Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wzniesieniu 5 hal namiotowych, utwardzeniu terenu oraz wykonaniu...
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276015
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Więźniów Oświęcimia 20
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@auschwitz.org
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.auschwitz.org/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wzniesieniu 5 hal namiotowych, utwardzeniu terenu oraz wykonaniu...
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-45adf61d-d227-11ee-875e-a22221c84ba7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00216379
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-45adf61d-d227-11ee-875e-a22221c84ba7
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia – https://ezamowienia.gov.pl/pl/.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, cyfrowego odwzorowania dokumentów w postaci papierowej (elektronicznych kopii dokumentów stworzonych w postaci papierowej) oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w opisane zostały w module edukacyjnym
https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/
https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2022/07/Oferty-5.2.1.pdf
Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, akceptuje te wymagania oraz warunki korzystania z ww. Platformy. Szczegółowe informacje dot. korespondencji elektronicznej zostały opisane w punkcie IX SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Tak
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wzniesieniu 5 hal namiotowych, utwardzeniu terenu oraz wykonaniu niezbędnej infrastruktury technicznej wraz z jej obsługą na potrzeby obchodów 80 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz 27 stycznia 2025. – w formule zaprojektuj i wybuduj.
Obchody odbędą się w dniu 27.01.2025 r., w godzinach: od 16:00 do 20.00 na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz II - Birkenau w Oświęcimiu, w Brzezince przy ul. Ofiar Faszyzmu 12 (teren byłego obozu Auschwitz II - Birkenau) w głównej hali namiotowej nr 1. Przewidywana liczba uczestników to około 3300 osób w hali namiotowej nr 1 zaproszonych gości oraz około 200 osób obsługi, około 800 dziennikarzy oraz 25 osób obsługi w hali namiotowej nr 4 oraz około 1500 osób w sektorze otwartym na zewnątrz na odcinku BIb.
Przedmiot zamówienia będzie realizowany w następujących etapach:
ETAP I sporządzenie dokumentacji technicznej, programu badań archeologicznych wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych przepisami prawa pozwoleń i uzgodnień niezbędnych dla realizacji przedmiotu zamówienia wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę oraz opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu wraz z pozwoleniem oraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do dokumentacji projektowej.
ETAP II przygotowanie terenu pod montaż hal namiotowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą
niezbędną do przeprowadzenia obchodów wraz z badaniami archeologicznymi w formie
nadzoru.
ETAP III montaż hal namiotowych wraz z wyposażeniem oraz z infrastrukturą towarzyszącą niezbędną do przeprowadzenia obchodów wraz z badaniami archeologicznymi w formie nadzoru.
ETAP IV demontaż hal namiotowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, uporządkowanie i
doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu sprzed rozpoczęcia prac oraz sporządzenie i przekazanie dokumentacji powykonawczej wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do dokumentacji powykonawczej.
UWAGA NR 1: Zamawiający dopuszcza rozpoczęcie etapu III przed terminem zakończenia etapu II.
2. Przedmiot zamówienia składa się z następujących zakresów:
a) Opracowanie i przekazanie do akceptacji Zamawiającego dokumentacji technicznej wszystkich obiektów tymczasowych oraz infrastruktury towarzyszącej, programu badań archeologicznych przeniesienie autorskich praw majątkowych do dokumentacji projektowej.
b) Uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa pozwoleń i uzgodnień niezbędnych dla realizacji przedmiotu zamówienia (m.in. pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pozwolenie na prowadzenie badań archeologicznych, pozwolenie Wojewody Małopolskiego, tymczasowe wyłączenie z produkcji rolnej oraz pozwolenie na budowę) wraz z zawiadomieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zamierzonym terminie rozpoczęcia i zakończenia robót objętych zamówieniem.
c) Opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu uwzględniającego tymczasowe oznakowanie terenu wraz z pozyskaniem opinii właściwych zarządców dróg i organów policji oraz zatwierdzeniem przez organ zarządzający ruchem, powiadomieniem odpowiednich organów oraz użytkowników zamkniętych odcinków dróg i uzyskaniem stosownych pozwoleń, montaż i demontaż w zakresie oznakowania istniejącego oraz projektowanego.
d) Przygotowanie terenu do montażu obiektów tymczasowych i infrastruktury towarzyszącej w tym zabezpieczenie historycznych elementów w terenie.
e) Badania archeologiczne w formie nadzoru.
f) Utwardzenie terenu dla potrzeb komunikacji pojazdów oraz pieszych.
g) Wygrodzenie i ogrodzenie wyznaczonych stref.
h) Wzniesienie pięciu hal namiotowych i infrastruktury towarzyszącej wraz z wyposażeniem technicznym obejmującym m.in.: zasilanie urządzeń, oświetlenie podstawowe, oświetlenie do realizacji TV, oświetlenie awaryjne, ogrzewanie, nagłośnienie, multimedia, itp. w szczególności:
- głównej hali namiotowej (zwanej dalej halą namiotową nr 1) wraz z halami namiotowymi nr 2 i nr 3,
- hali namiotowej dla centrum prasowego (zwanej dalej halą namiotową nr 4) wraz ze stanowiskami Live (zwanymi dalej: LIVE)
- hali namiotowej pomocniczej (zwanej dalej halą namiotową nr 5).
- Sektora Otwartego.
i) Relokacja historycznego wagonu do namiotu nr 1 pod nadzorem Zamawiającego wraz z ekspozycją fragmentu historycznych torów.
j) Wykonanie oświetlenia technicznego terenu objętego uroczystościami zgodnie z załącznikiem 1 do SWZ.
k) Wykonanie oświetlenia technicznego obwodowego terenu Muzeum, zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ.
l) Wykonanie oświetlenia architektonicznego elementów, zgodnie z załącznikiem nr 1 i 2 do SWZ.
m) Wykonanie oświetlenia scenicznego - oświetlenie sceny wraz z Bramą Śmierci i wagonem zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ.
n) Zapewnienie pełnego zaplecza sanitarnego dla całego zadania wraz z zasilaniem.
o) Zapewnienie zaplecza sanitarnego dla osób odwiedzających PMAB w okresie realizacji zadania w związku z wyłączeniem z użytku toalet w Bramie Śmierci wraz z obsługą serwisową.
p) Zapewnienie infrastruktury audiowizualnej.
q) Zapewnienie komunikacji radiowej pomiędzy zespołem organizatora, a wskazanymi pracownikami technicznymi Zamawiającego.
r) Obsługa multimedialna obchodów, centrum prasowego oraz koordynacja prowadzenia kabli dla obsługi wozów transmisyjnych w zaprojektowanych trasach kablowych.
s) Dostarczenie i ustawienie telebimu na Sektorze Otwartym oraz zapewnienie na nim transmisji w czasie rzeczywistym obchodów odbywających się w hali namiotowej nr 1 wraz z nagłośnieniem w sposób niezakłócający obchodów w namiocie wraz z głównym źródłem zasilanie w energię elektryczną zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ.
t) Zapewnienie bieżącego odśnieżania i zapobiegania oblodzeniu użytkowanych podczas trwania obchodów ciągów komunikacyjnych dla pieszych i przeznaczonych dla pojazdów na terenie objętym przedmiotem zamówienia w okresie przed obchodami i w trakcie.
UWAGA nr 2: na przedmiotowym terenie nie można stosować soli oraz magazynować śniegu z odśnieżania.
u) Zapewnienie zaplecza sanitarnego oraz bieżącego serwisu zaplecza sanitarnego (sprzątanie uzupełnianie środków czystości, płynów do dezynfekcji, papieru, napraw i wymiany zniszczonych elementów itp.) wraz z obsługą serwisową z uwzględnieniem obsługi zaplecza sanitarnego dla osób odwiedzających PMAB w związku z wyłączeniem z użytku toalet w Bramie Śmierci.
v) Utrzymanie porządku i czystości we wszystkich obiektach oraz na terenie przyległym do obiektów podczas realizacji całego zadania.
w) Całodobowa ochrona mienia i terenu objętego przedmiotem zamówienia.
x) Zapewnienie wszystkim halom namiotowym oraz w miejscach prowadzenia uroczystości zasilania głównego w energię elektryczną zasilanie główne ma być redundantne i realizowane za pomocą agregatów prądotwórczych stabilizowanych, typu super silnet. Jedno źródło stanowią minimum dwa agregaty pracujące w synchronizacji.
y) Demontaż wszystkich obiektów tymczasowych i towarzyszącej im infrastruktury.
z) Uporządkowanie i przywrócenie terenu realizacji zadania do stanu sprzed rozpoczęcia prac.
aa) Wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do dokumentacji powykonawczej.
UWAGA NR 3:
Zamawiający przez dokumentację projektową rozumie dokumentację techniczną oraz tymczasowy projekt organizacji ruchu , program badań archeologicznych zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ .
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 i 5 do SWZ.
Teren, miejsce obchodów, rozmieszczenie hal namiotowych oraz innych koniecznych do wykonania tymczasowych obiektów i elementów przedmiotu zamówienia przedstawia poglądowo rysunek stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.
Poglądowy rozkład wnętrz hal namiotowych o numerach 1, 2, 3 i 4 oraz stanowisk LIVE przedstawia poglądowa dokumentacja rysunkowa stanowiąca Załączniki nr 3a, 3b, 3c, 3d i 3e do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
39522530-1 - Namioty
44200000-2 - Wyroby konstrukcyjne
71356000-8 - Usługi techniczne
71351914-3 - Usługi archeologiczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2025-04-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin (dni) wykonania dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę po akceptacji koncepcji przez Zamawiającego, zgodnie z pkt.1 lit. a i b załącznika nr 1 do SWZ
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Rok produkcji konstrukcji hali namiotowej nr 1
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 9
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. posiadania zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada doświadczenie polegające na należytym wykonaniu w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, co najmniej dwóch robót budowlanych o wartości nie mniejszej niż 5 000 000 zł netto każda polegających na wzniesieniu hali namiotowej o parametrach nie mniejszych niż: szerokość 40m i powierzchnia 3000 m² każda, z pełnym wyposażeniem technicznym tj. oświetleniem, multimediami, nagłośnieniem oraz ogrzewaniem lub klimatyzacją.
b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje następującymi osobami skierowanymi do realizacji zamówienia (wskazanymi z imienia i nazwiska):
1) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności architektonicznej do projektowania określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do projektowania oraz doświadczenie w projektowaniu zdobyte w okresie ostatnich 5 lat. Bezwzględnie wymagana jest przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego (legitymuje się aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Architektów) - projektant branży architektonicznej.
2) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do projektowania określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do projektowania oraz doświadczenie zdobyte w okresie ostatnich 5 lat w zaprojektowaniu co najmniej dwóch hal namiotowych o parametrach nie mniejszych niż: szerokość 40m, powierzchnia 3 000 m² każda; bezwzględnie wymagana jest przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego (legitymuje się aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa) - projektant branży konstrukcyjno-budowlanej.
3) 2 osobami tj.1 kierownik budowy i 1 kierownik robót posiadającymi uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do kierowania robotami budowlanymi oraz doświadczenie każdej osoby zdobyte w okresie ostatnich 5 lat w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami budowalnymi we wznoszeniu co najmniej dwóch hal namiotowych o parametrach nie mniejszych niż: szerokość 40m , powierzchnia 3 000 m² każda, bezwzględnie wymagana jest przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego (legitymuje się aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa) -kierownik budowy i kierownik robót branży konstrukcyjno-budowlanej;
4) osobą posiadającą doświadczenie w koordynowaniu lub nadzorowaniu co najmniej dwóch realizacji obejmujących wzniesienie hal namiotowych z pełnym wyposażeniem technicznym tj. oświetleniem, multimediami, nagłośnieniem oraz ogrzewaniem lub klimatyzacją wraz z kompleksową obsługą techniczną o wartości nie mniejszej niż 5 000 000 zł netto każda - koordynator;
5) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do projektowania określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do projektowania, oraz min. 5 letnie doświadczenie w projektowaniu; bezwzględnie wymagana jest przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego (legitymuje się aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa) - projektant branży elektrycznej;
6) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami budowlanymi określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do kierowania robotami budowlanymi; oraz min. 5 letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi, bezwzględnie wymagana jest przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego (legitymuje się aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa) - kierownik robót branży elektrycznej;
7) osobą posiadającą uprawnienia elektryczne do 1 kV dozorowe potwierdzone świadectwem kwalifikacji (np. SEP) zgodnie z pełnioną funkcją;
8) osobą posiadającą uprawnienia elektryczne do 1 kV eksploatacyjne potwierdzone świadectwem kwalifikacji(np. SEP) zgodnie z pełnioną funkcją;
9) osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do projektowania określone przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów uprawniające do projektowania, oraz min. 5 letnie doświadczenie w projektowaniu; bezwzględnie wymagana jest przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego (legitymuje się aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa) - projektant branży sanitarnej;
10) realizatorem dźwięku, obrazu i światła posiadającym doświadczenie w realizacjach dla telewizji, zdobyte w okresie ostatnich 5 lat;
11) osobą posiadająca uprawnienia ds. BHP.
12) archeologiem pełniącym nadzór archeologiczny, posiadającym uprawnienia do prowadzenia badań archeologicznych zgodnie z art. 37e ustawy o ochronie zabytków (Dz.U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568 z późniejszymi zmianami), tj.: badaniami archeologicznymi kieruje osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie archeologii i przez co najmniej 12 miesięcy brała udział w badaniach archeologicznych (doświadczenie zawodowe może być nabyte poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej). Dodatkowo posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy na funkcji kierownika badań archeologicznych) liczone od momentu uzyskania uprawnień do prowadzenie badań archeologicznych, oraz dodatkowo w okresie trzech lat wykonał co najmniej 3 usługi polegające na kierowaniu badaniami archeologicznymi związanymi z wykonywaniem robót budowlanych lub prac konserwatorskich przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków trwające łącznie nie krócej niż 12 miesięcy – archeolog.
2. posiadania zdolności finansowej
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe w wysokości co najmniej 5 000 000 zł (słownie: pięć milionów złotych) lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 5 000 000 zł (słownie: pięć milionów złotych).
W przypadku, gdy Wykonawca przedstawi dokumenty potwierdzające spełnianie warunku określające wysokość posiadanych środków finansowych lub posiadanej zdolności kredytowej w innych walutach niż PLN, Wykonawca przeliczy wartość posiadanych środków finansowych lub posiadanej zdolności kredytowej według średniego kurs NBP (Tabela A) na dzień wystawienia dokumentu.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, nie będzie wezwany do złożenia podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w pkt. VI pkt 2, SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych przez Zamawiającego w pkt. VI, pkt 3 SWZ, zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia):
2.1. wykazu robót budowlanych zgodnie z pkt. VI, pkt. 3.1 lit. a) SWZ wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy.
Wzór wykazu robót budowlanych stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
2.2. wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, a w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie robót budowlanych lub usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 11 do SWZ.
2.3. informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganego przez zamawiającego podmiotowego środka dowodowego, o którym mowa w pkt. 2.3., wykonawca składa inny podmiotowy środek dowodowy, który w wystarczający sposób potwierdzi spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu dotyczącego sytuacji finansowej.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca przystępujący do niniejszego postępowania jest zobowiązany wnieść wadium o wartości 150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) na czas związania ofertą.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
3.1. Pieniądzu,
3.2. Gwarancjach bankowych,
3.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. W przypadku wniesienia wadium w formach określonych powyżej w pkt 3.2.- 3.4., dokument winien być wystawiony na Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-600 Oświęcim.
5. Wadium w formie pieniężnej wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
PL BGK O-Kraków 80 1130 1150 0012 1268 9790 0005, kod SWIFT: GOSKPLPW.
Pozostałe informacje dot. wadium znajduje się w pkt. XIV SWZ.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa pkt. 3 zostaną spełnione jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców spełni dany warunek.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które roboty budowlane lub usługi będą wykonywać poszczególni wykonawcy - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
3. Dodatkowe informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia znajdują się w pkt. XX SWZ.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Pełny rodzaj i zakres zmiany umowy oraz warunków ich wprowadzenia został opisany w paragrafie 8 Wzoru umowy stanowiącym załącznik nr 13 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2024-03-12 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Szczegółowa instrukcja dostępna jest pod poniższym adresem: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Oferty-5.2.pdf Sposób złożenia oferty, w tym zaszyfrowania oferty opisany został w instrukcji dostępnej pod poniższym adresem: https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Oferty-5.2.pdf
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-03-12 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2024-04-10
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
a) Zaleca się, by Wykonawca wziął udział w wizji lokalnej ze względu na szczególne warunki wykonania przedmiotu zamówienia, o których mowa w SWZ. W celu ustalenia terminu wizji należy kontaktować się z zamawiającym przez platformę e-Zamówienia zgodnie z pkt. IX SWZ.
b) Wykonawca jest zobowiązany przedstawić wymagane przepisami prawa protokoły odbioru technicznego wszystkich zbudowanych obiektów tymczasowych, instalacji oraz urządzeń. Protokoły winny być zatwierdzone przez inspektorów nadzoru oraz odpowiednie organy administracji publicznej, jeżeli jest to wymagane przez obowiązujące przepisy.
c) Z postępowania o udzielenie zamówienia, stosownie do art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się:
1) „Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy zwanego dalej ,,rozporządzeniem 765/2006” i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających, zwanego dalej ,,rozporządzeniem 269/2014'' albo wpisanego na listę osób i podmiotów, wobec których są stosowane środki, o których mowa w art. 1 ustawy wymienionej w ust.2, zwaną dalej „listą” na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
2) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
3) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości, jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu nr 269//2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy.”