Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Zamówienia publicznego
Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
w 2024 roku – w pakietach.
1.2.1 Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku – w pakietach.
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku w podziale na pakiety:
Pakiet 1 - Artykuły ogólnospożywcze, mięso, drób, nabiał, warzywa, owoce
Warunki ogólne dla wszystkich pakietów:
1.1 Wykonawca zobowiązuje się sukcesywnie dostarczać do siedziby Zamawiającego
(w godzinach porannych – uzgodnionych z Zamawiającym) artykuły spożywcze przedstawione w załączniku 1.1 do SWZ pn. formularze asortymentowo-cenowe do części/pakietu, od dnia 01.01.2024 r. do dnia 31.12.2024 r.
1.2 Zamawiający wymaga, aby:
• Żywność będąca przedmiotem zamówienia odpowiadała warunkom jakościowym zgodnym z obowiązującymi atestami, Polskimi normami, prawem żywnościowym oraz obowiązującymi zasadami GMP/GHP, GAP i systemu HACCP lub Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodnym z ISO 22000:2005.
• Wykonawca udzielił Zamawiającemu gwarancji jakości zdrowotnej i trwałości dostarczanej żywności do daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia określonych na czytelnych etykietach.
• Artykuły rolno-spożywcze były składowane i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej.
• Dostarczana żywność była oznakowana widocznym, czytelnym i nieusuwalnym kodem identyfikacyjnym oraz terminem przydatności umożliwiającym identyfikacje artykułu spożywczego z danej partii produkcyjnej.
• Wykonawca zobowiązał się do udostępniania przy dostawie wszystkich niezbędnych informacji w celu dokonania oceny ilościowo-jakościowej odbieranej żywności.
1.3 W przypadku otrzymania żywności o niewłaściwej jakości zdrowotnej czy handlowej Zamawiający odmówi przyjęcia i zgłosi niezwłocznie reklamacje osobiście lub telefonicznie w dniu dostawy. Wykonawca zobowiązuje się odebrać lub wymienić żywność niespełniającą wymagań jakościowych na wolną od wad, maksymalnie do 2 godzin od dnia i godziny jego zgłoszenia na własny koszt. Wykonawca podpisuje odbiór żywności niespełniającej wymagań.
1.4 Towar będzie dostarczany na koszt i ryzyko Wykonawcy, zorganizowanym przez Wykonawcę transportem dostosowanym do rodzaju dostarczanego towaru w odpowiednich opakowaniach zapewniających właściwe zabezpieczenie przewożonych artykułów (spełnienie wymagań GMP/GHP) wraz z jego rozładunkiem do magazynu Zamawiającego mieszczącego się w Przedszkolu nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej; 33-200 Dąbrowa Tarnowska, ul. Zazamcze 12 (do wglądu: dopuszczenie środka transportu do przewozu żywności).
1.5 Realizacja dostaw odbywać się będzie od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 8:00 następnego dnia po dniu złożenia zamówienia.
Wykonawca musi wykazywać dyspozycyjność w każdym dniu roboczym. Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
1.6 Dostawa żywności następować będzie na podstawie zamówień składanych Wykonawcy przez Zamawiającego telefonicznie, mailem lub osobiście. W zamówieniu Zamawiający przekaże rodzaj i ilość zamawianej żywności jaka ma być dostarczona. W szczególnych przypadkach, wynikających z potrzeby Zamawiającego, Wykonawca winien przyjąć doraźne zamówienie w trybie pilnej realizacji.
1.7 Każdorazowa dostawa musi być zgodna pod względem jakościowym i ilościowym
z bieżącym zamówieniem Zamawiającego, potwierdzona i odebrana przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, tj. intendenta lub osobę pisemnie upoważnioną przez Dyrektora Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie dopuszcza się pozostawiania żywności przez Wykonawcę osobom nieupoważnionym.
1.8 Wykonawca przy każdej dostawie zobowiązany jest do dołączenia dokumentu magazynowego (dowodu dostawy lub dokumentu WZ) z wyszczególnieniem produktów
i ich ilości, cen jednostkowych (upustu) i wartości.
1.9. Realizacja dostaw musi uwzględniać ceny detaliczne z dnia dostawy oraz zaoferowany upust – zgodnie ofertą Wykonawcy. Ceny jednostkowe określone w formularzu asortymentowo-cenowym mogą ulec zwiększeniu max. o 20 % w okresie obowiązywania umowy. Wykonawca może obniżyć ceny w każdym czasie. Niekorzystna zmiana cen przez Wykonawcę może stanowić podstawę do odstąpienia Zamawiającego od dalszej realizacji umowy.
1.10 Rozliczenie finansowe Wykonawcy z Zamawiającym odbywać się będzie na podstawie ilości i rodzaju faktycznie dostarczonych do Zamawiającego produktów spożywczych i ich cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę w dokumencie magazynowym.
1.11 Dopuszcza się możliwość zamówienia towarów / asortymentu nie wykazanego w formularzu asortymentowo-cenowym dla danego pakietu, przy czym wartość takich towarów nie może przekroczyć 20 % wartości towarów objętych formularzem.
1.12 Faktury będą wystawiane przez Wykonawcę na koniec każdego miesiąca z wyłączeniem grudnia, w którym faktura powinna być wystawiona do dnia 27 grudnia.
1.13 Sposób dostawy oraz dostarczana żywność musi być zgodna z wszystkimi wymaganiami prawa Żywnościowego, w szczególności:
- ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2021),
- ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 630),
- ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1753),
- rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymogom, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154),
- właściwymi przepisami unijnymi.
1.14 Wykonawca jest zobowiązany spełniać wszystkie wymagane przez przepisy prawa wymogi dotyczące oznakowania towarów, transportu, załadunku, warunków higienicznych i sanitarnych oraz wymogi wynikające z norm HACCP.
1.15 Podane w opisie przedmiotu ilości zamówienia stanowią szacunkowe zapotrzebowanie, jakie Zamawiający przewiduje zakupić w 1 miesiącu obowiązywania umowy. Z tytułu niezrealizowania ilości przedmiotu zamówienia Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia wobec Zamawiającego. Zamawiający, może dokonać zmiany ilościowej określonej w przedmiocie zamówienia w ramach limitu finansowego np. z powodu niskiej frekwencji dzieci oraz nieprzewidzianych zdarzeń losowych (strajk pracowników, pandemia, itp.) Szczegółowa ilość zamawianych artykułów będzie określana każdorazowo jednostkowymi zamówieniami.
1.16 W przypadku niezgodności ilościowej lub złej jakości dostarczonego towaru Wykonawca zobowiązuje się do uzupełnienia ilości lub wymiany towaru na towar dobrej jakości w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, tak aby możliwe było jego użycie zgodnie z zapotrzebowaniem w dniu przez niego zaplanowanym.
1.17 Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu zamówionego towaru u innego dostawcy w przypadku nie wypełnienia obowiązku określonego w pkt. 1.3, odmowy dostawy lub nieterminowej dostawy. Zamawiający obciąży Wykonawcę poniesionymi kosztami oraz ewentualnymi kosztami transportu i dostawy. Na powyższą okoliczność zostanie sporządzony protokół reklamacji i przekazany Wykonawcy.
1.18 Nie przewiduje się udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
1.19 Zamawiający informuje, że podane ilości są wartościami maksymalnymi (miesięcznie), które należy wycenić w ofercie cenowej. Zamawiający będzie zamawiał artykuły w miarę potrzeb a gwarantowana ilość artykułów (wielkość zamówienia) to 30% artykułów wymienionych w załącznikach asortymentowo cenowych do poszczególnych części. Pozostałą część zamówienia Zamawiający zrealizuje zgodnie z zapotrzebowaniem.
1.20 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w przypadku zamknięcia szkoły z powodu pandemii COVID-19. O czasie zawieszenia dostaw Zamawiający poinformuje Wykonawcę niezwłocznie po otrzymaniu informacji w tym zakresie.
1.21 Zamawiający zastrzega sobie dodatkowo prawo do dokonania zamówienia na produkty nie wykazane w formularzu ofertowym, które będą wykorzystane do sporządzenia posiłków dla dzieci z alergiami pokarmowymi (np: masło bez laktozy, produkty bezglutenowe, napoje sojowe itp.).
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Szczegółowy asortyment dostaw został określony w treści załączników z uwzględnieniem podziału na części / pakiety:
Pakiet 1 - Artykuły ogólnospożywcze, mięso, drób, nabiał, warzywa, owoce
Warunki realizacji dostaw w ramach realizacji zamówienia zostały określone w treści SWZ, projektowanych postanowień przyszłej umowy stanowiącej Zał. Nr 2 do SWZ PPU dla części
1.
3. W przypadku towarów posiadających nazwy towarowe ma zastosowanie zapis "lub równoważny". Produkty równoważne, to produkty o parametrach porównywalnych lub lepszych, nie pogorszonych. Zamawiający dopuszcza przyjęcie innych, równoważnych artykułów spożywczych niż podane w dokumentacji przetargowej, przy czym równoważne oznacza zastosowanie artykułów spożywczych mających skład surowcowy, gramaturę, charakterystykę itd. przyjętą w produktach spożywczych podanych w dokumentacji przetargowej.
15820000-2 - Sucharki i herbatniki; wyroby piekarskie i ciastkarskie o przedłużonej trwałości
15840000-8 - Kakao; czekolada i wyroby cukiernicze
15850000-1 - Produkty z ciasta makaronowego
15860000-4 - Kawa, herbata i podobne produkty
15870000-7 - Przyprawy i przyprawy korzenne
15880000-0 - Specjalne produkty odżywcze
15890000-3 - Różne produkty spożywcze i produkty suszone
15112100-7 - Świeży drób
15131500-0 - Produkty drobiowe
15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty
1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku w podziale na pakiety:
Pakiet 2 - Mrożonki, ryby, pierogi
1.1 Wykonawca zobowiązuje się sukcesywnie dostarczać do siedziby Zamawiającego
(w godzinach porannych – uzgodnionych z Zamawiającym) artykuły spożywcze przedstawione w załączniku 1.2 do SWZ pn. formularze asortymentowo-cenowe do części/pakietu, od dnia 01.01.2024 r. do dnia 31.12.2024 r.
1.2 Zamawiający wymaga, aby:
• Żywność będąca przedmiotem zamówienia odpowiadała warunkom jakościowym zgodnym z obowiązującymi atestami, Polskimi normami, prawem żywnościowym oraz obowiązującymi zasadami GMP/GHP, GAP i systemu HACCP lub Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodnym z ISO 22000:2005.
• Wykonawca udzielił Zamawiającemu gwarancji jakości zdrowotnej i trwałości dostarczanej żywności do daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia określonych na czytelnych etykietach.
• Artykuły rolno-spożywcze były składowane i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej.
• Dostarczana żywność była oznakowana widocznym, czytelnym i nieusuwalnym kodem identyfikacyjnym oraz terminem przydatności umożliwiającym identyfikacje artykułu spożywczego z danej partii produkcyjnej.
• Wykonawca zobowiązał się do udostępniania przy dostawie wszystkich niezbędnych informacji w celu dokonania oceny ilościowo-jakościowej odbieranej żywności.
1.3 W przypadku otrzymania żywności o niewłaściwej jakości zdrowotnej czy handlowej Zamawiający odmówi przyjęcia i zgłosi niezwłocznie reklamacje osobiście lub telefonicznie w dniu dostawy. Wykonawca zobowiązuje się odebrać lub wymienić żywność niespełniającą wymagań jakościowych na wolną od wad, maksymalnie do 2 godzin od dnia i godziny jego zgłoszenia na własny koszt. Wykonawca podpisuje odbiór żywności niespełniającej wymagań.
1.4 Towar będzie dostarczany na koszt i ryzyko Wykonawcy, zorganizowanym przez Wykonawcę transportem dostosowanym do rodzaju dostarczanego towaru w odpowiednich opakowaniach zapewniających właściwe zabezpieczenie przewożonych artykułów (spełnienie wymagań GMP/GHP) wraz z jego rozładunkiem do magazynu Zamawiającego mieszczącego się w Przedszkolu nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej; 33-200 Dąbrowa Tarnowska, ul. Zazamcze 12 (do wglądu: dopuszczenie środka transportu do przewozu żywności).
1.5 Realizacja dostaw odbywać się będzie od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 8:00 następnego dnia po dniu złożenia zamówienia.
Wykonawca musi wykazywać dyspozycyjność w każdym dniu roboczym. Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
1.6 Dostawa żywności następować będzie na podstawie zamówień składanych Wykonawcy przez Zamawiającego telefonicznie, mailem lub osobiście. W zamówieniu Zamawiający przekaże rodzaj i ilość zamawianej żywności jaka ma być dostarczona. W szczególnych przypadkach, wynikających z potrzeby Zamawiającego, Wykonawca winien przyjąć doraźne zamówienie w trybie pilnej realizacji.
1.7 Każdorazowa dostawa musi być zgodna pod względem jakościowym i ilościowym
z bieżącym zamówieniem Zamawiającego, potwierdzona i odebrana przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, tj. intendenta lub osobę pisemnie upoważnioną przez Dyrektora Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie dopuszcza się pozostawiania żywności przez Wykonawcę osobom nieupoważnionym.
1.8 Wykonawca przy każdej dostawie zobowiązany jest do dołączenia dokumentu magazynowego (dowodu dostawy lub dokumentu WZ) z wyszczególnieniem produktów
i ich ilości, cen jednostkowych (upustu) i wartości.
1.9. Realizacja dostaw musi uwzględniać ceny detaliczne z dnia dostawy oraz zaoferowany upust – zgodnie ofertą Wykonawcy. Ceny jednostkowe określone w formularzu asortymentowo-cenowym mogą ulec zwiększeniu max. o 20 % w okresie obowiązywania umowy. Wykonawca może obniżyć ceny w każdym czasie. Niekorzystna zmiana cen przez Wykonawcę może stanowić podstawę do odstąpienia Zamawiającego od dalszej realizacji umowy.
1.10 Rozliczenie finansowe Wykonawcy z Zamawiającym odbywać się będzie na podstawie ilości i rodzaju faktycznie dostarczonych do Zamawiającego produktów spożywczych i ich cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę w dokumencie magazynowym.
1.11 Dopuszcza się możliwość zamówienia towarów / asortymentu nie wykazanego w formularzu asortymentowo-cenowym dla danego pakietu, przy czym wartość takich towarów nie może przekroczyć 20 % wartości towarów objętych formularzem.
1.12 Faktury będą wystawiane przez Wykonawcę na koniec każdego miesiąca z wyłączeniem grudnia, w którym faktura powinna być wystawiona do dnia 27 grudnia.
1.13 Sposób dostawy oraz dostarczana żywność musi być zgodna z wszystkimi wymaganiami prawa Żywnościowego, w szczególności:
- ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2021),
- ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 630),
- ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1753),
- rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymogom, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154),
- właściwymi przepisami unijnymi.
1.14 Wykonawca jest zobowiązany spełniać wszystkie wymagane przez przepisy prawa wymogi dotyczące oznakowania towarów, transportu, załadunku, warunków higienicznych i sanitarnych oraz wymogi wynikające z norm HACCP.
1.15 Podane w opisie przedmiotu ilości zamówienia stanowią szacunkowe zapotrzebowanie, jakie Zamawiający przewiduje zakupić w 1 miesiącu obowiązywania umowy. Z tytułu niezrealizowania ilości przedmiotu zamówienia Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia wobec Zamawiającego. Zamawiający, może dokonać zmiany ilościowej określonej w przedmiocie zamówienia w ramach limitu finansowego np. z powodu niskiej frekwencji dzieci oraz nieprzewidzianych zdarzeń losowych (strajk pracowników, pandemia, itp.) Szczegółowa ilość zamawianych artykułów będzie określana każdorazowo jednostkowymi zamówieniami.
1.16 W przypadku niezgodności ilościowej lub złej jakości dostarczonego towaru Wykonawca zobowiązuje się do uzupełnienia ilości lub wymiany towaru na towar dobrej jakości w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, tak aby możliwe było jego użycie zgodnie z zapotrzebowaniem w dniu przez niego zaplanowanym.
1.17 Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu zamówionego towaru u innego dostawcy w przypadku nie wypełnienia obowiązku określonego w pkt. 1.3, odmowy dostawy lub nieterminowej dostawy. Zamawiający obciąży Wykonawcę poniesionymi kosztami oraz ewentualnymi kosztami transportu i dostawy. Na powyższą okoliczność zostanie sporządzony protokół reklamacji i przekazany Wykonawcy.
1.18 Nie przewiduje się udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
1.19 Zamawiający informuje, że podane ilości są wartościami maksymalnymi (miesięcznie), które należy wycenić w ofercie cenowej. Zamawiający będzie zamawiał artykuły w miarę potrzeb a gwarantowana ilość artykułów (wielkość zamówienia) to 30% artykułów wymienionych w załącznikach asortymentowo cenowych do poszczególnych części. Pozostałą część zamówienia Zamawiający zrealizuje zgodnie z zapotrzebowaniem.
1.20 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w przypadku zamknięcia szkoły z powodu pandemii COVID-19. O czasie zawieszenia dostaw Zamawiający poinformuje Wykonawcę niezwłocznie po otrzymaniu informacji w tym zakresie.
1.21 Zamawiający zastrzega sobie dodatkowo prawo do dokonania zamówienia na produkty nie wykazane w formularzu ofertowym, które będą wykorzystane do sporządzenia posiłków dla dzieci z alergiami pokarmowymi (np: masło bez laktozy, produkty bezglutenowe, napoje sojowe itp.).
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Szczegółowy asortyment dostaw został określony w treści załączników z uwzględnieniem podziału na części / pakiety:
Pakiet 2 - Mrożonki, ryby, pierogi
Warunki realizacji dostaw w ramach realizacji zamówienia zostały określone w treści SWZ, projektowanych postanowień przyszłej umowy stanowiącej Zał. Nr 2 do SWZ PPU dla części
2.
3. W przypadku towarów posiadających nazwy towarowe ma zastosowanie zapis "lub równoważny". Produkty równoważne, to produkty o parametrach porównywalnych lub lepszych, nie pogorszonych. Zamawiający dopuszcza przyjęcie innych, równoważnych artykułów spożywczych niż podane w dokumentacji przetargowej, przy czym równoważne oznacza zastosowanie artykułów spożywczych mających skład surowcowy, gramaturę, charakterystykę itd. przyjętą w produktach spożywczych podanych w dokumentacji przetargowej.
15331170-9 - Warzywa mrożone
15221000-3 - Ryby mrożone
15894300-4 - Dania gotowe
15894000-1 - Przetworzone produkty spożywcze
15896000-5 - Produkty głęboko mrożone
1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku w podziale na pakiety:
Pakiet 3 - Pieczywo
1.1 Wykonawca zobowiązuje się sukcesywnie dostarczać do siedziby Zamawiającego
(w godzinach porannych – uzgodnionych z Zamawiającym) artykuły spożywcze przedstawione w załączniku 1.3 do SWZ pn. formularze asortymentowo-cenowe do części/pakietu, od dnia 01.01.2024 r. do dnia 31.12.2024 r.
1.2 Zamawiający wymaga, aby:
• Żywność będąca przedmiotem zamówienia odpowiadała warunkom jakościowym zgodnym z obowiązującymi atestami, Polskimi normami, prawem żywnościowym oraz obowiązującymi zasadami GMP/GHP, GAP i systemu HACCP lub Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodnym z ISO 22000:2005.
• Wykonawca udzielił Zamawiającemu gwarancji jakości zdrowotnej i trwałości dostarczanej żywności do daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia określonych na czytelnych etykietach.
• Artykuły rolno-spożywcze były składowane i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej.
• Dostarczana żywność była oznakowana widocznym, czytelnym i nieusuwalnym kodem identyfikacyjnym oraz terminem przydatności umożliwiającym identyfikacje artykułu spożywczego z danej partii produkcyjnej.
• Wykonawca zobowiązał się do udostępniania przy dostawie wszystkich niezbędnych informacji w celu dokonania oceny ilościowo-jakościowej odbieranej żywności.
1.3 W przypadku otrzymania żywności o niewłaściwej jakości zdrowotnej czy handlowej Zamawiający odmówi przyjęcia i zgłosi niezwłocznie reklamacje osobiście lub telefonicznie w dniu dostawy. Wykonawca zobowiązuje się odebrać lub wymienić żywność niespełniającą wymagań jakościowych na wolną od wad, maksymalnie do 2 godzin od dnia i godziny jego zgłoszenia na własny koszt. Wykonawca podpisuje odbiór żywności niespełniającej wymagań.
1.4 Towar będzie dostarczany na koszt i ryzyko Wykonawcy, zorganizowanym przez Wykonawcę transportem dostosowanym do rodzaju dostarczanego towaru w odpowiednich opakowaniach zapewniających właściwe zabezpieczenie przewożonych artykułów (spełnienie wymagań GMP/GHP) wraz z jego rozładunkiem do magazynu Zamawiającego mieszczącego się w Przedszkolu nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej; 33-200 Dąbrowa Tarnowska, ul. Zazamcze 12 (do wglądu: dopuszczenie środka transportu do przewozu żywności).
1.5 Realizacja dostaw odbywać się będzie od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 8:00 następnego dnia po dniu złożenia zamówienia.
Wykonawca musi wykazywać dyspozycyjność w każdym dniu roboczym. Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
1.6 Dostawa żywności następować będzie na podstawie zamówień składanych Wykonawcy przez Zamawiającego telefonicznie, mailem lub osobiście. W zamówieniu Zamawiający przekaże rodzaj i ilość zamawianej żywności jaka ma być dostarczona. W szczególnych przypadkach, wynikających z potrzeby Zamawiającego, Wykonawca winien przyjąć doraźne zamówienie w trybie pilnej realizacji.
1.7 Każdorazowa dostawa musi być zgodna pod względem jakościowym i ilościowym
z bieżącym zamówieniem Zamawiającego, potwierdzona i odebrana przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, tj. intendenta lub osobę pisemnie upoważnioną przez Dyrektora Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie dopuszcza się pozostawiania żywności przez Wykonawcę osobom nieupoważnionym.
1.8 Wykonawca przy każdej dostawie zobowiązany jest do dołączenia dokumentu magazynowego (dowodu dostawy lub dokumentu WZ) z wyszczególnieniem produktów
i ich ilości, cen jednostkowych (upustu) i wartości.
1.9. Realizacja dostaw musi uwzględniać ceny detaliczne z dnia dostawy oraz zaoferowany upust – zgodnie ofertą Wykonawcy. Ceny jednostkowe określone w formularzu asortymentowo-cenowym mogą ulec zwiększeniu max. o 20 % w okresie obowiązywania umowy. Wykonawca może obniżyć ceny w każdym czasie. Niekorzystna zmiana cen przez Wykonawcę może stanowić podstawę do odstąpienia Zamawiającego od dalszej realizacji umowy.
1.10 Rozliczenie finansowe Wykonawcy z Zamawiającym odbywać się będzie na podstawie ilości i rodzaju faktycznie dostarczonych do Zamawiającego produktów spożywczych i ich cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę w dokumencie magazynowym.
1.11 Dopuszcza się możliwość zamówienia towarów / asortymentu nie wykazanego w formularzu asortymentowo-cenowym dla danego pakietu, przy czym wartość takich towarów nie może przekroczyć 20 % wartości towarów objętych formularzem.
1.12 Faktury będą wystawiane przez Wykonawcę na koniec każdego miesiąca z wyłączeniem grudnia, w którym faktura powinna być wystawiona do dnia 27 grudnia.
1.13 Sposób dostawy oraz dostarczana żywność musi być zgodna z wszystkimi wymaganiami prawa Żywnościowego, w szczególności:
- ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2021),
- ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 630),
- ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1753),
- rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymogom, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154),
- właściwymi przepisami unijnymi.
1.14 Wykonawca jest zobowiązany spełniać wszystkie wymagane przez przepisy prawa wymogi dotyczące oznakowania towarów, transportu, załadunku, warunków higienicznych i sanitarnych oraz wymogi wynikające z norm HACCP.
1.15 Podane w opisie przedmiotu ilości zamówienia stanowią szacunkowe zapotrzebowanie, jakie Zamawiający przewiduje zakupić w 1 miesiącu obowiązywania umowy. Z tytułu niezrealizowania ilości przedmiotu zamówienia Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia wobec Zamawiającego. Zamawiający, może dokonać zmiany ilościowej określonej w przedmiocie zamówienia w ramach limitu finansowego np. z powodu niskiej frekwencji dzieci oraz nieprzewidzianych zdarzeń losowych (strajk pracowników, pandemia, itp.) Szczegółowa ilość zamawianych artykułów będzie określana każdorazowo jednostkowymi zamówieniami.
1.16 W przypadku niezgodności ilościowej lub złej jakości dostarczonego towaru Wykonawca zobowiązuje się do uzupełnienia ilości lub wymiany towaru na towar dobrej jakości w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, tak aby możliwe było jego użycie zgodnie z zapotrzebowaniem w dniu przez niego zaplanowanym.
1.17 Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu zamówionego towaru u innego dostawcy w przypadku nie wypełnienia obowiązku określonego w pkt. 1.3, odmowy dostawy lub nieterminowej dostawy. Zamawiający obciąży Wykonawcę poniesionymi kosztami oraz ewentualnymi kosztami transportu i dostawy. Na powyższą okoliczność zostanie sporządzony protokół reklamacji i przekazany Wykonawcy.
1.18 Nie przewiduje się udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
1.19 Zamawiający informuje, że podane ilości są wartościami maksymalnymi (miesięcznie), które należy wycenić w ofercie cenowej. Zamawiający będzie zamawiał artykuły w miarę potrzeb a gwarantowana ilość artykułów (wielkość zamówienia) to 30% artykułów wymienionych w załącznikach asortymentowo cenowych do poszczególnych części. Pozostałą część zamówienia Zamawiający zrealizuje zgodnie z zapotrzebowaniem.
1.20 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w przypadku zamknięcia szkoły z powodu pandemii COVID-19. O czasie zawieszenia dostaw Zamawiający poinformuje Wykonawcę niezwłocznie po otrzymaniu informacji w tym zakresie.
1.21 Zamawiający zastrzega sobie dodatkowo prawo do dokonania zamówienia na produkty nie wykazane w formularzu ofertowym, które będą wykorzystane do sporządzenia posiłków dla dzieci z alergiami pokarmowymi (np: masło bez laktozy, produkty bezglutenowe, napoje sojowe itp.).
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Szczegółowy asortyment dostaw został określony w treści załączników z uwzględnieniem podziału na części / pakiety:
Pakiet 3 - Pieczywo
Warunki realizacji dostaw w ramach realizacji zamówienia zostały określone w treści SWZ, projektowanych postanowień przyszłej umowy stanowiącej Zał. Nr 2 do SWZ PPU dla części
3.
3. W przypadku towarów posiadających nazwy towarowe ma zastosowanie zapis "lub równoważny". Produkty równoważne, to produkty o parametrach porównywalnych lub lepszych, nie pogorszonych. Zamawiający dopuszcza przyjęcie innych, równoważnych artykułów spożywczych niż podane w dokumentacji przetargowej, przy czym równoważne oznacza zastosowanie artykułów spożywczych mających skład surowcowy, gramaturę, charakterystykę itd. przyjętą w produktach spożywczych podanych w dokumentacji przetargowej.
15600000-4 - Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych
1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku w podziale na pakiety:
Pakiet 4 - Jaja
1.1 Wykonawca zobowiązuje się sukcesywnie dostarczać do siedziby Zamawiającego
(w godzinach porannych – uzgodnionych z Zamawiającym) artykuły spożywcze przedstawione w załączniku 1.4 do SWZ pn. formularze asortymentowo-cenowe do części/pakietu, od dnia 01.01.2024 r. do dnia 31.12.2024 r.
1.2 Zamawiający wymaga, aby:
• Żywność będąca przedmiotem zamówienia odpowiadała warunkom jakościowym zgodnym z obowiązującymi atestami, Polskimi normami, prawem żywnościowym oraz obowiązującymi zasadami GMP/GHP, GAP i systemu HACCP lub Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodnym z ISO 22000:2005.
• Wykonawca udzielił Zamawiającemu gwarancji jakości zdrowotnej i trwałości dostarczanej żywności do daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia określonych na czytelnych etykietach.
• Artykuły rolno-spożywcze były składowane i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej.
• Dostarczana żywność była oznakowana widocznym, czytelnym i nieusuwalnym kodem identyfikacyjnym oraz terminem przydatności umożliwiającym identyfikacje artykułu spożywczego z danej partii produkcyjnej.
• Wykonawca zobowiązał się do udostępniania przy dostawie wszystkich niezbędnych informacji w celu dokonania oceny ilościowo-jakościowej odbieranej żywności.
1.3 W przypadku otrzymania żywności o niewłaściwej jakości zdrowotnej czy handlowej Zamawiający odmówi przyjęcia i zgłosi niezwłocznie reklamacje osobiście lub telefonicznie w dniu dostawy. Wykonawca zobowiązuje się odebrać lub wymienić żywność niespełniającą wymagań jakościowych na wolną od wad, maksymalnie do 2 godzin od dnia i godziny jego zgłoszenia na własny koszt. Wykonawca podpisuje odbiór żywności niespełniającej wymagań.
1.4 Towar będzie dostarczany na koszt i ryzyko Wykonawcy, zorganizowanym przez Wykonawcę transportem dostosowanym do rodzaju dostarczanego towaru w odpowiednich opakowaniach zapewniających właściwe zabezpieczenie przewożonych artykułów (spełnienie wymagań GMP/GHP) wraz z jego rozładunkiem do magazynu Zamawiającego mieszczącego się w Przedszkolu nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej; 33-200 Dąbrowa Tarnowska, ul. Zazamcze 12 (do wglądu: dopuszczenie środka transportu do przewozu żywności).
1.5 Realizacja dostaw odbywać się będzie od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 8:00 następnego dnia po dniu złożenia zamówienia.
Wykonawca musi wykazywać dyspozycyjność w każdym dniu roboczym. Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
1.6 Dostawa żywności następować będzie na podstawie zamówień składanych Wykonawcy przez Zamawiającego telefonicznie, mailem lub osobiście. W zamówieniu Zamawiający przekaże rodzaj i ilość zamawianej żywności jaka ma być dostarczona. W szczególnych przypadkach, wynikających z potrzeby Zamawiającego, Wykonawca winien przyjąć doraźne zamówienie w trybie pilnej realizacji.
1.7 Każdorazowa dostawa musi być zgodna pod względem jakościowym i ilościowym
z bieżącym zamówieniem Zamawiającego, potwierdzona i odebrana przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, tj. intendenta lub osobę pisemnie upoważnioną przez Dyrektora Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie dopuszcza się pozostawiania żywności przez Wykonawcę osobom nieupoważnionym.
1.8 Wykonawca przy każdej dostawie zobowiązany jest do dołączenia dokumentu magazynowego (dowodu dostawy lub dokumentu WZ) z wyszczególnieniem produktów
i ich ilości, cen jednostkowych (upustu) i wartości.
1.9. Realizacja dostaw musi uwzględniać ceny detaliczne z dnia dostawy oraz zaoferowany upust – zgodnie ofertą Wykonawcy. Ceny jednostkowe określone w formularzu asortymentowo-cenowym mogą ulec zwiększeniu max. o 20 % w okresie obowiązywania umowy. Wykonawca może obniżyć ceny w każdym czasie. Niekorzystna zmiana cen przez Wykonawcę może stanowić podstawę do odstąpienia Zamawiającego od dalszej realizacji umowy.
1.10 Rozliczenie finansowe Wykonawcy z Zamawiającym odbywać się będzie na podstawie ilości i rodzaju faktycznie dostarczonych do Zamawiającego produktów spożywczych i ich cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę w dokumencie magazynowym.
1.11 Dopuszcza się możliwość zamówienia towarów / asortymentu nie wykazanego w formularzu asortymentowo-cenowym dla danego pakietu, przy czym wartość takich towarów nie może przekroczyć 20 % wartości towarów objętych formularzem.
1.12 Faktury będą wystawiane przez Wykonawcę na koniec każdego miesiąca z wyłączeniem grudnia, w którym faktura powinna być wystawiona do dnia 27 grudnia.
1.13 Sposób dostawy oraz dostarczana żywność musi być zgodna z wszystkimi wymaganiami prawa Żywnościowego, w szczególności:
- ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2021),
- ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 630),
- ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1753),
- rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymogom, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154),
- właściwymi przepisami unijnymi.
1.14 Wykonawca jest zobowiązany spełniać wszystkie wymagane przez przepisy prawa wymogi dotyczące oznakowania towarów, transportu, załadunku, warunków higienicznych i sanitarnych oraz wymogi wynikające z norm HACCP.
1.15 Podane w opisie przedmiotu ilości zamówienia stanowią szacunkowe zapotrzebowanie, jakie Zamawiający przewiduje zakupić w 1 miesiącu obowiązywania umowy. Z tytułu niezrealizowania ilości przedmiotu zamówienia Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia wobec Zamawiającego. Zamawiający, może dokonać zmiany ilościowej określonej w przedmiocie zamówienia w ramach limitu finansowego np. z powodu niskiej frekwencji dzieci oraz nieprzewidzianych zdarzeń losowych (strajk pracowników, pandemia, itp.) Szczegółowa ilość zamawianych artykułów będzie określana każdorazowo jednostkowymi zamówieniami.
1.16 W przypadku niezgodności ilościowej lub złej jakości dostarczonego towaru Wykonawca zobowiązuje się do uzupełnienia ilości lub wymiany towaru na towar dobrej jakości w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, tak aby możliwe było jego użycie zgodnie z zapotrzebowaniem w dniu przez niego zaplanowanym.
1.17 Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu zamówionego towaru u innego dostawcy w przypadku nie wypełnienia obowiązku określonego w pkt. 1.3, odmowy dostawy lub nieterminowej dostawy. Zamawiający obciąży Wykonawcę poniesionymi kosztami oraz ewentualnymi kosztami transportu i dostawy. Na powyższą okoliczność zostanie sporządzony protokół reklamacji i przekazany Wykonawcy.
1.18 Nie przewiduje się udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
1.19 Zamawiający informuje, że podane ilości są wartościami maksymalnymi (miesięcznie), które należy wycenić w ofercie cenowej. Zamawiający będzie zamawiał artykuły w miarę potrzeb a gwarantowana ilość artykułów (wielkość zamówienia) to 30% artykułów wymienionych w załącznikach asortymentowo cenowych do poszczególnych części. Pozostałą część zamówienia Zamawiający zrealizuje zgodnie z zapotrzebowaniem.
1.20 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w przypadku zamknięcia szkoły z powodu pandemii COVID-19. O czasie zawieszenia dostaw Zamawiający poinformuje Wykonawcę niezwłocznie po otrzymaniu informacji w tym zakresie.
1.21 Zamawiający zastrzega sobie dodatkowo prawo do dokonania zamówienia na produkty nie wykazane w formularzu ofertowym, które będą wykorzystane do sporządzenia posiłków dla dzieci z alergiami pokarmowymi (np: masło bez laktozy, produkty bezglutenowe, napoje sojowe itp.).
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Szczegółowy asortyment dostaw został określony w treści załączników z uwzględnieniem podziału na części / pakiety:
Pakiet 4 - Jaja
Warunki realizacji dostaw w ramach realizacji zamówienia zostały określone w treści SWZ, projektowanych postanowień przyszłej umowy stanowiącej Zał. Nr 2 do SWZ PPU dla części
4.
3. W przypadku towarów posiadających nazwy towarowe ma zastosowanie zapis "lub równoważny". Produkty równoważne, to produkty o parametrach porównywalnych lub lepszych, nie pogorszonych. Zamawiający dopuszcza przyjęcie innych, równoważnych artykułów spożywczych niż podane w dokumentacji przetargowej, przy czym równoważne oznacza zastosowanie artykułów spożywczych mających skład surowcowy, gramaturę, charakterystykę itd. przyjętą w produktach spożywczych podanych w dokumentacji przetargowej.
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c
Art. 109 ust. 1 pkt 3
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10