„Budowa kotłowni gazowych wraz z instalacjami i robotami towarzyszącymi na terenie...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
„Budowa kotłowni gazowych wraz z instalacjami i robotami towarzyszącymi na terenie elektrociepłowni w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej 83”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoANDRYCHÓW
  • WojewództwoMałopolskie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2020-06-30
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyAEC Spółka z ogranoczoną odpowiedzialnością
  • Data publikacji ogłoszenia2020-06-15
  • Numer ogłoszenia550526-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 550526-N-2020 z dnia 2020-06-15 r.

AEC Spółka z ogranoczoną odpowiedzialnością: „Budowa kotłowni gazowych wraz z instalacjami i robotami towarzyszącymi na terenie elektrociepłowni w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej 83”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie nieobowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: AEC Spółka z ogranoczoną odpowiedzialnością, krajowy numer identyfikacyjny 384207730, ul. Batorego  24 , 34-120  ANDRYCHÓW, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. +48798846101, e-mail abogacz@aecandrychow.pl, faks .
Adres strony internetowej (URL): https://aec.info.pl/
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100 % udziałem Gminy Andrychów - Zamawiający Sektorowy
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
https://aec.info.pl/

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://aec.info.pl/

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
oferty można składać osobiście , lub pocztą za potwierdzeniem odbioru na adres Zamawiającego
Adres:
ul. Krakowska 83, 34-120 Andrychów

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: „Budowa kotłowni gazowych wraz z instalacjami i robotami towarzyszącymi na terenie elektrociepłowni w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej 83”
Numer referencyjny: 4/06/2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
4


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Przedmiotem zamówienia realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” jest wykonanie kompletnych dwóch kotłowni gazowych wraz z robotami towarzyszącymi dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa kotłowni gazowych wraz z instalacjami i robotami towarzyszącymi na terenie elektrociepłowni w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej 83”2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 części – 4 zadania inwestycyjne: CZĘŚĆ I - zadanie nr 1 – „Wykonanie Kotłowni Nr 1, polegającej na zabudowie kotła gazowego, parowego o wydajności 7,0 Mg/h pary z ekonomizerem wodnym i układem odprowadzenia spalin.”CZĘŚĆ II – zadanie nr 2 - „Wykonanie Kotłowni Nr 2, polegającej na zabudowie kotła gazowego, wodnego o mocy 8,0 MWt z ekonomizerem wodnym i układem odprowadzenia spalin.” CZĘŚĆ III – zadanie nr 3 - „Wykonanie Kotłowni Nr 2, polegającej na zabudowie kotła gazowego, wodnego o mocy 6,0 MWt wraz z układem odprowadzenia spalin.” CZĘŚĆ IV – zadanie nr 4 - „Wykonanie Kotłowni Nr 2, polegającej na budowie budynku kotłowni z instalacjami technicznymi i technologicznymi wraz z zagospodarowaniem terenu.”

II.5) Główny kod CPV: 45331110-0
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71320000-7
45333000-0
45333100-1
45111200-0
45231400-9
45232000-2
45310000-3
45000000-7
71355000-1
09321000-5
09322000-2


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2021-03-31
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
2021-03-31

II.9) Informacje dodatkowe: 18. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040 ze zm.).18.1 Wykonawca, w przypadku uznania jego oferty za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę we własnym przedsiębiorstwie lub przez Podwykonawcę osób wykonujących roboty fizyczne, montażowe, rozruchowe w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.18.2 Zamawiający uprawniony będzie do kontroli spełnienia przez wykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia ww. osób na każdym etapie realizacji umowy.18.3 Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu na każde żądanie w wyznaczonym w wezwaniu terminie następujących dowodów potwierdzających spełnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 18.1 czynności w trakcie realizacji zamówienia:a) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do składania oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy,b) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.c) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy,d) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.18.4 W przypadku niezatrudnienia przy realizacji zamówienia osób wymaganych przez Zamawiającego, na zasadach wskazanych powyżej, Wykonawca będzie zobowiązany do zapłacenia Zamawiającemu kary umownej, w wysokości określonej we wzorze umowy.18.5 W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku. Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie.Dla każdej części - zadania
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży dokumenty potwierdzające, że Wykonawca:- jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł ( słownie: jeden milion złotych 00/100), - posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł ( słownie: jeden milion złotych 00/100), w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.Dla każdej części - zadania
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże na formularzu według wzoru jak w załączniku nr 4 do SIWZ, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (zakończył, rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej): - co najmniej jedno zadanie polegające na kompleksowym wybudowaniu oraz montażu i oddaniu do użytkowania kotłowni wyposażonej w kotły wodne lub parowe opalane paliwem gazowym o mocy cieplnej nie mniejszej niż o wartości 6 MWt, która została włączona do układów umożliwiających odbiór ciepła,- co najmniej 1 (jedno) zadanie polegające na wykonaniu w obiekcie energetycznym lub ciepłowniczym systemu sterowania opartego na programowalnym sterowniku PLC i wizualizacji typu SCADA, zarządzającego pracą więcej niż trzech układów regulujących.- co najmniej jedno zadanie polegające wykonaniu kompleksowej usługi serwisowej obejmującej serwis prewencyjny i awaryjny kotłów wodnych lub parowych opalanych paliwem gazowym o mocy cieplnej nie mniejszej niż 6 MWt. Usługa serwisowa musi być świadczona w ramach jednej umowy przez okres co najmniej 12-tu miesięcy.Wykonawca zobowiązany jest (w przypadku składania ofert na kilka części) wykazać na każdą część zamówienia nr I-III, inną robotę budowlaną wskazaną w tirecie 1. Roboty budowlane nie mogą się powtarzać.Zamawiający uzna spełnienie warunku wskazanego w tirecie 2 i tirecie 3 wspólnie dla każdej części zamówienia nr I-III, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał to zadanie jako samodzielne zadanie lub jako część innego zadania.Dla części I- II-III – zadania nr 1-3c) zdolności technicznej lub zawodowej.Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże na formularzu według wzoru jak w załączniku nr 4 do SIWZ, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (zakończył, rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej): - co najmniej jedno zadanie polegające na kompleksowym wybudowaniu i oddaniu do użytkowania budynku kubaturowego kotłowni wraz z instalacjami i infrastrukturą techniczną w zakresie porównywalnym do przedmiotu zamówienia danej części (zadania) o wartości co najmniej 1.000.000,00 zł brutto zł ( słownie: jeden milion złotych 00/100).Dla części IV – zadania nr 4Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, na formularzu według wzoru jak w załączniku nr 5 do SIWZ, że dysponuje lub będzie dysponował na czas realizacji zamówienia, co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję:- Kierownika budowy. Osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika budowy musi: * posiadać uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, *należeć do właściwej Izby Samorządu Zawodowego (lub równoważne do ww. wydane na podstawie przepisów obowiązujących w innych państwach),*posiadać prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej we wskazanym zakresie, *posiadać minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy oraz pełniła funkcję kierownika budowy obiektów kubaturowych przemysłowych.- Kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika robót musi: *posiadać uprawnienia budowlane w specjalności w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń,*należeć do właściwej Izby Samorządu Zawodowego (lub równoważne do ww. wydane na podstawie przepisów obowiązujących w innych państwach),* posiadać prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej we wskazanym zakresie,* posiadać minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót oraz pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót przy realizacji minimum 2 (dwóch) inwestycji o wartości netto przy najmniej jednej 2.000.000,00 zł, polegających na wybudowaniu kotłowni wodnych lub parowych zasilanych paliwem gazowym.- Kierownika robót, w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika robót musi: *posiadać uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, *należeć do właściwej Izby Samorządu Zawodowego (lub równoważne do ww. wydane na podstawie przepisów obowiązujących w innych państwach),*posiadać prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej we wskazanym zakresie, *posiadać minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót oraz pełniła funkcję kierownika budowy lub kierownika robót przy realizacji minimum jednej inwestycji kotłowni wodnych lub parowych zasilanych paliwem gazowym.- Kierownika projektu. Osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika projektu musi: *posiadać uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno – budowlanej,*należeć do właściwej Izby Samorządu Zawodowego (lub równoważne do ww. wydane na podstawie przepisów obowiązujących w innych państwach),*posiadać prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej we wskazanym zakresie, *posiadać minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku projektanta obiektów kubaturowych przemysłowych.- Serwisanta kotłów gazowych. Wykonawca musi dysponować lub będzie dysponował co najmniej czterema osobami, które będą pełnić funkcję serwisanta. Osoby wyznaczone na stanowisko Serwisanta muszą:*posiadać autoryzację wydaną przez producenta kotłów i urządzeń towarzyszących, *wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat od dnia wszczęcia postępowania zajmowały stanowisko serwisanta kotłów wodnych i parowych zasilanych paliwem gazowym, *posiadać aktualny certyfikat, wydany przez producenta kotłów gazowych i palników do prowadzenia prac serwisowych oferowanych jednostek.Dla części I- II-III – zadania nr 1-3 w zakresie tiret 1 do tiret 5 Dla części IV – zadania w zakresie tiret 1 do tiret 4
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
a) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy; b) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;c) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa:➢ w ust. 1 pkt. 6 lit. a, b, c: składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:- nie zalega z opłaceniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba,której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.3) Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne/konsorcja).1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Pzp oraz o których mowa w dziale Va SIWZ, natomiast spełnianie warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy wykazują zgodnie z działem V ust 1 SIWZ.3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w dziale VI. ust. 1) pkt. 1 SIWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców są oni zobowiązani na wezwanie Zamawiającego złożyć dokumenty i oświadczenia o których mowa w dziale VI ust. 1) pkt. 6, przy czym:a) dokumenty i oświadczenia o których mowa w dziale VI ust. 1) pkt. 6 lit. d), e), f), g), niniejszego SIWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/ą spełnianie warunku, w zakresie i na zasadach opisanych w dziale V ust. 1 pkt 2) lit. b) i c) niniejszego SIWZ; b) dokumenty i oświadczenia o których mowa w dziale VI ust. 1) pkt. 6 lit. a), b), c) niniejszego SIWZ składa każdy z nich.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – potwierdzającego spełnienie warunku opisanego w dziale V ust. 1 pkt 2) lit. c (według wzoru – załącznik nr 5 do SIWZ);e) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniemdowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawcanie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty; - potwierdzającego spełnienie warunku opisanego w rozdziale V ust. 1 pkt 2) lit. c (według wzoru – załącznik nr 4 do SIWZ);f) dokumentu, potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, potwierdzającego spełnienie warunku określonego w dziale V ust. 1 pkt 2) lit. b.g) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert;Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.7. Jeżeli wykonawca nie złoży oświadczenia, o którym mowa w dziale VI. ust. 1) pkt. 1 niniejszej SIWZ., oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez zamawiającego wątpliwości, zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień, w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.Jeżeli Wykonawca nie złożył wymaganych pełnomocnictw albo złożył wadliwe pełnomocnictwa, zamawiający wzywa do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.8. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w § 2, § 5 i § 7 rozporządzenia Prezesa Ministra Rozwoju z dnia 27 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1126 ze zm.), w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.9. W przypadku wskazania przez wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w § 2, § 5 i § 7 rozporządzenia Prezesa Ministra Rozwoju z dnia 27 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1126 ze zm.), które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.10. Wykonawca załączy do oferty karty techniczne wszystkich zastosowanych głównych urządzeń dla części I- II-III – zadania nr 1-3 w szczególności:- kocioł gazowy,- palnik do kotła,- ekonomizer wodny do kotła,- zbiornik wody zasilającej z odgazowywaczem,- zbiornik kondensatu,- pompy wody zasilającej,- armatura regulacyjna,- stacja uzdatniania wody.Karty techniczne winny zawierać wszystkie podstawowe dane techniczne i parametry na druku producenta.11. Wykonawca dołączy do oferty dla części I - II - III – zadania nr 1-3 odrębnie dla każdego z kotłów deklarowane sprawności kotła dla obciążeń 25%, 50%, 75% i 100%. Przy każdym obciążeniu wymagane jest podanie:- założonej wartości opałowej paliwa gazowego,- zużycia paliwa gazowego [Nm3/h],- moc cieplną kotła oraz odrębnie ekonomizera [MWt],- sprawność kotła [%],- przyjętą temperaturę spalin wylotowych do komina (na wylocie z kotła) [°C]Powyższe musi być potwierdzone na oryginalnym formularzu producenta.12. Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez wykonawcę dokumenty budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi były wykonane o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
14.Oferta musi zawierać:- formularz ofertowy - według wzoru – załącznik nr 1 do SIWZ;- oświadczenie Wykonawcy - według wzoru – załącznik nr 2 do SIWZ; - pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy) do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być załączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii; - zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (jeżeli dotyczy) – załącznik nr 8 do SIWZ.- zbiorcze zestawienie kosztów - według wzoru – załącznik nr 9 do SIWZ;- dokumenty o których mowa w dziale VI pkt 1) ppkt 10 i 11 SIWZDo oferty każdy Wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym (według wzoru) w załączniku nr 2 do SIWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Oświadczenie to ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.2. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o podwykonawcach w oświadczeniu, o którym mowa w dziale VI. ust. 1) pkt. 1 niniejszej SIWZ.3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby - warunków udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w dziale VI. ust. 1) pkt. 1 niniejszej SIWZ. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadzie określonej w art. 22a ustawy PZP składa pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.4. W terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 5 PZP Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP – załącznik nr 3, wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzieleniu zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca winien wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: a) dla części 1: 40 000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100),b) dla części 2: 30 000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100),c) dla części 3: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100),d) dla części 4: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100)2. Wadium może być wnoszone:a) w pieniądzu – przelewem na rachunek Zamawiającego w ABS Banku Spółdzielczym w Andrychowie, nr rachunku: 08 8110 0000 2001 0048 5748 0001 z dopiskiem wadium: „Budowa kotłowni gazowych wraz z instalacjami i robotami towarzyszącymi na terenie elektrociepłowni w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej 83” (z wskazaniem na którą część zamówienia).tak, aby przed upływem terminu składania ofert wadium znajdowało się na ww. rachunku.Zaleca się dołączenie do oferty kopii dokumentu potwierdzającego dokonanie przelewu.b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r., poz. 310 ze zm.) – składane w oryginale w AEC Sp. z o.o. za potwierdzeniem przyjęcia przed upływem terminu składania ofert lub załączone do oferty.3. Wadium wnoszone w formie gwarancji i poręczeń musi spełniać następujące wymogi:a) być wystawione na Gminę Andrychów, Rynek 15, 34-120 Andrychów,b) zawierać w swojej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust. 4a i 5 PZP,c) okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą.4. Zamawiający zwróci wadium w sposób odpowiadający formie wnoszenia w przypadkach wymienionych w art. 46 ust 1, 1a oraz 2 PZP. W przypadku wpłaty przelewem Zamawiający zwróci kwotę wadium wraz z odsetkami wynikającymi z umowy prowadzenia rachunku, pomniejszoną o koszty prowadzenia rachunku oraz o prowizje bankowe.5. Zamawiający zatrzyma wadium w wypadku, gdy zajdzie jedna z okoliczności wymienionych w art. 46 ust. 4a lub 5 PZP.6. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.7. W przypadku, gdy wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy Zamawiający odrzuca ofertę zgodnie z zapisem art. 89 ust. 1 pkt. 7b ustawy PZP.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Tak
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
5. Zamawiający dopuszcza udzielenia zaliczek w oparciu o art. 151a ustawy PZP na pisemny wniosek Wykonawcy. 6. Wykonawca po zawarciu umowy jest uprawniony do uzyskania zaliczek na poczet zamówienia źródeł ciepła w kwocie do 40 % wartości wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 3 ust. 2 pkt 2). 7. Pierwsza zaliczka może być udzielona w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. 8. Kolejne zaliczki (nie więcej niż dwie w roku kalendarzowym) mogą być udzielane po zaakceptowaniu przez Zamawiającego rozliczenia poprzednio udzielonej zaliczki. 9. Wraz z wnioskiem o udzielenie zaliczki Wykonawca wniesie Zamawiającemu 100% zabezpieczenia na udzielone zaliczki w formach wymienionych w art. 148 ust. 1 i 2 ustawy PZP, z terminem ważności 45 dni po planowanym terminie realizacji zaliczkowanych usług i robót. 10. Oryginały dokumentów dotyczących zabezpieczenia zaliczki wraz z wnioskiem Wykonawca składa u Zamawiającego. 11. Wykonawca zobowiązuje się wystawić Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia otrzymania kwoty zaliczki na rachunek bankowy wskazany we wniosku, fakturę zaliczkową w wysokości otrzymanej zaliczki. 12. Rozliczenie udzielonych przez Zamawiającego zaliczek ustala się w sposób następujący: 1) zaliczki udzielone Wykonawcy przez Zamawiającego powinny być rozliczone w ciągu 30 dni od daty upływu terminu realizacji usług i robót zaliczkowanych, 2) rozliczenie zaliczek następuje poprzez wystawienie faktur za właściwie wykonane i odebrane roboty budowlane w wysokości i terminach określonych w Harmonogramie rzeczowo–finansowym, 3) jako termin rozliczenia zaliczki będzie przyjmowany dzień złożenia przez Wykonawcę właściwie sporządzonych, potwierdzonych przez Inspektora nadzoru faktur za wykonane zgodnie z Harmonogramem rzeczowo-finansowym usługi i roboty budowlane wraz z protokołem ich odbioru, 4) gdy z rozliczenia Wykonawcy okaże się, że nie wykonał on pełnego zakresu finansowego w terminie rozliczenia zaliczki, dokona on zwrotu tej części zaliczki na konto Zamawiającego w terminie 7 dni od daty przyjęcia rozliczenia zaliczki przez Zamawiającego, 5) w nieprzewidzianych, uzasadnionych sytuacjach Zamawiający na wniosek Wykonawcy może dopuścić rozliczenie zaliczek w innym terminie. Przedłużenie terminu rozliczenia zaliczki na wniosek Wykonawcy jest nierozłączne z przedłużeniem terminu ważności gwarancji. 13. Nierozliczone zaliczki w ustalonym terminie wyłączając sytuacje opisane w ust. 12 pkt 5) spowoduje niezwłoczne wystąpienie Zamawiającego do Gwaranta o jej zwrot w wysokości udzielonej, a nierozliczonej zaliczki. 14. Płatności będą realizowane przelewem w terminie do 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury, na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze. 15. Faktury wystawione będą w następujący sposób: Nabywca: 16. Za datę uregulowania zobowiązania uważa się dzień obciążenia konta Zamawiającego. 17. W przypadku realizowania przedmiotu umowy przy udziale Podwykonawców warunkiem płatności faktur jest spełnienie przez Wykonawcę warunków, o których mowa w § 10 Umowy.

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
cena 60,00
okres gwarancji 20,00
termin wykonania robót budowlanych 20,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem ich nieważności.2. Strony dopuszczają wprowadzenie do treści umowy istotnych zmian jej postanowień w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Zmiany te mogą dotyczyć:1) terminów wykonania umowy w przypadku:a) wystąpienia klęsk żywiołowych lub warunków atmosferycznych obiektywnie uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów lub z przyczyn technologicznych powodujących konieczność całkowitego przerwania prac, co zostanie potwierdzone przez Zamawiającego,b) wystąpienia nieprzewidzianych lub odmiennych od przyjętych w PFU lub w dokumentacji projektowej warunków: geologicznych, wodnych, archeologicznych lub terenowych oraz istnienie nie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych elementów sieci uzbrojenia technicznego, mimo zachowania należytej staranności Wykonawcy,c) przedłużających się procedur, opóźnień lub odmowy wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,d) niemożności wykonywania robót, gdy zmiana przepisów prawa nie dopuszcza do wykonania robót lub nakazuje wstrzymanie robót z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,e) podjęcie przez osoby trzecie działań uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie przedmiotu umowy w sposób przewidziany w dokumentacji projektowej lub w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron umowy, f) wystąpienia okoliczności o obiektywnym charakterze, skutkujących niemożliwością dotrzymania terminów wykonania umowy, a w szczególności terminu rozpoczęcia i/lub zakończenia robót, g) wystąpienia okoliczności wskazanych w pkt 2) i 3).2) sposobu wykonania przedmiotu umowy w przypadku:a) stwierdzenia wad bądź wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej sporządzonej na podstawie PFU skutkujących koniecznością dokonania poprawek lub uzupełnień, b) pojawienia się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji, pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiających uzyskanie lepszej jakości robót,c) pojawienia się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót, pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji przedmiotu umowy lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy,d) celowości lub konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych, technologicznych lub materiałowych niż wskazane w PFU lub w dokumentacji projektowej sporządzonej na podstawie PFU lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, e) wystąpienia warunków geologicznych, wodnych odbiegających w sposób istotny od przyjętych w PFU lub w dokumentacji projektowej sporządzonej na podstawie PFU,f) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,g) podjęcia przez osoby trzecie działań uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie przedmiotu umowy w sposób przewidziany w dokumentacji projektowej lub w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron umowy,3) zakresu przedmiotu umowy w przypadku:a) podjęcia przez osoby trzecie działań uniemożliwiających lub utrudniających wykonanie przedmiotu umowy w zakresie przewidzianym w dokumentacji technicznej, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron umowy,b) rezygnacji przez Zamawiającego z wykonania części przedmiotu umowy w razie uznania ich wykonania za zbędne, czego nie można było wcześniej przewidzieć lub w razie ich wykonania przez podmioty trzecie – c) nie otrzymania lub otrzymanie mniejszego niż wnioskowanego dofinansowania przedmiotu umowy ze środków budżetu państwa.4) wysokości wynagrodzenia w przypadku:a) zmiany obowiązującej stawki podatku VAT,b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokość stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne,d) wystąpienia okoliczności wskazanych w ust. 2 pkt 2) i 3),e) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych.5) sposobu rozliczenia przedmiotu umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy w przypadku:a) zmiany zasad dofinansowania przedmiotu umowy ze środków budżetu państwa,b) niewykonania pełnego zakresu robót i prac w danym roku budżetowym o wartości limitu przewidzianego na ten rok,c) zaoferowania przez Wykonawcę krótszych od założonych przez Zamawiającego terminów wykonania umowy.6) osób, o których mowa w § 8 ust. 2 i 3, jeżeli z przyczyn obiektywnych nie są one w stanie uczestniczyć w realizacji niniejszej umowy, a zaproponowane na ich miejsce przez Wykonawcę osoby dysponują równoważnymi kwalifikacjami.7) popełnienia omyłki pisarskiej, rachunkowej lub innej oczywistej omyłki w razie zaistnienia takiej omyłki poprzez jej poprawienie.8) usunięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć lub sformułowań użytych w umowie, w przypadku gdy takie rozbieżności lub niejasności zaistnieją, a nie można usunąć ich w inny sposób. 9) doprecyzowania umowy w celu jednoznacznego rozumienia jej zapisów przez Strony w przypadku zaistnienia takiej konieczności.3. W przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 4 lit. a) – c) i e) zmiana wysokości wynagrodzenia Wykonawcy nastąpi przy uwzględnieniu następujących zasad:1) Wykonawca najpóźniej w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów wprowadzających zmiany, o których mowa w ust. 2 pkt 4 lit a) – c) i e) może wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o dokonanie zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia wraz z jej uzasadnieniem oraz dokumentami niezbędnymi do oceny przez Zamawiającego, czy zmiany mają wpływ na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę oraz w jakim stopniu zmiany tych kosztów uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie, a w szczególności:a) szczegółową kalkulacją proponowanej zmienionej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy oraz wykazaniem adekwatności propozycji do zmiany wysokości kosztów wykonania umowy przez Wykonawcę, b) przyjętymi przez Wykonawcę zasadami kalkulacji wysokości kosztów wykonania umowy oraz założeniami co do wysokości dotychczasowych oraz przyszłych kosztów wykonania umowy, wraz z dokumentami potwierdzającymi prawidłowość przyjętych założeń – takimi jak np. umowa o pracę lub dokumenty potwierdzające zgłoszenie pracowników do ubezpieczeń.2) W terminie 30 dni od otrzymania wniosku, o którym mowa w pkt 1) Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o jego uzupełnienie, poprzez przekazanie dodatkowych wyjaśnień, informacji lub dokumentów (np. zażądać oryginałów do wglądu lub kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałami).3) Zamawiający w terminie 30 dni od otrzymania kompletnego wniosku zajmie wobec niego pisemne stanowisko. Za dzień przekazania stanowiska uznaje się dzień jego wysłania na adres właściwy dla doręczeń pism dla Wykonawcy.4) Zamawiający najpóźniej w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów wprowadzających zmiany, o których mowa w ust. 2 pkt 4 lit. a) – c) i e) może przekazać Wykonawcy pisemny wniosek o dokonanie zmiany umowy, w przypadku wydania przepisów wprowadzających zmiany, o których mowa w pkt 1. Wniosek powinien zawierać co najmniej propozycję zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia oraz powołanie zmian przepisów.5) Przed przekazaniem wniosku, o którym mowa w pkt 4) Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o udzielenie informacji lub przekazanie wyjaśnień lub dokumentów (oryginałów do wglądu lub kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem) niezbędnych do oceny przez Zamawiającego, czy zmiany, o których mowa w ust. 1, mają wpływ na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę oraz w jakim stopniu zmiany tych kosztów uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia. Rodzaj i zakres tych informacji określi Zamawiający. Postanowienia pkt 2) – 3) stosuje się odpowiednio, z tym, że Wykonawca jest zobowiązany w każdym przypadku do zajęcia pisemnego stanowiska w terminie 30 dni od dnia otrzymania wniosku od Zamawiającego.6) Jeżeli w trakcie procedury opisanej w pkt 1-5 zostanie wskazane, że zmiany, o których mowa w ust. 2 pkt 4 lit. a) – c) i e) uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia, Strony uzgodnią treść aneksu do umowy oraz podpiszą aneks, z zachowaniem zasady zmiany wysokości wynagrodzenia w kwocie odpowiadającej zmianie kosztów wykonania umowy wywołanych przyczynami określonymi w ust. 1.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-06-30, godzina: 10:15,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1.administratorem Pani/Pana danych osobowych jest:AEC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 34-120 Andrychów, ul. Batorego 24 tel. (33) 443 40 50,fax: (33) 443 40 53e-mail: aec@aecandrychow.plwww.aec.info.pl2.inspektorem ochrony danych osobowych w AEC Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jest Pani Katarzyna Socała, tel. 33 443 40 56 ksocala@aecandrychow.pl;3.Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa kotłowni gazowych wraz z instalacjami i robotami towarzyszącymi na terenie elektrociepłowni w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej 83” Część 1 – 4; Znak postępowania: 4/06/2020, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego; 4.odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), dalej „ustawa Pzp”; 5.Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;6.obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 7.w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;8.posiada Pani/Pan:• na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;• na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;• na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ; • prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;9,nie przysługuje Pani/Panu:• w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;• prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;• na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO”. Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: CZĘŚĆ I - zadanie nr 1 – „Wykonanie Kotłowni Nr 1, polegającej na zabudowie kotła gazowego, parowego o wydajności 7,0 Mg/h pary z ekonomizerem wodnym i układem odprowadzenia spalin.”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:CZĘŚĆ I – Zadanie nr 1 obejmujące:1) Etap I - wykonanie na podstawie programu funkcjonalno - użytkowego (PFU) udostępnionego przez Zamawiającego, wielobranżowej dokumentacji projektowej (budowlano - wykonawczej) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, pozwoleniami, opiniami, decyzjami i uzyskaniem ostatecznej lub zaopatrzonej w rygor natychmiastowej wykonalności decyzji o pozwoleniu na budowę.Dokumentacja projektowa powinna obejmować: a) Opracowania przedprojektowe (OP), b) Projekt koncepcyjny (PK), c) Projekt budowlany (PB), d) Projekt wykonawczy (PW), e) wykonanie następującego zakresu prac:- analizy materiałów dostarczonych przez Zamawiającego - Programu funkcjonalno - użytkowego w zakresie oceny lokalizacji planowanej inwestycji, oceny uwarunkowań technicznych i środowiskowych, oceny dostępności komunikacyjnej, oceny dostępności infrastruktury technicznej i zaopatrzenia mediów oraz oceny ekonomicznej opłacalności inwestycji,- określenie charakterystycznych parametrów funkcjonalno-przestrzennych inwestycji, wzajemnych relacji przestrzennych pomiędzy poszczególnymi jej elementami, ich wielkości, ustalenie zasady zabudowy, jej gabarytów oraz skutków przyjętych rozwiązań dla planowanej inwestycji: w tym analiza chłonności terenu, analiza akustyczna i zanieczyszczeń, analiza warunków posadowienia, analiza oddziaływania inwestycji na środowisko, analiza celowości, - uzyskanie i aktualizacja mapy do celów projektowych,- ustalenie zakresu badań geologiczno- hydrogeologicznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - uzyskanie zapewnień i warunków przyłączenia mediów,- uzyskanie innych niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji poza wymienionymi powyżej, - opracowanie projektu zagospodarowania terenu wraz z opisem odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części drogowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części konstrukcyjnej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu sieci zewnętrznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu oświetlenia odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie specjalistycznej technologii obiektu odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie koncepcji ochrony przeciwpożarowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie Projektu wykonawczego (PW) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu Budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie Projektu technologicznego (PT) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie dokumentacji powykonawczej rozruchowej (sprawozdanie z rozruchu i prób gwarancyjnych potwierdzające osiągnięcie deklarowanych parametrów technicznych),- opracowanie instrukcji eksploatacji i Kotłowni Nr 1, - opracowanie instrukcji obsługi całego systemu sterowania pracą obiektu, zawierającą zakres projektowany i stan istniejący,- opracowanie instrukcji obsługi całego systemu wizualizacji obiektu, zawierająca zakres projektowany i stan istniejący, - opracowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do uzyskania w imieniu Zamawiającego „Decyzji pozwolenia na użytkowanie”, o ile będzie ono wymagane,- opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) dla poszczególnych branż, - opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów zadania inwestycyjnego (ZZK) oraz wycen elementów robót podlegających odbiorom częściowym, - opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów organizacji ruchu docelowy i na czas prowadzenia robót odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów obiektów tymczasowych i towarzyszących odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie wytycznych zagospodarowania terenu budowy odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji. 2) Etap II - wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę, a zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ust. 2 pkt 1), zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę i harmonogramem rzeczowo - finansowo - terminowym, o którym mowa w § 6 umowy oraz skompletowanie wymaganych przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) dokumentów na podstawie których możliwe będzie użytkowanie inwestycji (gdy wymagane).Roboty budowlane obejmują w szczególności następujący zakres:a) wykonanie kompletnego źródła wytwarzania ciepła, składającego się z następujących głównych urządzeń i systemów: - kocioł gazowy parowy z wyposażeniem i z ekonomizerem wodnym, - układ wody zasilającej ze zbiornikiem magazynowym wody i odgazowywaczem, - system pomp wody zasilającej z armaturą regulacyjną, odcinającą i automatyką, - zbiornik kondensatu z systemem pomp kondensatu z armaturą regulacyjną, odcinającą i automatyką, - stacja wody uzdatnionej o wydajności 3,0 m3/h, ze zbiornikiem magazynowym wody o pojemności 3,0 m3, wraz z doprowadzeniem wody surowej do stacji uzdatniania wody i odprowadzeniem ścieków do istniejącej kanalizacji przemysłowej, - układ odprowadzania spalin wraz z neutralizatorem skroplin, - system zasilania w paliwo gazowe z wewnętrznej sieci zakładowej średniego ciśnienia DN100 (3 bar), - wyprowadzenie mocy cieplnej w postaci pary wodnej z kotła parowego do istniejącej sieci dystrybucji, w tym armatura regulacyjna, - wyprowadzenie mocy cieplnej w postaci wody gorącej z ekonomizera kotła parowego do istniejącej wymiennikowni, w tym układ pompowy i armatura regulacyjna, - rurociąg parowy z kotła – połączenie z istniejącą stacją redukcyjną pary zakończone armaturą odcinającą, - instalacja odwodnień wraz z układem rozprężania i schładzania, - automatyczny układ odsalania i odmulania wraz z odprowadzeniem ścieków z odsolin i odmulin kotłów do istniejącej kanalizacji przemysłowej, - instalacja wewnętrzna gazu do palnika kotła, b) kompletne rurociągi poszczególnych instalacji, w tym rury, kształtki, zawieszenia i konstrukcje wsporcze, zabezpieczenie antykorozyjne, izolacje termiczne z wełny z płaszczem z folii aluminiowej, wg standardu Zamawiającego, oznakowania rurociągów i armatury oraz urządzeń, c) układ detekcji gazu w pomieszczeniu wymiennikowni z systemem optyczno-akustycznym i modułem alarmowym, d) zasilanie elektryczne i instalacja AKPiA potrzeb własnych kotła gazowego i urządzeń towarzyszących od szaf zasilająco-sterowniczych do urządzeń: - szafa zasilająco-sterownicza kotła parowego, - szafa zasilająco-sterownicza układu wody zasilającej, - szafa zasilająco-sterownicza stacji uzdatniania wody, - układ regulacji parametrów pary z kotła, - układ regulacji wody gorącej z ekonomizera wodnego, e) zasilanie elektryczne szaf sterowniczych oraz wszystkich urządzeń dostarczanych przez wykonawcę, f) układ automatyki i sterowania kotłem gazowym i urządzeniami towarzyszącymi oraz połączenie z istniejącym systemem produkcji i dystrybucji ciepła, sterowanym z istniejącego nadrzędnego systemu automatyki, zarządzającym pracą całej elektrociepłowni, g) przebudowa istniejącego systemu SCADA w zakresie zabudowy kotła parowego i urządzeń towarzyszących, h) rozbudowa istniejącego nadrzędnego układu sterowania pracą całego obiektu Zamawiającego, w związku z przyłączeniem Kotłowni Nr 1 i urządzeń towarzyszących, i) rozbudowa istniejącego układu wizualizacji pracy całego obiektu Zamawiającego, w związku z przyłączeniem Kotłowni Nr 1 i urządzeń towarzyszących, j) instalacja p.poż. oraz zabezpieczenie p.poż. wszystkich istniejących instalacji przechodzących przez projektowane przegrody wydzielenia pożarowego w pomieszczeniu Kotłowni Nr 1, k) przebudowa instalacji c.o. obiegu do ul. Żwirki i Wigury – ściana północna w Kotłowni Nr 1, l) system wentylacji obiektu, ł) wszystkie inne niezbędne elementy infrastruktury technicznej podziemnej i nadziemnej wraz z przebudową wszystkich kolidujących instalacji z projektowanym układem, m) przejścia p.poż. instalacji, wykonanie otworów tymczasowych w ścianach pomieszczenia celem wprowadzenia urządzeń, a także ich odtworzenia, n) roboty budowlane i konstrukcyjne związane z posadowieniem kotła i komina w istniejącym budynku, o) przebudowa konstrukcji stropu w pomieszczeniu Kotłowni Nr 1 (poz. +4,10m) w związku z zabudową wyposażenia technicznego urządzeń Kotłowni Nr 1, p) remont ogólny pomieszczenia wymiennikowni i Kotłowni Nr 1, r) zabudowa stacji redukcyjnej pary na instalacji dystrybucji pary wodnej w Kotłowni Nr 1 (w punkcie połączenia z projektowanym systemem, s) inne roboty budowlane inne prace niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, w tym między innymi: - konstrukcje wsporcze pod rurociągi i urządzenia, - zabudowa stolarki drzwiowej wewnętrznej pomiędzy pomieszczeniem Kotłowni Nr 1 (poz. +4,10m), a halą kotłów węglowych i halą turbiny parowej, - zabudowa stolarki drzwiowej wewnętrznej w pomieszczeniu wymiennikowni (poz. +/-0,00m), zlokalizowanym pod pomieszczeniem Kotłowni Nr 1 do hali turbiny parowej, - zabudowa stolarki drzwiowej zewnętrznej w pomieszczeniu Wymiennikowni (poz. +/-0,00m), zlokalizowanym pod pomieszczeniem Kotłowni Nr 1, -zagospodarowanie terenu przyległego umożliwiające obsługę i dojście służb technicznych oraz estetyczny wygląd, t) wykonanie układów regulacyjnych w zakresie: - regulacja ciśnienia pary z kotła, - regulacja temperatury wody z ekonomizera, - automatyczne uzupełnianie wody w obiegu kotła parowego, - automatyczne uzupełnianie wody w obiegu miejskiej sieci ciepłowniczej i współpraca z pompami stabilizującymi ciśnienie w sieci, - zdalne odczyty z licznika gazu, pary, wody gorącej i wody uzupełniającej, - pomiary zdalne ciśnienia i temperatury, u) wykonanie innych robót i prac niezbędnych do zrealizowania robót budowlanych, między innymi: - oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót, - organizację zaplecza, - wytyczenie geodezyjne, - organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót, - zapewnienie nadzoru zarządców sieci wynikające z uzgodnień, - bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy i ich utylizacja na własny koszt, - wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych, - uporządkowanie terenu po robotach budowlanych, przywrócenie terenu budowy do stanu pierwotnego. 3) Etap II - wykonanie innych prac niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy, a w szczególności: a) wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót, b) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej bieżącej (roboty zanikowe), c) wykonanie dokumentacji powykonawczej z rysunkami zamiennymi oraz dodatkowymi (gdy wymagane) opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach, ze wszystkimi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy, potwierdzonymi przez kierownika budowy oraz projektanta, d) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej na zaklauzulowanej mapie, uzgodnionej w przypadku jej niezgodności z projektem budowlanym ze wszystkimi zarządcami sieci odpowiednich branż wraz z zestawieniem ilości wykonanych robót, e) uzyskanie atestów, certyfikatów, deklaracji zgodności oraz oświadczenia kierownika budowy potwierdzającego, że wbudowane wyroby budowlane są zgodne z art. 10 ustawy Prawo budowlane, f) uzyskanie wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m.in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), g) przeprowadzenie wszystkich wymaganych badań, pomiarów, prób po montażowych, płukań, testów i sprawdzeń w tym: pomiary miejscowe parametrów mediów : licznik gazu, licznik ciepła w parze, licznik wody zasilającej, licznik wody zimnej z SUW (pomiary z urządzeń należy doprowadzić do systemu nadrzędnego a liczniki należy doposażyć w lokalne karty pamięci), pomiar energii cieplnej wg wymagań Zamawiającego (woda gorąca, para wodna), h) odbiór urządzeń przez Urząd Dozoru Technicznego, i) wykonanie dokumentacji techniczno - rozruchową zainstalowanych maszyn i urządzeń w języku polskim, j) wykonanie instrukcji obsługi i konserwacji maszyn i urządzeń oraz eksploatacji w języku polskim, k) zestawienie kart gwarancyjnych maszyn i urządzeń wraz z protokołami z przeprowadzenia prób gwarancyjnych w języku polskim, l) zestawienie protokołów z rozruchu technologicznego, ł) protokół gotowości do prowadzenia eksploatacji przedmiotu umowy, m) zestawienie kodów źródłowych produktów (programów komputerowych wchodzących w skład oprogramowania dedykowanego, wytworzonego lub modyfikowanego w wyniku realizacji zadania inwestycyjnego oraz skryptów konfiguracyjnych) systemu AKPiA, sterowania i wizualizacji, n) zestawienie innych wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m. in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), o) oświadczenie wykonawcy wraz ze stosownym protokołem, że przeszkolił personel Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji maszyn i urządzeń, p) przeprowadzenie wymaganych prób, testów, rozruchów technologicznych i ruchu próbnego 72 godzinnego zgodnie z wymaganiami PFU, r) zestawienie dokumentów, których dołączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy, obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie wymagają przepisy Prawa budowlanego, s) uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45331110-0, 71320000-7, 45333000-0, 45333100-1, 45111200-0, 45231400-9, 45232000-2, 45310000-3, 45000000-7, 71355000-1, 09321000-5, 09322000-2

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-10-30
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 60,00
okres gwarancji 20,00
termin wykonania robót budowlanych 20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: CZĘŚĆ II – zadanie nr 2 - „Wykonanie Kotłowni Nr 2, polegającej na zabudowie kotła gazowego, wodnego o mocy 8,0 MWt z ekonomizerem wodnym i układem odprowadzenia spalin.”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:2 CZĘŚĆ II – Zadanie nr 2 obejmujące:1) Etap I - wykonanie na podstawie programu funkcjonalno - użytkowego (PFU) udostępnionego przez Zamawiającego, wielobranżowej dokumentacji projektowej (budowlano - wykonawczej) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, pozwoleniami, opiniami, decyzjami i uzyskaniem ostatecznej lub zaopatrzonej w rygor natychmiastowej wykonalności decyzji o pozwoleniu na budowę. Dokumentacja projektowa powinna obejmować: a) Opracowania przedprojektowe (OP), b) Projekt koncepcyjny (PK), c) Projekt budowlany (PB), d) Projekt wykonawczy (PW), e) wykonanie następującego zakresu prac: - analizy materiałów dostarczonych przez Zamawiającego - Programu funkcjonalno - użytkowego w zakresie oceny lokalizacji planowanej inwestycji, oceny uwarunkowań technicznych i środowiskowych, oceny dostępności komunikacyjnej, oceny dostępności infrastruktury technicznej i zaopatrzenia mediów oraz oceny ekonomicznej opłacalności inwestycji, - określenie charakterystycznych parametrów funkcjonalno-przestrzennych inwestycji, wzajemnych relacji przestrzennych pomiędzy poszczególnymi jej elementami, ich wielkości, ustalenie zasady zabudowy, jej gabarytów oraz skutków przyjętych rozwiązań dla planowanej inwestycji: w tym analiza chłonności terenu, analiza akustyczna i zanieczyszczeń, analiza warunków posadowienia, analiza oddziaływania inwestycji na środowisko, analiza celowości, - uzyskanie i aktualizacja mapy do celów projektowych, - ustalenie zakresu badań geologiczno- hydrogeologicznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - uzyskanie zapewnień i warunków przyłączenia mediów, - uzyskanie innych niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji poza wymienionymi powyżej, - opracowanie projektu zagospodarowania terenu wraz z opisem odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części drogowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części konstrukcyjnej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu sieci zewnętrznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu oświetlenia odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie specjalistycznej technologii obiektu odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie koncepcji ochrony przeciwpożarowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie Projektu wykonawczego (PW) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu Budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie Projektu technologicznego (PT) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie dokumentacji powykonawczej rozruchowej (sprawozdanie z rozruchu i prób gwarancyjnych potwierdzające osiągnięcie deklarowanych parametrów technicznych), - opracowanie instrukcji eksploatacji i Kotłowni Nr 2, - opracowanie instrukcji obsługi całego systemu sterowania pracą obiektu, zawierającą zakres projektowany i stan istniejący, - opracowanie instrukcji obsługi całego systemu wizualizacji obiektu, zawierająca zakres projektowany i stan istniejący, - opracowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do uzyskania w imieniu Zamawiającego „Decyzji pozwolenia na użytkowanie”, o ile będzie ono wymagane, - opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) dla poszczególnych branż, - opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów zadania inwestycyjnego (ZZK) oraz wycen elementów robót podlegających odbiorom częściowym, - opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów organizacji ruchu docelowy i na czas prowadzenia robót odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów obiektów tymczasowych i towarzyszących odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie wytycznych zagospodarowania terenu budowy odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji. 2) Etap II - wykonanie robót budowlanych , technologicznych i montażowych na podstawie opracowanej przez wykonawcę, a zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ust.2 pkt 1) powyżej (Etap I ) zgodnie z dokumentami zezwalającymi na prowadzenie robót budowlanych w zakresie, w jakim wymaga tego Prawo budowlane i harmonogramem rzeczowo – finansowym. Etap ten obejmuje w szczególności: a) wykonanie kompletnego źródła wytwarzania ciepła, składającego się z następujących głównych urządzeń i systemów: - kocioł gazowy, wodny z wyposażeniem i z ekonomizerem wodnym, - układ wody zasilającej z systemem pomp, armaturą regulacyjną, odcinającą i automatyką, - układ odprowadzania spalin wraz z układem neutralizacji skroplin ze spalin, - system zasilania w paliwo gazowe z wewnętrznej sieci zakładowej średniego ciśnienia DN100 (3 bar), - system pompy wody obiegowej kotła odzysknicowego PD-3 wraz z armaturą, - przyłącza wody zimnej, kanalizacji deszczowej, kanalizacja technologicznej, elektrycznej, cyfrowej, - wyprowadzenie mocy cieplnej w postaci wody gorącej z kotła wodnego oraz ekonomizera do istniejącej wymiennikowni, w tym układ pompowy i armatura regulacyjna, - rurociąg wody (zasilanie / powrót) – od kolektora kotła odzysknicowego do Kotłowni Nr 2 wraz z armaturą odcinającą, - rurociągi wody (zasilanie / powrót) w Kotłowni Nr 2 wraz z armaturą, - instalacja odwodnień wraz z układem rozprężania i schładzania, - automatyczny układ odmulania ze studnią schładzającą z odprowadzeniem odmulin do istniejącej kanalizacji przemysłowej, - instalacja wewnętrzna gazu do palnika kotła, b) kompletne rurociągi poszczególnych instalacji, w tym rury, kształtki, zawieszenia i konstrukcje wsporcze, zabezpieczenie antykorozyjne, izolacje termiczne z wełny z płaszczem z folii aluminiowej, wg standardu Zamawiającego, oznakowania rurociągów i armatury oraz urządzeń, c) układ detekcji gazu w pomieszczeniu Kotłowni Nr 2 z systemem optyczno-akustycznym i modułem alarmowym, d) instalacje elektryczne i instalacja AKPiA potrzeb własnych kotła gazowego i urządzeń towarzyszących od szaf zasilająco-sterowniczych do urządzeń: - szafa zasilająco-sterownicza kotła wodnego, - szafa zasilająco-sterownicza układu wody zasilającej, - układ regulacji wody gorącej z kotła, - układ regulacji wody gorącej z ekonomizera wodnego, e) zasilanie elektryczne szaf sterowniczych oraz wszystkich urządzeń dostarczanych przez wykonawcę, f) układ automatyki i sterowania kotłem gazowym wodnym i urządzeniami towarzyszącymi oraz połączenie z istniejącym systemem produkcji i dystrybucji ciepła, sterowanym z istniejącego nadrzędnego systemu automatyki, zarządzającym pracą całej elektrociepłowni, g) przebudowa istniejącego systemu SCADA w zakresie zabudowy kotła wodnego i urządzeń towarzyszących, h) rozbudowa istniejącego nadrzędnego układu sterowania pracą całego obiektu Zamawiającego, w związku z przyłączeniem Kotłowni Nr 2 i urządzeń towarzyszących, i) rozbudowa istniejącego układu wizualizacji pracy całego obiektu Zamawiającego, w związku z przyłączeniem Kotłowni Nr 2 i urządzeń towarzyszących, j) instalacja p.poż. oraz zabezpieczenie p.poż. wszystkich istniejących instalacji przechodzących przez projektowane przegrody wydzielenia pożarowego w pomieszczeniu Kotłowni Nr 2, k) system wentylacji obiektu, l) wszystkie inne niezbędne elementy infrastruktury technicznej podziemnej i nadziemnej wraz z przebudową wszystkich kolidujących instalacji z projektowanym układem, ł) przejścia p.poż. instalacji, wykonanie otworów tymczasowych w ścianach pomieszczenia celem wprowadzenia urządzeń, a także ich odtworzenia, m) roboty budowlane i konstrukcyjne związane z posadowieniem kotła i komina, n) wykonanie układów regulacyjnych w zakresie: - regulacja ciśnienia pary z kotła, - regulacja temperatury wody z ekonomizera, - automatyczne uzupełnianie wody w obiegu kotła parowego, - automatyczne uzupełnianie wody w obiegu miejskiej sieci ciepłowniczej i współpraca z pompami stabilizującymi ciśnienie w sieci, - zdalne odczyty z licznika gazu, pary, wody gorącej i wody uzupełniającej, - pomiary zdalne ciśnienia i temperatury, o) wykonanie innych robót i prac niezbędnych do zrealizowania robót budowlanych, między innymi: - konstrukcje wsporcze pod rurociągi, urządzenia i pompownię wody zasilającej, - kompletne rurociągi poszczególnych instalacji, w tym rury, kształtki, zawieszenia i konstrukcje wsporcze, zabezpieczenie antykorozyjne, izolacje termiczne z wełny z płaszczem z blachy aluminiowej (na zewnątrz) i z folii aluminiowej (wewnątrz), wg standardu Zamawiającego, oznakowania rurociągów i armatury oraz urządzeń, - oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót, - organizację zaplecza, - wytyczenie geodezyjne, - organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót, - zapewnienie nadzoru zarządców sieci wynikające z uzgodnień, - bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy i ich utylizacja na własny koszt, - wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych, - uporządkowanie terenu po robotach budowlanych, przywrócenie terenu budowy do stanu pierwotnego. 3) Etap II - wykonanie innych prac niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy, a w szczególności: a) wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót, b) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej bieżącej (roboty zanikowe), c) wykonanie dokumentacji powykonawczej z rysunkami zamiennymi oraz dodatkowymi (gdy wymagane) opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach, ze wszystkimi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy, potwierdzonymi przez kierownika budowy oraz projektanta, d) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej na zaklauzulowanej mapie, uzgodnionej w przypadku jej niezgodności z projektem budowlanym ze wszystkimi zarządcami sieci odpowiednich branż wraz z zestawieniem ilości wykonanych robót, e) uzyskanie atestów, certyfikatów, deklaracji zgodności oraz oświadczenia kierownika budowy potwierdzającego, że wbudowane wyroby budowlane są zgodne z art. 10 ustawy Prawo budowlane, f) uzyskanie wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m.in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), g) przeprowadzenie wszystkich wymaganych badań, pomiarów, prób po montażowych, płukań, testów i sprawdzeń w tym: pomiary miejscowe parametrów mediów : licznik gazu, licznik ciepła w parze, licznik wody zasilającej, licznik wody zimnej z SUW (pomiary z urządzeń należy doprowadzić do systemu nadrzędnego a liczniki należy doposażyć w lokalne karty pamięci), pomiar energii cieplnej wg wymagań Zamawiającego (woda gorąca, para wodna), h) odbiór urządzeń przez Urząd Dozoru Technicznego, i) wykonanie dokumentacji techniczno - rozruchową zainstalowanych maszyn i urządzeń w języku polskim, j) wykonanie instrukcji obsługi i konserwacji maszyn i urządzeń oraz eksploatacji w języku polskim, k) zestawienie kart gwarancyjnych maszyn i urządzeń wraz z protokołami z przeprowadzenia prób gwarancyjnych w języku polskim, l) zestawienie protokołów z rozruchu technologicznego, ł) protokół gotowości do prowadzenia eksploatacji przedmiotu umowy, m) zestawienie kodów źródłowych produktów (programów komputerowych wchodzących w skład oprogramowania dedykowanego, wytworzonego lub modyfikowanego w wyniku realizacji zadania inwestycyjnego oraz skryptów konfiguracyjnych) systemu AKPiA, sterowania i wizualizacji, n) zestawienie innych wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m. in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), o) oświadczenie wykonawcy wraz ze stosownym protokołem, że przeszkolił personel Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji maszyn i urządzeń, p) przeprowadzenie wymaganych prób, testów, rozruchów technologicznych i ruchu próbnego 72 godzinnego zgodnie z wymaganiami PFU, r) zestawienie dokumentów, których dołączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy, obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie wymagają przepisy Prawa budowlanego, s) uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45331110-0, 71320000-7, 45333000-0, 45333100-1, 45111200-0, 45231400-9, 45232000-2, 45310000-3, 45000000-7, 71355000-1, 09321000-5, 09322000-2

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-11-30
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 60,00
okres gwarancji 20,00
termin wykonania robót budowlanych 20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3 Nazwa: CZĘŚĆ III – zadanie nr 3 - „Wykonanie Kotłowni Nr 2, polegającej na zabudowie kotła gazowego, wodnego o mocy 6,0 MWt wraz z układem odprowadzenia spalin.”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:CZĘŚĆ III – Zadanie nr 3 obejmujące:1) Etap I - wykonanie na podstawie programu funkcjonalno - użytkowego (PFU) udostępnionego przez Zamawiającego, wielobranżowej dokumentacji projektowej (budowlano - wykonawczej) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, pozwoleniami, opiniami, decyzjami i uzyskaniem ostatecznej lub zaopatrzonej w rygor natychmiastowej wykonalności decyzji o pozwoleniu na budowę. Dokumentacja projektowa powinna obejmować: a) Opracowania przedprojektowe (OP), b) Projekt koncepcyjny (PK), c) Projekt budowlany (PB), d) Projekt wykonawczy (PW), e) wykonanie następującego zakresu prac:- analizy materiałów dostarczonych przez Zamawiającego - Programu funkcjonalno - użytkowego w zakresie oceny lokalizacji planowanej inwestycji, oceny uwarunkowań technicznych i środowiskowych, oceny dostępności komunikacyjnej, oceny dostępności infrastruktury technicznej i zaopatrzenia mediów oraz oceny ekonomicznej opłacalności inwestycji, - określenie charakterystycznych parametrów funkcjonalno-przestrzennych inwestycji, wzajemnych relacji przestrzennych pomiędzy poszczególnymi jej elementami, ich wielkości, ustalenie zasady zabudowy, jej gabarytów oraz skutków przyjętych rozwiązań dla planowanej inwestycji: w tym analiza chłonności terenu, analiza akustyczna i zanieczyszczeń, analiza warunków posadowienia, analiza oddziaływania inwestycji na środowisko, analiza celowości, - uzyskanie i aktualizacja mapy do celów projektowych, - ustalenie zakresu badań geologiczno- hydrogeologicznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - uzyskanie zapewnień i warunków przyłączenia mediów, - uzyskanie innych niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji poza wymienionymi powyżej, - opracowanie projektu zagospodarowania terenu wraz z opisem odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części drogowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części konstrukcyjnej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu sieci zewnętrznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu oświetlenia odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie specjalistycznej technologii obiektu odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie koncepcji ochrony przeciwpożarowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie Projektu wykonawczego (PW) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu Budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie Projektu technologicznego (PT) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie dokumentacji powykonawczej rozruchowej (sprawozdanie z rozruchu i prób gwarancyjnych potwierdzające osiągnięcie deklarowanych parametrów technicznych), - opracowanie instrukcji eksploatacji i Kotłowni Nr 2, - opracowanie instrukcji obsługi całego systemu sterowania pracą obiektu, zawierającą zakres projektowany i stan istniejący, - opracowanie instrukcji obsługi całego systemu wizualizacji obiektu, zawierająca zakres projektowany i stan istniejący, - opracowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do uzyskania w imieniu Zamawiającego „Decyzji pozwolenia na użytkowanie”, o ile będzie ono wymagane, - opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) dla poszczególnych branż, - opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów zadania inwestycyjnego (ZZK) oraz wycen elementów robót podlegających odbiorom częściowym, - opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów organizacji ruchu docelowy i na czas prowadzenia robót odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów obiektów tymczasowych i towarzyszących odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie wytycznych zagospodarowania terenu budowy odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji. 2) Etap II - wykonanie robót budowlanych , technologicznych i montażowych na podstawie opracowanej przez wykonawcę, a zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ust. 2 pkt 1) powyżej (Etap I) zgodnie z dokumentami zezwalającymi na prowadzenie robót budowlanych w zakresie, w jakim wymaga tego Prawo budowlane i harmonogramem rzeczowo – finansowym. Etap ten obejmuje w szczególności: a) wykonanie kompletnego źródła wytwarzania ciepła, składającego się z następujących głównych urządzeń i systemów: - kocioł gazowy, wodny z wyposażeniem, - układ wody zasilającej z systemem pomp, armaturą regulacyjną, odcinającą i automatyką, - układ odprowadzania spalin wraz z układem neutralizacji skroplin ze spalin, - system zasilania w paliwo gazowe z wewnętrznej sieci zakładowej średniego ciśnienia DN100 (3 bar), - system pompy wody obiegowej kotła odzysknicowego PD-3 wraz z armaturą, - przyłącza wody zimnej, kanalizacji deszczowej, kanalizacja technologicznej, elektrycznej, cyfrowej, - wyprowadzenie mocy cieplnej w postaci wody gorącej z kotła wodnego do istniejącej wymiennikowni, w tym układ pompowy i armatura regulacyjna, - rurociąg wody (zasilanie / powrót) – od kolektora kotła odzysknicowego wraz z armaturą odcinającą, - rurociągi wody (zasilanie / powrót) wraz z armaturą, - instalacja odwodnień wraz z układem rozprężania i schładzania, - automatyczny układ odmulania ze studnią schładzającą z odprowadzeniem odmulin do istniejącej kanalizacji przemysłowej, - instalacja wewnętrzna gazu do palnika kotła, b) kompletne rurociągi poszczególnych instalacji, w tym rury, kształtki, zawieszenia i konstrukcje wsporcze, zabezpieczenie antykorozyjne, izolacje termiczne z wełny z płaszczem z folii aluminiowej, wg standardu Zamawiającego, oznakowania rurociągów i armatury oraz urządzeń, c) układ detekcji gazu w pomieszczeniu Kotłowni Nr 2 z systemem optyczno-akustycznym i modułem alarmowym, d) instalacje elektryczne i instalacja AKPiA potrzeb własnych kotła gazowego i urządzeń towarzyszących od szaf zasilająco-sterowniczych do urządzeń - szafa zasilająco-sterownicza kotła wodnego, - szafa zasilająco-sterownicza układu wody zasilającej, - układ regulacji wody gorącej z kotła, e) zasilanie elektryczne szaf sterowniczych oraz wszystkich urządzeń dostarczanych przez wykonawcę, f) układ automatyki i sterowania kotłem gazowym wodnym i urządzeniami towarzyszącymi oraz połączenie z istniejącym systemem produkcji i dystrybucji ciepła, sterowanym z istniejącego nadrzędnego systemu automatyki, zarządzającym pracą całej elektrociepłowni, g) przebudowa istniejącego systemu SCADA w zakresie zabudowy kotła wodnego i urządzeń towarzyszących, h) rozbudowa istniejącego nadrzędnego układu sterowania pracą całego obiektu Zamawiającego, w związku z przyłączeniem Kotłowni Nr 2 i urządzeń towarzyszących, i) rozbudowa istniejącego układu wizualizacji pracy całego obiektu Zamawiającego, w związku z przyłączeniem Kotłowni Nr 2 i urządzeń towarzyszących, j) instalacja p.poż. oraz zabezpieczenie p.poż. wszystkich istniejących instalacji przechodzących przez projektowane przegrody wydzielenia pożarowego w pomieszczeniu Kotłowni Nr 2, k) system wentylacji obiektu, l) wszystkie inne niezbędne elementy infrastruktury technicznej podziemnej i nadziemnej wraz z przebudową wszystkich kolidujących instalacji z projektowanym układem, ł) przejścia p.poż. instalacji, wykonanie otworów tymczasowych w ścianach pomieszczenia celem wprowadzenia urządzeń, a także ich odtworzenia, m) roboty budowlane i konstrukcyjne związane z posadowieniem kotła i komina, n) wykonanie układów regulacyjnych w zakresie: - regulacja ciśnienia pary z kotła, - regulacja temperatury wody z ekonomizera, - automatyczne uzupełnianie wody w obiegu kotła parowego, - automatyczne uzupełnianie wody w obiegu miejskiej sieci ciepłowniczej i współpraca z pompami stabilizującymi ciśnienie w sieci, - zdalne odczyty z licznika gazu, pary, wody gorącej i wody uzupełniającej, - pomiary zdalne ciśnienia i temperatury, o) wykonanie innych robót i prac niezbędnych do zrealizowania robót budowlanych, między innymi: - konstrukcje wsporcze pod rurociągi, urządzenia i pompownię wody zasilającej, - kompletne rurociągi poszczególnych instalacji, w tym rury, kształtki, zawieszenia i konstrukcje wsporcze, zabezpieczenie antykorozyjne, izolacje termiczne z wełny z płaszczem z blachy aluminiowej (na zewnątrz) i z folii aluminiowej (wewnątrz), wg standardu Zamawiającego, oznakowania rurociągów i armatury oraz urządzeń, - oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót, - organizację zaplecza, - wytyczenie geodezyjne, - organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót, - zapewnienie nadzoru zarządców sieci wynikające z uzgodnień, - bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy i ich utylizacja na własny koszt, - wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych, - oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót, organizacja zaplecza budowy,- zagospodarowanie terenu przyległego umożliwiające obsługę i dojście służb technicznych oraz estetyczny wygląd,- uporządkowanie terenu po robotach budowlanych, przywrócenie terenu budowy do stanu pierwotnego, 3) Etap II - wykonanie innych prac niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy, a w szczególności: a) wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót, b) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej bieżącej (roboty zanikowe), c) wykonanie dokumentacji powykonawczej z rysunkami zamiennymi oraz dodatkowymi (gdy wymagane) opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach, ze wszystkimi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy, potwierdzonymi przez kierownika budowy oraz projektanta, d) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej na zaklauzulowanej mapie, uzgodnionej w przypadku jej niezgodności z projektem budowlanym ze wszystkimi zarządcami sieci odpowiednich branż wraz z zestawieniem ilości wykonanych robót, e) uzyskanie atestów, certyfikatów, deklaracji zgodności oraz oświadczenia kierownika budowy potwierdzającego, że wbudowane wyroby budowlane są zgodne z art. 10 ustawy Prawo budowlane, f) uzyskanie wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m.in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), g) przeprowadzenie wszystkich wymaganych badań, pomiarów, prób po montażowych, płukań, testów i sprawdzeń w tym: pomiary miejscowe parametrów mediów : licznik gazu, licznik ciepła w parze, licznik wody zasilającej, licznik wody zimnej z SUW (pomiary z urządzeń należy doprowadzić do systemu nadrzędnego a liczniki należy doposażyć w lokalne karty pamięci), pomiar energii cieplnej wg wymagań Zamawiającego (woda gorąca, para wodna), h) odbiór urządzeń przez Urząd Dozoru Technicznego, i) wykonanie dokumentacji techniczno - rozruchową zainstalowanych maszyn i urządzeń w języku polskim, j) wykonanie instrukcji obsługi i konserwacji maszyn i urządzeń oraz eksploatacji w języku polskim, k) zestawienie kart gwarancyjnych maszyn i urządzeń wraz z protokołami z przeprowadzenia prób gwarancyjnych w języku polskim, l) zestawienie protokołów z rozruchu technologicznego, ł) protokół gotowości do prowadzenia eksploatacji przedmiotu umowy, m) zestawienie kodów źródłowych produktów (programów komputerowych wchodzących w skład oprogramowania dedykowanego, wytworzonego lub modyfikowanego w wyniku realizacji zadania inwestycyjnego oraz skryptów konfiguracyjnych) systemu AKPiA, sterowania i wizualizacji, n) zestawienie innych wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m. in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), o) oświadczenie wykonawcy wraz ze stosownym protokołem, że przeszkolił personel Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji maszyn i urządzeń, p) przeprowadzenie wymaganych prób, testów, rozruchów technologicznych i ruchu próbnego 72 godzinnego zgodnie z wymaganiami PFU, r) zestawienie dokumentów, których dołączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy, obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie wymagają przepisy Prawa budowlanego, s) uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie. Zamawiający dopuszcza zastosowanie źródła używanego. Źródło to Zamawiający zamierza nabyć na przełomie lipca-sierpnia 2020 roku. Uwaga: W jednostkach wytwórczych ciepła dopuszcza się zainstalowanie wyłącznie urządzeń nowych. Wyjątek stanowi zadanie inwestycyjne nr 3, przy realizacji którego, Zamawiający dopuszcza zastosowanie źródła używanego. Źródło to Zamawiający zamierza nabyć na przełomie lipca-sierpnia 2020 roku o czym niezwłocznie poinformuje wykonawcę.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45331110-0, 71320000-7, 45333000-0, 45333100-1, 45111200-0, 45231400-9, 45232000-2, 45310000-3, 45000000-7, 71355000-1, 09321000-5, 09322000-2

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2021-03-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 60,00
okres gwarancji 20,00
termin wykonania robót budowlanych 20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4 Nazwa: CZĘŚĆ IV – zadanie nr 4 - „Wykonanie Kotłowni Nr 2, polegającej na budowie budynku kotłowni z instalacjami technicznymi i technologicznymi wraz z zagospodarowaniem terenu.”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:CZĘŚĆ IV – Zadanie nr 4 obejmujące:1) Etap I - wykonanie na podstawie programu funkcjonalno - użytkowego (PFU) udostępnionego przez Zamawiającego, wielobranżowej dokumentacji projektowej (budowlano - wykonawczej) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, pozwoleniami, opiniami, decyzjami i uzyskaniem ostatecznej lub zaopatrzonej w rygor natychmiastowej wykonalności decyzji o pozwoleniu na budowę polegającej na budowie budynku kotłowni z instalacjami technicznymi i technologicznymi wraz zagospodarowaniem terenu. Dokumentacja projektowa powinna obejmować: a) Opracowania przedprojektowe (OP), b) Projekt koncepcyjny (PK), c) Projekt budowlany (PB), d) Projekt wykonawczy (PW), e) wykonanie następującego zakresu prac: - analizy materiałów dostarczonych przez Zamawiającego - Programu funkcjonalno - użytkowego w zakresie oceny lokalizacji planowanej inwestycji, oceny uwarunkowań technicznych i środowiskowych, oceny dostępności komunikacyjnej, oceny dostępności infrastruktury technicznej i zaopatrzenia mediów oraz oceny ekonomicznej opłacalności inwestycji, - określenie charakterystycznych parametrów funkcjonalno-przestrzennych inwestycji, wzajemnych relacji przestrzennych pomiędzy poszczególnymi jej elementami, ich wielkości, ustalenie zasady zabudowy, jej gabarytów oraz skutków przyjętych rozwiązań dla planowanej inwestycji: w tym analiza chłonności terenu, analiza akustyczna i zanieczyszczeń, analiza warunków posadowienia, analiza oddziaływania inwestycji na środowisko, analiza celowości, - uzyskanie i aktualizacja mapy do celów projektowych, - ustalenie zakresu badań geologiczno- hydrogeologicznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - uzyskanie zapewnień i warunków przyłączenia mediów, - uzyskanie innych niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji poza wymienionymi powyżej, - opracowanie projektu zagospodarowania terenu wraz z opisem odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części drogowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu w części konstrukcyjnej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu sieci zewnętrznych odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektu oświetlenia odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie specjalistycznej technologii obiektu odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie koncepcji ochrony przeciwpożarowej odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie Projektu wykonawczego (PW) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu Budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie Projektu technologicznego (PT) w zakresie niezbędnym do uzupełnienia Projektu budowlanego (PB) dla poszczególnych branż, - opracowanie dokumentacji powykonawczej rozruchowej (sprawozdanie z rozruchu i prób gwarancyjnych potwierdzające osiągnięcie deklarowanych parametrów technicznych), - opracowanie instrukcji eksploatacji i Kotłowni Nr 2, - opracowanie instrukcji obsługi całego systemu sterowania pracą obiektu, zawierającą zakres projektowany i stan istniejący, - opracowanie instrukcji obsługi całego systemu wizualizacji obiektu, zawierająca zakres projektowany i stan istniejący, - opracowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do uzyskania w imieniu Zamawiającego „Decyzji pozwolenia na użytkowanie”, o ile będzie ono wymagane, - opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) dla poszczególnych branż, - opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów zadania inwestycyjnego (ZZK) oraz wycen elementów robót podlegających odbiorom częściowym, - opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów organizacji ruchu docelowy i na czas prowadzenia robót odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie projektów obiektów tymczasowych i towarzyszących odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji, - opracowanie wytycznych zagospodarowania terenu budowy odpowiednio do potrzeb i założeń planowanej inwestycji. Budynek Kotłowni Nr 2 zostanie zlokalizowany naprzeciwko budynku elektrociepłowni gazowej w miejscu po zasypanych zbiornikach magazynowych wody na działce Nr 1540/161. Układu konstrukcyjny posadowienia budynku należy dostosować do istniejących ścian żelbetowych zbiorników bez konieczności ich skucia. Zamawiający dysponuje pełną inwentaryzacją geodezyjną ścian zbiorników.Budynek Kotłowni Nr 2: bryła budynku prosta, budynek jednokondygnacyjny niski o konstrukcji stalowej z wykończeniem ścian płytami warstwowymi, o równej wysokości każdej ściany, zakończony attyką z każdej strony. Dach dwu lub jednospadowy. Budynek wyposażony w bramy rolowane i drzwi otwierane na zewnątrz. Okna w postaci naświetla na całej szerokości ściany nad bramą (elewacja zachodnia).W budynku Kotłowni Nr 2 zabudowane zostaną dwa kotły wodne:a) kocioł KGW-1 o mocy cieplnej 8,0 MWt z ekonomizerem wodnym - zadanie nr 2, b) kocioł KGW-2 o mocy cieplnej 6,0 MWt - zadanie nr 3.Pomiędzy projektowanym nowym budynkiem Kotłowni Nr 2, a istniejącym budynkiem elektrociepłowni należyzabudować estakadę, zapewniającą prześwit do istniejącej niwelety drogi min. 4,80 m. Na estakadzie należypoprowadzić rurociągi wody grzewczej 2xDN200, gazu zasilającego kotły, sieć cyfrową i zasilanie elektryczne obiektu. Z uwagi na niewielką kubaturę nowego budynku Kotłowni Nr 2 powietrze do spalania należy doprowadzić z zewnątrz kanałami poprowadzonymi w przyziemiu.Każdy z kotłów będzie posadowiony na własnych fundamentach i będzie posiadał odrębny układ odprowadzania spalin z emitorami o konstrukcji samonośnej, zlokalizowanymi na fundamentach poza budynkiem kotłowni. Przy projektowaniu fundamentów pod kotły wykonawca winien założyć wykonanie pośredniego fundamentowania np. poprzez zastosowania palowania. Wynika to z faktu, że obecnie zbiorniki są zasypane warstwą gruzu i ziemi o grubości ok. 2,5 - 4,5 m od poziomu terenu do dna żelbetowego. Grunt nie jest ustabilizowany. To samo dotyczy fundamentów kominów kotłów.Charakterystyczne parametry budynku Kotłowni Nr 2:a) powierzchnia zabudowy: ok. 215,0 m2, b) powierzchnia użytkowa budynku: ok. 194,0 m2,c) ilość kondygnacji naziemnych: 1,d) wysokość całkowita budynku (z attyką): ok. 6,6 m,e) kubatura brutto: ok. 1.100,0 m3.Rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe:a) stopy i ławy fundamentowe: wykonane jako żelbetowe wylewane na mokrob) ściany podwalinowe zewnętrzne: żelbetowe prefabrykowane, ocieplone metodą lekką mokrą, c) posadzka betonowa zacierana na gładko, powierzchniowo utwardzona, d) główna konstrukcja nośna: stalowa ramowa spawana,e) konstrukcja dachu: stropodach lekki na konstrukcji z blachy stalowej trapezowejf) pokrycie dachu: z folii termozgrzewalnej lub papy NRO,g) obróbki blacharskie: systemowe i wykonywane na zamówienie z blachy stalowej ocynkowanej, powlekanejlakierem poliestrowym, h) lekka ściana osłonowa: z płyt warstwowych prefabrykowanych, rdzeń izolacyjny z pianki IPN o grubości 100 mm (U=0,23W/m2xK), kolor zewnętrzny RAL7016, kolor wewnętrzny RAL9002, i) brama rolowana: szt. 2, systemowa, rdzeń izolacyjny z pianki IPN (U=1,5W/m2xK), kolor zewnętrzny RAL7016, kolor wewnętrzny RAL9002, otwierana elektrycznie z możliwością ręczną, wymiar 3,4/3,8 m, j) drzwi zewnętrzne: szt. 1, ocieplane, rdzeń izolacyjny z pianki IPN lub wełny mineralnej (U=1,5W/m2xK), kolor zewnętrzny RAL7016, kolor wewnętrzny RAL9002, wyposażone w samozamykacz, przystosowane do kontroli dostępu wejścia, wymiar 1,0/2,0 m, k) okna: szyba zespolona na ramie aluminiowej (U=1,1W/m2xK dla całości okna), kolor RAL7016, powierzchnia ok. 16,8 m2, w tym ok. 30% powierzchni uchylnej.Budynek Kotłowni Nr 2 musi posiadać wszystkie instalacje technicznego wyposażenia, w szczególności:a) oświetlenie wewnętrzne,b) gniazda wtykowe 230V i 400V, c) instalacja wody zimnej (zlew techniczny i cele zmywne posadzki),d) kanalizacja technologiczna,e) wentylacja,f) ogrzewanie elektryczne (aparat grzewczo-wentylacyjny) z układem regulacyjnym temperatury zadanej, g) odwodnienie dachu podciśnieniowe, h) p.poż., i) okablowanie do drzwi zewnętrznych umożliwiające w przyszłości przez Zamawiającego zamontowanie kontroli dostępu.j) przyłącze wody zimnej,k) przyłącze kanalizacji deszczowej, l) przyłącze kanalizacji technologicznej ze studnią schładzającą,ł) przyłącze elektryczne potrzeb własnych obiektu i urządzeń technologicznych, m) wyprowadzenie mocy cieplnej z kotłów wodnych należy doprowadzić do istniejących kolektorów (zasilanie / powrót) znajdujących się w budynku elektrociepłowni gazowej (pomieszczenie kotła odzysknicowego. n) przyłącze cyfrowe zapewniające wyprowadzenie sygnałów z urządzeń technologicznych, kontroli dostępu i kamer. o) dojazd do budynku Kotłowni Nr 2 na całej jego szerokości należy połączyć nawierzchnią z kostki betonowej o grubości 8 cm z istniejącą drogą. Wytrzymałość drogi dla ruchu ciężkiego. Wokół budynku kotłowni należy wykonać opaskę szerokości 60 cm z kostki betonowej o grubości 6 cm.Wykonawca przed rozpoczęciem prac projektowych powinien wykonać:a) potwierdzenia bądź weryfikacji danych wyjściowych do projektowania przygotowanych przez Zamawiającego (założeń bilansowych i jakościowych, założeń do modernizacji i rozbudowy istniejącego systemu sterowania i wizualizacji całego obiektu) i w uzasadnionych wypadkach dostosuje je tak, aby zagwarantować osiągnięcie wymagań zawartych w PFU, b) wszystkie badania i analizy uzupełniające niezbędne dla prawidłowego wykonania części przedmiotu zamówienia, c) potwierdzenia bądź weryfikacji dotychczasowych założeń i w uzasadnionych wypadkach dostosuje założenia tak, aby zagwarantować osiągnięcie wymagań zawartych w PFU oraz zweryfikuje wszystkie przekazane przez Zamawiającego informacje dotyczące problemów, d) dokumentację fotograficzną terenu budowy, zatwierdzić ją i zdeponować u Zamawiającego.Uwaga: W ramach tego zadania Zamawiający dopuszcza alternatywną lokalizację kotłowni w budynku istniejącej hali turbiny TG-1. Alternatywna lokalizacja uzależniona jest od uzyskania przez Zamawiającego prawa do dysponowania w/w nieruchomością na cele inwestycyjne.2) Etap II - wykonanie robót budowlanych , technologicznych i montażowych na podstawie opracowanej przez wykonawcę, a zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ust.2 pkt 1) powyżej ( Etap I ) zgodnie z dokumentami zezwalającymi na prowadzenie robót budowlanych w zakresie, w jakim wymaga tego Prawo budowlane i harmonogramem rzeczowo – finansowym. Etap ten obejmuje w szczególności: a) budowę kompletnego, nowego budynku Kotłowni nr 2 z niezbędnym wyposażeniem technicznym (woda zimna do celów zmywnych posadzki, woda zimna ze zlewem technicznym, kanalizacja technologiczna, kanalizacja deszczowa, instalacje elektryczne, oświetlenie, gniazda wtykowe, instalacja cyfrowa, ogrzewania), b) estakadę dla rurociągów i przyłączy kablowych, c) kompletne rurociągi poszczególnych instalacji, w tym rury, kształtki, zawieszenia i konstrukcje wsporcze, zabezpieczenie antykorozyjne, izolacje termiczne z wełny z płaszczem z blachy aluminiowej (na zewnątrz) i z folii aluminiowej (wewnątrz), wg standardu Zamawiającego, oznakowania rurociągów i armatury oraz urządzeń, d) wymagane przyłącza do budynku Kotłowni Nr 2: woda zimna, kanalizacja deszczowa, kanalizacja technologiczna, elektryczne, cyfrowe, e) przyłącze gazu ziemnego od skrzynki gazowej na ścianie budynku elektrociepłowni gazowej do budynku Kotłowni Nr 2 wraz z układem zaporowym i redukcyjnym na ścianie budynku, f) rurociąg wody (zasilanie / powrót) – od kolektora kotła odzysknicowego do Kotłowni Nr 2 wraz z armaturą odcinającą, g) inne roboty budowlane inne prace niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, w tym między innymi: - konstrukcje wsporcze pod rurociągi, urządzenia i pompownię wody zasilającej, - kompletne rurociągi poszczególnych instalacji, w tym rury, kształtki, zawieszenia i konstrukcje wsporcze, zabezpieczenie antykorozyjne, izolacje termiczne z wełny z płaszczem z blachy aluminiowej (na zewnątrz) i z folii aluminiowej (wewnątrz), wg standardu Zamawiającego, oznakowania rurociągów i armatury oraz urządzeń, - oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót, - organizację zaplecza, - wytyczenie geodezyjne, - organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót, - zapewnienie nadzoru zarządców sieci wynikające z uzgodnień, - bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy i ich utylizacja na własny koszt, - zapewnienie kierownika budowy, kierowników robót wymaganych branż oraz nadzoru autorskiego projektantów,- wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych, - uporządkowanie terenu po robotach budowlanych, przywrócenie terenu budowy do stanu pierwotnego. 3) Etap II - wykonanie innych prac niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy, a w szczególności: a) wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót, b) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej bieżącej (roboty zanikowe), c) wykonanie dokumentacji powykonawczej z rysunkami zamiennymi oraz dodatkowymi (gdy wymagane) opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach, ze wszystkimi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy, potwierdzonymi przez kierownika budowy oraz projektanta, d) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej na zaklauzulowanej mapie, uzgodnionej w przypadku jej niezgodności z projektem budowlanym ze wszystkimi zarządcami sieci odpowiednich branż wraz z zestawieniem ilości wykonanych robót, e) uzyskanie atestów, certyfikatów, deklaracji zgodności oraz oświadczenia kierownika budowy potwierdzającego, że wbudowane wyroby budowlane są zgodne z art. 10 ustawy Prawo budowlane, f) uzyskanie wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m.in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), g) przeprowadzenie wszystkich wymaganych badań, pomiarów, prób po montażowych, płukań, testów i sprawdzeń w tym: pomiary miejscowe parametrów mediów : licznik gazu, licznik ciepła w parze, licznik wody zasilającej, licznik wody zimnej z SUW (pomiary z urządzeń należy doprowadzić do systemu nadrzędnego a liczniki należy doposażyć w lokalne karty pamięci), pomiar energii cieplnej wg wymagań Zamawiającego (woda gorąca, para wodna), h) odbiór urządzeń przez Urząd Dozoru Technicznego, i) wykonanie dokumentacji techniczno - rozruchową zainstalowanych maszyn i urządzeń w języku polskim, j) wykonanie instrukcji obsługi i konserwacji maszyn i urządzeń oraz eksploatacji w języku polskim, k) zestawienie kart gwarancyjnych maszyn i urządzeń wraz z protokołami z przeprowadzenia prób gwarancyjnych w języku polskim, l) zestawienie protokołów z rozruchu technologicznego, ł) protokół gotowości do prowadzenia eksploatacji przedmiotu umowy, m) zestawienie kodów źródłowych produktów (programów komputerowych wchodzących w skład oprogramowania dedykowanego, wytworzonego lub modyfikowanego w wyniku realizacji zadania inwestycyjnego oraz skryptów konfiguracyjnych) systemu AKPiA, sterowania i wizualizacji, n) zestawienie innych wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m. in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń), o) oświadczenie wykonawcy wraz ze stosownym protokołem, że przeszkolił personel Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji maszyn i urządzeń, p) przeprowadzenie wymaganych prób, testów, rozruchów technologicznych zgodnie z wymaganiami PFU, r) zestawienie dokumentów, których dołączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy, obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie wymagają przepisy Prawa budowlanego, s) uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie. Uwaga: W ramach tego zadania Zamawiający dopuszcza alternatywną lokalizację kotłowni w budynku istniejącej hali turbiny TG-1. Alternatywna lokalizacja uzależniona jest od uzyskania przez Zamawiającego prawa do dysponowania w/w nieruchomością na cele inwestycyjne.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45000000-7, 71320000-7, 45333000-0, 45331110-0, 45333100-1, 45111200-0, 45231400-9, 45232000-2, 45310000-3, 71355000-1, 09321000-5, 09322000-2

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2021-03-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 60,00
okres gwarancji 20,00
termin wykonania robót budowlanych 20,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę układanie płytek - Kraków i Jasło
  • Lokalizacja zleceniamałopolskie
  • Data dodania02-05-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę układanie płytek. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI