Budowa ogrodzenia pastwiska wraz z odłownią

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Budowa ogrodzenia pastwiska wraz z odłownią
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoPoznań
  • WojewództwoWielkopolskie
  • Rodzaj zamówieniaDostawy
  • Rodzaj zamawiającegoZamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
  • Termin składania wniosków2022-03-04
  • ZamawiającyRegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu
  • Data publikacji ogłoszenia2022-02-18
  • Numer ogłoszenia2022/BZP 00061704
TREŚĆ PRZETARGU

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Budowa ogrodzenia pastwiska wraz z odłownią

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300975927

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Henryka Dąbrowskiego 79

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-529

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.poznan@rdos.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.poznan.rdos.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ogrodzenia pastwiska wraz z odłownią

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c2568e0-90a2-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061704

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Chelonia – Program ochrony żółwia błotnego w Wielkopolsce” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 pod nr POIS.02.04.00-00-0022/18

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://popznan.rdos.gov.pl; https://miniportal.uzp.gov.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://miniportal.uzp.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu miniPortalu https://miniportal.uzp.gov.pl/, ePUAPu https://epuap.gov.pl/wps/portal
2. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy ich użyciu, opisane zostały w Regulaminie korzystania z miniPortalu dostępnym pod adresem https://miniportal.uzp.gov.pl/WarunkiUslugi.aspx oraz Regulaminie ePUAP.
3. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z miniPortalu, określone w Regulaminie miniPortalu oraz zobowiązuje się korzystając z miniPortalu przestrzegać postanowień tego regulaminu.
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia i wycofania oferty oraz do komunikacji wynosi 150 MB.
5. Za datę przekazania oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu, przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP.
6. W postępowaniu o udzielenie zamówienia korespondencja elektroniczna (inna niż oferta Wykonawcy i załączniki do oferty) odbywa się elektronicznie za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na ePUAP oraz udostępnionego przez miniPortal (Formularz do komunikacji). Korespondencja przesłana za pomocą tego formularza nie może być szyfrowana. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia (BZP).
7. Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, email: sekretariat.poznan@rdos.gov.pl
8. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na adres email sekretariat.poznan@rdos.gov.pl. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. poz. 2415 z późn. zm.).
9. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WOP.261.6.2022.DU

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa odłowni.
2. Zadanie wynika z realizacji projektu „Chelonia – Program ochrony żółwia błotnego
w Wielkopolsce” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 pod nr POIS.02.04.00-00-0022/18.
3. Lokalizacja planowanego do budowy obiektu obejmuję działkę ewidencyjną nr 192/1, obręb Drzeczkowo, gmina Osieczna, powiat leszczyński. Dokładna lokalizacja odłowni zostanie wskazana Wykonawcy przed rozpoczęciem prac montażowych w terenie.

II. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące etapy realizacji:
1. Etap I – Zakupienie całościowego materiału niezbędnego do montażu odłowni.
2. Etap II – Dostawa zakupionego materiału w miejsce montażu oraz montaż odłowni
w terenie

III. Specyfikacja przedmiotu zamówienia:
1. Parametry ogrodzenia odłowni:
a) Długość ogrodzenia odłowni ok. 104 mb.
b) Co najmniej 38 okorowanych słupków (wałki) dębowych lub robiniowych, o długości min. 230 cm i średnicy w cieńszym końcu nie mniejszej niż 12 cm, zaimpregnowanych (z użyciem ekologicznego środka konserwującego) na całej długości i opalonych (zwęglenie warstwy zewnętrznej; niedopuszczalne jest jedynie ich osmolenie) na długości 80 cm (w części wkopanej w ziemię). Słupki należy wkopać w ziemię w odległości ok. 2 m od siebie na głębokość ok. 70-80 cm (część nadziemna słupków 150 cm z tolerancją +/- 5 cm); wymagane jest stabilne zamocowanie słupków (po zamontowaniu słupki nie mogą ruszać się); maksymalny odchył słupka po wkopaniu nie może być większy niż 2,5 cm od pionu, a liczba takich słupków nie może przekraczać 5 %.
c) Ok. 416 m okorowanych żerdzi świerkowych o minimalnej średnicy w cieńszym końcu 10 cm przetartych na pół, żerdzie zostaną przybite do słupków (od strony wewnętrznej odłowni zgodnie z załączonym schematem) gwoździami ocynkowanymi co najmniej 6 calowymi, na głębokość co najmniej w 3/4 średnicy słupka, na wysokościach wskazanych przez Zamawiającego w trakcie wykonywania prac, po 4 w każdym przęśle ogrodzenia; przybite żerdzie mają wystawać co najmniej 2,5 cm poza zewnętrzną krawędź słupka.
d) 10 bram ruchomych jednoskrzydłowych (3 bramy o szerokości 1 m; 4 bramy
o szerokości 2 m; 3 bramy o szerokości 4 m), wykonanych z ocynkowanych rur stalowych o średnicy min. 3 cm pomalowanych na czarno farbą antykorozyjną, z min. 4 przęsłami poziomymi; mocowanych na zawiasach zapewniających odpowiednią nośność bram; zamykanych na zasuwy ryglowe.
e) Ok. 20 okorowanych słupków bramowych, dębowych lub robiniowych,
o długości ok. 250 cm i średnicy w cieńszym końcu nie mniejszej niż 17 cm, zaimpregnowanych (z użyciem ekologicznego środka konserwującego) na całej długości i opalonych (zwęglenie warstwy zewnętrznej; niedopuszczalne jest jedynie ich osmolenie) na długości 100 cm (w części wkopanej w ziemię). Słupki należy posadowić na głębokości 100 cm (część nadziemna słupków 150 cm z tolerancją wysokości +/- 5 cm), po zamontowaniu nie dopuszcza się odchyłu słupka od pionu (po zamontowaniu słupki nie mogą ruszać się).
f) Gwarancja na wszystkie elementy odłowni: min. 2 lata.
g) Schemat budowy odłowni przedstawia Załącznik nr 1 do OPZ.
h) Zamawiający dopuszcza możliwość modyfikacji powyższych założeń dot. budowy odłowni i zastosowania innych rozwiązań technicznych pod warunkiem posiadania przez nie parametrów nie gorszych niż wymienione w powyższej specyfikacji.

IV. Wymagania dodatkowe:
1. Wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania I etapu zamówienia zostaną zabezpieczone przez Wykonawcę dla Zamawiającego w zaproponowanej przez niego lokalizacji na jego koszt. Zamawiający dokona odbioru zakupionego sprzętu protokolarnie.
2. Wykonanie II etapu zamówienia powinno nastąpić nie wcześniej niż od 10 kwietnia 2022 r. z uwagi na opuszczanie komór lęgowych przez młode osobniki żółwia błotnego.
3. Wykonawca przystępując do realizacji II etapu zamówienia zapewnieni odpowiednie warunki transportu do miejsca montażu. Wymagane jest by nie dopuścić do uszkodzenia lub pogorszenia jakości zakupionych materiałów w trakcie transportu do miejsca dostawy.
4. Na Wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do montażu odłowni do czasu protokolarnego odebrania II etapu.
5. Prace związane z montażem odłowni będą na bieżąco nadzorowane przez przedstawiciela ze strony Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany do powiadomienia Zamawiającego o terminie rozpoczęcia prac związanych z montażem nie później niż 48 godzin przed ich rozpoczęciem.
6. Wykonawca ponosi koszty związane z zakupem materiałów, dostawą, transportem oraz wszystkie inne niezbędne koszty związane z realizacją umowy.
7. Przed złożeniem oferty zaleca się sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia

4.2.6.) Główny kod CPV: 45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

a) W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej – Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował osobą, którą skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, posiadającą doświadczenie przy realizacji/wznoszeniu co najmniej 1 konstrukcji drewnianej wykonanej w całości lub w przeważającej części z drewna (przez konstrukcje drewniane rozumie się np. ogrodzenie, obiekt małej architektury, pomost, platformę).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy:
a) Oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust.1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 poz. 369), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4
b) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego;
c) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
d) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP;
e) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
- art. 108 ust. 1 ustawy PZP,
- art. 109 ust. 1 pkt 1 i 2 lit. b i c, pkt 3,5 i 7 ustawy
(wzór załącznik nr 8 do SWZ)
f) wykaz osób, którymi dysponuje Wykonawca do spełnienia warunków udziału
w postępowaniu wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór załącznik nr 6 do SWZ).
g) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie wraz z dowodami określającymi, czy usługi wykazane na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w SWZ, zostały wykonane lub są wykonywane należycie
Dowodami potwierdzającymi czy usługi zostały wykonane należycie są:
 referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (wzór załącznik nr 7 do SWZ);
4. Wykonawca nie będzie obowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub brak podstaw wykluczenia, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia, a Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualności lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 346 oraz 2019 r. poz. 1446) lub podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP.
5. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobierze samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Do oferty Wykonawca dołączy aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 3.
2) Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2. Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnej pod rygorem nieważności poprzez sporządzenie i podpisanie przez obie strony aneksu do umowy, z zastrzeżeniem odmiennych postanowień umowy.
2. Zmiana umowy jest dopuszczalna w przypadkach i na zasadach, o których mowa w art. 455 ust. 1 ustawy PZP oraz w innych przypadkach przewidzianych niniejszą umową
3. Wykonawca, który uważa się za uprawnionego do wystąpienia z żądaniem zmiany umowy w związku z wystąpieniem okoliczności, o których mowa w niniejszym paragrafie oraz ustawie PZP, zobowiązany jest złożyć pisemny wniosek o zmianę umowy.
4. Wniosek Wykonawcy, powinien zawierać przywołanie podstawy prawnej żądania oraz zawierać uzasadnienie wniosku w oparciu o te podstawy.
5. We wniosku Wykonawca precyzyjnie określić, w jakim zakresie domaga się zmiany Umowy, przedstawiając w tym zakresie stosowne kalkulacje i obliczenia, jeśli ich wykonanie jest niezbędne do należytej oceny wniosku Wykonawcy przez Zamawiającego.
6. Niezależnie od postanowień powyższych strony przewidują, iż Umowa może ulec zmianie w zakresie:
a) wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany: stawki podatku od towarów i usług,
o ile zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę;
b) zmiany sposobu lub zakresu wykonywania umowy,
c) ograniczenia obowiązków Wykonawcy, wchodzących w zakres przedmiotowy Umowy,
d) zmiany terminów wykonywania usług lub ich części, a także zmiany terminu wykonania Umowy.
7. Strony zastrzegają możliwość zmiany treści Umowy w przypadku zaistnienia następujących okoliczności:
a) gdy zmiana postanowień umownych jest korzystna dla Zamawiającego, a konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć
w chwili zawarcia umowy i okoliczności te są niezależne od stron Umowy;
b) w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na współfinansowanie zamówienia;
c) w przypadku wystąpienia „siły wyższej” lub innego zdarzenia losowego; „Siła wyższa” oznacza wydarzenie zewnętrzne, nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, którego skutkom nie można zapobiec, występujące po podpisaniu Umowy,
a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu;
d) w przypadku zmiany stanu prawnego, który będzie wnosił nowe wymagania co do sposobu realizacji jakiegokolwiek elementu usług;
e) wystąpienie szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie prac w terenie,
f) w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 ustawy PZP.
8. Strona występująca o zmianę postanowień zawartej Umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 5 powyżej. Wniosek
o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie i zawierać:
a) opis propozycji zmiany,
b) uzasadnienie zmiany,
c) obliczenie kosztów zmiany zgodnie z zasadami określonymi w umowie, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy,
d) opis wpływu zmiany na harmonogram realizacji zamówienia i termin wykonania umowy.
9. Zamawiający zobowiązuje się do dokonania analizy dokumentów, o których mowa w ust.8, w terminie do 7 dni od ich przedłożenia przez Wykonawcę. Aneks w tym zakresie zostanie podpisany w terminie uzgodnionym przez obie strony, przy czym termin ten będzie przypadał w okresie nie dłuższym niż 21 dni od daty przedłożenia dokumentów przez Wykonawcę.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2022-03-04 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://miniportal.uzp.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2022-03-04 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2022-04-03

NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę wykonanie balustrady do schodów zewnętrznych drewnianych- Krotoszyn
  • Lokalizacja zleceniawielkopolskie
  • Data dodania28-03-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę wykonanie balustrady do schodów zewnętrznych drewnianych, dodatkowo wykonanie ścianki ozdobnej na taras w formie lameli. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI