Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1387K relacji Siepietnica-Lubaszowa”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W TARNOWIE Z SIEDZIBĄ W ZGŁOBICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120384654
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zgłobicka 8
1.5.2.) Miejscowość: Zgłobice
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-113
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat.tarnow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.malopolska.pl/pzdtszglobicach
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
drogi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1387K relacji Siepietnica-Lubaszowa”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-123bb76f-e860-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00118635
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001301/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Opracowanie Programu Funkcjonalno- Użytkowego dla zadania pn. "Rozbudowa drogi powiatowej nr 1387K relacji Siepietnica - Lubaszowa"
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://miniportal.uzp.gov.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji może się odbywać wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2020 r. poz. 344), przy użyciu następujących narzędzi:
1) miniPortalu - https://miniportal.uzp.gov.pl/ ,
2) ePUAPu - https://epuap.gov.pl/wps/portal .
3) poczty elektronicznej - adres e-mail: pzd@powiat.tarnow.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia lub znakiem postępowania: ZP.271.12.2021.
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto na ePUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do następujących formularzy: „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” oraz „Formularz do komunikacji”.
Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z systemu miniPortal dostępnym pod adresem https://miniportal.uzp.gov.pl/WarunkiUslugi oraz Warunkach korzystania z elektronicznych platform usług administracji publicznej (ePUAP).
Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego akceptuje warunki korzystania z miniPortalu, określone w Regulaminie korzystania z systemu miniPortal oraz zobowiązuje się, korzystając z miniPortalu, przestrzegać postanowień tego regulaminu.
7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” oraz „Formularz do komunikacji” wynosi 150 MB.
Za datę przekazania oferty, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP.
Zamawiający zaleca korzystanie z systemów miniPortal i ePUAP jedynie w zakresie w jakim jest to bezwzględnie wymagane zgodnie z niniejszą SWZ tzn. celem złożenia w postępowaniu oferty (i dokumentów przekazywanych wraz z nią) natomiast w pozostałym zakresie (tzn. przekazywania w postępowaniu pozostałych dokumentów, oświadczeń, zawiadomień, informacji) – Zamawiający rekomenduje korzystanie z poczty elektronicznej (adres email: pzd@powiat.tarnow.pl)
10. Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej email pzd@powiat.tarnow.pl
UWAGA ! Forma komunikacji za pomocą poczty elektronicznej nie dotyczy złożenia oferty.
11. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki.
12. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na wskazany w pkt 3) adres email. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępniania i przechowywania dokumentów elektronicznych (Dz.U. z 2017r. poz. 1320 z p zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. z 2020r. poz. 2415)
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2021
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1387K relacji Siepietnica-Lubaszowa”3. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego zwanego dalej PFU zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa na podstawie którego Zamawiający zleci opracowanie projektu budowlano – wykonawczego i wykonanie robót budowlanych w zakresie opisanym w PFU.4. Opis przedmiotu zamówienia jest jednym z elementów pomocniczych i nie stanowi podstawy opracowania PFU.
5. Zamawiający wymaga, by opracowany PFU był kompletny w zakresie wytycznych do dalszego projektowania – możliwości kompleksowego rozwiązania budowlano – wykonawczego.
6. Opracowany PFU będzie wzajemnie skoordynowany technicznie i kompletny z punktu widzenia celu, któremu ma służyć tj. do przeprowadzenia postępowania przetargowego na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”
7. PFU musi ponadto uwzględniać wszelkie inne wymagania, w tym budowlane, instalacyjne odpowiadać wiedzy technicznej, obowiązującym Polskim Normom i przepisom techniczno-budowlanym.
8. PFU ma zawierać wymagania w stosunku do przedmiotu zamówienia obejmujące cechy obiektu, budowli dotyczące rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i wskaźników ekonomicznych oraz warunki wykonania i odbioru robót budowlanych odpowiadających zawartości specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dotyczące:
a) przygotowania terenu budowy;
b) architektury;
c) konstrukcji;
d) instalacji;
e) rozwiązań branży drogowej i mostowej;
f) wykończenia;
g) zagospodarowania terenu.
9. Wymogi odnośnie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników: Przy opracowywaniu PFU należy zastosować rozwiązania umożliwiające dostępność z projektowanych obiektów dla osób niepełnosprawnych oraz wszystkich użytkowników, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa krajowego i UE.
10.PFU ma być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1129)
11. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego (PFU) – 3 egzemplarze w wersji papierowej + wersja elektroniczna wraz z wersją edytowalną na płycie CD lub innym nośniku pamięci.
2) Ustalenie kosztów prac projektowych - 3 egzemplarze w wersji papierowej + wersja elektroniczna wraz z wersją edytowalną na płycie CD lub innym nośniku pamięci.
3) Ustalenie kosztów robót budowlanych - 3 egzemplarze w wersji papierowej + wersja elektroniczna wraz z wersją edytowalną na płycie CD lub innym nośniku pamięci.
12. Zakres opracowania obejmuje drogę powiatową klasy Z o minimalnym nacisku na os 100 Kn (dopuszcza się odcinkową przebudowę drogi) w km.5+455 do 28+268 z przedłużeniem chodnika do zatoki autobusowej przy drodze woj. nr 977 m.Dąbrówka Tuchowska (gm.Tuchów)
1) Pozyskanie map zasadniczych do celów opiniodawczych wraz z aktualnymi pomiarami sytucyjno-wysokościowymi oraz aktualną siecią uzbrojenia terenu;
2) Koncepcję budowy siedmiu obiektów mostowych: w km.13+900 (m.Ołpiny), w km.16+960 (m.Olszyny) w km.21 + 740 (m.Jodłówka Tuchowska) w km.22+000 (m.Jodłówka Tuchowska); w km.27+612 (m.Lubaszowa) w km.16+290 (m.Olszyny) oraz w km.12+412 (m.Ołpiny)
3) Rozpoznanie geologiczne wraz z odwiertami:
a) przy obiektach mostowych po 2 odwierty pełnordzeniowe z określeniem parametrów geotechnicznych gruntu pod obiekt z określeniem Rc (wytrzymałość na ściskanie) do głębokości 2 m w podłożu skalnym.
b) na terenach osuwiskowych - odwierty pełnordzeniowe do głębokości określonej w dostępnych kartach rejestracyjnych osuwisk w obszarze inwestycji,
c) pozyskanie kart rejestracyjnych osuwisk;
d) na całym zakresie inwestycji przyjmując 1 odwiert co 0,5 km. maks. do 2,5 m. wykonany przez konstrukcję jezdni,
e) odwierty pod obiekty inżynierskie – do 6 m.
4) Warunki od dysponentów sieci: gaz, energia elektryczna, teletechnika, kanalizacja sanitarna, wodociągi;
5) Wykonanie badania ruchu (z uwzględnieniem prognozy)
6) Inwentaryzacja drzew do wycinki (kolidujących z inwestycją)
7) Inwentaryzacja osuwisk w rejonie inwestycji;
8) Inwentaryzacja przepustów pod drogą;
9) Inwentaryzacja chodników;
10) Inwentaryzacja zjazdów;
11) Inwentaryzacja barier;
12) Inwentaryzacja kanalizacji;
13) określenie ilościowego i rodzajowego zakresu robót wraz z częścią kosztową (kosztorys) zawierającą szacunkową wartość odszkodowań za grunty i składniki majątkowe zajętymi pod inwestycję.
13. W zakresie opracowywanego PFU należy uwzględnić:
1) Nawierzchnię jezdni wraz z podbudową;
2) Poszerzenie jezdni;
3) Przebudowa i budowa chodników;*
4) Przebudowa innych urządzeń infrastruktury obcej;
5) Ścieżki rowerowe;*
6) Oświetlenie uliczne;*
7) Przejścia dla pieszych wraz z dedykowanym oświetleniem;*
8) Obiekty mostowe;**
9) Obiekty inżynierskie np. mury oporowe;
10) Odwodnienie powierzchniowe – rowy, kanalizacja deszczowa;
11) Kanał technologiczny (lub odstępstwa od warunków technicznych)
12) Pobocza;
13) Zabezpieczenia skarp;
14) Przepusty pod drogą;
15) Zjazdy wraz z przepustami;
16) Zatoki autobusowe i perony przestankowe wraz z wiatami*
17) Elementy bezpieczeństwa ruchu – bariery drogowe;
18) Oznakowanie pionowe i poziome;
4.2.6.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2022-01-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: doświadczenie osoby skierowanej do realizacji zamówienia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowejO udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a) wykażą, że w okresie ostatnich 7 lat*, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizowali co najmniej jedno zamówienie polegające na opracowaniu Programu Funkcjonalno-Użytkowego dotyczącego budowy i/lub rozbudowy i/lub przebudowy drogi klasy min. Z
* okres wyrażony powyżej liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 5 do SWZ;
2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 7 lat*, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 6 do SWZ
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Ofertę stanowi wypełniony Formularz Ofertowy – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, chyba że Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych a Wykonawca w Formularzu Oferty wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w odniesieniu do Wykonawcy, Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie, jak również w odniesieniu do podmiotów udostępniających zasoby; w przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności ww. dokumentów pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający może żądać od wykonawcy przetłumaczenia na język polski pobranych samodzielnie przez zamawiającego dokumentów;
oświadczenia, wymagane postanowieniami o których mowa w Rozdziale VIII pkt. 1, w Rozdziale IX pkt. 9, w Rozdziale X pkt. 2 SWZ;
3) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XI pkt. 3 SWZ (jeżeli dotyczy), w przypadku jeżeli wykonawca polega na zdolnościach podmiotów udostepniających zasoby w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu wraz z pełnomocnictwami, jeżeli prawo do podpisania danego zobowiązania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 5 ppkt 1);
oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp; wg załącznika nr 7 do SWZ
5) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy);
6) dowód wniesienia wadium w przypadku wniesienia wadium w innej formie niż w pieniądzu.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 4 900,00 zł słownie: cztery tysiące dziewięćset złotych 00/1002. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, o których mowa w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2019 r. poz.310, 836 i 1572)
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku PEKAO S.A. numer: 92 1240 4748 1111 0000 4876 1705 w tytule wpisując numer postępowania z dopiskiem: wadium. Zaleca się dołączenie do oferty dokumentu potwierdzającego dokonanie przelewu. Wadium winno być na koncie Zamawiającego nie później niż przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VIII pkt. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie którejdokonano wyboru Wykonawcy za wyjątkiem przewidzianych przez Zamawiającego w niniejszej
umowie możliwości dokonania takich zmian oraz gdy zajdzie co najmniej jedna z następujących
okoliczności:
1) zmiana postanowień umowy w przypadku zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji
przedmiotu umowy, w tym m.in. przewiduje się możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia
w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług.
2) w każdym przypadku, gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np.: powoduje skrócenie
terminu realizacji umowy, zmniejszenie wartości zamówienia – jednak nie więcej niż o 20% wartości
zamówienia określonej w § 7 ust. 1 umowy)3) zmiana trybu, zasad i terminów rozliczeń wynagrodzenia umownego w przypadku zaistnienia
okoliczności uzasadniających taką zmianą, w szczególności wynikających z zasad dofinansowania
zadania w ramach programów zewnętrznych.
4) zmiana postanowień umowy w sytuacji wystąpienia zamówień dodatkowych lub innych zamówień
powiązanych, niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, których
wykonanie stało się konieczne lub celowe i które mają wpływ na realizację niniejszego zamówienia;
5) w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych wcześniej przez Wykonawcę okoliczności związanych
w szczególności ze zmianami organizacyjnymi, kadrowymi, problemami finansowymi, zmianami
w zakresie całości prowadzonej działalności, czy innymi kwestiami mającymi wpływ na organizację
procesu realizacji zamówienia po stronie Wykonawcy;
6) zmiana trybu realizacji zamówienia w zakresie:
a) rezygnacji z podwykonawstwa dla części zamówienia, którą Wykonawca wskazał w ofercie, że
powierzy ją do wykonania podwykonawcy,
b) wystąpienia konieczności zmiany podwykonawcy dla części zamówienia, którą Wykonawca wskazał
w ofercie, że powierzy ją do wykonania podwykonawcy, za zgodą Zamawiającego i z zachowaniem
zasad dotyczących podwykonawców określonych w niniejszej umowie,
c) wystąpienia uzasadnionego przypadku konieczności realizacji przez podwykonawcę części
zamówienia, której Wykonawca nie wskazał w ofercie, że powierzy ją do wykonania podwykonawcy,
za zgodą Zamawiającego i z zachowaniem zasad dotyczących podwykonawców określonych
w niniejszej umowie,
d) wystąpienia uzasadnionego przypadku konieczności realizacji przez podwykonawcę części
zamówienia, która została zastrzeżona przez Zamawiającego jako kluczowa część zamówienia do
osobistego wykonania przez Wykonawcę, za zgodą Zamawiającego i z zachowaniem zasad
dotyczących podwykonawców określonych w niniejszej umowie,
e) wystąpienia uzasadnionego przypadku konieczności zmiany podmiotów, na zasobach których opierał
się Wykonawca wykazując na etapie postępowania o udzielenie zamówienia spełnianie warunków
udziału w postępowaniu, za zgodą Zamawiającego i pod warunkiem, że odnośnie nowego podmiotu
wykazane zostanie spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie nie mniejszym, niż
wykazane zostało to na etapie postępowania o udzielenie zamówienia, a podmiot ten złoży pisemne
potwierdzenie udostępnienia Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy pod rygorem nieważności muszą być dokonywane
wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez Strony.
4. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy bez przeprowadzenia
nowego postępowania o udzielnie zamówienia w przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych
w art. 455 ust. 1 pkt 2) do 4) oraz ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy