Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania
Zamówienia publicznego
Dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach od stycznia do grudnia 2023 roku
1.3.5 Dostawa artykułów żywnościowychdo stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach od stycznia do grudnia 2023 roku
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części:
Część I: ARTYKUŁY OGÓLNOSPOŻYWCZE, NABIAŁ, JAJA, WARZYWA I OWOCE MROŻONE, RYBY MROŻONE, WYROBY GARMAŻERYJNE, PIECZYWO.
3. Przedmiot zamówienia został określony w załączniku do Formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – Formularzu kalkulacyjno-cenowym.
4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (na poszczególne części zamówienia). Jeden wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części. Nie dopuszcza się składania ofert, które nie obejmują wszystkich pozycji danej części Zamówienia.
5. Ilość poszczególnego rodzaju asortymentu, wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia
określa Formularz kalkulacyjno-cenowy, stanowiący załącznik do Formularza ofertowego.
6. Podane w Formularzu kalkulacyjno-cenowym ilości są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu przedmiotowego i ilościowego zamówień, a tym samym mniejszej ilości produktów niż wskazana w Formularzu asortymentowo-cenowym z uwagi na zmiany ilości żywionych osób. Zamawiający zobowiązuje się do zlecenia dostaw w przedmiocie zamówienia do wysokości min. 70 % wartości brutto zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zamówienia przez Zamawiającego mniejszej ilości produktów niż określona w formularzu asortymentowo-cenowym.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w okresie przerwy wakacyjnej /lub w przypadku zamknięcia szkoły z powodu np. pandemii COVID- 19, lub innych nieprzewidzianych na dzień wszczęcia postępowania sytuacji.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć ilościowych między pozycjami zawartymi w formularzu kalkulacyjno-cenowym w ramach danej części zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić formularz kalkulacyjno – cenowy poprzez wskazanie w jego treści cen jednostkowych poszczególnych artykułów żywnościowych i złożyć go wraz z ofertą.
Formularz kalkulacyjno-cenowy przedstawia ilość asortymentu, jako szacunkowe odniesienie do planowanych zakupów. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania cen, które wskaże w formularzu kalkulacyjno – cenowym przez cały okres trwania Umowy.
9. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia specjalistycznym środkiem transportu przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami i decyzją właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, stwierdzającą spełnienie warunków do higienicznego przewozu określonych produktów spożywczych, na własny koszt w terminach, asortymencie i ilościach zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego,
2) Wykonawca zabezpieczy należycie towar na czas przewozu (opakowania, pojemniki przystosowane do przewozu danego asortymentu) i ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę i jakość dostarczanego towaru,
3) Opakowania będą wypożyczone Zamawiającemu nieodpłatnie lub zostaną wliczone w cenę towaru,
4) Koszty przewozu, zabezpieczenia towaru i ubezpieczenia na czas przewozu ponosi Wykonawca,
5) Towar musi być świeży, I gatunku, najwyższej jakości dopuszczony do obrotu zgodnie
z obowiązującymi normami, atestami, terminami przydatności do spożycia, którego termin ważności upływa nie wcześniej niż 5 dni po dacie dostawy, z nienaruszonymi cechami pierwotnymi opakowania - w tym szczególnie towar spełniający wymogi Polskiej Normy, wymogi określone w ustawie,
6) Dostawy przedmiotu zamówienia będą odbywały się partiami - od poniedziałku do piątku, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Upoważniony przez Zamawiającego pracownik będzie dokonywał zamówienia telefonicznie (sporządzając notatkę z tej czynności) lub pisemnie (wysyłając zamówienie na wskazany przez wykonawcę adres mailowy) najpóźniej do godziny 15.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień dostawy.
7) Towar musi zostać dostarczony do siedziby Zamawiającego w godzinach od 7.00 do 8.30 codziennie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni, w których stołówka szkolna nie wydaje obiadów), własnym transportem, na własny koszt i własne ryzyko.
Za dostarczenie towarów do magazynu szkoły oferta wykonawcy otrzyma w kryterium oceny ofert „sposób dostawy” 40 pkt, natomiast za dostarczenie towaru na parter budynku, w którym mieści się siedziba szkoły, w tym kryterium oferta wykonawcy otrzyma 0 pkt.
8) Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
9) W razie stwierdzenia przez Zamawiającego w trakcie odbioru niezgodności asortymentu z zamówieniem, co do ilości lub jakości środków spożywczych, Wykonawca zobowiązany jest w tym samym dniu dostarczyć na własny koszt i ryzyko brakujące środki spożywcze i/lub wymienić wadliwy asortyment na nowy wolny od wad. Zamawiający może wyznaczyć inny termin dostawy reklamowanego, brakującego lub niezgodnego z zamówieniem środka spożywczego.
10) Potwierdzenie odbioru dostawy przez Zamawiającego nastąpi po dostarczeniu przez Wykonawcę brakującego lub wolnego od wad środka spożywczego. Zamawiający przyjmie fakturę VAT dopiero po dostarczeniu artykułów spożywczych zgodnych z zamówieniem.
10. Wszystkie produkty muszą być najwyższej jakości, tj:
Artykuły spożywcze i przyprawy - zapach świeży po otwarciu produktów, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty gotowane sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni, mętnej konsystencji.
Owoce i warzywa mrożone - bez uszkodzeń, odpowiednio mrożone.
Mięso, wędliny , drób - barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, soczyste, barwa, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu, wędliny konsystencja ścisła, barwa na przekroju jasno różowa, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa peklowanego, parzonego i użytych przypraw, dopuszczalne pojedyncze skupiska galarety.
Owoce i warzywa świeże - powinny być nie zwiędnięte, skorupka twarda, bez uszkodzeń zewnętrznych, owoce kulisto-stożkowate, dopuszcza nieregularne, intensywnie kolor, skóra gładka, tłustawa, lśniąca, miąższ mają zielonkawobiały, soczysty.
Warzywa korzenne- korzenie powinny być jędrne, nie popękane, nie sparciałe, bez uszkodzeń przez szkodniki, bez plam. Warzywa- klasy pierwszej, nie powinny być zaparzone, zamarznięte, zapleśniałe, Fasola- nasiona nie powinny być zbutwiałe, spleśniałe;
Owoce, warzywa liściaste – bez plam, zdrowe, bez uszkodzeń.
Ziemniaki-powinny być zdrowe, kształtne, suche, czyste bez ziemi, piasku, nieuszkodzone, jednolitej odmiany, kształt owalny, bez oznak zgnilizny.
Jaja - świeże, czyste, które nie mają uszkodzonej skorupki.
Nabiał - świeżość, dobry smak po otwarciu produktów, niezbrylone sery naturalne, gęste jogurty. Oleje, tłuszcze zwierzęce i roślinne -olej przejrzysty, tłuszcze dobrej jakości nie zjełczałe.
Napoje - soki bez dodatku cukrów, zdrowe owocowe różne smaki.
Makarony - sporządzone z najwyższej jakości mąki, zawiera pszenice durum, po ugotowaniu nie skleja się, jest twardy i sprężysty, zachowuje naturalny, zapach i kolor,
Mąka - sypka konsystencja, drobna granulacja, czysta.
Ryby świeże, mrożone - odpowiednio całe, zapach smak świeży, po odmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP.
Pieczywo chrupkie, świeże, niegumiaste.
13. W przypadku dostarczenia zamówionego towaru niezgodnego z zamówieniem lub niewłaściwej jakości lub niedostarczenia towaru, a także niedokonania niezwłocznej jego wymiany na towar właściwy we wskazanym terminie, pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego, Zamawiający ma prawo dokonania zakupu zamówionego towaru w dowolnej jednostce handlowej. Koszty powstałe z tego tytułu obciążają wykonawcę.
14. Do każdej dostawy Wykonawca dołączy WZ lub Fakturę.
15. Od momentu dostawy towaru Zamawiającemu, koszty w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia (w tym koszty przechowywania, koszty przetworzenia, koszty wywozu odpadów) są kosztami Zamawiającego.
16. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
17. Zamawiający informuje, że ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem nazw własnych poszczególnych produktów, to należy przyjąć, że ma to na celu określenie wymaganych minimalnych parametrów jakościowych. Oznacza to, że dopuszcza się zaoferowanie wyrobów „równoważnych” tj. o parametrach nie gorszych niż opisywane, spełniających wymagania jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji niniejszego postępowania.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za artykuł równoważny Zamawiający uzna jedynie taki, który ma tożsame lub nie gorsze parametry jakościowe, smakowe i użytkowe w stosunku do zamawianego. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje artykuł równoważny, informacja o tym musi znaleźć się w ofercie.
15870000-7 - Przyprawy i przyprawy korzenne
15500000-3 - Produkty mleczarskie
15331170-9 - Warzywa mrożone
15220000-6 - Ryby mrożone, filety rybne i pozostałe mięso ryb
15894300-4 - Dania gotowe
15811000-6 - Pieczywo
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
Część II
MIĘSO, WĘDLINY, DRÓB
3. Przedmiot zamówienia został określony w załączniku do Formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – Formularzu kalkulacyjno-cenowym.
4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (na poszczególne części zamówienia). Jeden wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części. Nie dopuszcza się składania ofert, które nie obejmują wszystkich pozycji danej części Zamówienia.
5. Ilość poszczególnego rodzaju asortymentu, wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia
określa Formularz kalkulacyjno-cenowy, stanowiący załącznik do Formularza ofertowego.
6. Podane w Formularzu kalkulacyjno-cenowym ilości są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu przedmiotowego i ilościowego zamówień, a tym samym mniejszej ilości produktów niż wskazana w Formularzu asortymentowo-cenowym z uwagi na zmiany ilości żywionych osób. Zamawiający zobowiązuje się do zlecenia dostaw w przedmiocie zamówienia do wysokości min. 70 % wartości brutto zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zamówienia przez Zamawiającego mniejszej ilości produktów niż określona w formularzu asortymentowo-cenowym.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w okresie przerwy wakacyjnej /lub w przypadku zamknięcia szkoły z powodu np. pandemii COVID- 19, lub innych nieprzewidzianych na dzień wszczęcia postępowania sytuacji.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć ilościowych między pozycjami zawartymi w formularzu kalkulacyjno-cenowym w ramach danej części zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić formularz kalkulacyjno – cenowy poprzez wskazanie w jego treści cen jednostkowych poszczególnych artykułów żywnościowych i złożyć go wraz z ofertą.
Formularz kalkulacyjno-cenowy przedstawia ilość asortymentu, jako szacunkowe odniesienie do planowanych zakupów. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania cen, które wskaże w formularzu kalkulacyjno – cenowym przez cały okres trwania Umowy.
9. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia specjalistycznym środkiem transportu przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami i decyzją właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, stwierdzającą spełnienie warunków do higienicznego przewozu określonych produktów spożywczych, na własny koszt w terminach, asortymencie i ilościach zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego,
2) Wykonawca zabezpieczy należycie towar na czas przewozu (opakowania, pojemniki przystosowane do przewozu danego asortymentu) i ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę i jakość dostarczanego towaru,
3) Opakowania będą wypożyczone Zamawiającemu nieodpłatnie lub zostaną wliczone w cenę towaru,
4) Koszty przewozu, zabezpieczenia towaru i ubezpieczenia na czas przewozu ponosi Wykonawca,
5) Towar musi być świeży, I gatunku, najwyższej jakości dopuszczony do obrotu zgodnie
z obowiązującymi normami, atestami, terminami przydatności do spożycia, którego termin ważności upływa nie wcześniej niż 5 dni po dacie dostawy, z nienaruszonymi cechami pierwotnymi opakowania - w tym szczególnie towar spełniający wymogi Polskiej Normy, wymogi określone w ustawie,
6) Dostawy przedmiotu zamówienia będą odbywały się partiami - od poniedziałku do piątku, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Upoważniony przez Zamawiającego pracownik będzie dokonywał zamówienia telefonicznie (sporządzając notatkę z tej czynności) lub pisemnie (wysyłając zamówienie na wskazany przez wykonawcę adres mailowy) najpóźniej do godziny 15.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień dostawy.
7) Towar musi zostać dostarczony do siedziby Zamawiającego w godzinach od 7.00 do 8.30 codziennie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni, w których stołówka szkolna nie wydaje obiadów), własnym transportem, na własny koszt i własne ryzyko.
Za dostarczenie towarów do magazynu szkoły oferta wykonawcy otrzyma w kryterium oceny ofert „sposób dostawy” 40 pkt, natomiast za dostarczenie towaru na parter budynku, w którym mieści się siedziba szkoły, w tym kryterium oferta wykonawcy otrzyma 0 pkt.
8) Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
9) W razie stwierdzenia przez Zamawiającego w trakcie odbioru niezgodności asortymentu z zamówieniem, co do ilości lub jakości środków spożywczych, Wykonawca zobowiązany jest w tym samym dniu dostarczyć na własny koszt i ryzyko brakujące środki spożywcze i/lub wymienić wadliwy asortyment na nowy wolny od wad. Zamawiający może wyznaczyć inny termin dostawy reklamowanego, brakującego lub niezgodnego z zamówieniem środka spożywczego.
10) Potwierdzenie odbioru dostawy przez Zamawiającego nastąpi po dostarczeniu przez Wykonawcę brakującego lub wolnego od wad środka spożywczego. Zamawiający przyjmie fakturę VAT dopiero po dostarczeniu artykułów spożywczych zgodnych z zamówieniem.
10. Wszystkie produkty muszą być najwyższej jakości, tj:
Artykuły spożywcze i przyprawy - zapach świeży po otwarciu produktów, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty gotowane sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni, mętnej konsystencji.
Owoce i warzywa mrożone - bez uszkodzeń, odpowiednio mrożone.
Mięso, wędliny , drób - barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, soczyste, barwa, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu, wędliny konsystencja ścisła, barwa na przekroju jasno różowa, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa peklowanego, parzonego i użytych przypraw, dopuszczalne pojedyncze skupiska galarety.
Owoce i warzywa świeże - powinny być nie zwiędnięte, skorupka twarda, bez uszkodzeń zewnętrznych, owoce kulisto-stożkowate, dopuszcza nieregularne, intensywnie kolor, skóra gładka, tłustawa, lśniąca, miąższ mają zielonkawobiały, soczysty.
Warzywa korzenne- korzenie powinny być jędrne, nie popękane, nie sparciałe, bez uszkodzeń przez szkodniki, bez plam. Warzywa- klasy pierwszej, nie powinny być zaparzone, zamarznięte, zapleśniałe, Fasola- nasiona nie powinny być zbutwiałe, spleśniałe;
Owoce, warzywa liściaste – bez plam, zdrowe, bez uszkodzeń.
Ziemniaki-powinny być zdrowe, kształtne, suche, czyste bez ziemi, piasku, nieuszkodzone, jednolitej odmiany, kształt owalny, bez oznak zgnilizny.
Jaja - świeże, czyste, które nie mają uszkodzonej skorupki.
Nabiał - świeżość, dobry smak po otwarciu produktów, niezbrylone sery naturalne, gęste jogurty. Oleje, tłuszcze zwierzęce i roślinne -olej przejrzysty, tłuszcze dobrej jakości nie zjełczałe.
Napoje - soki bez dodatku cukrów, zdrowe owocowe różne smaki.
Makarony - sporządzone z najwyższej jakości mąki, zawiera pszenice durum, po ugotowaniu nie skleja się, jest twardy i sprężysty, zachowuje naturalny, zapach i kolor,
Mąka - sypka konsystencja, drobna granulacja, czysta.
Ryby świeże, mrożone - odpowiednio całe, zapach smak świeży, po odmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP.
Pieczywo chrupkie, świeże, niegumiaste.
12. Każdy oferowany artykuł powinien być oznakowany etykietą zawierającą następujące dane: nazwa środka spożywczego, nazwa producenta, wykaz składników występujących w środku spożywczym, termin przydatności do spożycia.
13. W przypadku dostarczenia zamówionego towaru niezgodnego z zamówieniem lub niewłaściwej jakości lub niedostarczenia towaru, a także niedokonania niezwłocznej jego wymiany na towar właściwy we wskazanym terminie, pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego, Zamawiający ma prawo dokonania zakupu zamówionego towaru w dowolnej jednostce handlowej. Koszty powstałe z tego tytułu obciążają wykonawcę.
14. Do każdej dostawy Wykonawca dołączy WZ lub Fakturę.
15. Od momentu dostawy towaru Zamawiającemu, koszty w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia (w tym koszty przechowywania, koszty przetworzenia, koszty wywozu odpadów) są kosztami Zamawiającego.
16. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
17. Zamawiający informuje, że ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem nazw własnych poszczególnych produktów, to należy przyjąć, że ma to na celu określenie wymaganych minimalnych parametrów jakościowych. Oznacza to, że dopuszcza się zaoferowanie wyrobów „równoważnych” tj. o parametrach nie gorszych niż opisywane, spełniających wymagania jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji niniejszego postępowania.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za artykuł równoważny Zamawiający uzna jedynie taki, który ma tożsame lub nie gorsze parametry jakościowe, smakowe i użytkowe w stosunku do zamawianego. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje artykuł równoważny, informacja o tym musi znaleźć się w ofercie.
15112000-6 - Drób
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
Część III WARZYWA I OWOCE ŚWIEŻE
3. Przedmiot zamówienia został określony w załączniku do Formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – Formularzu kalkulacyjno-cenowym.
4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (na poszczególne części zamówienia). Jeden wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części. Nie dopuszcza się składania ofert, które nie obejmują wszystkich pozycji danej części Zamówienia.
5. Ilość poszczególnego rodzaju asortymentu, wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia
określa Formularz kalkulacyjno-cenowy, stanowiący załącznik do Formularza ofertowego.
6. Podane w Formularzu kalkulacyjno-cenowym ilości są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu przedmiotowego i ilościowego zamówień, a tym samym mniejszej ilości produktów niż wskazana w Formularzu asortymentowo-cenowym z uwagi na zmiany ilości żywionych osób. Zamawiający zobowiązuje się do zlecenia dostaw w przedmiocie zamówienia do wysokości min. 70 % wartości brutto zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zamówienia przez Zamawiającego mniejszej ilości produktów niż określona w formularzu asortymentowo-cenowym.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w okresie przerwy wakacyjnej /lub w przypadku zamknięcia szkoły z powodu np. pandemii COVID- 19, lub innych nieprzewidzianych na dzień wszczęcia postępowania sytuacji.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć ilościowych między pozycjami zawartymi w formularzu kalkulacyjno-cenowym w ramach danej części zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić formularz kalkulacyjno – cenowy poprzez wskazanie w jego treści cen jednostkowych poszczególnych artykułów żywnościowych i złożyć go wraz z ofertą.
Formularz kalkulacyjno-cenowy przedstawia ilość asortymentu, jako szacunkowe odniesienie do planowanych zakupów. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania cen, które wskaże w formularzu kalkulacyjno – cenowym przez cały okres trwania Umowy.
9. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia specjalistycznym środkiem transportu przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami i decyzją właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, stwierdzającą spełnienie warunków do higienicznego przewozu określonych produktów spożywczych, na własny koszt w terminach, asortymencie i ilościach zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego,
2) Wykonawca zabezpieczy należycie towar na czas przewozu (opakowania, pojemniki przystosowane do przewozu danego asortymentu) i ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę i jakość dostarczanego towaru,
3) Opakowania będą wypożyczone Zamawiającemu nieodpłatnie lub zostaną wliczone w cenę towaru,
4) Koszty przewozu, zabezpieczenia towaru i ubezpieczenia na czas przewozu ponosi Wykonawca,
5) Towar musi być świeży, I gatunku, najwyższej jakości dopuszczony do obrotu zgodnie
z obowiązującymi normami, atestami, terminami przydatności do spożycia, którego termin ważności upływa nie wcześniej niż 5 dni po dacie dostawy, z nienaruszonymi cechami pierwotnymi opakowania - w tym szczególnie towar spełniający wymogi Polskiej Normy, wymogi określone w ustawie,
6) Dostawy przedmiotu zamówienia będą odbywały się partiami - od poniedziałku do piątku, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Upoważniony przez Zamawiającego pracownik będzie dokonywał zamówienia telefonicznie (sporządzając notatkę z tej czynności) lub pisemnie (wysyłając zamówienie na wskazany przez wykonawcę adres mailowy) najpóźniej do godziny 15.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień dostawy.
7) Towar musi zostać dostarczony do siedziby Zamawiającego w godzinach od 7.00 do 8.30 codziennie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni, w których stołówka szkolna nie wydaje obiadów), własnym transportem, na własny koszt i własne ryzyko.
Za dostarczenie towarów do magazynu szkoły oferta wykonawcy otrzyma w kryterium oceny ofert „sposób dostawy” 40 pkt, natomiast za dostarczenie towaru na parter budynku, w którym mieści się siedziba szkoły, w tym kryterium oferta wykonawcy otrzyma 0 pkt.
8) Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
9) W razie stwierdzenia przez Zamawiającego w trakcie odbioru niezgodności asortymentu z zamówieniem, co do ilości lub jakości środków spożywczych, Wykonawca zobowiązany jest w tym samym dniu dostarczyć na własny koszt i ryzyko brakujące środki spożywcze i/lub wymienić wadliwy asortyment na nowy wolny od wad. Zamawiający może wyznaczyć inny termin dostawy reklamowanego, brakującego lub niezgodnego z zamówieniem środka spożywczego.
10) Potwierdzenie odbioru dostawy przez Zamawiającego nastąpi po dostarczeniu przez Wykonawcę brakującego lub wolnego od wad środka spożywczego. Zamawiający przyjmie fakturę VAT dopiero po dostarczeniu artykułów spożywczych zgodnych z zamówieniem.
10. Wszystkie produkty muszą być najwyższej jakości, tj:
Artykuły spożywcze i przyprawy - zapach świeży po otwarciu produktów, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty gotowane sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni, mętnej konsystencji.
Owoce i warzywa mrożone - bez uszkodzeń, odpowiednio mrożone.
Mięso, wędliny , drób - barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, soczyste, barwa, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu, wędliny konsystencja ścisła, barwa na przekroju jasno różowa, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa peklowanego, parzonego i użytych przypraw, dopuszczalne pojedyncze skupiska galarety.
Owoce i warzywa świeże - powinny być nie zwiędnięte, skorupka twarda, bez uszkodzeń zewnętrznych, owoce kulisto-stożkowate, dopuszcza nieregularne, intensywnie kolor, skóra gładka, tłustawa, lśniąca, miąższ mają zielonkawobiały, soczysty.
Warzywa korzenne- korzenie powinny być jędrne, nie popękane, nie sparciałe, bez uszkodzeń przez szkodniki, bez plam. Warzywa- klasy pierwszej, nie powinny być zaparzone, zamarznięte, zapleśniałe, Fasola- nasiona nie powinny być zbutwiałe, spleśniałe;
Owoce, warzywa liściaste – bez plam, zdrowe, bez uszkodzeń.
Ziemniaki-powinny być zdrowe, kształtne, suche, czyste bez ziemi, piasku, nieuszkodzone, jednolitej odmiany, kształt owalny, bez oznak zgnilizny.
Jaja - świeże, czyste, które nie mają uszkodzonej skorupki.
Nabiał - świeżość, dobry smak po otwarciu produktów, niezbrylone sery naturalne, gęste jogurty. Oleje, tłuszcze zwierzęce i roślinne -olej przejrzysty, tłuszcze dobrej jakości nie zjełczałe.
Napoje - soki bez dodatku cukrów, zdrowe owocowe różne smaki.
Makarony - sporządzone z najwyższej jakości mąki, zawiera pszenice durum, po ugotowaniu nie skleja się, jest twardy i sprężysty, zachowuje naturalny, zapach i kolor,
Mąka - sypka konsystencja, drobna granulacja, czysta.
Ryby świeże, mrożone - odpowiednio całe, zapach smak świeży, po odmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP.
Pieczywo chrupkie, świeże, niegumiaste.
12. Każdy oferowany artykuł powinien być oznakowany etykietą zawierającą następujące dane: nazwa środka spożywczego, nazwa producenta, wykaz składników występujących w środku spożywczym, termin przydatności do spożycia.
13. W przypadku dostarczenia zamówionego towaru niezgodnego z zamówieniem lub niewłaściwej jakości lub niedostarczenia towaru, a także niedokonania niezwłocznej jego wymiany na towar właściwy we wskazanym terminie, pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego, Zamawiający ma prawo dokonania zakupu zamówionego towaru w dowolnej jednostce handlowej. Koszty powstałe z tego tytułu obciążają wykonawcę.
14. Do każdej dostawy Wykonawca dołączy WZ lub Fakturę.
15. Od momentu dostawy towaru Zamawiającemu, koszty w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia (w tym koszty przechowywania, koszty przetworzenia, koszty wywozu odpadów) są kosztami Zamawiającego.
16. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
17. Zamawiający informuje, że ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem nazw własnych poszczególnych produktów, to należy przyjąć, że ma to na celu określenie wymaganych minimalnych parametrów jakościowych. Oznacza to, że dopuszcza się zaoferowanie wyrobów „równoważnych” tj. o parametrach nie gorszych niż opisywane, spełniających wymagania jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji niniejszego postępowania.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za artykuł równoważny Zamawiający uzna jedynie taki, który ma tożsame lub nie gorsze parametry jakościowe, smakowe i użytkowe w stosunku do zamawianego. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje artykuł równoważny, informacja o tym musi znaleźć się w ofercie.
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
Część IV RYBY ŚWIEŻE
3. Przedmiot zamówienia został określony w załączniku do Formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – Formularzu kalkulacyjno-cenowym.
4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (na poszczególne części zamówienia). Jeden wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części. Nie dopuszcza się składania ofert, które nie obejmują wszystkich pozycji danej części Zamówienia.
5. Ilość poszczególnego rodzaju asortymentu, wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia
określa Formularz kalkulacyjno-cenowy, stanowiący załącznik do Formularza ofertowego.
6. Podane w Formularzu kalkulacyjno-cenowym ilości są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu przedmiotowego i ilościowego zamówień, a tym samym mniejszej ilości produktów niż wskazana w Formularzu asortymentowo-cenowym z uwagi na zmiany ilości żywionych osób. Zamawiający zobowiązuje się do zlecenia dostaw w przedmiocie zamówienia do wysokości min. 70 % wartości brutto zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zamówienia przez Zamawiającego mniejszej ilości produktów niż określona w formularzu asortymentowo-cenowym.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w okresie przerwy wakacyjnej /lub w przypadku zamknięcia szkoły z powodu np. pandemii COVID- 19, lub innych nieprzewidzianych na dzień wszczęcia postępowania sytuacji.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć ilościowych między pozycjami zawartymi w formularzu kalkulacyjno-cenowym w ramach danej części zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić formularz kalkulacyjno – cenowy poprzez wskazanie w jego treści cen jednostkowych poszczególnych artykułów żywnościowych i złożyć go wraz z ofertą.
Formularz kalkulacyjno-cenowy przedstawia ilość asortymentu, jako szacunkowe odniesienie do planowanych zakupów. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania cen, które wskaże w formularzu kalkulacyjno – cenowym przez cały okres trwania Umowy.
9. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia specjalistycznym środkiem transportu przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami i decyzją właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, stwierdzającą spełnienie warunków do higienicznego przewozu określonych produktów spożywczych, na własny koszt w terminach, asortymencie i ilościach zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego,
2) Wykonawca zabezpieczy należycie towar na czas przewozu (opakowania, pojemniki przystosowane do przewozu danego asortymentu) i ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę i jakość dostarczanego towaru,
3) Opakowania będą wypożyczone Zamawiającemu nieodpłatnie lub zostaną wliczone w cenę towaru,
4) Koszty przewozu, zabezpieczenia towaru i ubezpieczenia na czas przewozu ponosi Wykonawca,
5) Towar musi być świeży, I gatunku, najwyższej jakości dopuszczony do obrotu zgodnie
z obowiązującymi normami, atestami, terminami przydatności do spożycia, którego termin ważności upływa nie wcześniej niż 5 dni po dacie dostawy, z nienaruszonymi cechami pierwotnymi opakowania - w tym szczególnie towar spełniający wymogi Polskiej Normy, wymogi określone w ustawie,
6) Dostawy przedmiotu zamówienia będą odbywały się partiami - od poniedziałku do piątku, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Upoważniony przez Zamawiającego pracownik będzie dokonywał zamówienia telefonicznie (sporządzając notatkę z tej czynności) lub pisemnie (wysyłając zamówienie na wskazany przez wykonawcę adres mailowy) najpóźniej do godziny 15.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień dostawy.
7) Towar musi zostać dostarczony do siedziby Zamawiającego w godzinach od 7.00 do 8.30 codziennie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni, w których stołówka szkolna nie wydaje obiadów), własnym transportem, na własny koszt i własne ryzyko.
Za dostarczenie towarów do magazynu szkoły oferta wykonawcy otrzyma w kryterium oceny ofert „sposób dostawy” 40 pkt, natomiast za dostarczenie towaru na parter budynku, w którym mieści się siedziba szkoły, w tym kryterium oferta wykonawcy otrzyma 0 pkt.
8) Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
9) W razie stwierdzenia przez Zamawiającego w trakcie odbioru niezgodności asortymentu z zamówieniem, co do ilości lub jakości środków spożywczych, Wykonawca zobowiązany jest w tym samym dniu dostarczyć na własny koszt i ryzyko brakujące środki spożywcze i/lub wymienić wadliwy asortyment na nowy wolny od wad. Zamawiający może wyznaczyć inny termin dostawy reklamowanego, brakującego lub niezgodnego z zamówieniem środka spożywczego.
10) Potwierdzenie odbioru dostawy przez Zamawiającego nastąpi po dostarczeniu przez Wykonawcę brakującego lub wolnego od wad środka spożywczego. Zamawiający przyjmie fakturę VAT dopiero po dostarczeniu artykułów spożywczych zgodnych z zamówieniem.
10. Wszystkie produkty muszą być najwyższej jakości, tj:
Artykuły spożywcze i przyprawy - zapach świeży po otwarciu produktów, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty gotowane sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni, mętnej konsystencji.
Owoce i warzywa mrożone - bez uszkodzeń, odpowiednio mrożone.
Mięso, wędliny , drób - barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, soczyste, barwa, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu, wędliny konsystencja ścisła, barwa na przekroju jasno różowa, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa peklowanego, parzonego i użytych przypraw, dopuszczalne pojedyncze skupiska galarety.
Owoce i warzywa świeże - powinny być nie zwiędnięte, skorupka twarda, bez uszkodzeń zewnętrznych, owoce kulisto-stożkowate, dopuszcza nieregularne, intensywnie kolor, skóra gładka, tłustawa, lśniąca, miąższ mają zielonkawobiały, soczysty.
Warzywa korzenne- korzenie powinny być jędrne, nie popękane, nie sparciałe, bez uszkodzeń przez szkodniki, bez plam. Warzywa- klasy pierwszej, nie powinny być zaparzone, zamarznięte, zapleśniałe, Fasola- nasiona nie powinny być zbutwiałe, spleśniałe;
Owoce, warzywa liściaste – bez plam, zdrowe, bez uszkodzeń.
Ziemniaki-powinny być zdrowe, kształtne, suche, czyste bez ziemi, piasku, nieuszkodzone, jednolitej odmiany, kształt owalny, bez oznak zgnilizny.
Jaja - świeże, czyste, które nie mają uszkodzonej skorupki.
Nabiał - świeżość, dobry smak po otwarciu produktów, niezbrylone sery naturalne, gęste jogurty. Oleje, tłuszcze zwierzęce i roślinne -olej przejrzysty, tłuszcze dobrej jakości nie zjełczałe.
Napoje - soki bez dodatku cukrów, zdrowe owocowe różne smaki.
Makarony - sporządzone z najwyższej jakości mąki, zawiera pszenice durum, po ugotowaniu nie skleja się, jest twardy i sprężysty, zachowuje naturalny, zapach i kolor,
Mąka - sypka konsystencja, drobna granulacja, czysta.
Ryby świeże, mrożone - odpowiednio całe, zapach smak świeży, po odmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP.
Pieczywo chrupkie, świeże, niegumiaste.
12. Każdy oferowany artykuł powinien być oznakowany etykietą zawierającą następujące dane: nazwa środka spożywczego, nazwa producenta, wykaz składników występujących w środku spożywczym, termin przydatności do spożycia.
13. W przypadku dostarczenia zamówionego towaru niezgodnego z zamówieniem lub niewłaściwej jakości lub niedostarczenia towaru, a także niedokonania niezwłocznej jego wymiany na towar właściwy we wskazanym terminie, pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego, Zamawiający ma prawo dokonania zakupu zamówionego towaru w dowolnej jednostce handlowej. Koszty powstałe z tego tytułu obciążają wykonawcę.
14. Do każdej dostawy Wykonawca dołączy WZ lub Fakturę.
15. Od momentu dostawy towaru Zamawiającemu, koszty w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia (w tym koszty przechowywania, koszty przetworzenia, koszty wywozu odpadów) są kosztami Zamawiającego.
16. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
17. Zamawiający informuje, że ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem nazw własnych poszczególnych produktów, to należy przyjąć, że ma to na celu określenie wymaganych minimalnych parametrów jakościowych. Oznacza to, że dopuszcza się zaoferowanie wyrobów „równoważnych” tj. o parametrach nie gorszych niż opisywane, spełniających wymagania jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji niniejszego postępowania.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za artykuł równoważny Zamawiający uzna jedynie taki, który ma tożsame lub nie gorsze parametry jakościowe, smakowe i użytkowe w stosunku do zamawianego. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje artykuł równoważny, informacja o tym musi znaleźć się w ofercie.
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
2. Część V: ZIEMNIAKI
3. Przedmiot zamówienia został określony w załączniku do Formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ – Formularzu kalkulacyjno-cenowym.
4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (na poszczególne części zamówienia). Jeden wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części. Nie dopuszcza się składania ofert, które nie obejmują wszystkich pozycji danej części Zamówienia.
5. Ilość poszczególnego rodzaju asortymentu, wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia
określa Formularz kalkulacyjno-cenowy, stanowiący załącznik do Formularza ofertowego.
6. Podane w Formularzu kalkulacyjno-cenowym ilości są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia zakresu przedmiotowego i ilościowego zamówień, a tym samym mniejszej ilości produktów niż wskazana w Formularzu asortymentowo-cenowym z uwagi na zmiany ilości żywionych osób. Zamawiający zobowiązuje się do zlecenia dostaw w przedmiocie zamówienia do wysokości min. 70 % wartości brutto zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zamówienia przez Zamawiającego mniejszej ilości produktów niż określona w formularzu asortymentowo-cenowym.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w okresie przerwy wakacyjnej /lub w przypadku zamknięcia szkoły z powodu np. pandemii COVID- 19, lub innych nieprzewidzianych na dzień wszczęcia postępowania sytuacji.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania przesunięć ilościowych między pozycjami zawartymi w formularzu kalkulacyjno-cenowym w ramach danej części zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest uzupełnić formularz kalkulacyjno – cenowy poprzez wskazanie w jego treści cen jednostkowych poszczególnych artykułów żywnościowych i złożyć go wraz z ofertą.
Formularz kalkulacyjno-cenowy przedstawia ilość asortymentu, jako szacunkowe odniesienie do planowanych zakupów. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania cen, które wskaże w formularzu kalkulacyjno – cenowym przez cały okres trwania Umowy.
9. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia specjalistycznym środkiem transportu przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami i decyzją właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, stwierdzającą spełnienie warunków do higienicznego przewozu określonych produktów spożywczych, na własny koszt w terminach, asortymencie i ilościach zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego,
2) Wykonawca zabezpieczy należycie towar na czas przewozu (opakowania, pojemniki przystosowane do przewozu danego asortymentu) i ponosi całkowitą odpowiedzialność za dostawę i jakość dostarczanego towaru,
3) Opakowania będą wypożyczone Zamawiającemu nieodpłatnie lub zostaną wliczone w cenę towaru,
4) Koszty przewozu, zabezpieczenia towaru i ubezpieczenia na czas przewozu ponosi Wykonawca,
5) Towar musi być świeży, I gatunku, najwyższej jakości dopuszczony do obrotu zgodnie
z obowiązującymi normami, atestami, terminami przydatności do spożycia, którego termin ważności upływa nie wcześniej niż 5 dni po dacie dostawy, z nienaruszonymi cechami pierwotnymi opakowania - w tym szczególnie towar spełniający wymogi Polskiej Normy, wymogi określone w ustawie,
6) Dostawy przedmiotu zamówienia będą odbywały się partiami - od poniedziałku do piątku, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Upoważniony przez Zamawiającego pracownik będzie dokonywał zamówienia telefonicznie (sporządzając notatkę z tej czynności) lub pisemnie (wysyłając zamówienie na wskazany przez wykonawcę adres mailowy) najpóźniej do godziny 15.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień dostawy.
7) Towar musi zostać dostarczony do siedziby Zamawiającego w godzinach od 7.00 do 8.30 codziennie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni, w których stołówka szkolna nie wydaje obiadów), własnym transportem, na własny koszt i własne ryzyko.
Za dostarczenie towarów do magazynu szkoły oferta wykonawcy otrzyma w kryterium oceny ofert „sposób dostawy” 40 pkt, natomiast za dostarczenie towaru na parter budynku, w którym mieści się siedziba szkoły, w tym kryterium oferta wykonawcy otrzyma 0 pkt.
8) Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
9) W razie stwierdzenia przez Zamawiającego w trakcie odbioru niezgodności asortymentu z zamówieniem, co do ilości lub jakości środków spożywczych, Wykonawca zobowiązany jest w tym samym dniu dostarczyć na własny koszt i ryzyko brakujące środki spożywcze i/lub wymienić wadliwy asortyment na nowy wolny od wad. Zamawiający może wyznaczyć inny termin dostawy reklamowanego, brakującego lub niezgodnego z zamówieniem środka spożywczego.
10) Potwierdzenie odbioru dostawy przez Zamawiającego nastąpi po dostarczeniu przez Wykonawcę brakującego lub wolnego od wad środka spożywczego. Zamawiający przyjmie fakturę VAT dopiero po dostarczeniu artykułów spożywczych zgodnych z zamówieniem.
10. Wszystkie produkty muszą być najwyższej jakości, tj:
Artykuły spożywcze i przyprawy - zapach świeży po otwarciu produktów, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty gotowane sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni, mętnej konsystencji.
Owoce i warzywa mrożone - bez uszkodzeń, odpowiednio mrożone.
Mięso, wędliny , drób - barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, soczyste, barwa, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu, wędliny konsystencja ścisła, barwa na przekroju jasno różowa, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa peklowanego, parzonego i użytych przypraw, dopuszczalne pojedyncze skupiska galarety.
Owoce i warzywa świeże - powinny być nie zwiędnięte, skorupka twarda, bez uszkodzeń zewnętrznych, owoce kulisto-stożkowate, dopuszcza nieregularne, intensywnie kolor, skóra gładka, tłustawa, lśniąca, miąższ mają zielonkawobiały, soczysty.
Warzywa korzenne- korzenie powinny być jędrne, nie popękane, nie sparciałe, bez uszkodzeń przez szkodniki, bez plam. Warzywa- klasy pierwszej, nie powinny być zaparzone, zamarznięte, zapleśniałe, Fasola- nasiona nie powinny być zbutwiałe, spleśniałe;
Owoce, warzywa liściaste – bez plam, zdrowe, bez uszkodzeń.
Ziemniaki-powinny być zdrowe, kształtne, suche, czyste bez ziemi, piasku, nieuszkodzone, jednolitej odmiany, kształt owalny, bez oznak zgnilizny.
Jaja - świeże, czyste, które nie mają uszkodzonej skorupki.
Nabiał - świeżość, dobry smak po otwarciu produktów, niezbrylone sery naturalne, gęste jogurty. Oleje, tłuszcze zwierzęce i roślinne -olej przejrzysty, tłuszcze dobrej jakości nie zjełczałe.
Napoje - soki bez dodatku cukrów, zdrowe owocowe różne smaki.
Makarony - sporządzone z najwyższej jakości mąki, zawiera pszenice durum, po ugotowaniu nie skleja się, jest twardy i sprężysty, zachowuje naturalny, zapach i kolor,
Mąka - sypka konsystencja, drobna granulacja, czysta.
Ryby świeże, mrożone - odpowiednio całe, zapach smak świeży, po odmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP.
Pieczywo chrupkie, świeże, niegumiaste.
12. Każdy oferowany artykuł powinien być oznakowany etykietą zawierającą następujące dane: nazwa środka spożywczego, nazwa producenta, wykaz składników występujących w środku spożywczym, termin przydatności do spożycia.
13. W przypadku dostarczenia zamówionego towaru niezgodnego z zamówieniem lub niewłaściwej jakości lub niedostarczenia towaru, a także niedokonania niezwłocznej jego wymiany na towar właściwy we wskazanym terminie, pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego, Zamawiający ma prawo dokonania zakupu zamówionego towaru w dowolnej jednostce handlowej. Koszty powstałe z tego tytułu obciążają wykonawcę.
14. Do każdej dostawy Wykonawca dołączy WZ lub Fakturę.
15. Od momentu dostawy towaru Zamawiającemu, koszty w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia (w tym koszty przechowywania, koszty przetworzenia, koszty wywozu odpadów) są kosztami Zamawiającego.
16. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
17. Zamawiający informuje, że ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem nazw własnych poszczególnych produktów, to należy przyjąć, że ma to na celu określenie wymaganych minimalnych parametrów jakościowych. Oznacza to, że dopuszcza się zaoferowanie wyrobów „równoważnych” tj. o parametrach nie gorszych niż opisywane, spełniających wymagania jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji niniejszego postępowania.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za artykuł równoważny Zamawiający uzna jedynie taki, który ma tożsame lub nie gorsze parametry jakościowe, smakowe i użytkowe w stosunku do zamawianego. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje artykuł równoważny, informacja o tym musi znaleźć się w ofercie.
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10