonawcy będzie również należeć odtworzenie istniejących nawierzchni utwardzonych, nasadzeń i innej zieleni w rejonie prowadzonych robót, które uległy naruszeniu lub uszkodzeniu w ramach realizacji zadania. 2) URZĄDZENIA I OPIS INSTALACJI: a) przepływ wody w instalacji fontann podzielony jest na dwa niezależnie pracujące obiegi: uzdatniania wody i zasilania dyszy, b) w obiegu uzdatniania woda pobierana (zasysana) będzie z niecki fontanny przez pompę filtracyjną dwoma koszami ssawnymi. Za pomocą pompy woda podawana będzie na filtr piaskowy i dezynfekowana, a następnie kierowana z powrotem do niecki dennymi dyszami napływowymi, c) do niecki fontann dostarczana będzie woda wodociągowa do pierwszego napełnienia oraz pokrycia bieżących ubytków eksploatacyjnych, które będą odczytywane czujnikiem poziomu wody i uruchamiane elektrozaworem, d) odprowadzenie nadmiaru wody z niecki fontanny odbywać się będzie przez przelew awaryjny bezpośrednio do kanalizacji, e) spust wody z niecki fontanny odbywa się przez spust denny z zasuwą, f) w obiegu zasilania dyszy fontannowej woda zasilana będzie z niecki fontannowej przez pompę obiegową jednym koszem ssawnym, g) wszystkie odcinki instalacji pod zbiornikami wody należy wykonać przed wykonaniem dna niecki, a elementy przejścia przez dno jako gotowe elementy zamontować przed betonowaniem, h) pompy fontann pracują w obiegu zamkniętym i będą wyłączane okresowo. i) urządzenia : - pompy filtracji (PF), - filtr piaskowy (FP) z zaworem sześciodrogowym (ZS), - śluza dozująca (SD), - czujnik poziomu wody (CP), - dysze fontanny, - pompa obiegowa (PO). 3) UZGODNIENIA BRANŻOWE a) Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków - Decyzja z dn. 29.05.2015, znak pisma ZN.5142.23.2015 [mZag]3, – w załączeniu. Warunek dotyczący obowiązku zapewnienia przez Inwestora wykonywania badań archeologicznych w granicach inwestycji, na które należy uzyskać pozwolenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków powołując archeologa, który będzie pełnił nadzór archeologiczny, zostaje przekazany przez Zamawiającego w kompetencje i obowiązek Wykonawcy. b) Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje sp. z o.o. w Żaganiu – „Warunki przyłączenia do sieci wod - kanal.” z dn. 12.12.2014r. określają min. Warunki techniczne dostawy wody, Warunki techniczne odbioru ścieków - w załączeniu. 3.4. Dodatkowe informacje związane z przedmiotem zamówienia –odnoszą się do każdej części przedmiotu zamówienia : 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności objęte przedmiotem zamówienia na zasadach przewidzianych w projekcie umowy. Wymóg zatrudnienia na umowę nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie lub osób posiadających uprawnienia wydane na podstawie innych przepisów, które upoważniają do samodzielnego wykonywania prac, bez nadzoru, w tym kierownika budowy, konserwatora zabytków, archeologa, geodety; 2) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i dostępną dokumentacją ikonograficzną; 3) Załączony przedmiar robót służy wyłącznie celom informacyjnym. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania na podstawie opisu przedmiotu zamówienia nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem a przedmiarem robót należy przyjąć zakres robót i ich ilość wynikającą z projektu; 4) W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o wyjaśnienie; 5) Jeżeli w dokumentacji projektowej podana jest nazwa własna, to oznacza, że została użyta i podana przykładowo. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne lecz o parametrach technicznych i jakościowych takich samych lub lepszych, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej; 6) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną oraz zawartą z Zamawiającym umową; 7) Zwraca się uwagę na wykonywanie robót ziemnych, które powinny być prowadzone ze szczególną ostrożnością tak, aby nie spowodować większych uszkodzeń w terenie, mogących być nieodwracalnymi i stwarzać problem z odtworzeniem istniejącego stanu. 8) Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu gdzie mają być wykonywane roboty oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność i koszt wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. Wizję lokalną można przeprowadzić po uprzednim uzgodnieniu terminu z przedstawicielem Zamawiającego, tel. 68 4771041. 3.5. Informacje dotyczące materiałów i urządzeń- odnoszą się do każdej części zamówienia : 1) Przedmiot umowy winien być wykonany z materiałów oraz urządzeń Wykonawcy. Wykonawca dostarczy na teren budowy wszystkie materiały i urządzenia, określone, co do rodzaju, standardu i ilości w dokumentacji projektowej oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność; 2) Materiały i urządzenia, o których mowa w ust. 1, muszą być nieużywane i fabrycznie nowe oraz odpowiadać wymogom dotyczącym wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, a także wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej oraz nie mogą posiadać zastrzeżonego prawa ich własności ; 3) Przed dostarczeniem na teren budowy materiałów, elementów wyposażenia lub urządzeń Wykonawca zobowiązany jest uzyskać ich akceptację przez Zamawiającego, a materiały użyte do prac konserwatorsko-restauratorskich podlegają zatwierdzeniu przez LWKZ (zarówno rodzaj zastosowanego materiału jak i kolorystyka i faktura). Wykonawca w tym celu przedłoży zamawiającemu Kartę Zatwierdzenia Materiału zawierającą propozycję materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia wraz dokumentacją sporządzoną w języku polskim potwierdzającą dopuszczenie materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia do stosowania w budownictwie oraz potwierdzającą, że przedstawiony do zatwierdzenia materiał, element wyposażenia lub urządzenie spełnia wszystkie cechy opisane w dokumentacji projektowej np. atesty, deklaracje zgodności z normami i aprobatami technicznymi. Karta Zatwierdzenia Materiału podlega zatwierdzeniu przez właściwego inspektora nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciela Zamawiającego. Akceptacja przez nadzór inwestorski i przedstawiciela Zamawiającego bądź odmowa akceptacji winna być udzielona w terminie 7 dni od daty przedstawienia przez Wykonawcę kompletnego wniosku; 4) Wykonawca jest zobowiązany posiadać i na każde żądanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru okazać, w stosunku do wskazanych materiałów lub urządzeń dokumenty stwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i powszechnego stosowania np. certyfikat na znak bezpieczeństwa, certyfikat lub deklarację zgodności, aprobatę techniczną; 5) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zapewni niezbędne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania jakości robót oraz do sprawdzenia jakości użytych materiałów. Jeżeli w rezultacie przeprowadzenia badań okaże się, że zastosowane materiały bądź wykonanie robót jest niezgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Wykonawcę, jeżeli zaś wyniki badań wykażą, że materiały bądź wykonanie robót są zgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45453000-7, 45330000-9, 45310000-3

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2019-06-28
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
OKRES GWARANCJI 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4 Nazwa: Fontanna „Z Nereidami i uskrzydlonym Amorem”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) rozebranie istniejących elementów fontanny (ściany cembrowiny, usunięcie podłoża, środkowego postumentu wraz z zamontowanymi na nim figurami) 2) wykonanie nowego doprowadzenia i odprowadzenia wody w systemie obiegu zamkniętego, instalacja dysz wylotowych wodotrysku, 3) wykonanie kanalizacji umożliwiającej spust wody z fontanny 4) wykonanie instalacji elektrycznej zapewniającej prawidłową pracę pompy wodnej oraz oświetlenia 5) wykonanie nowego podłoża zbiornika fontanny wg norm budowlanych 6) wykonanie ścian cembrowiny wg pierwotnego układu oraz kształtu przy zachowaniu norm budowlanych właściwych dla tego typu obiektów 7) wykonanie w środkowej części fontanny postumentu z zachowaniem zabytkowych kształtów (dwóch brył na bazie graniastosłupów prawidłowych ośmiokątnych) z odtworzeniem nieistniejących detali – girlandów i zwieńczenia postumentu kopułą, na której spoczywa grupa rzeźb z brązu, wykonanie tynków o charakterze zabytkowym, o odpowiedniej kolorystyce i fakturze, 8) ustawienie i montaż zrekonstruowanego zespołu rzeźb wykonanych w brązie (po wcześniejszych ustaleniach i decyzji konserwatorskich) wg zdjęć archiwalnych i stanu obecnego - przed montażem przedstawić do akceptacji przez Zamawiającego, 9) uruchomienie fontanny, 10) uporządkowanie terenu budowy, zaplecza i otoczenia wokół budowy oraz tras komunikacyjnych i transportowych użytkowanych w czasie realizacji inwestycji (w tym odtworzenie stanu pierwotnego dróg dojazdowych i napraw ewentualnych uszkodzeń zieleni w obrębie dojazdu na budowę: ścieżki komunikacyjne, zieleń parkowa – trawniki i inne nasadzenia tj. byliny, krzewy, drzewa), 11) przeszkolenie wyznaczonego przez Zamawiającego pracownika w zakresie obsługi i konserwacji fontanny, 3.3. UWAGA odnosi się do każdej części zamówienia : 1) Do obowiązków Wykonawcy będzie również należeć odtworzenie istniejących nawierzchni utwardzonych, nasadzeń i innej zieleni w rejonie prowadzonych robót, które uległy naruszeniu lub uszkodzeniu w ramach realizacji zadania. 2) URZĄDZENIA I OPIS INSTALACJI: a) przepływ wody w instalacji fontann podzielony jest na dwa niezależnie pracujące obiegi: uzdatniania wody i zasilania dyszy, b) w obiegu uzdatniania woda pobierana (zasysana) będzie z niecki fontanny przez pompę filtracyjną dwoma koszami ssawnymi. Za pomocą pompy woda podawana będzie na filtr piaskowy i dezynfekowana, a następnie kierowana z powrotem do niecki dennymi dyszami napływowymi, c) do niecki fontann dostarczana będzie woda wodociągowa do pierwszego napełnienia oraz pokrycia bieżących ubytków eksploatacyjnych, które będą odczytywane czujnikiem poziomu wody i uruchamiane elektrozaworem, d) odprowadzenie nadmiaru wody z niecki fontanny odbywać się będzie przez przelew awaryjny bezpośrednio do kanalizacji, e) spust wody z niecki fontanny odbywa się przez spust denny z zasuwą, f) w obiegu zasilania dyszy fontannowej woda zasilana będzie z niecki fontannowej przez pompę obiegową jednym koszem ssawnym, g) wszystkie odcinki instalacji pod zbiornikami wody należy wykonać przed wykonaniem dna niecki, a elementy przejścia przez dno jako gotowe elementy zamontować przed betonowaniem, h) pompy fontann pracują w obiegu zamkniętym i będą wyłączane okresowo. i) urządzenia : - pompy filtracji (PF), - filtr piaskowy (FP) z zaworem sześciodrogowym (ZS), - śluza dozująca (SD), - czujnik poziomu wody (CP), - dysze fontanny, - pompa obiegowa (PO). 3) UZGODNIENIA BRANŻOWE a) Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków - Decyzja z dn. 29.05.2015, znak pisma ZN.5142.23.2015 [mZag]3, – w załączeniu. Warunek dotyczący obowiązku zapewnienia przez Inwestora wykonywania badań archeologicznych w granicach inwestycji, na które należy uzyskać pozwolenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków powołując archeologa, który będzie pełnił nadzór archeologiczny, zostaje przekazany przez Zamawiającego w kompetencje i obowiązek Wykonawcy. b) Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje sp. z o.o. w Żaganiu – „Warunki przyłączenia do sieci wod - kanal.” z dn. 12.12.2014r. określają min. Warunki techniczne dostawy wody, Warunki techniczne odbioru ścieków - w załączeniu. 3.4. Dodatkowe informacje związane z przedmiotem zamówienia –odnoszą się do każdej części przedmiotu zamówienia : 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności objęte przedmiotem zamówienia na zasadach przewidzianych w projekcie umowy. Wymóg zatrudnienia na umowę nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie lub osób posiadających uprawnienia wydane na podstawie innych przepisów, które upoważniają do samodzielnego wykonywania prac, bez nadzoru, w tym kierownika budowy, konserwatora zabytków, archeologa, geodety; 2) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i dostępną dokumentacją ikonograficzną; 3) Załączony przedmiar robót służy wyłącznie celom informacyjnym. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania na podstawie opisu przedmiotu zamówienia nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem a przedmiarem robót należy przyjąć zakres robót i ich ilość wynikającą z projektu; 4) W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o wyjaśnienie; 5) Jeżeli w dokumentacji projektowej podana jest nazwa własna, to oznacza, że została użyta i podana przykładowo. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne lecz o parametrach technicznych i jakościowych takich samych lub lepszych, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej; 6) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną oraz zawartą z Zamawiającym umową; 7) Zwraca się uwagę na wykonywanie robót ziemnych, które powinny być prowadzone ze szczególną ostrożnością tak, aby nie spowodować większych uszkodzeń w terenie, mogących być nieodwracalnymi i stwarzać problem z odtworzeniem istniejącego stanu. 8) Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu gdzie mają być wykonywane roboty oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność i koszt wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. Wizję lokalną można przeprowadzić po uprzednim uzgodnieniu terminu z przedstawicielem Zamawiającego, tel. 68 4771041. 3.5. Informacje dotyczące materiałów i urządzeń- odnoszą się do każdej części zamówienia : 1) Przedmiot umowy winien być wykonany z materiałów oraz urządzeń Wykonawcy. Wykonawca dostarczy na teren budowy wszystkie materiały i urządzenia, określone, co do rodzaju, standardu i ilości w dokumentacji projektowej oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność; 2) Materiały i urządzenia, o których mowa w ust. 1, muszą być nieużywane i fabrycznie nowe oraz odpowiadać wymogom dotyczącym wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, a także wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej oraz nie mogą posiadać zastrzeżonego prawa ich własności ; 3) Przed dostarczeniem na teren budowy materiałów, elementów wyposażenia lub urządzeń Wykonawca zobowiązany jest uzyskać ich akceptację przez Zamawiającego, a materiały użyte do prac konserwatorsko-restauratorskich podlegają zatwierdzeniu przez LWKZ (zarówno rodzaj zastosowanego materiału jak i kolorystyka i faktura). Wykonawca w tym celu przedłoży zamawiającemu Kartę Zatwierdzenia Materiału zawierającą propozycję materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia wraz dokumentacją sporządzoną w języku polskim potwierdzającą dopuszczenie materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia do stosowania w budownictwie oraz potwierdzającą, że przedstawiony do zatwierdzenia materiał, element wyposażenia lub urządzenie spełnia wszystkie cechy opisane w dokumentacji projektowej np. atesty, deklaracje zgodności z normami i aprobatami technicznymi. Karta Zatwierdzenia Materiału podlega zatwierdzeniu przez właściwego inspektora nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciela Zamawiającego. Akceptacja przez nadzór inwestorski i przedstawiciela Zamawiającego bądź odmowa akceptacji winna być udzielona w terminie 7 dni od daty przedstawienia przez Wykonawcę kompletnego wniosku; 4) Wykonawca jest zobowiązany posiadać i na każde żądanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru okazać, w stosunku do wskazanych materiałów lub urządzeń dokumenty stwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i powszechnego stosowania np. certyfikat na znak bezpieczeństwa, certyfikat lub deklarację zgodności, aprobatę techniczną; 5) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zapewni niezbędne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania jakości robót oraz do sprawdzenia jakości użytych materiałów. Jeżeli w rezultacie przeprowadzenia badań okaże się, że zastosowane materiały bądź wykonanie robót jest niezgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Wykonawcę, jeżeli zaś wyniki badań wykażą, że materiały bądź wykonanie robót są zgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45453000-7, 45330000-9, 45310000-3

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2019-06-28
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
OKRES GWARANCJI 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 5 Nazwa: Fontanna „Kwiatowa” (nieistniejąca)
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1) odkopanie pozostałości fontanny, rozpoznanie ich stanu zachowania oraz rozmieszczenia poszczególnych elementów, 2) rozebranie istniejących elementów fontanny (ściany cembrowiny, usunięcie podłoża, środkowego postumentu – jeżeli takowe elementy się zachowały), 3) wykonanie nowego doprowadzenia i odprowadzenia wody w systemie obiegu zamkniętego, instalacja dysz wylotowych wodotrysku, 4) wykonanie kanalizacji umożliwiającej spust wody z fontanny, 5) wykonanie instalacji elektrycznej zapewniającej prawidłową pracę pompy wodnej oraz oświetlenia, 6) wykonanie nowego podłoża zbiornika fontanny wg norm budowlanych, 7) wykonanie ścian cembrowiny wg pierwotnego układu oraz kształtu przy zachowaniu norm budowlanych właściwych dla tego typu obiektów, 8) wykonanie w środkowej części fontanny postumentu nawiązującego wielkością i kształtem do pierwotnie istniejącego. 9) uruchomienie fontanny, 10) uporządkowanie terenu budowy, zaplecza i otoczenia wokół budowy oraz tras komunikacyjnych i transportowych użytkowanych w czasie realizacji inwestycji (w tym odtworzenie stanu pierwotnego dróg dojazdowych i napraw ewentualnych uszkodzeń zieleni w obrębie dojazdu na budowę: ścieżki komunikacyjne, zieleń parkowa – trawniki i inne nasadzenia tj. byliny, krzewy, drzewa), 11) przeszkolenie wyznaczonego przez Zamawiającego pracownika w zakresie obsługi i konserwacji fontanny. 3.3. UWAGA odnosi się do każdej części zamówienia : 1) Do obowiązków Wykonawcy będzie również należeć odtworzenie istniejących nawierzchni utwardzonych, nasadzeń i innej zieleni w rejonie prowadzonych robót, które uległy naruszeniu lub uszkodzeniu w ramach realizacji zadania. 2) URZĄDZENIA I OPIS INSTALACJI: a) przepływ wody w instalacji fontann podzielony jest na dwa niezależnie pracujące obiegi: uzdatniania wody i zasilania dyszy, b) w obiegu uzdatniania woda pobierana (zasysana) będzie z niecki fontanny przez pompę filtracyjną dwoma koszami ssawnymi. Za pomocą pompy woda podawana będzie na filtr piaskowy i dezynfekowana, a następnie kierowana z powrotem do niecki dennymi dyszami napływowymi, c) do niecki fontann dostarczana będzie woda wodociągowa do pierwszego napełnienia oraz pokrycia bieżących ubytków eksploatacyjnych, które będą odczytywane czujnikiem poziomu wody i uruchamiane elektrozaworem, d) odprowadzenie nadmiaru wody z niecki fontanny odbywać się będzie przez przelew awaryjny bezpośrednio do kanalizacji, e) spust wody z niecki fontanny odbywa się przez spust denny z zasuwą, f) w obiegu zasilania dyszy fontannowej woda zasilana będzie z niecki fontannowej przez pompę obiegową jednym koszem ssawnym, g) wszystkie odcinki instalacji pod zbiornikami wody należy wykonać przed wykonaniem dna niecki, a elementy przejścia przez dno jako gotowe elementy zamontować przed betonowaniem, h) pompy fontann pracują w obiegu zamkniętym i będą wyłączane okresowo. i) urządzenia : - pompy filtracji (PF), - filtr piaskowy (FP) z zaworem sześciodrogowym (ZS), - śluza dozująca (SD), - czujnik poziomu wody (CP), - dysze fontanny, - pompa obiegowa (PO). 3) UZGODNIENIA BRANŻOWE a) Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków - Decyzja z dn. 29.05.2015, znak pisma ZN.5142.23.2015 [mZag]3, – w załączeniu. Warunek dotyczący obowiązku zapewnienia przez Inwestora wykonywania badań archeologicznych w granicach inwestycji, na które należy uzyskać pozwolenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków powołując archeologa, który będzie pełnił nadzór archeologiczny, zostaje przekazany przez Zamawiającego w kompetencje i obowiązek Wykonawcy. b) Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje sp. z o.o. w Żaganiu – „Warunki przyłączenia do sieci wod - kanal.” z dn. 12.12.2014r. określają min. Warunki techniczne dostawy wody, Warunki techniczne odbioru ścieków - w załączeniu. 3.4. Dodatkowe informacje związane z przedmiotem zamówienia –odnoszą się do każdej części przedmiotu zamówienia : 1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności objęte przedmiotem zamówienia na zasadach przewidzianych w projekcie umowy. Wymóg zatrudnienia na umowę nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie lub osób posiadających uprawnienia wydane na podstawie innych przepisów, które upoważniają do samodzielnego wykonywania prac, bez nadzoru, w tym kierownika budowy, konserwatora zabytków, archeologa, geodety; 2) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową i dostępną dokumentacją ikonograficzną; 3) Załączony przedmiar robót służy wyłącznie celom informacyjnym. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania na podstawie opisu przedmiotu zamówienia nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem a przedmiarem robót należy przyjąć zakres robót i ich ilość wynikającą z projektu; 4) W przypadku, gdy dokumentacja projektowa nie podaje w sposób szczegółowy technologii wykonywania robót lub wykonania określonego elementu przedmiotu zamówienia, bądź też nie precyzuje dostatecznie rodzaju i standardu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o wyjaśnienie; 5) Jeżeli w dokumentacji projektowej podana jest nazwa własna, to oznacza, że została użyta i podana przykładowo. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne lecz o parametrach technicznych i jakościowych takich samych lub lepszych, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej; 6) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną oraz zawartą z Zamawiającym umową; 7) Zwraca się uwagę na wykonywanie robót ziemnych, które powinny być prowadzone ze szczególną ostrożnością tak, aby nie spowodować większych uszkodzeń w terenie, mogących być nieodwracalnymi i stwarzać problem z odtworzeniem istniejącego stanu. 8) Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu gdzie mają być wykonywane roboty oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność i koszt wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. Wizję lokalną można przeprowadzić po uprzednim uzgodnieniu terminu z przedstawicielem Zamawiającego, tel. 68 4771041. 3.5. Informacje dotyczące materiałów i urządzeń- odnoszą się do każdej części zamówienia : 1) Przedmiot umowy winien być wykonany z materiałów oraz urządzeń Wykonawcy. Wykonawca dostarczy na teren budowy wszystkie materiały i urządzenia, określone, co do rodzaju, standardu i ilości w dokumentacji projektowej oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność; 2) Materiały i urządzenia, o których mowa w ust. 1, muszą być nieużywane i fabrycznie nowe oraz odpowiadać wymogom dotyczącym wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, a także wymaganiom określonym w dokumentacji projektowej oraz nie mogą posiadać zastrzeżonego prawa ich własności ; 3) Przed dostarczeniem na teren budowy materiałów, elementów wyposażenia lub urządzeń Wykonawca zobowiązany jest uzyskać ich akceptację przez Zamawiającego, a materiały użyte do prac konserwatorsko-restauratorskich podlegają zatwierdzeniu przez LWKZ (zarówno rodzaj zastosowanego materiału jak i kolorystyka i faktura). Wykonawca w tym celu przedłoży zamawiającemu Kartę Zatwierdzenia Materiału zawierającą propozycję materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia wraz dokumentacją sporządzoną w języku polskim potwierdzającą dopuszczenie materiału, elementu wyposażenia lub urządzenia do stosowania w budownictwie oraz potwierdzającą, że przedstawiony do zatwierdzenia materiał, element wyposażenia lub urządzenie spełnia wszystkie cechy opisane w dokumentacji projektowej np. atesty, deklaracje zgodności z normami i aprobatami technicznymi. Karta Zatwierdzenia Materiału podlega zatwierdzeniu przez właściwego inspektora nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciela Zamawiającego. Akceptacja przez nadzór inwestorski i przedstawiciela Zamawiającego bądź odmowa akceptacji winna być udzielona w terminie 7 dni od daty przedstawienia przez Wykonawcę kompletnego wniosku; 4) Wykonawca jest zobowiązany posiadać i na każde żądanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru okazać, w stosunku do wskazanych materiałów lub urządzeń dokumenty stwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i powszechnego stosowania np. certyfikat na znak bezpieczeństwa, certyfikat lub deklarację zgodności, aprobatę techniczną; 5) Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zapewni niezbędne oprzyrządowanie, potencjał ludzki oraz materiały wymagane do zbadania jakości robót oraz do sprawdzenia jakości użytych materiałów. Jeżeli w rezultacie przeprowadzenia badań okaże się, że zastosowane materiały bądź wykonanie robót jest niezgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Wykonawcę, jeżeli zaś wyniki badań wykażą, że materiały bądź wykonanie robót są zgodne z umową, to koszty tych badań obciążają Zamawiającego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45453000-7, 45330000-9, 45310000-3

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2019-06-28
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
OKRES GWARANCJI 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Firma poszukuje poj.pracowników lub brygady do prac brukarskich
  • Lokalizacja zlecenialubuskie
  • Data dodania15-04-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
W związku z prowadzonymi inwestycjami poszukujemy poj.pracowników lub małej ekipy brukarzy. Inwestycje na terenie woj.lubuskiego i wielkopolskiego. Zainteresowanych proszę o kontakt.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI