Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Realizacja zadań przewidzianych dla ośrodka adopcyjnego ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
Zamówienia publicznego
Wybór osób do realizacji usług szkoleniowych organizowanych przez Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach w ramach projektu pod nazwą „W stronę rodziny – wsparcie usług adopcyjnych”
1.3.6 Realizacja szkoleń i warsztatów dla rodziców adopcyjnych i kandydatów na rodziców adopcyjnych oraz pracowników ośrodków adopcyjnych
W stronę rodziny-wsparcie usług adopcyjnych
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
I. Część I – Realizacja szkolenia pn. „Metody rodzicielskie wspierające dziecko z FAS/FASD”:
1) W ramach realizacji usługi przewidziano:
a) Opracowanie treści i nagranie 2 podcastów dotyczących FAS/FASD.
Nagrania powinny zostać przygotowane w języku polskim, w formacie audio (plik mp3). Długość każdego z 2 odcinków powinna wynosić maksymalnie 45 minut, przy czym nie powinna być krótsza niż 30 minut.
Zakres merytoryczny podcastów powinien dotyczyć zagadnień dotyczących płodowego zespołu alkoholowego oraz metod wspierających i terapii i składać się z następujących zagadnień:
FAS/FASD – rodzaje i podstawowe informacje dotyczące zaburzeń,
Alkohol jako teratogen oraz skutki jego działania na organizm nienarodzonego dziecka,
Portret psychologiczny i funkcjonowanie dziecka z FAS w różnych obszarach (psychoruchowym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym,
Wsparcie specjalistyczne i terapia dla dzieci z FAS/FASD – do kogo zwrócić się o pomoc, jakie rodzaje terapii są najwłaściwsze dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum poalkoholowych wrodzonych zaburzeń rozwojowych.
Osobą odpowiedzialną za opracowanie oraz przedstawienie treści merytorycznych w ramach podcastów będzie osoba wskazana do realizacji zamówienia - Trener. Dopuszcza się możliwość zaangażowania do podcastów również innych osób niewskazanych w wykazie osób odpowiedzialnych za realizację zamówienia, które będą posiadać wiedzę merytoryczną z omawianego obszaru. Szczegóły dotyczące terminów i sposobu akceptacji przez Zamawiającego treści merytorycznych podcastów lub wprowadzenia ewentualnych zmian zostaną szczegółowo omówione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą po podpisaniu umowy, przy czym podcasty zostaną opracowane przez Wykonawcę w terminie umożliwiającym ich publikację co najmniej 5 dni przed planowanym terminem 1 spotkania odbywającego się w ramach warsztatu. Zaakceptowane przez Zamawiającego podcasty zostaną udostępnione na kanale Zamawiającego na youtube oraz w mediach społecznościowych. Wymaga się aby nagranie było dobrej jakości i głośności (bez pogłosu, nagrane w pomieszczeniu z uwzględnieniem warunków akustycznych oraz odpowiedniego sprzętu).
b) Realizację trzech jednodniowych warsztatów stacjonarnych dla rodziców adopcyjnych.
Warsztaty odbędą się w sali szkoleniowej znajdującej się na terenie Katowic, zapewnionej przez Wykonawcę. Sala szkoleniowa, w której realizowany będzie warsztat musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sala musi być odpowiednio oświetlona, klimatyzowana (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowana do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sala powinna być dostosowana do potrzeb uczestników oraz być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki;
Liczba uczestników na szkoleniu wyniesie maksymalnie 16 osób dorosłych
Spotkania będą się odbywały w soboty w godzinach od 8:30 – 16:00 - dokładny harmonogram spotkania z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy;
Liczba godzin dydaktycznych szkolenia stacjonarnego: 24 godziny dydaktyczne, tj. 3 spotkania po 8 godzin dydaktycznych każde.
Catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników i 1 trenera zapewnia Zamawiający.
2) Uczestnikami szkoleń będą rodzice adopcyjni zamieszkujący na terenie województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
3) Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy rodziców adopcyjnych z zakresu Płodowego Zespołu Alkoholowego oraz Spectrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwoju, a także zapoznanie ich z metodami terapii, możliwościami wsparcia rozwoju dziecka przez rodzica oraz zapewnienie możliwości wymiany doświadczeń z innymi rodzinami wychowującymi dzieci z FAS/FASD.
4) Minimalny zakres merytoryczny szkolenia będzie obejmował:
a. Fakty i mity dotyczące wspierania i wychowania dzieci z FAS/FASD,
b. FAS jako trauma i ukryta niepełnosprawność,
c. Wsparcie dla dzieci z FAS/FASD – metody rodzicielskie wspierające rozwój dziecka w różnych obszarach:
- strategie i zasady postępowania wobec dzieci z FAS,
- metoda „8 kroków” według Lutke i Evensen,
- praca wychowawcza umożliwiająca osiągnięcie najlepszych efektów,
- terapia w domu - propozycje zabaw / ćwiczeń / zadań wspierających dla dzieci do wykonywania w domu wraz z rodzicami;
d. Pytania i odpowiedzi dotyczące wspierania i wychowania dzieci z FAS/FASD – panel dyskusyjny dla rodziców umożliwiający wymianę własnych doświadczeń moderowany przez trenerów.
5) Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
6) Zajęcia powinny mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
7) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkoleń w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia ( na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
8) Wykonawca powinien zapewnić niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram szkolenia ;
- prezentacje wykorzystywane podczas szkolenia;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych.
Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych, w tym podcastów.
9) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca
10) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
a. Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
b. Koszt zapewnienia sali szkoleniowej;
c. Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkoleń w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
d. Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia, a także koszt opracowania i nagrania podcastów oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów
e. Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
f. Koszt ubezpieczenia NNW (w formie bezimiennej) dla uczestników szkolenia;
g. Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
h. Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego dla dwóch grup szkoleniowych. Szkolenie zostanie przeprowadzone na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia zorganizowane będą w soboty, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram szkolenia z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
Zajęcia będą prowadzone równolegle dla rodziców oraz dla dzieci. Minimalny zakres merytoryczny warsztatów dla rodziców będzie obejmował następujące zagadnienia:
a. Więź i jej znaczenie w rozwoju dziecka;
b. Wzorce przywiązania jako wewnętrzne modele operacyjne;
c. Czynniki determinujące jakość relacji przywiązania;
d. Charakterystyka bezpiecznego stylu przywiązania i czynniki sprzyjające budowaniu bezpiecznej więzi z dzieckiem;
e. Budowanie poczucia akceptacji, stabilizacji i bezpieczeństwa u dziecka;
f. Zaburzenia relacji przywiązania i ich wpływ na funkcjonowanie emocjonalne i społeczne dziecka;
g. Jak pomóc dziecku z pozabezpiecznym stylem przywiązania.
Zajęcia dla dzieci będą obejmowały:
a. Zajęcia animacyjne w tym gry i zabawy edukacyjne i zespołowe etc.,
b. Moja rodzina i ja
c. Zajęcia terapeutyczne i psychoedukacyjne dotyczące emocji i radzenia sobie z nimi.
Integralną część warsztatów będą stanowiły zajęcia wspólne dla rodziców i dzieci. Ich łączny czas trwania nie może być mniejszy niż 25% czasu przewidzianego na całościową realizację warsztatów. Zajęcia te prowadzone będą wspólnie przez trenera/trenerów prowadzących warsztaty dla rodziców oraz trenera /trenerów prowadzących warsztaty dla dzieci, przy wsparciu opiekuna dla dzieci.
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
2) Zajęcia powinny mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
3) Liczba uczestników na szkoleniu wyniesie maksymalnie 16 osób dorosłych w każdej grupie oraz maksymalnie 12 dzieci w wieku 4-10 lat w każdej grupie czyli łącznie 32 osoby dorosłe i 24 dzieci.
4) Liczba godzin dydaktycznych: 16 godzin dydaktycznych dla każdej z grup/2 dni szkoleniowe, tj. łącznie 32 godziny dydaktyczne/4 dni szkoleniowe.
5) Uczestnikami szkolenia będą rodzice adopcyjni zamieszkujący na terenie województwa śląskiego oraz ich dzieci. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
6) Celem warsztatu będzie doskonalenie wiedzy rodziców adopcyjnych na temat więzi oraz jej znaczenia dla funkcjonowania i rozwoju dziecka, a także rozwijanie ich umiejętności w zakresie budowania więzi z dzieckiem, w tym z dzieckiem z zaburzeniami przywiązania. Realizacja warsztatów umożliwi także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy rodzinami.
7) Szkolenie zostanie przeprowadzone w trybie stacjonarnym w salach szkoleniowych znajdujących się na terenie Katowic. Wykonawca zapewni do realizacji warsztatów dwie sale (jedną dla dorosłych, drugą dla dzieci, przy czym jedna z sal musi swobodnie zmieścić około 30 osób podczas zajęć wspólnych). Sale szkoleniowe, w której realizowane będzie szkolenie muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sale muszą być odpowiednio oświetlone, klimatyzowane (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowane do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sale powinny być dostosowane do potrzeb uczestników. Sala dla osób dorosłych powinna być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki; sala dla dzieci powinna być wyposażona w krzesła, stoły/stoliki.
8) Zamawiający zapewnia catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia oraz dla 2 trenerów i 1 opiekuna.
9) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkolenia w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia (na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
10) Wykonawca powinien zapewnić niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram szkolenia;
- prezentacje wykorzystywane podczas szkolenia;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych. opracowanych materiałów dydaktycznych.
11) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
- przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
- poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
- rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
- prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
- przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
- rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
- przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca.
12) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenerów i opiekuna dla dzieci;
Koszt zapewnienia sal szkoleniowych;
Koszt dojazdu trenerów na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkoleń w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt ubezpieczenia NNW (w formie bezimiennej) dla uczestników szkolenia;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie 2-dniowego warsztatu wyjazdowego dla dwóch grup uczestników. Zajęcia organizowane będą w jednym z hoteli na terenie województwa śląskiego, zapewnionym przez Zamawiającego, od soboty do niedzieli – dokładny harmonogram warsztatów z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
2) Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod szkoleniowych, pozwalających m.in. na samodzielne dochodzenie do wiedzy, uczenie się poprzez działanie i przeżywanie. W trakcie realizowania warsztatu możliwe do wykorzystania będą następujące metody: drama, burza mózgów, odgrywanie ról, analiza studium przypadków, techniki relaksacyjne itp.
3) Minimalny zakres merytoryczny warsztatów:
a. NVC w komunikacji z partnerem/partnerką
b. Wyrażanie, rozumienie i kontrola emocji
c. Jak stres i inne trudne emocje wpływają na nasze zachowanie i jak można wesprzeć partnera w takiej sytuacji?
d. „Fochy” i uszczypliwości czyli o biernej agresji w związku
e. Asertywność w związku
f. Jak znaleźć równowagę pomiędzy autonomią i bliskością w relacji?
g. Pojawienie się dziecka a zmiana w relacji partnerskiej
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
4) Uczestnikami szkolenia będą kandydaci na rodziców adopcyjnych zamieszkujący na terenie województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
5) Liczba uczestników wynosi: 8 par, maksymalnie 16 osób dorosłych w każdej z 2 grup tj. łącznie maksymalnie 32 osoby.
6) Liczba godzin dydaktycznych: 16 godzin dydaktycznych/2 dni szkoleniowe – dla każdej z grup, czyli łącznie 32 godziny dydaktyczne/4 dni szkoleniowe.
7) Celem warsztatu będzie m.in. wzmacnianie więzi pomiędzy małżonkami oraz poczucia bezpieczeństwa w związku, doskonalenie jasnej i konstruktywnej komunikacji oraz umiejętności wspólnego, efektywnego rozwiązywania konfliktów i problemów.
8) Wykonawca powinien zapewnić niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
harmonogram szkolenia;
prezentacje wykorzystywane podczas szkolenia;
rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych.
Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych.
9) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca
10) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt ubezpieczenia NNW (w formie bezimiennej) dla uczestników szkolenia;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie warsztatów stacjonarnych dla dwóch grup szkoleniowych. Szkolenie zostanie przeprowadzone na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia zorganizowane będą w soboty, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram szkolenia z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
2) Minimalny zakres merytoryczny warsztatów będzie obejmował następujące zagadnienia:
„Świat” dziecka adoptowanego – przeżycia, trudności i motywacje,
Jak pomóc dziecku zaadoptować się do nowego otoczenia?
Jak odnaleźć się w nowej roli?
„Pułapki rodzicielstwa” – zapominanie o relacji partnerskiej na rzecz relacji rodzicielskiej, trudności w godzeniu ról, pomiędzy uległością a asertywnością w relacji z dzieckiem
Jak zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji?
Jak skutecznie budować więź ze zranionym dzieckiem?
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
3) Zajęcia powinny mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
4) Liczba uczestników szkolenia wyniesie maksymalnie 16 osób w każdej z 2 grup szkoleniowych, tj. łącznie maksymalnie 32 osoby.
5) Liczba godzin dydaktycznych: 16 godzin dydaktycznych dla każdej z grup/2 dni szkoleniowe, tj. łącznie 32 godziny dydaktyczne/4 dni szkoleniowe.
6) Uczestnikami warsztatów będą kandydaci na rodziców adopcyjnych zamieszkujący na terenie województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
7) Celem szkolenia będzie kształtowanie umiejętności wychowawczych kandydatów na rodziców adopcyjnych, w tym kompetencji w zakresie budowanie więzi z dzieckiem po traumie relacyjnej.
8) Do przeprowadzenia warsztatu Wykonawca zapewni salę szkoleniową zlokalizowaną na terenie Katowic. Sala szkoleniowa, w której realizowane będzie szkolenie musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sala musi być odpowiednio oświetlona, klimatyzowana (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowana do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sala powinna być dostosowana do potrzeb uczestników i być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki.
9) Zamawiający zapewnia catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia oraz dla 1 trenera
10) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkolenia w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia (na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
11) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram szkolenia;
- prezentacje wykorzystywane podczas szkolenia;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych. opracowanych materiałów dydaktycznych.
12) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
- przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
- poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
- rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
- prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
- przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
- rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
- przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca.
13) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
Koszt zapewnienia sali szkoleniowej;
Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkoleń w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt ubezpieczenia NNW (w formie bezimiennej) dla uczestników szkolenia;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe
1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie 2-dniowych warsztatów stacjonarnych dla dwóch grup szkoleniowych. Szkolenie zostanie przeprowadzone na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia zorganizowane będą od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram szkolenia z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
2) Minimalny zakres merytoryczny warsztatów będzie obejmował następujące zagadnienia:
Specyfika seksualności dzieci i młodzieży
Kształtowanie się identyfikacji płciowej i orientacji seksualnej
Prawidłowości rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży
Normatywny i pozanormatywny rozwój seksualny
Czynniki ryzyka rozwoju seksualnego
Zaburzenia w obszarze rozwoju seksualnego – rozpoznanie, interwencja i terapia
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
3) Zajęcia powinny mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
4) Liczba uczestników szkolenia wyniesie maksymalnie 16 osób w każdej z 2 grup szkoleniowych, tj. łącznie maksymalnie 32 osoby.
5) Liczba godzin dydaktycznych: 16 godzin dydaktycznych dla każdej z grup/2 dni szkoleniowe, tj. łącznie 32 godziny dydaktyczne/4 dni szkoleniowe.
6) Uczestnikami szkolenia będą przedstawiciele systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej z terenu województwa śląskiego, w psychologowie i pedagodzy zatrudnieni w ośrodkach adopcyjnych oraz placówkach instytucjonalnej pieczy zastępczej. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
7) Celem szkolenia będzie doskonalenie wiedzy uczestników w zakresie rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży, w tym prawidłowości i nieprawidłowości w tym obszarze.
8) Do przeprowadzenia warsztatu Wykonawca zapewni sale szkoleniową zlokalizowaną na terenie Katowic. Sala szkoleniowa, w której realizowane będzie szkolenie musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sala musi być odpowiednio oświetlona, klimatyzowana (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowana do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sala powinna być dostosowana do potrzeb uczestników i być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki.
9) Zamawiający zapewnia catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia oraz dla 1 trenera
10) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkolenia w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia (na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
11) Wykonawca powinien zapewnić niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram szkolenia;
- prezentacje wykorzystywane podczas szkolenia;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych. opracowanych materiałów dydaktycznych.
12) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
- przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
- poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
- rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
- prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
- przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
- rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
- przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca.
13) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
Koszt zapewnienia sali szkoleniowej;
Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkoleń w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie 3-dniowych warsztatów stacjonarnych dla dwóch grup szkoleniowych. Szkolenie zostanie przeprowadzone na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia zorganizowane będą od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram szkolenia z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
2) Minimalny zakres merytoryczny warsztatów będzie obejmował następujące zagadnienia:
Krótkie wprowadzenie do tematu interwencji w kryzysie,
Rozpoznanie sytuacji kryzysowej – jak dokonać właściwej diagnozy?
Rozwój osobowości a kryzysy rozwojowe,
Kryzys sytuacyjny i traumatyczny – specyfika,
Dziecko w obliczu kryzysu – etapy interwencji,
Opór, brak współpracy i inne trudne sytuacje w procesie interwencji kryzysowej wobec dzieci i młodzieży.
Praktyczne wskazówki związane z kontaktem i rozmową z dzieckiem i młodzieżą w kryzysie.
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
3) Zajęcia powinny mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
4) Liczba uczestników szkolenia wyniesie maksymalnie 16 osób w każdej z 2 grup szkoleniowych, tj. łącznie maksymalnie 32 osoby.
5) Liczba godzin dydaktycznych: 24 godziny dydaktyczne/ 3 dni szkoleniowe dla każdej z 2 grup szkoleniowych, tj. łącznie 48 godzin dydaktycznych/6 dni szkoleniowych.
6) Uczestnikami szkolenia będą przedstawiciele systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej z terenu województwa śląskiego, w psychologowie i pedagodzy zatrudnieni w ośrodkach adopcyjnych oraz placówkach instytucjonalnej pieczy zastępczej. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
7) Celem szkolenia będzie doskonalenie wiedzy pracowników systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej na temat radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnej interwencji kryzysowej.
8) Do przeprowadzenia warsztatu Wykonawca zapewni sale szkoleniową zlokalizowaną na terenie Katowic. Sala szkoleniowa, w której realizowane będzie szkolenie musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sala musi być odpowiednio oświetlona, klimatyzowana (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowana do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sala powinna być dostosowana do potrzeb uczestników i być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki.
9) Zamawiający zapewnia catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia oraz dla 1 trenera
10) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkolenia w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia (na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
11) Wykonawca powinien zapewnić niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram szkolenia;
- prezentacje wykorzystywane podczas szkolenia;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych. opracowanych materiałów dydaktycznych.
12) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
- przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
- poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
- rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
- prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
- przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
- rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
- przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca.
13) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
Koszt zapewnienia sali szkoleniowej;
Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkoleń w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe