Usługa polegająca na wykonaniu programu inwestycji, dokumentacji projektowej wraz...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Usługa polegająca na wykonaniu programu inwestycji, dokumentacji projektowej wraz z częścią kosztową, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego przyszłych robót realizowanych według sporządzonej dokumentacji na realizację zadania polegającego na budowie kuchni-stołówki na 2000 żywionych przy obozowisku Konotop.
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoSzczecin
  • WojewództwoZachodniopomorskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2018-11-13
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyRejonowy Zarząd Infrastruktury
  • Data publikacji ogłoszenia2018-10-29
  • Numer ogłoszenia642214-N-2018
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 642214-N-2018 z dnia 2018-10-29 r.

Rejonowy Zarząd Infrastruktury: Usługa polegająca na wykonaniu programu inwestycji, dokumentacji projektowej wraz z częścią kosztową, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego przyszłych robót realizowanych według sporządzonej dokumentacji na realizację zadania polegającego na budowie kuchni-stołówki na 2000 żywionych przy obozowisku Konotop.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Rejonowy Zarząd Infrastruktury, krajowy numer identyfikacyjny 810060937, ul. Narutowicza  17B , 70-240  Szczecin, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 26 1452026, e-mail rziszczecin.przetargi@ron.mil.pl, faks 26 1452024.
Adres strony internetowej (URL): http://www.rziszczecin.wp.mil.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Jednostka Organizacyjna MON
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://www.rziszczecin.wp.mil.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
w formie pisemnej - za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Adres:
RZI Szczecin, ul. Narutowicza 17b, 70-240 Szczecin, budynek 22, Kancelaria pok. 4

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługa polegająca na wykonaniu programu inwestycji, dokumentacji projektowej wraz z częścią kosztową, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego przyszłych robót realizowanych według sporządzonej dokumentacji na realizację zadania polegającego na budowie kuchni-stołówki na 2000 żywionych przy obozowisku Konotop.
Numer referencyjny: 63/UPT/18
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu programu inwestycji, dokumentacji projektowej wraz z częścią kosztową, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego przyszłych robót realizowanych według sporządzonej dokumentacji na realizację zadania polegającego na budowie kuchni-stołówki na 2000 żywionych przy obozowisku Konotop. 2. Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w Szczegółowym opisie i zakresie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 12 do SIWZ) oraz Minimalnych Wojskowych Wymaganiach Organizacyjno-użytkowych (załącznik nr 13 do SIWZ). 3. Realizacja przedmiotu zamówienia wiąże się z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE. W związku z powyższym wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 05.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j. Dz.U. 2018 r., poz. 412) są zobowiązani do ochrony informacji niejawnych. 4. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 1502 z późn. zm.) osoby, która będzie uczestniczyć w realizacji zamówienia posiadającej uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, wymienionej w części VII SIWZ ust. 2 pkt 3 ppkt 3.3) lit. a).

II.5) Główny kod CPV: 71320000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71248000-8
71420000-8


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 584980,53
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 345
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe: Termin wykonania zamówienia: 345 dni od daty zawarcia umowy, w tym: • Termin dostarczenia przez Wykonawcę uzgodnionego programu inwestycji w celu dokonania oceny przez Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych (KOPI) - 70 dni od daty zawarcia umowy, • Czas potrzebny dla Zamawiającego w celu weryfikacji programu oraz zorganizowania posiedzenia KOPI - 5 dni od daty dostarczenia programu do RZI Szczecin, • Termin przekazania Zamawiającemu programu poprawionego i uzupełnionego zgodnie z uwagami KOPI - 5 dni od daty posiedzenia KOPI, • Termin dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych (KOPI) - 180 dni od daty dostarczenia poprawionego i uzupełnionego programu w celu zatwierdzenia, • Czas potrzebny dla Zamawiającego w celu weryfikacji dokumentacji projektowej oraz zorganizowania posiedzenia KOPI - 21 dni od daty dostarczenia dokumentacji do RZI Szczecin, • Termin przekazania Zamawiającemu dokumentacji projektowej poprawionej i uzupełnionej zgodnie z uwagami KOPI - 21 dni od daty posiedzenia KOPI, Termin przekazania Zamawiającemu decyzji o pozwoleniu na budowę 345 dni od daty zawarcia umowy.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Posiadanie odpowiednich kompetencji lub uprawnień do prowadzenia działalności zawodowej dla zamówienia: Realizacja zamówienia wiąże się z dostępem do informacji niejawnych na poziomie ZASTRZEŻONE. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 05.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j. Dz. U. 2018 r., poz. 412) są zobowiązani do ochrony informacji niejawnych. W związku z powyższym muszą posiadać: a) ważną koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego, b) opracowaną zgodnie z art. 43 ust. 5 ustawy z dn.5.08.2010r o ochronie informacji niejawnych (t. j. Dz.U 2018 poz.412) instrukcję dotyczącą sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE oraz określającą zakres i warunki stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego w celu ich ochrony.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1. Zamawiający uzna, że wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne i zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli wykonawca wykaże, że: 3.1) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał min. 1 usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji projektowej dotyczącej budowy, przebudowy, rozbudowy budynku lub budynków o kubaturze nie mniejszej niż 6 000 m3 obejmującą swoim zakresem roboty ogólnobudowlane, sanitarne, elektryczne; 3.2) dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym dla zamówienia, tj. własnym systemem teleinformatycznym umożliwiającym przetwarzanie informacji niejawnych o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE – spełniającym wymagania określone w ustawie z dnia 05.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j. Dz. U. 2018 r., poz. 412) oraz w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie podstawowych wymagań bezpieczeństwa teleinformatycznego (Dz. U. Nr 159, poz. 948); 3.3) dysponuje osobami posiadającymi wymagane uprawnienia oraz aktualne zaświadczenia o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia: a) w zakresie realizacji prac projektowych: • min. 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, • min. 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, • min. 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, • min. 1 osobą posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, • min. 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania systemów alarmowych, • min. 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności telekomunikacyjnej, • min. 1 osobą posiadającą uprawnienia geodezyjne w zakresie geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych. b) odpowiedzialnymi za przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych: • Pełnomocnikiem ds. ochrony informacji niejawnych, • Osobą lub komórką organizacyjną odpowiedzialną za ewidencjonowanie materiałów i dokumentów niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE. Kierownik jednostki organizacyjnej i pracownicy wymienieni w lit. a) i b) muszą posiadać ważne dokumenty uprawniające do dostępu do materiałów niejawnych o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE (pisemne upoważnienia wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej lub poświadczenia bezpieczeństwa) oraz aktualne zaświadczenia stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych. W przypadku gdy Wykonawca nie dysponuje wszystkimi wymaganymi pracownikami, o których mowa w lit. a) to może zaangażować pracowników spoza firmy, ale pod warunkiem, że posiadają wszystkie wymagane uprawnienia, a ponadto na czas realizacji zadania musi ich związać z firmą umowami.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku: • ustanawiają Lidera – pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia, zawarcia umowy i realizowania jej, • wszystkie firmy ubiegające się wspólnie o zamówienie musza spełniać wymagania w zakresie ochrony informacji niejawnych na poziomie co najmniej ZASTRZEŻONE, • jedna z firm realizująca projekty teletechniczne musi posiadać ważną koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego, • wszyscy pracownicy przewidziani do zamówienia, którzy będą posiadali dostęp do materiałów niejawnych, muszą spełniać wymagania w zakresie dostępu informacji niejawnych na poziomie co najmniej ZASTRZEŻONE, • Lider jest odpowiedzialny za całokształt prac związanych z dostępem do informacji niejawnych, • wszystkie elementy zadania związanego z dostępem do informacji niejawnych wykonują uprawnieni pracownicy w przystosowanych pomieszczeniach Lidera, • w składanej ofercie Lider wykazuje imiennie wszystkie osoby, które będą wykonywały poszczególne prace związane z dostępem do informacji niejawnych, • w terminie określonym przez Zamawiającego w części XIII SIWZ ust. 9 Lider dostarczy umowę, w której dokonany będzie podział zadań ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do informacji niejawnych oraz określony sposób i warunki realizacji umowy.
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)


Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)




III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
Zamawiający po dokonaniu oceny ofert wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia dokumentu potwierdzającego brak podstaw do wykluczenia z powodów określonych w sekcji III.2.2) niniejszego ogłoszenia, tj.: - odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) Wykaz usług, określonych w części VII SIWZ ust. 2 pkt 3 ppkt 3.1) wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy (według tabeli stanowiącej załącznik nr 10 do SIWZ). Ww. wykaz należy złożyć w oryginale. Dowody i inne dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. 2) Wykaz osób określonych w części VII SIWZ ust. 2 pkt. 3 ppkt. 3.3) skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (według tabeli stanowiącej załącznik nr 11 do SIWZ). Ww. wykaz należy złożyć w oryginale. Brak w/w wykazu będzie skutkował wykluczeniem wykonawcy z postępowania na mocy art. 24 ust. 1 pkt 12 ustawy pzp. 3) Dowody potwierdzające spełnianie wymagań dotyczących bezpieczeństwa informacji niejawnych związane z realizacją zamówienia, tj. oświadczenie o posiadaniu: a) ważnej koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego, b) opracowanej zgodnie z art. 43 ust. 5 ustawy z dn.5.08.2010r o ochronie informacji niejawnych (t. j. Dz.U 2018 poz.412) instrukcji dotyczącej sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE oraz określającej zakres i warunki stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego w celu ich ochrony c) własnego systemu teleinformatycznego umożliwiającego przetwarzanie informacji niejawnych o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE – spełniającym wymagania określone w ustawie z dnia 05.08.2010 r. o ochronie informacji niejawnych (t. j. Dz. U. 2018 r., poz. 412) oraz w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie podstawowych wymagań bezpieczeństwa teleinformatycznego (Dz. U. Nr 159, poz. 948), (oświadczenie według wzoru - załącznik nr 13 do SIWZ, składa każdy Wykonawca składający ofertę wspólną).
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Do oferty należy załączyć: Formularz cenowy. 2. Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. 1) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy, wykonawca składa oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu; 2) Ww. oświadczenie oraz ewentualne dowody wykonawca składa w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy (wzór załącznik nr 6 do SIWZ). 3) W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną. 4) Ww. oświadczenie należy złożyć w oryginale.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 PLN.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
cena 60,00
skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI 10,00
społeczne 10,00
aktualizacja dokumentacji w przypadku zmian w przepisach 10,00
aktualizacja kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji projektowej lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia 10,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zakres zmian, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian zostały określone we wzorze umowy będącej załącznikiem do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-11-13, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
1. Opis kryteriów, ich znaczenie i sposób oceny ofert Kryterium: cena - znaczenie: 60 % Kryterium: skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI - znaczenie: 10 % Kryterium: społeczne - znaczenie: 10 % Kryterium: Aktualizacja dokumentacji w przypadku zmian w przepisach - znaczenie 10% Kryterium: Aktualizacja kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji projektowej lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia - znaczenie 10% Znaczenie: Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania przez wykonawcę = 100 punktów (tj.: cena 60 punktów + skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI 10 pkt + kryterium społeczne 10 pkt + aktualizacja dokumentacji w przypadku zmian w przepisach 10 pkt + aktualizacja kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji projektowej lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia 10 pkt) Liczba punktów zostanie zaokrąglona do 2 miejsc po przecinku. Liczba punktów za kryterium „cena”: Liczba punktów przyznana przez Zamawiającego za kryterium „cena” zostanie określona wg wzoru: Pc = X/Y x 60 Pc – liczba punktów przyznanych za kryterium „cena” X – cena najniższa wśród badanych ofert (zł) Y – cena badanej oferty (zł) Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania przez wykonawcę: 60 pkt. Liczba punktów za kryterium „skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI”: Pt = X/Y x 10 Pt – liczba punktów otrzymanych za kryterium „skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI” X – skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI (ilość dni – od 1 dnia do 30 dni) Y – maksymalne skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI wynosi 30 dni Warunki brzegowe: - Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania przez wykonawcę: 10 pkt. - Termin dostarczenia dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI nie może być dłuższy niż 180 dni. - Wykonawca, który nie zaoferuje skrócenia terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI otrzyma 0 punktów. - W przypadku podania czasu skrócenia terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI dłuższego niż 30 dni do obliczeń zostanie przyjęte 30 dni. Liczba punktów za kryterium społeczne „Zatrudnienie do realizacji zamówienia co najmniej 1 (jednej) osoby w pełnym wymiarze dla osoby niepełnosprawnej”: PS – liczba punktów przyznana przez Zamawiającego za zatrudnienie do realizacji zamówienia co najmniej 1 (jednej) osoby w pełnym wymiarze dla osoby niepełnosprawnej. a) Wykonawca, który zadeklaruje że zatrudni do realizacji zamówienia zgodnie z definicją osoby niepełnosprawnej co najmniej jedną osobę niepełnosprawną przez cały okres trwania umowy , otrzyma 5 punktów w kryterium społecznym, 2 osoby i więcej osób 10 punktów w kryterium społecznym. Wykonawca, który nie zadeklaruje ze zatrudni do realizacji zamówienia osoby niepełnosprawne otrzyma w tym kryterium 0 punktów. b) W tym kryterium Zamawiający będzie oceniał zatrudnienie przez Wykonawcę, co najmniej jednej osoby niepełnosprawnej w pełnym wymiarze dla osoby niepełnosprawnej przez cały okres trwania umowy zgodnie z definicją osoby niepełnosprawnej zawartej w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011r Nr 127 poz.721 z póz.zm.) lub w rozumieniu właściwych przepisów państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego – jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania w tych państwach. c) Za zatrudnienie osoby niepełnosprawnej będzie uznawane także dalsze zatrudnienie osoby niepełnosprawnej, która już jest u Wykonawcy zatrudniona i która zostanie oddelegowana do wykonywania czynności związanych z realizacją zamówienia. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przez osobę niepełnosprawną lub przez Wykonawcę przed zakończeniem terminu realizacji umowy, Wykonawca będzie zobowiązany do zatrudnienia na to miejsce innej osoby niepełnosprawnej. d) Wymagania w zakresie zatrudnienia, odnoszą się do zaangażowania osoby niepełnosprawnej do realizacji przedmiotu zamówienia przez powierzenie tej osobie czynności związanych z faktyczną realizacja zamówienia. e) Status niepełnosprawnego określony ma być na podstawie posiadanego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (znacznym lub miarkowanym lub lekkim) lub orzeczenia o długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności lub lekarza orzecznika ZUS-u lub KRUS-u. f) Wykonawca w ciągu 7 (siedmiu) dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy dostarczy Zamawiającemu do kancelarii RZI Szczecin ze wskazaniem adresata i nr sprawy – Szef WB: - oświadczenie potwierdzające zatrudnienie na podstawie umowy o pracę określonej liczby osób niepełnosprawnych w pełnym wymiarze dla osoby niepełnosprawnej przy realizacji zamówienia, - oświadczenie dotyczące zakresu i rodzaju zadań, które będzie wykonywała osoba niepełnosprawna w ramach umowy, - kopię orzeczenia o niepełnosprawności lub kopię orzeczenia o długotrwałej niezdolności do pracy lub kopię dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność tej osoby w rozumieniu właściwych przepisów państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracownika zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r o ochronie danych osobowych. Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania przez oferenta w kryterium społecznym: 10 pkt. Zamawiający oceni spełnienie powyższych kryteriów na podstawie oświadczenia Wykonawcy zawartego w Formularzu ofertowym – załącznika nr 1 do SIWZ. Liczba punktów za kryterium „Aktualizacja dokumentacji projektowej w przypadku zmian w przepisach”: Warunek: Projektant zobowiązuje się do aktualizacji wykonanej dokumentacji w przypadku zmian w przepisach w terminie 60 dni od powiadomienia przez Zamawiającego. Pad = X/Y x 10 Pad – liczba punktów otrzymanych za kryterium „Aktualizacja dokumentacji projektowej w przypadku zmian w przepisach” X - skrócenie terminu aktualizacji dokumentacji projektowej w przypadku zmian w przepisach w badanej ofercie (ilość dni - od 1 dnia do 30 dni ) Y - maksymalne skrócenie terminu aktualizacji dokumentacji w przypadku zmian w przepisach wynosi 30 dni Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania : 10 pkt. Wykonawca, który nie zaoferuje skrócenia terminu aktualizacji dokumentacji w przypadku zmian w przepisach otrzyma 0 pkt. W przypadku skrócenia terminu aktualizacji dokumentacji w przypadku zmian w przepisach dłuższego niż 30 dni do obliczeń przyjęte zostanie 30 dni. Liczba punktów za kryterium „Aktualizacja kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia”: Warunek: Projektant zobowiązuje się do uaktualnienia kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia w terminie 30 dni od zawiadomienia przez Zamawiającego. Pak = X/Y x 10 Pak – obliczone punkty za kryterium „Aktualizacja kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia” X - skrócenie terminu aktualizacji kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia w badanej ofercie (ilość dni – od 1 dnia do 10 dni ) Y - maksymalne skrócenie terminu aktualizacji kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia wynosi 10 dni Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania: 10 pkt. Wykonawca, który nie zaoferuje skrócenia terminu aktualizacji kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia otrzyma 0 pkt. W przypadku skrócenia terminu aktualizacji kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia dłuższego niż 10 dni do obliczeń przyjęte zostanie 10 dni. Dokonując oceny Zamawiający zsumuje punkty w odniesieniu do kryterium ceny, kryterium skrócenia terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI, kryterium społecznego, kryterium aktualizacji dokumentacji w przypadku zmian w przepisach i kryterium aktualizacji kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji projektowej lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia wg następującego wzoru: (Punkty oferty) = Pc (Punkty cena) + Pt (Punkty skrócenie terminu dostarczenia przez Wykonawcę dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi uzgodnieniami w celu dokonania oceny przez KOPI) + Ps (Punkty kryterium społeczne) + Pad (Punkty aktualizacja dokumentacji w przypadku zmian w przepisach) + Pak (Punkty aktualizacja kosztorysu inwestorskiego po aktualizacji dokumentacji projektowej lub upływie 6 m-cy od jego sporządzenia) Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród wszystkich niepodlegających odrzuceniu ofert wyłącznie na podstawie kryteriów oceny ofert. Oferta, która spełni wszystkie warunki i wymagania oraz uzyska najwyższą liczbę punktów, obliczoną według powyższych wzorów zostanie uznana przez Zamawiającego za najkorzystniejszą. 2. Zamawiający żąda od Wykonawcy, z którym podpisze umowę wniesienia Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy (ZNWU) w wysokości 8 % ceny całkowitej podanej w ofercie. 3. Wykonawca ma obowiązek przestrzegania zakazu używania BSP – aparatów latających, aparatów jeżdżących oraz pływających na terenach kompleksów wojskowych przez własnych pracowników, jak również podwykonawców pod rygorem kar administracyjnych czy odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy. 4. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:  administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Rejonowy Zarząd Infrastruktury z siedzibą przy ul. Narutowicza 17B, 70-240 Szczecin, tel. 261 45 20 00, kontakt z inspektorem danych w Rejonowym Zarząd Infrastruktury możliwy jest pod nr tel. 261 45 20 78 lub adresem email: rziszczecin@ron.mil.pl;  inspektorem ochrony danych osobowych w Rejonowym Zarząd Infrastruktury z siedzibą przy ul. Narutowicza 17B, 70-240 Szczecin jest Pani Marika Aramowicz, kontakt: nr tel. 261 45 20 78 lub adresem email: rziszczecin@ron.mil.pl;  Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego: Nr sprawy: 63/UPT/18 na usługę polegającą na wykonaniu programu inwestycji, dokumentacji projektowej wraz z częścią kosztową, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego przyszłych robót realizowanych według sporządzonej dokumentacji na realizację zadania polegającego na budowie kuchni-stołówki na 2000 żywionych przy obozowisku Konotop, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego;  odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 i 2018), dalej „ustawa Pzp”;  Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;  obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;  w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;  posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; − na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **; − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;  nie przysługuje Pani/Panu: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. * Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych. ** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. *** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę położenie kostki brukowej - Krajnik Dolny
  • Lokalizacja zleceniazachodniopomorskie
  • Data dodania25-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę położenie kostki brukowej. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI