Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych przewożącego do 9-ciu osób
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Stowarzyszenie Hospicjum "Światło"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340890513
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ceramiczna 3
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 534 331 433
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: stowarzyszeniehospicjumswiatlo@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://stowarzyszenie-hospicjum-swiatlo.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Stowarzyszenie Hospicjum "Światło"
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
współudział w opiece nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle, chorymi onkologicznie oraz chorymi u kresu życia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup samochodu osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych przewożącego do 9-ciu osób
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8db70803-14d7-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00301112
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8db70803-14d7-11ed-acbd-46d0480cd9c4
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl.
Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” – załącznik nr 2 do SWZ udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”. Szczegółowy sposób przygotowania i złożenia oferty oraz oświadczeń i dokumentów został określony w punkcie 14 Specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej "SWZ". Szczegóły dotyczące sposobu porozumiewania się Zamawiającego i Wykonawców zostały określone w punkcie 9 SWZ.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Do podpisania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu osobistego lub podpisu zaufanego.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO znajduje się w punkcie 23 SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego, nieużywanego, kompletnego, wolnego od jakichkolwiek wad i usterek oraz nieobciążonego prawami na rzecz osób trzecich, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2022 roku, samochodu osobowego typu „mikrobus” do 9 (dziewięć) osób, specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
1. Fabrycznie nowy przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych w tym co najmniej jednej osoby na wózku inwalidzkim (rok produkcji 2022), przewożący do 9 osób.
2. Pojazd musi posiadać świadectwo homologacji jako samochód osobowy przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych oraz osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich (świadectwa należy dostarczyć wraz z samochodem), wydane przez ustawowo uprawniony organ oraz musi spełniać warunki zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022) jak również warunki przewidziane w przepisach prawa Wspólnotowego Unii Europejskiej dla samochodów osobowych.
3. Dostarczony samochód winien posiadać komplet dokumentów do zarejestrowania zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Polski, na zasadach dopuszczenia do ruchu, tj. :
a) faktura sprzedaży,
b) karta pojazdu,
c) przegląd – badanie techniczne oraz badanie stacji diagnostycznej potwierdzające, że po adaptacji samochód spełnia wszelkie normy w zakresie przystosowania do przewozu osób niepełnosprawnych, zgodnie z wymogami przepisów ustawy prawo ruchy drogowym.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia homologacji cząstkowych na wykonane prace oraz aktualny certyfikat systemu ISO obejmujący zakres zabudowy i modyfikacji pojazdu na zastosowane podzespoły/elementy dla osób niepełnosprawnych. Wykonawca w dniu odbioru przedstawi odpowiednie certyfikaty.
4. Wykonawca zobowiązuje się, by dostarczony pojazd będący przedmiotem zamówienia był fabrycznie nowy, nieużywany, gotowy do pracy, wolny od wad fizycznych i prawnych oraz nie był wcześniej rejestrowany.
5. Pojazd będący przedmiotem zamówienia musi spełniać wymagania w zakresie parametrów technicznych oraz wyposażenia szczegółowo określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (Załącznik Nr 1 do SWZ).
6. Dla pojazdu będącego przedmiotem zamówienia podane parametry są wartościami minimalnymi, każdy pojazd o lepszych, wyższych parametrach spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. Parametry techniczno-eksploatacyjne i jakość dostarczonego pojazdu, zespołów i podzespołów muszą odpowiadać powszechnie obowiązującym przepisom prawa.
7. Wymagania dotyczące gwarancji :
Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot niniejszego zamówienia to :
a) gwarancja mechaniczna na samochód (tj. na wszystkie wskazane w fabrycznym dokumencie gwarancji zespoły i podzespoły samochodu, obejmujące prawidłowe funkcjonowanie samochodu, wady materiałowe i fabryczne oraz mechanikę) – minimum 24 miesiące,
b) gwarancja na wady lakiernicze - minimum 24 miesiące,
c) gwarancja na nieprzerdzewienie karoserii pojazdu – minimum 96 miesiące,
d) gwarancja na wykonaną zabudowę - minimum 24 – miesiące.
8. Okresy gwarancji udzielane przez podwykonawców muszą odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.
9. Wszystkie karty i warunki gwarancyjne zostaną przekazane wraz z protokołem zdawczo-odbiorczym przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca w ramach udzielonej gwarancji, w przypadku wystąpienia wad i usterek, zobowiązany będzie niezwłocznie przystąpić do ich usunięcia, nie później niż w terminie 10 dni od dnia przyjęcia zgłoszenia.
11. Wszystkie koszty związane z usuwaniem wad i usterek w okresie gwarancji ponosi Wykonawca.
12. Na czas naprawy gwarancyjnej samochodu w okresie gwarancyjnym trwającej dłużej niż 3 dni, na życzenie Zamawiającego, Wykonawca lub autoryzowany serwis przez niego wskazany zobowiązany będzie do dostarczenia pojazdu zastępczego o parametrach nie gorszych od naprawianego.
13. Dla zaoferowanego pojazdu Wykonawca musi zagwarantować dostęp do w pełni autoryzowanej stacji serwisowej, znajdującej się w odległości do 50 km od siedziby Zamawiającego.
14. Zamawiający zobowiązuje się do użytkowania samochodu oraz stosowania materiałów eksploatacyjnych zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.
15. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi za wady, niezależenie od uprawnień wynikających z gwarancji jakości.
4.2.6.) Główny kod CPV: 34100000-8 - Pojazdy silnikowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
34110000-1 - Samochody osobowe
34114400-3 - Minibusy
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium oceny ofert :
1) cena – 100 %
2. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie przedstawionego w ust. 1 kryterium oraz jego wagi. Oferty oceniane będą punktowo. W trakcie oceny kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane będą punkty za powyższe kryterium według następujących zasad i wzoru :
Cn
C = ------------------ x 100
Cb
C – liczba punków przyznana za cenę
Cn – najniższa cenowo oferta za wykonanie przedmiotu zamówienia
Cb – cena badanej oferty za wykonanie przedmiotu zamówienia
Waga oferty – 100 pkt
3. Ocena ofert będzie się odbywać na podstawie informacji podanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
4. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższa liczbę punktów. Poprzez najwyższą liczbę punktów rozumie się sumę punktów przyznaną w kryterium cena brutto.
5. Punkty będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku lub z większa dokładnością, jeżeli przy zastosowaniu wymienionego zaokrąglenia nie występuje różnica w ilości przyznanych punktów wynikająca z małej różnicy zaoferowanych cen.
6. Jeżeli nie będzie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający wybiera spośród tych ofert, ofertę która otrzyma najwyższą ocenę w kryterium o najwyższej wadze.
7. Jeżeli oferty otrzymały taką samą ocenę w kryterium o najważniejszej wadze, Zamawiający wybiera ofertę z najniższą ceną lub najniższym kosztem.
8. Jeżeli nie można dokonać wyboru oferty w sposób, o którym mowa w ust. 5. Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę lub koszt.
9. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą oferować cen lub kosztów wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Tak
7.2.) Informacje na temat zaliczek:
Zamawiający zapłaci Wykonawcy cenę sprzedaży w dwóch częściach (zaliczka + II’ga transza) w terminie do 30 dni od dnia otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Niniejszą kwestię reguluje Rozdział 20 SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2022-08-25 13:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2022-08-25 13:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Osoba do kontaktu:
Dorota Żabińska
tel. 534 331 433
stowarzyszeniehospicjumswiatlo@gmail.com