Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Zarządzanie zielenią miejską i cmentarzami
Zamówienia publicznego
Koszenie trawy, wycinka samosiewek z poboczy dróg, rowów i skarp na terenie Miasta Rybnika z podziałem na zadania
1.3.1 Koszenie poboczy dróg
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
Przedmiotem zamówienia jest trzykrotne koszenie trawy, wycinka samosiewek z poboczy dróg, rowów, skarp wraz z wygrabieniem i wywozem urobku (dotyczy również chodnika i jezdni) na terenie Miasta Rybnika.
Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania bioodpadów w instalacji do tego dedykowanej i posiadającej odpowiednie moce przerobowe. Wybór przedmiotowej instalacji powinien uwzględniać zasadę bliskości i efektywności. Wykonawca, który zamierza prowadzić przetwarzanie odpadów we własnym zakresie jest zobowiązany do posiadania zezwolenia na przetwarzanie odpadów (odzyskiwanie lub unieszkodliwianie), o którym mowa w art. 41.ust.1 Ustawy o odpadach. W przypadku, gdy Wykonawca zamierza przekazać odpady innemu podmiotowi w celu ich przetworzenia, powinien zawrzeć umowę z podmiotem posiadającym odpowiednie zezwolenie w tym zakresie.
Ze względu na jednakowy porost trawy zadania będą zlecane jednocześnie. Koszenie należy wykonywać w taki sposób, aby powierzchnia całej połaci trawy była równej wysokości. Czas od rozpoczęcia koszenia trawy na konkretnym odcinku drogi do jego zakończenia powinien być maksymalnie skrócony tj. dokoszenie drobnych fragmentów, które nie mogą być skoszone inaczej niż ręcznie musi być wykonane natychmiast po przejeździe sprzętu, nie później niż 24 godziny od zakończenia koszenia konkretnego odcinka drogi, natomiast wygrabienie i wywóz urobku z terenu skoszonego nie później niż 48 godzin od zakończenia koszenia. Wymagane jest na tyle staranne wykoszenie, by po zakończeniu prac nie były widoczne granice poszczególnych przejazdów sprzętu
(w postaci wąskich pasów z wyrośniętą trawą). Zaleganie urobku przeznaczonego do wygrabienia
i wywiezienia oraz niewykoszenie i pozostawienie fragmentów nieskoszonych jest niedopuszczalne powyżej określonego czasu.
Podczas koszenia w obrębie drzew i krzewów należy ze szczególną ostrożnością kierować sprzętem w taki sposób, by nie spowodować uszkodzenia opalikowania, uszkodzeń pni drzew, koron drzew oraz krzewów. Każdorazowe uszkodzenie pni drzew skutkować będzie koniecznością wykonania przez Wykonawcę obsadzeń rekompensujących – zamiennych o parametrach tożsamych z parametrami uszkodzonego drzewa. To samo dotyczy palików. W przypadku krzewów wymiana roślin na nowe wymagana będzie przy uszkodzeniu min. 25% pędów krzewu.
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie ewentualne wypadki i szkody powstałe w wyniku realizacji przedmiotu umowy. Szkody nieuznane przez ubezpieczyciela Wykonawcy, powstałe z przyczyn niewłaściwego zabezpieczenia i realizowania usługi obciążą Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót przy nieprzerwanym ruchu ulicznym, zabezpieczenia terenu na czas prowadzonych prac, zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu w czasie ich trwania, oznakowania prac zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz do prowadzenia prac w sposób ograniczający do minimum utrudnienia w ruchu.
Ewentualne zabrudzenia jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, opasek przyjezdniowych urobkiem musi być usunięte niezwłocznie, najpóźniej na koniec dnia pracy.
Wykonawca ma obowiązek przygotowania terenu przed rozpoczęciem prac, tak aby usługa przebiegała w sposób bezkolizyjny dla ludzi i sprzętu.
Niedopuszczalne jest koszenie terenu, na którym występują śmieci i rozdrabnianie ich podczas koszenia prowadzące do dodatkowego zaśmiecanie terenu.
Zgodnie z definicją „wytwórcy odpadów”, zawartą w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj.: Dz. U.2020, poz.797, j.t., ze zm), Wykonawca świadczący przedmiotową usługę (której opis zawarto powyżej), w świetle przywołanego przepisu będzie wytwórcą odpadów, powstających podczas pielęgnacji terenów zieleni, zobowiązanym do ich zagospodarowania w sposób zgodny z postanowieniami cyt. Ustawy, nie natomiast odbierającym odpady od właścicieli nieruchomości zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj.: Dz.U. 2020, poz.1439). Tym samym wykonawca zajmujący się pielęgnacją terenów zielonych, będący wytwórcą odpadów i nieprowadzący działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości nie jest zobowiązany do uzyskania wpisu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a tym samym nie jest zobowiązany do spełnienia wymogów wynikających z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Wykonawca zobowiązany jest do dnia odbioru przekazać Zamawiającemu dowód gospodarowania odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (wymienionymi powyżej) w postaci kserokopii karty przekazania odpadów. Dostarczenie kserokopii karty przekazania odpadu Zamawiającemu jest warunkiem niezbędnym do dokonania odbioru prac, a brak karty w dniu odbioru traktowany będzie jako opóźnienie w wykonaniu prac oraz będzie podstawą do naliczenia kary umownej. Jeśli na karcie przekazania odpadu umieszczono odpady pochodzące nie tylko z pasa drogowego, należy opisać kartę wskazując: ilość odpadów z pasa drogowego oraz z konkretnej umowy, drogi.
Podane niżej ilości powierzchni do skoszenia są orientacyjne i mogą odbiegać od faktycznych powierzchni terenu wynikających z map z uwagi na ukształtowanie i rodzaj terenu. Powierzchnie samosiewek do wycinki nie przekraczają 5% powierzchni do skoszenia. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania usługi na całym terenie przedstawionym na załączniku mapowym dla poszczególnego zadania.
Zadanie 1.
Ulica Boguszowicka obejmuje odcinek rozpoczynający się od skrzyżowania z ulicą Żorską do skrzyżowania z ulicą Gotartowicką.
Orientacyjna powierzchnia terenów do koszenia – 12 000 m².
Ulica Żorska obejmuje odcinek od ronda „Boguszowickiego” (skrzyżowanie ulic: Prosta i Boguszowicka) do końca granic miasta w kierunku Żor.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 31 100 m2.
Koszenie nie obejmuje wysp rond.
Ulica Prosta obejmuje odcinek rozpoczynający się od ronda „Meksyk” (skrzyżowanie ulic: Prosta i Harcerska) do ronda „Boguszowickie” (skrzyżowanie ulic: Prosta i Boguszowicka).
Orientacyjna powierzchnia terenów do koszenia – 28 700 m².
Koszenie nie obejmuje znajdujących się na tym odcinku wysp rond.
Ulica Kaktusowa obejmująca odcinek rozpoczynający się od ronda "Meksyk" (ul. Prosta) do ronda "Kozie Góry" (ul. Świerklańska).
Orientacyjna powierzchnia terenów do koszenia – 2 700 m².
Prace nie obejmują znajdujących się na tym odcinku wysp rond.
Na poszczególnych odcinkach mogą znajdować się następujące elementy infrastruktury drogowej: chodniki, latarnie, znaki drogowe.
Koszenie, wycinka samosiewek obejmować ma następujące obszary:
- pobocza – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów
- pobocza za chodnikami – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów za chodnik
- pobocza za barierkami ochronnymi.
- rowy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m za rowem),
- skarpy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m na skarpie)
Przedmiotem zamówienia jest trzykrotne koszenie trawy, wycinka samosiewek z poboczy dróg, rowów, skarp wraz z wygrabieniem i wywozem urobku (dotyczy również chodnika i jezdni) na terenie Miasta Rybnika. Zadanie 2.
Ulica Gliwicka obejmuje odcinek rozpoczynający się od skrzyżowania z ulicą Obwiednia Północna do skrzyżowania z ulicą Młynek.
Orientacyjna powierzchnia terenów do koszenia – 28 800 m².
Ulica Rybnicka obejmuje odcinek rozpoczynający się od skrzyżowania z ulicą Młynek do końca granic miasta w kierunku Gliwic.
Orientacyjna powierzchnia terenów do koszenia – 24 000 m².Na poszczególnych odcinkach mogą znajdować się następujące elementy infrastruktury drogowej: chodniki, latarnie, znaki drogowe.
Koszenie, wycinka samosiewek obejmować ma następujące obszary:
- pobocza – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów
- pobocza za chodnikami – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów za chodnik
- pobocza za barierkami ochronnymi.
- rowy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m za rowem),
- skarpy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m na skarpie)
Przedmiotem zamówienia jest trzykrotne koszenie trawy, wycinka samosiewek z poboczy dróg, rowów, skarp wraz z wygrabieniem i wywozem urobku (dotyczy również chodnika i jezdni) na terenie Miasta Rybnika. Zadanie 3.
Ulica Małachowskiego obejmuje odcinek rozpoczynający się od skrzyżowania z ulicą Rajską do ulicy Jastrzębskiej (przejazd kolejowy)
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 6 100 m2.
Ulica Przez Zwał obejmuje odcinek od skrzyżowania ulic Tkoczów z Kolberga do skrzyżowania z ulicą Małachowskiego.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 31 000 m2.
Ulica Tkoczów obejmuje odcinek od skrzyżowania ulic Tkoczów z Brzeziny Miejskie do skrzyżowania ulic Kolberga z Przez zwał.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 10 780 m2.Na poszczególnych odcinkach mogą znajdować się następujące elementy infrastruktury drogowej: chodniki, latarnie, znaki drogowe.
Koszenie, wycinka samosiewek obejmować ma następujące obszary:
- pobocza – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów
- pobocza za chodnikami – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów za chodnik
- pobocza za barierkami ochronnymi.
- rowy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m za rowem),
- skarpy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m na skarpie)
Przedmiotem zamówienia jest trzykrotne koszenie trawy, wycinka samosiewek z poboczy dróg, rowów, skarp wraz z wygrabieniem i wywozem urobku (dotyczy również chodnika i jezdni) na terenie Miasta Rybnika. Zadanie 4.
Ulica Niepodległości obejmuje odcinek rozpoczynający się od skrzyżowania z ulicą Wodzisławską do końca granic administracyjnych Miasta Rybnika w kierunku Jankowic.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 12 000 m2.
Ulica Wielopolska obejmuje odcinek od skrzyżowania ulic Wielopolskiej z Gliwicką do skrzyżowania ulic Wielopolskiej z Mikołowską.
Koszenie nie obejmuje wysp rond.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 22 000 m2.
Obwiednia Południowa obejmuje odcinek od ronda „Lievin” (skrzyżowanie ulic: Raciborska i Budowlanych) do ronda „Chwałowickie” (skrzyżowanie ulic: Za komendą, 3-go Maja i Chwałowicka)
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 26 700 m2.
Koszenie nie obejmuje wysp rond.Na poszczególnych odcinkach mogą znajdować się następujące elementy infrastruktury drogowej: chodniki, latarnie, znaki drogowe.
Koszenie, wycinka samosiewek obejmować ma następujące obszary:
- pobocza – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów
- pobocza za chodnikami – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów za chodnik
- pobocza za barierkami ochronnymi.
- rowy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m za rowem),
- skarpy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m na skarpie)
Przedmiotem zamówienia jest trzykrotne koszenie trawy, wycinka samosiewek z poboczy dróg, rowów, skarp wraz z wygrabieniem i wywozem urobku (dotyczy również chodnika i jezdni) na terenie Miasta Rybnika. Zadanie 5.
Ulica Wodzisławska obejmuje odcinek od ul. Leśnej do końca granic miasta w kierunku Wodzisławia.
Orientacyjna powierzchnia terenów do koszenia – 19 980 m².
Ulica Rudzka obejmuje odcinek rozpoczynający się od skrzyżowania z ulicą Jana Kotucza do końca granic miasta Rybnika w kierunku Rud.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 45 900 m².
UWAGA
Na odcinkach w rejonie zbiorników: Orzepowice, Gzel, Pniowiec (po prawej stronie jadąc od centrum miasta) znajdują się punkty pomiarowe (repery). Miejsca te należy wykosić ręcznie w celu uniknięcia zniszczenia reperów. Miejsca ich posadowienia są zaznaczone na dołączonych mapkach oraz w terenie na barierce pomarańczową farbą jak na załączonej fotografii.Na poszczególnych odcinkach mogą znajdować się następujące elementy infrastruktury drogowej: chodniki, latarnie, znaki drogowe.
Koszenie, wycinka samosiewek obejmować ma następujące obszary:
- pobocza – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów
- pobocza za chodnikami – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów za chodnik
- pobocza za barierkami ochronnymi.
- rowy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m za rowem),
- skarpy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m na skarpie)
Przedmiotem zamówienia jest trzykrotne koszenie trawy, wycinka samosiewek z poboczy dróg, rowów, skarp wraz z wygrabieniem i wywozem urobku (dotyczy również chodnika i jezdni) na terenie Miasta Rybnika. Zadanie 6.
Ulica Robotnicza obejmuje odcinek od ulicy Mikołowskiej do ronda Ukraińskiego
Orientacyjna powierzchnia terenów do koszenia – 12 500 m².
Ulica Szewczyka obejmuje odcinek od ronda Ukraińskiego do ronda Pod Zegarem
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 3 100 m2.
Koszenie nie obejmuje wysp rond.
Ulica Arki Bożka obejmuje odcinek od ulicy Robotniczej do ulicy Willowej
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 2 500 m2.
Ulica Pojdy obejmuje odcinek od ronda Ukraińskiego do granicy miasta.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 4 960 m2.
Ulica Hotelowa obejmuje odcinek od ulicy Robotniczej do ulicy Jodłowej plus boczna odnoga.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 4 950 m2.
Ulica Makowa obejmuje odcinek od ulicy Robotniczej do ulicy Hotelowej, w tym drogi przyległe (odnogi od drogi głównej)
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 1 300 m2.
Ulica Boya Żeleńskiego obejmuje odcinek od ulicy Hotelowej do ulicy Makowej
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 1 500 m2.
Ulica Leszczyńska obejmuje odcinek od ulicy Poremby do ulicy Willowej
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 2 600 m2.
Ulica Bieli obejmuje odcinek od ronda Pod Zegarem do granicy miasta.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 3 800 m2.
Koszenie nie obejmuje wysp rond.
Ulica Poremby obejmuje odcinek od ulicy Bieli do ulicy Willowej
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 3 000 m2.
Ulica Dudka obejmuje odcinek od ulicy Poremby do ulicy Bieli (łącznik pieszy)
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 2 200 m2.
Ulica Willowa obejmuje odcinek od ronda Pod Zegarem do granicy miasta.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 1 250 m2.
Ulica Sąsiedzka obejmuje odcinek od ulicy Bieli do ulicy Brzozy.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 2 900 m2.
Ulica Jodłowa obejmuje odcinek od ulicy Pojdy do granicy lasu.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 1 500 m2.Ulica Gminna obejmuje odcinek od ulicy Szewczyka do ulicy Arki Bożka.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 450 m2.
Ulica Falista obejmuje odcinek od ulicy Arki Bożka do ulicy Walecznych.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 1 050 m2.
Ulica Walecznych obejmuje odcinek od ronda Ukraińskiego do granicy miasta, w tym drogi przyległe (odnogi od drogi głównej)
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 1 200 m2.
Ulica Hanaka obejmuje odcinek od ulicy Poremby do końca (ślepa droga).
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 1 500 m2.
Ulica Brzozy obejmuje odcinek od ronda „Z zegarem” do granicy miasta.
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 800 m2.
Ulica Zofii Nałkowskiej obejmuje odcinek od ulicy Szewczyka do ulicy Księdza Jana Pojdy,
w tym drogi przyległe (odnogi od drogi głównej).
Orientacyjna powierzchnia terenu do koszenia – 500 m2.
Na poszczególnych odcinkach mogą znajdować się następujące elementy infrastruktury drogowej: chodniki, latarnie, znaki drogowe.
Koszenie, wycinka samosiewek obejmować ma następujące obszary:
- pobocza – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów
- pobocza za chodnikami – w miejscach, gdzie znajdują się zabudowania, koszenie, wycinka samosiewek do ogrodzenia posesji, w miejscach niezabudowanych - do 2 metrów za chodnik
- pobocza za barierkami ochronnymi.
- rowy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m za rowem),
- skarpy w całości, również za chodnikiem i barierkami ochronnymi (włączając 1 m na skarpie)
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b
Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c
Art. 109 ust. 1 pkt 3
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10