Postępowanie o udzieleniu zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Postępowanie o udzieleniu zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie przepisu art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Nowe Miasto”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoNowe Miasto
  • WojewództwoMazowieckie
  • Rodzaj zamówieniaRoboty budowlane
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja samorządowa
  • Termin składania wniosków2021-01-12
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyUrząd Gminy Nowe Miasto
  • Data publikacji ogłoszenia2020-12-30
  • Numer ogłoszenia774167-N-2020
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 774167-N-2020 z dnia 30.12.2020 r.

Urząd Gminy Nowe Miasto: Postępowanie o udzieleniu zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie przepisu art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Nowe Miasto”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
Oś Priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza Poddziałanie 4.3.1 Ograniczanie niskiej emisji i mobilność miejska Typ projektów - Ograniczenie „niskiej emisji”, wymiana urządzeń grzewczych, Regionalny Program Operacyjny Wojew6dztwa Mazowieckiego na lata 2014-2020
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Gminy Nowe Miasto, krajowy numer identyfikacyjny 13037828400000, ul. Apteczna  8 , 09-120  Nowe Miasto, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 23 661 49 20, 23 661 49 40, , e-mail kmaranowska@ugnowemiasto.pl, , faks 23 661 49 23.
Adres strony internetowej (URL): www.ugnowemiasto.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
https://www.bipnowemiasto.pl/redir,przetargi

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
https://www.bipnowemiasto.pl/redir,przetargi

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
ofertę należy złożyć w oryginale za pomocą operatora pocztowego, posłańca lub osobiście
Adres:
Urząd Gminy Nowe Miasto, ul. Apteczna 8, 09-120 Nowe Miasto, sekretariat

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Postępowanie o udzieleniu zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie przepisu art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Nowe Miasto”
Numer referencyjny: SI.271.7.2020.JM
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
2


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia w ramach części pierwszej jest wykonanie robót budowlano instalacyjnych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych w 65 nieruchomościach (budynkach mieszlalnych), w tym:- pieca zgazowującego drewno – 1 szt.;- pieca na palet – 6 szt;- kotłów kondensacyjnych gazowych wraz z zbiornikami zewnętrznymi na paliwo gazowe – 58 sztukRealizacja części pierwszej zamówienia inwestycyjnego polega na:- zaprojektowaniu schematu instalacji systemów grzewczych z wyłączeniem instalacji gazowych na które Zamawiający posiada dokumentację budowalną wraz z prawomocnymi pozwoleniami na budowę, - demontaż starego kotła wraz z elementami towarzyszącymi, wyniesienie kotła z kotłowni na zewnątrz i utylizacja kotła. Wykonawca potwierdza utylizację stosownymi dokumentami. Wykonawca jest zwolniony z utylizacji kotła w przypadku zadeklarowania przez mieszkańca nieruchomości utylizacji kotła we własnym zakresie z zastrzeżeniem, że dany fakt zostanie odnotowany w protokole odbioru. W przypadku utylizacji kotła przez mieszkańca nieruchomości Wykonawca przekazuje go mieszkańcowi poprzez odstawienie w miejsce wskazane przez mieszkańca nieruchomości na której dokonywana jest wymiana czynnika ciepła do czasu odebrania/przekazania urządzenia do utylizacji. - dostarczeniu niezbędnych urządzeń, wyposażenia i materiałów w tym budowlanych na teren prowadzenia robót budowlanych własnym transportem wraz z rozładunkiem ze środka transportu i złożeniem w miejscu umożliwiającym bezkolizyjne wykonanie przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że wszystkie urządzenia, wyposażenie materiały w tym materiały budowlane, armatura i osprzęt w danej lokalizacji i do danej instalacji muszą być ze sobą kompatybilne i nie zakłócać wzajemnego funkcjonowania;- wykonaniu robót budowlano instalacyjnych zgodnie z projektem technicznym/ schematem technicznym m.in. w celu podłączenia do istniejącej instalacji c.o., c.w.u., z.w. w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania instalacji w trybie automatycznym,- wykonania montażu czopucha do komina dymowego - wykonanie zabezpieczeń instalacji c.o. i c.w.u. zgodnie z obowiązującymi normami;- wykonanie pomiarów ochrony przeciwporażeniowej, odgromowej i stanu izolacji obwodów elektrycznych i automatyki;- instalację sterownika kotła z czujnikami temperatury zewnętrznej, pokojowej, czujnikami niezbędnymi do współpracy z instalacją c.o., c.w.u. regulacją zaworu trójdrogowego, okablowaniem dla poprawnej pracy instalacji, - wykonanie izolacji termicznych zgodnie z obowiązującymi normami;- wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji;- przeprowadzenia rozruchu i uruchomienia instalacji czynników ciepła, w tym kotłów spalających pellet, kotłów zgazowujących drewno, kotłów gazowych wraz ze zbiornikiem zewnętrznym w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Gminie Nowe Miasto tj. zgodnie z wskazaną lokalizacją nieruchomości w Załączniku 2b do SIWZ, - odtworzenie do stanu pierwotnego wszelkich naruszonych powierzchni, elementów konstrukcyjnych oraz innych elementów uszkodzonych bądź naruszonych w wyniku demontażu i montażu instalacji;- udział w odbiorze technicznym;- przekazanie użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim oraz poinformowanie ich o zasadach prawidłowej i bezpiecznej obsłudze instalacji, bieżącej konserwacji oraz serwisie gwarancyjnym i jego zakresie;- zabezpieczenie asysty technicznej w postaci infolinii dla użytkownika instalacji w okresie gwarancyjnym; - wykonanie i zgłoszenie niezbędnej dokumentacji dot. UDT wraz z poniesieniem kosztów – jeżeli dotyczy;- przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej instalacji zawierającej:a) schemat instalacji, a w przypadku instalacji gazowej również projekt powykonawczy oraz dokumentację fotograficzną stanu istniejącego przed realizacją inwestycji i wykonanej instalacji;b) prostą instrukcję obsługi instalacji napisaną językiem nietechnicznym w języku polskim; c) protokoły badań i sprawozdań z wynikiem pozytywnym – protokoły szczelności m.in. instalacji hydraulicznych;d) wnioski wykonawcy o zatwierdzenie materiałów, urządzeń i armatury, które będą zabudowane w instalacjach - zatwierdzane przez Inspektora Robót Budowlanych,e) deklaracje zgodności, certyfikaty i atesty na zamontowane urządzenia i materiały, f) karty techniczne zamontowanych urządzeń;g) karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń;h) protokół przeszkolenia Użytkownika w zakresie bezpiecznej obsługi i konserwacji bieżącej instalacji wraz z informacją dotyczącą utylizacji kotła przez mieszkańca jeżeli dotyczy;i) Kartę Regulacji (ustawienia sterownika kotła);k) protokół odbioru instalacji w ramach danej nieruchomości (budynku mieszkalnego) podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego oraz Wykonawcę, przy udziale mieszkańca.Przedmiotem zamówienia w ramach części drugiej jest wykonanie robót budowlano instalacyjnych w zakresie 13 instalacji systemów OZE, w tym:- instalacji solarnych – 2 szt;- instalacji pomp ciepła o mocy 2,5 kW – 1 szt;- instalacji fotowoltaicznych w systemie on-gird o mocy od 2,8 kW do 7,5 kW – 10 szt.Realizacja części drugiej zamówienia inwestycyjnego polega na:- zaprojektowaniu schematu instalacji OZE z zastrzeżeniem weryfikacji mocy w stosunku do mocy przyłączeniowej budynku. W przypadku braku odpowiedniej mocy Wykonawca w imieniu mieszkańca wystąpi o zwiększenie mocy przyłączeniowej,- dostarczeniu niezbędnych urządzeń, wyposażenia i materiałów w tym budowlanych na teren prowadzenia robót budowlanych własnym transportem wraz z rozładunkiem ze środka transportu i złożeniem w miejscu umożliwiającym bezkolizyjne wykonanie przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że wszystkie urządzenia, wyposażenie materiały w tym materiały budowlane, armatura i osprzęt w danej lokalizacji i do danej instalacji muszą być ze sobą kompatybilne i nie zakłócać wzajemnego funkcjonowania;- wykonaniu robót budowlano instalacyjnych zgodnie schematem technicznym w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania instalacji;- wykonanie pomiarów ochrony przeciwporażeniowej, odgromowej i stanu izolacji obwodów elektrycznych i automatyki – jeżeli dotyczy;- wykonanie izolacji termicznych zgodnie z obowiązującymi normami – jeżeli dotyczy;- wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji – jeżeli dotyczy;- przeprowadzenie rozruchu i uruchomienia instalacji, w tym instalacji OZE w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Gminie Nowe Miasto tj. zgodnie z wskazaną lokalizacją nieruchomości w Załączniku 2b do SIWZ. Wykonawca przed rozruchem instalacji fotowoltaicznej do dystrybutora i sprzedawcy energii elektrycznej złoży zgłoszenie przyłącza wraz z danymi technicznymi instalacji;- odtworzenie do stanu pierwotnego wszelkich naruszonych powierzchni, elementów konstrukcyjnych oraz innych elementów uszkodzonych bądź naruszonych w wyniku montażu instalacji;- udział w odbiorze technicznym;- przekazanie użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim oraz poinformowanie ich o zasadach prawidłowej i bezpiecznej obsłudze instalacji, bieżącej konserwacji oraz serwisie gwarancyjnym;- zabezpieczenie asysty technicznej w postaci infolinii dla użytkownika instalacji w okresie gwarancyjnym;- wykonanie i zgłoszenie niezbędnej dokumentacji dot. UDT wraz z poniesieniem kosztów – jeżeli dotyczy;- przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej instalacji zawierającej:a) schemat instalacji oraz dokumentację fotograficzną stanu istniejącego przed realizacją inwestycji i wykonanej instalacji;b) prostą instrukcję obsługi instalacji napisaną językiem nietechnicznym w języku polskim; c) protokoły badań i sprawozdań z wynikiem pozytywnym – protokoły szczelności instalacji hydraulicznych – jeżeli dotyczy;d) wnioski wykonawcy o zatwierdzenie materiałów, urządzeń i armatury, które będą zabudowane w instalacjach - zatwierdzane przez Inspektora Robót Budowlanych,e) deklaracje zgodności, certyfikaty i atesty na zamontowane urządzenia i materiały, f) karty techniczne zamontowanych urządzeń;g) karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń;h) protokół przeszkolenia Użytkownika w zakresie bezpiecznej obsługi i konserwacji bieżącej;k) protokół odbioru instalacji w ramach danej nieruchomości (budynku mieszkalnego) podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego oraz Wykonawcę, przy udziale mieszkańca.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SIWZ tj:- projektach budowlanych na wykonanie instalacji gazowych w ramach wykonania robót budowlanych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych na kotły kondensacyjne gazowe wraz z zbiornikiem zewnętrznym na paliwo gazowe oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, - programie funkcjonalno – użytkowym, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące danej części zadania tj. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak i opis sposobu wykonania danej części zamówienia w zakresie części pierwszej z wyłączeniem instalacji gazowych w ramach wykonania robót budowlanych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych na kotły kondensacyjne gazowe wraz z zbiornikiem zewnętrznym na paliwo gazowe oraz w zakresie części drugiej. Zgodnie z zapisami PFU w przypadku braku koncepcji projektowej z danej branży instalacyjnej w celu prawidłowego wykonania robót budowlano instalacyjnych należy daną branżę zaprojektować i wykonać w celu prawidłowego funkcjonowania zgodnie z przeznaczeniem danych instalacji.

II.5) Główny kod CPV: 45210000-2
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
74232000-4
45300000-3
45332000-3
45331100-7
45310000-3
45320000-6
45400000-1
09331200-0
42511110-5
42942000-1


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
02.11.2021

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Termin wykonania zamówienia dla pierwszej i drugiej części zamówienia: rozpoczęcie: od dnia podpisania umowyzakończenie: w terminie do 02.11.2021r. 2. Termin wykonania zakresu projektowego należy wykonać do dwóch miesięcy od podpisania umowy. Wykonawca zgłasza Zamawiającemu wykonanie zakresu projektowego.3. Za termin wykonania przedmiotu zamówienia uznaje się datę podpisania protokołu odbioru końcowego robót budowalnych. 4. Termin prowadzenia jednostkowych prac budowlanych - montażowych, wykonawca powinien uzgodnić́ z właścicielem danego budynku i przekazać do wiadomości Zamawiającemu, przy czym informacja o zamiarze wykonania prac musi być́ przekazana właścicielowi budynku na minimum 5 dni roboczych przed rozpoczęciem montażu.5. Zamawiający wymaga, aby wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą w jednym budynku (kotłowni) nie trwało dłużej niż̇ 3 dni robocze następujące po sobie. Nie dopuszcza się, aby bez uzasadnionej przyczyny wykonawca przerwał rozpoczęte prace montażowe w zakresie jednego budynku.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:- w zakresie doświadczenia:Dla pierwszej części zamówienia:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał:a. co najmniej jedną robotę budowlaną lub dostawę wraz z instalacją/montażem minimum 5 pieców gazowych wraz ze zbiornikiem zewnętrznym,b. co najmniej jedną robotę budowlaną lub dostawę1 wraz z instalacją/montażem minimum 2 pieców na paletDoświadczenie może być wskazane w ramach jednego zamówienia/inwestycji lub dwóch ale z uwzględniających każdy rodzaj źródła ciepła wymienionego w pkt. 3)a i 3)bDla drugiej części zamówienia:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał:c. co najmniej jedną robotę budowlaną lub dostawę1 wraz z instalacją/montażem minimum 2 instalacji fotowoltaicznych,d. co najmniej jedną robotę budowlaną lub dostawę1 wraz z instalacją/montażem 1 instalacji kolektorów słonecznych,e. co najmniej jedną robotę budowlaną lub dostawę1 wraz z instalacją/montażem 1 instalacji pompy ciepła,Doświadczenie może być wskazane w ramach jednego zamówienia/inwestycji, dwóch lub trzech ale z uwzględniających każdy rodzaj źródła ciepła wymienionego w pkt. 3)c, 3)d i 3)e- w zakresie potencjału osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia:Dla pierwszej części zamówienia:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje:- jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie) lub posiada odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub które zostały wydane na podstawie obowiązujących przepisów w innych krajach. Wskazana przez Wykonawcę osoba zostanie wyznaczona do pełnienia funkcji Kierownika budowy. Osoba wskazana przez Wykonawcę w wykazie osób musi brać udział w realizacji zamówienia. Zmiana tej osoby jest możliwa tylko w okolicznościach i na warunkach określonych we wzorze umowy.Dla drugiej części zamówienia:Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje:- jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie) lub posiada odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub które zostały wydane na podstawie obowiązujących przepisów w innych krajach- jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie) lub posiada odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa lub które zostały wydane na podstawie obowiązujących przepisów w innych krajach.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: Jedna z wskazanych przez Wykonawcę osób zostanie wyznaczona do pełnienia. funkcji Kierownika budowy. Osoby wskazane przez Wykonawcę w wykazie osób muszą brać udział w realizacji zamówienia. Zmiana tych osób jest możliwa tylko w okolicznościach i na warunkach określonych we wzorze umowy.W przypadku każdych wymagań uprawnień, Zamawiający jako „odpowiadające im uprawnienia budowlane” rozumie uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub osoba skierowana do realizacji zamówienia publicznego posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, nabyte w drodze odpowiedniej procedury w odniesieniu do podmiotów będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli kwalifikacje te zostały uznane na zasadach określonych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2018 poz. 2272).W przypadku ubiegania się przez Wykonawcę o udzielenie zamówienia na 2 części, Zamawiający dopuszcza wskazanie tych samych osób do realizacji dwóch części zamówienia.
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1.Działając na podstawie art. 26 ust. 2, Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art.25 ust.1 pkt 3:- odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy. W przypadku gdy dokument, o którym mowa będzie dostępny w formie elektronicznej, Zamawiający samodzielnie pobierze ten dokument ze strony internetowej. 2. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione w pkt 1.3.Wymagania dotyczące dokumentów składanych przez podmioty zagraniczne:1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument ten powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w pkt 1), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. 3) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. Działając na podstawie art. 26 ust. 2, Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art.25 ust.1 pkt 1 Pzp:1.1. spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej: 1.1.1 w zakresie doświadczenia:- wykaz robót budowlanych/ dostawy wraz z instalacją/montażem wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane/ dostawy wraz z instalacją/montażem zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty - wg wzoru Załącznik Nr 6a do SIWZ1.1.2 w zakresie potencjału osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia:- wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wg wzoru Załącznik 6b do SIWZ.2. Na podstawie art. 22a ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.3. Zamawiający oceni, czy udostępnianie Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w przepisie art. 24 ust. 1 pkt 13-22 oraz art. 24 ust. 5 pkt 1) ustawy Pzp. 4. W odniesieniu do warunków dotyczącego doświadczenia zawodowego Wykonawcy mogą polegać na zdolności innych podmiotów tylko wtedy, gdy podmioty te zrealizują roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. 5. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego swoje zasoby Wykonawcy, nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże, że samodzielnie spełnia określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.6. Zasady udziału w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. 1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.3) W przypadku warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wymaganym doświadczeniem wykaże się jeden z Wykonawców. Doświadczenia Wykonawców nie sumuje się. 4) Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi wykazać, iż brak jest podstaw do jego wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt.12)-23) oraz art. 24 ust. 5 pkt 1) ustawy Pzp. 5) Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zostanie wybrana, Zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Razem z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) wypełniony formularz oferty cenowej (wg wzoru Załącznik Nr 2a do SIWZ)2) zestawienie wg lokalizacji budynków rodzinnych jednorodzinnych tj. nieruchomości (wg wzoru Załącznik Nr 2b do SIWZ) 3) oświadczenia określone w Rozdziale VIII pkt 1 ppkt 1) i 2) niniejszej SIWZ (wg wzoru Załącznik Nr 3 i 4 do SIWZ),4) zobowiązanie innego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów -jeżeli dotyczy (wg wzoru Załącznik Nr 6c SIWZ)5) niezbędne pełnomocnictwa-jeżeli zostały udzielone.2.Zobowiązanie winno zawierać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, 2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego, 3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, 4) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane, których wskazane czynności dotyczą. 3. Zobowiązanie może być wyrażone w jednym dokumencie, jak również być złożone jako pakiet dokumentów. Przy czym niezależnie od tego, czy Wykonawca będzie udowadniał okoliczności dysponowania zasobami podmiotu trzeciego tylko przy pomocy jednego dokumentu zawierającego zobowiązanie podmiotu trzeciego, czy też przy pomocy wielu dokumentów tworzących w całości takie zobowiązanie, treść ich powinna bezspornie i jednoznacznie wskazywać na zakres zobowiązania podmiotu trzeciego, określać czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób będzie ono wykonane, w tym jakiego okresu dotyczy. Tylko w taki sposób, poprzez jednoznaczne określenie w zobowiązaniu podmiotu trzeciego w jakich okolicznościach i jak będzie możliwe korzystanie przez Wykonawcę z jego zasobów, może nastąpić udowodnienie Zamawiającemu przez ubiegającego się o zamówienie Wykonawcę posiadania prawa do faktycznego rozporządzania zasobami podmiotu trzeciego niezbędnymi do realizacji tego zamówienia. Zamawiający powinien uzyskać w ten sposób szczegółową wiedzę dotyczącą obszarów, w jakich realizacja zamówienia będzie odbywała się przy udziale zasobów podmiotu trzeciego, umożliwiającą egzekwowanie poprawnej realizacji zamówienia, zgodnie z deklarowanymi przez Wykonawcę zobowiązaniami podmiotów trzecich. Wzór zobowiązania stanowi Załącznik nr 6c do SIWZ. 4. W terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 (wg wzoru załącznik Nr 5 do SIWZ). Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiazania z innymi Wykonawcami nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. oświadczenie składa każdy z nich. Oświadczenie Wykonawca winien złożyć w oryginale.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 60,00
Okres gwarancji 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiana umowy1. Inicjatorem zmiany może być zarówno Zamawiający, jak i Wykonawca. Warunkiem dokonania n/w zmian umowy jest złożenie pisemnego wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego opis propozycji zmiany, uzasadnienie zmiany (przyczynę), opis wpływu zmiany na wykonanie zamówienia.2. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w Umowie, pod warunkiem spełnienia przesłanek ustawowych określonych w przepisie art. 144 ustawy Pzp oraz w ust.4.3. Wszelkie zmiany Umowy wymagają zgody obu Stron i zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Wskazane w katalogu zmiany w ust.4 nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.4. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w szczególności przewiduje następujące możliwości dokonania zmiany Umowy w następującym zakresie oraz na następujących warunkach: 1) zmiany dotyczące terminu realizacji zamówienia:a) jeśli pojawiły się okoliczności natury obiektywnej, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania Umowy uniemożliwiające dotrzymanie terminu realizacji wskazanego w Umowie, za które nie odpowiada Wykonawca. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do wyjaśnienia okoliczności natury obiektywnej. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.b) jeśli dotrzymanie terminu wskazanego pierwotnie okazało się niemożliwe z powodów, za które nie ponosi odpowiedzialności Wykonawca, a w szczególności wniesienia przez Zamawiającego zmiany dokumentacji projektowej, w sytuacji gdy dalsze wykonywanie przedmiotu umowy jest niemożliwe z uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas dokonania zmian w dokumentacji projektowej oraz czas niezbędny do pozyskania przez Wykonawcę stosownych zasobów (wynikających ze zmian) do dalszego wykonywania prac. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.c) jeśli w toku realizacji Umowy pojawiła się konieczność wykonania robót lub prac nieprzewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia, a bez wykonania których prawidłowa realizacja Przedmiotu Umowy jest niemożliwa lub co najmniej utrudniona i nieekonomiczna z punktu widzenia Zamawiającego; W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas zlecenia i trwania wykonania robót lub prac nieprzewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.d) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych i anomalii pogodowych utrzymujących się dłużej niż 2 tygodnie, uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonywania odbiorów. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas trwania tych niekorzystnych warunków atmosferycznych i anomalii pogodowych udokumentowanych danymi publikowanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru. e) w przypadku wystąpienia siły wyższej tj. zdarzenia lub ciągu zdarzeń nieprzewidywalnych, zdarzenia lub ciągu zdarzeń o charakterze obiektywnym, niezależnych od stron Umowy, których nie można było przewidzieć, będącego poza kontrolą strony umowy. Dla określenia czy dane zdarzenie/zdarzenia stanowią siłę wyższą rozstrzygające jest stanowisko Zamawiającego. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas trwania tego zdarzenia lub ciągu zdarzeń. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.f) w przypadku wystąpienia stanu nadzwyczajnego uniemożliwiającego dotrzymanie terminu realizacji zamówienia ( np. stan wyjątkowy, stan klęski żywiołowej). W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do wykonania przedmiotu umowy, ale maksymalnie o czas trwania stanu nadzwyczajnego. Wykonawca w przypadku prawnej możliwości realizacji prac budowlanych nie może przerwać realizacji przedmiotu umowy. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.g) wstrzymania realizacji zamówienia przez Zamawiającego na skutek okoliczności nieleżących po stronie Wykonawcy (nie dotyczy okoliczności wstrzymania robót przez Inspektora nadzoru inwestorskiego w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zawinionych przez Wykonawcę). W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas wstrzymania realizacji zamówienia. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.h) w przypadku zaistnienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienia niezainwentaryzowanych obiektów budowlanych, sieci lub instalacji lub zinwentaryzowanych w innym położeniu. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas uzyskania niezbędnych uzgodnień, zaprojektowania, zlecenia i wykonania w szczególności niezbędnych zabezpieczeń sieci lub instalacji i innych obiektów budowlanych oraz dokonania ich przełożenia lub przebudowy. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.i) zawieszenie robót przez organy nadzoru budowlanego, inspekcji, straży i innych służb z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas zawieszenia realizacji zamówienia. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.j) w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych, które nie są możliwe do wykonania w pierwotnie określonym terminie realizacji przedmiotu umowy. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do wykonania robót zamiennych. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.k) w przypadku konieczności wykonania zamówień dodatkowych, których wykonanie jest niezbędne dla wykonania przedmiotu umowy. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do wykonania robót dodatkowych. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.l) w przypadku konieczności zmiany lokalizacji wykonania montażu i instalacji dostarczonych urządzeń u innego beneficjenta ostatecznego z uwagi na rezygnację obecnego beneficjenta ostatecznego tj. właściciela nieruchomości indywidualnej z realizacji zakresu przewidzianego w opisie przedmiotu zamówienia. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do wykonania nowych projektów/schematów oraz wykonania robót u nowego beneficjenta ostatecznego. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.ł) w przypadku uzasadnionego wystąpienia indywidulanego mieszkańca nieruchomości o zmianę urządzenia, instalacji w stosunku do opisu przedmiotu zamówienia. W takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do wykonania nowych projektów/schematów oraz zamówienia zmienionych urządzeń. Czas niezbędny do realizacji umowy z powodu wskazanej zmiany potwierdzi Inspektor Nadzoru.2) zmiany dotyczące wynagrodzenia:a) zmniejszenia lub zwiększenia wynagrodzenia z powodu prowadzonych zmian dotyczących terminu realizacji zamówienia o których mowa w pkt.1), zmian wynikających z sposobu realizacji przedmiotu umowy o których mowa w pkt.3) oraz pozostałych zmian o których mowa w pkt.4). Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmianie proporcjonalnie do zakresu wprowadzonych zmian, na podstawie oferty/harmonogramu-rzeczowo finansowego realizacji Umowy a w przypadku braku możliwości określenia na podstawie oferty czy harmonogramu wartość zmian zostanie określona na podstawie obowiązujących cen rynkowych. Cena rynkowa zostanie potwierdzona poprzez badanie rynku. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru.b) zmniejszenia wynagrodzenia, zwłaszcza w sytuacji zmniejszenia zakresu realizacji robót np. z uwagi na rezygnację indywidualnego mieszkańca będącego właścicielem nieruchomości z realizacji zakresu przewidzianego w opisie przedmiotu zamówienia. Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmniejszeniu proporcjonalnie do zakresu wykonanych prac, na podstawie oferty/harmonogramu-rzeczowo finansowego realizacji Umowy. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru;c) zmniejszenia wynagrodzenia w przypadku ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu umowy przez Zamawiającego ze względu na czynniki, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmniejszeniu proporcjonalnie do zakresu wykonanych prac, na podstawie oferty/harmonogramu-rzeczowo finansowego realizacji Umowy. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru;d) w przypadku robót zamiennych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa wykonywania robót budowlanych lub usprawnienia, przyśpieszenia procesu budowlanego, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych. Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmianie proporcjonalnie do zakresu wykonanych prac, na podstawie obowiązujących cen rynkowych. Cena rynkowa zostanie potwierdzona poprzez badanie rynku. Cena rynkowa zostanie potwierdzona poprzez badanie rynku. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru.e) w przypadku robót zamiennych, jeżeli nie odstępują one w sposób istotny lub techniczny od zatwierdzonego projektu po wcześniejszym uzgodnieniu możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych. Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmianie proporcjonalnie do zakresu wykonanych prac na podstawie obowiązujących cen rynkowych. Cena rynkowa zostanie potwierdzona poprzez badanie rynku. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru.f) jeżeli powstanie konieczność zrealizowania Przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych i materiałowych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w szczególności w sytuacji, gdy zastosowanie przewidzianych w dokumentacji projektowej rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy. Cena rynkowa zostanie potwierdzona poprzez badanie rynku. Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmianie proporcjonalnie do zakresu wykonanych prac na podstawie obowiązujących cen rynkowych. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru;g) jeżeli powstanie konieczność zmniejszenia zakresu realizacji robót w przypadku braku prawomocnej decyzji usprawniającej rozpoczęcie robót budowlanych dla właściwego zakresu/elementu przedmiotu zamówienia. Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmianie proporcjonalnie do zakresu wykonanych prac na podstawie obowiązujących cen rynkowych. Cena rynkowa zostanie potwierdzona poprzez badanie rynku. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru.h) jeżeli zmiana urządzeń, rozwiązań zamiennych, dodatkowych lub lokalizacji skutkować będzie zmianą stawki podatku VAT, Wykonawca za wykonanie przedmiotu zamówienia w zmienionej lokalizacji otrzyma stałe wynagrodzenie netto wskazane w § 9 ust. 2 niniejszej umowy, a zwiększoną lub zmniejszoną kwotę podatku VAT rozliczy Zamawiający na zasadach określonych w § 9 ust. 1 niniejszej umowy.3) dotyczące sposobu realizacji przedmiotu umowy:a) jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla danego elementu robót lub zmian rozwiązań technologii/technologicznych i materiałowych o ile zmiany takie są korzystne dla Zamawiającego. Zastosowana zmiana musi być, co najmniej równoważna do rozwiązania projektowanego. W powyższym przypadku Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia uzgodnień z projektantem odnośnie proponowanych zmian i uzyskać zgodę Inspektora nadzoru oraz Zamawiającego.b) jeżeli powstanie konieczność zrealizowania Przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;c) jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego w szczególności: konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej;d) zmianę decyzji o lokalizacji instalacji w szczególności w efekcie technicznego braku możliwości wykonania instalacji w miejscu planowanym.4) pozostałe zmiany:a) zamawiający dopuszcza zmianę lokalizacji dostawy i montażu urządzeń instalacji OZE w porównaniu z zestawieniem budynków stanowiącym załącznik Nr 2 do SIWZ, w przypadku, gdy indywidualny użytkownik danej nieruchomości zrezygnuje wykonania instalacji, a montaż będzie możliwy u innej osoby bez zmiany parametrów instalacji, której dotyczyła rezygnacja. b) zamawiający dopuszcza zmianę lokalizacji dostawy i montażu urządzeń instalacji OZE w porównaniu z zestawieniem budynków stanowiącym załącznik Nr 2 do SIWZ, w przypadku, gdy indywidualny użytkownik danej nieruchomości zrezygnuje z wykonania instalacji, a montaż będzie możliwy u innej osoby z koniecznością zmiany parametrów instalacji, której dotyczyła rezygnacji.c) zmiany w zakresie doboru poszczególnych urządzeń wchodzących w skład zestawu instalacji wynikające z błędów w dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia.d) zmianę umowy w zakresie lokalizacji instalacji w porównaniu z zestawieniem budynków, na których mają być zamontowane urządzenia, stanowiącym załącznik Nr 2 SIWZ, w szczególności w przypadku, gdy beneficjent (użytkownik) prywatny danej instalacji zrezygnuje z montażu, a montaż tej instalacji będzie możliwy u innej osoby bez zmiany parametrów instalacji lub zmianą parametrów, której dotyczyła rezygnacja lub wystąpi o zmianę o lokalizacji butli gazowej w stosunku do pierwotnie zaprojektowanej lokalizacji. e) w przypadku braku zmiany lokalizacji wykonania instalacji z uwagi na rezygnację indywidualnego mieszkańca dopuszcza się zmianę w zakresie ograniczenia realizacji przedmiotu umowy.f) zmiana w zakresie przedmiotu umowy lub terminu realizacji przedmiotu umowy w przypadku stwierdzenia wad lub konieczności uzupełnienia dokumentacji projektowej, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia; zmiana zakresu przedmiotu umowy będzie skutkowała odpowiednią zmianą wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Wynagrodzenie określone w umowie ulegnie zmianie proporcjonalnie do zakresu wykonanych prac na podstawie obowiązujących cen rynkowych. Zmiana wynagrodzenia musi zostać zatwierdzona przez inspektora nadzoru. W przypadku zmiany terminu realizacji umowy - termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas niezbędny do zaprojektowania i wykonania zmienionego zakresu przedmiotu umowy.g) w szczególnych okolicznościach możliwa jest zmiana umowy polegająca na tym, iż prawa i obowiązki wszystkich członków konsorcjum/wszystkich Wykonawców wspólnie realizujących zamówienie/ przejmie jeden z członków Konsorcjum / jeden z Wykonawców wspólnie realizujących zamówienie/.h) zmiana strony umowy w sytuacji, gdy praca i obowiązki Wykonawcy wstąpi inny podmiot; Możliwa jest zamiana umowy polegająca na tym, iż w miejsce wykonawcy przejmujący ogół jego praw i obowiązków, wstąpi inny podmiot, np. podwykonawca.i) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, ( np. zmiana danych teleadresowych, zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy itp.);j) w przypadku stwierdzenia rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana umowy będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;k) zmiana umowy, która w sposób obiektywny jest korzystna dla Zamawiającego, a na dokonanie tej zmiany wyraża zgodę Wykonawca.5) zmiana w zakresie podwykonawstwa:a) możliwe jest samodzielne realizowanie umowy, pomimo zadeklarowania udziału podwykonawcy w realizacji zamówienia;b) możliwe jest zlecenie podwykonawcy innego zakresu zamówienia, aniżeli wskazany przez Wykonawcę w ofercie;c) możliwe jest zlecenie części zamówienia podwykonawcy, w sytuacji gdy Wykonawca zadeklarował samodzielną realizacje zamówienia;d) możliwa jest zmiana podwykonawców na zasobach, których Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca.5. Zamawiający dopuszcza zmiany umowy w przypadku stwierdzenia, że okoliczności związane z wystąpieniem COVID-19, wpływają na należyte wykonanie tej umowy.6. Zamawiający dopuszcza zmianę terminu wykonania zamówienia jedynie w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii w związku z COVID-19. W niniejszym przypadku Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować Zamawiającego o wystąpieniu okoliczności związanych z COVID i ich wpływem na realizację przedmiotu umowy.7. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany kierownika budowy – pod warunkiem sporządzenia przez Wykonawcę pisemnego uzasadnienia wprowadzanej zmiany. Zamawiający po dokonaniu analizy przedłożonego wyjaśnienia, może wyrazić zgodę na proponowaną zmianę bądź je odrzucić z podaniem przyczyny. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany harmonogramu rzeczowego finansowego w szczególności przesunięć realizacji rzeczowej przedmiotu zamówienia lub kategorii robót za zgodą Zamawiającego. 9. Dopuszczalne są wszelkie zmiany nieistotne rozumiane jako zmiany umowy wywołane przyczynami zewnętrznymi, które w sposób obiektywny uzasadniają potrzebę tych zmian, niepowodujące zachwiania równowagi ekonomicznej pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym, które nie prowadzą również do zachwiania pozycji konkurencyjnej Wykonawcy w stosunku do innych Wykonawców biorących udział w postępowaniu, jak też nie prowadzą do zmiany kręgu Wykonawców zdolnych do wykonania zamówienia lub zainteresowanych udziałem w postępowaniu ani na wynik postępowania.10. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa powyżej jest:1) inicjowanie zmian przez Wykonawcę lub Zamawiającego,2) uzasadnienie zmiany,3) forma pisemna pod rygorem nieważności.11. Zmiany, o których mowa w ust. 7-8 nie wymagają sporządzania aneksu do umowy.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 12.01.2021, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: 1.1. Część pierwsza zamówienia - wykonanie robót budowlano instalacyjnych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych w 65 nieruchomościach
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia w ramach części pierwszej jest wykonanie robót budowlano instalacyjnych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych w 65 nieruchomościach (budynkach mieszlalnych), w tym:- pieca zgazowującego drewno – 1 szt.;- pieca na palet – 6 szt;- kotłów kondensacyjnych gazowych wraz z zbiornikami zewnętrznymi na paliwo gazowe – 58 sztukRealizacja części pierwszej zamówienia inwestycyjnego polega na:- zaprojektowaniu schematu instalacji systemów grzewczych z wyłączeniem instalacji gazowych na które Zamawiający posiada dokumentację budowalną wraz z prawomocnymi pozwoleniami na budowę, - demontaż starego kotła wraz z elementami towarzyszącymi, wyniesienie kotła z kotłowni na zewnątrz i utylizacja kotła. Wykonawca potwierdza utylizację stosownymi dokumentami. Wykonawca jest zwolniony z utylizacji kotła w przypadku zadeklarowania przez mieszkańca nieruchomości utylizacji kotła we własnym zakresie z zastrzeżeniem, że dany fakt zostanie odnotowany w protokole odbioru. W przypadku utylizacji kotła przez mieszkańca nieruchomości Wykonawca przekazuje go mieszkańcowi poprzez odstawienie w miejsce wskazane przez mieszkańca nieruchomości na której dokonywana jest wymiana czynnika ciepła do czasu odebrania/przekazania urządzenia do utylizacji. - dostarczeniu niezbędnych urządzeń, wyposażenia i materiałów w tym budowlanych na teren prowadzenia robót budowlanych własnym transportem wraz z rozładunkiem ze środka transportu i złożeniem w miejscu umożliwiającym bezkolizyjne wykonanie przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że wszystkie urządzenia, wyposażenie materiały w tym materiały budowlane, armatura i osprzęt w danej lokalizacji i do danej instalacji muszą być ze sobą kompatybilne i nie zakłócać wzajemnego funkcjonowania;- wykonaniu robót budowlano instalacyjnych zgodnie z projektem technicznym/ schematem technicznym m.in. w celu podłączenia do istniejącej instalacji c.o., c.w.u., z.w. w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania instalacji w trybie automatycznym,- wykonania montażu czopucha do komina dymowego - wykonanie zabezpieczeń instalacji c.o. i c.w.u. zgodnie z obowiązującymi normami;- wykonanie pomiarów ochrony przeciwporażeniowej, odgromowej i stanu izolacji obwodów elektrycznych i automatyki;- instalację sterownika kotła z czujnikami temperatury zewnętrznej, pokojowej, czujnikami niezbędnymi do współpracy z instalacją c.o., c.w.u. regulacją zaworu trójdrogowego, okablowaniem dla poprawnej pracy instalacji, - wykonanie izolacji termicznych zgodnie z obowiązującymi normami;- wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji;- przeprowadzenia rozruchu i uruchomienia instalacji czynników ciepła, w tym kotłów spalających pellet, kotłów zgazowujących drewno, kotłów gazowych wraz ze zbiornikiem zewnętrznym w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Gminie Nowe Miasto tj. zgodnie z wskazaną lokalizacją nieruchomości w Załączniku 2b do SIWZ, - odtworzenie do stanu pierwotnego wszelkich naruszonych powierzchni, elementów konstrukcyjnych oraz innych elementów uszkodzonych bądź naruszonych w wyniku demontażu i montażu instalacji;- udział w odbiorze technicznym;- przekazanie użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim oraz poinformowanie ich o zasadach prawidłowej i bezpiecznej obsłudze instalacji, bieżącej konserwacji oraz serwisie gwarancyjnym i jego zakresie;- zabezpieczenie asysty technicznej w postaci infolinii dla użytkownika instalacji w okresie gwarancyjnym; - wykonanie i zgłoszenie niezbędnej dokumentacji dot. UDT wraz z poniesieniem kosztów – jeżeli dotyczy;- przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej instalacji zawierającej:a) schemat instalacji, a w przypadku instalacji gazowej również projekt powykonawczy oraz dokumentację fotograficzną stanu istniejącego przed realizacją inwestycji i wykonanej instalacji;b) prostą instrukcję obsługi instalacji napisaną językiem nietechnicznym w języku polskim; c) protokoły badań i sprawozdań z wynikiem pozytywnym – protokoły szczelności m.in. instalacji hydraulicznych;d) wnioski wykonawcy o zatwierdzenie materiałów, urządzeń i armatury, które będą zabudowane w instalacjach - zatwierdzane przez Inspektora Robót Budowlanych,e) deklaracje zgodności, certyfikaty i atesty na zamontowane urządzenia i materiały, f) karty techniczne zamontowanych urządzeń;g) karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń;h) protokół przeszkolenia Użytkownika w zakresie bezpiecznej obsługi i konserwacji bieżącej instalacji wraz z informacją dotyczącą utylizacji kotła przez mieszkańca jeżeli dotyczy;i) Kartę Regulacji (ustawienia sterownika kotła);k) protokół odbioru instalacji w ramach danej nieruchomości (budynku mieszkalnego) podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego oraz Wykonawcę, przy udziale mieszkańca.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SIWZ tj:- projektach budowlanych na wykonanie instalacji gazowych w ramach wykonania robót budowlanych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych na kotły kondensacyjne gazowe wraz z zbiornikiem zewnętrznym na paliwo gazowe oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, - programie funkcjonalno – użytkowym, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące danej części zadania tj. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak i opis sposobu wykonania danej części zamówienia w zakresie części pierwszej z wyłączeniem instalacji gazowych w ramach wykonania robót budowlanych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych na kotły kondensacyjne gazowe wraz z zbiornikiem zewnętrznym na paliwo gazowe oraz w zakresie części drugiej. Zgodnie z zapisami PFU w przypadku braku koncepcji projektowej z danej branży instalacyjnej w celu prawidłowego wykonania robót budowlano instalacyjnych należy daną branżę zaprojektować i wykonać w celu prawidłowego funkcjonowania zgodnie z przeznaczeniem danych instalacji.23. Wymagania wynikające z art. 29 ust.3a ustawy Pzp1) Zamawiający, zgodnie z przepisem art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę oraz podwykonawców na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: - roboty budowlano instalacyjne, ogólnobudowlane,- inne fizyczne prace związane bezpośrednio z realizacją zamówienia rozumiane, jako wykonywanie czynności wymagających ruchu oraz wysiłku, również obejmujące posługiwanie się określonymi narzędziami lub urządzeniami.Pojęcie pracy fizycznej nie obejmuje wykonywania czynności administracyjno-biurowych. Wymóg nie dotyczy czynności wykonywanych przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.2) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt 1). Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogu i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia ww. wymogu,c) przeprowadzenia kontroli na miejscu wykonywania robót budowlanych.3) W trakcie realizacji zamówienia na wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu – oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę, wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub podwykonawcy. Osoby wskazane w oświadczeniu muszą brać udział w realizacji zamówienia. Wykonawca lub podwykonawca zobowiązany jest do bieżącej aktualizacji ww. wykazu – Wykonawca przedstawia Zamawiającemu zaktualizowany wykaz niezwłocznie, nie później niż w ciągu 5 dni roboczych po zmianie osób ujętych w wykazie. 4) W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do złożonych oświadczeń, o których mowa w pkt 3) Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania poświadczonej za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopii umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania.5) Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności, Zamawiający przewiduje sankcję w postaci zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej we wzorze umowy. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów (oświadczeń lub kopii umowy/umów) w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudniania na podstawie umowy o pracę traktowane będzie, jako niespełnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1) czynności.6) W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45210000-2, 74232000-4, 45300000-3, 45332000-3, 45331100-7, 45310000-3, 45320000-6, 45400000-1, 42942000-1

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 02.11.2021
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Okres gwarancji 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: Część druga zamówienia - wykonanie robót budowlano instalacyjnych w zakresie 13 instalacji systemów OZE
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia w ramach części drugiej jest wykonanie robót budowlano instalacyjnych w zakresie 13 instalacji systemów OZE, w tym:- instalacji solarnych – 2 szt;- instalacji pomp ciepła o mocy 2,5 kW – 1 szt;- instalacji fotowoltaicznych w systemie on-gird o mocy od 2,8 kW do 7,5 kW – 10 szt.Realizacja części drugiej zamówienia inwestycyjnego polega na:- zaprojektowaniu schematu instalacji OZE z zastrzeżeniem weryfikacji mocy w stosunku do mocy przyłączeniowej budynku. W przypadku braku odpowiedniej mocy Wykonawca w imieniu mieszkańca wystąpi o zwiększenie mocy przyłączeniowej,- dostarczeniu niezbędnych urządzeń, wyposażenia i materiałów w tym budowlanych na teren prowadzenia robót budowlanych własnym transportem wraz z rozładunkiem ze środka transportu i złożeniem w miejscu umożliwiającym bezkolizyjne wykonanie przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem, że wszystkie urządzenia, wyposażenie materiały w tym materiały budowlane, armatura i osprzęt w danej lokalizacji i do danej instalacji muszą być ze sobą kompatybilne i nie zakłócać wzajemnego funkcjonowania;- wykonaniu robót budowlano instalacyjnych zgodnie schematem technicznym w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania instalacji;- wykonanie pomiarów ochrony przeciwporażeniowej, odgromowej i stanu izolacji obwodów elektrycznych i automatyki – jeżeli dotyczy;- wykonanie izolacji termicznych zgodnie z obowiązującymi normami – jeżeli dotyczy;- wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji – jeżeli dotyczy;- przeprowadzenie rozruchu i uruchomienia instalacji, w tym instalacji OZE w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Gminie Nowe Miasto tj. zgodnie z wskazaną lokalizacją nieruchomości w Załączniku 2b do SIWZ. Wykonawca przed rozruchem instalacji fotowoltaicznej do dystrybutora i sprzedawcy energii elektrycznej złoży zgłoszenie przyłącza wraz z danymi technicznymi instalacji;- odtworzenie do stanu pierwotnego wszelkich naruszonych powierzchni, elementów konstrukcyjnych oraz innych elementów uszkodzonych bądź naruszonych w wyniku montażu instalacji;- udział w odbiorze technicznym;- przekazanie użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim oraz poinformowanie ich o zasadach prawidłowej i bezpiecznej obsłudze instalacji, bieżącej konserwacji oraz serwisie gwarancyjnym;- zabezpieczenie asysty technicznej w postaci infolinii dla użytkownika instalacji w okresie gwarancyjnym;- wykonanie i zgłoszenie niezbędnej dokumentacji dot. UDT wraz z poniesieniem kosztów – jeżeli dotyczy;- przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej instalacji zawierającej:a) schemat instalacji oraz dokumentację fotograficzną stanu istniejącego przed realizacją inwestycji i wykonanej instalacji;b) prostą instrukcję obsługi instalacji napisaną językiem nietechnicznym w języku polskim; c) protokoły badań i sprawozdań z wynikiem pozytywnym – protokoły szczelności instalacji hydraulicznych – jeżeli dotyczy;d) wnioski wykonawcy o zatwierdzenie materiałów, urządzeń i armatury, które będą zabudowane w instalacjach - zatwierdzane przez Inspektora Robót Budowlanych,e) deklaracje zgodności, certyfikaty i atesty na zamontowane urządzenia i materiały, f) karty techniczne zamontowanych urządzeń;g) karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń;h) protokół przeszkolenia Użytkownika w zakresie bezpiecznej obsługi i konserwacji bieżącej;k) protokół odbioru instalacji w ramach danej nieruchomości (budynku mieszkalnego) podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego oraz Wykonawcę, przy udziale mieszkańca.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SIWZ tj:- projektach budowlanych na wykonanie instalacji gazowych w ramach wykonania robót budowlanych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych na kotły kondensacyjne gazowe wraz z zbiornikiem zewnętrznym na paliwo gazowe oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, - programie funkcjonalno – użytkowym, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące danej części zadania tj. szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak i opis sposobu wykonania danej części zamówienia w zakresie części pierwszej z wyłączeniem instalacji gazowych w ramach wykonania robót budowlanych w zakresie wymiany urządzeń grzewczych na kotły kondensacyjne gazowe wraz z zbiornikiem zewnętrznym na paliwo gazowe oraz w zakresie części drugiej. Zgodnie z zapisami PFU w przypadku braku koncepcji projektowej z danej branży instalacyjnej w celu prawidłowego wykonania robót budowlano instalacyjnych należy daną branżę zaprojektować i wykonać w celu prawidłowego funkcjonowania zgodnie z przeznaczeniem danych instalacji.23. Wymagania wynikające z art. 29 ust.3a ustawy Pzp1) Zamawiający, zgodnie z przepisem art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę oraz podwykonawców na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: - roboty budowlano instalacyjne, ogólnobudowlane,- inne fizyczne prace związane bezpośrednio z realizacją zamówienia rozumiane, jako wykonywanie czynności wymagających ruchu oraz wysiłku, również obejmujące posługiwanie się określonymi narzędziami lub urządzeniami.Pojęcie pracy fizycznej nie obejmuje wykonywania czynności administracyjno-biurowych. Wymóg nie dotyczy czynności wykonywanych przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.2) W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt 1). Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełnienia ww. wymogu i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia ww. wymogu,c) przeprowadzenia kontroli na miejscu wykonywania robót budowlanych.3) W trakcie realizacji zamówienia na wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu – oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę, wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub podwykonawcy. Osoby wskazane w oświadczeniu muszą brać udział w realizacji zamówienia. Wykonawca lub podwykonawca zobowiązany jest do bieżącej aktualizacji ww. wykazu – Wykonawca przedstawia Zamawiającemu zaktualizowany wykaz niezwłocznie, nie później niż w ciągu 5 dni roboczych po zmianie osób ujętych w wykazie. 4) W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do złożonych oświadczeń, o których mowa w pkt 3) Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania poświadczonej za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopii umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania.5) Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności, Zamawiający przewiduje sankcję w postaci zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej we wzorze umowy. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów (oświadczeń lub kopii umowy/umów) w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudniania na podstawie umowy o pracę traktowane będzie, jako niespełnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1) czynności.6) W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 45210000-2, 74232000-4, 45300000-3, 45332000-3, 45331100-7, 45310000-3, 45320000-6, 45400000-1, 09331200-0, 42511110-5

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 02.11.2021
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
Cena 60,00
Okres gwarancji 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę wykonanie ścianek GK na profilach - Warszawa
  • Lokalizacja zleceniamazowieckie
  • Data dodania03-05-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę wykonanie ścianek GK na profilach. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI