Usługa najmu i serwisu odzieży roboczej wraz z dostawą do NCBJ OR POLATOM przez okres...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Usługa najmu i serwisu odzieży roboczej wraz z dostawą do NCBJ OR POLATOM przez okres 208 tygodni
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoOtwock
  • WojewództwoMazowieckie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2019-03-20
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyNarodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM
  • Data publikacji ogłoszenia2019-03-08
  • Numer ogłoszenia522943-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 522943-N-2019 z dnia 2019-03-08 r.

Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM: Usługa najmu i serwisu odzieży roboczej wraz z dostawą do NCBJ OR POLATOM przez okres 208 tygodni
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM, krajowy numer identyfikacyjny 10240430000000, ul. ul. Andrzeja Sołtana  7 , 05-400  Otwock, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 22 273 17 00, 273 17 01, e-mail w.wozniak@polatom.pl, faks 22 718 03 50.
Adres strony internetowej (URL): www.polatom.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Instytut badawczy
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.polatom.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.polatom.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie, w siedzibie Zamawiającego, opatrzyć nazwą i dokładnym adresem Wykonawcy oraz oznakować w następujący sposób: Oferta: Nr sprawy 1/P/2019, Nazwa zadania:Usługa najmu i serwisu odzieży roboczej wraz z dostawą do NCBJ OR POLATOM przez okres 208 tygodni, nie otwierać przed 20.03.2019 r. przed godz. 12:05.
Adres:
Oferty należy składać do dnia 20.03.2019 r. do godz. 12:00 w siedzibie Zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM, 05-400 Otwock, ul. Andrzeja Sołtana 7, Budynek Nr 24, Pokój Nr 122A – Sekretariat. Oferty zostaną otwarte dnia 20.03.2019 r. o godz. 12:05 w siedzibie Zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM, 05-400 Otwock, ul. Andrzeja Sołtana 7, Budynek Nr 24, Pokój Nr 128A.

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługa najmu i serwisu odzieży roboczej wraz z dostawą do NCBJ OR POLATOM przez okres 208 tygodni
Numer referencyjny: 1/P/2019
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wynajem od Wykonawcy nowej odzieży roboczej, nowej odzieży tzw. przejściowej służącej do przebywania w strefie szarej oraz mopów przez okres 208 tygodni od daty podpisanej umowy. Wynajmowana odzież będzie używana przez pracowników Zamawiającego w strefach czystości B/A, C i D). Ilość każdego asortymentu wchodzącego w skład przedmiotu wynajmu określona jest w Załączniku Nr A do SIWZ, zaś załącznikiem do umowy najmu będzie wypełniony i podpisany przez Wykonawcę (wybranego do realizacji zamówienia) Załącznik nr 6 do SIWZ (Formularz cenowy). Przedmiot zamówienia obejmuje: pierwszą dostawę odzieży po podpisaniu umowy, cotygodniową wymianę odzieży zabrudzonej na czystą z dostawą do Zamawiającego, naprawę uszkodzonej odzieży, jej pranie, sterylizację, oraz inne usługi jakie mogą wyniknąć w trakcie użytkowania odzieży. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać czynności prania w „systemie clean room” w pomieszczeniu o parametrach spełniających kryteria klasy ISO-6. Ponadto wymagane jest, aby Wykonawca posiadał certyfikat ISO. Wykonawca zobowiązuje się dostarczać przedmiot wynajmu tj. odzież roboczą, przejściową i mopy w cyklu tygodniowym w ilościach zgodnie z załącznikiem A do SIWZ. Szafki na przechowywanie dostarczanej odzieży zapewnia Zamawiający. Dostarczana odzież będzie oznakowana w sposób umożliwiający identyfikację jej rozmiaru oraz wskazujący strefę czystości w której ma być używana. Oznakowanie musi być dokonane w sposób trwały techniką nadruku albo techniką wgrzewania lub w sposób elektroniczny poprzez wszycie transpondera lub nadrukowanie kodu kreskowego. Oznakowanie i zarejestrowanie odzieży u Wykonawcy powinno odbyć się w systemie Unilin. Każdy pakiet z odzieżą powinien mieć na opakowaniu informację o dacie sterylizacji i terminie ważności sterylizacji. Odzież powinna być zapakowana w sposób umożliwiający jej sterylizację u Zamawiającego i musi być dostarczana pojazdami dedykowanymi tylko do tego celu. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy i Zamawiającego wynikający z realizacji przedmiotu zamówienia określony jest w umowie.

II.5) Główny kod CPV: 98310000-9
Dodatkowe kody CPV:


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach: 1456
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
1456

II.9) Informacje dodatkowe: Zamawiający wymaga realizacji zamówienia przez okres 208 tygodni (1456 dni) od daty podpisania umowy, z zastrzeżeniem, że z przyczyn technicznych leżących po stronie Zamawiającego, rozpoczęcie świadczenia przez Wykonawcę usługi w zakresie dotyczącym Pracowni Generatorów nastąpi nie wcześniej, niż na pisemny wniosek Zamawiającego w tej sprawie, przesłany Wykonawcy pocztą elektroniczną za potwierdzeniem odbioru. Zamawiający informuje, że powyższe opóźnienie świadczenia usług w zakresie części zamówienia dotyczącego Pracowni Generatorów wyklucza dochodzenie przez Wykonawcę wszelkich roszczeń z tytułu utraconych korzyści.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający wymaga, aby Wykonawca był wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym posiada siedzibę. W Polsce rejestrami, o których mowa powyżej, są Krajowy Rejestr Sądowy oraz Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej. Ocena spełnienia tego warunku udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu oświadczenia oraz dokumenty, metodą warunku granicznego spełnia/nie spełnia.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych warunków w tym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Za Wykonawcę zdolnego do należytego wykonania zamówienia zostanie uznany Wykonawca, który wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie zrealizował należycie co najmniej 2 (słownie: dwie) usługi takiego typu jak to, które stanowi przedmiot zamówienia o łącznej wartości w tym okresie nie mniejszej niż 100 000,00 PLN netto .
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 2. Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo inny dokument potwierdzający, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. 3. W przypadku, gdy w celu wykazania spełnienia warunku zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, wówczas jest zobowiązany przedstawić w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione w pkt. 1. i 2. powyżej. 4.Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. od 1. do 3. powyżej składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości; b) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. Dokumenty, o których mowa w ww. pkt.4 a) powyżej,muszą być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, zaś dokument, o którym mowa w pkt. 4 b) powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu. 5. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 4., zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Terminy ważności oświadczeń stosuje się odpowiednio. 6.W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. Odpis z właściwego rejestru, Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia, że Wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych. 2. Wykaz co najmniej 2 (słownie: dwóch) zrealizowanych należycie usług w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, usług takiego typu jak to, które stanowi przedmiot zamówienia o łącznej wartości w tym okresie nie mniejszej niż 100 000,00 PLN netto. Wzór wykazu stanowi Załącznik Nr 5 do SIWZ. Do wykazu należy dołączyć dowody potwierdzające, że usługi te wraz zostały wykonane należycie. Usługę uznaje się za należycie wykonaną jeśli wykonano ją zgodnie z warunkami zamówienia i w wymaganym terminie. 3. W przypadku, gdy w celu wykazania spełnienia warunku zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, wówczas podmiot, na którego zasobach będzie polegał Wykonawca musi samodzielnie spełnić warunek posiadania zdolności technicznej lub zawodowej i złożyć dokumenty opisane w pkt. 2 powyżej. Ponadto konieczne jest przedstawienie Zamawiającemu pisemnego zobowiązania tego podmiotu do uczestniczenia wraz z Wykonawcą w wykonywaniu zamówienia, określającego w jakim stopniu i zakresie będzie osobiście uczestniczyć przy realizacji zamówienia, ponosząc solidarną odpowiedzialność z Wykonawcą. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują ten zakres zamówienia do realizacji którego te zdolności są wymagane. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie (np. konsorcjum/spółka cywilna), przynajmniej jeden z podmiotów musi spełniać samodzielnie warunek posiadania zdolności technicznej lub zawodowej i złożyć dokumenty opisane w pkt. 2 powyżej. 5. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
Certyfikaty na materiały, z których wykonane są kombinezony, lub certyfikaty na kombinezony (jeżeli są certyfikowane). Certyfikaty mają potwierdzić, ze odzież jest wykonana z materiałów niepylących (nie emitujących cząstek mechanicznych) i może być stosowana w warunkach clean room.
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. W terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej protokołu z sesji otwarcia ofert zawierającego informacje o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, firmach oraz adresach Wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie oraz o cenach, terminach wykonania zamówienia, okresach gwarancji i warunkach płatności zawartych w ofertach, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą z tej samej grupy kapitałowej nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 3 do SIWZ. 2. Wraz z ofertą - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z art. 24 ust. 1 od pkt. 12) do pkt 23) oraz ust. 5 pkt. 1) i 8) ustawy Prawo zamówień publicznych i o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust 1 ustawy Pzp (wzór stanowi Załącznik Nr 2 do SIWZ) 3. Wraz z ofertą - Formularz cenowy (wzór stanowi Załącznik Nr 6 do SIWZ).
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium dla przedmiotu zamówienia w wysokości 5 000,00 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych) 2. Wykonawca wnosi wadium w dowolnej spośród niżej wymienionych form: 2.1 W pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w: Raiffeisen Bank Polska, Nr rachunku 09 1750 0009 0000 0000 0347 9226 z adnotacją: Wadium: Nr sprawy 1/P/2019 Nazwa zadania: Usługa najmu i serwisu odzieży roboczej wraz z dostawą do NCBJ OR POLATOM przez okres 208 tygodni 2.2 W poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest poręczeniem pieniężnym, 2.3 W gwarancjach bankowych, 2.4 W gwarancjach ubezpieczeniowych, 2.5 W poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018 r., poz. 110) w terminie do dnia 20.03.2019 r. do godz. 12:00. Sposób przekazania wadium w formach wskazanych w pkt. 2.2 – 2.5: w kasie NCBJ Ośrodek Radioizotopów POLATOM w budynku Nr 24. 3. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego. 4. Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę wadium winno zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium zgodnie z warunkami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta/poręczyciela. 5. W przypadku gdy wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona. 6. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim Wykonawcom po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. 7. Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy. 8. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. 10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 11. W zakresie wadium obowiązują uregulowania zawarte w art. 45 i 46 ustawy Pzp.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 100,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
WZÓR UMOWY: § 1. PRZEDMIOT UMOWY 1. Wynajmujący zobowiązuje się: 1) do wynajęcia Najemcy na okres 208 tygodni odzieży roboczej („Przedmiot Najmu”), wyspecyfikowanej w Załączniku A do niniejszej umowy (zwanej dalej „Umową”), oraz 2) do utrzymania odzieży roboczej w czystości i zapewnienia jej estetycznego wyglądu w okresie trwania najmu, a w szczególności do prania odzieży w "systemie clean room”, 2. Na potrzeby niniejszej umowy strony definiują pojęcie „pranie w systemie cleanroom”, jako pranie odzieży w pomieszczeniu o parametrach spełniających kryteria klasy ISO - 6. 3. Umowa wchodzi w życie z dniem jej podpisania, a czas najmu rozpoczyna się z dniem pierwszej dostawy. § 2. OBOWIĄZKI WYNAJMUJĄCEGO Wynajmujący zobowiązuje się do świadczenia na rzecz Najemcy, w ramach Umowy, następujących usług: a) prania odzieży roboczej według ustalonego harmonogramu w systemie określonym w § 1 ust 2; b) podstawowej naprawy uszkodzonej odzieży, jeżeli pozwala na to rodzaj tkaniny; c) sortowania odzieży według rozmiarów i asortymentu; d) dostarczenia odzieży czystej, pakowanej w folię lub w opakowania folia-papier do sterylizacji parowej zgodnie z załącznikiem A oraz odbioru z magazynu Najemcy odzieży brudnej własnym transportem dedykowanym wyłącznie do tego celu; e) personalnego znakowania odzieży; f) dostawy kompletów zamiennych odzieży w razie naturalnego zużycia, zagubienia lub zniszczenia. § 3. NAPRAWA ODZIEŻY Przez podstawową naprawę, o której mowa w § 2 pkt b) strony rozumieją drobne naprawy, takie jak: zamontowanie napy, zaszycie rozdarcia do 2 cm, zszycie rozprutego szwa. Kosztami naprawy uszkodzeń przekraczających zakres naprawy podstawowej Wynajmujący będzie obciążał Najemcę, zgodnie z Cennikiem. § 4. DOSTAWA I ODBIÓR ODZIEŻY Pokwitowanie wykonania usługi polegające na odbiorze Przedmiotów Najmu od Najemcy oraz ich dostawie przez Wynajmującego po wypraniu i/lub naprawie potwierdzone zostanie przez osobę przebywającą w lokalu Najemcy. § 5. WYNAGRODZENIE WYNAJMUJĄCEGO 1. Za najem odzieży i świadczenie usług określonych w § 2 Umowy, Najemca płacić będzie miesięcznie wynagrodzenie obliczone według stawki tygodniowej określonej w Załączniku nr 6 do SIWZ (formularz cenowy), które zostanie powiększone o podatek VAT. 2. Za usługi dodatkowe i stałe Najemca będzie płacił wynagrodzenie określone w Załączniku nr 6 do SIWZ. 3. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 oraz ceny odtworzenia odzieży mogą podlegać nie częściej, niż co 12 miesięcy zmianie do 4% w przypadku wzrostu cen czynników niezależnych od Wynajmującego, a wpływających na cenę usług, takich jak np.: inflacja, nośniki energii, zmiana kursów walut wymienialnych. Podwyższenie wynagrodzenia zostanie uzasadnione przez Wynajmującego. Podwyższenie wynagrodzenia w powyższym zakresie nie stanowi zmiany Umowy i nie wymaga zgody Najemcy. 4. Wynagrodzenie umowne przysługuje Wynajmującemu niezależnie od wykorzystania przez Najemcę ustalonej wielkości usługi, np. z powodu absencji chorobowej lub urlopu pracowników jak również w przypadku wystąpienia przerwy w wykonywaniu Umowy z przyczyn leżących po stronie Najemcy. 5. Należności wynikające z faktur wystawianych przez Wynajmującego płatne będą na jego rachunek podany na fakturze w terminie 30 dni od daty prawidłowo wystawionej faktury VAT. Faktury wystawiane w formie elektronicznej należy przesyłać na adres email: waldemar.wozniak@polatom.pl Najemca akceptuje faktury elektroniczne spełniające aktualne wymagania prawne. 6. Wynajmujący ma prawo uzależnić kolejne dostawy od terminowej zapłaty za wykonane usługi, zachowując przy tym prawo do wynagrodzenia za okres wstrzymanych dostaw. § 6. OBOWIĄZKI NAJEMCY 1. Najemca zobowiązuje się do korzystania z Przedmiotów Najmu w sposób zgodny z ich przeznaczeniem i zapewniający ich zużycie jedynie w stopniu wynikającym z prawidłowego używania. Przedmioty Najmu winny być przechowywane w sposób zgodny z ich właściwościami, a w szczególności chronione przed wilgocią, pleśnią i korozją. Najemca zobowiązuje się do utrzymania czystości w wynajmowanych szafkach. Naprawy szafek winny być dokonywane przez Najemcę i na jego koszt. 2. Jeżeli w czasie trwania najmu część odzieży ulegnie zniszczeniu podczas używania lub zagubieniu z winy Najemcy, z wyjątkiem zużycia wynikającego z prawidłowego jej używania, Najemca jest obowiązany do zwrotu Wynajmującemu równowartości zniszczonej lub zagubionej odzieży w wysokości równej wartości odtworzenia odzieży, określonej w Załączniku nr 6 do SIWZ, pomniejszonej o okres jej używania (tj. o 1/208 tej wartości tygodniowo), jednak nie mniejszej niż 50% wartości odtworzenia, powiększonej o podatek VAT, w terminie określonym w § 5 ust. 5. Stwierdzając zniszczenie lub zagubienie odzieży Wynajmujący każdorazowo poinformuje o tym Najemcę na dowodzie dostawy. Wynajmujący zapewni utylizację zniszczonej odzieży na własny koszt i dostarczy Najemcy odzież zgodnie z postanowieniami § 2 pkt. f). 3. Najemca nie może podnajmować ani użyczać Przedmiotów Najmu bez zgody Wynajmującego. § 7. WŁASNOŚĆ ODZIEŻY 1. Z zastrzeżeniem § 11 ust. 1, Przedmioty Najmu, zarówno podczas trwania Umowy jak i po jej zakończeniu są własnością Wynajmującego. Wynajmujący ma prawo kontroli stanu oraz ilości Przedmiotów Najmu i obciążenia Najemcy równowartością stwierdzonych braków zgodnie z § 6 ust. 2 i 3. Nie dotyczy to sytuacji, gdy zagubienie lub inne przypadki utraty odzieży nastąpiły z winy Wynajmującego. 2. W czasie trwania Umowy Wynajmujący ma prawo do zmian w modelach odzieży, które nie spowodują obniżenia ich jakości i funkcjonalności. Wymiana modelu będzie następowała sukcesywnie, w miarę zużycia aktualnie używanej odzieży. § 8. ILOŚCIOWE ZMIANY ZAPOTRZEBOWANIA 1. W czasie trwania Umowy Najemca może wystąpić do Wynajmującego o zmniejszenie ilości wynajmowanych Przedmiotów Najmu. Zmniejszenie ilości Przedmiotów Najmu nie wymaga zgody Wynajmującego, jeżeli nie spowoduje obniżenia najwyższego miesięcznego wynagrodzenia, określonego w §5 Umowy, jakie płacił Najemca w czasie jej trwania, o więcej niż 5 %. Najemca winien jednak poinformować o powyższym fakcie Wynajmującego na piśmie z 30 dniowym wyprzedzeniem. Dopuszczalne jest zmniejszenie zapotrzebowania przekraczające wskazane w zdaniu poprzednim 5%, z tym, że obniżenie wynagrodzenia Najemcy będzie w tym przypadku wynosiło 5% najwyższego miesięcznego wynagrodzenia, o jakim mowa powyżej. 2. Osobą upoważnioną ze strony Najemcy do składania zamówień na zmianę ilości odzieży roboczej , uwzględniających wymogi wskazane przez Wynajmującego, (np. w zakresie rozmiar) jest Pan Krzysztof Chrustowski 3. Pisemne zamówienie podpisane przez osobę ww. jest jednoznaczne ze zwiększeniem ilości Przedmiotów Najmu oraz usług określonych w Umowie. W przypadku istotnego zwiększenia Przedmiotu Najmu w stosunku do aktualnego stanu Wynajmujący może zwrócić się do Najemcy o podpisanie stosownego aneksu. § 9. CZAS TRWANIA UMOWY 1. Umowa została zawarta na okres 208 tygodni od daty podpisania umowy z zastrzeżeniem, że z przyczyn technicznych leżących po stronie Najemcy, rozpoczęcie świadczenia przez Wynajmującego usługi w zakresie dotyczącym Pracowni Generatorów nastąpi nie wcześniej, niż na pisemny wniosek Najemcy w tej sprawie, przesłany Wynajmującemu pocztą elektroniczną za potwierdzeniem odbioru. Strony oświadczają, że powyższe opóźnienie świadczenia usług w zakresie części zamówienia dotyczącego Pracowni Generatorów wyklucza dochodzenie przez Wynajmującego wszelkich roszczeń z tytułu utraconych korzyści. § 10. ROZWIĄZANIE UMOWY 1. Z zastrzeżeniem § 12 Umowy, jeżeli Wynajmujący mimo pisemnych upomnień w sposób rażący nie wywiązuje się z warunków Umowy Najemca ma prawo rozwiązać Umowę za trzymiesięcznym wypowiedzeniem. 2. Wynajmujący może rozwiązać niniejszą umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, jeżeli: a) Najemca zalega z płatnościami dłużej niż dwa miesiące od daty wystawienia faktury lub b) Najemca dokonuje sam prania i konserwacji odzieży lub zleca te czynności osobom trzecim lub c) Najemca narusza postanowienia § 6 Umowy. § 11. KONSEKWENCJE ROZWIĄZANIA UMOWY 1. Na mocy niniejszej Umowy, po jej wygaśnięciu, rozwiązaniu lub zaprzestaniu wykonywania, odzież robocza będąca przedmiotem najmu zostanie sprzedana Najemcy za cenę równą wartości odtworzenia odzieży, określonej w Załączniku nr I, pomniejszonej o okres jej używania (tj. o 1/208 tej wartości tygodniowo), jednak za kwotę nie mniejszą niż 30% wartości odtworzenia, powiększoną o podatek VAT, z tym zastrzeżeniem, że do czasu zapłaty ceny odzież pozostaje własnością Wynajmującego. Wykupowi podlegać będzie także odzież wycofana do magazynu Wynajmującego z powodu ilościowych zmian zamówienia, o których mowa w § 8 Umowy oraz odzież zamówiona na potrzeby realizacji Umowy, ale niedostarczona Najemcy. Najemca zobowiązany będzie do zapłaty ceny odzieży w terminie 7 dni od daty wygaśnięcia, rozwiązania lub zaprzestania wykonywania Umowy. Do przeniesienia własności odzieży nie jest wymagane składanie przez strony dodatkowych oświadczeń woli. Wynajmujący może powstrzymać się z wydaniem odzieży będącej aktualnie w jego posiadaniu do czasu zapłaty lub zabezpieczenia płatności ceny. 2. Jeżeli Najemca nie wywiąże się z obowiązku zapłaty ceny, o którym mowa w ust. 1 przez okres 6 (sześciu) miesięcy, Wynajmujący, po ostatecznym pisemnym wezwaniu Najemcy do spełnienia świadczenia, jest uprawniony do odstąpienia od umowy zobowiązującej do przeniesienia własności odzieży. W przypadku odstąpienia przez Wynajmującego od umowy z powodu niewywiązania się przez Najemcę z obowiązku wykupu Przedmiotów Najmu, Najemca jest zobowiązany do uiszczenia kwoty równej wartości odtworzenia odzieży, określonej w Załączniku nr 1, pomniejszonej o okres jej używania na podstawie Umowy (tj. o 1/208 tej wartości tygodniowo), jednak nie mniejszej niż 50% wartości odtworzenia oraz równej wartości odtworzenia szafek, określonej w Załączniku nr 1. Wynajmujący zapewni utylizację niewykupionej odzieży na własny koszt. 3. W przypadku sprzecznego z postanowieniami Umowy zaprzestania jej wykonywania przez Najemcę lub rozwiązania umowy przez Wynajmującego z przyczyn leżących po stronie Najemcy, Najemca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w wysokości 50% wynagrodzenia należnego za okres od daty zaprzestania wykonywania Umowy lub od daty jej rozwiązania do upływu terminu obowiązywania Umowy. § 12. ZMIANA UMOWY 1. Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie dopuszcza się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty złożonej przez Wykonawcę, jednakże zgodnie z art. 142 ust. 5 tejże ustawy, Zamawiający przewiduje wprowadzanie odpowiednich korekt wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w stosunku do wynagrodzenia określonego w niniejszej umowie, w przypadku zmiany przepisów dotyczących: 1) stawki podatku od towarów i usług 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3–5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018, poz. 2177), 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz. 2215), jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę co zostanie przez niego udokumentowane. 2. W przypadku zmian przepisów, o których mowa w ust. 1 pkt. 1) do pkt. 4) powyżej, Wykonawca może wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o wprowadzenie aneksu do niniejszej umowy, w którym udokumentuje, że zmiana tych przepisów powoduje konieczność wprowadzenia korekty w zakresie należnego mu wynagrodzenia oraz załączy szczegółową kalkulację wysokości wnioskowanej korekty. 3. Zamawiający, po otrzymaniu wniosku o wprowadzenie aneksu do umowy, dokona sprawdzenia załączonej kalkulacji i po stwierdzeniu, że jest prawidłowa, sporządza stosowny aneks do umowy, z mocą obowiązującą od dnia złożenia wniosku. 4. W przypadku, gdy Zamawiający stwierdzi błędy w kalkulacji wysokości wnioskowanej przez Wykonawcę korekty wynagrodzenia, niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o popełnionych błędach i wezwie go do ich poprawienia. Po otrzymaniu wniosku z poprawioną kalkulacją, Zamawiający sporządza stosowny aneks do umowy z mocą obowiązującą od dnia jego złożenia. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie, w przypadku zaistnienia siły wyższej (w tym m. in. powódź, pożar, zamieszki, strajki, epidemie, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii) mającej wpływ na realizację umowy. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie, jeżeli zaistnieją łącznie następujące okoliczności: a) konieczność zmiany umowy spowodowana będzie okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć; b) wartość zmiany nie przekroczy 50% wartości , określonej pierwotnie w umowie. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie, jeżeli zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne w rozumieniu zapisów art. 144 ust. 1e ustawy Pzp. § 13. REKLAMACJE Ewentualne reklamacje ilościowe i jakościowe winny być zgłaszane ustnie w terminie 2 dni od dostawy. Reklamacja ustna winna być potwierdzona pisemnie w terminie 7 dni od zgłoszenia ustnego. Jeżeli reklamacja ilościowa nie została zgłoszona w trybie określonym wyżej, podstawą rozliczenia jest ewidencja Wynajmującego. §14. POSTANOWIENIA KOŃCOWE Strony zgodnie ustalają iż dotychczasowo użytkowana odzież (w ramach poprzedniego kontraktu) będzie użytkowana w ramach nowego kontraktu do czasu jej zużycia. Wszelkie wymiany odzieży dokonywane będą na nowe wzory zgodnie z cenami załączonymi w Załączniku 1. §15. Strony zobowiązują się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o przedsiębiorstwie drugiej strony uzyskanych w związku z zawarciem i realizacją niniejszej umowy. §16. 1. W celu wykonywania Umowy Najemca powierza Wynajmującemu przetwarzanie danych swoich pracowników, zawierające w szczególności imię i nazwisko danego pracownika, nazwę i adres jego pracodawcy, a także rozmiar odzieży przysługujący danemu pracownikowi. 2. Wynajmujący zobowiązany jest do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych pracowników Najemcy, w szczególności zabezpieczających je przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieupoważnioną, przetwarzaniem z naruszeniem przepisów o ochronie danych osobowych oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem. 3. Wynajmujący zobowiązany jest do usunięcia danych, o których mowa w ust. I nie później niż w terminie 1 miesiąca od upływu 3 lat od daty rozwiązania lub wygaśnięcia Umowy. 4. Najemca upoważnia niżej wymienione osoby: a) ……………………………………………………………………………. Imię i nazwisko, adres e-mail b) ………………………………………………………………………………….. imię nazwisko, adres e-mail §17. W przypadku zmian osoby upoważnionej do składania zamówień, wymienionej w §8 p. 2 Najemca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować Wynajmującego. Zmiany te wymagają formy aneksu. §18. 1. Spory mogące wyniknąć na tle wykonania Umowy będą rozpatrywane przez właściwy rzeczowo i terytorialnie sąd powszechny. 2. Strony zobowiązują się dążyć do rozwiązywania kwestii spornych w drodze polubownej i dopiero w przypadku nieuzgodnienia stanowisk kierować sprawę na drogę sądową. §19. W sprawach nieuregulowanych Umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego. §20. Z zastrzeżeniem § 5 ust. 3 zmiany Umowy mogą być wprowadzone jedynie w formie aneksu do Umowy. §21. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający, zgodnie z art. 142 ust. 5 ustawy Prawo zamówień Publicznych, przewiduje wprowadzanie odpowiednich zmian wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w stosunku do wynagrodzenia określonego w umowie, w przypadku zmiany: 1) stawki podatku od towarów i usług, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3–5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. 2018 poz. 2177), 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz. 2215), jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 2. Zasady aneksowania umowy w związku z wystąpieniem okoliczności, o których mowa w pkt. 1 ppkt. od 1) do 4) powyżej, opisano w § 5 wzoru umowy, stanowiącego Załącznik Nr 4 do SIWZ. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie, w przypadku zaistnienia siły wyższej (w tym m. in. powódź, pożar, zamieszki, strajki, epidemie, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii) mającej wpływ na realizację umowy. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie, jeżeli zaistnieją łącznie następujące okoliczności: a) konieczność zmiany umowy spowodowana będzie okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć; b) wartość zmiany nie przekroczy 50% wartości , określonej pierwotnie w umowie. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy wynikających z treści SIWZ oraz danych zawartych w ofercie, jeżeli zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne w rozumieniu zapisów art. 144 ust. 1e ustawy Pzp. 6. W innych niż wyżej wymienione przypadkach, niedopuszczalne jest dokonywanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-03-20, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę wykonanie przeglądu autoklawu - Otwock
  • Lokalizacja zleceniamazowieckie
  • Data dodania24-04-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Witam. Kupiłam autoklaw używany ale w bardzo dobrym stanie. Chce go zarejestrować i potrzebuje zrobić przegląd tego autoklawu. Czekam na kontakt. Pozdrawiam.