Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
PRZYGOTOWANIE SKARPY ZACHODNIEJ I POŁUDNIOWEJ SEKTORA II
SKŁADOWISKA ODPADÓW INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE DO ZAMKNIĘCIA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Odpadami Spółka Akcyjna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072321490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 315 d
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zgo.bielsko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgo.bielsko.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZYGOTOWANIE SKARPY ZACHODNIEJ I POŁUDNIOWEJ SEKTORA II
SKŁADOWISKA ODPADÓW INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE DO ZAMKNIĘCIA
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34ace907-9447-11ee-9ee7-e2087ac16d09
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00536516
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-12-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zgo.bielsko.pl/
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zgo.bielsko.pl/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/, w zakresie dotyczącym składania ofert oraz oświadczenia składanego
na podstawie art. 125 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. W pozostałym zakresie dotyczącym niniejszego postępowania komunikacja Zamawiającego i Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej: e-mail: przetargi@zgo.bielsko.pl
3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać dostęp do konta na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
5. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Centrum Pomocy platformy e-Zamówienia pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
6. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, jest możliwa drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań. Formularz do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
7. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularza do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. Konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
8. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
10. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
11. Zamawiający dopuszcza możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej na adres email: przetargi@zgo.bielsko.pl (nie dotyczy składania ofert).
12. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „zgłoś problem”.
13. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z platformy e-Zamówienia, określone w Regulaminie korzystania z platformy
e-Zamówienia oraz zobowiązuje się korzystać z platformy e-Zamówienia i przestrzegać postanowień tego regulaminu.
14. Za datę przekazania oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu, przyjmuje się datę ich przekazania na platformę e-Zamówienia.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 17/ZP/ZGO/2023
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są prace mające na celu przygotowanie skarpy zachodniej i południowej sektora II składowiska odpadów w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej 315d do zamknięcia.
Planowany okres realizacji zadania to maksymalnie 90 dni od dnia podpisania umowy, z tym jednak, iż Zamawiający preferuje prowadzenie prac w okresach zimowym i wiosennym ze względy na konieczność niwelowania wszelkich uciążliwości mogącym im towarzyszyć oraz pilność wykonania przedmiotowych prac.
Zakres przedmiotowych prac polega na:
1. Wykonaniu pomiarów.
2. Wykonanie obwałowania u podnóża skarpy zachodniej i południowej zgodnie z projektem. Przedmiotowe zdanie będzie polegać na odkopaniu i odwinięciu istniejącej geomembrany z geowłókniną. Sprawdzeniu i wyrównaniu podłoża, a następnie wykonaniu obwałowania o wysokości ok. 2 m w części zachodniej i ok. 1,5 m w części południowej z gruntu odpowiednio zagęszczonego i pochodzącego z zasobów Zamawiającego. Po wykonaniu wału istniejącą membranę należy ułożyć na skarpie wewnętrznej i koronie wału w celu zapewnienia szczelności. W przypadku niewystarczającej szerokości istniejącej membrany należy ją połączyć z nowymi fragmentami zapewniając szczelność połączenia. W przypadku uszkodzenia geomembrany niezbędne będzie jej naprawienie z potwierdzeniem szczelności. Wszystkie nowe połączenia folii jw. zostaną potwierdzone protokołami z badania szczelności.
3. Zdjęciu wierzchniej warstwy okrywowej z istniejącej skarpy.
4. Odpowiednim uformowaniu powierzchni skarpy zachodniej i południowej składowiska w tym poprzez przemieszczenie odpadów wraz z wypełnieniem dostępnej pojemności nowymi składowanymi odpadami, z ich odpowiednią stabilizacją i zagęszczeniem.
5. Miejscowym odsłonięciu drenażu odcieków składowiskach znajdującego się u podnóża skarpy zachodniej celem poprawy jego sprawności poprzez wykonanie dodatkowych nasypów (przynajmniej w 4 miejscach)
z płukanego kamienia drenarskiego itp. umożliwiającego przejęcie/infiltrację potencjalnego odcieku gromadzącego się u podnóża powstałego obwałowania do istniejącego drenażu.
6. Uformowaniu docelowym (wynikającym z projektu zamknięcia i rekultywacji) zachodniej i południowej skarpy sektora II do rzędnej 421 npm.
7. Wykonanie lub uzupełnienie do wymaganej grubości warstwy okrywowej ziemnej.
8. Potwierdzeniu osiągnięcia wymaganego kształtu bryły składowiska zgodnie z założeniami projektu rekultywacji poprzez wykonanie obmiaru geodezyjnego i potwierdzenie, iż współczynnik stateczności skarpy z obwałowaniem powinien wynosi FS > 1.3.
Szacowana ilość przemieszczeń gruntu wynosi ok. 30 000 m3.
Prace zostaną zrealizowane na podstawie PROJEKTU WYKONAWCZEGO (zmodernizowanego) pn.: „TECHNICZNE ZAMKNIĘCIE II SEKTORA SKŁADOWISKA ODPADÓW INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE I OBOJĘTNE ZLOKALIZOWANEGO PRZY UL. KRAKOWSKIEJ 315 D W BIELSKU-BIAŁEJ”, data opracowania listopad 2023 r.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45222110-3 - Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:
posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną o wartości co najmniej 800.000, 00 zł (słownie: osiemset tysięcy złotych).
2. zdolności technicznej lub zawodowej
Wykonawca spełni warunki, jeżeli wykaże, że:
1) zrealizował następujące roboty budowlane w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie w zakresie wykonywania tego typu prac na składowiskach odpadów, obejmujące:
• co najmniej trzy zadania polegające na wykonaniu robót budowlanych na składowisku odpadów obejmujących roboty ziemne lub przemieszczania odpadów w obrębie składowiska przy użyciu sprzętu ciężkiego wraz z załadunkiem i transportem o łącznej wartości nie mniejszej niż 500 000,00 zł netto każde.
• co najmniej jedno zadanie polegające na budowie aktywnego systemu odgazowania składowisk odpadów o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 zł netto.
• co najmniej jedno zadanie polegające na wykonywaniu uszczelnień składowisk odpadów z foli HDPE.
Do sporządzenia wykazu zrealizowanych robót budowlanych należy wykorzystać Załącznik nr 4 do SWZ.
Możliwe jest wykazanie spełnienia powyższego warunku w przypadku zamówień wykonanych w ramach jednego zadania, z zastrzeżeniem, że poszczególne roboty spełnią warunki określone powyżej lub
w ramach osobnych zadań.
Uwaga: na potrzeby niniejszego postępowania należy przyjąć definicję „składowisko odpadów”
w rozumieniu przyjętym w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587).
Przez „składowisko odpadów” rozumie się obiekt budowlany przeznaczony do składowania odpadów. Jest to więc obiekt inżynierski którego lokalizacja uwzględnia warunki hydrologiczne i geotechniczne, który jest odpowiednio eksploatowany, i który spełnia wymogi techniczne takie jak: system zabezpieczenia wód gruntowych, powierzchniowych i podziemnych, system ujmowania i oczyszczania odcieków, system ujmowania i zagospodarowania biogazu, system zagęszczania i formowania odpadów.
Zgodnie z w/w ustawą wszystkie czynności związane ze składowaniem odpadów w obiekcie, jakim jest składowisko odpadów, realizowane są w oparciu o stosowną decyzję administracyjną w zakresie gospodarki odpadami, uwzględniającą procesy unieszkodliwiania poprzez składowanie.
2) posiada co najmniej następujące narzędzia:
• samochód samowyładowczy o ładowności do 16 ton - 1 sztuka.
• spycharka gąsienicowa o mocy min, 110 kW – 1 sztuka.
• koparka jednonaczyniowa na podwoziu gąsienicowym, z łyżką o pojemności min. 1 m3 – 2 sztuki.
• wozidła o ładowności min. 20 ton – 2 sztuki.
Spycharka gąsienicowa i koparki jednonaczyniowe powinny być wyposażone w silniki spełniające wymagania emisyjne przynajmniej z zakresu EURO 4 oraz sprawnie działającą wentylację kabinową wyposażoną w filtr z dodatkiem węgla aktywnego.
Do sporządzenia wykazu posiadanych narzędzi należy wykorzystać Załącznik nr 5 do SWZ.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
2. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ;
3. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; W przypadku, gdy odpis jest dostępny bezpłatnie w publicznej bazie danych zamawiający nie wymaga złożenia odpisu.
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast:
Odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia z dnia 30 grudnia 2020 r.
w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
5. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o których mowa w pkt 11.2., zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych
do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Postanowienie pkt 11.5 stosuje się.
6. Dokumenty, o którym mowa w pkt 11.2. powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
7. Podmiotowe środki dowodowe, jakie zobowiązany będzie złożyć wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, lub wykonawcy, których Zamawiający wezwie do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych w przypadkach, o których mowa w art. 274 ust. 2 ustawy Pzp w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia:
8. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego oraz ust. 5 ustawy Pzp – w sytuacji, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu trzeciego. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
9. Wykaz robót budowlanych. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ;
10. Wykaz narzędzi. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ;
11. Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Jeżeli wykonawca podlega wykluczeniu ze względu na zajście okoliczności wskazanych w przepisach znajdujących zastosowanie w postępowaniu – wykonawca przedkłada dowody, wskazujące na spełnienie przesłanek określonych w art. 110 ust 2 ustawy Pzp (samooczyszczenie).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 PLN.
Wadium należy wnieść przed terminem składania ofert (w szczególności wadium w pieniądzu powinno znajdować się na rachunku zamawiającego przed upływem terminu składania ofert).
1. Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2023.poz. 462 ze zm.)
2. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Bank BGŻ PNP Paribas SA nr 24 1750 1178 0000 0000 2224 2423 z wpisaniem na dowodzie wpłaty hasła: „Wadium na przetarg nr 17/ZP/ZGO/2023 pn.: „PRZYGOTOWANIE SKARPY ZACHODNIEJ I POŁUDNIOWEJ SEKTORA II SKŁADOWISKA ODPADÓW INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE DO ZAMKNIĘCIA”. Koszty prowizji bankowych z tytułu wpłaty wadium ponosi Wykonawca.
3. Wadium w formie gwarancji lub poręczenia należy przekazać w oryginale w postaci elektronicznej tj. dokument gwarancji lub poręczenia podpisany elektronicznym podpisem kwalifikowanym przez gwaranta lub poręczyciela.
4. Gwarancje lub poręczenia muszą zobowiązywać gwaranta lub poręczyciela do zapłaty wadium na rzecz zamawiającego na jego pierwsze, pisemne wezwanie, muszą być nieodwołalne i ważne co najmniej przez okres związania ofertą. Wadium powinno zabezpieczać uprawnienia zamawiającego do zatrzymania wadium określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
5. Zwrot lub zatrzymanie wadium nastąpi zgodnie z przepisami art. 98 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2023-12-20 09:30
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2023-12-20 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni