Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Zamówienia publicznego
Przebudowy i remonty dróg powiatowych na terenie powiatu ostródzkiego
1.1.7 Przebudowy i remonty dróg powiatowych na terenie powiatu ostródzkiego z podziałem na części
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
1.1 Część Nr 1 – Przebudowa ulicy powiatowej Marszałka Piłsudskiego w Morągu
Ulica powiatowa Nr 3074N, klasy L, kategoria ruchu KR 3. Ulica w złym stanie technicznym, o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, średniej szerokości 4,0-5,5 m. Posiada liczne nierówności, ubytki nawierzchni, spękania. Chodnik jednostronny szer. 1,0-1,5 m z miejscowymi zaniżeniami.
Zamówienie jest współfinansowane: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Zakres prac zamówienia:
- wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni i poszerzenie jej do szerokości 6 m
- poprawa geometrii skrzyżowań
- przebudowa ciągu pieszego
- budowa ścieżki rowerowej
- przebudowa zjazdów
- przełożenie istniejącej nawierzchni z kostki brukowej
- poprawa odwodnienia poprzez rozbudowę systemu kanalizacji deszczowej, remont przepustu, korekta skarp i udrożnienie rowów przydrożnych
- wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu (nowe oznakowanie pionowe i poziome, barierki ochronne, progi zwalniające)
- wykonanie nowego przejścia dla pieszych z dedykowanym doświetleniem, oznakowaniem poziomym na czerwonym tle i systemem informacji fakturowej
- remont oświetlenia ulicznego
- budowa kanału technologicznego
- przebudowa sieci wodociągowej
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
a) sporządzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas robót;
b) zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) obsługę geodezyjną w trakcie realizacji robót;
d) utrzymanie ładu i porządku w trakcie prowadzenia robót na terenie budowy oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
e) uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone były roboty oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
f) wykonawca zabezpieczy przed zniszczeniem punkty osnowy geodezyjnej znajdujące się na terenie budowy, a w przypadku zniszczenia odtworzy je na własny koszt;
g) w momencie rozpoczęcia prac budowlanych, w miejscu wykonywania zadania Wykonawca umieści po 2 tablice pamiątkowe (na odcinku początkowym i końcowym) o wymiarach 180x120 cm, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego i zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi wyglądu i ustawienia tablic informacyjnych znajdującymi się na stronie internetowej Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/nabor-czerwiec-2023-1 i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów https://www.gov.pl/web/premier/dzialania-informacyjne. Tablice powinny być wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z podwójnie zawiniętą krawędzią, napisy oraz tło tablicy należy wykonać z folii nieodblaskowej. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i umieszczenia tablic zawierających informację o współfinansowaniu inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miejsce umieszczenia, termin umieszczenia, wzory oraz treść tablic zostanie ustalona z Zamawiającym. Ostateczny wzór tablicy powinien być zaakceptowany przez Zamawiającego.
Dodatkowe informacje:
1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.
- Szczegółowy Harmonogram Rzeczowo- Finansowy będzie przez Wykonawcę co miesiąc uszczegółowiany i przekazywany Zamawiającemu wraz z comiesięcznym raportem. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- w przypadku istotnych zmian w realizacji robót po uzgodnieniu z Zamawiającym Wykonawca uaktualni harmonogram i przekaże Zamawiającemu. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego
o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania etapów Harmonogramu Rzeczowo- Finansowego oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe, w sposób minimalizujący opóźnienie.
- Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia robót w taki sposób,
aby umożliwić zachowanie nieprzerwanego ruchu oraz dostęp do terenów przyległych, a w tym do każdej działki sąsiadującej z projektowaną inwestycją.
2. Wykonawca rozpocznie realizację umowy niezwłocznie po jej zawarciu i będzie wykonywał swoje zobowiązania z odpowiednim pośpiechem, aby dotrzymać terminu realizacji umowy, nawet w przypadku napotkania niespodziewanych trudności.
3. Podczas realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest
do systematycznego (co najmniej raz na miesiąc), informowania Zamawiającego o przebiegu realizacji umowy w formie raportów zawierających stan zaawansowania robót (przesłanych drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@zdp.ostroda.pl bądź dostarczenie osobiście do tut. zarządu).
Raport miesięczny powinien zawierać:
• Opis postępu prac i uzgodnień projektowych wykonanych przez wykonawcę
w odniesieniu do zaakceptowanego Harmonogramu wraz ze wskazaniem opóźnień realizowanych prac;
• uszczegółowiony Harmonogram Rzeczowo- Finansowy;
• W przypadku wykazania opóźnień, niezbędne jest wskazanie podjętych kroków mających na celu zniwelowanie powstałych opóźnień;
• Inne znaczące elementy związane z inwestycją, mogące mieć wpływ na dalszą realizację.
4. Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego
o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania terminu wykonania zamówienia oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe- w sposób minimalizujący opóźnienie.
5. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania, uzgodnienia i realizacji projektów organizacji ruchu na czas budowy. Każdorazową zmianę tymczasowej organizacji ruchu należy uzgodnić z Zamawiającym. Projekt organizacji ruchu musi uwzględniać utrzymanie ciągłości ruchu.
6. Materiały pochodzące z rozbiórek nadające się do ponownego użytku (m.in. destrukt, kostka kamienna, prefabrykowana kostka betonowa z rozbiórki chodników, krawężniki, obrzeża) stanowią własność Zamawiającego, jedynie Wykonawca w swoim zakresie zutylizuje nadmiar mas ziemnych. Materiały pochodzące z rozbiórek Wykonawca przewiezie zgodnie z przedmiarem robót.
7. Zamawiający zapewni nadzór nad wykonywanymi robotami budowlanymi.
8. Wykonawca na polecenie Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego, w niezbędnym zakresie i czasie, udostępni teren budowy innym wykonawcom, działającym w porozumieniu z Zamawiającym lub na zlecenie dysponentów mediów (sieci energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej itp.).
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
1.2. Część Nr 2 – Remont drogi powiatowej Nr 1235N na odcinku Naprom – Pietrzwałd
Droga powiatowa Nr 1235N Naprom – Klonowo, klasy L o nawierzchni bitumicznej w złym stanie technicznym, średniej szerokości 4,5-5,5 m. Droga posiada liczne nierówności, ubytki nawierzchni, spękania i zaniżone pobocza. Odwodnienie powierzchniowe.
Zamówienie jest współfinansowane: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Zakres prac zamówienia:
- wzmocnienie istniejącej nawierzchni nowymi warstwami bitumicznymi
- remont istniejących zjazdów
- regulacja rowów i poprawa odwodnienia
- wykonanie poszerzeń z kostki kamiennej na łukach
- wykonanie poboczy z mieszanki kruszywa
- wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu (nowe oznakowanie pionowe
i poziome)
- wykonanie peronów dla wysiadających
- wykonanie doświetlonego przejścia dla pieszych
- zamontowanie progów zwalniających
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
a) sporządzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas robót;
b) zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) obsługę geodezyjną w trakcie realizacji robót;
d) utrzymanie ładu i porządku w trakcie prowadzenia robót na terenie budowy oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
e) uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone były roboty oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
f) wykonawca zabezpieczy przed zniszczeniem punkty osnowy geodezyjnej znajdujące się na terenie budowy, a w przypadku zniszczenia odtworzy je na własny koszt;
g) w momencie rozpoczęcia prac budowlanych, w miejscu wykonywania zadania Wykonawca umieści po 2 tablice pamiątkowe (na odcinku początkowym i końcowym) o wymiarach 180x120 cm, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego i zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi wyglądu i ustawienia tablic informacyjnych znajdującymi się na stronie internetowej Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/nabor-czerwiec-2023-1 i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów https://www.gov.pl/web/premier/dzialania-informacyjne. Tablice powinny być wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z podwójnie zawiniętą krawędzią, napisy oraz tło tablicy należy wykonać z folii nieodblaskowej. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i umieszczenia tablic zawierających informację o współfinansowaniu inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miejsce umieszczenia, termin umieszczenia, wzory oraz treść tablic zostanie ustalona z Zamawiającym. Ostateczny wzór tablicy powinien być zaakceptowany przez Zamawiającego.
Dodatkowe informacje:
1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.
- Szczegółowy Harmonogram Rzeczowo- Finansowy będzie przez Wykonawcę co miesiąc uszczegółowiany i przekazywany Zamawiającemu wraz z comiesięcznym raportem. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- w przypadku istotnych zmian w realizacji robót po uzgodnieniu z Zamawiającym Wykonawca uaktualni harmonogram i przekaże Zamawiającemu. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego
o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania etapów Harmonogramu Rzeczowo- Finansowego oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe, w sposób minimalizujący opóźnienie.
- Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia robót w taki sposób,
aby umożliwić zachowanie nieprzerwanego ruchu oraz dostęp do terenów przyległych, a w tym do każdej działki sąsiadującej z projektowaną inwestycją.
2. Wykonawca rozpocznie realizację umowy niezwłocznie po jej zawarciu i będzie wykonywał swoje zobowiązania z odpowiednim pośpiechem, aby dotrzymać terminu realizacji umowy, nawet w przypadku napotkania niespodziewanych trudności.
3. Podczas realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest
do systematycznego (co najmniej raz na miesiąc), informowania Zamawiającego o przebiegu realizacji umowy w formie raportów zawierających stan zaawansowania robót (przesłanych drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@zdp.ostroda.pl bądź dostarczenie osobiście do tut. zarządu).
Raport miesięczny powinien zawierać:
• Opis postępu prac i uzgodnień projektowych wykonanych przez wykonawcę
w odniesieniu do zaakceptowanego Harmonogramu wraz ze wskazaniem opóźnień realizowanych prac;
• uszczegółowiony Harmonogram Rzeczowo- Finansowy;
• W przypadku wykazania opóźnień, niezbędne jest wskazanie podjętych kroków mających na celu zniwelowanie powstałych opóźnień;
• Inne znaczące elementy związane z inwestycją, mogące mieć wpływ na dalszą realizację.
4. Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania terminu wykonania zamówienia oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe- w sposób minimalizujący opóźnienie.
5. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania, uzgodnienia i realizacji projektów organizacji ruchu na czas budowy. Każdorazową zmianę tymczasowej organizacji ruchu należy uzgodnić z Zamawiającym. Projekt organizacji ruchu musi uwzględniać utrzymanie ciągłości ruchu.
6. Materiały pochodzące z rozbiórek nadające się do ponownego użytku (m.in. destrukt, kostka kamienna, prefabrykowana kostka betonowa z rozbiórki chodników, krawężniki, obrzeża) stanowią własność Zamawiającego, jedynie Wykonawca w swoim zakresie zutylizuje nadmiar mas ziemnych. Materiały pochodzące z rozbiórek Wykonawca przewiezie zgodnie z przedmiarem robót.
7. Zamawiający zapewni nadzór nad wykonywanymi robotami budowlanymi.
8. Wykonawca na polecenie Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego, w niezbędnym zakresie i czasie, udostępni teren budowy innym wykonawcom, działającym w porozumieniu z Zamawiającym lub na zlecenie dysponentów mediów (sieci energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej itp.).
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
1.3. Część Nr 3: Remont drogi powiatowej Nr 1241N na odcinku Grabinek – Grabin
Droga powiatowa Nr 1241N Lichtajny – Grabin, klasy L o nawierzchni bitumicznej w złym stanie technicznym, średniej szerokości 4,5-5,0 m. Droga posiada liczne nierówności, ubytki nawierzchni, spękania i zaniżone pobocza, brak ciągów pieszych. Odwodnienie powierzchniowe.
Zamówienie jest współfinansowane: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Zakres prac zamówienia:
- wzmocnienie istniejącej nawierzchni nowymi warstwami bitumicznymi
- remont istniejących chodników i zjazdów
- regulacja rowów i poprawa odwodnienia
- wykonanie poszerzeń z kostki kamiennej na łukach
- wykonanie poboczy z mieszanki kruszywa
- wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu (nowe oznakowanie pionowe i poziome)
- wykonanie peronów dla wysiadających
- wykonanie doświetlonego przejścia dla pieszych
- montaż progów zwalniających
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
a) sporządzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas robót;
b) zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) obsługę geodezyjną w trakcie realizacji robót;
d) utrzymanie ładu i porządku w trakcie prowadzenia robót na terenie budowy oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
e) uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone były roboty oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
f) wykonawca zabezpieczy przed zniszczeniem punkty osnowy geodezyjnej znajdujące się na terenie budowy, a w przypadku zniszczenia odtworzy je na własny koszt;
g) w momencie rozpoczęcia prac budowlanych, w miejscu wykonywania zadania Wykonawca umieści po 2 tablice pamiątkowe (na odcinku początkowym i końcowym) o wymiarach 180x120 cm, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego i zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi wyglądu i ustawienia tablic informacyjnych znajdującymi się na stronie internetowej Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/nabor-czerwiec-2023-1 i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów https://www.gov.pl/web/premier/dzialania-informacyjne. Tablice powinny być wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z podwójnie zawiniętą krawędzią, napisy oraz tło tablicy należy wykonać z folii nieodblaskowej. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i umieszczenia tablic zawierających informację o współfinansowaniu inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miejsce umieszczenia, termin umieszczenia, wzory oraz treść tablic zostanie ustalona z Zamawiającym. Ostateczny wzór tablicy powinien być zaakceptowany przez Zamawiającego.
Dodatkowe informacje:
1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.
- Szczegółowy Harmonogram Rzeczowo- Finansowy będzie przez Wykonawcę co miesiąc uszczegółowiany i przekazywany Zamawiającemu wraz z comiesięcznym raportem. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- w przypadku istotnych zmian w realizacji robót po uzgodnieniu z Zamawiającym Wykonawca uaktualni harmonogram i przekaże Zamawiającemu. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego
o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania etapów Harmonogramu Rzeczowo- Finansowego oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe, w sposób minimalizujący opóźnienie.
- Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia robót w taki sposób,
aby umożliwić zachowanie nieprzerwanego ruchu oraz dostęp do terenów przyległych, a w tym do każdej działki sąsiadującej z projektowaną inwestycją.
2. Wykonawca rozpocznie realizację umowy niezwłocznie po jej zawarciu i będzie wykonywał swoje zobowiązania z odpowiednim pośpiechem, aby dotrzymać terminu realizacji umowy, nawet w przypadku napotkania niespodziewanych trudności.
3. Podczas realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest
do systematycznego (co najmniej raz na miesiąc), informowania Zamawiającego o przebiegu realizacji umowy w formie raportów zawierających stan zaawansowania robót (przesłanych drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@zdp.ostroda.pl bądź dostarczenie osobiście do tut. zarządu).
Raport miesięczny powinien zawierać:
• Opis postępu prac i uzgodnień projektowych wykonanych przez wykonawcę
w odniesieniu do zaakceptowanego Harmonogramu wraz ze wskazaniem opóźnień realizowanych prac;
• uszczegółowiony Harmonogram Rzeczowo- Finansowy;
• W przypadku wykazania opóźnień, niezbędne jest wskazanie podjętych kroków mających na celu zniwelowanie powstałych opóźnień;
• Inne znaczące elementy związane z inwestycją, mogące mieć wpływ na dalszą realizację.
4. Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania terminu wykonania zamówienia oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe- w sposób minimalizujący opóźnienie.
5. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania, uzgodnienia i realizacji projektów organizacji ruchu na czas budowy. Każdorazową zmianę tymczasowej organizacji ruchu należy uzgodnić z Zamawiającym. Projekt organizacji ruchu musi uwzględniać utrzymanie ciągłości ruchu.
6. Materiały pochodzące z rozbiórek nadające się do ponownego użytku (m.in. destrukt, kostka kamienna, prefabrykowana kostka betonowa z rozbiórki chodników, krawężniki, obrzeża) stanowią własność Zamawiającego, jedynie Wykonawca w swoim zakresie zutylizuje nadmiar mas ziemnych. Materiały pochodzące z rozbiórek Wykonawca przewiezie zgodnie z przedmiarem robót.
7. Zamawiający zapewni nadzór nad wykonywanymi robotami budowlanymi.
8. Wykonawca na polecenie Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego, w niezbędnym zakresie i czasie, udostępni teren budowy innym wykonawcom, działającym w porozumieniu z Zamawiającym lub na zlecenie dysponentów mediów (sieci energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej itp.).
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
1.4. Część Nr 4 – Remont drogi powiatowej Nr 1249N na odcinku dr. nr 1230N – Idzbark
Droga powiatowa Nr 1249N droga nr 1230N – Idzbark – droga nr 3012N, klasy L o nawierzchni bitumicznej w złym stanie technicznym, średniej szerokości 4,2-4,5 m. Droga posiada liczne nierówności, ubytki nawierzchni, spękania i zaniżone pobocza. Odwodnienie powierzchniowe.
Zamówienie jest współfinansowane: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Zakres prac zamówienia:
-wzmocnienie istniejącej nawierzchni nowymi warstwami bitumicznymi
-remont istniejących zjazdów
-regulacja rowów i poprawa odwodnienia
-wykonanie poszerzeń z kostki kamiennej na łukach
-wykonanie poboczy z mieszanki kruszywa
-wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu (nowe oznakowanie pionowe i poziome)
-wykonanie peronów dla wysiadających
-próg zwalniający
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
a) sporządzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas robót;
b) zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) obsługę geodezyjną w trakcie realizacji robót;
d) utrzymanie ładu i porządku w trakcie prowadzenia robót na terenie budowy oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
e) uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone były roboty oraz sąsiednich posesji zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót;
f) wykonawca zabezpieczy przed zniszczeniem punkty osnowy geodezyjnej znajdujące się na terenie budowy, a w przypadku zniszczenia odtworzy je na własny koszt;
g) w momencie rozpoczęcia prac budowlanych, w miejscu wykonywania zadania Wykonawca umieści po 2 tablice pamiątkowe (na odcinku początkowym i końcowym) o wymiarach 180x120 cm, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego i zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi wyglądu i ustawienia tablic informacyjnych znajdującymi się na stronie internetowej Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/nabor-czerwiec-2023-1 i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów https://www.gov.pl/web/premier/dzialania-informacyjne. Tablice powinny być wykonane z blachy stalowej ocynkowanej z podwójnie zawiniętą krawędzią, napisy oraz tło tablicy należy wykonać z folii nieodblaskowej. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i umieszczenia tablic zawierających informację o współfinansowaniu inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miejsce umieszczenia, termin umieszczenia, wzory oraz treść tablic zostanie ustalona z Zamawiającym. Ostateczny wzór tablicy powinien być zaakceptowany przez Zamawiającego.
Dodatkowe informacje:
1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.
- Szczegółowy Harmonogram Rzeczowo- Finansowy będzie przez Wykonawcę co miesiąc uszczegółowiany i przekazywany Zamawiającemu wraz z comiesięcznym raportem. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- w przypadku istotnych zmian w realizacji robót po uzgodnieniu z Zamawiającym Wykonawca uaktualni harmonogram i przekaże Zamawiającemu. Harmonogram będzie zawierać wszystkie czynności i prace niezbędne do realizacji przedmiotu umowy, kolejność ich realizacji, termin rozpoczęcia i zakończenia zadania.
- Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego
o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania etapów Harmonogramu Rzeczowo- Finansowego oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe, w sposób minimalizujący opóźnienie.
- Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia robót w taki sposób,
aby umożliwić zachowanie nieprzerwanego ruchu oraz dostęp do terenów przyległych, a w tym do każdej działki sąsiadującej z projektowaną inwestycją.
2. Wykonawca rozpocznie realizację umowy niezwłocznie po jej zawarciu i będzie wykonywał swoje zobowiązania z odpowiednim pośpiechem, aby dotrzymać terminu realizacji umowy, nawet w przypadku napotkania niespodziewanych trudności.
3. Podczas realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest
do systematycznego (co najmniej raz na miesiąc), informowania Zamawiającego o przebiegu realizacji umowy w formie raportów zawierających stan zaawansowania robót (przesłanych drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@zdp.ostroda.pl bądź dostarczenie osobiście do tut. zarządu).
Raport miesięczny powinien zawierać:
• Opis postępu prac i uzgodnień projektowych wykonanych przez wykonawcę
w odniesieniu do zaakceptowanego Harmonogramu wraz ze wskazaniem opóźnień realizowanych prac;
• uszczegółowiony Harmonogram Rzeczowo- Finansowy;
• W przypadku wykazania opóźnień, niezbędne jest wskazanie podjętych kroków mających na celu zniwelowanie powstałych opóźnień;
• Inne znaczące elementy związane z inwestycją, mogące mieć wpływ na dalszą realizację.
4. Wykonawca będzie niezwłocznie pisemnie informował Zamawiającego o trudnościach, ryzykach oraz zmianach, które stanowią zagrożenie dla dotrzymania terminu wykonania zamówienia oraz przedstawi sposób ich rozwiązania gwarantujący dotrzymanie terminu końcowego, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe- w sposób minimalizujący opóźnienie.
5. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania, uzgodnienia i realizacji projektów organizacji ruchu na czas budowy. Każdorazową zmianę tymczasowej organizacji ruchu należy uzgodnić z Zamawiającym. Projekt organizacji ruchu musi uwzględniać utrzymanie ciągłości ruchu.
6. Materiały pochodzące z rozbiórek nadające się do ponownego użytku (m.in. destrukt, kostka kamienna, prefabrykowana kostka betonowa z rozbiórki chodników, krawężniki, obrzeża) stanowią własność Zamawiającego, jedynie Wykonawca w swoim zakresie zutylizuje nadmiar mas ziemnych. Materiały pochodzące z rozbiórek Wykonawca przewiezie zgodnie z przedmiarem robót.
7. Zamawiający zapewni nadzór nad wykonywanymi robotami budowlanymi.
8. Wykonawca na polecenie Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego, w niezbędnym zakresie i czasie, udostępni teren budowy innym wykonawcom, działającym w porozumieniu z Zamawiającym lub na zlecenie dysponentów mediów (sieci energetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej itp.).
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
Art. 109 ust. 1 pkt 4
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy