Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Zasolu Bie

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Zasolu Bielańskim
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoWilamowice
  • WojewództwoŚląskie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2018-03-29
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyUrząd Gminy Wilamowice
  • Data publikacji ogłoszenia2018-03-07
  • Numer ogłoszenia527673-N-2018
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 527673-N-2018 z dnia 2018-03-07 r.

Urząd Gminy Wilamowice: Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Zasolu Bielańskim
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
Przedmiot zamówienia jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa V „Ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów”, Działanie 5.1. „Gospodarka wodno–ściekowa”, Poddziałanie 5.1.2. Gospodarka wodno – ściekowa RIT”
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Tak
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania: Zamawiającego reprezentuje Pełnomocnik Zamawiającego tj. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach, będący jednostką Gminy Wilamowice, której Zamawiający powierzył pomocnicze działania zakupowe na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2017.1579 ze zm.) w zakresie: przygotowania i przeprowadzenia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz udzielenia zamówienia na podstawie umowy w imieniu i na rzecz Gminy Wilamowice. Dane Pełnomocnika Zamawiającego: Nazwa Pełnomocnika Zamawiającego: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach, Miejscowość:43-330 Wilamowice, Adres: ul. Sienkiewicza 2a, Strona internetowa: bip.wilamowice.pl, zwik.wilamowice.pl, e-mail: zwik@wilamowice.pl, Godziny urzędowania: 7:00-15:00, Telefon: (33) 8457171, Fax: (33) 8104535. Wszelką korespondencję związaną z niniejszym postępowaniem należy kierować na adres Pełnomocnika Zamawiającego.
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Gminy Wilamowice, krajowy numer identyfikacyjny 072182321, ul. Rynek  1 , 43-330  Wilamowice, woj. śląskie, państwo Polska, tel. +48338129430, e-mail przetargi@ug.wilamowice.pl, faks +48338129431.
Adres strony internetowej (URL): bip.wilamowice.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
bip.wilamowice.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
bip.wilamowice.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Adres:

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Zasolu Bielańskim
Numer referencyjny: ZP/3/2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: 1) Część I: Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zasolu Bielańskim, 2) Część II: Kanalizacja sanitarna grawitacyjno-tłoczna o łącznej długości 6,87 km wraz z trzema przepompowniami ścieków. Ad 1) Opis Części I zamówienia: Rozbudowa istniejącej mechanicznobiologicznej oczyszczalni ścieków typu ARBF o Qmax 400m3/d (wydajność 3200RLM) na oczyszczalnię ścieków pracującą w układzie przepływowym o przepustowości maksymalnej 1174 m3/d. Technologia oczyszczania ścieków rozbudowanej oczyszczalni będzie oparta o niskoobciążony nitryfikująco-denitryfikujący osad czynny z tlenową stabilizacją osadu. Ad 2) Opis Części II zamówienia: Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłoczna o łącznej długości 6,87 km, wraz z trzema przepompowniami ścieków. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Częściach I i II zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowalnych, stanowiące Załącznik Nr 1 do SIWZ. Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy przedmiaru robót, które z uwagi na przyjętą formułę wynagrodzenia ryczałtowego, mają wyłącznie walor informacyjno-pomocniczy.

II.5) Główny kod CPV: 45000000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
45100000-8
45110000-1
45111000-8
45112000-5
45200000-9
45230000-8
45231000-5
45231300-8
45233000-9


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2019-11-30

II.9) Informacje dodatkowe: Termin wykonania przedmiotu zamówienia ustala się: dla Części I zamówienia do dnia: 30.11.2019 r.; dla Części II zamówienia do dnia: 31.07.2019 r. 1. Ww. terminy mogą ulec przesunięciu np. ze względu na przedłużającą się procedurę przetargową. 2. Za termin wykonania przedmiotu zamówienia uważa się datę podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia [przedmiotu umowy]. 3. Termin wykonania robót budowlanych, objętych przedmiotem zamówienia w Części I i II zamówienia określać będzie Harmonogram Rzeczowo – Finansowy [dalej: HRF], przedłożony przez Wykonawcę dla każdej Części niniejszego zamówienia do akceptacji Zamawiającego, co nastąpi najpóźniej po wyborze jego oferty jako najkorzystniejszej – a przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego. Nieprzedłożenie przez wybranego Wykonawcę HRF lub brak uzyskania akceptacji przedłożonego harmonogramu, Zamawiający potraktuje jako odmowę podpisania umowy. HRF winien obejmować wszelkie koszty składające się na cenę oferty - niezbędne do zrealizowania zamówienia, z ich podziałem na poszczególne elementy w ramach rejonów oraz z uwzględnieniem terminów realizacji każdego z tych elementów/rejonów. W przypadku konieczności wprowadzania jakichkolwiek późniejszych zmian w HRF Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo uzyskać akceptację Zamawiającego w tym zakresie.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Pełnomocnik Zamawiającego nie określa wymagań w zakresie spełnienia tego warunku
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Pełnomocnik Zamawiającego nie określa wymagań w zakresie spełnienia tego warunku
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Za minimalny poziom zdolności uznane zostanie, wykazanie przez Wykonawców, że: 1. posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia tj. udokumentują należyte wykonanie, tj. zakończenie na podstawie protokołu odbioru końcowego lub częściowego w okresie ostatnich 5 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: dla Części I zamówienia: co najmniej jednej roboty budowlanej, odpowiadającej przedmiotowi zamówienia tj. polegającej na budowie lub rozbudowie lub przebudowie oczyszczalni ścieków wraz z jej wyposażeniem technologicznym o wartości nie mniejszej niż 8.000.000,00 zł brutto; dla Części II zamówienia: - co najmniej jednej roboty budowlanej, odpowiadającej przedmiotowi zamówienia tj. polegającej na budowie lub rozbudowie lub przebudowie systemu sieci kanalizacji [np. deszczowej lub/i sanitarnej] o wartości nie mniejszej niż 2.000.000,00 zł brutto [z uwzględnieniem kosztów wykonania przepompowni, odtworzenia nawierzchni po wykonaniu sieci kanalizacyjnej], - budowy lub rozbudowy lub przebudowy odcinków sieci kanalizacji [np. deszczowej lub/i sanitarnej] metodą bezwykopową [np. przewiert, przepych, przecisk] o łącznej długości co najmniej 500 mb i średnicy 200 mm. UWAGA: Pełnomocnik Zamawiającego dopuszcza, żeby: doświadczenie Wykonawcy w budowie lub rozbudowie lub przebudowie odcinków sieci kanalizacji metodą bezwykopową [np. przewiert, przepych, przecisk] o łącznej długości co najmniej 500 mb i średnicy 200 mm zostało nabyte rozłącznie, czyli w ramach oddzielnych umów [zamówień], W przypadku wskazania przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunku udziału, waluty innej niż polska (PLN), w celu jej przeliczenia stosowany będzie: średni kurs NBP na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, lub średni kurs NBP z pierwszego dnia roboczego, poprzedzającego dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, jeżeli dniem opublikowania ogłoszenia jest sobota. 2. dysponują osobą zdolną do wykonania zamówienia, która będzie uczestniczyć w realizacji przedmiotu zamówienia tj.: dla Części I zamówienia: - osobą posiadającą uprawnienia określone przepisami Prawa budowlanego do pełnienia funkcji Kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno- budowlanej. Wymaga się, aby osoba dedykowana do pełnienia funkcji Kierownika budowy posiadała: - minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno- budowlanej, - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy przy minimum 1 robocie budowlanej, polegającej na budowie lub przebudowie lub rozbudowie oczyszczalni ścieków o wartości brutto minimum 8.000.000 zł - dot. roboty budowlanej, zakończonej przed upływem terminu składania ofert na podstawie odbioru końcowego lub częściowego. dla Części II zamówienia: - osobą posiadającą uprawnienia określone przepisami Prawa budowlanego do pełnienia funkcji Kierownika budowy w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń kanalizacyjnych. Wymaga się, aby osoba dedykowana do pełnienia funkcji Kierownika budowy posiadała: - minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń kanalizacyjnych, - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy przy minimum 1 robocie budowlanej, polegającej na budowie lub przebudowie lub rozbudowie sieci kanalizacji deszczowej lub/i sanitarnej o wartości brutto minimum 2.000.000 zł - dot. roboty budowlanej, zakończonej przed upływem terminu składania ofert na podstawie odbioru końcowego lub częściowego. Kierownicy budowy powinni posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1332 ze zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 65 ze zm.). Ww. warunki zostaną uznane za spełnione, jeżeli Wykonawca złoży dokumenty, o których mowa w punkcie 6.2 niniejszej SIWZ.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: : Poleganie na zasobach innych podmiotów [art. 22a ustawy Pzp]: a) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów [dot. warunków udziału w postępowaniu określonych przez Pełnomocnika Zamawiającego w pkt 5.2.1 i 5.2.2 SIWZ], niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. b) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Pełnomocnikowi Zamawiającego, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. c) Pełnomocnik Zamawiającego ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13) – 22) i w art. 24 ust. 5 pkt 1 i pkt 8. d) Pełnomocnik Zamawiającego żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów, o których mowa w pkt 6.1 a) – d), f) SIWZ. e) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. f) Jeżeli Wykonawca będzie chciał dokonać zmiany lub będzie chciał zrezygnować z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 uPzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 22 ust. 1 uPzp, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w SIWZ dla przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia oraz jeśli dotyczy nie wpływają na zmianę punktacji kryteriów oceny ofert. W tym celu zobowiązany jest przedłożyć stosowne dokumenty wymagane w postanowieniach SIWZ. UWAGI: - Zobowiązanie podmiotu trzeciego, albo inny dokument, służący wykazaniu udostępnienia potencjału przez podmiot trzeci w zakresie określonym w art. 22a ust. 1 „uPzp” musi zostać złożony do oferty przez wszystkich Wykonawców, którzy powołują się na zasoby podmiotu trzeciego. - Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu trzeciego nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego: 1) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub 2) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną. Przepis art. 22a ust. 6 uPzp umożliwia Wykonawcy, na okoliczność uzupełniania dokumentów, zmianę zgłoszonego podmiotu trzeciego na inny podmiot trzeci, albo wykazanie spełniania warunku samodzielnie własnym potencjałem wyłącznie w sytuacji, gdy w momencie składania oferty Wykonawca opierał się, w tym zakresie, na zdolnościach podmiotów trzecich. Nie jest dopuszczalne, ażeby Wykonawca samodzielnie wykazujący spełnianie warunku na etapie składania ofert, na etapie późniejszym [tj. uzupełniania dokumentów] powołał się w tym względzie na potencjał podmiotu trzeciego.
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, braku podstaw wykluczenia, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp Pełnomocnik Zamawiającego wezwie do złożenia - w terminie nie krótszym niż 5 dni - następujących oświadczeń i dokumentów aktualnych na dzień ich złożenia [za wyjątkiem dokumentu, o którym mowa w pkt e), który należy złożyć w terminie określonym w pkt 6.4.1. SIWZ]: a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, b) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, c) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo inny dokument potwierdzający, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, d) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp, e) oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 - sporządzone wg Załącznika nr 3 do SIWZ. f ) oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SIWZ albo w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp Pełnomocnik Zamawiającego wezwie do złożenia - w terminie nie krótszym niż 5 dni - następujących oświadczeń i dokumentów aktualnych na dzień ich złożenia: a) Wykaz robót budowlanych, określonych w punkcie 5.2.1 specyfikacji – sporządzony przez Wykonawcę według Załącznika nr 5A lub/i 5B do Specyfikacji, spełniających wymagania określone w pkt 5.2.1 SIWZ, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym, czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty, b) Wykaz osób określonych w punkcie 5.2.2. Specyfikacji – sporządzony przez Wykonawcę według Załącznika nr 8A lub/i 8B do Specyfikacji, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, spełniających wymagania określone w punkcie 5.2.2. SIWZ wraz z informacjami na temat ich uprawnień, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Dokumenty, które wszyscy Wykonawcy muszą złożyć do oferty sporządzonej na formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 4 do SIWZ: 1) Oświadczenie wstępne Wykonawcy, aktualne na dzień składania oferty, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2A i 2B do SIWZ. UWAGA: a) Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu zamieszcza informację o tych podmiotach w oświadczeniu wstępnym. b) Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informację o podwykonawcach w oświadczeniu wstępnym. c) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie wstępne składa odrębnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw do wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu. 2) Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. Jeżeli osoba/osoby podpisujące ofertę działa/ją na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie do podpisania oferty. Pełnomocnictwo to powinno zostać dołączone do oferty i musi być złożone w oryginale bądź w formie notarialnie uwierzytelnionej kopii. Pełnomocnictwo nie jest wymagane, jeśli podpisujący jest lub są właścicielami firmy lub jeśli są wymienieni z nazwiska w odnośnym dokumencie rejestrowym. Wykonawca musi udokumentować – przy ofercie - że pełnomocnictwo ustanowione do jego reprezentacji zostało podpisane przez osobę[y] uprawnione do działania w jego imieniu. 3) Dowód wniesienia wadium: a) w przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej, należy dołączyć do oferty oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium – zgodnie z pkt 8.5 SIWZ; b) w przypadku wniesienia wadium w postaci pieniężnej, zalecane jest dołączenie do oferty kopii potwierdzenia nadania przelewu. 4) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Pełnomocnikowi Zamawiającego, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Z dokumentu (np. zobowiązania) musi wynikać w szczególności: a) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu; b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; d) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. Dokument Wykonawca winien sporządzić wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do SIWZ. 5). Zestawienie składowych ceny ofertowej [wg załącznika nr 1 lub/i 2 do formularza OFERTY] - dla części I lub/i II zamówienia, UWAGA: W przypadku braku „Zestawienia składowych ceny ofertowej” oferta takiego Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 „uPzp”, jako że jej treść nie będzie odpowiadała treści SIWZ. 6). Wykonawca, który wykazuje dodatkowe doświadczenie kierownika budowy wyznaczonego do realizacji zamówienia, dla przeprowadzenia oceny ofert w ramach kryterium oceny ofert w Części I lub/i II zamówienia [tj. uzyskania określonej ilości punktów w ramach kryterium], załącza dokumenty: a) Wykaz wskazujący [zgodnie ze wzorem w Załączniku nr 11A lub/i 11B do SIWZ]: - osobę dedykowaną przez wykonawcę do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności: konstrukcyjno- budowlanej [Część I zamówienia], instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń kanalizacyjnych [Część II zamówienia] i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy w każdej z ww. specjalności oraz określający roboty budowlane przy których osoba dedykowana do pełnienia funkcji kierownika budowy w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert pełniła funkcję kierownika budowy. Wykazane roboty budowlane, o których mowa powyżej muszą polegać na: - w zakresie Części I zamówienia: budowie, przebudowie lub rozbudowie mechanicznobiologicznej oczyszczalni ścieków wraz z jej wyposażeniem technologicznym o wartości brutto minimum 8.000.000 zł, - dot. roboty budowlanej, zakończonej przed upływem terminu składania ofert na podstawie odbioru końcowego lub częściowego, - w zakresie Części II zamówienia: budowie sieci kanalizacji sanitarnej łączącej w sobie dwie technologie wykonywania robót, tj. metodę wykopową oraz metodę bezwykopową /np. przewiert, przecisk, przepych/ o wartości każdej z robót min. 2.000.000 zł brutto, wykonanych na podstawie protokołu odbioru końcowego lub częściowego. b) dowody, potwierdzające że: wykazane roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone oraz że dedykowana osoba pełniła przy ich realizacji funkcję kierownika budowy np.: protokoły odbioru końcowego robót budowlanych; protokoły odbioru częściowego robót budowlanych; oświadczenie wykonawcy robót budowlanych lub inwestora, potwierdzające że dedykowana osoba pełniła w wykazanych przedsięwzięciach funkcję kierownika budowy, referencje wystawione przez inwestora dla wykonawcy robót budowlanych; dziennik budowy potwierdzający, że dedykowana osoba pełniła w wykazanych przedsięwzięciach funkcję kierownika budowy; oświadczenie dedykowanej osoby, potwierdzające że pełniła ona w wykazanych przedsięwzięciach funkcję kierownika budowy. Z treści przedłożonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, że wykazane roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone oraz że dedykowana osoba pełnienia przy ich realizacji funkcję kierownika budowy. UWAGA: Ww. dokumenty muszą zostać załączone przez wykonawcę przy ofercie na Część I lub/i II zamówienia, gdyż dokumenty te nie podlegają złożeniu na podstawie art. 26 ust. 1 „uPzp”, ani uzupełnieniu w trybie art. 26 ust. 3 „uPzp” na późniejszym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 7). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest załączyć do oferty: „Wykaz materiałów” [Załącznik do nr 7 do SIWZ] przyjętych do kalkulacji ceny oferty oraz stosowne dokumenty potwierdzające, że zaoferowane materiały zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji technicznej.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium odrębnie dla każdej zaoferowanej Części zamówienia, na wykonanie której składa ofertę, z wyraźnym zaznaczeniem, której Części zamówienia wadium dotyczy. Wysokość wadium dla poszczególnych Części zamówienia ustala się następująco: Część I: 200.000,00 zł, Część II: 60.000,00 zł. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Wadium musi obejmować okres związania ofertą. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień składania ofert. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek: 69 8134 0002 0000 1313 2000 0020, a potwierdzenie dokonanego przelewu zaleca się dołączyć do oferty. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć w oryginalnym egzemplarzu bezpośrednio do oferty. Dokument wadialny musi obejmować w swojej treści wszystkie przesłanki do zatrzymania wadium, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 „uPzp” – wg stanu prawnego na dzień wszczęcia niniejszego zamówienia. Zaleca się zamieścić dokument wadialny w taki sposób, aby jego zwrot przez Zamawiającego nie naruszył integralności oferty wraz z załącznikami [np. umieszczony w koszulce, co pozwoli na swobodne oddzielenie wadium od reszty dokumentów].

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena brutto oferty /przedmiotu zamówienia/ 60,00
Okres gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia 35,00
Dodatkowe doświadczenie kierownika budowy wyznaczonego do realizacji zamówienia 5,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Dotyczy Części I i II zamówienia: 1. Strony mają prawo do przedłużenia Terminu zakończenia robót/przedmiotu umowy o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie Terminu zakończenia robót/przedmiotu umowy, w następujących sytuacjach: a) jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie Terminu zakończenia robót/przedmiotu umowy będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będą następstwem nieterminowego przekazania Terenu budowy, konieczności zmian Dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie Terminu zakończenia robót/przedmiotu umowy, b) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, c) wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, d) gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, e) jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, f) wystąpienia Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami, g) gdy wystąpią protesty społeczne, cofnięcie zgód na wejście w teren dot. nieruchomości na których ma być realizowana inwestycja lub inne okoliczności uniemożliwiające wejście na teren budowy. .2. Wykonawca jest uprawniony do żądania zmiany Umowy w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu Umowy za zgodą Projektanta i przy akceptacji Zamawiającego w następujących sytuacjach: a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem Umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w Dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych Wad tej Dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, lub protestów społecznych gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu Umowy, b) konieczności realizacji robót wynikających z wprowadzenia w Dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane (Dz. U z 2017r. poz. 1332 z późniejszymi zmiana) c) wystąpienia warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej, rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, występowania niewybuchów lub niewypałów, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu Umowy, d) wystąpienia warunków Terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych, e) ze względu na zmiany obowiązującego prawa, f) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, g) wystąpienia Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami. 3. Gdy wykonanie danych robót będzie zbędne do prawidłowego tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy oraz w sytuacji, której Zamawiający nie był w stanie przewidzieć, a która uniemożliwia realizację tychże robót lub ich realizacja jest nieuzasadniona z przyczyn m.in. społeczno- ekonomicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji /odstąpienia/ z wykonania części robót budowlanych, zwanych dalej zaniechanymi. Realizacja tego prawa następuje poprzez jednostronne pisemne oświadczenie Zamawiającego, złożone Wykonawcy na 7 dni przed przystąpieniem Wykonawcy do realizacji części robót objętych rezygnacją /odstąpieniem/. 4. Zamawiający i Wykonawca są uprawnieni do zmiany wynagrodzenia należnego z tytułu realizacji Umowy odpowiednio w przypadkach określonych w pkt 2. – 3. 5. Jeżeli Wykonawca uważa się za uprawnionego do przedłużenia Terminu zakończenia robót/przedmiotu umowy na podstawie pkt 31.1. Umowy, zmiany Umowy w zakresie Materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu Umowy na podstawie pkt 31.2. lub zmiany wynagrodzenia na podstawie pkt 31.3. lub zmiany Umowy na innej podstawie wskazanej w niniejszej Umowie, zobowiązany jest do przekazania Inwestorowi Zastępczemu wniosku, dotyczącego zmiany Umowy wraz z opisem zdarzenia lub okoliczności stanowiących podstawę do żądania takiej zmiany. 6. Wniosek, o którym mowa w pkt 31.5. umowy powinien zostać przekazany niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym Wykonawca dowiedział się, lub powinien dowiedzieć się o danym zdarzeniu lub okolicznościach. 7. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z wnioskiem, o którym mowa w pkt 31.5. Umowy, wszelkich innych dokumentów wymaganych Umową, i informacji uzasadniających żądanie zmiany Umowy, stosowanie do zdarzenia lub okoliczności stanowiących podstawę żądania zmiany. 8. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia na bieżąco dokumentacji koniecznej dla uzasadnienia żądania zmiany i przechowywania jej na Terenie budowy lub w innym miejscu wskazanym przez Inwestora Zastępczego. 9. Po otrzymaniu wniosku, o którym mowa w pkt 31.5. Umowy Inwestor Zastępczy jest uprawniony, bez dokonywania oceny jego zasadności, do kontroli dokumentacji, o której mowa w pkt 31.8. i wydania Wykonawcy polecenia prowadzenia dalszej dokumentacji bieżącej uzasadniającej żądanie zmiany. 10. Wykonawca jest zobowiązany do okazania do wglądu Inwestorowi Zastępczemu dokumentacji, o której mowa w pkt 31.8. Umowy i przedłożenia na żądanie Inwestora Zastępczego jej kopii. 11. W terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku, o którym mowa w pkt 31.5. Umowy wraz z propozycją wyceny robót i informacji uzasadniających żądanie zmiany Umowy, Inwestor Zastępczy zobowiązany jest do pisemnego ustosunkowania się do zgłoszonego żądania zmiany Umowy, i odpowiednio propozycji wyceny robót, i przekazania go Zamawiającemu do akceptacji wraz z uzasadnieniem. 12. W terminie 14 dni od dnia otrzymania żądania zmiany, zaopiniowanego przez Inwestora Zastępczego, Zamawiający powiadomi Wykonawcę o akceptacji żądania zmiany Umowy i terminie podpisania aneksu do Umowy lub odpowiednio o braku akceptacji zmiany. 13. Wszelkie zmiany Umowy są dokonywane przez umocowanych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy w formie pisemnej w drodze aneksu do Umowy sporządzonego na podstawie protokołów konieczności zaakceptowanych przez Wykonawcę i Zamawiającego, pod rygorem nieważności. 14. W razie wątpliwości, przyjmuje się, że nie stanowią zmiany Umowy następujące zmiany: a) danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy, b) danych teleadresowych, c) danych rejestrowych, d) będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron Umowy. 15. Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że zachodzi co najmniej jedna z okoliczności o których mowa w art. 144 ust. 1 ustawy Pzp. 16. Zamawiający w sytuacji posiadania wolnych środków pieniężnych dopuszcza możliwość skrócenia terminu wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-03-29, godzina: 08:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zasolu Bielańskim
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Rozbudowa istniejącej mechanicznobiologicznej oczyszczalni ścieków typu ARBF o Qmax 400m3/d (wydajność 3200RLM) na oczyszczalnię ścieków pracującą w układzie przepływowym o przepustowości maksymalnej 1174 m3/d. Technologia oczyszczania ścieków rozbudowanej oczyszczalni będzie oparta o niskoobciążony nitryfikująco-denitryfikujący osad czynny z tlenową stabilizacją osadu. Rozbudowa oczyszczalni obejmuje wykonanie następujących obiektów: a) punkt zlewny ścieków dowożonych z separatorem zanieczyszczeń stałych – obiekt służący do szczelnego odbioru ścieków dowożonych, umożliwiający zatrzymanie grubszych zanieczyszczeń [cząstki stałe większe niż 15 mm]; b) zbiorniki uśredniające ścieków dowożonych wyposażone w układ napowietrzania i mieszania; c) budynek mechanicznego oczyszczania ścieków – obiekt wyposażony w kratę hakową (wstępne mechaniczne podczyszczanie ścieków) oraz piaskownik pionowy wraz z separatorem piasku; pompownia ścieków surowych – wyposażona w pompy podające ścieki wstępnie podczyszczone na obiekty docelowego mechanicznego oczyszczania ścieków oraz pompę podającą nadmiar ścieków do zbiornika retencyjnego; d) sita skratkowe – służące do docelowego oczyszczania mechanicznego ścieków, pozwalające na zatrzymanie cząstek stałych większych niż 3 mm, usytuowane na antresoli budynku technicznego; reaktory biologiczne – pracujące w oparciu o technologię niskoobciążonego tlenowo stabilizowanego osadu czynnego z równoczesnym usuwaniem związków biogennych (azotu i fosforu) metodą biologiczną; e) stacja dmuchaw wraz z instalacją dystrybucji powietrza usytuowana w budynku technicznym; f) zbiornik magazynowy osadu nadmiernego wyposażony w instalację do zagęszczania osadu oraz w instalację do napowietrzania osadu; g) stacja mechanicznego odwadniania osadu w skład, której wchodzą prasa taśmowa oraz stacja przygotowania i dozowania flokulantu usytuowane w budynku technicznym; h) stacja wapnowania osadu; wiata magazynowa na osad odwodniony; i) stacja PIX; j) stacja transformatorowa; k) komora pomiarowa ścieków surowych i komora pomiarowa ścieków oczyszczonych; l) sieci międzyobiektowe – rurociągi ścieków surowych, rurociągi ścieków oczyszczonych, rurociągu osadu, rurociągi sprężonego powietrza, rurociągi PIX-u, rurociągi wodociągowe, rurociągi wody nadosadowej i inne, kanalizacja deszczowa; m) infrastruktura towarzysząca – drogi i place manewrowe wewnętrzne, ciągi komunikacyjne piesze, miejsca postojowe, przewody elektryczne i AKPiA, oświetlenie terenu, monitoring terenu, ogrodzenie terenu. Obiekty, elementy nowoprojektowane: 1. Stacja przyjmowania ścieków dowożonych: Szybkozłącze do odbioru, Wstępne mechaniczne podczyszczenie, Pomiar przepływu ścieków dowożonych, Pomiar odczynu ścieków dowożonych, Moduł rejestracyjny z wydrukiem danych. 2. Zbiornik uśredniający ścieków dowożonych: Układ napowietrzania / mieszania, Porcjowe dozowanie ścieków. 3. Komora pomiarowa ścieków surowych: Przepływomierz ultradźwiękowy. 4. Wstępne podczyszczenie ścieków: Krata hakowa. 5. Piaskownik pionowy: Pompa pulpy piaskowej, Separator piasku. 6. Komora pompowni: Stacja pomp zatapialnych. 7. Oczyszczanie mechaniczne ścieków: Automatyczne sito skratkowe z praską skratek, Separator zawiesiny łatwo opadalnej. 8. Oczyszczanie biologiczne ścieków: Selektor (pięć komór) – warunki beztlenowe stosowane dla procesu. Dzięki temu osad odwodniony posiada znacznie lepsze parametry dla celów rolniczego wykorzystania, Komora denitryfikacji/nitryfikacji, Osadniki wtórne pionowe – separacja osadu od ścieków. 9. Budynek techniczny: 9.1. Pomieszczenie dmuchaw: Stacja dmuchaw, Układ dystrybucji powietrza. 9.2. Stacja mechanicznego odwadniania osadu: Prasa taśmowa z przenośnikiem, Stacja flokulantu, Przenośnik śrubowy osadu. 9.3. Pomieszczenia socjalno-sanitarne. 9.4. Pomieszczenie na kontener na osad odwodniony. 9.5. Pomieszczenie magazynowe na pojemniki na skratki. 9.6. Pomieszczenie magazynowe na zbiornik na wapno. 10. Stacja dozowania PIX: Zbiornik magazynowy PIX, Układ dozowania. 11. Komora pomiarowa ścieków oczyszczonych: Przepływomierz elektromagnetyczny. 12. Zbiornik magazynowy osadu nadmiernego: Układ napowietrzania osadu, Układ do zagęszczania osadu.13. Stacja wapnowania osadu: Silos wapna, Przenośnik śrubowy wapna 14. Wiata magazynowa na osad odwodniony. 15. Infrastruktura towarzysząca – rurociągi i kanały technologiczne (m.in. ściekowe, osadowe, dystrybucji powietrza, PIX-u), wodociąg, kanalizacja deszczowa – odwodnienie dróg placów i połaci dachowych, linie energetyczne, kable elektryczne, oświetleniowe, drogi, place, chodniki (ciągi piesze), miejsca postojowe, stacja transformatorowa, agregat prądotwórczy. 16. Sterowanie procesem technologicznym. Obiekty modernizowane: Zbiornik retencyjny wód opadowych – adaptacja istniejącej komory reaktora ARBF: Układ napowietrzania/mieszania zbiornika, Równomierne dozowanie ścieków opadowych do ciągu technologicznego. Obiekty istniejące - przewidziane do likwidacji: 1. Pompownia główna ścieków surowych, 2. Punkt zlewny ścieków dowożonych, 3. Budynek techniczny, 4. Komora wylotowa ścieków oczyszczonych, 5. Budynek zaplecza, 6. Składowisko osadu odwodnionego. Pozostałe elementy zagospodarowania terenu: Drogi i place wewnętrzne, chodniki, Kanalizacja deszczowe – odwodnienie dróg, placów i połaci dachowych, Zieleń, Ogrodzenie terenu, Elementy wyposażenia. Układ technologiczny: W schemacie technologicznym oczyszczalni ścieków uwzględniono następujące obiekty i instalacje:1) W zakresie mechanicznego oczyszczania ścieków: dopływ ścieków z systemu kanalizacyjnego istniejącym kolektorem dopływowym, punkt zlewny do odbioru nieczystości płynnych dowożonych wozami asenizacyjnymi wraz z separatorem zanieczyszczeń stałych, zbiorniki uśredniające do wyrównywania ilości i jakości ścieków surowych dowożonych, doprowadzenie ścieków z kanalizacji wewnętrznej oczyszczalni przed stopień mechaniczny, budynek mechanicznego oczyszczania ścieków dopływających - krata hakowa oraz piaskownik pionowy wraz z separatorem piasku, pompownia ścieków surowych. docelowe mechaniczne oczyszczanie ścieków - dwa sita skratkowe wraz z prasopłuczkami skratek usytuowane na antresoli budynku technicznego oraz separator zawiesiny usytuowany w reaktorze biologicznym, pomieszczenie magazynowe w budynku technicznym z pojemnikami do gromadzenia skratek i piasku. 2) W zakresie biologicznego oczyszczania ścieków: reaktor biologiczny wyposażony w pięciokomorowy selektor beztlenowy, komorę nitryfikacji/denitryfikacji oraz trzy osadniki wtórne pionowe, recyrkulacja zewnętrzna osadu czynnego z osadników wtórnych reaktora, stacja dmuchaw (usytuowana w budynku technicznym) wraz z instalacją doprowadzającą powietrze do reaktora. 3) W zakresie przeróbki osadu: zbiornik magazynowy osadu nadmiernego, stacja mechanicznego odwadniania – prasa taśmowa wraz ze stacją przygotowania i dozowania polielektrolitu usytuowana w budynku technicznym, stacja wapnowania osadu – silos wapna wraz z mini zestawem do higienizacji osadów, pomieszczenie na kontener na osad odwodniony w budynku technicznym, wiata magazynowa na osad odwodniony. 4) Pozostałe obiekty, instalacje, inne: zbiornik retencyjny wód opadowych (adaptacja istniejącego zbiornika ARBF), zasilanie energetyczne - stacja transformatorowa wraz z linią SN, sterownia usytuowana w budynku technicznym, agregat prądotwórczy, stacja dozowania PIX, rurociągi i kanały technologiczne (m. in. ściekowe, osadowe, dystrybucji powietrza, PIX-u), wodociąg, kanalizacja deszczowa (odwodnienie z połaci dachowych, odwodnienie dróg i placów), przewody elektryczne, oświetleniowe, drogi, place, chodniki (ciągi piesze), miejsca postojowe, bariera izolacyjna - zieleń niska i wysoka. ETAPY REALIZACJI I EKSPLOATACJI OCZYSZCZALNI: W trakcie prowadzenia robót budowlano-montażowych związanych z realizacją rozbudowy oczyszczalni ścieków w Zasolu Bielańskim konieczne będzie prowadzenie robót budowlano-montażowych w sposób zapewniający utrzymanie eksploatacji istniejącego układu technologicznego tak, aby nie nastąpiło pogorszenie jakości ścieków oczyszczonych odprowadzanych do odbiornika. Lokalizacja nowych obiektów oczyszczalni została zaprojektowana w taki sposób, aby w trakcie realizacji przedsięwzięcia do minimum ograniczyć ingerencję w istniejący ciąg technologiczny. Z uwagi na uwarunkowania terenu objętego przedsięwzięciem – uwarunkowania wynikające z MPZP, strefa techniczna gazociągu wysokoprężnego, a w konsekwencji ograniczenie obszaru do zabudowy oraz wytyczne Zamawiającego tj. adaptacja istniejącego reaktora ARBF na zbiornik retencyjny wód deszczowych konieczne będzie podzielenie całości zakresu robót budowlano-montażowych na dwa etapy realizacyjne. Po uruchomieniu i dokonaniu wstępnego rozruchu obiektów realizowanych w I etapie będzie możliwe przystąpienie do rozbiórki obiektów przewidzianych do likwidacji w ramach przedmiotowej inwestycji, prowadzenie robót w istniejących obiektach tj. reaktor ARBF, wykonanie obiektów nowoprojektowanych, które usytuowane są na terenie zajmowanym przez obiekty istniejącej oczyszczalni. Niektóre obiekty istniejącej oczyszczalni ścieków kolidują z obiektami przewidzianymi do realizacji w ramach I etapu. Przed przystąpieniem do robót konieczna będzie wykonanie przekładek istniejącego uzbrojenia, w tym przebudowa linii napowietrznej SN 15kV na linię kablową. Etap I: Etap I przewiduje przebudowę linii napowietrznej SN 15kV na linię kablową wraz ze stacją transformatorową oraz wykonanie nowych obiektów na terenach nie zajmowanych przez istniejący ciąg technologiczny. Obiektami projektowanymi przewidzianymi do realizacji w I etapie robót są: Budynek mechanicznego oczyszczania ścieków (krata hakowa, piaskownik pionowy z separatorem piasku) wraz z pompownią ścieków surowych, Budynek techniczny (sita skratkowe z prasopłuczkami skratek, stacja dmuchaw, stacja mechanicznego odwadniania osadu, stacja przygotowania i dozowania polielektrolitu, rozdzielnia wraz ze sterownią, pomieszczenia socjalno-sanitarne, pomieszczenie na kontener na osad odwodniony, pomieszczenie na pojemniki na skratki, pomieszczenie magazynowe ze zbiornikiem magazynowym wapna), Reaktory biologiczne 3A, 3B, Zbiornik magazynowy osadu nadmiernego, Stacja wapnowania osadu, Stacja PIX, Studnia pomiarowa,Agregat prądotwórczy. Etap II: Etap II inwestycji obejmuje likwidację istniejących obiektów oczyszczalni, zmianę funkcji technologicznych istniejącego reaktora ARBF, wykonanie nowych obiektów, a także zagospodarowanie i ukształtowanie terenu. Obiekty projektowane przewidziane do realizacji w II etapie robót: Punkt zlewny ścieków dowożonych, Zbiorniki uśredniające ścieków dowożonych, Wiata magazynowa na osad odwodniony, Obiekty istniejące – zmiana funkcji technologicznych: Reaktor ARBF – adaptacja na zbiornik retencyjny wód opadowych, Obiekty istniejące przewidziane do likwidacji: Punkt zlewny ścieków dowożonych, Pompownia ścieków surowych, Budynek techniczny (sito bębnowe, workownica do odwadniania osadu), Budynek zaplecza, Komora wylotowa ścieków oczyszczonych, Składowisko osadu odwodnionego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiące Załącznik Nr 1 do SIWZ. Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy przedmiaru robót, które z uwagi na przyjętą formułę wynagrodzenia ryczałtowego, mają wyłącznie walor informacyjno-pomocniczy.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45100000-8, 45110000-1, 45111000-8, 45112000-5, 45200000-9, 45230000-8, 45231000-5, 45231300-8, 45233000-9

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2019-11-30
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena brutto oferty /przedmiotu zamówienia/ 60,00
Okres gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia 35,00
Dodatkowe doświadczenie kierownika budowy wyznaczonego do realizacji zamówienia 5,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: Kanalizacja sanitarna grawitacyjno-tłoczna o łącznej długości 6,87 km wraz z trzema przepompowniami ścieków
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłoczna o łącznej długości 6,87 km, wraz z trzema przepompowniami ścieków. Kanalizacja sanitarna grawitacyjna zostanie wykonana z: a) rur PVC-U SN8 łączonych kielichowo na uszczelkę dwuwargową o średnicy Dz200-160 o łącznej długości 3383mb, b) rur PE100 RC łączonych za pomocą zgrzewania doczołowego o średnicy Dz200-160, o łącznej długości 247mb, c) rur kamionkowych glazurowanych kielichowych i przeciskowych Dz200 o łącznej długości 1372,5 mb. Kanalizacja tłoczna zostanie wykonana z rur a) Pompownia ścieków P1 zostanie wykonana w zbiorniku z polimerobetonu o średnicy wewnętrznej DN2000 i wysokości technologicznej 3,50m z zestawem pompowym z dwoma pompami zatapialnymi o mocy 2,0kW wydajności 8 l/s i niezbędną armaturą, filtrami antyodorowymi oraz systemem do automatycznego czyszczenia zbiornika pompowni, b) Pompownia ścieków P2 zostanie wykonana w zbiorniku z polimerobetonu o średnicy wewnętrznej DN2000 i wysokości technologicznej 6,61m z zestawem pompowym z dwoma pompami zatapialnymi o mocy 4,2kW wydajności 6 l/s i niezbędną armaturą i rurociągami, filtrami antyodorowymi oraz systemem do automatycznego czyszczenia zbiornika pompowni, c) Pompownia ścieków P3 zostanie wykonana w zbiorniku z polimerobetonu o średnicy wewnętrznej DN2000 i wysokości technologicznej 5,62m z zestawem pompowym z dwoma pompami zatapialnymi o mocy 2,4kW, wydajności 4,5 l/s i niezbędną armaturą, filtrami antyodorowymi oraz systemem do automatycznego czyszczenia zbiornika pompowni. Dla zabezpieczenia ciągłości dostawy prądu każda przepompownia będzie wyposażona w agregat prądotwórczy stacjonarny 17kVA/13,6kW w obudowie wyciszonej do pracy automatycznej z układem SZR. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiące Załącznik Nr 1 do SIWZ. Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy przedmiaru robót, które z uwagi na przyjętą formułę wynagrodzenia ryczałtowego, mają wyłącznie walor informacyjno-pomocniczy.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45100000-8, 45110000-1, 45111000-8, 45112000-5, 45200000-9, 45230000-8, 45231000-5, 45231300-8, 45233000-9

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2019-07-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena brutto oferty /przedmiotu zamówienia/ 60,00
Okres gwarancji i rękojmi za wady na przedmiot zamówienia 35,00
Dodatkowe doświadczenie kierownika budowy wyznaczonego do realizacji zamówienia 5,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę budowa dwóch wiat z instalacjami PV - Jastrzębie-Zdrój
  • Lokalizacja zleceniaśląskie
  • Data dodania26-11-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę budowa dwóch wiat z instalacjami PV. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
Poprzednie ogłoszenie o zamówieniu: Budowa ulicy Fryferyka Chopina w Brzegu Dolnym - Etap II
Poprzednie ogłoszenie o zamówieniu z miasta Wilamowice: Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gminie Wilamowice
Poprzednie ogłoszenie o zamówieniu z kategorii Budowa, dom, ogród: Budowa ulicy Fryferyka Chopina w Brzegu Dolnym - Etap II
Następne ogłoszenie o zamówieniu z kategorii Budowa, dom, ogród: PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1193 O UL. BOLESŁAWA CHROBREGO W BRZEGU - I ETAP
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI