ZARZĄDZANIE I SPRAWOWANIE NADZORU NAD REALIZACJĄ ZADANIA INWESTYCYJNEGO W RAMACH

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
ZARZĄDZANIE I SPRAWOWANIE NADZORU NAD REALIZACJĄ ZADANIA INWESTYCYJNEGO W RAMACH PROJEKTU PN. : „BUDOWA WIADUKTU KOLEJOWEGO/TUNELU DROGOWEGO W UL. SWARZĘDZKIEJ W KOBYLNICY W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 2407P KOZIEGŁOWY - SWARZĘDZ W ZAMIAN ZA LIKWIDACJĘ PRZEJAZDU KOLEJOWO - DROGOWEGO KAT. A W KM 7,532 LINII KOLEJOWEJ NR 353, W RAMACH PROJEKTU POIIŚ 5.1-35 PN. POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA SKRZYŻOWANIACH LINII KOLEJOWYCH Z DROGAMI - ETAP III" W SYSTEMIE "PROJEKTUJ I BUDUJ"
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoPoznań
  • WojewództwoWielkopolskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2021-01-29
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyZarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu
  • Data publikacji ogłoszenia2020-12-31
  • Numer ogłoszenia777167-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 777167-N-2020 z dnia 31.12.2020 r.

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu: ZARZĄDZANIE I SPRAWOWANIE NADZORU NAD REALIZACJĄ ZADANIA INWESTYCYJNEGO W RAMACH PROJEKTU PN. : „BUDOWA WIADUKTU KOLEJOWEGO/TUNELU DROGOWEGO W UL. SWARZĘDZKIEJ W KOBYLNICY W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 2407P KOZIEGŁOWY - SWARZĘDZ W ZAMIAN ZA LIKWIDACJĘ PRZEJAZDU KOLEJOWO - DROGOWEGO KAT. A W KM 7,532 LINII KOLEJOWEJ NR 353, W RAMACH PROJEKTU POIIŚ 5.1-35 PN. POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA SKRZYŻOWANIACH LINII KOLEJOWYCH Z DROGAMI - ETAP III" W SYSTEMIE "PROJEKTUJ I BUDUJ"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Tak

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Podmiot
Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu ul. Zielona 8, 61-851 Poznań
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu, krajowy numer identyfikacyjny 63128108000000, ul. ul. Zielona  8 , 61-851  Poznań, woj. wielkopolskie, państwo Polska, tel. 618 593 430, e-mail marlena.jakubiak@zdp.poznan.pl, faks 618 593 429.
Adres strony internetowej (URL): https://bip.zdp.poznan.pl/
Adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
Zamawiającym jest Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa. Przy czym zgodnie z art. 16 ustawy Pzp, ZDP w Poznaniu jest Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia.
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Ofertę składaną w formie elektronicznej należy umieścić na Platformie pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan na stronie dotyczącej postępowania pn. ZARZĄDZANIE I SPRAWOWANIE NADZORU NAD REALIZACJĄ ZADANIA INWESTYCYJNEGO W RAMACH PROJEKTU PN. : „BUDOWA WIADUKTU KOLEJOWEGO/TUNELU DROGOWEGO W UL. SWARZĘDZKIEJ W KOBYLNICY W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 2407P KOZIEGŁOWY - SWARZĘDZ W ZAMIAN ZA LIKWIDACJĘ PRZEJAZDU KOLEJOWO - DROGOWEGO KAT. A W KM 7,532 LINII KOLEJOWEJ NR 353, W RAMACH PROJEKTU POIIŚ 5.1-35 PN. POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA SKRZYŻOWANIACH LINII KOLEJOWYCH Z DROGAMI - ETAP III" W SYSTEMIE "PROJEKTUJ I BUDUJ"
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Ofertę składaną w formie papierowej należy złożyć za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U.2020 r poz. 1041), osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Adres:
Zarzad Dróg Powiatowych w Poznaniu, ul. Zielona 8, 61-851 Poznań, pokój 026

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: ZARZĄDZANIE I SPRAWOWANIE NADZORU NAD REALIZACJĄ ZADANIA INWESTYCYJNEGO W RAMACH PROJEKTU PN. : „BUDOWA WIADUKTU KOLEJOWEGO/TUNELU DROGOWEGO W UL. SWARZĘDZKIEJ W KOBYLNICY W CIĄGU DROGI POWIATOWEJ NR 2407P KOZIEGŁOWY - SWARZĘDZ W ZAMIAN ZA LIKWIDACJĘ PRZEJAZDU KOLEJOWO - DROGOWEGO KAT. A W KM 7,532 LINII KOLEJOWEJ NR 353, W RAMACH PROJEKTU POIIŚ 5.1-35 PN. POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA SKRZYŻOWANIACH LINII KOLEJOWYCH Z DROGAMI - ETAP III" W SYSTEMIE "PROJEKTUJ I BUDUJ"
Numer referencyjny: ZDP.WZ.261.2.42/20
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem Zamówienia jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu pn. Budowa wiaduktu kolejowego/tunelu drogowego w ul. Swarzędzkiej w Kobylnicy w ciągu drogi powiatowej nr 2407P Koziegłowy - Swarzędz w zamian za likwidację przejazdu kolejowo-drogowego kat. A w km 7,532 linii kolejowej nr 353, w ramach projektu POIiŚ 5.1-35 pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III

II.5) Główny kod CPV: 71520000-9
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71247000-1
71521000-6


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 31.07.2023

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 lipca 2023 r. nie krócej niż do dnia odbioru ostatecznego nadzorowanych robót budowlanych. 2. W przypadku jeśli podpisanie przez Zamawiającego Umowy na Roboty z Wykonawcą zadania inwestycyjnego nastąpi po zawarciu Umowy na realizację przedmiotowego zamówienia, termin rozpoczęcia realizacji zamówienia obowiązuje od daty przekazania przez Zamawiającego Umowy na Roboty zgodnie z § 9 ust. 4 projektu umowy.3. Przewiduje się rozpoczęcie realizacji zamówienia w opcji nie dłużej niż w ciągu 84 miesięcy od daty podpisania protokołu ostatecznego odbioru robót budowlanych.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający w zakresie warunku zdolności technicznej lub zawodowej wymaga wykazania przez Wykonawcę dysponowania następującymi osobami:a) Inżynier pełniący jednocześnie obowiązki Inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej mostowej (kierownik zespołu inspektorów i weryfikatorów) – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej bez ograniczeń, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle obowiązujących przepisów prawa, posiadająca co najmniej 10 letnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót mostowych lub inspektora nadzoru w zakresie robót mostowych. Osoba ta powinna wykazać, że w ciągu ostatnich 6 lat liczonych do terminu składania ofert pełniła funkcję na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót mostowych lub inspektora nadzoru przez min. 10 miesięcy na min. jednej robocie budowlanej o wartości nie mniejszej niż 5,0 mln. zł brutto obejmującej budowę wiaduktu/tunelu pod/nad czynną linią kolejową, dla której uzyskano pozwolenie na użytkowanieb) Weryfikator branży mostowej - posiadający uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej mostowej, posiadający co najmniej 10 letnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku projektanta. Projektant branży mostowej musi wykazać, że w ciągu ostatnich 6 lat prowadził jako projektant jedną usługę (projekt) dla wiaduktu/tunelu pod/nad linią kolejową wraz z uzyskaniem decyzji ZRID lub pozwolenia na budowęc) Weryfikator branży drogowej – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej, posiadająca co najmniej 6 letnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku projektanta. Projektant branży drogowej musi wykazać, że w ciągu ostatnich 6 lat prowadził jako projektant jedną usługę (projekt) dla budowy lub rozbudowy drogi klasy min. Z o długości min. 2,0 km wraz z uzyskaniem decyzji ZRID.d) Weryfikator w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych (tory kolejowe) - osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych, posiadająca co najmniej 6 lat doświadczenia w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane i w ciągu ostatnich 6 lat liczonych do terminu składania ofert w postępowaniu prowadził jako projektant minimum 1 dokumentację projektową (projekt budowlany i projekt wykonawczy), dla którego uzyskano odpowiednie dokumenty zezwalające na realizację robót.e) Weryfikator specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym, posiadająca co najmniej 6 lat doświadczenia w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane.f) Weryfikator specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych – osoba posiadająca uprawienia budowlane do projektowania bez ograniczeń lub do projektowania i kierowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadająca co najmniej 6 lat doświadczenia w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane.g) Weryfikator specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych z doświadczeniem w zakresie projektowania sieci trakcyjnych – osoba posiadająca uprawienia budowlane do projektowania bez ograniczeń lub do projektowania i kierowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych z doświadczeniem w zakresie projektowania sieci trakcyjnych, posiadająca co najmniej 3 lata doświadczenia w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane i w ciągu ostatnich.h) Weryfikator specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń lub do projektowania i kierowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadająca co najmniej 6 lat doświadczenia w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane.i) Weryfikator specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń lub do projektowania i kierowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, posiadająca co najmniej 6 lat doświadczenia w danej specjalności, w pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w rozumieniu ustawy Prawo budowlane.j) Inspektor nadzoru w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych (zakres torów kolejowych) - osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi odpowiadające nadzorowanemu zakresowi robót posiadająca minimum 6 letnie doświadczenie polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru. Osoba ta powinna wykazać, że w ciągu ostatnich 6 lat liczonych do terminu składania ofert pełniła funkcję na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru przez min. 5 miesięcy na min. jednej inwestycji infrastrukturalnej, dla której uzyskano odpowiednie dokumenty zezwalające na użytkowanie.k) Inspektor nadzoru w specjalności inżynieryjnej drogowej - osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynierii drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle obowiązujących przepisów prawa, posiadająca co najmniej 6 letnie doświadczenie zawodowe (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru. Osoba ta powinna wykazać, że w ciągu ostatnich 6 lat liczonych do terminu składania ofert pełniła funkcję na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót drogowych lub inspektora nadzoru przez min. 5 miesięcy na min. jednej robocie budowlanej o wartości nie mniejszej niż 5,0 mln. zł brutto obejmującej budowę drogi klasy min. Z i o długości min. 2 km, dla której uzyskano pozwolenie na użytkowanie.l) Inspektor nadzoru w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym – osoba posiadająca uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi, których zakres obejmuje urządzenia sterowania ruchem kolejowym, posiadająca co najmniej 6 letnie doświadczenie (licząc od daty uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót lub Inspektora nadzoru w zakresie sterowania ruchem kolejowym.m) Inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - osoba posiadająca uprawnienia budowlane o specjalności instalacyjnej bez ograniczeń zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane w świetle obowiązujących przepisów prawa, posiadająca co najmniej 6 letnie doświadczenie zawodowe (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru.n) Inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych z doświadczeniem w zakresie sieci trakcyjnych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi lub do projektowania i kierowania robotami budowlanymi odpowiadające nadzorowanemu zakresowi robót, posiadająca co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru w zakresie sieci trakcyjnych.o) Inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych - osoba posiadająca uprawnienia budowlane o specjalności instalacyjnej bez ograniczeń zakresie sieci i instalacji wod-kan i gazowych, posiadająca co najmniej 6 letnie doświadczenie zawodowe (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru.p) Inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych - osoba posiadająca uprawnienia budowlane o specjalności instalacyjnej bez ograniczeń zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych posiadająca co najmniej 6 letnie doświadczenie zawodowe (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru.q) Specjalista ds. rozliczeń robót budowlanych i kosztorysowania - wykształcenie co najmniej średnie, minimum 3 lata doświadczenia w pracy na stanowisku specjalisty do spraw obmiarów robót wraz z ich rozliczaniem lub sporządzaniem przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich na podstawie dokumentacji projektowej.r) Geolog – osoba posiadająca kwalifikacje w zakresie czynności polegających na wykonywaniu, dozorowaniu i kierowaniu pracami geologicznymi kategorii VII lub kategorii VI zgodnie z ustawą prawo geologiczne i górnicze.s) Specjalista ds. technologii i materiałów wykształcenie wyższe techniczne - minimum 6 lat doświadczenia na stanowiskach związanych z technologią robót budowlanych, metodyką badań laboratoryjnych dla inwestycji drogowych, kontrolą jakości robót budowlanych inwestycji drogowych oraz sprawdzaniem atestów, certyfikatów i świadectw autentyczności.t) Specjalista ds. roszczeń - wykształcenie wyższe - minimum 6 letnie doświadczenie w przygotowaniu lub rozpatrywaniu roszczeń w zakresie inwestycji drogowych.u) Specjalista ds. Ochrony Środowiska wykształcenie wyższe, doświadczenie w zakresie ochrony środowiska przez minimum 3 lata, w tym: wykonanie lub udział w wykonaniu jako koordynator co najmniej jednego raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko sporządzonych dla transportowych inwestycji liniowych (linie kolejowe, drogi krajowe lub wojewódzkie) oraz w oparciu o które wydana została decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach lub postanowienie ponownej oceny oddziaływania na środowisko na etapie pozwolenia na budowę lub udział w nadzorowaniu w zakresie ochrony środowiska realizacji co najmniej 1 inwestycji transportu lądowego (linia kolejowa lub droga o kategorii co najmniej wojewódzka).Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. 2020 r. poz. 1333 ze zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2020 r. poz. 220).W przypadku osób, które są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (w rozumieniu art. 4a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 1117), osoby wyznaczone do realizacji zamówienia posiadają uprawnienia budowlane , wyszczególnione wyżej jeżeli:- nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające posiadaniu uprawnień budowlanych w danej specjalności, oraz- posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub w przypadku braku decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych zostały spełnione w stosunku do tych osób wymagania, o których mowa w art. 20a ust. 2-6 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, dotyczące świadczenia usług transgranicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1117).Stosownie do art. 12 ust. 7 Ustawy Prawo budowlane, podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie stanowi m.in. wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę. Zgodnie z art. 12a ww. ustawy, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.Dopuszcza się łączenie funkcji wymienionych w pkt. 8.5.1 za wyjątkiem łączenia funkcji kierownika zespołu inspektorów i weryfikatorów z funkcją inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej drogowej, pod warunkiem, że osoba wskazana na łączone stanowiska spełnia wymagania postawione dla tych stanowisk w IDW i OPZ.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1. Dokumenty i oświadczenia wymagane od Wykonawcy na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z Postępowania:1.1 odpis z właściwego rejestru lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Ustawy,1.2 oświadczenie Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w Postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 2 do IDW).2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów wymienionych w pkt 1.1. składa dokumenty określone w § 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U 2020, poz. 1282.), tj.:2.1 dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, 2.2 Dokumenty, o których mowa w pkt 2.1., powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2.3 Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2.1. zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym, albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Terminy zawarte w pkt 2.2 stosuje się odpowiednio.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Dokumenty i oświadczenia wymagane od Wykonawcy na potwierdzenie spełniania warunków udziału w Postępowaniu:1 wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji Zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania Zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do IDW,
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Wykonawca sporządza ofertę na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik 1 do IDW dołączając kosztorys ofertowy, będący nierozłącznym elementem formularza ofertowego, stanowiący załącznik nr 1A i 1B do IDW. Ponadto wraz z ofertą Wykonawca składa:1. oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania oraz dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 4 do IDW;2. zobowiązanie o oddaniu Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia stanowiące załącznik nr 3 do IDW, jeśli Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na zasobach innych podmiotów;3. pełnomocnictwo, jeżeli zachodzą okoliczności, o których mowa w pkt. 14.6. IDW4. oryginał dokumentu wadialnego (gwarancji lub poręczenia, jeśli jest wnoszone w formie innej niż pieniężna)
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
11.1 Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości:10.000,00 PLN(słownie: dziesięć tysięcy złotych)11.2 Wadium musi być wniesione w formie zgodnej z art. 45 ust. 6 Ustawy.11.3 Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert, wskazanym w punkcie 17.1 IDW.11.4 Potwierdzeniem skutecznego wniesienia wadium będzie:a) w przypadku wadium w formie pieniężnej - zaksięgowanie na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dołączył do oferty dokument potwierdzający wniesienie wadium w formie pieniężnej,b) w przypadku wadium w formie innej niż pieniężna - przekazanie oryginału dokumentu wadialnego (gwarancji lub poręczenia), wystawionego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w formie pisemnej lub dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia (wystawców dokumentu). 11.5 W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być co najmniej gwarancją bezwarunkową, nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, do której zastosowanie będzie miało prawo polskie. 11.6 Gwarancje i poręczenia muszą zawierać (oprócz elementów właściwych dla każdej formy, określonych przepisami prawa):a) nazwę i adres Zamawiającego,b) oznaczenie (numer) oraz nazwa Postępowania,c) termin ważności wadium – odpowiadający terminowi związania ofertą, zgodnie z pkt 16.1 IDW,11.7 Zamawiający zaleca aby dokument wadialny (gwarancje lub poręczenia został złożony wraz z ofertą, jako załącznik do Formularza Ofertowego, o którym mowa w pkt 14 IDW. 11.8 W przypadku oferty wspólnej, Zamawiający dopuszcza podział kwoty wadium pomiędzy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia i jego wniesienie w częściach, o ile suma tych części będzie równa kwocie wadium określonej w pkt. 11.1 IDW. 11.9 Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na następujący rachunek Zamawiającego:Bank Handlowy w Warszawie S.A. Oddział w Poznaniu Nr 61 1030 1247 0000 0000 0782 2004W tytule przelewu należy podać:„Wadium w postępowaniu przetargowym: ZDP.WZ.261.2.42/20.”(oprocentowanie w/w rachunku wynosi 0,00%)11.10 Wykonawca Zamówienia jest zobowiązany podać w treści przelewu bankowego numer referencyjny Postępowania. 11.11 Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu Postępowania, z zastrzeżeniem pkt 11.12 IDW oraz treści art. 46 ust. 4a. i 5 Ustawy. Zwrot wadium wniesionego w formie elektronicznej nastąpi poprzez złożenie oświadczenia przez Zamawiającego o zwrocie wadium.11.12 Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie Zamówienia oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.11.13 Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 11.11 IDW, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. Wniesienie ponownego wadium odbywa się w formie i na zasadach określonych w niniejszej IDW, w tym w szczególności pkt 11.4 IDW.11.14 Okoliczności zatrzymania wadium oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa Ustawa.11.15 Beneficjentem dokumentu wadialnego jest Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu.11.16 Zamawiający zatrzymuje wadium na zasadach przewidzianych w art. 46 ust.4a. i 5 Ustawy.11.17 Niewniesienie wadium w wymaganym terminie, w wymaganej wysokości, dopuszczonej formie lub wniesienie w sposób nieprawidłowy skutkuje odrzuceniem oferty zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 7b Ustawy.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie Inżyniera pełniącego jednocześnie obowiązki Inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej mostowej (kierownik zespołu inspektorów i weryfikatorów) 20,00
Doświadczenie inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie kolejowych obiektów budowlanych (zakres torów kolejowych) 10,00
Doświadczenie inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej drogowej 10,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie podlegało korekcie według następujących zasad:1) w przypadku zmiany stawki VAT nastąpi zmiana ceny Umowy w stopniu odpowiadającym zmianie stawki podatku VAT (+/-);2) w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę lub wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz.U.2020 poz. 2207);3) w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne;4) w przypadku zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1342 z późn. zm.); zmianie może ulec Wynagrodzenie Wykonawcy o wykazaną przez Wykonawcę wartość wzrostu całkowitego kosztu Wykonawcy wynikającą z wprowadzenia zmian, o których mowa w pkt 1) - 4) powyżej, jeżeli zmiany te mają wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu stosowny wniosek, w którym wykaże, iż zmiana, o której mowa w pkt 1) – 4) ma wpływ na koszty wykonania zamówienia, w szczególności wykaże wartość wzrostu kosztu wykonania zamówienia, przedstawiając jego kalkulację wraz oświadczeniem o liczbie pracowników realizujących zamówienie oraz w zależności od rodzaju zmiany – wymiarze czasu pracy, okresie zatrudnienia, objęciu pracowniczymi planami kapitałowymi. Jeżeli wniosek i kalkulacja nie będą uzasadniały korekty wynagrodzenia, Zamawiający na taką zmianę nie wyrazi zgody. Ustalona korekta Wynagrodzenia obowiązywać będzie od dnia wejścia w życie zmian przepisów, o których mowa odpowiednio w pkt 1) – 4) powyżej.2. Zmiana postanowień Umowy w stosunku do treści Oferty, na podstawie której został wybrany Wykonawca możliwa jest w przypadku zaistnienia jednej z następujących okoliczności i w zakresie określonym poniżej:1) w przypadku ograniczenia środków finansowych przez Instytucję współfinansującą Projekt – ograniczeniu może ulec odpowiednio zakres przedmiotowy Umowy lub czas realizacji Umowy lub Wynagrodzenie poprzez jego zmniejszenie;2) w przypadku zmiany istniejących lub powstania nowych obowiązków wynikających z wytycznych wdrażania funduszy unijnych, z których Kontrakt lub Umowa będzie finansowana, zmianie może ulec sposób realizacji Umowy lub zakres obowiązków Stron lub Wynagrodzenie w zakresie odpowiadającym powyższym zmianom ;3) w przypadku konieczności wprowadzenia zmian w następstwie zmian wprowadzonych w Umowie na Roboty pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą Robót, zmianie może ulec sposób realizacji Umowy lub zakres obowiązków Stron;4) w przypadku konieczności wprowadzenia zmian w następstwie ewentualnego rozwiązania lub odstąpienia od Umowy na Roboty pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą tych robót przed ukończeniem Robót i wynikającą z tego faktu koniecznością dostosowania Umowy do zaistniałej sytuacji, zmianie może ulec sposób realizacji Umowy lub zakres obowiązków Stron, z tym że sposób realizacji Umowy i zakres obowiązków Wykonawcy może ulec zmianie - w przypadku przedłużającej się procedury wyłonienia Wykonawcy dla dokończenia realizacji Kontraktu;5) w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub Regulacji Zamawiającego w zakresie mającym wpływ na realizację Usługi lub świadczenia Stron, zmianie może ulec sposób realizacji Umowy lub zakres obowiązków Stron, w sposób wynikający z tych zmian;6) w przypadku zaistnienia innych okoliczności prawnych, ekonomicznych lub technicznych, skutkujących niemożliwością wykonania lub należytego wykonania Umowy zgodnie z jej postanowieniami - zmianie może ulec sposób realizacji Umowy lub zakres obowiązków Stron, jednakże tylko w takim zakresie, w jakim będzie to konieczne dla zapewnienia możliwości i prawidłowego wykonania Umowy i osiągnięcia celów zamówienia określonych w SIWZ;7) W przypadku zaistnienia jednej lub kilku z powyższych okoliczności, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu stosowny wniosek oraz uzasadnienie ich wpływu na sposób realizacji Umowy, zakres obowiązków Stron i Wynagrodzenie. Jeżeli wniosek nie będzie uzasadniał zmiany Zamawiający na taką zmianę nie wyrazi zgody.3. Z tytułu zmniejszenia zakresu przedmiotowego lub skrócenia terminu realizacji Umowy, Wykonawcy nie przysługuje uprawnienie do żądania wypłaty utraconych korzyści, w tym wynagrodzenia za okresy, o które Umowa uległa skróceniu lub zakresy przedmiotowe, które zostały wyłączone z zakresu Umowy.4. Nie stanowią zmiany Umowy w rozumieniu art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1986), następujące zmiany:1) osób wyznaczonych do kontaktu zgodnie § 20 ust. 3 Umowy;2) danych adresowych Stron;3) danych rejestrowych Stron;4) danych rachunku bankowego;5) inne o podobnym charakterze do wskazanych w pkt. 1) – 4) powyżej.5. W przypadku zaistnienia okoliczności uzasadniającej zmianę Umowy w jakimkolwiek zakresie, wymienionej w ust. 1, Strony zobowiązują się do niezwłocznego podjęcia negocjacji w tej kwestii.6. Wszelkie zmiany i uzupełnienia Umowy wymagają uprzedniej akceptacji Stron i formy pisemnego aneksu; pod rygorem nieważności muszą być dokonane przez umocowanych do tego przedstawicieli obu Stron.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 29.01.2021, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę świadczenie usługi kompleksowego nadzoru inwestorskiego - Kalisz, Sieradz
  • Lokalizacja zleceniawielkopolskie
  • Data dodania26-04-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę świadczenie usługi kompleksowego nadzoru inwestorskiego. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI