Wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla modernizacji...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla modernizacji i przebudowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci w ramach projektu pn. „Modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci wraz z wyposażeniem w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu” dofinansowanego przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej 10. „Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna” dla działania: 10.1. „Infrastruktura ochrony zdrowia”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoSosnowiec
  • WojewództwoŚląskie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoPodmiot prawa publicznego
  • Termin składania wniosków2019-05-15
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyCentrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  • Data publikacji ogłoszenia2019-04-26
  • Numer ogłoszenia541339-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 541339-N-2019 z dnia 2019-04-26 r.

Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla modernizacji i przebudowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci w ramach projektu pn. „Modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci wraz z wyposażeniem w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu” dofinansowanego przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej 10. „Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna” dla działania: 10.1. „Infrastruktura ochrony zdrowia”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
„Modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci wraz z wyposażeniem w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu” - projekt dofinansowany przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej 10. „Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna” dla działania: 10.1. „Infrastruktura ochrony zdrowia”
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, krajowy numer identyfikacyjny 27624072400000, ul. ul. G. Zapolskiej  3 , 41-218  Sosnowiec, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 32 2660230, 2660251, e-mail dag@centrum-pediatrii.com.pl, faks 32 2663630, 2660251.
Adres strony internetowej (URL): www.centrum-pediatrii.com.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Podmiot prawa publicznego
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
https://www.centrum-pediatrii.com.pl/zamowieniapubliczne/przetargi_zakup

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://www.centrum-pediatrii.com.pl/zamowieniapubliczne/przetargi_zakup

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
w formie pisemnej do siedziby Zamawiającego: osobiście lub pocztą lub kurierem
Adres:
Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Sp. z o.o., 41-218 Sosnowiec ul. G. Zapolskiej 3, Dział Administracyjno-Prawny – pokój 0.35

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla modernizacji i przebudowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci w ramach projektu pn. „Modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci wraz z wyposażeniem w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu” dofinansowanego przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej 10. „Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna” dla działania: 10.1. „Infrastruktura ochrony zdrowia”
Numer referencyjny: PZ/5/2019
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla rozbudowy i przebudowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci w ramach projektu pn. „Modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci wraz z wyposażeniem w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu” dofinansowanego przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna dla działania: 10.1. Infrastruktura ochrony zdrowia. 2. Zakres robót należy wykonać zgodnie z umową, pozwoleniem na budowę, dokumentacją projektową składającą się z projektów budowlanych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, SIWZ wraz z wyjaśnieniami i wprowadzonymi modyfikacjami, ofertą Wykonawcy, zaleceniami Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz Projektanta pełniącego nadzór autorski, obowiązującymi warunkami technicznymi, obowiązującymi normami oraz Prawem budowlanym. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną i materialną za kompletne, wysokiej jakości i terminowe wykonanie przedmiotu umowy oraz za jego zgodność z przepisami dotyczącymi realizacji tego typu prac, w tym w szczególności z przepisami BHP, ochrony środowiska oraz obowiązującymi certyfikatami i aprobatami technicznymi oraz zasadami sztuki budowlanej. 3. Pod pojęciem „uzyskania pozwolenia na użytkowanie” Zamawiający rozumie: 3.1 zawiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończenia budowy lub uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie – odpowiednio do obowiązujących przepisów prawa, 3.2 reprezentowanie Zamawiającego w kontrolach przeprowadzonych przez m.in.: a. Państwową Inspekcję Sanitarną, b. Państwową Straż Pożarną, c. Nadzór budowlany, d. Państwową Inspekcję Pracę, 3.3 inne niezbędne czynności wynikające z przepisów prawa. celem dopuszczenia oddziału do użytkowania. 4 Przedmiot zamówienia należy zrealizować w oparciu o założenia określone w Dokumentacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ. 5 Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia udostępniona została na stronie internetowej Zamawiającego: http://www.centrum-pediatrii.com.pl/zamowieniapubliczne/przetargi_zakup od dnia publikacji w Biuletynie Zamówień Publicznych i będzie udostępniona do upływu terminu składania ofert. Pozostałe informacje zawarte są w SIWZ rozdział III i w załącznikach do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 45000000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45111000-8
45215140-0
45220000-5
45262300-4
45262500-6
45310000-3
45320000-6
45330000-9
45420000-7
45430000-0
45440000-3
45450000-6
45300000-0


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 1651261,60
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy PZP w zakresie: wykonania robót budowlanych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie dla modernizacji i przebudowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci w ramach projektu pn. „Modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci wraz z wyposażeniem w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu” dofinansowanego przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna dla działania: 10.1. Infrastruktura ochrony zdrowia w wysokości nie wyższej niż 30% wartości podstawowego wynagrodzenia. 2. Nazwa i kody opisujące przedmiot zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót: 45.00.00.00-7 Roboty budowlane 45.11.10.00-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45.21.51.40-0 Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych 45.22.00.00-5 Roboty inżynieryjne i budowlane 45.26.23.00-4 Betonowanie 45.26.25.00-6 Roboty murarskie i murowe 45.30.00.00-0 Roboty instalacyjne w budynkach 45.31.00.00-3 Roboty instalacyjne elektryczne 45.32.00.00-6 Roboty izolacyjne 45.33.00.00-9 Roboty instalacyjne, wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45.42.00.00-7 Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45.43.00.00-0 Pokrywanie podłóg i ścian 45.44.00.00-3 Roboty malarskie i szklarskie 45.45.00.00-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 3. Zamówienie, o którym mowa w ust. 1 jest przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Będzie ono polegało na powtórzeniu podobnych robót do robót, które stanowią zamówienie podstawowe i zostanie udzielone na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. 4. Zamówienia powtarzające się rozliczone będą na podstawie kosztorysów uproszczonych przygotowanych przez Wykonawcę, a zatwierdzonych przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i Zamawiającego. Kosztorysy te będą opracowane w oparciu o następujące założenia: 4.1 ceny składników cenotwórczych (R, Ko, Z, M, S ) zostaną przyjęte z kosztorysów ofertowych złożonych przez Wykonawcę, 4.2 w przypadku gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy ppkt 4.1 brakujące ceny składników cenotwórczych zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie) za okres ich wbudowania, 4.3 podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte w kosztorysach ofertowych, a w przypadku ich braku odpowiednie pozycje KNR; w przypadku ich braku zostaną KNNR-y, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy, zatwierdzona przez Zamawiającego.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 150
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
150

II.9) Informacje dodatkowe: dot. II.8) Minimalny termin wykonania i odbioru przedmiotu umowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie ustala się na 60 dni a maksymalny na 150 dni, licząc od daty podpisania umowy (Kryterium pozacenowe opisane w Rozdziale XIII SIWZ).
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający odstępuje od opisu warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca, wykaże, iż posiada opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną o wartości nie mniejszej niż 1 200 000,00 zł. Jeżeli z załączonego dokumentu nie wynika fakt uiszczenia składki, należy dołączyć dowód wpłaty lub inny dokument potwierdzający uiszczenie składki.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1.Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch robot budowlanych polegających na modernizacji lub przebudowie lub budowie obiektów o wartości minimum 1 200 000zł brutto każda wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty. Jedna robota budowlana oznacza robotę wykonaną w ramach jednej umowy. W przypadku korzystania przez Wykonawcę w zakresie spełnienia warunku udziału w postępowaniu z wiedzy i doświadczenia innych podmiotów w oparciu o art. 22a ustawy PZP, Zamawiający wymaga, aby podmiot ten zrealizował roboty budowlane do wykonania których ta wiedza i doświadczenie jest wymagane. W przypadku wskazania przez Wykonawcę w celu wykazania spełnienia warunków udziału, waluty innej niż polska (PLN) w celu jej przeliczenia stosowany będzie średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. 2. Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował: a. min. 1 osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno– budowlanej bez ograniczeń określone przepisami Prawa budowlanego lub inne równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na terenie innego kraju, jeżeli zgodnie z prawem polskim uprawniają one do kierowania robotami budowlanymi w zakresie ww. specjalności oraz posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego, b. min. 1 osobą, która będą pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie: sieci, instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń określone przepisami Prawa budowlanego lub inne równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na terenie innego kraju, jeżeli zgodnie z prawem polskim uprawniają one do kierowania robotami budowlanymi w zakresie ww. specjalności oraz posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego, c. min. 1 osobą, która będą pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie: instalacji i urządzeń cieplnych bez ograniczeń określone przepisami Prawa budowlanego lub inne równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na terenie innego kraju, jeżeli zgodnie z prawem polskim uprawniają one do kierowania robotami budowlanymi w zakresie ww. specjalności oraz posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego, d. min. 1 osobą, która będą pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie: instalacji wentylacji i klimatyzacji bez ograniczeń określone przepisami Prawa budowlanego lub inne równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na terenie innego kraju, jeżeli zgodnie z prawem polskim uprawniają one do kierowania robotami budowlanymi w zakresie ww. specjalności oraz posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego, e. min. 1 osobą, która będą pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie: instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń określone przepisami Prawa budowlanego lub inne równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na terenie innego kraju, jeżeli zgodnie z prawem polskim uprawniają one do kierowania robotami budowlanymi w zakresie ww. specjalności oraz posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego. f. min. 1 osobą, która będą pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie: instalacji gazów medycznych bez ograniczeń określone przepisami Prawa budowlanego lub inne równoważne uprawnienia, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na terenie innego kraju, jeżeli zgodnie z prawem polskim uprawniają one do kierowania robotami budowlanymi w zakresie ww. specjalności oraz posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego. Powyższe funkcje może pełnić jedna lub kilka osób. Zamawiający dopuszcza pełnienie kilku lub wszystkich funkcji przez jedną osobę tylko pod warunkiem spełnienia przez nią ww. wymagań Zamawiającego w odpowiednim zakresie.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe: Zamawiający wymaga od Wykonawców wskazania imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób - w dokumentach składanych przez Wykonawcę na etapie wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu w terminie 5 dni od daty wezwania przez Zamawiającego.
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną o wartości nie mniejszej niż 1 200 000,00 zł brutto. Jeżeli z załączonego dokumentu nie wynika fakt uiszczenia składki, należy dołączyć dowód wpłaty lub inny dokument potwierdzający uiszczenie składki, 2. wykaz co najmniej dwóch robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, polegających na modernizacji lub przebudowie lub budowie obiektów o wartości minimum 1 200 000,00 zł brutto każda wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (według załącznika nr 6 do SIWZ), z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty, 3. wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – według załącznika nr 7 do SIWZ.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Dokumenty, które należy załączyć do oferty tj. wypełnionego formularza oferty o treści określonej w załączniku nr 2 do SIWZ: 1. kosztorys uproszczony robót budowlanych o treści określonej w załączniku nr 3 do SIWZ wraz z zestawieniem materiałów, zestawieniem roboczogodzin, zestawieniem sprzętu i transportu, tabelą wartości elementów scalonych. Dokumenty należy złożyć w podziale na branże; 2. potwierdzenie wniesienia wadium; 3. zobowiązanie podmiotu oddającego do dyspozycji Wykonawcy niezbędne zasoby o treści określonej w załączniku nr 8 do SIWZ (jeśli dotyczy). 4. pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy lub Wykonawców (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem), w przypadku gdy: 4.1 ofertę podpisuje inna osoba niż Wykonawca, 4.2 ofertę składają Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego o treści wymaganej w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp, upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela/ lidera konsorcjum wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z Wykonawców. Dokumenty wymagane od Wykonawców dotyczące przynależności do grupy kapitałowej: Każdy Wykonawca, który złoży swoją ofertę w przedmiotowym postępowaniu, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (według załącznika nr 9 do SIWZ), w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert zobowiązany jest wnieść wadium w terminie do 15.05.2019r. do godz. 10.00 w wysokości 49 000,00 zł. 2. Wadium może być wniesione następujących formach: 2.1 pieniądzu, 2.2 poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 2.3 gwarancjach bankowych, 2.4 gwarancjach ubezpieczeniowych, 2.5 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP Sosnowiec konto nr 73102023130000350204699049 z dopiskiem na przelewie Wadium w postępowaniu na wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla modernizacji i przebudowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci 4. Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie: 4.1 pieniężnej dokument potwierdzający wniesienie wadium został załączony do oferty, 4.2 innej niż pieniądz, oryginał dokumentu został złożony w oddzielnej kopercie w Kasie pokój nr 0.52 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.25 do 14.00, a jego kopia w ofercie. 5. Z treści gwarancji / poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 ustawy Pzp. 6. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, jego oferta zostanie uznana za odrzuconą. 7. Zamawiający niezwłocznie dokona zwrotu wadium lub zatrzyma wadium w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 46 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: 9.1 odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 9.2 nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 9.3 zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena (całkowita cena za cały przedmiot zamówienia) 70,00
Termin realizacji inwestycji 20,00
Okres gwarancji 10,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Z Wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana zawarta zostanie umowa wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do SIWZ. 2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy za wyjątkiem opisanych w niniejszym rozdziale przypadków. 3. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron umowy wyrażoną na piśmie w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany w niżej wymienionych przypadkach. 4. Zamawiający dopuszcza: 4.1. możliwość zmiany umowy na podstawie przesłanek określonych w art. 144 ustawy PZP. 4.2. możliwość zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy z powodu: a. wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami o ilość dni faktycznego wstrzymania prac z tego powodu, b. wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, z wyłączeniem warunków atmosferycznych typowych dla danej pory roku, które uniemożliwiają realizację przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami (warunkami technicznymi, normami) o ilość dni faktycznego wstrzymania prac z tego powodu, c. konieczności wykonania robót, o których mowa w Rozdziale III, lit. C SIWZ, ust. 3 tylko w przypadku gdy ich wykonanie spowodowałoby konieczność przerwania prac wykonywanych w ramach umowy, o ilość dni trwania faktycznego wstrzymania prac, d. wystąpienia konieczności wykonania robót zamiennych o ile spowodują one przedłużenie terminu realizacji przedmiotu zamówienia, o ilość dni stanowiącą różnicę pomiędzy dniami niezbędnymi do wykonania robót zamiennych a dniami, które pierwotnie były przeznaczone na wykonanie danych robót., e. wystąpienia zamówień dodatkowych, z których wynika konieczność wstrzymania prac określonych w umowie, f. wystąpienia opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność o ilość dni opóźnienia, o którym mowa w niniejszej lit. f, g. braku możliwości wykonywania robót z powodu niedopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy o ilość dni wstrzymania, o którym mowa w niniejszej lit. g, h. konieczności dokonania zmian w dokumentacji projektowej, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy o ilość dni niezbędnych do dokonania zmian projektowych, i. konieczności wykonania dodatkowych badań i ekspertyz wynikłych w trakcie realizacji robót budowlanych, których nie można było przewidzieć przed przystąpieniem do prac o ilość dni niezbędnych do wykonania dodatkowych badań i ekspertyz, j. przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, a dotyczących np. braku przygotowania i przekazania terenu robót I i II etapu z uwagi na dobro pacjentów lub inne nieprzewidziane przyczyny po stronie Zamawiającego, Zamawiający uprawniony jest do jednostronnej zmiany terminu rozpoczęcia prac remontowych pomieszczeń Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci. W takim przypadku termin wykonania przedmiotu umowy zostanie przedłużony o czas równy czasowi, o który Zamawiający przesunął termin rozpoczęcia robót- maksymalnie do 4 tygodni, Każda propozycja zmiany terminu realizacji umowy musi być uzasadniona pisemnie ze wskazaniem konkretnego czynnika wpływającego na termin realizacji umowy, potwierdzona przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego lub przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w porozumieniu z Projektantem pełniącym nadzór autorski, jeśli proponowana zmiana wynika z konieczności dokonania zmian dokumentacji projektowej. Możliwość zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia, z przyczyn opisanych w lit a-i nastąpi tylko w przypadku gdy spowodują one konieczność przerwania prac wykonywanych w ramach umowy o ilość dni faktycznego wstrzymania robót z ww. przyczyn potwierdzonych przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. 4.3. możliwość wydłużenia terminu gwarancji w sytuacji przedłużenia jej przez Producenta/Wykonawcę. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o zaistniałej sytuacji wraz ze szczegółowym opisaniem zaistniałej zmiany. 4.4. możliwość zmiany ceny ofertowej z powodu: a. ustawowej zmiany stawki podatku od towaru i usług VAT wprowadzonej przez odpowiednie organy państwowe z dniem wejścia w życie aktu prawnego wprowadzającego tę zmianę, przy czym cena netto pozostaje bez zmian, b. wystąpienia robót określonych w Rozdziale III, lit. C SIWZ, ust. 3, przy czym maksymalna wysokość ostatecznego wynagrodzenia Wykonawcy nie może stanowić więcej niż 115% wartości podstawowego wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1, c. wystąpienia robót zaniechanych, definicja robót zaniechanych oraz sposób ich wprowadzenia i wyceny został opisany w Rozdziale III, lit. C SIWZ, ust. 2. 4.5. możliwość zmiany materiałów i urządzeń przedstawionych w projekcie lub wykonania robót w innej technologii pod warunkiem, że zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego, a w szczególności: a. spowodują obniżenie kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu umowy lub b. poprawią parametry techniczne lub c. wynikają z aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów prawa. 4.6. możliwość wprowadzenia zmiany umowy ze względu na zaistnienie zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację budowy, wymaga to jednak zgody obu Stron umowy. 4.7. możliwość wprowadzenia zmian, które w razie ich przyjęcia: przyśpieszą ukończenie robót, obniżą koszt ponoszony przez Zamawiającego na wykonanie robót, poprawią sprawność robót lub w inny sposób będą korzystne dla Zamawiającego. 4.8. możliwość wprowadzenia zmiany sposobu rozliczania Umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy w związku ze zmianami zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub zmianami wytycznych dotyczących realizacji projektu. 5. Zmiany umowy odbywają się na pisemny wniosek jednej ze Stron. Wniosek o zmianę umowy składany jest przez Stronę inicjującą zmianę i zawiera w szczególności: opis propozycji zmiany, uzasadnienie zmiany, opis wpływu zmiany na harmonogram rzeczowo-terminowy, wynagrodzenie Wykonawcy i termin wykonania przedmiotu zamówienia. 6. Wniosek, o którym mowa w ust. 5 powinien zostać przekazany niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie do 5 dni roboczych od dnia, w którym Wykonawca/Zamawiający dowiedział się lub powinien dowiedzieć się o danym zdarzeniu lub okolicznościach. 7. W przypadkach gdy wnioskodawcą zmiany umowy jest Wykonawca, jest on zobowiązany do dostarczenia wraz z wnioskiem, o którym mowa w ust.5., wszelkich innych dokumentów wymaganych Umową, w tym propozycji rozliczenia przygotowanej w oparciu o zasady określone w Rozdziale III, lit. C SIWZ, ust. 3stosownie do zdarzenia lub okoliczności stanowiących podstawę żądania zmiany. 8. Inspektor Nadzoru Inwestorskiego lub Inspektor Nadzoru Inwestorskiego w porozumieniu z Projektantem pełniącym nadzór autorski, jeśli proponowana zmiana wynika z konieczności dokonania zmian dokumentacji projektowej, na podstawie wniosku, dostarczonych innych informacji od wnioskodawcy oraz własnej wiedzy technicznej i doświadczenia określi o jaki okres powinna zostać przedłużona umowa i przedkłada go do akceptacji Stron. 9. W terminie do 3 dni roboczych od dnia otrzymania żądania zmiany, zaopiniowanego przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego lub przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w porozumieniu z Projektantem pełniącym nadzór autorski jeśli proponowana zmiana wynika z konieczności dokonania zmian dokumentacji projektowej, Strona rozpatrująca wniosek powiadomi Wnioskodawcę o akceptacji żądania zmiany Umowy i terminie podpisania aneksu do Umowy lub odpowiednio o braku akceptacji zmiany. 10. Wszystkie postanowienia określone powyżej stanowią katalog zmian, na które Zamawiający/Wykonawca może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-05-15, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
INFORMACJA O WYMAGANIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 29 UST. 3A USTAWY PZP: 1. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy Pzp wymaga, aby osoby uczestniczące w realizacji zamówienia wykonujące następujące czynności: 1.1 Roboty ogólnobudowlane, 1.2 Roboty instalacyjne dla każdej z branż (budowlanej, instalacji elektrycznych, instalacji gazów medycznych, instalacji sanitarnej tj.: instalacji wod.-kan., instalacji c.o., instalacji wentylacji i klimatyzacji) 1.3 Roboty montażowe na stanowisku Mistrz i/lub Brygadzista i/lub innym, na którym wykonuje się zakres prac Mistrza i/lub Brygadzisty, były zatrudnione przez Wykonawcę albo Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. Powyższe czynności może wykonywać jedna lub kilka osób. 2. Zatrudnienie powinno odbywać się na podstawie ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy. 3. Wykonawca w terminie 10 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy będzie zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu kopii lub odwzorowania cyfrowego umów o pracę zawartych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę z pracownikami wykonującymi ww. czynności. Kopie, odwzorowania cyfrowe umów mają nie zawierać danych osobowych oprócz imienia i nazwiska pracowników oraz mają wykazywać formę zatrudnienia pracownika. W późniejszym terminie na żądanie Zamawiającego w terminie do 3 dni roboczych, Wykonawca przedstawi mu dokumenty potwierdzające bieżące opłacanie składek i należnych podatków z tytułu zatrudnienia. Nieprzedstawienie ww. dokumentów przez Wykonawcę lub niezawarcie ww. umów przez Wykonawcę lub Podwykonawcę spowoduje obciążenie Wykonawcy karą umowną. 4. W przypadku rozwiązania umowy przez osobę zatrudnioną lub przez pracodawcę, Wykonawca przyjmując inną osobę na ww. stanowisko zatrudni ją na podstawie umowy o pracę. W ww. przypadku oraz w przypadku zatrudnienia nowej osoby na stanowiskach, o których mowa w ust. 1, Wykonawca w terminie 10 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy o pracę z nowym pracownikiem będzie zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu kopii lub odwzorowań cyfrowych umów o pracę zawartych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę z pracownikami wykonującymi ww. czynności. Kopie, odwzorowania cyfrowe umów mają nie zawierać danych osobowych oprócz imienia i nazwiska pracowników oraz mają wykazywać formę zatrudnienia pracownika. W późniejszym terminie na żądanie Zamawiającego w terminie do 3 dni roboczych, Wykonawca przedstawi mu dokumenty potwierdzające bieżące opłacanie składek i należnych podatków z tytułu zatrudnienia. 5. Na podstawie art. 36 ust. 2 lit. 8a ustawy Pzp, w trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę pracowników wykonujących ww. czynności. 6. Kontrola może nastąpić np. poprzez wymóg przedstawienia Zamawiającemu: 6.1 kopii lub odwzorowań cyfrowych umów o pracę zawartych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę z pracownikami wykonującymi ww. czynności. Kopie, odwzorowania cyfrowe umów mają nie zawierać danych osobowych oprócz imienia i nazwiska pracowników oraz mają wykazywać formę zatrudnienia pracownika, 6.2 potwierdzenia opłacania bieżących składek i podatków z tytułu zatrudnienia ww. osób. Zamawiający nie jest zobowiązany do wcześniejszego poinformowania Wykonawcy o zamiarze przeprowadzenia kontroli. 7. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu, o którym mowa w pkt. 1 Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej. 8. Wszelkie regulacje określone w lit. J SIWZ dotyczące Podwykonawcy, mają odpowiednie zastosowanie również do dalszych Podwykonawców. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY: 1. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 8% całkowitej wartości brutto podanej w ofercie. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu zamówienia. 2. Zabezpieczenie należnego wykonania umowy może być wniesione w: 2.1 pieniądzu, 2.2 poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 2.3 gwarancjach bankowych, 2.4 gwarancjach ubezpieczeniowych, 2.5 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Zabezpieczenia należnego wykonania umowy w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP Sosnowiec konto nr 73102023130000350204699049 z dopiskiem na przelewie wykonanie robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla modernizacji i przebudowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci a dokument potwierdzający wpłatę należy złożyć Zamawiającemu najpóźniej przed podpisaniem umowy. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach określonych w art. 148 ust. 2 ustawy Pzp. 5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 6. Z dokumentu gwarancji/ poręczenia winno wynikać jednoznacznie gwarantowanie wypłat należności z ustanowionego zabezpieczenia w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie Zamawiającego. Zabezpieczenie wniesione w formie gwarancji i poręczeń musi spełniać warunki zabezpieczenia wniesionego w pieniądzu i Wykonawca nie może w żaden sposób (np. żądaniem dodatkowych dokumentów, stawianiem dodatkowych warunków) ograniczyć prawa Zamawiającego do dysponowania zabezpieczeniem w okolicznościach wymienionych w umowie. 7. Treść gwarancji/ poręczenia należy przedstawić Zamawiającemu do akceptacji przed podpisaniem umowy. 8. Zamawiający zwróci zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia tego rachunku bankowego oraz koszty prowizji bankowej za przelew pieniężny na rachunek bankowy Wykonawcy. 9. Zamawiający zwróci zabezpieczenia należnego wykonania umowy w następujący sposób: 9.1. 70% wartości zabezpieczenia w terminie do 30 dni od daty należytego wykonania przedmiotu umowy tj. przyjęcia robót przez Zamawiającego jako należycie wykonane i uzyskania pozwolenia na użytkowanie, potwierdzonego protokołem odbioru końcowego, 9.2. 30% wartości zabezpieczenia nie później niż w 15. dniu po upływie okresu rękojmi za wady. 10. W sytuacji gdy zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostało wniesione w gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych lub poręczeniach i termin tego zabezpieczenia upłynie z chwilą zakończenia realizacji całości zamówienia lub nie obejmuje pełnego okresu aż do końca trwania rękojmi za wady, a Wykonawca nie dostarczy do dnia odbioru końcowego należytego zabezpieczenia na okres do końca trwania rękojmi za wady, Zamawiający potrąci 30 % wartości zabezpieczenia, o którym mowa w ust 9.2 niniejszego paragrafu, z faktury wystawionej przez Wykonawcę. 11. W przypadku zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia terminu zabezpieczenia należnego wykonania umowy obejmującego okres do dnia ostatecznego odbioru gwarancyjnego i przedłoży Zamawiającemu potwierdzenie dokonania powyższej czynności nie później niż w dniu odbioru końcowego (aneksować jego ważność). 12. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w art.148 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zmiana formy zabezpieczenia musi zostać dokonana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wartości.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę adaptację ogrodu - Tychy
  • Lokalizacja zleceniaśląskie
  • Data dodania22-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę adaptację ogrodu - nasadzenia roślin wraz z przygotowaniem terenu, ławki ogrodowe, oświetlenie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
Poprzednie ogłoszenie o zamówieniu z miasta Sosnowiec: „Dostawa: implantów, oprzyrządowania do Shevera”
Następne ogłoszenie o zamówieniu z miasta Sosnowiec: Projekt i budowa rowerowego placu zabaw typu pumptrack (BO 19/XII/3)
Poprzednie ogłoszenie o zamówieniu z kategorii Budowa, dom, ogród: PRZEBUDOWA I NADBUDOWA BUDYNKU URZĘDU GMINY STARE MIASTO - ETAP I
Następne ogłoszenie o zamówieniu z kategorii Budowa, dom, ogród: Budowa kanalizacji sanitarnej na ulicy Grunwaldzkiej w Żurominie
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI