Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Gminie...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Dębnica Kaszubska
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoDębnica Kaszubska
  • WojewództwoPomorskie
  • Rodzaj zamówieniaDostawy
  • Rodzaj zamawiającegoZamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
  • Termin składania wniosków2021-08-17
  • ZamawiającyGmina Dębnica Kaszubska
  • Data publikacji ogłoszenia2021-08-02
  • Numer ogłoszenianull
TREŚĆ PRZETARGU

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej
w Gminie Dębnica Kaszubska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dębnica Kaszubska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979803

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ks. Antoniego Kani

1.5.2.) Miejscowość: Dębnica Kaszubska

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-248

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@debnicakaszubska.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debnicakaszubska.eu/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej
w Gminie Dębnica Kaszubska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b107a1db-f376-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00133877

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008073/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Dębnica Kaszubska”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Dębnica Kaszubska”, Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”, Działanie „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych prze społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://miniportal.uzp.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego na ePUAP https://epuap.gov.pl/wps/portal oraz udostępnionego przez miniPortal https://miniportal.uzp.gov.pl/ (Formularz do komunikacji). We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia.
2. Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, email: przetargi@debnicakaszubska.eu.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na ePUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do formularza: złożenia, zmiany, wycofania oferty oraz do formularza do komunikacji.
4. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu miniPORTAL-u opisane zostały w regulaminie korzystania z miniPORTALU (https://miniportal.uzp.gov.pl/WarunkiUslugi.aspx) oraz Regulaminie ePUAP (https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/regulamin).
5. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem „Formularza do komunikacji” jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na wskazany adres email: przetargi@debnicakaszubska.pl. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2020 r. poz. 2452) oraz rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 w spawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty oraz komunikacji wynosi 150MB.
7. Za datę przekazania zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP.
8. Identyfikator postępowania i klucz publiczny dla danego postępowania o udzielenie zamówienia dostępne są na Liście wszystkich postępowań na miniPortalu.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna zawarta została w pkt 38 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna zawarta została w pkt 38 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RPI.271.20.2021.JD

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 283980,68 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie 1 – Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby obiektu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej
W ramach planowanego zadania przewidziano wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 48,96 kWp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 10.1. do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: Projekt budowlany – branża elektryczna, Specyfikacja techniczna wykonani i odbioru robót elektrycznych, Schemat instalacji oraz przedmiar. Przedmiar stanowi dokument pomocniczy.
2. Montaż przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do przygotowania przedmiotu zamówienia do używania zgodnie z przeznaczeniem i celem, w tym: rozpakowanie, skręcenie, złożenie w całość, zainstalowanie w miejscu przeznaczenia, regulację i doprowadzenie do stanu użytkowania zgodnego z przeznaczeniem, a także usunięcie i wywóz odpadów powstałych w toku montażu. W przypadku urządzeń i sprzętu montaż obejmuje także: zainstalowanie niezbędnego oprogramowania, dokonanie pomiarów sprawdzających, pierwsze uruchomienie oraz niezbędne szkolenie.
3. Urządzenia wchodzące w skład instalacji muszą być fabrycznie nowe, nie noszące śladów używania lub uszkodzeń zewnętrznych i uprzedniego używania tzn. żaden element instalacji, składający się na dostawę nie może być wcześniej używany, musi pochodzić z bieżącej produkcji, być sprawny i działać bez uwag, posiadać odpowiednie atesty, certyfikaty, świadectwa jakości, musi odpowiadać wymogom ustawy o wyrobach budowlanych w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie i spełniać wszystkie wymogi norm określonych obowiązującym prawem oraz posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim.
4. Wymagany minimalny okres gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia (tj. na urządzenia inne niż wymienione w pkt. 5 i usługę montażu) wynosi 60 miesięcy i zostanie określony zgodnie z ofertą wykonawcy (kryterium oceny ofert).
5. Wymagane okresy gwarancji:
5.1. moduły fotowoltaiczne:
-gwarancja na wady ukryte: min. 10 lat,
-gwarancja na sprawności urządzenia: gwarantowany liniowy spadek mocy, minimum 84% mocy nominalnej (mocy początkowej) po 25 latach,
5.2. falowniki – min. 10 lat,
5.3. konstrukcje nośne – min. 10 lat.

4.2.5.) Wartość części: 231794,07 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Za najkorzystniejszą ofertę w każdym zadaniu zostanie uznana oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego.
2. Ocenie ofert podlegają tylko oferty niepodlegające odrzuceniu.
3. Zamawiający ustalił następujące kryterium oceny ofert w każdym zadaniu:
cena – waga kryterium 60%,
przedłużenie minimalnego okresu gwarancji – waga kryterium 40%.
4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia”/„nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach,
5. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z pkt. 14.1 oraz 14.2 SWZ według treści określonej załącznikiem nr 2 oraz załącznikiem nr 3 do SWZ a w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego składa oświadczenie nr 4 oraz 5 do SWZ.
6. Informacje zawarte w oświadczeniach, o którym mowa w pkt 5. stanowią potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużenie minimalnego okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie 2 – Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby obiektu Centrum Partnerstwa Lokalnego w Krzyni
W ramach planowanego zadania przewidziano wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,3 kWp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 10.2. do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: Projekt budowlano – wykonawczy oraz przedmiar. Przedmiar stanowi dokument pomocniczy.
2. Montaż przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do przygotowania przedmiotu zamówienia do używania zgodnie z przeznaczeniem i celem, w tym: rozpakowanie, skręcenie, złożenie w całość, zainstalowanie w miejscu przeznaczenia, regulację i doprowadzenie do stanu użytkowania zgodnego z przeznaczeniem, a także usunięcie i wywóz odpadów powstałych w toku montażu. W przypadku urządzeń i sprzętu montaż obejmuje także: zainstalowanie niezbędnego oprogramowania, dokonanie pomiarów sprawdzających, pierwsze uruchomienie oraz niezbędne szkolenie.
3. Urządzenia wchodzące w skład instalacji muszą być fabrycznie nowe, nie noszące śladów używania lub uszkodzeń zewnętrznych i uprzedniego używania tzn. żaden element instalacji, składający się na dostawę nie może być wcześniej używany, musi pochodzić z bieżącej produkcji, być sprawny i działać bez uwag, posiadać odpowiednie atesty, certyfikaty, świadectwa jakości, musi odpowiadać wymogom ustawy o wyrobach budowlanych w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie i spełniać wszystkie wymogi norm określonych obowiązującym prawem oraz posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim.
4. Wymagany minimalny okres gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia (tj. na urządzenia inne niż wymienione w pkt. 5. i usługę montażu) wynosi 60 miesięcy i zostanie określony zgodnie z ofertą wykonawcy (kryterium oceny ofert).
5. Wymagane okresy gwarancji:
5.1. moduły fotowoltaiczne: gwarancja na wady ukryte: min. 10 lat, gwarancja na sprawności urządzenia: gwarantowany liniowy spadek mocy, minimum 84% mocy nominalnej (mocy początkowej) po 25 latach,
5.2. falowniki – min. 10 lat,
5.3. konstrukcje nośne – min. 10 lat.

4.2.5.) Wartość części: 29814,40 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Za najkorzystniejszą ofertę w każdym zadaniu zostanie uznana oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego.
2. Ocenie ofert podlegają tylko oferty niepodlegające odrzuceniu.
3. Zamawiający ustalił następujące kryterium oceny ofert w każdym zadaniu:
cena – waga kryterium 60%,
przedłużenie minimalnego okresu gwarancji – waga kryterium 40%.
4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia”/„nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach,
5. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z pkt. 14.1 oraz 14.2 SWZ według treści określonej załącznikiem nr 2 oraz załącznikiem nr 3 do SWZ a w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego składa oświadczenie nr 4 oraz 5 do SWZ.
6. Informacje zawarte w oświadczeniach, o którym mowa w pkt 5. stanowią potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużenie minimalnego okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie 3 – Wykonanie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Obiektu Kulturowego powiązanego z rybactwem nad jeziorem Dobra
W ramach planowanego zadania przewidziano wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,76 kWp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 10.3. do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: Projekt budowlany – branża elektryczna, Specyfikacja techniczna wykonani i odbioru robót elektrycznych, Schemat instalacji oraz przedmiar. Przedmiar stanowi dokument pomocniczy.
2. Montaż przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do przygotowania przedmiotu zamówienia do używania zgodnie z przeznaczeniem i celem, w tym: rozpakowanie, skręcenie, złożenie w całość, zainstalowanie w miejscu przeznaczenia, regulację i doprowadzenie do stanu użytkowania zgodnego z przeznaczeniem, a także usunięcie i wywóz odpadów powstałych w toku montażu. W przypadku urządzeń i sprzętu montaż obejmuje także: zainstalowanie niezbędnego oprogramowania, dokonanie pomiarów sprawdzających, pierwsze uruchomienie oraz niezbędne szkolenie.
3. Urządzenia wchodzące w skład instalacji muszą być fabrycznie nowe, nie noszące śladów używania lub uszkodzeń zewnętrznych i uprzedniego używania tzn. żaden element instalacji, składający się na dostawę nie może być wcześniej używany, musi pochodzić z bieżącej produkcji, być sprawny i działać bez uwag, posiadać odpowiednie atesty, certyfikaty, świadectwa jakości, musi odpowiadać wymogom ustawy o wyrobach budowlanych w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie i spełniać wszystkie wymogi norm określonych obowiązującym prawem oraz posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim.
4.. Wymagany minimalny okres gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia (tj. na urządzenia inne niż wymienione w pkt. 5. i usługę montażu) wynosi 60 miesięcy i zostanie określony zgodnie z ofertą wykonawcy (kryterium oceny ofert).
5. Wymagane okresy gwarancji:
5.1. moduły fotowoltaiczne:
- gwarancja na wady ukryte: min. 10 lat,
- gwarancja na sprawności urządzenia: gwarantowany liniowy spadek mocy, minimum 84% mocy nominalnej (mocy początkowej) po 25 latach,
5.2. falowniki – min. 10 lat,
5.3. konstrukcje nośne – min. 10 lat.

4.2.5.) Wartość części: 22372,21 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Za najkorzystniejszą ofertę w każdym zadaniu zostanie uznana oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego.
2. Ocenie ofert podlegają tylko oferty niepodlegające odrzuceniu.
3. Zamawiający ustalił następujące kryterium oceny ofert w każdym zadaniu:
cena – waga kryterium 60%,
przedłużenie minimalnego okresu gwarancji – waga kryterium 40%.
4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia”/„nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach,
5. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z pkt. 14.1 oraz 14.2 SWZ według treści określonej załącznikiem nr 2 oraz załącznikiem nr 3 do SWZ a w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego składa oświadczenie nr 4 oraz 5 do SWZ.
6. Informacje zawarte w oświadczeniach, o którym mowa w pkt 5. stanowią potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużenie minimalnego okresu gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Warunki udziału dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej – warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
1) wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej
a) dla zadania nr 1: dostawę wraz z montażem minimum 2 instalacji fotowoltaicznych o mocy min. 30 kW każda dostawa;
b) dla zadania nr 2: dostawę wraz z montażem minimum 2 instalacji fotowoltaicznych o mocy min. 4 kW każda dostawa;
c) dla zadania nr 3: dostawę wraz z montażem minimum 2 instalacji fotowoltaicznych o mocy min. 3 kW każda dostawa;
W przypadku składania oferty na więcej niż jedno zadanie ilości usług wymaganych do spełnienia warunku nie podlega sumowaniu – wymagane będzie wówczas spełnienie tylko warunku wyższego wskazanego w lit. a).
Wykonawcy mogą wykazać się doświadczeniem także wówczas, jeżeli realizowali wymagane zamówienia w formule robót budowlanych, a nie w formule dostaw z montażem.

2) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia osobę, która będzie pełniła funkcję kierownika technicznego:
a) posiadającą uprawnienia do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r., w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r. poz. 831), legitymującą się minimum 2-letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku kierownika budowy przy robotach branży elektrycznej lub minimum 2-letnim doświadczeniem zawodowym jako instalator systemów fotowoltaicznych;
lub posiadającą ważny certyfikat wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego potwierdzający posiadanie kwalifikacji do instalowania systemów fotowoltaicznych, legitymującą się minimum 2-letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku kierownika budowy przy robotach branży elektrycznej lub minimum 2-letnim doświadczeniem zawodowym jako instalator systemów fotowoltaicznych;
b) warunek wskazany w pkt 2) dotyczy zadania nr 1, 2 i 3;
c) w przypadku składania oferty na realizację więcej niż 1 zadania, wymagana ilość osób nie podlega sumowaniu – jedna osoba może pełnić funkcje kierownika technicznego w ramach dwóch zadań;
d) Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów oraz zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w tym osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 22 lutego 2019 r. o zmianie ustawy Prawo budowlane (Dz.U. z 2019 r. poz. 695) uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w zakresie przed wejściem w życie ww. ustawy – art. 4 ww. ustawy.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z pkt. 14.2 SWZ według treści określonej załącznikiem nr 3 do SWZ a w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego składa oświadczenie nr 5 do SWZ.
2. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu– zgodnie z pkt. 14.1 SWZ według treści określonej załącznikiem nr 2 do SWZ a w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego składa oświadczenie nr 4 do SWZ.
2. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują:
1) wykaz dostaw, wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 7 do SWZ;
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 8 do SWZ;

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

W celu potwierdzenia spełnienia przez oferowane urządzania wymagań zamawiającego określonych w załącznikach nr 10.1., 10.2. i 10.3 do SWZ, Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest do przedłożenia w ramach zadania nr 1, zadania nr 2 i zadania nr 3 - kart katalogowych paneli oraz falowników fotowoltaicznych oraz certyfikaty tych urządzeń. Ocenie podlegać będą parametry techniczne i wymogi instalacji fotowoltaicznych ujęte w tabeli - pkt. 10.4 załącznika 10.1., 10.2. i 10.3 do SWZ.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Karty katalogowe paneli oraz falowników fotowoltaicznych oraz certyfikaty tych urządzeń.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Na ofertę składają się następujące dokumenty:
1. Formularz oferty przygotowany zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ;
2. OŚWIADCZENIA [art. 273 ust. 1 i ust. 2 w zw. z art. 125 ust 1 ustawy PZP].
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - którego wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ - w przypadku wspólnego ubiegania się zamówienie przez wykonawców, oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składa ich pełnomocnik wykonawców lub każdy z wykonawców;
b) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 – 6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP - którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ – w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia składa każdy z wykonawców;
c) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa lit a) i lit. b), także oświadczenie podmiotu udostępniającego, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby [art. 266, art. 273 ust. 1 w zw. z art. 125 ust 5 ustawy PZP] - odpowiednio załącznik nr 4 oraz 5 do SWZ,
d) oświadczenie, o którym mowa w pkt. 15.2.8. SWZ, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w przypadku do poleganiu na potencjale jednego z nich.
3. Karty katalogowe paneli oraz falowników fotowoltaicznych oraz certyfikaty urządzeń.
4. Pełnomocnictwo, lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli ofertę składa pełnomocnik;
5. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby [art. 118 ust. 3 ustawy PZP].
Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, ze wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
Uwaga: Dokument ma być złożony wraz z ofertą tylko w sytuacji gdy wykonawca powołuje się na zasoby innego podmiotu.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania.
2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
3. W przypadku, o którym mowa w pkt. 2., Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. W przypadku udzielenia zamówienia wykonawcom wspólnie ubiegającym się o zamówienie, o których mowa w art. 58 ust. 1 ustawy PZP (np. konsorcjum) – przed podpisaniem umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
5. W przypadku wspólnego ubiegania się zamówienie przez wykonawców, oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składa ich pełnomocnik wykonawców lub każdy z wykonawców;
6. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia składa każdy z wykonawców;
7. W przypadku ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wraz z ofertą należy złożyć pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
8. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Możliwość wprowadzenia ist. zm.ian do treści umowy w zakresie:
1. ceny, na skutek: a)zm. obow. stawki pod. od tow. i usług VAT, o ile okol. te powodują konieczność zmiany ceny, przy czyn cena netto jest stała, b)odstąpienia Zam. od realizacji części zam. w efekcie okol., których nie można było wcześniej przewidzieć – wówczas wynagrodzenie Wyk. ulegnie obniżeniu o wartość dostaw niezreal., c)zmiany sposobu spełnienia świadczenia, o których mowa w pkt 5. oraz w przypadku konieczności zmian dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt. 6.5.1. ppkt c) SWZ, – jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zam. przez Wyk.;
2.osób skierowanych do real. zam. – pod warunkiem spełnienia przez te osoby wymagań określonych w SWZ;
3.zm. umowy w zakresie dopuszczonym art. 15r ustawy o szczególnych rozw. zw. z zap., przeciwdział. i zwalcz. COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryz. oraz niektórych innych ustaw;
4.terminu realizacji umowy z powodu okoliczności związanych z wystąpieniem COVID-19;
5.sposobu speł. świadczenia ze względu na:
a)wycofania z dystrybucji części, materiału, urządzenia i zastąpienia go produktem o par. nie gorszych lub pojawienie się na rynku, części, materiał. lub urządzeń nowszej generacji pozw. na zaoszcz. kosztów eksploatacji wykonanego przedm. umowy;
b)pojawienie się nowszej technologii wykonania przedm. zam. pozwalającej na zaoszczędzenie kosztów eksploatacji wykonanego przedm. umowy;
c)konieczność zrealizowania proj. przy zastosowaniu innych rozwiązań technicz./technolo. niż wskazane w ofercie i OPZ w sytuacji, o której mowa w pkt 6.5.5. ppkt c) SWZ,
d)konieczność zrealizowania przedm. umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicz. lub materiał. ze względu na zmiany obowiąz. przepisów prawa;
e)zm. wskazywane w lit d) będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedm. umowy do użyt., a Zam. może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom według zasad określonych w lit i);
f)w przypadku dostarczania w wyniku zmiany urządzeń lub materiałów na które wymagane było posiadanie określonych prawem świadectw, certyfikatów lub innych podobnych zaśw.,
g)realizacji robót albo usług dodat. lub zamien. nie wykraczających poza zakres przedm. zam., o których mowa w pkt. 6.5.5. ppkt g) SWZ
- o ile okoliczności te spowodują konieczność zmiany umowy i w zakresie wynikających z tych okoliczności będą dokonane;
6.terminu real. na skutek:
a)wydłużających się, ponad przewidziane przepisami, terminów wydania dec., uzgodnień, post. lub innych aktów adm. mających wpływ na wykonanie przedm. umowy, niespowodowanych z winy Wyk.;
b)koniecz. zaspokojenia oczekiwań osób trzecich – w tym grup społ. lub zawod. nie artykułowanych lub niemożliwych do jednoznacznego określenia w chwili zawierania umowy;
c)koniecz. wykonania dodat. badań, niemożliwych do przewidzenia na etapie przygotowania zam.;
d)koniecz. zmian dok. bądź realizacji robót lub usług dodat. lub zamiennych, o których mowa w pkt 6.5.6. ppkt d) SWZ,
e)opóźnienia w przekazaniu terenu realizacji przedm. zam. (miejsc wykon. usług montażu i instalacji) z przyczyn leżących po stronie Zam.;
f)wstrzym.robót przez Zam. w okolicznościach, o których mowa w pkt 6.5.6. ppkt f) SWZ,
g)wstrzym.robót lub konieczności zrealizowania dod. czynności w wskutek czynności, o których mowa w pkt 6.5.6. ppkt g) SWZ,
h)opóźn. wynikającym z następstw działania organów adm., o których mowa w pkt 6.5.6 ppkt h) SWZ,
i)zm. powszechnie obowiązujących przepisów prawa,
j)działaniu osób trzecich uniemożliwiających wyk. robót, które to działanie bądź działania nie jest/są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron,
- o ile okoliczności te powodują konieczność zmiany terminu i zmiany w tym zakresie będą dokonane, z uwzg. okresów niezbędnych do przesunięcia term. wyk. umowy o czas (okres w dniach), w którym z powodu w/w okoliczności roboty lub usługi nie mogły być wykonywane.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2021-08-17 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://miniportal.uzp.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2021-08-17 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2021-09-15

NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę wykonanie kompletu robót budowlanych - Łeba
  • Lokalizacja zleceniapomorskie
  • Data dodania29-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę wykonanie kompletu robót budowlanych obejmujących: prace związane z powiększeniem obecnej sali restauracyjnej o powierzchnię nieczynnej kotłowni węglowej prace związane z remontem sali restauracyjnej przygotowanie podłoża pod pergolę w celu dostosowania lokalu usługowego do prowadzenia działalności gastronomicznej. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI