Wykonanie projektu i przebudowa zbiornika kąpielowego wraz z systemem podczyszczania...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Wykonanie projektu i przebudowa zbiornika kąpielowego wraz z systemem podczyszczania wód napływowych i infrastrukturą techniczną towarzyszącą, modernizacja obiektów hydrotechnicznych – jazów, budowa pomostów dla wędkarzy oraz wykonanie kompleksowego remontu toalety publicznej wraz z instalacją zew. wody i prądu, montaż poidełka oraz remont elewacji, nawierzchni i pomostów przy budynku hangaruna terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu w ramach projektu „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoZgierz
  • WojewództwoŁódzkie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2020-01-13
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyGmina Miasto Zgierz
  • Data publikacji ogłoszenia2019-12-17
  • Numer ogłoszenia636558-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 636558-N-2019 z dnia 2019-12-17 r.

Gmina Miasto Zgierz: Wykonanie projektu i przebudowa zbiornika kąpielowego wraz z systemem podczyszczania wód napływowych i infrastrukturą techniczną towarzyszącą, modernizacja obiektów hydrotechnicznych – jazów, budowa pomostów dla wędkarzy oraz wykonanie kompleksowego remontu toalety publicznej wraz z instalacją zew. wody i prądu, montaż poidełka oraz remont elewacji, nawierzchni i pomostów przy budynku hangaruna terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu w ramach projektu „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
„Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Miasto Zgierz, krajowy numer identyfikacyjny 47205772100000, ul. Plac Jana Pawła II  16 , 95-100  Zgierz, woj. łódzkie, państwo Polska, tel. 427162854 w. 200, 7143200, e-mail estasiak@umz.zgierz.pl, faks 427 143 203.
Adres strony internetowej (URL): www.umz.zgierz.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://www.umz.zgierz.pl/przetargi

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej. Oferta winna być złożona w nieprzezroczystym opakowaniu (np. w kopercie zewnętrznej) w sposób określony w SIWZ
Adres:
Urząd Miasta Zgierza, pl. Jana Pawła II 16, 95-100 Zgierz

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie projektu i przebudowa zbiornika kąpielowego wraz z systemem podczyszczania wód napływowych i infrastrukturą techniczną towarzyszącą, modernizacja obiektów hydrotechnicznych – jazów, budowa pomostów dla wędkarzy oraz wykonanie kompleksowego remontu toalety publicznej wraz z instalacją zew. wody i prądu, montaż poidełka oraz remont elewacji, nawierzchni i pomostów przy budynku hangaruna terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu w ramach projektu „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Numer referencyjny: PŚ.271.49.2019
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Zamówienie polega na wykonaniu projektu i przebudowy zbiornika kąpielowego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu (dalej MOSiR), w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz na kompleksowym remoncie toalety publicznej wraz instalacją zewnętrzną wody i prądu, montażu poidełka oraz modernizacji elewacji, nawierzchni i pomostów przy budynku hangaru (do przechowywania sprzętu wodnego) wraz z odnowieniem ogrodzenia, zgodnie z programem funkcjonalno – użytkowym dla projektu „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM”, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu znajdują się dwa zbiorniki wodne – zbiornik górny kąpielowy oraz zbiornik dolny – rekreacyjno-rybny. Zbiornik górny stanowi dla mieszkańców Zgierza ważną funkcję rekreacyjno-kąpielową, niemniej jednak z uwagi na zły stan jakości wód winien on zostać poddany rekultywacji. Nadrzędnym celem podejmowanych działań w ramach niniejszego zamówienia będzie poprawa atrakcyjności obszaru „Malinka”, modernizacja zbiornika kąpielowego przy jednoczesnym wprowadzeniu funkcji edukacyjnej dotyczącej ekohydrologii. Powierzchnia lustra wody zbiornika kąpielowego to ok 8700m2. Kąpielisko usytuowane jest na cieku płynącym, którego koryto również poddane zostanie modernizacji. Nawierzchnia zbiornika wykonana jest z betonu - zdjęcia stanowiące załącznik nr 3 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia ilustrują jego aktualny stan. Przebudowa zbiornika składać się będzie z kilku etapów, tj: - wykonanie projektu ekohydrologicznej rekultywacji zbiornika górnego (kąpielowego) wraz z niezbędnymi pozwoleniami; - przebudowa zbiornika kąpielowego wraz z systemem podczyszczania wód napływowych (ekohydrologicznej rekultywacji), który będzie znajdował się powyżej zbiornika kąpielowego oraz wdrożeniu kompleksowych działań środowiskowych w celu utrzymania wysokiego stanu jakości wód; - remont i odnowienie jazów znajdujących się przy zbiorniku rekreacyjno-rybnym (zbiornik dolny); - budowa trzech nowych pomostów dla wędkarzy na zbiorniku rekreacyjno- rybnym. Dokładna lokalizacja obszarów stanowiących przedmiot zamówienia zaznaczona została w Koncepcji zagospodarowania terenu, stanowiącej załącznik nr 2 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, iż przy realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie ściśle współpracował z zespołem pracowników naukowych Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk (ERCE PAN) w zakresie wdrożenia kompleksowych rozwiązań rekultywacyjnych mających na celu polepszenie jakości wody w zbiorniku, na bazie koncepcji opracowywanej przez zespół. Remont toalety i hangaru polegać będzie na wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń i uzgodnień oraz dopełnieniem niezbędnych formalności, warunkujących wykonanie zamówienia w zakresie remontu toalety publicznej, montażu poidełka i remontu nawierzchni i pomostów na zbiorniku rekreacyjnym A/Przedmiot zamówienia w zakresie realizacji dokumentacji – etap I Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń i uzgodnień oraz dopełnieniem niezbędnych formalności warunkujących wykonanie zamówienia w zakresie przebudowy/rekultywacji zbiornika kąpielowego, remontu jazów i budowy trzech pomostów dla wędkarzy, w tym: 1) projekt budowlano wykonawczy dla: przebudowy/rekultywacji zbiornika górnego – kąpieliska, remontu jazów i budowy trzech pomostów dla wędkarzy na zbiorniku dolnym – 4 egzemplarze papierowe oraz wersja elektroniczna – 1 egzemplarz w formacie pdf, 2) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót - 4 egzemplarze papierowe oraz wersja elektroniczna jeden egzemplarz w formacie pdf, 3) wykonanie informacji o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 4 egzemplarze papierowe oraz wersja elektroniczna jeden egzemplarz w formacie pdf, 4) wykonanie 2 tablic edukacyjnych dotyczących ekohydrologicznej rekultywacji zbiornika wodnego (projekt dostarczony zostanie przez Zamawiającego), systemu podczyszczania wód napływowych do kąpieliska, zgodnie z wzorem i treścią uzgodnioną z Zamawiającym. 5) Wykonanie tablicy informacyjnej o wymiarach 80x120 oraz 2 tabliczek pamiątkowych na budynkach o formacie A3 – treść do uzgadniania z Zamawiającym. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia administracyjne zgodnie z obowiązującym prawem, w tym zgody wodno-prawnej. Zamawiający dysponuje aktualną decyzją celu publicznego. Przed wykonaniem dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu koncepcję lokalizacji oraz podłączenia wszystkich opisywanych w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia elementów wraz z zaproponowanymi urządzeniami i rozwiązaniami rekultywacyjnymi, mającymi na celu polepszenie jakości wody. Wykonawca zobowiązany będzie na bieżąco uzgadniać z Zamawiającym i zespołem pracowników naukowych ERCE PAN przyjęte rozwiązania projektowe. Zamawiający ma 7 dni roboczych na ustosunkowanie się do proponowanych rozwiązań projektowych. Zamawiający ma prawo wielokrotnego wnoszenia uwag do przedłożonej dokumentacji. Za wady w dokumentacji odpowiedzialność ponosi Wykonawca, pomimo zatwierdzenia projektu przez Zamawiającego. B/Przedmiot zamówienia w zakresie realizacji robót – etap II Wykonanie przebudowy zbiornika górnego– kąpieliska: Wykonanie przebudowy zbiornika górnego pełniącego obecnie funkcję kąpieliska poprzez adaptację istniejącej strefy sedymentacyjnej w czaszy zbiornika w celu zwiększenia skuteczności sedymentacji zawiesiny; uszczelnienie dna i boków zbiornika (np. matą bentonitową lub innym materiałem o parametrach równoważnych zaakceptowanych przez Zamawiającego) oraz przegrody dzielącej zbiornik na część płytką i głęboką, konstrukcję systemu wymuszającego aerację wody w celu napowietrzenia. Wykonanie systemu podczyszczania wód wraz z infrastrukturą techniczną towarzyszącą polegające na odkryciu kanału rzecznego na odcinku około 70 m bezpośrednio powyżej obecnego wlotu rzeki kanałem podziemnym do kąpieliska (z zachowaniem ciągłości chodnika i drogi w sąsiedztwie zbiornika) i wykonanie na tym odcinku jej meandryzacji; adaptacji tego terenu w system podczyszczający poprzez konstrukcje systemu sedymentcyjno-biofiltracyjnego i retencyjnego wraz z dojazdem technicznym do obsługi tego systemu; Wytyczne dla rozwiązania modernizacji zbiornika górnego – kąpieliska: 1. Zaleca się zastosowanie infrastruktury technicznej umożliwiającej podjęcie działań rekultywacyjnych zbiornika, przy wykorzystaniu podejścia ekohydrolicznego. 2. Zaleca się wykonanie konstrukcji biofiltracyjnego systemu sekwencyjnego składającego się z części osadnikowej (piaskownik) do zatrzymywania zawiesiny, części geochemicznej służącej do eliminacji związków fosforu z wody (np. z zastosowaniem koszy z wapieniem czy dolomitem) oraz strefy biologicznej z roślinnością szuwarową. 3. Zaleca się wykonanie strefy biologicznej w konfiguracji ok. 4 sadzonki na 1 m2. Grupy roślin, które mogą być wykorzystane w strefie zbiornika oczyszczającego Wykonawca uzgodni z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia. Zamawiający zaleca jednak, by były to nasadzenia roślin preferujące głębokość wody do ok. 20-40 cm typu turzyca brzegowa, kosaciec żółty, tatarak zwyczajny, turzyc dzióbkowata, sitowie leśne oraz rośliny preferujące głębokość wody do powyżej 40 cm typu: manna mielec, pałka wąskolistna, pałka szerokolistna. Zamawiający zastrzega również, by teren wokół zbiornika biofiltracyjnego pełnił funkcję parkową, był nieogrodzony, zaadaptowany odpowiednią roślinnością (poprzez utworzenie np. łąki kwietnej). 4. Wskazane drzewa zlokalizowane w sąsiedztwie projektowanego zbiornika biofiltracyjnego (głównie od strony południowo-wschodniej) należy przyciąć, aby zapewnić odpowiednie nasłonecznienie nasadzonej roślinności. 5. Przy ujściu odkrytego kanału rzecznego należy wykonać budowlę gabionową regulującą przepływ (info z raportu PAN).Podłoże rzeki winno być żwirowe, należy umocnić skarpy. 6. Zaleca się stosowanie metody flotacji – wykonanie „korytarzy”, które w późniejszym czasie ułatwią czyszczenie zbiorników bez konieczności całkowitego spuszczenia wody. 7. Należy przewidzieć konieczność reprofilacji, naprawy ubytków niecki zbiornika głównego. Do napraw należy zastosować materiały naprawcze do konstrukcji betonowych narażonych na działanie sił poziomych i ścieranie.Przed przystąpieniem do prac naprawczych niecki betonowej należy przeprowadzić wszelkie próby, badania oraz prace przygotowawcze zgodne z technologią wybranego producenta.Dno betonowe zbiornika górnego – kąpielowego należy wyłożyć matą bentonitową zasypaną ok. 30cm warstwą piasku lub materiałem o parametrach równoważnych zaakceptowanych przez Zamawiającego, a następnie zasypać piaskiem. Na skarpach akwenu wykonać strukturę syntetyczną w naturalnym kolorze. 8. Murek występujący na stawie kąpielowym (górnym) należy zachowaći odrestaurować (również obłożyć matą lub innym materiałem o parametrach równoważnych zaakceptowanych przez Zamawiającego). Wykonanie poszycia drewnianego na murze z trapami zejściowymi dla pomostów oraz schodami do skarp akwenu. 9. Wydzielenie części akwenu z przeznaczeniem dla aeracji, rekreacji, kąpieliska dla umiejących pływać i kąpieliska dla nieumiejących pływać. 10. Wykonanie pomostów pływających z poszyciem drewnianym i balustradami w liniach wydzielających powyższe strefy. 11. Wykonanie pomostu cumowniczego z polerami do stacjonowania rowerków wodnych w wersji mini. 12. Zejście z plaży należy wykonać w sposób bezpieczny i estetyczny. W strefie mokrej stopnie schodów należy wykonać obłożone poliuretanem lub z materiałów o parametrach równoważnych zaakceptowany przez Zamawiającego w wykonaniu antypoślizgowym, posiadający niezbędne certyfikaty. 13. Wszelkie przejścia technologiczne, połączenia itp. należy wykonać jako szczelne. Szczelność oraz prawidłowe wykonanie połączenia musi być poświadczone przez Wykonawcę stosownym protokołem. 14. Należy wyczyścić i przeprowadzić renowację koryta rzecznego przepływającego przez zbiornik kąpielowy i również wyłożyć je f matą bentonitową (lub materiałem o parametrach równoważnych zaakceptowanych przez Zamawiającego). 15. Istniejące elementy tj. poręcze, schody czy ślizgawki, odtworzyć w uzgodnieniu z Zamawiającym. Remont jazów przy zbiorniku dolnym (rekreacyjno-rybnym): Wykonanie oceny stanu technicznego 4 jazów zlokalizowanych przy zbiorniku dolnym oraz ocena stanu technicznego betonowej przegrody (murku) rozdzielającej zbiornik górny na strefę płytką i głęboką wraz z modernizacją i wykonaniem prac konserwacyjnych polegających na naprawie i odtworzeniu tych elementów zgodnie z ich funkcją i przeznaczeniem. Budowa pomostów dla wędkarzy na zbiorniku dolnym (rekreacyjno – rybnym) Budowa trzech pojedynczych stanowisk dla wędkarzy w technologii zapewniającej trwałość użytkowania i wpisujących się w otoczenie, o wymiarach zapewniających możliwość swobodnego rozstawienia sprzętów wędkarskich. Stanowiska mocowane w linii brzegowej w sposób trwały. Wszystkie materiały budowlane wykorzystywane do realizacji zamówienia muszą posiadać atesty i aprobaty techniczne zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego. Lokalizacja stanowisk zgodna z załącznikiem nr 2 do opisu zamówienia. Kompleksowy remont zaplecza socjalno – sanitarnego dla całego ośrodka rekreacyjno - wypoczynkowego. Wykonanie kompleksowego remontu budynku toalety publicznej wraz z przystosowaniem obiektu do użytku dla osób niepełnosprawnych. Obecny budynek toalety znajduje się przy stawie rekreacyjnym na terenie ośrodka „Malinka” i wskazany został w koncepcji zagospodarowania terenu – załącznik nr 2. Jest to jednokondygnacyjny obiekt o wymiarach ok. 10 m x 6,5 m, z dwoma osobnymi wejściami. Rzut obiektu przedstawia załącznik nr 3 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. Aktualne zdjęcia toalety stanowią załącznik nr 4 do opisu przedmiotu zamówienia. Remont toalety publicznej obejmować będzie: - wykonanie prac rozbiórkowo – demontażowych polegających na usunięciu ścianek działowych i istniejącego osprzętu sanitarnego; - przearanżowanie istniejącego wnętrza i wydzielenie nowych toalet dla kobiet, mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych; - kompleksową modernizację instalacji wod-kan, energii elektrycznej i wentylacji; - położenie nowej glazury na posadzkach oraz na ścianach do wysokości sufitu. Rodzaj i kolorystyka do uzgodnienia z Zamawiającym przed przystąpieniem do realizacji zamówienia; - wykonanie niezbędnych obróbek wykończeniowych; - wymianę stolarki okiennej i drzwiowej; - zamontowanie nowego osprzętu sanitarnego; - wymianę osprzętu elektrycznego i oświetlenia; - montaż ogrzewania elektrycznego; - montaż systemu kabin WC; - modernizację dachu; - odrestaurowanie elewacji; Z zewnątrz budynek toalety należy otynkować, pomalować (w kolorystyce uzgodnionej z Zamawiającym) i wykonać wszystkie niezbędne prace naprawcze (w zakresie dachu, obróbek blacharskich itp.) niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu. Dodatkowe wymogi w zakresie toalety publicznej: - dozowniki mydła, podajniki na papier toaletowy, ciepła woda, suszarka do rąk, lustra; - toaleta dla niepełnosprawnych - min. jedno pomieszczenie dostosowane do osób niepełnosprawnych; - oświetlenie na czujnik ruchu; - kosze na śmieci; - w każdej kabinie wieszak na ubrania ze stali nierdzewnej; - drzwi do każdego z pomieszczeń powinny zawierać mechanizm do wpłacania kaucji, która będzie zwracana po wyjściu z pomieszczenia. Należy zaprojektować i wykonać instalację zewnętrzną wody z istniejącego przyłącza do budynku toalety wraz z modernizacją istniejącej wewnętrznej linii zasilającej, w związku ze zwiększeniem zapotrzebowania na energię elektryczną. Wokół toalety należy wykonać opaskę z kostki oraz podejście umożliwiające podjazd osobom niepełnosprawnym. Elewacja hangaru i teren wokół budynku przechowywania sprzętu: Istniejące pomosty drewniane (21 sztuk) należy zmodernizować i wymienić na deski kompozytowe. Wzdłuż nabrzeża (pomostów) wykonać pas wysypany grysikiem. Wymienić podest dla ratownika. Istniejącą nawierzchnię utwardzoną wokół hangaru należy zmodernizować wykonując nową nawierzchnię betonową o wytrzymałej i estetycznej konstrukcji. Zamawiający dopuszcza usunięcie części istniejącego betonu jeśli zajdzie konieczność skucia i odtworzenia polegającego na wysypaniu piaszczystej plaży pomiędzy hangarem, a brzegiem. Dojście do furtki oraz przy bramie ułożyć z kostki betonowej (powierzchnia terenu do modernizacji ok. 350m2). Elewacje hangaru należy odświeżyć i zmodernizować. Ogrodzenie naprawić i pomalować. Należy zaprojektować i wykonać modernizacją istniejącej wewnętrznej linii zasilającej w związku ze zwiększeniem zapotrzebowania na energię elektryczną. Poidełko: Dostarczenie poidełka miejskiego– zdrój wody pitnej – w miejscu wskazanym w Koncepcji zagospodarowania terenu (przy boisku do beachsoccera). Poidełko podłączone do sieci wodociągowej. Urządzenie powinno być odporne na akty wandalizmu, z misą wykonaną ze stali nierdzewnej, zamontowaną na postumencie o wysokiej wytrzymałości. Misa powinna zostać umieszczona na takiej wysokości, aby mogły z niej korzystać zarówno osoby niepełnosprawne, dzieci i dorośli. Zaleca się, aby urządzenie malowane było proszkowo lub o wykończeniu satynowym. Uruchamiane za pomocą przycisku samozamykającego, który otwiera wewnętrzny zawór z regulatorem przepływu – przyciskiem zainstalowanym w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, z niewielką siłą nacisku, tak, aby mogły pić z niego dzieci, dorośli, osoby starsze i niepełnosprawne oraz by można było napełnić butelki z wodą. Urządzenie stale związane z gruntem, wolnostojące. Urządzenie powinno posiadać drzwiczki serwisowe ze stali nierdzewnej, odporne na akty wandalizmu i umożliwiające dostęp do systemu podłączeń hydraulicznych. Styl wykonania i kolor poidełka Wykonawca uzgodni z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia. Zamawiający zastrzega, by poidełko nawiązywało do poidełek istniejących we wschodniej części Parku Miejskiego w Zgierzu. Wykonanie plaży Wykonanie i dostawa piasku na plażę piaszczystą zlokalizowaną przy zbiorniku kąpielowym. Piasek powinien posiadać wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty (powierzchnia plaży ok 5000m2) C/Warunki realizacji zamówienia: 1. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, w tym w szczególności: - koszty dostosowania i uporządkowania terenów zielonych znajdujących się przy wykonywanych inwestycjach, uzupełnienie zieleni naruszonej przy realizacji zamówienia; - koszty wywozu gruzu i utylizacji innych materiałów; - koszty zabezpieczenia prowadzonych robót; - koszty zabezpieczenia terenu w trakcie prowadzenia robót budowlanych; - koszty usunięcia drzew; - inne określone w Ogólnych warunkach umowy wykonania i odbioru robót budowlanych. 2. Wykonawca winien zorganizować zaplecze socjalne i magazynowe na terenie inwestycji. 3. Zamawiający zastrzega, iż na terenie inwestycji mogą być prowadzone jednocześnie inne prace rewitalizacyjne. 4. Po wykonaniu robót budowlanych Wykonawca uporządkuje zajęty wokół inwestycji teren. Wszelkie wątpliwości i szczegóły dotyczące wykonywanej Wykonawca powinien uzgadniać z Zamawiającym. 5. Wykonawca nie może umieszczać żadnych reklam na terenie inwestycji bez zgody Zamawiającego. Zaleca się, by przed złożeniem oferty wykonawca dokonał wizji lokalnej i zapoznał się z warunkami panującymi w terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka”. Wykonawca skoordynuje swoje prace z innymi robotami budowlanymi wykonywanymi na obiekcie. Przed przystąpieniem do wykonywania realizacji przedmiotu zamówienia , Wykonawca przedstawi Zamawiającemu z 14 dniowym wyprzedzeniem harmonogram wykonywanych prac. UWAGA: Zamawiający wymaga, aby na czas i w zakresie realizacji zamówienia Wykonawca lub Podwykonawca zatrudnił na podstawie umowy o pracę osoby wykonujące wskazane niżej czynności: - prace ogólnobudowlane Załączniki: 1. Program funkcjonalno – użytkowy dla zadania: „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” 2. Koncepcja zagospodarowania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka”. 3. Zdjęcia aktualnego stanu zbiornika górnego kąpielowego 4. Zdjęcia toalety

II.5) Główny kod CPV: 45000000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45100000-8
45200000-9
45244000-9


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 prawa zamówień publicznych w zakresie wartości do 1 320.000,00 zł., i na warunkach – odpowiednio: - przez Wykonawcę niepodlegającego wykluczeniu; - przez Wykonawcę spełniającego, odpowiednio i proporcjonalnie do charakteru i rozmiaru zamówienia, warunki udziału w postępowaniu; - z zachowaniem, odpowiednio i proporcjonalnie do charakteru i rozmiaru zamówienia, warunków umowy, jak w postępowaniu o udzielenie zamówienia podstawowego.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2020-09-15

II.9) Informacje dodatkowe: Jest to zamówienie udzielane w częściach (wieloetapowe). W niniejszym postępowaniu brak możliwości składania ofert częściowych, ponieważ wielkość zamówienia spełnia podstawowe przesłanki konieczności podziału, tj. zamówienie niepodzielone nadal jest dostępne i możliwe do realizacji przez mały i średni sektor przedsiębiorców i nie ogranicza konkurencyjności między Wykonawcami.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy: - wykonali (zakończyli wykonanie) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 robotę budowlaną o wartości minimum 700.000,00 zł, odpowiadającą swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia („związaną z przedmiotem zamówienia" ), tj.: budowa lub przebudowa zbiornika kąpielowego, potwierdzoną dowodami określającymi, że te roboty zostały wykonane należycie, w szczególności informacją o tym, że roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. - wykonali (zakończyli wykonanie), a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonują, w okresie ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej -1 usługę odpowiadającą swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia ("związaną z przedmiotem zamówienia"), tj. wykonanie projektu budowy lub przebudowy zbiornika kąpielowego, potwierdzoną dowodami określającymi, że ta usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie. UWAGA: Wartości wymagane, występujące w dokumentach potwierdzających spełnianie warunku udziału w postępowaniu wyrażone w walutach obcych będą przeliczane na polski złoty wg średniego kursu określonego przez NBP (Tabela A kursów średnich walut obcych) tego środka płatniczego w dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w tym dniu NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut - Zamawiający dokona odpowiednio przeliczeń wg średniego kursu z pierwszego kolejnego dnia, w którym ta publikacja nastąpi; - dysponują osobami, skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnymi za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, tj. - co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności hydrotechnicznej, - co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe: Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób na etapie wezwania do złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
- odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 PZP. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentu składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym, czy roboty zostały „wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone”. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez Podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów inne dokumenty. Dotyczy robót budowlanych odpowiadających swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia („związanych z przedmiotem zamówienia”), tj. budowa lub przebudowa zbiornika kąpielowego; 2) Wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, „czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie”. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez Podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Dotyczy usług odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia („związanych z przedmiotem zamówienia”), tj. wykonanie projektu budowy lub przebudowy zbiornika kąpielowego. 3) Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
- Oświadczenie Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu; - PEŁNOMOCNICTWO do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia – w szczególności – do podpisania oferty wraz z załącznikami – o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę - złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. - DOWÓD, w szczególności ZOBOWIĄZANIE Innych Podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, jeśli Wykonawca polega na tych zasobach, winno być składane w oryginale.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Wadium w wysokości: 20.000,00 PLN. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Zgierzu 74 8783 0004 0017 2303 2000 0108. Wadium wnoszone w innej formie należy złożyć w kasie, pokój nr 014, Urząd Miasta Zgierza, plac Jana Pawła II 16, 95-100 Zgierz.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Nie
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
Nie

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
Nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: Nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 60,00
Okres gwarancji na roboty budowlane (całkowity, ale nie dłuższy niż 10 lat) 15,00
Wysokość kar umownych 15,00
Zatrudnienie min. 1 osoby niepełnosprawnej lub bezrobotnej 10,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji Nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: Nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: Nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: Nie
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, odpowiednio do treści art. 144 PZP. 2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, które nie uznaje się za istotne na podstawie art. 144 ust.1e PZP, wg którego zmianę postanowień zawartych w umowie uznaje się za istotną, jeżeli: 1) zmienia ogólny charakter umowy, w stosunku do charakteru umowy w pierwotnym brzmieniu; 2) nie zmienia ogólnego charakteru umowy i zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: a) zmiana wprowadza warunki, które, gdyby były postawione w postępowaniu o udzielenie zamówienia, to w tym postępowaniu wzięliby lub mogliby wziąć udział inni Wykonawcy lub przyjęto by oferty innej treści, b) zmiana narusza równowagę ekonomiczną umowy na korzyść Wykonawcy w sposób nieprzewidziany pierwotnie w umowie, c) zmiana znacznie rozszerza lub zmniejsza zakres świadczeń i zobowiązań wynikający z umowy, d) polega na zastąpieniu Wykonawcy, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, nowym Wykonawcą, w przypadkach innych, niż wymienione w art. 144 ust. 1 pkt 4 PZP. 3. Zmiany postanowień zawartej umowy, o których mowa w ust. 1, będą możliwe wówczas, jeżeli zajdzie co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1) zmiany zostały przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postaci jednoznacznych postanowień umownych, które określają ich zakres, w szczególności możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, i charakter oraz warunki wprowadzenia zmian; 2) zmiany dotyczą realizacji dodatkowych dostaw, usług lub robót budowlanych od dotychczasowego Wykonawcy, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie następujące warunki: a) zmiana Wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu, usług lub instalacji, zamówionych w ramach zamówienia podstawowego, b) zmiana Wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego, c) wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie; 3) zostały spełnione łącznie następujące warunki: a) konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć (np.: istotnej zmiany na rynku walutowym, istotnej zmiany na rynku ekonomicznym, istotnej zmiany prawa - zmiany przepisów powszechnie obowiązujących, istotna, odbiegająca od normy, zmiana warunków atmosferycznych, itp.), b) wartość zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie; 4) Wykonawcę, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, ma zastąpić nowy Wykonawca: a) na podstawie postanowień umownych, o których mowa w pkt 1, b) w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy, c) w wyniku przejęcia przez Zamawiającego zobowiązań Wykonawcy względem jego Podwykonawców; 5) zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e PZP; 6) łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 PZP i jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. 4. Dokonanie zmian będzie w szczególności możliwe w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podanych powyżej warunków ich wprowadzenia: 1) w zakresie zmiany czasu na ukończenie robót: a) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności: - klęski żywiołowe, - warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające prowadzenie i wykonanie robót budowlanych zgodnie z technologią, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, b) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w SIWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności: - niewypały i niewybuchy, - wykopaliska archeologiczne, - odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne, - odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych. c) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, a dotyczących: - konieczności wstrzymanie robót przez Zamawiającego; - konieczności wykonania robót nieprzewidzianych; - potrzeby udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy – Prawo zamówień publicznych, a wykonanie których powoduje opóźnienie wykonania zamówienia podstawowego. d) zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności spowodowane czynnościami formalno – prawnymi i innych podmiotów o kompetencjach zbliżonych do organów administracji, w tym administratorów infrastruktury, e) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożnością prowadzenia prac lub wykonania innych czynności przewidzianych umową. 2) w zakresie zmiany sposobu wykonania umowy (konieczności wykonania tzw. robót zamiennych) - zmiany technologiczne, materiałowe, spowodowane w szczególności następującymi okolicznościami: a) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji przedmiotu umowy, b) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonania prac, jak również kosztów eksploatacji przedmiotu umowy, c) konieczność lub możliwość zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych – nowych, rozwiązań technicznych / technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy okażą się korzystniejsze dla Zamawiające lub gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy, d) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne, skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych, e) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych, f) konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa, g) konieczność usunięcia sprzeczności w dokumentacji w przypadku niemożności usunięcia sprzeczności przy pomocy wykładni, w szczególności, gdy sprzeczne zapisy mają równy stopień pierwszeństwa, h) konieczność uzupełnienia, zmian lub usunięcia wad dokumentacji projektowej. 3) w zakresie innych zmian – spowodowanych następującymi okolicznościami: a) siłą wyższą, uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ, b) zmianą sposobu rozliczania umowy lub dokonania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu, przy czym zmiany dostosują sposób rozliczeń lub płatności do wymogów zmienionej umowy o dofinansowanie projektu lub nowych wytycznych dotyczących realizacji projektu, c) rezygnacją przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy, przy czym zmiany mogą dotyczyć zakresu wykonywanych prac, zmian dokumentacji i zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające cenie prac, z których Zamawiający zrezygnuje, d) zmianą uzasadnioną okolicznościami, o których mowa w art. 357 ze znaczkiem 1 Kodeksu cywilnego, e) innymi okolicznościami prawnymi, ekonomicznymi lub technicznymi, skutkującymi niemożnością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ. 5. Zamawiający przewiduje również możliwość dokonania takich zmian postanowień zawartej umowy, jak: a) zmiana w harmonogramie prac, b) zmiany kluczowego personelu Wykonawcy i Zamawiającego, za uprzednią zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie, c) zmiany Podwykonawców, d) przyjęcia Podwykonawców w trakcie realizacji zamówienia e) zmiany danych Wykonawcy, np. zmiana adresu, konta bankowego, nr Regon, osób kontaktowych, itp. 6. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę, ale nie stanowią jednocześnie zobowiązania Zamawiającego do wyrażenia takiej zgody. 7. Zmiany postanowień zawartej umowy mogą nastąpić wyłącznie za zgodą Stron, wyrażoną w formie pisemnego aneksu, pod rygorem nieważności.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2020-01-13, godzina: 12:45,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Oferta powinna być sporządzona w języku polskim
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: 2020-02-10 okres w dniach: (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami są: w sprawach merytorycznych: 1) Izabela Dzierbicka -Płotka, inspektor pok. nr 204, tel.: (42)714-31-52, 2) Krzysztof Łobodziński, naczelnik, pok. 212, tel.: (42)714-31-12, w sprawach proceduralnych: 1) Ewa Stasiak, gł. specjalista pok. 219, tel.: (42) 714-32-00, 2) Lech Dąbski, naczelnik, pok. 219, tel.: (42) 714-31-64 oraz 3) Agnieszka Sobczak, inspektor, pok. 220, tel.: (42) 714-32-34. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r. poz. 2188 ze zm.), osobiście lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 123 ze zm.) Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze Stron na żądanie drugiej Strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę wykopanie fundamentów - Bełchatów
  • Lokalizacja zleceniałódzkie
  • Data dodania21-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę wykopanie fundamentów Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI