Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Zamówienia publicznego
Opracowanie dokumentacji projektowo - budowlanej na przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą
1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowo - budowlanej na przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
polski
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie dokumentacji projektowo - budowlanej na przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą"
Zakres planowanego zamierzenia obejmuje opracowanie pełnej dokumentacji budowlanej projektowo - kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń/zgłoszeń oraz przeniesieniem praw autorskich.
Zakres dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę dróg:
Zadanie nr 1: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę drogi w miejscowości Ciemno (osiedle) (dz. nr 319, 321/13, 321/20, 321/14, 320, 318), zakres opracowania ma obejmować:
przebudowę drogi z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię z kostki betonowej na odcinku o długości około 340m
budowę chodników i zjazdów
budowę oświetlenia solarnego lub zasilanego z sieci elektroenergetycznej
odprowadzenie wód poprzez sieć kanalizacji deszczowej ze studniami chłonnymi
projekt organizacji ruchu
urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - rodzaj i ilość w uzgodnieniu z zamawiającym na etapie projektowania
budowę kanału technologicznego - w przypadku odmownej decyzji Ministra Cyfryzacji w sprawie odstępstwa od obowiązku wykonania.
Inwestycja na obszarze obowiązującego MPZP.
• Na opracowanie w/w dokumentacji dla każdego z zadań/części nr 1-4 składa się:
a. Opracowanie projektów budowlano-wykonawczych - 4 egz.
b. Opracowanie kosztorysów inwestorskich z przedmiarami robót - 2 egz.
c. Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.
d. Opracowanie operatu wodnoprawnego oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodnoprawnego - jeżeli zajdzie taka konieczność
e. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia - jeżeli zajdzie taka konieczność.
f. Decyzji w myśl ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu terenu - jeżeli wyjdzie taka konieczność.
g. Inne decyzje / uzgodnienia wymagane przepisami prawa.
h. Uzyskanie w imieniu Gminy Tuchomie pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych.
• W/w działki, na których ma przebiegać inwestycja są szacowane, proponowane i w trakcie opracowania mogą ulec zmianie.
• Wykonawca w ramach opracowywanych dokumentacji projektowych wykona wszelkie dokumenty wymagane obowiązującym prawem i niezbędne do późniejszej prawidłowej realizacji inwestycji.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wymaganych przepisami prawa budowlanego wszelkich opinii i uzgodnień wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych
• Wykonawca we własnym zakresie przygotuje i złoży kompletne wnioski o wydanie niezbędnych decyzji: pozwoleń wodno-prawnych, wypisu i wyrysu z mpzp oraz inne wymagane przepisami prawa.
• Część obszaru dla zadania nr 1 jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
• W razie wystąpienia zastrzeżeń i uwag Starostwa Powiatowego przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego uzupełnienia dokumentacji o w/w zastrzeżenia i uwagi.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania we własnym zakresie i na własny koszt map do celów projektowych, wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów oraz wszelkich niezbędnych dokumentów w celu wykonania w/w dokumentacji.
• Wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i uzgodnieniem dokumentacji ponosi projektant.
• Dokumentację należy przekazać Zamawiającemu wraz z oświadczeniem, że dokumentacja ta jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, normami i wytycznymi oraz że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
• Dokumentacja ma spełniać wymagania określone aktualnymi przepisami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi oraz posiadać będzie komplet wymaganych uzgodnień i opinii.
• Zamawiający stara się o dofinansowanie na realizację przedmiotowej inwestycji ze środków UE.
• Dokumentację należy złożyć w formie papierowej a także w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym.
• Opracowana dokumentacja podlega ochronie przewidzianej w ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i innych przepisach prawnych. Wykonawca oświadcza, że przeniesienie autorskich praw majątkowych, o których mowa poniżej, nie jest ograniczone pod względem celu rozpowszechniania, ani też pod względem czasowym, czy terytorialnym, a prawa te mogą być przenoszone na inne podmioty bez żadnych ograniczeń. Szczegółowy opis w tym zakresie jest zawarty w projekcie umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
• Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w tym. m.in. w dokumentacji nie można wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę oraz opis przedmiotu nie może utrudniać uczciwej konkurencji. Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z art. 99-103 ustawy Pzp, tj. m.in. nie może zawierać opisu, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenie itp.
• Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone parametry techniczne. Wszystkie zastosowane elementy mają być dopuszczone do obrotu w handlu i do użytkowania. Dodatkowo zastosowane elementy powinny spełniać określone prawem normy bezpieczeństwa.
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Pzp - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
• Jeżeli w SWZ, opisie przedmiotu zamówienia podane są nazwy, typy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie produktów/źródła/szczególnego procesu, który mógłby charakteryzować produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to nie są dla wykonawców wiążące. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych do podanych w SWZ. Zamawiający dopuszcza przyjęcie w ofercie urządzeń i materiałów równoważnych pod warunkiem, że spełnione będą wymagania w zakresie standardów jakościowych oraz parametrów technicznych, technologicznych i osiągnięty zostanie zakładany efekt. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca stosujący materiały równoważne zobowiązuje się do zastosowania materiałów o parametrach nie gorszych niż określone w dokumentacji.
Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. (jeżeli dotyczy)
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Prawo zamówień publicznych - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
1. Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie dokumentacji projektowo - budowlanej na przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą"
Zakres planowanego zamierzenia obejmuje opracowanie pełnej dokumentacji budowlanej projektowo - kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń/zgłoszeń oraz przeniesieniem praw autorskich.
Zakres dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę dróg:
Zadanie nr 2: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na drogę w miejscowości Ciemno (dz. nr 201), zakres opracowania ma obejmować:
przebudowę drogi z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego na odcinku o długości około 990m, z wydzielonym pasem ruchu dla rowerów jedno lub dwustronnie w zależności od możliwości lokalizacji w granicach istniejącego pasa drogowego.
przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową
budowę oświetlenia solarnego (na odcinku ok. 350m) lub zasilanego z sieci elektroenergetycznej
odprowadzenie wód powierzchniowe
projekt organizacji ruchu
urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - rodzaj i ilość w uzgodnieniu z zamawiającym na etapie projektowania
budowę kanału technologicznego - w przypadku odmownej decyzji Ministra Cyfryzacji w sprawie odstępstwa od obowiązku wykonania.
Dla terenu objętego przedmiotową inwestycją nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
• Na opracowanie w/w dokumentacji dla każdego z zadań/części nr 1-4 składa się:
a. Opracowanie projektów budowlano-wykonawczych - 4 egz.
b. Opracowanie kosztorysów inwestorskich z przedmiarami robót - 2 egz.
c. Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.
d. Opracowanie operatu wodnoprawnego oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodnoprawnego - jeżeli zajdzie taka konieczność
e. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia - jeżeli zajdzie taka konieczność.
f. Decyzji w myśl ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu terenu - jeżeli wyjdzie taka konieczność.
g. Inne decyzje / uzgodnienia wymagane przepisami prawa.
h. Uzyskanie w imieniu Gminy Tuchomie pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych.
• W/w działki, na których ma przebiegać inwestycja są szacowane, proponowane i w trakcie opracowania mogą ulec zmianie.
• Wykonawca w ramach opracowywanych dokumentacji projektowych wykona wszelkie dokumenty wymagane obowiązującym prawem i niezbędne do późniejszej prawidłowej realizacji inwestycji.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wymaganych przepisami prawa budowlanego wszelkich opinii i uzgodnień wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych
• Wykonawca we własnym zakresie przygotuje i złoży kompletne wnioski o wydanie niezbędnych decyzji: pozwoleń wodno-prawnych, wypisu i wyrysu z mpzp oraz inne wymagane przepisami prawa.
• Część obszaru dla zadania nr 1 jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
• W razie wystąpienia zastrzeżeń i uwag Starostwa Powiatowego przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego uzupełnienia dokumentacji o w/w zastrzeżenia i uwagi.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania we własnym zakresie i na własny koszt map do celów projektowych, wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów oraz wszelkich niezbędnych dokumentów w celu wykonania w/w dokumentacji.
• Wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i uzgodnieniem dokumentacji ponosi projektant.
• Dokumentację należy przekazać Zamawiającemu wraz z oświadczeniem, że dokumentacja ta jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, normami i wytycznymi oraz że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
• Dokumentacja ma spełniać wymagania określone aktualnymi przepisami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi oraz posiadać będzie komplet wymaganych uzgodnień i opinii.
• Zamawiający stara się o dofinansowanie na realizację przedmiotowej inwestycji ze środków UE.
• Dokumentację należy złożyć w formie papierowej a także w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym.
• Opracowana dokumentacja podlega ochronie przewidzianej w ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i innych przepisach prawnych. Wykonawca oświadcza, że przeniesienie autorskich praw majątkowych, o których mowa poniżej, nie jest ograniczone pod względem celu rozpowszechniania, ani też pod względem czasowym, czy terytorialnym, a prawa te mogą być przenoszone na inne podmioty bez żadnych ograniczeń. Szczegółowy opis w tym zakresie jest zawarty w projekcie umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
• Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w tym. m.in. w dokumentacji nie można wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę oraz opis przedmiotu nie może utrudniać uczciwej konkurencji. Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z art. 99-103 ustawy Pzp, tj. m.in. nie może zawierać opisu, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenie itp.
• Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone parametry techniczne. Wszystkie zastosowane elementy mają być dopuszczone do obrotu w handlu i do użytkowania. Dodatkowo zastosowane elementy powinny spełniać określone prawem normy bezpieczeństwa.
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Pzp - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
• Jeżeli w SWZ, opisie przedmiotu zamówienia podane są nazwy, typy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie produktów/źródła/szczególnego procesu, który mógłby charakteryzować produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to nie są dla wykonawców wiążące. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych do podanych w SWZ. Zamawiający dopuszcza przyjęcie w ofercie urządzeń i materiałów równoważnych pod warunkiem, że spełnione będą wymagania w zakresie standardów jakościowych oraz parametrów technicznych, technologicznych i osiągnięty zostanie zakładany efekt. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca stosujący materiały równoważne zobowiązuje się do zastosowania materiałów o parametrach nie gorszych niż określone w dokumentacji.
Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. (jeżeli dotyczy)
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Prawo zamówień publicznych - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
1. Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie dokumentacji projektowo - budowlanej na przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą"
Zakres planowanego zamierzenia obejmuje opracowanie pełnej dokumentacji budowlanej projektowo - kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń/zgłoszeń oraz przeniesieniem praw autorskich.
Zakres dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę dróg:
Zadanie nr 3: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na drogę w miejscowości Piaszno (dz. nr 42), zakres opracowania ma obejmować:
przebudowę drogi z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego na odcinku o długości około 500m,
odprowadzenie wód powierzchniowe
projekt organizacji ruchu
urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - rodzaj i ilość w uzgodnieniu z zamawiającym na etapie projektowania
budowę kanału technologicznego - w przypadku odmownej decyzji Ministra Cyfryzacji w sprawie odstępstwa od obowiązku wykonania.
Dla terenu objętego przedmiotową inwestycją nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
• Na opracowanie w/w dokumentacji dla każdego z zadań/części nr 1-4 składa się:
a. Opracowanie projektów budowlano-wykonawczych - 4 egz.
b. Opracowanie kosztorysów inwestorskich z przedmiarami robót - 2 egz.
c. Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.
d. Opracowanie operatu wodnoprawnego oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodnoprawnego - jeżeli zajdzie taka konieczność
e. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia - jeżeli zajdzie taka konieczność.
f. Decyzji w myśl ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu terenu - jeżeli wyjdzie taka konieczność.
g. Inne decyzje / uzgodnienia wymagane przepisami prawa.
h. Uzyskanie w imieniu Gminy Tuchomie pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych.
• W/w działki, na których ma przebiegać inwestycja są szacowane, proponowane i w trakcie opracowania mogą ulec zmianie.
• Wykonawca w ramach opracowywanych dokumentacji projektowych wykona wszelkie dokumenty wymagane obowiązującym prawem i niezbędne do późniejszej prawidłowej realizacji inwestycji.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wymaganych przepisami prawa budowlanego wszelkich opinii i uzgodnień wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych
• Wykonawca we własnym zakresie przygotuje i złoży kompletne wnioski o wydanie niezbędnych decyzji: pozwoleń wodno-prawnych, wypisu i wyrysu z mpzp oraz inne wymagane przepisami prawa.
• Część obszaru dla zadania nr 1 jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
• W razie wystąpienia zastrzeżeń i uwag Starostwa Powiatowego przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego uzupełnienia dokumentacji o w/w zastrzeżenia i uwagi.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania we własnym zakresie i na własny koszt map do celów projektowych, wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów oraz wszelkich niezbędnych dokumentów w celu wykonania w/w dokumentacji.
• Wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i uzgodnieniem dokumentacji ponosi projektant.
• Dokumentację należy przekazać Zamawiającemu wraz z oświadczeniem, że dokumentacja ta jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, normami i wytycznymi oraz że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
• Dokumentacja ma spełniać wymagania określone aktualnymi przepisami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi oraz posiadać będzie komplet wymaganych uzgodnień i opinii.
• Zamawiający stara się o dofinansowanie na realizację przedmiotowej inwestycji ze środków UE.
• Dokumentację należy złożyć w formie papierowej a także w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym.
• Opracowana dokumentacja podlega ochronie przewidzianej w ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i innych przepisach prawnych. Wykonawca oświadcza, że przeniesienie autorskich praw majątkowych, o których mowa poniżej, nie jest ograniczone pod względem celu rozpowszechniania, ani też pod względem czasowym, czy terytorialnym, a prawa te mogą być przenoszone na inne podmioty bez żadnych ograniczeń. Szczegółowy opis w tym zakresie jest zawarty w projekcie umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
• Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w tym. m.in. w dokumentacji nie można wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę oraz opis przedmiotu nie może utrudniać uczciwej konkurencji. Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z art. 99-103 ustawy Pzp, tj. m.in. nie może zawierać opisu, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenie itp.
• Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone parametry techniczne. Wszystkie zastosowane elementy mają być dopuszczone do obrotu w handlu i do użytkowania. Dodatkowo zastosowane elementy powinny spełniać określone prawem normy bezpieczeństwa.
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Pzp - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
• Jeżeli w SWZ, opisie przedmiotu zamówienia podane są nazwy, typy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie produktów/źródła/szczególnego procesu, który mógłby charakteryzować produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to nie są dla wykonawców wiążące. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych do podanych w SWZ. Zamawiający dopuszcza przyjęcie w ofercie urządzeń i materiałów równoważnych pod warunkiem, że spełnione będą wymagania w zakresie standardów jakościowych oraz parametrów technicznych, technologicznych i osiągnięty zostanie zakładany efekt. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca stosujący materiały równoważne zobowiązuje się do zastosowania materiałów o parametrach nie gorszych niż określone w dokumentacji.
Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. (jeżeli dotyczy)
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Prawo zamówień publicznych - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
1. Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie dokumentacji projektowo - budowlanej na przebudowę dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą"
Zakres planowanego zamierzenia obejmuje opracowanie pełnej dokumentacji budowlanej projektowo - kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi oraz uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń/zgłoszeń oraz przeniesieniem praw autorskich.
Zakres dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę dróg:
Zadanie nr 4: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na drogę w miejscowości Modrzejewo (dz. nr 101, 66/2, 66/1, 105, 74), zakres opracowania ma obejmować:
przebudowę drogi z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego na odcinku o długości około 970m,
odprowadzenie wód powierzchniowe
projekt organizacji ruchu
urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - rodzaj i ilość w uzgodnieniu z zamawiającym na etapie projektowania
budowę kanału technologicznego - w przypadku odmownej decyzji Ministra Cyfryzacji w sprawie odstępstwa od obowiązku wykonania.
Budowę oświetlenia drogowego solarnego lub zasilanego z sieci elektroenergetycznej – częściowo, przy istniejących budynkach
Przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową
Dla terenu objętego przedmiotową inwestycją nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
• Na opracowanie w/w dokumentacji dla każdego z zadań/części nr 1-4 składa się:
a. Opracowanie projektów budowlano-wykonawczych - 4 egz.
b. Opracowanie kosztorysów inwestorskich z przedmiarami robót - 2 egz.
c. Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.
d. Opracowanie operatu wodnoprawnego oraz uzyskanie decyzji - pozwolenia wodnoprawnego - jeżeli zajdzie taka konieczność
e. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia - jeżeli zajdzie taka konieczność.
f. Decyzji w myśl ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu terenu - jeżeli wyjdzie taka konieczność.
g. Inne decyzje / uzgodnienia wymagane przepisami prawa.
h. Uzyskanie w imieniu Gminy Tuchomie pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych.
• W/w działki, na których ma przebiegać inwestycja są szacowane, proponowane i w trakcie opracowania mogą ulec zmianie.
• Wykonawca w ramach opracowywanych dokumentacji projektowych wykona wszelkie dokumenty wymagane obowiązującym prawem i niezbędne do późniejszej prawidłowej realizacji inwestycji.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wymaganych przepisami prawa budowlanego wszelkich opinii i uzgodnień wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych
• Wykonawca we własnym zakresie przygotuje i złoży kompletne wnioski o wydanie niezbędnych decyzji: pozwoleń wodno-prawnych, wypisu i wyrysu z mpzp oraz inne wymagane przepisami prawa.
• Część obszaru dla zadania nr 1 jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
• W razie wystąpienia zastrzeżeń i uwag Starostwa Powiatowego przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę/dokonania zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego uzupełnienia dokumentacji o w/w zastrzeżenia i uwagi.
• Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania we własnym zakresie i na własny koszt map do celów projektowych, wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów oraz wszelkich niezbędnych dokumentów w celu wykonania w/w dokumentacji.
• Wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i uzgodnieniem dokumentacji ponosi projektant.
• Dokumentację należy przekazać Zamawiającemu wraz z oświadczeniem, że dokumentacja ta jest wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, normami i wytycznymi oraz że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
• Dokumentacja ma spełniać wymagania określone aktualnymi przepisami prawa budowlanego i przepisami wykonawczymi oraz posiadać będzie komplet wymaganych uzgodnień i opinii.
• Zamawiający stara się o dofinansowanie na realizację przedmiotowej inwestycji ze środków UE.
• Dokumentację należy złożyć w formie papierowej a także w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym.
• Opracowana dokumentacja podlega ochronie przewidzianej w ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i innych przepisach prawnych. Wykonawca oświadcza, że przeniesienie autorskich praw majątkowych, o których mowa poniżej, nie jest ograniczone pod względem celu rozpowszechniania, ani też pod względem czasowym, czy terytorialnym, a prawa te mogą być przenoszone na inne podmioty bez żadnych ograniczeń. Szczegółowy opis w tym zakresie jest zawarty w projekcie umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
• Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w tym. m.in. w dokumentacji nie można wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę oraz opis przedmiotu nie może utrudniać uczciwej konkurencji. Przedmiotowa dokumentacja projektowa ma być zgodna z art. 99-103 ustawy Pzp, tj. m.in. nie może zawierać opisu, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenie itp.
• Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów spełniających wymagania norm, posiadających odpowiednie certyfikaty i aprobaty techniczne oraz założone parametry techniczne. Wszystkie zastosowane elementy mają być dopuszczone do obrotu w handlu i do użytkowania. Dodatkowo zastosowane elementy powinny spełniać określone prawem normy bezpieczeństwa.
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Pzp - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
• Jeżeli w SWZ, opisie przedmiotu zamówienia podane są nazwy, typy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie produktów/źródła/szczególnego procesu, który mógłby charakteryzować produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to nie są dla wykonawców wiążące. Nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych do podanych w SWZ. Zamawiający dopuszcza przyjęcie w ofercie urządzeń i materiałów równoważnych pod warunkiem, że spełnione będą wymagania w zakresie standardów jakościowych oraz parametrów technicznych, technologicznych i osiągnięty zostanie zakładany efekt. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca stosujący materiały równoważne zobowiązuje się do zastosowania materiałów o parametrach nie gorszych niż określone w dokumentacji.
Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. (jeżeli dotyczy)
• Opis przedmiotu zamówienia uwzględnia wymagania wynikające z art. 100 ustawy Prawo zamówień publicznych - wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy