Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Pełnienie dozoru oraz ochrony osób i mienia w hali 3mk Arena Ostrów,
w obiekcie Basenu Miejskiego Olimpijska i Centrum treningowego.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: "Ostrowskie Inwestycje Sportowe" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387718016
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Andrzeja Kowalczyka
1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@arenaostrow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.arenaostrow.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pełnienie dozoru oraz ochrony osób i mienia w hali 3mk Arena Ostrów,
w obiekcie Basenu Miejskiego Olimpijska i Centrum treningowego.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3450ac0a-a4d7-11ee-953e-c2ea26915e21
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00573933
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3450ac0a-a4d7-11ee-953e-c2ea26915e21
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu komunikacja między zamawiającym a wykonawcą odbywa się przy użyciu:
1) poczty elektronicznej, e-mail zamawiającego: sekretariat@arenaostrow.pl
(z wyjątkiem złożenia oferty, którą należy złożyć tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy e-Zamówienia w zakładce Oferty/wnioski zgodnie z pkt 11.9 SWZ),
2) platformy e-Zamówienia za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” (FORMULARZE DO KOMUNIKACJI, które umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości).
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Przedmiotowe postępowanie można wyszukać ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
3. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
4. Możliwość korzystania w postępowaniu z FORMULARZY DO KOMUNIKACJI w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z FORMULARZY DO KOMUNIKACJI służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
5. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem FORMULARZY DO KOMUNIKACJI wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
7. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.
8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Tym samym wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego akceptuje stosowanie się do wytycznych w ww. dokumencie.
9. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
10. Za datę przekazania dokumentów elektronicznych, cyfrowych odwzorowań dokumentów oraz innych informacji przyjmuje się: datę ich wpływu na skrzynkę odbiorczą e-mail zamawiającego, przekazania na platformę e-Zamówienia lub przekazanie na ePUAP (w zależności od sposobu komunikowania się).
11. Jeżeli dokumenty składane w postępowaniu wymagają podpisu, podpisuje się je w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (elektronicznym).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: OIS.271.6.2023
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie dozoru oraz ochrony osób i mienia w hali 3mk Arena Ostrów, w obiekcie Basenu Miejskiego Olimpijska i Centrum treningowego.
II. 1.Zamówienie obejmuje pełnienie dozoru oraz ochrony osób i mienia w hali 3mk Arena Ostrów, ul. A. Kowalczyka 1, Ostrów Wielkopolski:
1) Świadczenie dozoru oraz obsługi recepcji przez jednego pracownika ochrony przez siedem dni w tygodniu w systemie zmianowym w godz. 6.00 – 23.00, łącznie maksymalnie 6500 rbh.
Uwaga: W przypadku wprowadzenia obostrzeń pandemicznych na terenie kraju, a co za tym idzie ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów widowiskowo–sportowych, zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w harmonogramie godzinowym oraz ilościowym pracowników wykonawcy skierowanych do realizacji zadań w związku z realizacją zamówienia.
2) W pozostałym przedziale czasowym, czyli w godz. 23:00 – 06:00 obiekt będzie dozorowany poprzez system monitoringu wykonawcy, połączony zdalnie z systemem Zamawiającego
i w razie stwierdzenia zagrożeń wysłany zostanie przez wykonawcę patrol interwencyjny. Zamawiający dopuszcza możliwość pozostawienia w godz. 23:00 – 06:00 pracownika ochrony na terenie obiektu w wypadku przebywania na obiekcie podmiotów zewnętrznych prowadzących prace związane z organizowanymi imprezami.
3) Zamówienie będzie realizowane w 3mk Arena Ostrów oraz na terenie przyległym obejmującym: parkingi, ciąg pieszy i tereny zielone, ujęte w wykazie pomieszczeń stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
II.2. Zamówienie obejmuje pełnienie dozoru oraz ochronę osób i mienia na Basenie Miejskim Olimpijska, ul. Paderewskiego 4A, Ostrów Wielkopolski.
1) Świadczenie dozoru oraz obsługi Basenu Miejskiego OLIMPIJSKA przez jednego pracownika ochrony przez siedem dni w tygodniu w systemie zmianowym w sezonie od 01.06.2024r do 15.09.2024r. łącznie maksymalnie 1060 rbh. w godz. pracy obiektu: w miesiącu: czerwcu od 10.00 do 19.00, lipcu i sierpniu od 10.00 do 21.00 w soboty i niedziele od 10.00 do 22.00, wrześniu od 14.00 do 19.00 w soboty i niedziele od 12.00 do 19.00.
Uwaga: W przypadku wprowadzenia obostrzeń pandemicznych na terenie kraju, a co za tym idzie ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów widowiskowo–sportowych, zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w harmonogramie godzinowym oraz ilościowym pracowników wykonawcy skierowanych do realizacji zadań w związku z realizacją zamówienia.
2) Zamówienie będzie realizowane na Basenie Miejskim OLIMPIJSKA; wykaz pomieszczeń w budynku ujęty w załączniku nr 11 do SWZ i na terenie przyległym - należącym do obiektu.
II.3. Zamówienie obejmuje pełnienie dozoru poprzez system monitoringu na Basenie Miejskim Olimpijska, ul. Paderewskiego 4A, Ostrów Wielkopolski.
W okresie od 1 lutego 2024 do 31 stycznia 2025 r., za wyjątkiem terminów, o których mowa w pkt 3.2. ppkt 1 obiekt będzie dozorowany poprzez system monitoringu Wykonawcy, połączony zdalnie z systemem zamawiającego i w razie stwierdzenia zagrożeń wysyłany zostanie przez wykonawcę patrol interwencyjny. Maksymalna ilość - 7724 rbh.
II.4. Zamówienie obejmuje pełnienie dozoru poprzez system monitoringu na terenie Centrum treningowego, rejon ul. Okólnej, Składowej, Kilińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
W okresie od 1 lutego 2024 do 31 stycznia 2025 r. obiekt będzie dozorowany poprzez system monitoringu Wykonawcy, połączony zdalnie z systemem zamawiającego i w razie stwierdzenia zagrożeń wysyłany zostanie przez wykonawcę patrol interwencyjny. Opis niniejszej nieruchomości stanowi załącznik nr 12 do SWZ. Maksymalna ilość - 8784 rbh.
III. Wykonawca w okresie prowadzenia usługi będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 500.000,00 zł. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania aktualnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i utrzymania go przez cały okres obowiązywania umowy. Każdorazowo, najpóźniej w terminie 3 dni po zawarciu nowej lub przedłużeniu istniejącej umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopię nowej lub przedłużonej polisy ubezpieczeniowej. Zgodnie z art. 95 ust. 1 Pzp, zamawiający wymaga aby wszystkie osoby zatrudnione przez wykonawcę, świadczące u zamawiającego usługę w zakresie fizycznej, bezpośredniej ochrony obiektów były w okresie realizacji umowy zatrudnione przez wykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U.2023.1465).
IV. Pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w pkt 3 SWZ i wzorze umowy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2025-01-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: W ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług przewiduje się udzielenie w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, wykonanie usługi pełnienia dozoru oraz ochrony osób i mienia w hali 3mk Arena Ostrów, Basenie Miejskim i Centrum treningowym oraz dozór poprzez system monitoringu na tych obiektach, łącznie do 200 % wartości zamówienia podstawowego, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie osób
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
(zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie)
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Posiadanie przez wykonawcę koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, wydanej na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia,
UWAGA:
Warunek w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców posiada uprawnienia i zrealizuje usługę, do realizacji której te uprawnienia są wymagane.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
(zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie)
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Warunek ten będzie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał bądź wykonuje należycie, co najmniej 3 (trzy) zamówienia
w zakresie ochrony obiektu użyteczności publicznej świadczone 7 dni w tygodniu i przez okres co najmniej 12 miesięcy, a wartość zamówienia wyniosła minimum 150.000,00 zł brutto każda.
UWAGA: „W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek określony w ppkt 4 lit. a musi być spełniony w całości przez co najmniej jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie Natomiast w przypadku polegania na zasobach podmiotów trzecich, warunek określony w ppkt 4 lit. a SWZ musi być spełniony w całości wyłącznie przez jeden podmiot udostępniający zasoby. W obu przypadkach podmioty te muszą zrealizować usługi będące przedmiotem zamówienia.”
b) Warunek ten będzie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w trakcie realizacji zamówienia będzie dysponował co najmniej 4 osobami do 65 roku życia, nie karanymi, sprawnymi fizycznie, zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, wpisanymi na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej prowadzonej przez Komendanta Głównego Policji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2021 r. poz. 1995), posiadającymi co najmniej 12-miesięczny staż pracy na stanowisku pracownika ochrony fizycznej budynku użyteczności publicznej.
Uwaga: Zamawiający przyjął, iż zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 1225 z późn. zm.) przez budynek użyteczności publicznej należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,
2) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokument potwierdzający, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) koncesji potwierdzającej posiadanie uprawnień do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia (na spełnienie warunku, o którym mowa w pkt 7 ppkt 2 SWZ),
2) wykazu usług (załącznik nr 6) wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane lub są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (na spełnienie warunku, o którym mowa w pkt 7 ppkt 4 lit. a. SWZ),
Uwaga: Wypełniając tabelę należy zaznaczyć poprzez podkreślenie, czy wymieniona usługa jest doświadczeniem własnym, czy doświadczeniem innego podmiotu. Zaznaczenie zwrotu „innego podmiotu” oznacza, że wykonawca spełniając warunek udziału w postępowaniu korzysta z doświadczenia innych podmiotów. W tym przypadku należy już do oferty dołączyć dokumenty, o których mowa w pkt 8.3. SWZ.
3) oświadczenia na temat wykształcenia i kwalifikacji zawodowych wykonawcy (zgodnie z załącznikiem nr 7, na spełnienie warunku o którym mowa w pkt 7 ppkt 4 lit. b SWZ).
Uwaga: Wypełniając tabelę należy zaznaczyć poprzez podkreślenie, czy wymienione osoby stanowią zasób własny, czy innego podmiotu. Zaznaczenie zwrotu „innego podmiotu” oznacza, że wykonawca spełniając warunek udziału w postępowaniu polega na osobach innych podmiotów. W tym przypadku należy już do oferty dołączyć dokumenty, o których mowa w pkt 8.3. SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia:
1) pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, zgodnie z art. 58 ust. 2 Pzp,
2) każdy z wykonawców składa oddzielnie załącznik nr 2 do SWZ, tj. aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
3) podpisany przez pełnomocnika załącznik nr 3 do SWZ, tj. informację o powierzeniu lub niepowierzeniu podwykonawcy części zamówienia. Jeżeli wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowego załącznika, zamawiający uzna, że wykonawca nie powierzy podwykonawcom wykonania żadnej części zamówienia.
4) podpisany przez pełnomocnika załącznik nr 5 do SWZ, z którego będzie wynikać, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
UWAGA!
Jeżeli wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielnie zamówienia polegają na zasobach innego podmiotu, oprócz dokumentów wymienionych wyżej, składają również dokumenty, o których mowa w pkt 8.3. ppkt 3 i 5 SWZ.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają obustronnej zgody stron oraz formy pisemnej pod rygorem nieważności, jak również muszą być dokonane zgodnie z treścią art. 455 ustawy Pzp.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w zawartej umowie, gdy :
1) nastąpi działanie siły wyższej mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania przedmiotu umowy, powodujące zmianę terminu jej realizacji –
w takim przypadku zmianie ulegnie postanowienie § 2 ust. 1 umowy w ten sposób, że okres obowiązywania umowy ulegnie przedłużeniu maksymalnie o czas występowania siły wyższej;
2) nastąpią zmiany przepisów prawa Unii Europejskiej lub prawa krajowego, powodujące konieczność dostosowania umowy do zmiany przepisów, które nastąpiły w trakcie realizacji umowy;
3) nastąpi zmiana osób wskazanych do realizacji Umowy na osoby o równoważnych uprawnieniach, dokonana zgodnie z postanowieniami SWZ;
4) nastąpi zmiana terminu lub ilości godzin świadczenia usługi;
5) nastąpi niezbędna zmiana sposobu wykonywania przedmiotu umowy, o ile taka zmiana jest korzystna dla Zamawiającego oraz konieczna w celu prawidłowego wykonania przedmiotu umowy,
6) zaistnieją okoliczności skutkujących koniecznością dokonania zmian, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a są korzystne dla Zamawiającego, przy czym zmiany te nie mogą wpłynąć na zwiększenie kwoty wynagrodzenia Wykonawcy.
3. Przez siłę wyższą rozumianą w szczególności jako zdarzenie zewnętrzne, niezależne od woli Stron, którego pomimo dochowania należytej staranności nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, którego skutkom nie można zapobiec przy zachowaniu normalnych środków ostrożności, w tym w szczególności: klęski żywiołowe, konflikty zbrojne, akt terroryzmu, akt władzy lub administracji państwowej (w tym akty oraz nakazy sanitarno-epidemiologiczne oraz bhp organów administracji publicznej, wydawane po zawarciu umowy w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 lub innych epidemii), konflikt w zakładzie pracy, obostrzenia wprowadzane przez organy administracji publicznej w związku ze stanem epidemii lub stanem zagrożenia epidemicznego w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1327 z późn. zm.), powszechnie obowiązujące na obszarze, na którym zlokalizowany jest Obiekt, stan wyjątkowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2024-01-05 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-01-05 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2024-02-03
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
1. Usługa będzie realizowana od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 1 lutego 2024 roku do dnia 31 stycznia 2025 roku do godz. 23.59.
2. Wykonawca wraz z ofertą przedstawi załącznik nr 8 "Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia” – fakultatywnie, w celu dokonania oceny w ramach kryterium: doświadczenie osób, jeżeli wykonawca chce, aby jego oferta uzyskała dodatkowe punkty.