Usługi aktywnej integracji o charakterze zawodowym w ramach projektu pn.: „Utworzenie...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Usługi aktywnej integracji o charakterze zawodowym w ramach projektu pn.: „Utworzenie Ośrodka Aktywizacji Zawodowej – Aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoLidzbark Warmiński
  • WojewództwoWarmińsko-mazurskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2020-07-27
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyGmina Miejska Lidzbark Warmiński
  • Data publikacji ogłoszenia2020-07-17
  • Numer ogłoszenia563765-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 563765-N-2020 z dnia 2020-07-17 r.

Gmina Miejska Lidzbark Warmiński: Usługi aktywnej integracji o charakterze zawodowym w ramach projektu pn.: „Utworzenie Ośrodka Aktywizacji Zawodowej – Aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
Projekt: „Utworzenie Ośrodka Aktywizacji Zawodowej – Aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa 11 - Włączenie społeczne Działanie 11.1 – „Aktywne włącznie, w tym z myślą o promowaniu równych szans oraz aktywnego uczestnictwa i zwiększaniu szans na zatrudnienie" Poddziałanie 11.1.1 – Aktywizacja społeczna i zawodowa osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym – projekty konkursowe na podstawie umowy o dofinansowanie Nr RPWM.11.01.01-28-0085/18-00
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Miejska Lidzbark Warmiński, krajowy numer identyfikacyjny 51074350000000, ul. ul. A. Świętochowskiego  14 , 11-100  Lidzbark Warmiński, woj. warmińsko-mazurskie, państwo Polska, tel. 897 678 500, e-mail zamowienia@lidzbarkwarminski.pl, faks 897 672 303.
Adres strony internetowej (URL): http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://lidzbarkw-um.bip-wm.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Oferty muszą być sporządzone w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygoremnieważności. Ofertę należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie zawartości bez uszkodzenia tego opakowania i złożyć w wyznaczonym terminie lub przesłać (liczy się data wpływu do siedziby Zamawiającego) na poniższy adres:
Adres:
Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, 11-100 Lidzbark Warmiński, ul. Plac Młyński 6, pok. nr 306

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługi aktywnej integracji o charakterze zawodowym w ramach projektu pn.: „Utworzenie Ośrodka Aktywizacji Zawodowej – Aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem”
Numer referencyjny: GKI.271.14.2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
7


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego, usług szkoleniowych i warsztatów zawodowych dla osób uczestniczących w projekcie pn.: „Utworzenie Ośrodka Aktywizacji Zawodowej – Aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.2. Cały przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: 2a. CZĘŚĆ I – Indywidualne doradztwo zawodowe;2b. CZĘŚĆ II – Warsztaty aktywizacji zawodowej;2c. CZĘŚĆ III – Warsztaty z zakresu hafciarstwa i szycia;2d. CZĘŚĆ IV – Warsztaty wyrobu pamiątek;2e. CZĘŚĆ V – Szkolenie z zakresu obsługi ruchu turystycznego; 2f. CZĘŚĆ VI –Warsztaty kuchni regionalnej i „Babki zielarki”;2g. CZĘŚĆ VII – Szkolenie utrzymanie i pielęgnacja zieleni;3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z określeniem minimalnych wymagań, został określony w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym: „SOPZ” stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 80500000-9
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
85312320-8


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
2022-08-31

II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli Wykonawca wykaże, że:a) jest instytucją szkoleniową w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r., poz. 1842 z późn. zm.), tj. posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli instytucja szkoleniowa będzie figurowała w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych jako instytucja aktywna w roku 2020 - spełnia wymagania do prowadzenia działalności szkoleniowej na podstawie ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - art. 20 oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli Wykonawca wykaże, że:1) CZĘŚĆ I – Indywidualne doradztwo zawodowe: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).2) CZĘŚĆ II – Warsztaty aktywizacji zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).3) CZĘŚĆ III – Warsztaty z zakresu hafciarstwa i szycia: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 40 000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych).4) CZĘŚĆ IV – Warsztaty wyrobu pamiątek: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 40 000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych).5) CZĘŚĆ V – Szkolenie z zakresu obsługi ruchu turystycznego: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 30 000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych).6) CZĘŚĆ VI – Warsztaty kuchni regionalnej i „Babki zielarki”: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 40 000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych).7) CZĘŚĆ VII – Szkolenie utrzymanie i pielęgnacja zieleni: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 30 000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych).W przypadku złożenia oferty na wszystkie Części (I, II, III, IV, V, VI i VII) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie niższą niż 190 000,00 złotych (słownie: sto dziewięćdziesiąt tysięcy złotych).
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu, dotyczący zdolności technicznej i zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że w zakresie: A. CZĘŚĆ I – Indywidualne doradztwo zawodowe:a) W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty: co najmniej dwie usługi polegające na doradztwie zawodowym lub szkoleniu/warsztatach/ kursach zawodowych, które rodzajem i zakresem odpowiadają usługom określonym w niniejszej części zamówienia, każda usługa o wartości nie mniejszej niż 10 000,00 złotych brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych brutto),Przez odpowiedni rodzaj, rozumie się organizowanie usług szkoleniowych/warsztatów/ kursów zawodowych, których odbiorcami były osoby zagrożone ryzykiem ubóstwa, społecznym i zawodowym (w tym osoby bezrobotne). Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie szkoleń/warsztatów/kursów zawodowych o tematyce odpowiadającej usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.b) dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną (trener/doradca zawodowy) skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialną za świadczenie usługi indywidualnego doradztwa zawodowego, tj.:  co najmniej jedną osobą, posiadającą wykształcenie wyższe na kierunku psychologia lub pedagogika o specjalności doradztwo zawodowe oraz posiadającą minimum 2 - letnie doświadczenie zawodowe (po uzyskaniu uprawnień/ specjalizacji/kwalifikacji). Wymieniona wyżej osoba nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinna być traktowana jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien, o ile uzna to za konieczne zapewnić swojej kadrze dydaktycznej niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca uwzględni każdą konieczność uzupełnienia kadry wynikającą z przepisów prawa, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.B. CZĘŚĆ II – Warsztaty aktywizacji zawodowej: a) W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty: co najmniej dwie usługi polegające na doradztwie zawodowym lub szkoleniu/warsztatach/ kursach zawodowych, które rodzajem i zakresem odpowiadają usługom określonym w niniejszej części zamówienia, każda usługa o wartości nie mniejszej niż 10 000,00 złotych brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych brutto),Przez odpowiedni rodzaj, rozumie się organizowanie usług szkoleniowych/warsztatów/ kursów zawodowych, których odbiorcami były osoby zagrożone ryzykiem ubóstwa, społecznym i zawodowym (w tym osoby bezrobotne). Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie szkoleń/warsztatów/kursów zawodowych o tematyce odpowiadającej usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.b) dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną (trener/doradca zawodowy) skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialną za świadczenie usługi indywidualnego doradztwa zawodowego, tj.:  co najmniej jedną osobą, posiadającą wykształcenie wyższe na kierunku psychologia lub pedagogika o specjalności doradztwo zawodowe oraz posiadającą minimum 2 - letnie doświadczenie zawodowe (po uzyskaniu uprawnień/ specjalizacji/kwalifikacji). Wymieniona wyżej osoba nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinna być traktowana jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien, o ile uzna to za konieczne zapewnić swojej kadrze dydaktycznej niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca uwzględni każdą konieczność uzupełnienia Kadry dydaktycznej wynikającą z przepisów prawa, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.C. CZĘŚĆ III – Warsztaty z zakresu hafciarstwa i szycia: a) W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty: co najmniej dwie usługi polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów z hafciarstwa i szycia lub szkoleń/kursów zawodowych, które zakresem odpowiadają usługom określonym w niniejszej części zamówienia. Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie i przeprowadzenie warsztatów/ szkoleń/kursów zawodowych o tematyce odpowiadającej usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.b) dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną (trener) skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialną za świadczenie usługi polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów z hafciarstwa i szycia tj.: co najmniej jedną osobą:- posiadającą niezbędne wykształcenie i kwalifikacje, adekwatne do zakresu zajęć przypisanych do prowadzenia w niniejszej części zamówienia,- posiadającą doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych w sposób należyty w okresie ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 warsztatów/szkoleń/kursów zawodowych z bloku tematycznego odpowiadającego usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.Wymieniona wyżej osoba nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinna być traktowana jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien, o ile uzna to za konieczne zapewnić swojej kadrze dydaktycznej niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca uwzględni każdą konieczność uzupełnienia Kadry dydaktycznej wynikającą z przepisów prawa, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.D. CZĘŚĆ IV – Warsztaty wyrobu pamiątek: a) W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty: co najmniej dwie usługi polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów wyrobu pamiątek lub szkoleń/kursów zawodowych, które zakresem odpowiadają usługom określonym w niniejszej części zamówienia, Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie i przeprowadzenie warsztatów/ szkoleń/kursów zawodowych o tematyce odpowiadającej usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.b) dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną (trener) skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialną za świadczenie usługi polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów z wyrobu pamiątek, tj.: co najmniej jedną osobą:- posiadającą niezbędne wykształcenie i kwalifikacje adekwatne do zakresu zajęć przypisanych do prowadzenia w niniejszej części zamówienia,- posiadającą doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych w sposób należyty w okresie ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 warsztatów/szkoleń/kursów zawodowych z bloku tematycznego odpowiadającego usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.Wymieniona wyżej osoba nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinna być traktowana jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien, o ile uzna to za konieczne zapewnić swojej kadrze dydaktycznej niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca uwzględni każdą konieczność uzupełnienia Kadry dydaktycznej wynikającą z przepisów prawa, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.E. CZĘŚĆ V – Szkolenie z zakresu obsługi ruchu turystycznego: a) W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty: co najmniej dwie usługi polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia z zakresu obsługi ruchu turystycznego lub warsztatów/kursów zawodowych, które zakresem odpowiadają usługom określonym w niniejszej części zamówienia.Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie i przeprowadzenie warsztatów/ szkoleń/kursów zawodowych o tematyce odpowiadającej usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.b) dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną (trener) skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialną za świadczenie usługi szkolenia z zakresu obsługi ruchu turystycznego, tj.: co najmniej jedną osobą:- posiadającą niezbędne wykształcenie i kwalifikacje adekwatne do zakresu zajęć przypisanych do prowadzenia w niniejszej części zamówienia,- posiadającą doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych w sposób należyty w okresie ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 szkoleń/warsztatów/kursów zawodowych z bloku tematycznego odpowiadającego usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.Wymieniona wyżej osoba nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinna być traktowana jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien, o ile uzna to za konieczne zapewnić swojej kadrze dydaktycznej niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca uwzględni każdą konieczność uzupełnienia kadry dydaktycznej wynikającą z przepisów prawa, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.F. CZĘŚĆ VI – Warsztaty kuchni regionalnej i „Babki zielarki”: a) W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty: co najmniej dwie usługi polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów kuchni regionalnej lub warsztatów/szkoleń/kursów zawodowych, które zakresem odpowiadają usługom określonym w niniejszej części zamówienia.Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie i przeprowadzenie warsztatów/szkoleń/ kursów zawodowych o tematyce odpowiadającej usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.b) dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną (trener) skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialną za świadczenie usługi polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów kuchni regionalnej, tj.: co najmniej jedną osobą:- posiadająca niezbędne wykształcenie i kwalifikacje adekwatne do zakresu zajęć przypisanych do prowadzenia w niniejszej części zamówienia, - posiadającą doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych w sposób należyty w okresie ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 warsztatów/szkoleń/kursów zawodowych z bloku tematycznego odpowiadającego usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.Wymieniona wyżej osoba nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinna być traktowana jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien, o ile uzna to za konieczne zapewnić swojej kadrze dydaktycznej niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca uwzględni każdą konieczność uzupełnienia Kadry dydaktycznej wynikającą z przepisów prawa, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.G. CZĘŚĆ VII – Szkolenie utrzymanie i pielęgnacja zieleni: a) W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty: co najmniej dwie usługi polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia z zakresu utrzymania i pielęgnacji zieleni lub warsztatów/kursów zawodowych, które zakresem odpowiadają usługom określonym w niniejszej części zamówienia.Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie i przeprowadzenie warsztatów/ szkoleń/kursów zawodowych o tematyce odpowiadającej usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.b) dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną (trener) skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialną za szkolenia z zakresu utrzymania i pielęgnacji zieleni, tj.: co najmniej jedną osobą:- posiadającą niezbędne wykształcenie i kwalifikacje adekwatne do zakresu zajęć przypisanych do prowadzenia w niniejszej części zamówienia,- posiadającą doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych w sposób należyty w okresie ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 szkoleń/warsztatów/kursów zawodowych z bloku tematycznego odpowiadającego usłudze stanowiącej przedmiot niniejszej części zamówienia.Wymieniona wyżej osoba nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinna być traktowana jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien, o ile uzna to za konieczne zapewnić swojej kadrze dydaktycznej niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania przedmiotu umowy. Wykonawca uwzględni każdą konieczność uzupełnienia Kadry dydaktycznej wynikającą z przepisów prawa, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)



Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda następujących dokumentów:1) Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,2) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo inny dokument potwierdzający, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,3) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy Pzp,2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust 1. pkt 1., 2, 3, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:1) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, 2) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.3. Dokument, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesiące przed upływem terminu. Dokument, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 4. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2 pkt 1 i 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego prezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Zapisy ust. 3 stosuje się odpowiednio.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. W celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej, Zamawiający żąda następujących dokumentów:1.1. potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego.1.2. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej wymaganych przez Zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.2. W celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postepowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda następujących dokumentów:2.1 wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości (dot. tylko części I i II zamówienia), przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa powyżej, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.2.2. wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających kwoty wyrażone w innych walutach niż PLN, dla potrzeb oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs waluty publikowany przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmie się średni kurs publikowany pierwszego dnia po dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Zgodnie z art. 24 ust. 11 ustawy Pzp, Wykonawca w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ. Oświadczenie należy przekazać Zamawiającemu w oryginale w formie pisemnej. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, składa każdy z Wykonawców.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Umowa może ulec zmianie na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych.2. Ponadto zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, mogą być dokonane w następującym zakresie:1) Zaistnienie okoliczności uniemożliwiających realizację przedmiotu umowy w terminie przewidzianym na zakończenie usług, a w szczególności: a) wystąpienie siły wyższej. „Siła wyższa" oznacza wydarzenie, na które Wykonawca nie ma wpływu, które nie są wynikiem niedopatrzenia lub błędu Wykonawcy i które są nie do przewidzenia. Do takich zdarzeń należą, choć nie są do nich ograniczone, działania Wykonawcy wynikające z jego niezależnej woli, wojny lub rewolucje, pożar, powódź, epidemia, ograniczenia z powodu kwarantanny lub embarga, zmiany w kadrze dydaktycznej - choroba lub śmierć trenera, zmiana terminu realizacji szkolenia – na wniosek Zamawiającego w przypadku nieskompletowania w terminie grupy szkoleniowej, zmiany harmonogramu zajęć i innej dokumentacji szkolenia, gdy konieczność jej dokonania wynika z przyczyn których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy, itp.), b) wystąpienie innych przyczyn niezależnych o woli stron, uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy w wyznaczonym terminie. 2. W przypadku wystąpienia opóźnień, będących wynikiem zdarzeń opisanych w ust. 1, strony ustalą nowe terminy realizacji z zastrzeżeniem, iż maksymalny okres przesunięcia terminu będzie równy okresowi przerwy i zmianie nie może ulec termin ostatecznego zakończenia realizacji umowy. 3. W przypadku zmiany wykładowcy (trenera), Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, aby nowy wykładowca (trener) posiadał co najmniej takie kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie jak osoba (trener), która została wykazana w wykazie osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia, na podstawie którego dokonano wyboru Wykonawcy. Zmiana prowadzącego może nastąpić wyłącznie za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie. Wykonawca odpowiada za działania osoby, której powierzył czasowe udzielanie usług jak za własne. 4. Zmiany umowy mogą także obejmować: a) zmiany przepisów prawa mających wpływ na treść niniejszej umowy; b) inne zmiany nie wymienione wyżej, które obniżą koszty realizacji umowy lub w inny sposób są korzystne dla Zamawiającego.5. Zmiana umowy może również nastąpić:1) W przypadku niewykonania części lub całości zamówienia z powodu tego, że wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy - wysokość wynagrodzenia Wykonawcy zostanie zmniejszona o wartość usług niewykonanych;2) W przypadku usług pominiętych – cena umowy zostanie zmniejszona o wartość niewykonanych usług, ustaloną na podstawie oferty złożonej przez Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zakończonego zawarciem niniejszej umowy;3) W przypadku zmian upoważnionych przedstawicieli stron;4) W przypadku zmiany osób reprezentujących strony.6. Ponadto zmiana umowy może nastąpić w zakresie wynagrodzenia brutto, w przypadku zmiany: 1) stawki podatku od towarów i usług; 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę; 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych, o ile Wykonawca wykaże, że opisane w ust. 6 pkt 1, 2, 3 i 4 zmiany będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu pisemny wniosek o dokonanie zmiany umowy w okolicznościach, o których mowa w ust. 6 pkt 1, 2, 3 i 4. Wniosek powinien zawierać propozycję zmiany umowy w zakresie wynagrodzenia ryczałtowego brutto wraz z jej uzasadnieniem oraz dokumenty niezbędne do oceny przez Zamawiającego czy zmiany, o których mowa wyżej, mają lub będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę oraz w jakim stopniu wprowadzone zmiany uzasadniają zmianę wartości przedmiotu umowy. Wszystkie powyższe postanowienia opisane w ust. 6 pkt 1, 2, 3 i 4 stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania Zamawiającego do wyrażenia takiej zgody. Uzgodnienie warunków zmian umowy nastąpi poprzez sporządzenie przez Strony, w formie pisemnej, pod rygorem nieważności, stosownego aneksu określającego zakres zmian wraz z uzasadnieniem, opisującym podstawy konieczności i celowości zmian.7. Warunki dokonywania zmian postanowień umowy:a) inicjowanie zmian na wniosek wykonawcy lub zamawiającegob) uzasadnienie zmiany prawidłową realizacją przedmiotu umowy,c) forma pisemna pod rygorem nieważności w formie aneksu do umowy.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-07-27, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Oferty muszą być sporządzone w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
1. Kompletna oferta musi zawierać:a) Wypełniony i podpisany Formularz Oferty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ,b) Wypełniony i podpisany wykaz doświadczenia zawodowego trenera, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ,c) Wypełnione i podpisane oświadczenia, sporządzone według wzorów stanowiących załączniki nr 4 i nr 5 do SIWZ,d) Stosowne Pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy uprawnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego,e) Zobowiązanie podmiotu trzeciego albo inny dokument służący wykonawcy wykazaniu potencjału podmiotu trzeciego, w zakresie określonym w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp – w przypadku, gdy wykonawca przy wykazaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów. 2. W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających kwoty wyrażone w innych walutach niż PLN, dla potrzeb oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs waluty publikowany przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmie się średni kurs publikowany pierwszego dnia po dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. 3. Ochrona danych osobowych.W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego są przetwarzane dane osobowe podlegające ochronie zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE. L. z 2016r. Nr 119, stron.1, z późn. zm.) (dalej jako: „RODO”). Dane te mogą dotyczyć tak samego Wykonawcy (osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą), jego pełnomocnika (osoby fizycznej), jak też informacji o osobach, które w swojej ofercie Wykonawca przedkłada celem wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, braku podstaw do wykluczenia z postępowania, jak i potwierdzenia wymogów Zamawiającego dotyczących wykonania przedmiotu zamówienia. Wobec powyższego na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO, Zamawiający poniżej informuje o sposobie i celu, w jakim przetwarzane będą dane osobowe, a także o przysługujących prawach, wynikających z regulacji o ochronie danych osobowych:1) Administrator danych osobowych:Administratorem danych osobowych jest Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, ul. Aleksandra Świętochowskiego 14, 11-100 Lidzbark Warmiński, tel.: 89 767 85 00, faks: 89 767 23 03; e-mail: um@lidzbarkw.pl; 2) Nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych: Zamawiający wyznaczył Inspektora ochrony danych osobowych, którym jest Pani Dorota Ejsmont, kontakt: e-mail: d.ejsmont@lidzbarkw.pl, telefon: 89 767 85 35, z którą można kontaktować się we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych osobowych; 3) Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania: a) dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „c” RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Realizacja zadania pn.: „Usługi aktywnej integracji o charakterze zawodowym w ramach projektu pn.: „Utworzenie Ośrodka Aktywizacji Zawodowej – Aktywizacja osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem”, b) dane osobowe przetwarzane będą również w celach dowodowych dla zabezpieczenia informacji na wypadek prawnej potrzeby wykazania faktów oraz w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, c) dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy zawartej w sprawie zamówienia publicznego (art. 6 ust. 1 lit. „b” RODO). d) Zamawiający będzie przetwarzał dane osobowe zebrane w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w sposób gwarantujący zabezpieczenie przed ich bezprawnym rozpowszechnianiem.4) Kategorie przetwarzanych danych:a) dane identyfikujące osobę: imię, nazwisko, PESEL/REGON/NIP, dane dotyczące dokumentów tożsamości, data urodzenia, miejsce urodzenia, obywatelstwo; b) dane adresowe i teleadresowe (nr telefonu, faxu, adres e-mail), c) dane o zatrudnieniu lub prowadzonej działalności gospodarczej, d) dane o wykształceniu, doświadczeniu i kwalifikacjach zawodowych,e) informacje o niekaralności, skazaniu lub naruszeniu prawa w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych, do upływu terminu do ich wniesienia,f) inne dane niezbędne do przeprowadzenia postępowania, udzielenia zamówienia publicznego oraz realizacji umowy zawartej w sprawie zamówienia publicznego,5) Źródło pochodzenia danych:a) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio dotyczących osób, których one dotyczą jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Prawo zamówień publicznych związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp,b) podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie może uniemożliwić Zamawiającemu dokonanie oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zdolności Wykonawcy do należytego wykonania zamówienia, co może skutkować wykluczeniem Wykonawcy z postępowania lub odrzuceniem jego oferty,c) dane przedsiębiorców ujawniane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) stanowią dane osobowe w rozumieniu RODO,d) w odniesieniu do podanych danych osobowych, dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegać profilowaniu.6) Okres, przez który dane będą przechowywane:Dane osobowe będą przetwarzane przez okres prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji umowy, a następnie będą przechowywane począwszy od dnia zakończenia okresu obowiązywania umowy (wliczając okres rękojmi lub gwarancji) przez okres co najmniej 5 lat (nie krócej jednak, niż okres przedawnienia roszczeń) a w przypadku zamówień współfinansowanych ze środków UE przez okres co najmniej 15 lat;.7) Odbiorcy danych:a) odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, dane osobowe mogą być ujawniane Wykonawcom oraz wszystkim zainteresowanym,b) dane osobowe mogą zostać przekazane organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa, a także innym podmiotom, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Gminą Miejską Lidzbark Warmiński przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego,c) odbiorcami danych osobowych mogą być również podmioty współpracujące z Administratorem w wykonywaniu celów określonych w ust. 3, w szczególności inne instytucje publiczne, takie jak: sądy, prokuratura, policja, itp.8) Prawa osoby, której dane dotyczą:a) osoby, których dane dotyczą posiadają następujące prawa:− na podstawie art. 15 RODO - prawo dostępu do swoich danych osobowych;− na podstawie art. 16 RODO - prawo do sprostowania swoich danych osobowych*;− na podstawie art. 18 RODO - prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których jest mowa w art. 18 ust. 2 RODO**;− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy osoba, której dane dotyczą uzna, że przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO;b) osobom, których dane dotyczą nie przysługuje:− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. 9) Informacje podane w przypadku pozyskania danych osobowych w sposób inny niż od osoby, której dane dotyczą: Analogiczny obowiązek informacyjny, jak w przypadku pozyskiwania danych osobowych bezpośrednio od Wykonawców powstanie, gdy Zamawiający uzyska od Wykonawcy dane osobowe dotyczące innych osób (np. osób, których dane służą do wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, osób kierowanych do realizacji zamówienia, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które zostaną wskazane jako podwykonawca). Obowiązek ten jest uregulowany w art. 14 RODO. W związku z powyższym Zamawiający przypomina, że obowiązek informacyjny określony przepisami RODO spoczywa także na Wykonawcach, którzy pozyskują dane osobowe osób trzecich w celu przekazania ich Zamawiającym w ofertach.* Wyjaśnienie: skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym jest mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników,** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku gdy wniesienie żądania, o którym jest mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, spowoduje ograniczenie przetwarzania danych osobowych zawartych w protokole i załącznikach do protokołu, Zamawiający nie udostępni tych danych zawartych w protokole i w załącznikach do protokołu, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679.4. Środki ochrony prawnej zostały szczegółowo opisane w Dziale VI ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych(t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.). 5. Rozliczenia między Zamawiającym, a Wykonawcą prowadzonebędą w złotych polskich (PLN).
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: Indywidualne doradztwo zawodowe
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis przedmiotu zamówienia ze wskazaniem wielkości i zakresu zamówienia: - zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego przeznaczonych dla 98 osób (3 grupy, tj.: grupa 1 - 31 osoby w 2020 roku, grupa 2 - 34 osoby w 2021 roku, grupa 3 - 33 osoby w 2022 roku), - Liczba godzin indywidualnego doradztwa zawodowego na jednego uczestnika wynosi 3h. Łączna liczba godzin indywidualnego doradztwa zawodowego wynosi: 294 godzin. Tryb: 2 spotkania, każde spotkanie po 1,5h.- Czas trwania lub termin wykonania przedmiotu zamówienia: VIII. 2020 r., V-VI. 2021 r., V-VI. 2022 r.- Program doradztwa musi obejmować następujące zagadnienia: - określenie zainteresowań i uzdolnień zawodowych, - określenie preferencji i predyspozycji zawodowych, - opracowanie indywidualnego planu działania, - przygotowanie listu motywacyjnego i życiorysu zawodowego, - przygotowanie do rozmowy z pracodawcą, - wsparcie psychiczne i wzmocnienie pozytywnej motywacji.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 85312320-8,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2022-06-30
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: Warsztaty aktywizacji zawodowej
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis ze wskazaniem wielkości i zakresu zamówienia: - zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie 2 edycji rocznie warsztatów aktywizacji zawodowej przeznaczonych dla 98 uczestników przez cały okres realizacji projektu,- 1 edycja warsztatów obejmuje: po 32 h warsztatów aktywizacji zawodowej dla 2 grup składających się łącznie z 31 osób w 2020 roku, 34 osób w 2021 roku, 33 osób w 2022 roku. Łączna liczba godzin warsztatów aktywizacji zawodowej wynosi: 192h.- Czas trwania lub termin wykonania przedmiotu zamówienia: VIII-IX 2020 r., V. 2021 r., V. 2022 r.- warsztaty mają polegać na wzbudzeniu u uczestników chęci do aktywnego poszukiwania pracy, uaktywnienia własnych predyspozycji zawodowych, sprecyzowania posiadanych umiejętności i ewentualnych ograniczeń, które mogą uniemożliwić wykonywanie niektórych zawodów, zdolność wykorzystywania własnego potencjału społecznego do poszukiwania pracy.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 85312320-8,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2022-05-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3 Nazwa: Warsztaty z zakresu hafciarstwa i szycia
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis ze wskazaniem wielkości i zakresu zamówienia: - zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie 1 edycji rocznie warsztatów z hafciarstwa i szycia, tj. 1 edycja warsztatów w wymiarze 320h w 2020 roku, 2021 roku i 2022 roku,- Uczestnicy zostaną wytypowani po diagnozie psychologa i doradcy zawodowego, tj. ok. 7 osób rocznie, - Czas trwania lub termin wykonania przedmiotu zamówienia: VIII-XI. 2020 r., VII-VIII. 2021 r., VII-VIII. 2022 r.- W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia wszystkich materiałów niezbędnych do zrealizowania programu warsztatu, tj. tkaniny, nici, wstążki, guziki, itp.- Warsztaty mają na celu propagowanie tradycyjnych rzemiosł i zawodów. Wykonawca zobowiązany jest do organizacji warsztatów hafciarskich nawiązujących do zanikającego rzemiosła.- Program warsztatów musi obejmować następujące zagadnienia:- poznanie budowy maszyny i sposobu jej pracy,- naukę szycia ręcznego,- naukę korzystania z żurnali,- obsługę panelu sterującego i poznanie funkcjonalności maszyny,- overlock,- przygotowanie hafciarki do pracy: szpulowanie, nawlekanie nici, upinanie materiałów w tamborku, instalowanie tamborka na maszynę hafciarską, wyszukiwanie na maszynie odpowiedniego projektu do haftu, ustawianie kolejności igieł w przypadku haftu w więcej niż 1 kolorze, wskazówki praktyczne,- dopasowywanie wykrojów do figury,- układ form,- krojenie odzieży,- wykonywanie konstrukcji odzieży podstawowej,- szycie odzieży miarowej o prostych krojach (spódnica, spodnie),- naukę szycia różnych typów kieszeni,- prezentację igieł,- nici i stabilizatory używane podczas procesu haftu, - wykorzystanie teorii koloru w projektowaniu fasonów ubioru,- sztuka kształtowania sylwetki poprzez krój, kolor, fakturę tkaniny,- poznanie obsługi i funkcji programu do projektowania haftów,- naukę projektowania w formie wykonywania rysunku i jego realizacji,- przedmioty dekoracyjne,- elementy garderoby i jej akcesoriów,- naukę ozdabiania,- komponowanie motywów Uwaga W ramach warsztatów z zakresu hafciarstwa i szycia Wykonawca zobowiązany jest również do przygotowania i przeprowadzenia szkolenia elektroenergetycznego do 1kV z zakresów instalacji elektrycznych, ciepłowniczych oraz gazowych. W ramach szkolenia uczestnicy muszą zostać przygotowani do egzaminu, przejść egzamin walidacyjny i otrzymać uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 80500000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2022-08-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4 Nazwa: Warsztaty wyrobu pamiątek
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis ze wskazaniem wielkości i zakresu zamówienia: - zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie 1 edycji rocznie warsztatów wyrobu pamiątek, tj. 1 edycja warsztatów w wymiarze 320h w 2020 roku, 2021 roku i 2022 roku,- Uczestnicy zostaną wytypowani po diagnozie psychologa i doradcy zawodowego, tj. ok 6 osób rocznie,- Czas trwania lub termin wykonania przedmiotu zamówienia: VIII-XI. 2020 r., VII-VIII. 2021 r., VII-VIII. 2022 r.,- W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest to zapewnienia wszystkich materiałów niezbędnych do zrealizowania programu warsztatu, tj. drewna, materiałów plastycznych, farby, kleje, itp. - Program warsztatu musi obejmować następujące zagadnienia: techniki produkcji pamiątek związanych z historią miasta i regionu, artystyczne techniki dekorowania przedmiotów, wykształcenie cech przydatnych w codziennych czynnościach i pracy zawodowej takich jak: dokładność, staranność, estetyka, wytrwałość, wzbudzanie poczucia estetyki i potrzeby tworzenia rzeczy o dużych walorach artystycznych i estetycznych, rozwijanie umiejętności manualnych, naukę technik artystycznych, projektowanie i wykonywanie przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych, zdobienie materiałów i przedmiotów różnymi technikami, malowania obrazów, zdobienie różnych przedmiotów techniką decoupage, posługiwania się masami plastycznymi, zachęcenie do podejmowania indywidualnej działalności twórczej, omawianie sposobów wydobycia gliny, różne techniki tworzenia naczyń glinianych, suszenie i wypalanie oraz zdobienie różnymi technikami, wyrób przedmiotów ozdobnych i użytkowych za pomocą zaplatania wikliny, rodzaje narzędzi rzeźbiarskich, sposób ich użycia, rzeźba w drewnie - techniki pracy, przygotowanie projektu rzeźby (rysunki, glina), wstępna obróbka materiału do pracy, praca z drewnem - od projektu do wykończenia rzeźby, możliwość pracy nad płaskorzeźbą lub rzeźbą pełną, przykłady i pokazy techniki rzeźby w drewnie, wyroby artystyczne i użytkowe z różnych materiałów,UwagaPo odbyciu zajęć uczestnicy warsztatów otrzymają kwalifikacje/uprawnienia do prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego (w tym wyrobów z metalu, drewna, wikliniarstwa). W ramach warsztatów Wykonawca zobowiązany jest również do przygotowania i przeprowadzenia szkolenia elektroenergetycznego do 1kV z zakresów instalacji elektrycznych, ciepłowniczych oraz gazowych. W ramach szkolenia uczestnicy muszą zostać przygotowani do egzaminu, przejść egzamin walidacyjny i otrzymać uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 80500000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2022-08-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 5 Nazwa: Szkolenie z zakresu obsługi ruchu turystycznego
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis ze wskazaniem wielkości i zakresu zamówienia: - zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie 1 edycji rocznie szkolenia z zakresu obsługi ruchu turystycznego, tj. 1 edycja szkolenia w wymiarze 320h w 2020 roku, 2021 roku i 2022 roku,- Czas trwania lub termin wykonania: VIII-XI. 2020 r., VII-VIII. 2021 r., VII-VIII. 2022 r.,- Uczestnicy zostaną wytypowani po diagnozie psychologa i doradcy zawodowego, tj. ok 7 osób rocznie,- w ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania również zajęć praktycznych w terenie. - Program szkolenia musi obejmować następujące zagadnienia: istota i znaczenie turystyki, pojęcie produktu turystycznego, historia turystyki w regionie, usługi turystyczne i ich rodzaje, rodzaje i formy ruchu turystycznego, charakterystyka walorów regionu, prawo regulujące prowadzenie usług turystycznych, usługi noclegowe w regionie, dostosowanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych, rozwój kompetencji zawodowych w zakresie: tworzenia i rozwijania kompleksowej informacji turystycznej w regionie, tworzenia i promowania markowych regionalnych produktów turystycznych, obsługę turystów, naukę, jak przygotowywać strategie promocji walorów turystycznych regionu i regionalnych produktów turystycznych, umiejętność organizowania różnego rodzaju wyjazdów turystycznych, organizacja imprezy turystyczno-rekreacyjne, naukę prowadzenia biura turystycznego i zarządzania jego obsługą, podniesienie i aktualizacja wiedzy o regionie i jego atrakcjach turystycznych, podstawy pracy z komputerem: komputery i sprzęt (technologia informacyjno komunikacyjna, sprzęt, oprogramowanie i licencjonowanie, uruchamianie, zamykanie), pulpit, ikony, ustawienia (pulpit i ikony, korzystanie z okien, narzędzia i ustawienia), praca z tekstem (praca z tekstem, drukowanie), zarządzanie plikami (pliki i foldery, organizacja plików i folderów, przechowywanie i kompresja), pojęcia związane z siecią (dostęp do sieci, publikacja treści w Internecie), bezpieczeństwo i higiena pracy (ochrona danych i urządzeń, złośliwe oprogramowanie, zdrowie i ochrona środowiska)Uwaga: W ramach szkolenia z zakresu obsługi ruchu turystycznego wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i przeprowadzenia zajęć komputerowych kończących się z egzaminem ECDL -Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Koszty egzaminu ponosi Wykonawca.Także w ramach szkolenia z zakresu obsługi ruchu turystycznego, Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przeprowadzenia szkolenia elektroenergetycznego do 1kV z zakresów instalacji elektrycznych, ciepłowniczych oraz gazowych. W ramach szkolenia uczestnicy muszą zostać przygotowani do egzaminu, przejść egzamin walidacyjny i otrzymać uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 80500000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2022-08-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 6 Nazwa: Warsztaty kuchni regionalnej i „Babki zielarki”
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis ze wskazaniem wielkości i zakresu zamówienia: - zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie 1 edycji rocznie warsztatów kuchni regionalnej i „Babki zielarki”, tj. 1 edycja warsztatóww wymiarze 320h w 2020 roku, 2021 roku i 2022 roku,- Uczestnicy zostaną wytypowani po diagnozie psychologa i doradcy zawodowego, tj. ok 6 osób rocznie;- Czas trwania lub termin wykonania: VIII-XI. 2020 r., VII-VIII. 2021 r., VII-VIII.2022 r.- W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest to zapewnienia wszystkich materiałów niezbędnych do zrealizowania programu warsztatu, tj. produkty spożywcze, itp.; Program warsztatów musi obejmować następujące zagadnienia: nabycie praktycznych umiejętności gotowania i pieczenia, poznanie specjałów i potraw kuchni regionalnej, zapoznanie z głównymi ziołami i przyprawami stosowanymi w kuchni regionalnej, ich właściwościami smakowymi oraz zdrowotnymi, wiedza na temat właściwości poszczególnych części zbieranych roślin, zapoznanie jak wyglądają dane gatunki, gdzie ich można szukać oraz jaka technikę zastosować w gotowaniu, by wydobyć z nich całe bogactwo smaku,Uwaga: W ramach warsztatów kuchni regionalnej i „Babki zielarki”, Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przeprowadzenia szkolenia elektroenergetycznego do 1kV z zakresów instalacji elektrycznych, ciepłowniczych oraz gazowych. W ramach szkolenia uczestnicy muszą zostać przygotowani do egzaminu, przejść egzamin walidacyjny i otrzymać uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 80500000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2022-08-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 7 Nazwa: Szkolenie utrzymanie i pielęgnacja zieleni
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Opis ze wskazaniem wielkości i zakresu zamówienia: - zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie 1 edycji rocznie szkolenia z zakresu utrzymania i pielęgnacji zieleni, tj. 1 edycja szkolenia w wymiarze 320h w 2020 roku, 2021 roku i 2022 roku,- Uczestnicy zostaną wytypowani po diagnozie psychologa i doradcy zawodowego, tj. ok 7 osób rocznie,- Czas trwania lub termin wykonania: VIII-XI. 2020 r., VII-VIII. 2021 r., VII-VIII. 2022 r.- Program szkolenia musi obejmować następujące zagadnienia: teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do wykonywania prac związanych z pielęgnacją terenów zieleni, projekty urządzania terenów zieleni oraz metody ich realizacji, pielęgnacja roślin ozdobnych, uprawa gleby, rodzaje gleby, nawożenie gleb, ochrona roślin ozdobnych, ozdobne rośliny jednoroczne, ozdobne rośliny dwuletnie, rośliny wieloletnie/byliny, podstawy projektowania terenów zielonych, ochrona i kształtowanie krajobrazu, urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych: kwietniki i rabaty kwiatowe (charakterystyka, różnice), trawy ozdobne (charakterystyka, wykorzystanie), drzewa iglaste (opis, przykłady, zastosowanie), drzewa liściaste (opis, przykłady, zastosowanie), krzewy ozdobne (opis przykłady, zastosowanie,) trawniki/gazony/murawy: rodzaje trawników, zakładanie trawnika, pielęgnacja trawnika, przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, jak zarządzać zielenią miejską na terenach zabytkowych, jakie gatunki drzew i krzewów należy sadzić w mieście, jaka jest typowa roślinność na terenach miejskich, roślinoznawstwo i botanika (opis, charakterystyka, wykorzystanie)Uwaga: W ramach szkolenia: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni, Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i przeprowadzenia szkolenia elektroenergetycznego do 1kV z zakresów instalacji elektrycznych, ciepłowniczych oraz gazowych. W ramach szkolenia uczestnicy muszą zostać przygotowani do egzaminu, przejść egzamin walidacyjny i otrzymać uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 80500000-9,

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2022-08-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie zawodowe trenera 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę przeprowadzenie szkoleń z zakresu informatyki - Olsztyn
  • Lokalizacja zleceniawarmińsko-mazurskie
  • Data dodania19-04-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę przeprowadzenie szkoleń z zakresu informatyki :Podstawowa administracja systemem LINUX, Python - programowanie na poziomie podstawowym. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI