Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa budynku komunalnego wraz z niezbędną infrastrukturą w miejscowości Pieńkowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Postomino
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979890
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Postomino 30
1.5.2.) Miejscowość: Postomino
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-113
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@postomino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.postomino.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa budynku komunalnego wraz z niezbędną infrastrukturą w miejscowości Pieńkowo
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4492b78f-defd-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00107168
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002212/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Budowa budynku komunalnego wraz z niezbędną infrastrukturą w m. Pieńkowo
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://postomino.bip.net.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://miniportal.uzp.gov.pl, https://epuap.gov.pl/wps/portal
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na ePUAP. Wykonawca posiadający konto na ePUAP ma dostęp do następujących formularzy: „Formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” oraz „Formularz do komunikacji”.
2) Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, cyfrowego odwzorowania dokumentów w postaci papierowej (elektronicznych kopii dokumentów stworzonych w postaci papierowej) oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie korzystania z miniPortalu oraz Warunkach korzystania
z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP).
3) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy: „Formularz złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” i „Formularza do komunikacji” wynosi 150 MB.
4) Za datę przekazania oferty przyjmuje się datę ich przekazania na ePUAP.
5) Dane postępowania można wyszukać na „Liście wszystkich postępowań” w miniPortalu klikając wcześniej opcję „Dla Wykonawców” lub ze strony głównej z zakładki Postępowania w miniPortalu.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna została zawarta w pkt 26 SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna została zawarta w pkt 26 SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2021.SS
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku komunalnego wraz z niezbędną infrastrukturą w miejscowości Pieńkowo ”.
2. Zadanie dofinansowane jest ze środków Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego.
3. Zakres prac obejmuje kompleksową budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego podpiwniczonego, dwukondygnacyjnego (parter z użytkowym poddaszem) o łącznej powierzchni zabudowy 740,00 m2 wraz z niezbędną infrastrukturą (w tym zagospodarowaniem terenu). Przewiduje się budowę 22 lokali mieszkalnych w budynku wraz z piwnicami lokatorskimi. Obiekt wolnostojący, niski dwukondygnacyjny parterowy z poddaszem użytkowym, podpiwniczony.
4. W ramach inwestycji planuje się wykonanie m. in.:
1) przyłącza kanalizacyjnego – podłączonego do sieci gminnej z włączeniem na terenie działki;
2) przyłącza wody – z sieci wodociągu gminnego na terenie działki,
3) kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem terenu – do sieci gminnej na terenie działki;
4) instalacji wewnętrznej gazu propan-butan;
5) oświetlenia zewnętrznego terenu;
6) osłony śmietnikowej;
7) altany rekreacyjnej;
8) placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej wraz z ogrodzeniem systemowym.
5. W każdej klatce schodowej przewidziano pomieszczenia techniczne, które mają służyć na rozdzielnice elektryczne i słaboprądowe, oraz do celów gospodarczych i administracyjnych – pomieszczenia wyposażone w zlewy.
6. Mieszkania składają się z dwóch lub trzech pokoi, kuchni oraz pełnego węzła sanitarnego. Dodatkowo 2 mieszkania jednopokojowe z aneksem kuchennym w korytarzu i łazienką. Dla każdego mieszkania jest przewidziana piwnica. Wszystkie mieszkania dostępne z klatek schodowych poprzedzonych przedsionkami. Mieszkania wyposażone w wentylację grawitacyjną w łazienkach, kuchniach i aneksach kuchennych. Centralne ogrzewanie oraz ciepła woda użytkowa realizowane za pomocą indywidualnych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania. Instalacje co, cwu i wody zimnej prowadzić podtynkowo. Sterowanie pracą kotła za pomocą sterownika pokojowego. Art. 6b Ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 508 z późn. zm) nakłada również obowiązek zapewnienia powstałym lokalom mieszkalnym konkretnego, minimalnego wyposażenia. W przypadku budynku komunalnego będącego przedmiotem niniejszego zamówienia w lokalach mieszkalnych należy zainstalować:
1) kabinę natryskową - w łazience,
2) umywalkę - w łazience,
3) miskę ustępową - w łazience,
4) zlewozmywak dwukomorowy nakładany wraz z szafką (zgodnie z dokumentacją projektową),
5) czteropaleniskową kuchenkę elektryczną wolnostojącą (zgodnie z dokumentacją projektową), kuchenka w kolorze inox.
7. Budynek zaprojektowany w technologiach tradycyjnych – murowany z elementami konstrukcji żelbetowej - prefabrykowane stropy z płyt kanałowych oraz słupy i podciągi żelbetowe. Układ konstrukcyjny poprzeczny złożony z murowanych ścian nośnych z pustaków ceramicznych
z elementami żelbetowymi, na których opierane są płyty stropowe i dach. Dach dwuspadowy, pokryty blachodachówką, więźba dachowa drewniana.
8. Dojścia i dojazdy do budynku utwardzone - nawierzchnia z wibroprasowanej kostki betonowej o gr. 8cm ułożonej na podbudowach. Droga wewnętrzna wykonana w oparciu o istniejący zjazd do przebudowy. Na jezdni i parkingu kostka w kolorze szarym a na chodnikach w kolorze antracyt lub oliwka/żółty. Odwodnienie nawierzchni spadkami do wpustów kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji projektuje się chodniki dla obsługi budynku i parking dla mieszkańców. Obsługa komunikacyjna budynku z istniejącej drogi wojewódzkiej.
9. Dla rekreacji mieszkańców zaprojektowano sad i ogród sąsiedzki, plac zabaw z elementami siłowni oraz altanę rekreacyjną, ławki i kosze na śmieci. Plac zabaw projektuje się na nawierzchni trawiastej.
10. UWAGA! Na etapie przygotowania oferty i realizacji robót budowlanych Wykonawca zobowiązany skalkulować w odrębnej pozycji ułożenie rury osłonowej z rury PE śr. 40mm na odcinku od granicy pasa drogowego do pomieszczenia technicznego (szafy krosowniczej inst. teletechnicznych) celem bezinwazyjnego podłączenia instalacji wew. budynku do sieci światłowodowej budowanej aktualnie na terenie Gminy Postomino.
11. Po zakończeniu prac budowlanych teren budowy uporządkować, wyplantować, usunąć zakrzaczenia, wyhumusować i obsiać trawą.
12. W ramach zakresu prac należy skalkulować koszt: ścięcia łącznie 21 szt. drzew o obwodzie ca 180 cm oraz usunięcia karpiny, przewóz pozyskanego drewna (pocięte na długość max. 250 cm) na odległość ok. 9 km w miejsce wskazane przez Zamawiającego. W związku koniecznością wykonania nasadzeń zastępczych należy zakupić i nasadzić 30 szt. drzew o wysokości 2 m. (15 szt. jarząb pospolity, 15 szt. buk zwyczajny).
13. Wykonawca wykona instalację na gaz płynny wraz z przyłączem do miejsca lokalizacji zbiornika natomiast podziemny zbiornik na gaz zostanie dostarczony przez dostawcę gazu zbiornika gazu płynnego. Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania miejsca posadowienia zbiornika tj.: ułożenie w przygotowanym wykopie prefabrykowanej płyty fundamentowej pod montaż zbiornika. Zamawiający zapewni dostawę zbiornika.
14. Zamawiający dopuszcza wykonanie detali architektonicznych elewacji - deski elewacyjnej z modrzewia syberyjskiego za pomocą systemowych mas tynkarskich imitujących drewno oraz prefabrykowanych elementów z tworzywa sztucznego lub prefabrykowanych elementów betonowych, w kolorze
i teksturze zbliżonym do naturalnej barwy modrzewia.
15. Do kalkulacji należy przyjąć wywóz nadmiaru gruntu pozyskanego na etapie robót budowlanych na odległość do 5 km na miejsce wskazane przez Zamawiającego. Miejsce magazynowania po zakończeniu prac rozplantować lub shałdować i uporządkować.
16. Przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej, która jest podstawą określenia ceny, w tym:
1) projekt budowlano – wykonawczy – branża budowlana;
2) projekt budowlano – wykonawczy – branża drogowa;
3) projekt budowlano – wykonawczy – instalacje elektryczne i teletechniczne;
4) projekt budowlano – wykonawczy – przyłącza sanitarne;
5) projekt budowlano – wykonawczy – wewnętrzne instalacje sanitarne;
6) projekt budowlano – wykonawczy – zjazd;
7) STWiORBiI;
8) przedmiary robót stanowiące element pomocniczy.
17. Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi „towarzyszące" realizacji robót, o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia w szczególności: koszty wykonania dokumentacji powykonawczej, koszty obsługi geodezyjnej, koszty uzyskania niezbędnych badań, opinii i uzgodnień, protokoły badań i sprawdzeń: protokoły z pomiarów instalacji elektrycznej wewnętrznej
i odgromowej, protokół kominiarski o stanie technicznej sprawności przewodów: wentylacyjnych, protokoły szczelności instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, co, zużycia wody i energii elektrycznej, ubezpieczenia budowy, wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, w tym koszty odtworzenia nawierzchni parkingów i zjazdów, wszystkie koszty wywozu/przewozu materiałów pochodzących z rozbiórki oraz wykopów i utylizacji odpadów. Cena musi uwzględniać również koszty dokumentacji geodezyjnej powykonawczej, a także podatek VAT.
18. Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych niniejszą specyfikacją warunkach.
19. Zobowiązuje się Wykonawcę do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnych z deklaracją właściwości użytkowych i kryteriami technicznymi określonymi w PN wyrobu i aprobatach technicznych.
20. Po zakończeniu budowy należy przedstawić - certyfikaty i świadectwa jakości, atesty lub równoważne na wbudowane materiały budowlane.
21. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca prowadzenia robót budowlanych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia.
22. Zwraca się uwagę, iż przy wynagrodzeniu ryczałtowym przedmiar robót nie jest podstawą do określenia zakresu robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze pozycje mają być jedynie pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji, wobec tego jest on jedynie dokumentem wspomagającym wycenę przedsięwzięcia.
23. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kosztorysów ofertowych/zestawienia robót.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2022-10-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.2. O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy na potwierdzenie zdolności technicznej lub zawodowej
1) w zakresie doświadczenia - wykażą, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie, rozbudowie lub nadbudowie budynku o kubaturze co najmniej 2000 m3
2) w zakresie kwalifikacji zawodowych – wykażą osoby skierowane przez wykonawcę do realizacji zamówienia spełniające niżej określone wymagania:
a) kierownik budowy - 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
b) kierownik robót - 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi branży sanitarnej,
c) kierownik robót - 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi branży elektrycznej.
3. Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów oraz zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający żąda następujące podmiotowe środki dowodowe:
1) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane zgodnie z załącznikiem nr 7.
2) Dowody określające, czy wykazane roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty
3) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności robotami budowlanymi odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami zgodnie z załącznikiem nr 8.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Formularz oferty; oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia; oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu; oświadczenie wykonawcy dotyczące podstaw wykluczenia na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy pzp - jeżeli dotyczy; zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów - jeżeli dotyczy; oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy pzp - jeżeli dotyczy; pełnomocnictwo -jeżeli dotyczy; wadiumSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 20.000,00 zł, słownie: dwadzieścia tysięcy złotych.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wniesione według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572).
4. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy zamawiającego nr 97 9315 0004 0021 2012 2000 0040. Zaleca się dołączyć do oferty dokument potwierdzający dokonanie przelewu.
5. Za termin wniesienia wadium przyjmuje się datę i godzinę uznania rachunku zamawiającego.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa powyżej, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
7. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności:
1) Upływu terminu związania ofertą,
2) Zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
3) Unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia
8. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
2) którego oferta została odrzucona,
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza,
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
9. Złożenie wniosku o zwrot wadium powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1.Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian do treści zawartej umowy w następującym zakresie: 1)Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy: a)w przypadku przedłużających się procedur związanych z wykorzystaniem przez wykonawców środków ochrony prawnej w zamówieniach publicznych lub innych procedur zamówień publicznych, b)w przypadku przedłużających się procedur, terminów wydania decyzji, postanowień lub innych aktów administracyjnych mających wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, c)spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w szczególności: deszcz, śnieg, grad, uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowl., dokonywanie odbiorów i występującymi przez okres co najmniej 5 dni z rzędu, d)spowodowana udzieleniem zamówień zamiennych lub dodatk. lub niewykonanych/zaniechanych. 2)Zmiany kierownika budowy, z zastrzeżeniem, że są spełnione warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ, 3)Zmiana podmiotów trzecich na etapie realizacji przedmiotu umowy, na zasoby których Wykonawca powoływał się wskazując spełnianie warunków udziału w postęp., z zastrzeżeniem, że są spełnione warunki udziału w postępowaniu określone w SIWZ, 4) W przypadku, gdy oferta wykonawcy nie zawierała informacji o części, którą na etapie realizacji zamówienia zamierzał powierzyć podwykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zawarcia umów o podwykonawstwo na etapie realizacji umowy, 5)Zmiana wynagr. Wykonawcy spowodowana w szczególności: a)zmianami przepisów prawnych, w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług, jeżeli zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę, b)wykonaniem robót zamiennych lub dodatkowych lub niewykonanych/zaniechanych, 6)Wynagr. wykonawcy może ulec zmianie w przypadku zmiany: a)stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości min. stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10.10. 2002 r. o minim. wynagr. za pracę, c)zasad podlegania ubezp. społ. lub ubezp. zdrow. lub wysokości stawki składki na ubezp. społeczne lub ubezp. zdrowotne, d)zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 .10.2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz.2215 oraz z 2019 r. poz. 1074 i 1572). 3.Wniosek powinien zawierać wyczerpujące uzasadnienie faktyczne i prawne oraz dokładne wyliczenie kwoty wynagr.Wykonawcy po zmianie umowy, w szczególności wnioskujący będzie zobowiązany wykazać związek pomiędzy wnioskowaną kwotą podwyższenia wynagrodzenia umownego a wpływem zmiany, o której mowa w ust. 2. Z wnioskiem o zmianę wynagr. z uwagi na przedmiotowe zmiany może wystąpić również Zamawiający. 4. W wypadku zmiany, o której mowa w §14 ust. 1 pkt 6 lit. a wartość netto wynagr. Wykonawcy nie zmieni się, a określona w aneksie wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów. Zmiana dotyczyć będzie tej części wynagr., która podlegać będzie nowym regulacjom. 5.Zmiana wynagr. określonego w §14 ust. 1 pkt 6 lit. b-d może być dokonana nie wcześniej niż po upływie 6 mies. od dnia zawarcia umowy lub dokonania ostatniej zmiany umowy. 6.Obowiązek wykazania wpływu zmian, o których mowa w §14 ust. 1 pkt 2 na koszty wykonania zamówienia należy do Wykonawcy. 7. Wysokość zmiany wynagr. za wykonanie robót budowl. ustalana jest w oparciu o wskaźniki procentowe zmiany średnich cen jednostkowych materiałów, stawek robocizny kosztorys.oraz cen pracy sprzętu budowl. publikowane co kwartał w ogólnie dostępnych inform. wydawnictwa Sekocenbud.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy