Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
Zamówienia publicznego
Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego
1.1.9 Modernizacja dróg powiatowych i chodników na terenie powiatu pilskiego
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
polski
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego”.
2. Zamówienie dofinansowane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych oraz usługa nadzoru inwestorskiego. Roboty obejmą wykonanie m.in. nowego obiektu mostowego dostosowanego do obowiązujących warunków technicznych, nowej warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, warstwy wiążąco-wyrównawczej, prac brukarskich, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów przydrożnych, odwodnienia, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na 5 drogach powiatowych Powiatu Pilskiego. Dodatkowo wykonane zostaną ciągi komunikacyjne dla pieszych na terenach zurbanizowanych.
4. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na sześć części:
4.1. Pierwsza część zamówienia: Przebudowa obiektu mostowego na rzece Lubcza położonego w ciągu drogi powiatowej nr 1205P w miejscowości Liszkowo.
Zakres zadania obejmuje rozbiórkę istniejącego mostu drogowego i budowę w jego miejsce nowego mostu na rzece Lubcza, w km 4,401 drogi powiatowej Nr 1205P w miejscowości Liszkowo. Budowa nowego obiektu uwzględnia zwiększenie szerokości obiektu dla lokalizacji planowanej ścieżki pieszo-rowerowej wraz z podniesieniem nośności mostu, przy zachowaniu warunków swobodnego przepływu wód rzeki. Zwiększone zostanie światło poziome mostu, co umożliwi lokalizację obustronnych ścieżek gruntowych do migracji zwierząt.
W ramach inwestycji zostanie wykonana rozbiórka istniejącego mostu z przyległymi nasypami korpusu drogi oraz usunięcie warstw słabych gruntu pod poszerzenie nasypu. Zbudowane zostaną nowe przyczółki obiektu, fundamenty żelbetowe wykonane będą w osłonie ścianek szczelnych. Podłoże pod fundamentami należy ulepszyć, wzmocnić lub wymienić wg technologii wykonawcy. Zaprojektowano nowy most jako ustrój nośny ramowy o konstrukcji monolitycznej żelbetowej. Skrzydła przyczółków także będą żelbetowe. W ramach inwestycji przebudowana zostanie nawierzchnia drogowa z poszerzeniem na dojazdach. Zamontowane zostaną ochronne bariery drogowe na poboczach oraz balustrada ochronna przy planowanej ścieżce pieszo-rowerowej na obiekcie. Obiekt zostanie wyposażony w obustronne schody dla obsługi na stożkach przyczółkowych.
Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane – minimum 36 miesięcy (okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane jest kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem budowy branży mostowej, kierownikami robót: branży drogowej i branży sanitarnej, którzy odpowiadać będą za wykonanie robót. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kierownika budowy oraz dane kierowników robót branżowych niezwłocznie przed zawarciem umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3.1. do SWZ.
5. Wymagania dot. części pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej zamówienia:
5.1. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania robót objętych zamówieniem.
5.2. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji robót w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych robót objętych zamówieniem. Koszt zabezpieczenia znaków i urządzeń, a także ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
5.3. Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną. Zamawiający przewiduje możliwość pobrania próbek nawierzchni do badań laboratoryjnych. W przypadku rozbieżności wyników próbek w stosunku do zaakceptowanej przez Zamawiającego recepty koszty badań obciążą Wykonawcę.
5.4. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do stosowania wszystkich wymagań określonych w przepisach o ochronie środowiska.
5.5. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji projektowej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania. Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych). Dopuszcza się równoważne materiały pod warunkiem, że:
- zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji i SWZ,
- zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji i SWZ.
5.6. Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że materiały przeznaczone do wbudowania są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Jeżeli materiały nie potwierdzą równoważności, Wykonawca nie będzie uprawniony do ich zastosowania i na własny koszt wymieni na materiały spełniające warunki równoważności.
5.7. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia.
5.8. Użycie materiałów bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania materiału, który nie będzie spełniać ww. wymagań wykonawca będzie zobowiązany do ich demontażu, a odmowa wykonania takich działań będzie skutkować bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.
5.9. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty lub sprawozdania z badań, deklaracje zgodności CE lub deklaracje właściwości użytkowych.
5.10. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia – do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
5.11. Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
5.12. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) dla części pierwszej zamówienia:
a) obsługa układarki mas bitumicznych,
b) obsługa walca drogowego,
c) obsługa koparko-ładowarki,
d) roboty brukarskie,
e) roboty betoniarskie,
f) roboty zbrojeniowe.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (Załącznik nr 4.1. do SWZ dla pierwszej części zamówienia, Załącznik nr 4.2. do SWZ dla drugiej, czwartej i piątej części zamówienia, Załącznik nr 4.3. do SWZ dla trzeciej części zamówienia).
6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego”.
2. Zamówienie dofinansowane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych oraz usługa nadzoru inwestorskiego. Roboty obejmą wykonanie m.in. nowego obiektu mostowego dostosowanego do obowiązujących warunków technicznych, nowej warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, warstwy wiążąco-wyrównawczej, prac brukarskich, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów przydrożnych, odwodnienia, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na 5 drogach powiatowych Powiatu Pilskiego. Dodatkowo wykonane zostaną ciągi komunikacyjne dla pieszych na terenach zurbanizowanych.
4. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na sześć części:
4.1. Druga część zamówienia: Przebudowa drogi powiatowej nr 1215P – ul. Ludowa w Pile.
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę jezdni o szer. 7m, chodników, zatoki autobusowej, parkingu na 25 miejsc parkingowych, zjazdów, dojść do budynków wraz z obramowaniem oraz z usunięciem kolizji w postaci przyłączy oświetleniowych i 1 latarni oświetlenia drogowego. Długość przebudowywanej drogi wynosi około 185mb. Regulacje urządzeń wod.-kan. metodą włazów pływających.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem robót drogowych, który odpowiadał będzie za wykonanie robót. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kierownika niezwłocznie przed zawarciem umowy.
Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane – minimum 36 miesięcy (okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane jest kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3.2. do SWZ.
3.5. Wymagania dot. części pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej zamówienia:
5.1. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania robót objętych zamówieniem.
5.2. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji robót w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych robót objętych zamówieniem. Koszt zabezpieczenia znaków i urządzeń, a także ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
5.3. Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną. Zamawiający przewiduje możliwość pobrania próbek nawierzchni do badań laboratoryjnych. W przypadku rozbieżności wyników próbek w stosunku do zaakceptowanej przez Zamawiającego recepty koszty badań obciążą Wykonawcę.
5.4. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do stosowania wszystkich wymagań określonych w przepisach o ochronie środowiska.
5.5. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji projektowej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania. Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych). Dopuszcza się równoważne materiały pod warunkiem, że:
- zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji i SWZ,
- zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji i SWZ.
5.6. Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że materiały przeznaczone do wbudowania są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Jeżeli materiały nie potwierdzą równoważności, Wykonawca nie będzie uprawniony do ich zastosowania i na własny koszt wymieni na materiały spełniające warunki równoważności.
5.7. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia.
5.8. Użycie materiałów bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania materiału, który nie będzie spełniać ww. wymagań wykonawca będzie zobowiązany do ich demontażu, a odmowa wykonania takich działań będzie skutkować bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.
5.9. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty lub sprawozdania z badań, deklaracje zgodności CE lub deklaracje właściwości użytkowych.
5.10. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia – do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
5.11. Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
5.12. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) dla części drugiej zamówienia:
a) obsługa układarki mas bitumicznych,
b) obsługa walca drogowego,
c) obsługa koparko-ładowarki,
d) roboty brukarskie,
e) kierowanie ruchem;
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (Załącznik nr 4.1. do SWZ dla pierwszej części zamówienia, Załącznik nr 4.2. do SWZ dla drugiej, czwartej i piątej części zamówienia, Załącznik nr 4.3. do SWZ dla trzeciej części zamówienia).
6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego”.
2. Zamówienie dofinansowane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych oraz usługa nadzoru inwestorskiego. Roboty obejmą wykonanie m.in. nowego obiektu mostowego dostosowanego do obowiązujących warunków technicznych, nowej warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, warstwy wiążąco-wyrównawczej, prac brukarskich, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów przydrożnych, odwodnienia, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na 5 drogach powiatowych Powiatu Pilskiego. Dodatkowo wykonane zostaną ciągi komunikacyjne dla pieszych na terenach zurbanizowanych.
4. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na sześć części:
4.1. Trzecia część zamówienia: Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1180P od km 0+875,52 do km 1+461,82 – ul. Leśna w miejscowości Osiek nad Notecią.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie chodnika na odcinku od km 0+875,52 do km 1+461,82 w granicach pasa drogowego w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Chodnik należy zaprojektować i wykonać z kostki betonowej gr. 8cm na podbudowie zasadniczej i warstwie mrozoochronnej. Budowa chodnika wiąże się z rozwiązaniem odwodnienia drogi na projektowanym odcinku. W zakres inwestycji nie wchodzi wymiana nawierzchni jezdni.
Cena za wykonanie dokumentacji projektowej musi obejmować koszty przygotowania i pozyskania wszelkich dokumentów formalno – prawnych niezbędnych do wykonania robót budowlanych.
Zamawiający jest w trakcie uzyskania decyzji na lokalizację celu publicznego.
Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane – minimum 36 miesięcy (okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane jest kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem robót branży drogowej oraz kierownikiem robót branży sanitarnej, którzy odpowiadać będą za wykonanie robót. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kierowników niezwłocznie przed zawarciem umowy.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował projektantem posiadającym niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do wykonania dokumentacji projektowej w ramach zadania.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku wystąpienia takiej konieczności Wykonawca zapewnił osobę pełniącą obowiązki kierownika budowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3.3. do SWZ.
3.5. Wymagania dot. części pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej zamówienia:
5.1. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania robót objętych zamówieniem.
5.2. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji robót w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych robót objętych zamówieniem. Koszt zabezpieczenia znaków i urządzeń, a także ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
5.3. Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną. Zamawiający przewiduje możliwość pobrania próbek nawierzchni do badań laboratoryjnych. W przypadku rozbieżności wyników próbek w stosunku do zaakceptowanej przez Zamawiającego recepty koszty badań obciążą Wykonawcę.
5.4. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do stosowania wszystkich wymagań określonych w przepisach o ochronie środowiska.
5.5. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji projektowej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania. Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych). Dopuszcza się równoważne materiały pod warunkiem, że:
- zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji i SWZ,
- zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji i SWZ.
5.6. Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że materiały przeznaczone do wbudowania są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Jeżeli materiały nie potwierdzą równoważności, Wykonawca nie będzie uprawniony do ich zastosowania i na własny koszt wymieni na materiały spełniające warunki równoważności.
5.7. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia.
5.8. Użycie materiałów bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania materiału, który nie będzie spełniać ww. wymagań wykonawca będzie zobowiązany do ich demontażu, a odmowa wykonania takich działań będzie skutkować bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.
5.9. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty lub sprawozdania z badań, deklaracje zgodności CE lub deklaracje właściwości użytkowych.
5.10. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia – do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
5.11. Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
5.12. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) dla części trzeciej zamówienia:
a) obsługa koparko-ładowarki,
b) roboty brukarskie;
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (Załącznik nr 4.1. do SWZ dla pierwszej części zamówienia, Załącznik nr 4.2. do SWZ dla drugiej, czwartej i piątej części zamówienia, Załącznik nr 4.3. do SWZ dla trzeciej części zamówienia).
6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego”.
2. Zamówienie dofinansowane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych oraz usługa nadzoru inwestorskiego. Roboty obejmą wykonanie m.in. nowego obiektu mostowego dostosowanego do obowiązujących warunków technicznych, nowej warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, warstwy wiążąco-wyrównawczej, prac brukarskich, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów przydrożnych, odwodnienia, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na 5 drogach powiatowych Powiatu Pilskiego. Dodatkowo wykonane zostaną ciągi komunikacyjne dla pieszych na terenach zurbanizowanych.
4. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na sześć części:
4.1. Czwarta część zamówienia: Przebudowa drogi powiatowej nr 1186P w miejscowości Młotkowo.
Przedmiot zmówienia obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni i chodników z kostki betonowej prefabrykowanej po istniejącym śladzie, na łącznej długości 351 mb wraz z krawężnikami i obrzeżami. W ramach zadania planuje się również przebudowę istniejących zjazdów przecinających istniejący chodnik a także przebudowę zatoki parkingowej. Przed przejściem projektuje się fakturowe, kontrastowe oznaczenie nawierzchni z betonowych elementów prefabrykowanych. W zakresie znajduje się również konserwacja rowu.
Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane – minimum 36 miesięcy (okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane jest kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem robót, który odpowiadał będzie za wykonanie robót. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kierownika niezwłocznie przed zawarciem umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3.4. do SWZ.
5. Wymagania dot. części pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej zamówienia:
5.1. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania robót objętych zamówieniem.
5.2. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji robót w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych robót objętych zamówieniem. Koszt zabezpieczenia znaków i urządzeń, a także ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
5.3. Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną. Zamawiający przewiduje możliwość pobrania próbek nawierzchni do badań laboratoryjnych. W przypadku rozbieżności wyników próbek w stosunku do zaakceptowanej przez Zamawiającego recepty koszty badań obciążą Wykonawcę.
5.4. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do stosowania wszystkich wymagań określonych w przepisach o ochronie środowiska.
5.5. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji projektowej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania. Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych). Dopuszcza się równoważne materiały pod warunkiem, że:
- zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji i SWZ,
- zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji i SWZ.
5.6. Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że materiały przeznaczone do wbudowania są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Jeżeli materiały nie potwierdzą równoważności, Wykonawca nie będzie uprawniony do ich zastosowania i na własny koszt wymieni na materiały spełniające warunki równoważności.
5.7. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia.
5.8. Użycie materiałów bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania materiału, który nie będzie spełniać ww. wymagań wykonawca będzie zobowiązany do ich demontażu, a odmowa wykonania takich działań będzie skutkować bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.
5.9. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty lub sprawozdania z badań, deklaracje zgodności CE lub deklaracje właściwości użytkowych.
5.10. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia – do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
5.11. Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
5.12. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) dla części czwartej zamówienia:
a) obsługa układarki mas bitumicznych,
b) obsługa walca drogowego,
c) obsługa koparko-ładowarki,
d) roboty brukarskie,
e) kierowanie ruchem;
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (Załącznik nr 4.1. do SWZ dla pierwszej części zamówienia, Załącznik nr 4.2. do SWZ dla drugiej, czwartej i piątej części zamówienia, Załącznik nr 4.3. do SWZ dla trzeciej części zamówienia).
6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego”.
2. Zamówienie dofinansowane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych oraz usługa nadzoru inwestorskiego. Roboty obejmą wykonanie m.in. nowego obiektu mostowego dostosowanego do obowiązujących warunków technicznych, nowej warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, warstwy wiążąco-wyrównawczej, prac brukarskich, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów przydrożnych, odwodnienia, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na 5 drogach powiatowych Powiatu Pilskiego. Dodatkowo wykonane zostaną ciągi komunikacyjne dla pieszych na terenach zurbanizowanych.
4. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na sześć części:
4.1. Piąta część zamówienia: Przebudowa drogi powiatowej nr 1187P na odcinku Dworzakowo-Białośliwie w km 1+418,03 do km 1+936,70.
Przedmiot zamówienia obejmuje rozebranie nawierzchni i ułożenie nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni bitumicznej wraz z wykonaniem oznakowania drogowego na długości 518,67m. Szerokość jezdni wynosi 5,5m. W zakres inwestycji wchodzi również wykonanie pobocza z kruszywa.
Okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane – minimum 36 miesięcy (okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane jest kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem robót, który odpowiadał będzie za wykonanie robót. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kierownika niezwłocznie przed zawarciem umowy.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku wystąpienia konieczności Wykonawca zapewnił nadzór archeologiczny.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3.5. do SWZ.
5. Wymagania dot. części pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej, piątej zamówienia:
5.1. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania robót objętych zamówieniem.
5.2. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji robót w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych robót objętych zamówieniem. Koszt zabezpieczenia znaków i urządzeń, a także ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
5.3. Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną. Zamawiający przewiduje możliwość pobrania próbek nawierzchni do badań laboratoryjnych. W przypadku rozbieżności wyników próbek w stosunku do zaakceptowanej przez Zamawiającego recepty koszty badań obciążą Wykonawcę.
5.4. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do stosowania wszystkich wymagań określonych w przepisach o ochronie środowiska.
5.5. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów materiałów lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji projektowej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje. Nie są one wiążące przyszłego Wykonawcę do ich stosowania. Wykonawca może zastosować materiały równoważne o parametrach techniczno – użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów zaproponowanych w dokumentacji projektowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (certyfikaty lub deklaracje właściwości użytkowych). Dopuszcza się równoważne materiały pod warunkiem, że:
- zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji i SWZ,
- zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji i SWZ.
5.6. Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że materiały przeznaczone do wbudowania są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Jeżeli materiały nie potwierdzą równoważności, Wykonawca nie będzie uprawniony do ich zastosowania i na własny koszt wymieni na materiały spełniające warunki równoważności.
5.7. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia.
5.8. Użycie materiałów bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania materiału, który nie będzie spełniać ww. wymagań wykonawca będzie zobowiązany do ich demontażu, a odmowa wykonania takich działań będzie skutkować bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.
5.9. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie. Dokumentami mogą być certyfikaty lub sprawozdania z badań, deklaracje zgodności CE lub deklaracje właściwości użytkowych.
5.10. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia – do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez przedstawiciela Zamawiającego.
5.11. Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
5.12. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) dla części piątej zamówienia:
a) obsługa układarki mas bitumicznych,
b) obsługa walca drogowego,
c) obsługa koparko-ładowarki,
d) roboty brukarskie,
e) kierowanie ruchem.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (Załącznik nr 4.1. do SWZ dla pierwszej części zamówienia, Załącznik nr 4.2. do SWZ dla drugiej, czwartej i piątej części zamówienia, Załącznik nr 4.3. do SWZ dla trzeciej części zamówienia).
6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
7. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego”.
2. Zamówienie dofinansowane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja dróg powiatowych oraz usługa nadzoru inwestorskiego. Roboty obejmą wykonanie m.in. nowego obiektu mostowego dostosowanego do obowiązujących warunków technicznych, nowej warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, warstwy wiążąco-wyrównawczej, prac brukarskich, wykonanie poboczy, odtworzenie rowów przydrożnych, odwodnienia, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na 5 drogach powiatowych Powiatu Pilskiego. Dodatkowo wykonane zostaną ciągi komunikacyjne dla pieszych na terenach zurbanizowanych.
4. Zamawiający dzieli przedmiot zamówienia na sześć części:
4.1. Szósta część zamówienia: Pełnienie nadzoru inwestorskiego na zadaniu p.n. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Powiatu Pilskiego” obejmującego:
1) Przebudowę obiektu mostowego na rzece Lubcza położonego w ciągu drogi powiatowej nr 1205P w miejscowości Liszkowo,
2) Przebudowę drogi powiatowej nr 1215P – ul. Ludowa w Pile,
3) Budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1180P od km 0+875,52 do km 1+461,82 – ul. Leśna w miejscowości Osiek nad Notecią,
4) Przebudowę drogi powiatowej nr 1186P w miejscowości Młotkowo,
5) Przebudowę drogi powiatowej nr 1187P na odcinku Dworzakowo-Białośliwie w km 1+418,03 do km 1+936,70.
Postępowanie na wybór wykonawców robót budowlanych stanowi część pierwszą, drugą, trzecią, czwartą i piątą zamówienia.
Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3.6. do SWZ.
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 1 : Tak
Część 2 : Tak
Część 3 : Tak
Część 4 : Tak
Część 5 : Tak
Część 6 : Tak