Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowaniu dokumentacji projektowej dla inwestycji polegającej na utworzeniu Centrum Bioróżnorodności Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu, w tym odbudowy młyna i jazu na rzece Czarna Hańcza.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790123179
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Malesowizna 24
1.5.2.) Miejscowość: Malesowizna
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-404
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl,
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spk.org.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowaniu dokumentacji projektowej dla inwestycji polegającej na utworzeniu Centrum Bioróżnorodności Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu, w tym odbudowy młyna i jazu na rzece Czarna Hańcza.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afdaa1db-cefe-11ee-875e-a22221c84ba7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00255565
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00573196/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Aktualizacja projektu Centrum Bioróżnorodności Suwalskiego Parku Krajobrazowego w tym rozbiórka ruin i budowa budynku młyna wodnego oraz rozbiórka i budowa jazu na rzece Czarna Hańcza w Malesowiźnie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Inwestycja planowana jest do realizacji w ramach projektu strategicznego Województwa Podlaskiego pn. „Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej oraz funkcji ekosystemów na terenie województwa podlaskiego” z wykorzystaniem dofinansowania ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu „Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027”.
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-afdaa1db-cefe-11ee-875e-a22221c84ba7
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Zamawiający do kontaktu z Wykonawcami wyznacza następujące osoby:
a. w sprawach związanych z opisem przedmiotu zamówienia: Pani Teresa Świerubska, e-mail: dyrektor@spk.wrotapodlasia.pl,
b. w sprawach związanych z procedurą udzielenia zamówienia publicznego: Pan Marek Wrona, e-mail: marek.wrona@wigry.org.pl.
Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem:
a. Platformy e-Zamówienia – poprzez stronę internetową postępowania https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-afdaa1db-cefe-11ee-875e-a22221c84ba7 zakładka „Formularze” lub
b. poczty elektronicznej z osobami wymienionymi wyżej w ust. 1
Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia używając przycisku „Przeglądaj postępowania / konkursy” – identyfikator (ID) postępowania na Platformie eZamówienia: ocds-148610-afdaa1db-cefe-11ee-875e-a22221c84ba7
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego powinien posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na Platformie e- Zamówienia.
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych, i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy p.z.p., ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych i przekazuje jako załącznik lub
b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub poprzez platformę eZamówienia zakładka „Formularze” na stronie internetowej postępowania.
Załączniki, które są zgodnie z ustawą p.z.p. lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego.
W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Możliwość korzystania w postępowaniu z zakładki „Formularze” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e- Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z zakładki „Formularze" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e- Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem zakładki „Formularze" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
9) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. Właścicielem i administratorem platformy eZamówienia jest Urząd Zamówień Publicznych. Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za funkcjonowanie platformy.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Opisano w dokumentacji zamówienia Rozdział II SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Opisano w dokumentacji zamówienia Rozdział II SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 2
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Aktualizacja istniejącej dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Opracowanie projektów rozbiórki i budowy młyna w miejscowości Malesowizna w celu utworzenia ośrodka ochrony i edukacji o bioróżnorodności, w tym aranżacja wystaw na temat bioróżnorodności SPK i jej ochrony”.
Analiza istniejącego projektu budowlanego i wykonawczego, ujętych w Załączniku nr 8 do SWZ, i projektu wystaw, ujętego w Załączniku nr 9 do SWZ, celem określenia zakresu niezbędnych zmian mających na celu dostosowanie go do obowiązujących obecnie norm i przepisów prawa oraz aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający oświadcza, że posiada pełne autorskie prawa majątkowe do dokumentacji projektowej mającej być przedmiotem aktualizacji i przejmuje na siebie ewentualne roszczenia jej autorów.
Aktualizacja istniejącej dokumentacji, o której mowa w pkt 1), w zakresie niezbędnym do jej dostosowania do obowiązujących obecnie norm i przepisów prawa oraz adaptację wnętrz do obecnych potrzeb Zamawiającego. Wprowadzone w trakcie aktualizacji zmiany nie mogą prowadzić do powstania zmian istotnych, o których mowa w art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane powodujących powstanie konieczności zmiany posiadanego przez Zamawiającego pozwolenia na budowę.
Uzupełnienie dokumentacji projektowej budynku młyna o projekt instalacji SSP – System sygnalizacji pożarowej oraz jego uzgodnienie z rzeczoznawcą ds. p.poż.
Opracowanie wizualizacji budynku Centrum Bioróżnorodności SPK z poziomu człowieka i z lotu ptaka
Opracowanie wizualizacji 3D wnętrz budynku Centrum Bioróżnorodności SPK.
Opracowanie kosztorysów inwestorskich
Opracowanie przedmiarów i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych
4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: „Doświadczenie zawodowe koordynatora zespołu projektowego”
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Rozbiórka i budowa jazu piętrzącego wodę rzeki Czarna Hańcza, budowa przepławki dla ryb, rozbiórka i budowa mostu nad jazem, odbudowa dawnego koła młyńskiego oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej”. w szczególności wykonanie: Pełno branżowego projektu budowlanego zawierającego projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny, w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę, wykonania robót budowlano montażowych i przeprowadzenia procedury wyboru Wykonawcy tych robót, zgodnie z wymogami ustawy p.z.p. (w szczególności ujętymi w Dziale II, Rozdziale 1, Oddziale 4 Opis przedmiotu zamówienia).
Dwuprzęsłowego jazu w konstrukcji żelbetowej z szandorami wykonanymi z drewna dębowego
Przepławki dla ryb i innych organizmów wodnych na szerokości koryta rzeki Czarna Hańcza, poniżej jazu piętrzącego wodę
Mostu nad jazem o szerokości do 4 m w konstrukcji stalowej lub tworzywa sztucznego wytworzonego w wyniku recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych
Pionowego koła młyńskiego z poziomą osią. Typ koła nadsiębierne – zasilane wodą od góry. Materiał konstrukcyjny – drewno
Budowy instalacji fotowoltaicznej o powierzchni paneli około 100 m2 wraz z magazynem energii.
Badań geotechnicznych podłoża na terenie objętym projektem rozbiórki i budowy jazu i elementów towarzyszących,
Opracowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania:
a) decyzji o warunkach zabudowy,
b) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,
c) pozwolenia wodnoprawnego.
Opracowanie wizualizacji jazu z poziomu człowieka i z lotu ptaka
Opracowanie kosztorysów inwestorskich
Opracowanie przedmiarów i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych
4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 280 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: „Doświadczenie zawodowe koordynatora zespołu projektowego”
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
W oparciu o art. 112 i 116 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy ubiegający się o zamówienie wykazali posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej, tj. dysponowali lub na czas realizacji zamówienia będą dysponować co najmniej po jednej osobie w każdej z niżej wymienionych specjalności, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia:
1) W zakresie Części 1 zamówienia:
a. Projektant – koordynator zespołu, posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i dysponujący doświadczeniem polegającym na pełnieniu przez tą osobę w ciągu ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert funkcji koordynatora zespołu projektowego, który wykonał co najmniej jedną dokumentację projektową obiektu zawierającego elementy wystaw i multimediów o wartości kosztorysowej nie niższej niż 3 milionów zł (wartość dotyczy zaprojektowanego obiektu) Osoba ta będzie pełniła rolę koordynatora wszystkich zespołów projektowych zaangażowanych w realizację Części 1 przedmiotu niniejszego zamówienia,
b. Projektant posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
c. Projektant posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych bez ograniczeń,
d. Projektant posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, bez ograniczeń,
e. osoba odpowiedzialna za adaptację projektu aranżacji i scenografii wystaw legitymująca się dyplomem ukończenia studiów wyższych II stopnia z dziedziny sztuki o kierunku/specjalności mające związek z architekturą wnętrz, projektowaniem produktu, przestrzeni i przekazu; scenografią, grafiką, rzeźbą, malarstwem, sztuką i wzornictwem, sztuką mediów, posiadająca odpowiednie doświadczenie, tj. w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert opracowała lub brała udział jako współautor, w opracowaniu, co najmniej jednego projektu aranżacji i scenografii wystawy stałej o powierzchni nie mniejszej niż 200 m2 lub instalacji edukacyjnej. Jako wystawę stałą rozumieć należy wystawę o założonym okresie eksploatacji nie krótszym niż 1 rok. Jako instalację edukacyjną należy rozumieć, np. interaktywną ścieżkę edukacyjną, interaktywny plac zabaw, wioskę tematyczną. Osoba ta będzie jednocześnie koordynowała współpracę zespołu opracowującego projekt wystaw i wyposażenia wnętrz z zespołem opracowującym dokumentację budowlaną.
f. Osoba odpowiedzialna za projekt aktualizacji treści multimedialnych posiadająca odpowiednie doświadczenie, tj. W okresie ostatnich trzech lat przed upływem składania ofert wykonała nie mniej niż 3 animacje dla potrzeb ekspozycji,
g. Osoba odpowiedzialna za wykonanie projektu grafiki 2d i 3d posiadająca co najmniej 3-letnie doświadczenie w zakresie przygotowywania, opracowywania i wykonywania projektów grafik i rekonstrukcji w technologii 3d oraz w okresie ostatnich trzech lat przed upływem składania ofert wykonała nie mniej niż 3 opracowywania zrealizowanych projektów grafik i rekonstrukcji w technologii 3d.
W zakresie Części 2 zamówienia:
a. jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności:
a) inżynieryjnej hydrotechnicznej lub melioracyjnej o ograniczonym zakresie lub
b) konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń
posiadająca doświadczenie zawodowe polegające na pełnieniu przez tą osobę w ciągu ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert funkcji koordynatora zespołu projektowego, który wykonał co najmniej jedną dokumentację projektową budowli hydrotechnicznej o wartości kosztorysowej nie niższej niż 500 tys. zł, która będzie pełniła funkcję projektanta wiodącego koordynującego pracę pozostałych projektantów,
b. jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej mostowej,
c. jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub telekomunikacyjnej.
3. Uprawnienia, o których mowa w ust. 2 powinny być zgodne z ustawą Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadającym im uprawnieniom, nadanym na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku obywateli państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej muszą oni spełniać wymogi określone w art. 12a ustawy Prawo budowlane, z których wynika, że samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Zamawiający dopuszcza sytuację, w której jedna osoba przewidziana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia posiadała będzie uprawnienia do projektowania w więcej niż jednej specjalności.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu:
1) Uzupełniony wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za opracowanie dokumentacji projektowej, w tym zakres wykonywanych przez nie czynności zawierające informacje o posiadanych przez te osoby uprawnieniach zawodowych i podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony wg wzoru określonego w Załączniku nr 6.1 i nr 6.2 do SWZ – odpowiednio do Części 1 i Części 2.
2) w zakresie realizacji Części 1: referencje potwierdzające prawidłowe wykonanie przez osoby wymienione w Rozdziale VIII ust 2 pkt 1) litera „e” „f” i „g” wskazanych tam usług.
Rozdziale VIII ust 2 pkt 2) litera „a” wskazanych tam usług.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1) Formularz oferty, dostępny na stronie internetowej zamówienia.
2) Formularz cenowy, którego wzór określono w Załącznikach nr 1.1 i 1.2 do SWZ – odpowiednio do Części 1 i Części 2.
4) Oświadczenia, o których mowa pkt 3 składają:
a) Wykonawca/każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – zgodnie z wzorem określonym w Załączniku nr 2 do SWZ,
b) Podmiot/podmioty udostępniające zasoby celem potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu– zgodnie z wzorem określonym w Załączniku nr 3 do SWZ.
5) W celu potwierdzenia, że osoba/osoby działające w imieniu Wykonawcy są umocowane do jego reprezentowania – Zamawiający żąda dołączenia do oferty Odpisu lub Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, przy czym oferta nie musi zawierać tych dokumentów w przypadku wskazania przez Wykonawcę, że są one dostępne w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych. Upoważnienie osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z ww. dokumentów. Dokumenty muszą być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
6) Jeżeli dotyczy, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwa do reprezentowania albo reprezentowania i zawarcia umowy Wykonawców składających ofertę wspólnie; podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym mocodawcy lub mocodawców. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictw sporządzonych uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego.
8) Jeżeli dotyczy, do oferty należy dołączyć zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, zgodnie z wzorem określonym w Załączniku nr 5 do SWZ, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym podmiotu udostępniającego zasoby (art. 118 ust. 4 ustawy p.z.p.). Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz musi określać w szczególności:
a. Zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby,
b. Sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia,
c. Czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XV ust. 9 pkt 4 lit. a SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) dołączają do oferty oświadczenie podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym pełnomocnika, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (art.117 ust. 4. ustawy p.z.p.), zgodnie z wzorem określonym w Załączniku nr 4 do SWZ.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Ewentualna zmiana umowy wymaga formy pisemnej i zgody obydwu Stron w formie aneksu do umowy pod rygorem nieważności, z wyłączeniem zmian wyraźnie w treści umowy wskazanych jako niewymagające aneksu.
2. Dopuszcza się następujące możliwości zmiany treści umowy:
1) Zmiana wartości umowy w przypadku:
a) zmiany stawki i kwoty podatku VAT prowadzącej do zmiany wynagrodzenia brutto określonego w § 3 ust. 1, w przypadku, gdy stawka podatku VAT ulegnie zmianie na mocy powszechnie obowiązujących przepisów,
b) zmniejszenia zakresu przedmiotu Zamówienia, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym,
c) zaistnienia niemożliwych wcześniej do przewidzenia okoliczności powodującej konieczność udzielenia zamówienia dodatkowego o wartości nie przekraczającej 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie.
2) Zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku:
a) działania siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie umowy w określonym pierwotnie terminie, o okres działania siły wyższej oraz potrzebny do usunięcia skutków tego działania,
b) realizacji wymagań organów administracji publicznej postawionych na podstawie obowiązujących przepisów, o okres określony przez organ administracji publicznej,
c) realizacji w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, powodującego konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań, o okres niezbędny do wykonania prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, realizowanych w drodze odrębnej umowy,
d) konieczności zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie Zamawiającego, o okres proporcjonalny do zmniejszonego zakresu.
3) Zmiana siedziby Stron umowy i numeru rachunku bankowego.
3. Przez działanie siły wyższej rozumie się wypadek drogowy, kolejowy lub lotniczy, pożar, epidemię oraz wszystkie inne okoliczności powstające na skutek zdarzeń losowych, których przewidzenie jest niemożliwe, zaś skutki mogą mieć bezpośrednie przełożenie na sytuację Stron, pod warunkiem wykazania wpływu tych okoliczności na niezachowanie pierwotnego terminu realizacji umowy.
4. Strony zobowiązane są do niezwłocznego informowania o okolicznościach stanowiących podstawę do zmiany umowy, nie dłużej niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia tych okoliczności.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2024-04-03 16:30
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-afdaa1db-cefe-11ee-875e-a22221c84ba7
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-04-03 16:45
8.4.) Termin związania ofertą: do 2024-05-02