Dostosowanie budynku przy ul. Brodzińskiego 14 w Tarnowie do potrzeb osób niepeł

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Dostosowanie budynku przy ul. Brodzińskiego 14 w Tarnowie do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoTarnów
  • WojewództwoMałopolskie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2020-09-16
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyGmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa
  • Data publikacji ogłoszenia2020-08-28
  • Numer ogłoszenia579185-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 579185-N-2020 z dnia 2020-08-28 r.

Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa: Dostosowanie budynku przy ul. Brodzińskiego 14 w Tarnowie do potrzeb osób niepełnosprawnych
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, krajowy numer identyfikacyjny 85166132300000, ul. Adama Mickiewicza  2 , 33-100  Tarnów, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 14 68 82 400, , e-mail zamowienia@umt.tarnow.pl, , faks 14 68 82 545.
Adres strony internetowej (URL): https://bip.malopolska.pl/umtarnow
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
https://bip.malopolska.pl/umtarnow

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://bip.malopolska.pl/umtarnow

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego, posłańca lub osobiście
Adres:
Urząd Miasta Tarnowa - Kancelaria Główna, 33-100 Tarnów, ul. Nowa 4, parter - pok. 19

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostosowanie budynku przy ul. Brodzińskiego 14 w Tarnowie do potrzeb osób niepełnosprawnych
Numer referencyjny: WIM.271.18.2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
2


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku przy ul. Brodzińskiego 14 o windę osobową oraz dostosowanie sanitariatów do potrzeb osób niepełnosprawnych w Tarnowie w ramach zadania inwestycyjnego „Dostosowanie budynku przy ul. Brodzińskiego 14 do potrzeb osób niepełnosprawnych”. Budynek przy ul. Brodzińskiego 14 w Tarnowie jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków pod nr. A-86 z dnia 12.04.1976 r. - działka nr 61 obr. 167.Zamówienie będzie finansowane częściowo ze środków własnych Gminy Miasta Tarnowa oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na postawie umowy nr WRR/000233/06/D z dnia 7 lipca 2020 r. o zaliczkowe dofinansowanie projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach B, F i G.2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w budynku przy ul. Brodzińskiego 14 na działce nr 61 obr. 167 na podstawie decyzji pozwolenia na budowę nr 96/2020 z dnia 12.03.2020 r. Prace podzielono na dwa zadania:a) Zadanie nr 1 - Przebudowa części budynku związana z realizacją windy osobowej oraz dostosowanie sanitariatów dla potrzeb osób niepełnosprawnych.b) Zadanie nr 2 - Wykonanie robót remontowych w części budynku. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SIWZ oraz dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 8 do SIWZ.Stosownie do art. 29 ust. 5 ustawy Pzp przedmiot zamówienia w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych został opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 8 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 45400000-1
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45313100-5
45262500-6
45300000-0
45310000-3
45330000-9
45453000-7


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
2020-12-15
30

II.9) Informacje dodatkowe: Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320). Rodzaj czynności, których dotyczą wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności polegające na bezpośrednim (fizycznym) wykonywaniu robót budowlanych opisanych lub wynikających z dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już pracowników u Wykonawcy lub Podwykonawcy. Warunek nie dotyczy wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, oraz sankcji z tytułu nie spełnienia tych wymagań, jak również określenie rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, zawarte są we wzorze umowy – załącznik nr 7a i 7b do SIWZ.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie wykazanie przez Wykonawcę, że w ramach zadania nr 1:1) nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (czyli zakończył i odebrał protokołem częściowym lub końcowym) w sposób należyty, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył minimum jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie szybu windowego wraz z dostawą i montażem dźwigu (windy) o wartości nie mniejszej niż 100 tys. PLN brutto.• Jeżeli zakres robót przedstawionych w dokumencie złożonym na potwierdzenie, że roboty budowlane zostały wykonane w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone jest szerszy od powyżej określonego przez Zamawiającego, należy w wykazie robót budowlanych podać zakres robót odpowiadających zakresowi warunku. • Do przeliczenia na PLN wartości wskazanej w dokumentach na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, wyrażonej w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z dnia wszczęcia postępowania. Średnie kursy walut dostępne są pod adresem http://www.nbp.pl/Home.aspx?f=/Kursy/kursy.htm W przypadku, gdy w dniu wszczęcia postępowania NBP nie opublikował średnich kursów walut, Zamawiający przyjmie pierwszy opublikowany po tej dacie średni kurs NBP.• W przypadku wykazywania doświadczenia w realizacji zadania wykonanego przez grupę Wykonawców (np. konsorcjum), za miarodajne z punktu widzenia wykazania spełniania tego warunku zostanie uznane jedynie doświadczenie polegające na faktycznej realizacji prac wskazanych w treści tego warunku. Nie zostanie uznane za potwierdzenie spełniania tego warunku legitymowanie się nabyciem doświadczenia w realizacji zadania wykonanego przez grupę Wykonawców jedynie poprzez fakt bycia jednym członkiem konsorcjum), jeżeli faktycznie nie zrealizowało się w ramach tego zadania prac wskazanych w treści tego warunku.2) dysponuje lub będzie dysponować:a) minimum 1 osobą posiadającą:• wykształcenie wyższe techniczne oraz odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, oraz • która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury. Osoba ta będzie pełniła funkcję KIEROWNIKA BUDOWY.W przypadku, gdy ww. osoba w tym samym czasie brała udział w robotach budowlanych przy różnych zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury, przy wyliczaniu lat należy uwzględnić udział wyłącznie na jednym obiekcie zabytkowym.b) minimum 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych. Osoba ta będzie pełniła funkcję KIEROWNIKA ROBÓT w specjalności cieplnej;c) minimum 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń wentylacyjnych. Osoba ta będzie pełniła funkcję KIEROWNIKA ROBÓT w specjalności wentylacyjnej;d) minimum 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń wodociągowych. Osoba ta będzie pełniła funkcję KIEROWNIKA ROBÓT w specjalności wodociągowej;e) minimum 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń kanalizacyjnych. Osoba ta będzie pełniła funkcję KIEROWNIKA ROBÓT w specjalności kanalizacyjnej;f) minimum 1 osobą posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz odpowiednie uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych. Osoba ta będzie pełniła funkcję KIEROWNIKA ROBÓT w specjalności elektrycznej.• Osoba zdolna do wykonania zamówienia, tj. posiadająca prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie musi posiadać wymagane uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333) lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawnych oraz musi być członkiem właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 1117 z późn. zm.)lub musi spełniać wymagania, o których mowa w art. 12a Prawa budowlanego, czyli być osobą której odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych lub spełniać wymogi, o których mowa w art. 20a ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa dotyczące świadczenia usług transgranicznych.• Dopuszcza się łączenie funkcji Kierownika/ów Budowy/Robót w kilku specjalnościach przez jedną osobę pod warunkiem, że osoba ta będzie posiadała wymagane uprawnienia, wykształcenie i kwalifikacje.• Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni spełniać warunek zdolności technicznej lub zawodowej w następujący sposób: Wykonawcy mogą wspólnie spełnić warunek.W ramach zadania nr 2 Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)




III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1. W celu potwierdzenia przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w danym zadaniu braku podstaw wykluczenia, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia w terminie nie krótszym niż 5 dni aktualnego na dzień złożenia, - odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp.2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 1, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem tego terminu. 3. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. 4. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia w stosunku do podmiotów, na zasobach których polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, Wykonawca na wezwanie Zamawiającego zobowiązany będzie złożyć dokument wymieniony w pkt. 1. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia w stosunku do Podwykonawców, którym Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, a którzy nie są podmiotami, na zasobach których polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, Wykonawca na wezwanie Zamawiającego zobowiązany będzie złożyć dokument wymieniony w pkt. 1.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. W celu potwierdzenia przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w zadaniu nr 1, warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia w terminie nie krótszym niż 5 dni aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń i dokumentów:a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane wg załącznika nr 5 do SIWZ, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty;b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wg załącznika nr 6 do SIWZ.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Ponadto wraz z ofertą, sporządzoną wg załącznika nr 2 do SIWZ, Wykonawca składa: a) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli zostało ustanowione, bądź do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza - dotyczy również spółki cywilnej (ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo); b) Zobowiązanie podmiotów, na zasobach których Wykonawca będzie polegał w trybie art. 22a ustawy Pzp, do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, z treści których musi wynikać w szczególności: • zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, • sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego, • zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, • czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. Przedmiotowe zobowiązanie należy złożyć wraz z ofertą w formie pisemnej (w oryginale). 2. Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przedmiotowe oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Przedmiotowe oświadczenie należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem na formularzu udostępnionym w ramach SIWZ, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ. 3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (możliwość składania jednej oferty przez dwa lub więcej podmiotów, np. konsorcjum firm, spółkę cywilną): 1) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu określone w rozdz. V SIWZ oraz złożyć dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie tych warunków zgodnie z zapisami zawartymi w rozdz. VI SIWZ. 2) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty, o których mowa: • w sekcji III.3) i sekcji III.7) pkt 2 oraz w sekcji III.4) pkt 1 należy przedłożyć odrębnie dla każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; • w sekcji III.5.1) Wykonawcy składają tak, aby wykazać, że wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu; • w sekcji III.7) pkt 1 Wykonawcy składają łącznie. 3) Ponadto ww. Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4) Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
W ZAKRESIE ZADANIA NR 1:1. Zmiany umowy mogą nastąpić w przypadkach wskazanych w art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz z uwzględnieniem art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych także w następujących przypadkach:1) terminu wykonania robót w przypadku: a) wystąpienia rozwiązań zamiennych w stosunku do projektowanych w dokumentacji projektowej,b) konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań lub ekspertyz warunkujących wykonanie umowy,c) wystąpienia zdarzeń losowych,d) wstrzymania budowy przez właściwy organ, z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, e) wystąpienia siły wyższej, np. pożaru, powodzi, trąby powietrznej, itp.,f) wystąpienie przedłużania się okresu osiągania parametrów technologicznych, nie zawinionego przez Wykonawcę,g) wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, uniemożliwiających:- dochowanie wymogów technicznych i technologicznych,- prowadzenie prac,h) wystąpienia okoliczności, o których mowa w § 3 ust. 3 umowy,i) wystąpienia udokumentowanych przez Wykonawcę, niezawinionych przez niego opóźnień w dostawie materiałów, urządzeń,j) wystąpienia kolizji z niezinwentaryzowaną infrastrukturą zakrytą uniemożliwiającą wykonanie robót zasadniczych,k) przedłużenia się okresu uzyskania zezwoleń z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,l) wystąpienia innych szczególnych okoliczności, za które Wykonawca nie jest odpowiedzialny.2) Sposobu i zakresu wykonania robót w przypadkach:a) zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,b) wykonania rozwiązań zamiennych w stosunku do projektowanych w dokumentacji projektowej,c) ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia o którym mowa w § 17 ust.7 .3) Podwykonawców,4) Wynagrodzenia w zakresie stawek podatku od towarów i usług,5) Sposobu rozliczenia umowy.2. Zmiana umowy, o której mowa w ust. 1 może zostać dokonana, jeżeli:1) w przypadku, o którym mowa w pkt 1. – przyczyny wystąpienia wpływają na niemożność dochowania terminu wykonania robót,2) w przypadku, o którym mowa w pkt 2 lit. b, c – jest konieczna z uwagi na: a) zmianę przepisów powodującą konieczność przyjęcia innych rozwiązań technicznych poszczególnych elementów robót niż przewidzianych w dokumentacji projektowej, b) wykonanie robót zgodnie z projektem okaże się niemożliwe lub wysoce utrudnione z przyczyn technicznych lub rynkowych, bądź też gdy zmiana nie jest istotna. 3) w przypadku, o którym mowa w pkt 3 wystąpienie niezależnych od stron okoliczności, które powodują, że kontynuacja robót przez dotychczasowego podwykonawcę nie jest możliwa lub celowa,4) w przypadku, o którym mowa w pkt 4 jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę,5) w przypadku, o którym mowa w pkt 5:a) gdy wystąpi zmiana terminu wykonania umowy,b) gdy wystąpi zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej i Budżetu Gminy Miasta Tarnowa w zakresie zadania objętego przedmiotem zamówienia.3. W przypadku wystąpienia zdarzeń stanowiących podstawę do zmiany terminu umowy, termin ten przedłuża się o czas niezbędny do dokonania czynności warunkujących zmianę terminu lub do dokonania czynności wynikających z tych zdarzeń.4. W przypadku gdy nastąpi zmiana stawek podatku od towarów i usług wynagrodzenie brutto ulega odpowiednio zmniejszeniu lub zwiększeniu do kwot wynikających ze zmiany stawek. Zmiana wynagrodzenia obejmuje wyłącznie tę część wynagrodzenia, która nie została objęta fakturami wystawionymi przed dniem wejścia w życie przepisów zmieniających stawki podatku.5. Każda ze stron przedkładając drugiej stronie propozycję zmian spełniającą warunki określone w ustępach poprzedzających wraz z tą propozycją przedłoży: 1) opis proponowanych zmian, 2) propozycję dotyczącą wszelkich koniecznych modyfikacji oraz oszacowanie w jaki sposób zakładane zmiany wpłyną na termin realizacji przedmiotu umowy lub wynagrodzenie.6. Po otrzymaniu propozycji, o której mowa w ust. 5, druga strona obowiązana jest ustosunkować się w terminie do 7 dni.7. W przypadku braku odpowiedzi w terminie podanym w ust 6, traktuje się iż propozycja wprowadzenia zmian nie została przyjęta.W ZAKRESIE ZADANIA NR 2:1. Zmiany umowy mogą nastąpić w przypadkach wskazanych w art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz z uwzględnieniem art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych także w następujących przypadkach:1) terminu wykonania robót w przypadku: a) wystąpienia rozwiązań zamiennych w stosunku do projektowanych w dokumentacji projektowej,b) konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań lub ekspertyz warunkujących wykonanie umowy,c) wystąpienia zdarzeń losowych,d) wstrzymania budowy przez właściwy organ, z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, e) wystąpienia siły wyższej, np. pożaru, powodzi, trąby powietrznej, itp.,f) wystąpienie przedłużania się okresu osiągania parametrów technologicznych, nie zawinionego przez Wykonawcę,g) wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, uniemożliwiających:- dochowanie wymogów technicznych i technologicznych,- prowadzenie prac,h) wystąpienia okoliczności, o których mowa w § 3 ust. 3 umowy,i) wystąpienia udokumentowanych przez Wykonawcę, niezawinionych przez niego opóźnień w dostawie materiałów, urządzeń,j) wystąpienia kolizji z niezinwentaryzowaną infrastrukturą zakrytą uniemożliwiającą wykonanie robót zasadniczych,k) przedłużenia się okresu uzyskania zezwoleń z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,l) wystąpienia innych szczególnych okoliczności, za które Wykonawca nie jest odpowiedzialny.2) Sposobu i zakresu wykonania robót w przypadkach:a) zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,b) wykonania rozwiązań zamiennych w stosunku do projektowanych w dokumentacji projektowej,c) ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia o którym mowa w § 16 ust.7 .3) Podwykonawców,4) Wynagrodzenia w zakresie stawek podatku od towarów i usług,5) Sposobu rozliczenia umowy.2. Zmiana umowy, o której mowa w ust. 1 może zostać dokonana, jeżeli:1) w przypadku, o którym mowa w pkt 1. – przyczyny wystąpienia wpływają na niemożność dochowania terminu wykonania robót,2) w przypadku, o którym mowa w pkt 2 lit. b, c – jest konieczna z uwagi na: a) zmianę przepisów powodującą konieczność przyjęcia innych rozwiązań technicznych poszczególnych elementów robót niż przewidzianych w dokumentacji projektowej, b) wykonanie robót zgodnie z projektem okaże się niemożliwe lub wysoce utrudnione z przyczyn technicznych lub rynkowych, bądź też gdy zmiana nie jest istotna. 3) w przypadku, o którym mowa w pkt 3 wystąpienie niezależnych od stron okoliczności, które powodują, że kontynuacja robót przez dotychczasowego podwykonawcę nie jest możliwa lub celowa,4) w przypadku, o którym mowa w pkt 4 jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę,5) w przypadku, o którym mowa w pkt 5:a) gdy wystąpi zmiana terminu wykonania umowy,b) gdy wystąpi zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej i Budżetu Gminy Miasta Tarnowa w zakresie zadania objętego przedmiotem zamówienia.3. W przypadku wystąpienia zdarzeń stanowiących podstawę do zmiany terminu umowy, termin ten przedłuża się o czas niezbędny do dokonania czynności warunkujących zmianę terminu lub do dokonania czynności wynikających z tych zdarzeń.4. W przypadku gdy nastąpi zmiana stawek podatku od towarów i usług wynagrodzenie brutto ulega odpowiednio zmniejszeniu lub zwiększeniu do kwot wynikających ze zmiany stawek. Zmiana wynagrodzenia obejmuje wyłącznie tę część wynagrodzenia, która nie została objęta fakturami wystawionymi przed dniem wejścia w życie przepisów zmieniających stawki podatku.5. Każda ze stron przedkładając drugiej stronie propozycję zmian spełniającą warunki określone w ustępach poprzedzających wraz z tą propozycją przedłoży: 1) opis proponowanych zmian, 2) propozycję dotyczącą wszelkich koniecznych modyfikacji oraz oszacowanie w jaki sposób zakładane zmiany wpłyną na termin realizacji przedmiotu umowy lub wynagrodzenie.6. Po otrzymaniu propozycji, o której mowa w ust. 5, druga strona obowiązana jest ustosunkować się w terminie do 7 dni.7. W przypadku braku odpowiedzi w terminie podanym w ust 6, traktuje się iż propozycja wprowadzenia zmian nie została przyjęta.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-09-16, godzina: 11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: Przebudowa części budynku związana z realizacją windy osobowej oraz dostosowanie sanitariatów dla potrzeb osób niepełnosprawnych
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Zakres zamówienia dla zadania nr 1 obejmuje m.in.:1. Przebudowę budynku w zakresie windy i toalet dla osób niepełnosprawnych, którą należy rozpatrywać łącznie z uwagi na zastosowane w projekcie rozwiązania konstrukcyjne wspólne dla obu obszarów i niezbędne do wykonania łącznie, w tym:1) wyburzenia części ścian konstrukcyjnych i działowych, 2) wyburzenia stropów międzykondygnacyjnych, 3) wykonanie nowego fundamentu wraz z podbiciem istniejących, 4) wykonanie żelbetowego szybu windy i stropów, 2. Dostosowanie sanitariatów do potrzeb osób niepełnosprawnych: roboty branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej, w tym m.in.:1) wykonanie zamurowań otworów, 2) wykonanie nowych przebić dla potrzeb montażu stolarki okiennej i drzwiowej, 3) skucie istniejących płytek na ścianach i posadzkach,4) wykucie z muru drzwi i okien,5) skucie istniejących tynków i wykonanie nowych,6) wykonanie sufitów podwieszanych,7) wykonanie nowej posadzki,8) ułożenie płytek na ścianach i posadzkach,9) kolorystykę posadzek, ścian, sufitów uzgodnić z Inwestorem,10) przebudowa instalacji wod.-kan.,11) przebudowa instalacji elektrycznej,12) przebudowa instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji,13) montaż urządzeń instalacji przywoławczej,14) malowanie ścian i sufitów,15) demontaż istniejącego wyposażenia sanitariatu,16) montaż nowych urządzeń sanitarnych, montaż uchwytów dla osób niepełnosprawnych oraz montaż drobnego wyposażenia (pojemniki na papier, dozowniki na mydło, suszarki do rąk, kosze łazienkowe, lustra itp.).3. Rozbudowę budynku o szyb windowy, zakup i montaż dźwigu - roboty budowlane, elektryczne wraz z robotami towarzyszącymi i zabezpieczającymi, w tym m.in.:1) demontaż stolarki okiennej i drzwiowej, zamurowanie otworów po wykutej stolarce, wykonanie nowych przebić,2) skucie starych tynków i wykonanie nowych wraz z malowaniem, 3) wykonanie wentylacji szybu,4) wykonanie nadproży nad otworami drzwiowymi do istniejącego budynku,5) wykonanie hydroizolacji podziemnych części obiektu,6) wykonanie nowych posadzek w obszarze windy (kolorystykę posadzek uzgodnić z Inwestorem)7) kolorystykę ścian, sufitów uzgodnić z Inwestorem,8) wykonanie narożników ochronnych ze stali nierdzewnej,9) wykonanie zasilania w energię elektryczną nowej windy, 10) wykonanie zasilania obwodów administracyjnych w szybie windowym (oświetlenie i gniazdko serwisowe),11) montaż grzejnika elektrycznego w podszybiu, 12) wykonanie oświetlenia awaryjnego w kabinie, 13) uzupełnienie oświetlenia korytarza w rejonie windy tak, aby natężenie na każdej kondygnacji na poziomie progu drzwi wynosiło minimum 50 luksów, a na najwyższej kondygnacji, gdzie zamontowany będzie sterownik dźwigu, co najmniej 200 luksów, 14) montaż drabinki stalowej do podszybia,15) montaż daszku nad wejściem do windy,16) montaż odwodnienia liniowego wraz z remontem chodnika przy wejściu do windy,17) obsługa geodezyjna wraz z pomiarem powykonawczym,18) dostawa fabrycznie nowej windy wraz z jej montażem i uruchomieniem. Dźwig osobowy bez maszynowni z zapewnieniem wejścia z zewnątrz do windy oraz wejść wewnętrznych na poziomach -3,20; +0,00; +4,39. Wymagania techniczne:Dźwig osobowy przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach, w szczególności ma spełniać następujące wymagania techniczne:- dźwig elektryczny, linowy, bezreduktorowy, z falownikiem, prawy,- udźwig – minimum 630 kg,- ilość przewożonych osób – minimum 8 osób,- bez maszynowni – napęd umieszczony w szybie,- rodzaj eksploatacji dźwigu – intensywny,- prędkość nominalna ruchu kabiny – 1,0 m/s,- liczba przystanków – 4, - liczba wejść – 4 (kabina przelotowa), - minimalne wymiary wnętrza kabiny 1100 x 1400 mm x 2100 mm (szer. x gł. x wys.),- oświetlenie: LED, automatyczne wyłączanie oświetlenia i 60-min. akumulatorowo-awaryjne, - podłoga - wykładzina antypoślizgowa, niepalna,- lustro – ½ ściany bocznej, górna połowa, wykonane ze szkła bezpiecznego,- panel sterowania z blachy nierdzewnej, wyświetlacz LED, przyciski o krótkim skoku oznakowane również pismem wg alfabetu Braille’a, wykonanie wzmocnione,- poręcze – okrągłe ze stali nierdzewnej, na wysokości 90 cm od posadzki,- drzwi kabinowe - panele ze stali nierdzewnej szczotkowanej, teleskopowe, szerokość nie mniej niż 900 mm; wysokość nie mniej niż 2 000 mm; tryb zabezpieczenia – kurtyna świetlna,- drzwi kabinowe – 2 szt.,- drzwi szybowe – 4 szt., odporność ogniowa według EN 81-58-E120 (brak odporności ogniowej drzwi szybowych), - okablowanie w szybie,- informacja głosowa w kabinie,- piętrowskazywacz na każdym przystanku podstawowym,- zjazd awaryjny do najbliższego przystanku – grawitacyjny,- system zmniejszonego poboru energii Stand-By,- wentylator w kabinie,- gong,- system powiadamiania ekip ratowniczych – GSM,- automatyczne powiadamianie o awarii dźwigu – GSM,- sygnalizacja przeciążenia,- ALARM,- 1-godzinne awaryjne oświetlenie,- sterowanie – sterowanie „zbiorcze góra-dół”,- kasety i sygnalizatory – przyciski o krótkim skoku,- przycisk w drzwiach szybowych na każdym przystanku, - przycisk otwierania oraz zamykania drzwi,- urządzenie głośnomówiące,- sufit – stal nierdzewna szczotkowana, - przewód grzejny w progu drzwi szybowych,- liny nośne stalowe bez otuliny, nie dopuszcza się pasów zamiast lin,- dźwig wyposażyć we wszystkie urządzenia testowe potrzebne do wykonania konserwacji.- dostępność do osób niepełnosprawnych (PN-EN 81-70). 4. Roboty towarzyszące i zabezpieczające, w tym:1) zabezpieczenie korytarzy w rejonie szybu windowego i sanitariatów,2) usuwanie materiałów z rozbiórki z terenu budowy na bieżąco,3) utrzymanie stałego porządku na korytarzach i klatce schodowej.UWAGA: Zakres niniejszego zadania nie obejmuje wykonania wszystkich robót objętych projektem budowlanym, a wyłącznie zakres określony w pkt. 3 Opisu Przedmiotu Zamówienia oraz przedmiarze robót nr 1 i przedmiarze robót nr 2. Szczegółowy zakres robót został wskazany w dokumentacji projektowej opracowanej przez Firmę Karol Bulanda BULANDA Architekci Słopnice 859, 34-615 Słopnice, która określa zakres i sposób wykonania robót - załącznik nr 8 do SIWZ. W skład dokumentacji technicznej wchodzą: projekt budowlany, projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót. Wszystkie powyższe dokumenty należy rozpatrywać wspólnie i ich treść traktować jako wzajemnie się uzupełniające.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45400000-1, 45313100-5, 45262500-6, 45300000-0, 45310000-3, 45330000-9, 45453000-7

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-12-15
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena ofertowa brutto 60,00
Rozszerzenie rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia (roboty budowlane) 20,00
Gwarancja jakości na zamontowaną windę dla osób niepełnosprawnych 20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: Wykonanie robót remontowych w części budynku
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Zakres zamówienia dla zadania nr 2 obejmuje m.in.:1. Prace w pomieszczeniu MPEC (pomieszczenie 1.18 - węzeł cieplny), w tym między innymi: 1) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, 2) remont posadzek i tynków wraz z malowaniem,3) zabezpieczenie ppoż. belki stalowej stropowej,4) wykonanie hydroizolacji,5) wykonanie posadzki gresowej z cokolikiem wraz ze schodami,6) demontaż istniejącej instalacji kotłowni,7) wykonie prac instalacji sanitarnych.2. Pozostałe roboty budowlane w obiekcie, w tym m.in.:1) uzupełnienie tynków wraz z malowaniem pomieszczeń budynku, 2) remont poszycia ścian szkieletowych gipsowo-kartonowych,3) remont okładzin sufitowych z płyt gipsowo-kartonowych,4) rozbiórka ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych,5) remont posadzek, 6) kolorystykę posadzek, ścian, sufitów uzgodnić z Inwestorem,7) remont stolarki drzwiowej, 8) wyposażenie pomieszczeń sanitarnych, 9) prace remontowe w branży elektrycznej i sanitarnej,UWAGA: Zakres niniejszego zadania nie obejmuje wykonania wszystkich robót objętych projektem budowlanym, lecz wyłącznie zakres określony w pkt. 4 Opisu Przedmiotu Zamówienia oraz przedmiarze robót nr 3 i przedmiarze robót nr 4. Szczegółowy zakres robót został określony w przedmiarze robót opracowanym przez Szymona Siedleckiego - Inspektora Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, który określa zakres i sposób wykonania robót - załącznik nr 8 do SIWZ.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45400000-1,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach: 30
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena ofertowa brutto 60,00
Rozszerzenie rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia (roboty budowlane) 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Poszukuję brukarzy - Zakliczyn
  • Lokalizacja zleceniamałopolskie
  • Data dodania20-05-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Witam. Firma poszukuje brukarzy do zatrudnienia lub ekipy. Budowa parkingów, chodników. Proszę dzwonić. Prace do rozpoczęcia praktycznie od zaraz. Czekam na kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI