Usługi nieregularnego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą na...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Usługi nieregularnego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą na potrzeby 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, zlokalizowanych na terenie miast: Lublin, Zamość, Chełm i Hrubieszów. Zamówienie podzielone jest na cztery części obejmujące daną lokalizację: Część 1 – wyjazdy (z lub do) Zamościa, Część 2 – wyjazdy (z lub do) Chełma, Część 3 – wyjazdy (z lub do) Lublina, Część 4 – wyjazdy (z lub do) Hrubieszowa.
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoZamość
  • WojewództwoLubelskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoAdministracja rządowa terenowa
  • Termin składania wniosków2019-11-18
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • Zamawiający32 Zamojski Wojskowy Oddział Gospodarczy im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego
  • Data publikacji ogłoszenia2019-11-08
  • Numer ogłoszenia620258-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 620258-N-2019 z dnia 2019-11-08 r.

32 Zamojski Wojskowy Oddział Gospodarczy im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego: Usługi nieregularnego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą na potrzeby 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, zlokalizowanych na terenie miast: Lublin, Zamość, Chełm i Hrubieszów. Zamówienie podzielone jest na cztery części obejmujące daną lokalizację: Część 1 – wyjazdy (z lub do) Zamościa, Część 2 – wyjazdy (z lub do) Chełma, Część 3 – wyjazdy (z lub do) Lublina, Część 4 – wyjazdy (z lub do) Hrubieszowa.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: 32 Zamojski Wojskowy Oddział Gospodarczy im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego, krajowy numer identyfikacyjny 61402337000000, ul. Wojska Polskiego  2F , 22-400  Zamość, woj. lubelskie, państwo Polska, tel. 261 181 536, , e-mail 32wog.zampub@ron.mil.pl, , faks 261 181 607.
Adres strony internetowej (URL): www.32wog.wp.mil.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja rządowa terenowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.32wog.wp.mil.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.32wog.wp.mil.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej.
Adres:
32 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zamościu, ul. Wojska Polskiego 2F, 22-400 Zamość, budynek nr 33, pokój nr 12 Kancelaria Zamawiającego za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście, za pośrednictwem posłańca.

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługi nieregularnego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą na potrzeby 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, zlokalizowanych na terenie miast: Lublin, Zamość, Chełm i Hrubieszów. Zamówienie podzielone jest na cztery części obejmujące daną lokalizację: Część 1 – wyjazdy (z lub do) Zamościa, Część 2 – wyjazdy (z lub do) Chełma, Część 3 – wyjazdy (z lub do) Lublina, Część 4 – wyjazdy (z lub do) Hrubieszowa.
Numer referencyjny: ZP/PN/46/2019
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia są usługi nieregularnego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą na potrzeby 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, zlokalizowanych na terenie miast: Lublin, Zamość, Chełm i Hrubieszów. Zamówienie podzielone jest na cztery części obejmujące daną lokalizację: Część 1 – wyjazdy (z lub do) Zamościa Część 2 – wyjazdy (z lub do) Chełma Część 3 – wyjazdy (z lub do) Lublina Część 4 – wyjazdy (z lub do) Hrubieszowa Nr sprawy ZP/PN/46/2019. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia są usługi: nieregularnego krajowego i zagranicznego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą celem nieregularnego przewozu osób w terminie od 01.01.2020 r - 31.12.2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych, na potrzeby 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu (32 WOG Zamość) oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, znajdujących się w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Hrubieszowie; 2. Powyższa usługa ma na celu zabezpieczenie działalności szkoleniowej oraz administracyjnej jednostek i instytucji usytuowanych w powyższych lokalizacjach i może objąć swym zasięgiem: województwo lubelskie oraz obszar RP oraz przejazdy zagraniczne. Usługa powinna zapewnić dojazd żołnierzy oraz pracowników do ośrodków szkolenia poligonowego i innych wojskowych ośrodków szkoleniowych, na strzelnice, szkolenia spadochronowe, do portów lotniczych w czasie przemieszczenia Polskich Kontyngentów Wojskowych, zabezpieczenie uroczystości wojskowych oraz odpraw zgodnie z przesłanymi w tym zakresie potrzebami jednostek wojskowych. Usługa powinna zapewnić również dojazd z miejsc szkolenia do macierzystej jednostki wojskowej; 3. Wykonywanie przewozów osób na rzecz 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych będących na jego zaopatrzeniu, będzie odbywać się w sposób nieregularny, wynikający ze zgłaszanych zapotrzebowań, z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem, a w odniesieniu do zadań, których Zamawiający nie mógł przewidzieć z 12 godzinnym wyprzedzeniem (zgodnie z przyjętą ofertą); 4. Wykonawca zobowiązuje się realizować ww. usługę zgodnie z przepisami prawa: a) Pojazdy, którymi będą świadczone usługi transportowe będą posiadały aktualne badania techniczne, polisy OC i NNW; b) Przewoźnik będzie posiadał: zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego oraz zagranicznego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ww. Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy w/w dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). c) Przewoźnik będzie posiadał: aktualną, opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewającą na kwotę nie mniejszą niż:  dla części 1: 400 000,00 zł  dla części 2: 400 000,00 zł  dla części 3: 300 000,00 zł  dla części 4: 250 000,00 zł Wykonawca zobowiązuje się utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. Powyższe dokumenty Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie oryginału lub kserokopii, poświadczonej „za zgodność z oryginałem”, jeśli w trakcie trwania umowy zajdzie taka potrzeba. 5. Realizacja usługi winna być wykonana środkami transportowymi (własnymi lub podnajętymi) sprawnymi technicznie, posiadającymi aktualne okresowe badania techniczne; 6. Wymagane standardowe wyposażenie autokarów, tj. : a. Oparcia siedzeń z zagłówkami; b. Uchylne siedzenia; c. Sprawna klimatyzacja i ogrzewanie; d. Indywidualne pasy bezpieczeństwa; e. ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu); 7. W przypadku awarii pojazdu w trakcie realizacji usługi Wykonawca winien zabezpieczyć pojazd zastępczy w czasie do 3 godzin, w przypadku transportu osób na dystansie do 100 km, w przypadku transportu osób na dystansie przekraczającym 100 km czas podstawienia pojazdu zastępczego może się wydłużyć o kolejne 2 godziny na każde 100 km; 8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość oceny stanu technicznego podstawionych środków transportowych przez osoby do tego uprawnione, w przypadku zakwestionowania stanu technicznego pojazdu wykonawca winien podstawić sprawny środek transportowy w czasie do 1 godziny; 9. W przypadku nie podstawienia w umówionych terminach autokarów Zamawiającemu przysługuje prawo dokonania wynajmu autokarów w dowolnie wybranej firmie transportowej na koszt Wykonawcy; 10. Wykonanie usługi liczone będzie od miejsca zbiórki (lokalizacji danej jednostki wojskowej lub instytucji) wskazanego w zamówieniu przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego do miejsca docelowego, a w przypadku przewozu osób w jedną stronę Zamawiający pokrywa koszty przejazdu powrotnego po tej samej trasie. 11. Koszt przejazdu/dojazdu pojazdu poza trasami określonymi w pkt 19 pokrywa Wykonawca; 12. Potwierdzeniem wykonania usługi jest „Karta rozliczenia zadania transportowego” podpisana przez kierowcę oraz dowódcę/dysponenta pojazdu wyznaczonego ze strony Zamawiającego po zakończeniu przewozu; 13. Wykonawca ponosi koszty ewentualnych opłat parkingowych, przejazdu płatnymi odcinkami autostrad, odcinkami objętych systemem Via TOLL, mycia pojazdu itp. 14. Koszty noclegu, wyżywienia kierowcy i należne diety pokrywa Wykonawca; 15. Wykonawca ponosi koszt oczekiwania pojazdu w dyspozycji Zamawiającego związanego z czynnościami załadowczo-wyładowczymi; 16. Przewozy odbywać się będą głównie w ciągu jednej doby (wyjazd i powrót tego samego dnia), jak również objąć mogą wyjazdy, których zakończenie nastąpi w dniu następnym a wynikać będzie to z długości trasy; 17. Przewozy obejmować mogą również dni tzw. wolne od pracy to jest soboty, niedziele i święta; 18. W przypadkach przewozu osób w jedną stronę Wykonawcy przysługuje zwrot kosztów przejazdu powrotnego po tej samej trasie w cenie za 1km trasy przewozu osób. 19. Wykonawca zobowiązuje się odbyć podróż najkrótszą możliwą trasą przejazdu uzgadniając ją z Zamawiającym; 20. Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia autokaru/autokarów w sposób uzgodniony z przedstawicielem Zamawiającego o określonej ilości miejsc siedzących zabezpieczających potrzeby Zamawiającego; 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamawiania autokaru/autokarów na 48 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi, a w wyjątkowych sytuacjach 12 godzin przed wyjazdem (zgodnie z przyjętą ofertą); jak również odwołania uzgodnionego wcześniej przewozu na 8 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi; 22. Wynagrodzenie Wykonawcy wyliczone zostanie po zakończeniu każdej usługi za przejechane kilometry na podstawie „Karty rozliczenia zadania transportowego”. 23. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy to iloczyn ceny jednostkowej za 1 km i ilości przejechanych km; 24. Zamówienie zostało podzielone na cztery części według miejsca rozpoczęcia – zakończenia przewozu osób: a. Część nr 1 - Przewóz osób (z lub do) Jednostki Wojskowej 3391, 25 blp OT, 32 WOG Zamość ul. Wojska Polskiego 2 F, 22-400 Zamość, szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi: dla autokarów min. 48 miejsc: 46 074 km dla busów min. 22 miejsca: 16 891 km b. Część nr 2 - Przewóz osób (z lub do) Jednostki Wojskowej 1230: 1 bz; das, oraz 24blp OT ul. Lubelska 139, 22-100 Chełm, WKU Chełm, ul. Koszarowa 1B, 22-100 Chełm; szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi dla autokarów min. 48 miejsc siedzących: 39 040 km dla busów min. 22 miejsca siedzące: 14 758 km c. Część nr 3 - Przewóz osób (z lub do) Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady, ul. Kruczkowskiego 49, 20-400 Lublin; Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego ul. Spadochroniarzy 5, 20-400 Lublin, Dowództwa Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG ul. Radziszewskiego 4, 20-039 Lublin; Rejonowy Zarząd Infrastruktury ul. Lipowa 1a, 20 – 020 Lublin; Orkiestra Wojskowa Lublin ul. Nowy Świat 40, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej w Lublinie ul. Kruczkowskiego 49, 20-400 Lublin, 19 Brygady Zmechanizowanej, ul. Z. Herberta 49, 20 – 400 Lublin oraz 21 blp OT; - szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi: dla autokarów min. 48 miejsc siedzących: 32 475 km dla busów min. 22 miejsca siedzące: 12 913 km d. Część nr 4 - Przewóz osób (z lub do) Jednostki Wojskowej 4055, ul. Dwernickiego 4, 22 – 500 Hrubieszów, szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi dla autokarów min. 48 miejsc siedzących: 26 132 km dla busów min. 22 miejsca siedzące: 9 344 km 25. Winien posiadać taką ilość autokarów przystosowanych konstrukcyjnie do przewozu minimum 48 osób - każdy, aby zapewnić przewóz jednorazowo: a) Część nr 1 - 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy); b) Część nr 2 – 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy); c) Część nr 3 - 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy); d) Część nr 4 - 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy); 26. Przed zawarciem umowy wybrany Wykonawca dostarczy Zamawiającemu „Wykaz osób związanych z realizacją umowy, w tym nadzorujących i wykonujących roboty” (według wzoru stanowiącego załącznik do umowy) oraz „Wykaz pojazdów i sprzętu przewidzianych podczas realizacji umowy” z uwzględnieniem niżej wymienionych danych: 27. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy nie zatrudniający cudzoziemców: a) imię i nazwisko osoby, b) rodzaj, seria, termin ważności i numer dokumentu tożsamości z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, c) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu, 28. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy zatrudniający cudzoziemców lub podmiot zagraniczny zatrudniający pracowników nie posiadających obywatelstwa polskiego: a) imię i nazwisko osoby, b) datę i miejsce urodzenia, c) obywatelstwo, d) nr paszportu lub innego dokumentu tożsamości (rodzaj) z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, e) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 29. Zamawiający na podstawie: Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych Szt. Gen. 1686/2017 wprowadzonej Decyzją Nr Z-12/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 lipca 2017 r. w sprawie wprowadzenia z dniem 1 sierpnia 2017 roku do użytku w ”Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych”, Decyzji Nr 19/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 stycznia 2017 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON poz. 18), Rozkazu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Nr Z-405 z dnia 27 lipca 2015 r. w sprawie organizacji systemu przepustkowego jednostkach organizacyjnych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych zastrzega sobie, iż warunkiem wstępu cudzoziemców na teren chronionych obiektów wojskowych jest wydanie przez właściwy organ wojskowy „Jednorazowego pozwolenia” uprawniającego do wejścia/wjazdu na teren chronionych obiektów wojskowych. Wydanie „Jednorazowego pozwolenia” jest uzależnione od wyrażenia przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego pozytywnej opinii w przedmiotowej sprawie. 30. W stosunku do obywateli RP, dostawcy ubiegający się o zgodę na wejście/wjazd na teren chronionych obiektów wojskowych, zobowiązani są posiadać: - aktualny dokument tożsamości z podaniem organu wydającego, - numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 31. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r., poz.108 - t. j.) - stosownie do postanowień art. 29 ust. 3a Pzp: 1) Wymaga się zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszych Podwykonawców - osób wykonujących wszelkie czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia tj.: osób wykonujących czynności kierowcy. 2) Usługa winna być realizowana przez kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia, w takiej ilości oraz dyspozycji, aby dany przewóz (transport) był wykonywany bez postojów (bez przerw) – zgodnie z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, z uwzględnieniem, że wykonanie usługi transportowej obejmuje przewóz osób na wskazanej trasie w jedną lub obie strony, a przerwy w podróży mogą wynikać jedynie z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. 3) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SIWZ. 32. Wykonawca zobowiązuje się realizować usługę zgodnie z przepisami obowiązującego prawa:  ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2200 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami); ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2018 r., poz. 1155 tekst jednolity z późniejszymi zmianami). UWAGA: Obowiązek zatrudniania na podstawie umowy o pracę nie dotyczy przypadku gdy: osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie spółki osobowej, będzie samodzielnie świadczyć pracę w zakresie czynności określonych przez Zamawiającego. 33. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia ww. osób na podstawie umowy o pracę oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań: a) W trakcie realizacji zamówienia w przypadku powstania wątpliwości co do sposobu zatrudnienia ww. personelu, Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli ww. dokumentów od Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy. b) Zamawiający może zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie lub do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o potwierdzenie opłacania przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia wyżej wymienionych osób. c) W przypadku niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców świadczących usługi na podstawie umowy o pracę Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości: 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) za każdy pełny dzień niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców. Powyższa kara będzie naliczana oddzielnie za każdą osobę świadczącą usługi, a niezatrudnioną przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na postawie umowy o pracę

II.5) Główny kod CPV: 60140000-1
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
60172000-4


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia: 2020-01-01   lub zakończenia: 2020-12-31
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
2020-01-01 2020-12-31

II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: DLA CZĘŚCI NR 1 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w/w Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy ww. dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności - poprzedniego dokumentu). DLA CZĘŚCI NR 2 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ww. Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy w/w dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności- poprzedniego dokumentu). DLA CZĘŚCI NR 3 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w/w Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy ww. dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności- poprzedniego dokumentu). DLA CZĘŚCI NR 4 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w/w Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy ww. dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności- poprzedniego dokumentu).
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: DLA CZĘŚCI NR 1 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualną i opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 400 000,00 zł. Wykonawca zobowiązany jest utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. W przypadku, gdy ww. dokument straci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu. DLA CZĘŚCI NR 2 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualną i opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 400 000,00 zł. Wykonawca zobowiązany jest utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. W przypadku, gdy ww. dokument straci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu. DLA CZĘŚCI NR 3 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualną i opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 300 000,00 zł. Wykonawca zobowiązany jest utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. W przypadku, gdy ww. dokument straci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu. DLA CZĘŚCI NR 4 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że posiada: a) aktualną i opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 250 000,00 zł Wykonawca zobowiązany jest utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. W przypadku, gdy ww. dokument straci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: DLA CZĘŚCI NR 1 1) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że: a) posiada doświadczenie nabyte poprzez realizację usług odpowiadających swoim rodzajem usłudze objętej przedmiotem zamówienia publicznego, przez co Zamawiający rozumie wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, przynajmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda; b) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia osoby: kierowców, którzy będą posiadać kwalifikacje zawodowe, to jest uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii ,,D”- zgodnie działem 4, rozdział 1, art. 87 - 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami); ustawą z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2018 r., poz.978 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) w tym:  7 kierowców autokaru (w tym 1 rezerwowy) na minimum 48 miejsc siedzących;  6 kierowców BUS (w tym 1 rezerwowy) na minimum 22 miejsca siedzące. c) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia środki transportu sprawne technicznie, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisę OC, polisę NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylane siedzenia, sprawną klimatyzację i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  5 autokarów (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 48 miejsc siedzących;  4 BUSY (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 22 miejsca siedzące DLA CZĘŚCI NR 2 1) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że: a) posiada doświadczenie nabyte poprzez realizację usług, odpowiadających swoim rodzajem usłudze objętej przedmiotem zamówienia publicznego, przez co Zamawiający rozumie wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, przynajmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda; b) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia osoby: kierowców, którzy będą posiadać kwalifikacje zawodowe, to jest uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii ,,D”- zgodnie działem 4, rozdział 1, art. 87 - 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami); ustawą z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2018r., poz.978 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) w tym:  7 kierowców autokaru (w tym 1 rezerwowy) na minimum 48 miejsc siedzących;  6 kierowców BUS (w tym 1 rezerwowy) na minimum 22 miejsca siedzące. c) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia środki transportu sprawne technicznie, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisę OC, polisę NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylane siedzenia, sprawną klimatyzację i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  5 autokarów (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 48 miejsc siedzących;  4 BUSY (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 22 miejsca siedzące DLA CZĘŚCI NR 3 1) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że: a) posiada doświadczenie nabyte poprzez realizację usług, odpowiadających swoim rodzajem usłudze objętej przedmiotem zamówienia publicznego, przez co Zamawiający rozumie wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, przynajmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda; b) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia osoby: kierowców, którzy będą posiadać kwalifikacje zawodowe, to jest uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii ,,D”- zgodnie działem 4, rozdział 1, art. 87 - 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami); ustawą z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2018 r., poz. 978 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) w tym:  7 kierowców autokaru (w tym 1 rezerwowy) na minimum 48 miejsc siedzących;  6 kierowców BUS (w tym 1 rezerwowy) na minimum 22 miejsca siedzące. c) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia środki transportu sprawne technicznie, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisę OC, polisę NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylane siedzenia, sprawną klimatyzację i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  5 autokarów (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 48 miejsc siedzących;  4 BUSY (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 22 miejsca siedzące DLA CZĘŚCI NR 4 1) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił ww. warunek, jeżeli wykaże, że: a) posiada doświadczenie nabyte poprzez realizację usług, odpowiadających swoim rodzajem usłudze objętej przedmiotem zamówienia publicznego, przez co Zamawiający rozumie wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, przynajmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda; b) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia osoby: kierowców, którzy będą posiadać kwalifikacje zawodowe, to jest uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii ,,D”- zgodnie działem 4, rozdział 1, art. 87 - 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami); ustawą z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2018 r., poz. 978 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) w tym:  7 kierowców autokaru (w tym 1 rezerwowy) na minimum 48 miejsc siedzących;  6 kierowców BUS (w tym 1 rezerwowy) na minimum 22 miejsca siedzące. c) skieruje do realizacji przedmiotu zamówienia środki transportu sprawne technicznie, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisę OC, polisę NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylane siedzenia, sprawną klimatyzację i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  5 autokarów (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 48 miejsc siedzących;  4 BUSY (w tym 1 rezerwowy) - na minimum 22 miejsca siedzące
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 13,14 i 21 ustawy Pzp - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2) Oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności. 3) Oświadczenie Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne. 4) Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1) ustawy Pzp; 5) W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, dokumenty wskazane w Rozdziale XII B pkt 3 ppkt 1), 2), 3), 4) w odniesieniu do tych podmiotów. 6) W przypadku, gdy wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy, który nie jest podmiotem, na którego zdolnościach lub sytuacji wykonawca polega na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp - dokumenty wskazane w Rozdziale XII B pkt 3 ppkt 1), 2),3),4) w odniesieniu do tego podwykonawcy. 7) W przypadku składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia i dokumenty wymienione w Rozdziale XII B. pkt 3. ppkt 1), 2),3),4) składa każdy z wykonawców.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
DLA CZĘŚCI NR 1 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w/w Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy ww. dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a) Aktualna i opłacona polisa odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 400 000,00 zł wraz z dowodem opłacenia polisy. 3) zdolności technicznej lub zawodowej: a) WYKAZ USŁUG wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - co najmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda – według Wzoru Wykazu Usług – stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ; b) DOWODY tj.: referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; c) WYKAZ OSÓB skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami tj.:  co najmniej 7 kierowców autokaru na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami),  co najmniej 6 kierowców BUS na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami) - według Wzoru Wykazu osób – stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ; d) WYKAZ NARZĘDZI, WYPOSAŻENIA ZAKŁADU LUB URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, tj.: środki transportu sprawne techniczne, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisy OC i NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylne siedzenia, sprawna klimatyzacja i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  co najmniej 5 autokarów na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 autokar rezerwowy)  co najmniej 4 BUSY na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 BUS rezerwowy) - według Wzoru Wykazu narzędzi - stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ. DLA CZĘŚCI NR 2 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w/w Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy ww. dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: b) Aktualna i opłacona polisa odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 400 000,00 zł wraz z dowodem opłacenia polisy. 3) zdolności technicznej lub zawodowej: a) WYKAZ USŁUG wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - co najmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda – według Wzoru Wykazu Usług – stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ; b) DOWODY tj.: referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; c) WYKAZ OSÓB skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami tj.:  co najmniej 7 kierowców autokaru na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami),  co najmniej 6 kierowców BUS na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami) - według Wzoru Wykazu osób – stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ; d) WYKAZ NARZĘDZI, WYPOSAŻENIA ZAKŁADU LUB URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, tj.: środki transportu sprawne techniczne, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisy OC i NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylne siedzenia, sprawna klimatyzacja i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  co najmniej 5 autokarów na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 autokar rezerwowy)  co najmniej 4 BUSY na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 BUS rezerwowy) - według Wzoru Wykazu narzędzi - stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ. DLA CZĘŚCI NR 3 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w/w Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy ww. dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a) Aktualna i opłacona polisa odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 300 000,00 zł wraz z dowodem opłacenia polisy. 3) zdolności technicznej lub zawodowej: a) WYKAZ USŁUG wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - co najmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda – według Wzoru Wykazu Usług – stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ; b) DOWODY tj.: referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; c) WYKAZ OSÓB skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami tj.:  co najmniej 7 kierowców autokaru na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami),  co najmniej 6 kierowców BUS na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami) - według Wzoru Wykazu osób – stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ; d) WYKAZ NARZĘDZI, WYPOSAŻENIA ZAKŁADU LUB URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, tj.: środki transportu sprawne techniczne, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisy OC i NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylne siedzenia, sprawna klimatyzacja i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  co najmniej 5 autokarów na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 autokar rezerwowy)  co najmniej 4 BUSY na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 BUS rezerwowy) - według Wzoru Wykazu narzędzi - stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ. DLA CZĘŚCI NR 4 1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: a) Aktualne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania w/w Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy ww. dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). 2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: a) Aktualna i opłacona polisa odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewający na kwotę nie mniejszą niż: 250 000,00 zł wraz z dowodem opłacenia polisy. 3) zdolności technicznej lub zawodowej: a) WYKAZ USŁUG wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - co najmniej dwóch usług odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto każda – według Wzoru Wykazu Usług – stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ; b) DOWODY tj.: referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; c) WYKAZ OSÓB skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami tj.:  co najmniej 7 kierowców autokaru na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami),  co najmniej 6 kierowców BUS na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 kierowca rezerwowy) posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.: uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii „D” – zgodnie z przepisami Działu 4, Rozdziału 1, art. 87 – 94 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami) oraz ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2014 r., poz. 600 – tekst jednolity z późniejszymi zmianami) - według Wzoru Wykazu osób – stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ; d) WYKAZ NARZĘDZI, WYPOSAŻENIA ZAKŁADU LUB URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, tj.: środki transportu sprawne techniczne, posiadające aktualne okresowe badania techniczne, polisy OC i NNW oraz wyposażenie w postaci: oparcia siedzeń z zagłówkami, uchylne siedzenia, sprawna klimatyzacja i ogrzewanie, indywidualne pasy bezpieczeństwa, ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu) w standardzie oraz w ilości zapewniającej wykonanie zamówienia, tj.:  co najmniej 5 autokarów na minimum 48 miejsc siedzących (w tym 1 autokar rezerwowy)  co najmniej 4 BUSY na minimum 22 miejsca siedzące (w tym 1 BUS rezerwowy) - według Wzoru Wykazu narzędzi - stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
W przypadku polegania na zasobach innych podmiotów przy realizacji zamówienia publicznego: 1) Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia wskazujące na faktyczną dostępność tych zasobów na użytek Wykonawcy w celu realizacji zamówienia, w tym określające: a) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; b) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; c) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane/usługi, których wskazane zdolności dotyczą – według Wzoru Zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby - stanowiącego Załącznik nr 7 do SIWZ. Zgodnie z art. 24 ust. 11 ustawy Pzp Wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji dotyczących kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, firm oraz adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie, ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach, przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie wymienione w niniejszym o punkcie składa każdy z Wykonawców. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu, zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Przystępując do postępowania każdy z Wykonawców zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: W zakresie części nr 1:  2 800,00 zł (słownie: dwa tysiące osiemset złotych) W zakresie części nr 2:  2 600,00 (słownie: dwa tysiące sześćset złotych) W zakresie części nr 3:  2 300,00 (słownie: dwa tysiące trzysta złotych) W zakresie części nr 4:  1 600,00 (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych) 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r poz. 259.). 3. Wadium wniesione w pieniądzu wpłaca się przelewem z rachunku Wykonawcy na rachunek bankowy Zamawiającego nr konta: 59 1010 1339 0057 5713 9120 2000 z dopiskiem: „Wadium w postępowaniu nr ZP/PN/46/2019 – Usługi nieregularnego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą w zakresie części nr ...” 4. Prawidłowo złożone wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert tj.: do dnia 18.11.2019 r. do godz.: 11.00. 5. Wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa w Rozdziale XIV pkt 3 SIWZ, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 6. Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy PZP. 7. W przypadku składania oferty wspólnej, wadium wniesione przez jednego z Wykonawców uważa się za wniesione prawidłowo. 8. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy zostanie odrzucona. 9. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku oraz zasady jego zaliczania na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określają odpowiednie przepisy ustawy Pzp.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
Nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
CENA 60,00
DYSPOZYCYJNOŚĆ WYKONAWCY 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji Nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: Nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych wszelkie zmiany umowy mogą być dokonane jedynie za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności – wyłącznie zakresie określonym przepisami art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.3. Zgodnie z art. 144 ust. 1 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje wprowadzenie zmian do treści zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących okolicznościach i warunkach: 1) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa, na mocy których na Zamawiającego lub Wykonawcę nałożony zostanie obowiązek zrealizowania przedmiotu zamówienia w sposób różniący się od zaoferowanego w ofercie lub obowiązek zmiany trybu wykonania usługi – z zastrzeżeniem, że zmiana przepisów nie była uchwalona przed wszczęciem postępowania o udzielenia zamówienia, w wyniku którego zawarto niniejsza umowę; 2) zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia w przypadku:a) zmian w planie finansowym Zamawiającego tj.: ograniczenia lub braku środków finansowych w planie finansowym Zamawiającego na realizację zadania stanowiącego przedmiot umowy - skutkujących zmniejszeniem wynagrodzenia określonego w umowie, do wysokości wartości realizowanego lub zrealizowanego zakresu rzeczowego w ramach limitu środków finansowych zabezpieczonych w planie finansowym Zamawiającego;3) zmian w wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia w następujących przypadkach: a) zmiany stawki podatku od towarów i usług, na zasadach określonych w przepisach wprowadzających zmianę stawki;b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę;c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne;4) zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku:a) gdy wykonanie zamówienia w określonym pierwotnym terminie nie leży w interesie Zamawiającego - o okres umożliwiający osiągnięcie uzasadnionego interesu Zamawiającego;b) gdy podczas realizacji umowy wystąpią nieprzewidziane na etapie zawierania umowy okoliczności, które uniemożliwią zrealizowanie przedmiotu zamówienia w sposób przewidziany w ofercie, a udzielenie w tym zakresie innego zamówienia publicznego w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych będzie niemożliwe lub niecelowe ze względu na interes publiczny;c) w sytuacjach szczególnych np. udział w szkoleniach i ćwiczeniach międzynarodowych oraz zdarzeń losowych związanych ze specyfiką zadań Zamawiającego – o okres umożliwiający osiągnięcie uzasadnionego interesu Zamawiającego;d) działania siły wyższej, uniemożliwiającej wykonanie umowy w określonym pierwotnie terminie – o okres działania siły wyższej oraz potrzeby do usunięcia skutków jej działania; e) zmiany kierowcy z zastrzeżeniem spełnienia warunku dotyczącego kwalifikacji zawodowych tj.: uprawnień określonych w warunkach udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ);5) w przypadku, gdy Zamawiający dopuści zmianę podwykonawcy, z zastrzeżeniem iż, zmiana podwykonawcy w sytuacji, kiedy Wykonawca opierał się na nim wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu, musi być uzasadniona na piśmie przez Wykonawcę i wymaga pisemnej akceptacji Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 14 dni od daty przedłożenia propozycji, wyłącznie wtedy, gdy nowo wskazany podwykonawca spełniał będzie warunki w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego; 6) w przypadku, gdy powierzenie podwykonawcy wykonania części zamówienia na usługi następuje w trakcie realizacji usługi, z zastrzeżeniem, że zmiana musi być uzasadniona na piśmie przez Wykonawcę i wymaga pisemnej akceptacji Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 14 dni od daty przedłożenia propozycji zmiany z zastrzeżeniem, że Wykonawca przedstawi oświadczenie, o którym mowa w art. 25a ust.1 Pzp, lub oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia wobec tego podwykonawcy. Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę lub zrezygnować z powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy. 4. Zmiana umowy dokonana z naruszeniem przepisu art. 144 ustawy prawo zamówień publicznych podlega unieważnieniu.Poza przypadkami, o których mowa w ust. I i II, dopuszczalna jest zmiana postanowień zawartej umowy w okolicznościach i na warunkach określonych w art. 144 ust. 1 pkt. 2, pkt 3, pkt 4 lit. b) –c), pkt 5 i 6 oraz w ust. 1a – 1e.Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-11-18, godzina: 11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych I w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1), dalej “RODO”, Zamawiający informuje, że1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu, ul. Wojska Polskiego 2F, 22 – 400 Zamość; 2) Inspektor ochrony danych osobowych w 32 Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Zamościu kontakt e-mail: 32wog.iodo@ron.mil.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: Usługi nieregularnego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą na potrzeby 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, zlokalizowanych na terenie miast: Lublin, Zamość, Chełm i Hrubieszów. Zamówienie podzielone jest na cztery części obejmujące daną lokalizację: Część 1 – wyjazdy (z lub do) Zamościa, Część 2 – wyjazdy (z lub do) Chełma, Część 3 – wyjazdy (z lub do) Lublina, Część 4 – wyjazdy (z lub do) Hrubieszowa. Nr sprawy ZP/PN/46/2019, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. 4) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym zostanie udostępniona dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 – tekst jednolity), dalej “ustawa Pzp”; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 6) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;7) W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO8) Posiada Pani/Pan: - na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; - na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych, jednakże skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego załączników. - na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO. Prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw. - prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;9) Nie przysługuje Pani/Panu: - W związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; - Prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO - Na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: Część 1 – wyjazdy (z lub do) Zamościa
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Przedmiotem zamówienia są usługi: nieregularnego krajowego i zagranicznego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą celem nieregularnego przewozu osób w terminie od 01.01.2020 r - 31.12.2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych, na potrzeby 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu (32 WOG Zamość) oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, znajdujących się w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Hrubieszowie; 2. Powyższa usługa ma na celu zabezpieczenie działalności szkoleniowej oraz administracyjnej jednostek i instytucji usytuowanych w powyższych lokalizacjach i może objąć swym zasięgiem: województwo lubelskie oraz obszar RP oraz przejazdy zagraniczne. Usługa powinna zapewnić dojazd żołnierzy oraz pracowników do ośrodków szkolenia poligonowego i innych wojskowych ośrodków szkoleniowych, na strzelnice, szkolenia spadochronowe, do portów lotniczych w czasie przemieszczenia Polskich Kontyngentów Wojskowych, zabezpieczenie uroczystości wojskowych oraz odpraw zgodnie z przesłanymi w tym zakresie potrzebami jednostek wojskowych. Usługa powinna zapewnić również dojazd z miejsc szkolenia do macierzystej jednostki wojskowej; 3. Wykonywanie przewozów osób na rzecz 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych będących na jego zaopatrzeniu, będzie odbywać się w sposób nieregularny, wynikający ze zgłaszanych zapotrzebowań, z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem, a w odniesieniu do zadań, których Zamawiający nie mógł przewidzieć z 12 godzinnym wyprzedzeniem (zgodnie z przyjętą ofertą); 4. Wykonawca zobowiązuje się realizować ww. usługę zgodnie z przepisami prawa: a) Pojazdy, którymi będą świadczone usługi transportowe będą posiadały aktualne badania techniczne, polisy OC i NNW; b) Przewoźnik będzie posiadał: zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego oraz zagranicznego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ww. Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy w/w dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). c) Przewoźnik będzie posiadał: aktualną, opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewającą na kwotę nie mniejszą niż:  dla części 1: 400 000,00 zł Wykonawca zobowiązuje się utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy.Powyższe dokumenty Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie oryginału lub kserokopii, poświadczonej „za zgodność z oryginałem”, jeśli w trakcie trwania umowy zajdzie taka potrzeba.5. Realizacja usługi winna być wykonana środkami transportowymi (własnymi lub podnajętymi) sprawnymi technicznie, posiadającymi aktualne okresowe badania techniczne;6. Wymagane standardowe wyposażenie autokarów, tj. :a. Oparcia siedzeń z zagłówkami;b. Uchylne siedzenia;c. Sprawna klimatyzacja i ogrzewanie;d. Indywidualne pasy bezpieczeństwa;e. ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu);7. W przypadku awarii pojazdu w trakcie realizacji usługi Wykonawca winien zabezpieczyć pojazd zastępczy w czasie do 3 godzin, w przypadku transportu osób na dystansie do 100 km, w przypadku transportu osób na dystansie przekraczającym 100 km czas podstawienia pojazdu zastępczego może się wydłużyć o kolejne 2 godziny na każde 100 km;8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość oceny stanu technicznego podstawionych środków transportowych przez osoby do tego uprawnione, w przypadku zakwestionowania stanu technicznego pojazdu wykonawca winien podstawić sprawny środek transportowy w czasie do 1 godziny;9. W przypadku nie podstawienia w umówionych terminach autokarów Zamawiającemu przysługuje prawo dokonania wynajmu autokarów w dowolnie wybranej firmie transportowej na koszt Wykonawcy;10. Wykonanie usługi liczone będzie od miejsca zbiórki (lokalizacji danej jednostki wojskowej lub instytucji) wskazanego w zamówieniu przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego do miejsca docelowego, a w przypadku przewozu osób w jedną stronę Zamawiający pokrywa koszty przejazdu powrotnego po tej samej trasie.11. Koszt przejazdu/dojazdu pojazdu poza trasami określonymi w pkt 19 pokrywa Wykonawca;12. Potwierdzeniem wykonania usługi jest „Karta rozliczenia zadania transportowego” podpisana przez kierowcę oraz dowódcę/dysponenta pojazdu wyznaczonego ze strony Zamawiającego po zakończeniu przewozu;13. Wykonawca ponosi koszty ewentualnych opłat parkingowych, przejazdu płatnymi odcinkami autostrad, odcinkami objętych systemem Via TOLL, mycia pojazdu itp. 14. koszty noclegu, wyżywienia kierowcy i należne diety pokrywa Wykonawca; 15. Wykonawca ponosi koszt oczekiwania pojazdu w dyspozycji Zamawiającego związanego z czynnościami załadowczo-wyładowczymi; 16. Przewozy odbywać się będą głównie w ciągu jednej doby (wyjazd i powrót tego samego dnia), jak również objąć mogą wyjazdy, których zakończenie nastąpi w dniu następnym a wynikać będzie to z długości trasy;17. Przewozy obejmować mogą również dni tzw. wolne od pracy to jest soboty, niedziele i święta;18. W przypadkach przewozu osób w jedną stronę Wykonawcy przysługuje zwrot kosztów przejazdu powrotnego po tej samej trasie w cenie za 1km trasy przewozu osób. 19. Wykonawca zobowiązuje się odbyć podróż najkrótszą możliwą trasą przejazdu uzgadniając ją z Zamawiającym;20. Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia autokaru/autokarów w sposób uzgodniony z przedstawicielem Zamawiającego o określonej ilości miejsc siedzących zabezpieczających potrzeby Zamawiającego;1. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamawiania autokaru/autokarów na 48 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi, a w wyjątkowych sytuacjach 12 godzin przed wyjazdem (zgodnie z przyjętą ofertą); jak również odwołania uzgodnionego wcześniej przewozu na 8 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi; 22. Wynagrodzenie Wykonawcy wyliczone zostanie po zakończeniu każdej usługi za przejechane kilometry na podstawie „Karty rozliczenia zadania transportowego”.23. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy to iloczyn ceny jednostkowej za 1 km i ilości przejechanych km;24. Zamówienie zostało podzielone na cztery części według miejsca rozpoczęcia – zakończenia przewozu osób:a. Część nr 1 - Przewóz osób (z lub do) Jednostki Wojskowej 3391, 25 blp OT, 32 WOG Zamość ul. Wojska Polskiego 2 F, 22-400 Zamość, szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi:dla autokarów min. 48 miejsc: 46 074 km dla busów min. 22 miejsca: 16 891 km25. Winien posiadać taką ilość autokarów przystosowanych konstrukcyjnie do przewozu minimum 48 osób - każdy, aby zapewnić przewóz jednorazowo: a) Część nr 1 - 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy);26. Przed zawarciem umowy wybrany Wykonawca dostarczy Zamawiającemu „Wykaz osób związanych z realizacją umowy, w tym nadzorujących i wykonujących roboty” (według wzoru stanowiącego załącznik do umowy) oraz „Wykaz pojazdów i sprzętu przewidzianych podczas realizacji umowy” z uwzględnieniem niżej wymienionych danych: 27. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy nie zatrudniający cudzoziemców: a) imię i nazwisko osoby, b) rodzaj, seria, termin ważności i numer dokumentu tożsamości z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, c) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu, 28. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy zatrudniający cudzoziemców lub podmiot zagraniczny zatrudniający pracowników nie posiadających obywatelstwa polskiego: a) imię i nazwisko osoby, b) datę i miejsce urodzenia, c) obywatelstwo, d) nr paszportu lub innego dokumentu tożsamości (rodzaj) z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, e) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 29. Zamawiający na podstawie: Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych Szt. Gen. 1686/2017 wprowadzonej Decyzją Nr Z-12/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 lipca 2017 r. w sprawie wprowadzenia z dniem 1 sierpnia 2017 roku do użytku w ”Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych”, Decyzji Nr 19/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 stycznia 2017 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON poz. 18), Rozkazu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Nr Z-405 z dnia 27 lipca 2015 r. w sprawie organizacji systemu przepustkowego jednostkach organizacyjnych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych zastrzega sobie, iż warunkiem wstępu cudzoziemców na teren chronionych obiektów wojskowych jest wydanie przez właściwy organ wojskowy „Jednorazowego pozwolenia” uprawniającego do wejścia/wjazdu na teren chronionych obiektów wojskowych. Wydanie „Jednorazowego pozwolenia” jest uzależnione od wyrażenia przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego pozytywnej opinii w przedmiotowej sprawie. 30. W stosunku do obywateli RP, dostawcy ubiegający się o zgodę na wejście/wjazd na teren chronionych obiektów wojskowych, zobowiązani są posiadać: - aktualny dokument tożsamości z podaniem organu wydającego, - numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 31. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r., poz.108 - t. j.) - stosownie do postanowień art. 29 ust. 3a Pzp: 1) Wymaga się zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszych Podwykonawców - osób wykonujących wszelkie czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia tj.: osób wykonujących czynności kierowcy. 2) Usługa winna być realizowana przez kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia, w takiej ilości oraz dyspozycji, aby dany przewóz (transport) był wykonywany bez postojów (bez przerw) – zgodnie z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, z uwzględnieniem, że wykonanie usługi transportowej obejmuje przewóz osób na wskazanej trasie w jedną lub obie strony, a przerwy w podróży mogą wynikać jedynie z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. 3) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SIWZ. 32. Wykonawca zobowiązuje się realizować usługę zgodnie z przepisami obowiązującego prawa:  ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2200 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2018 r., poz. 1155 tekst jednolity z późniejszymi zmianami). UWAGA: Obowiązek zatrudniania na podstawie umowy o pracę nie dotyczy przypadku gdy: osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie spółki osobowej, będzie samodzielnie świadczyć pracę w zakresie czynności określonych przez Zamawiającego. 33. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia ww. osób na podstawie umowy o pracę oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań: a) W trakcie realizacji zamówienia w przypadku powstania wątpliwości co do sposobu zatrudnienia ww. personelu, Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli ww. dokumentów od Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy. b) Zamawiający może zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie lub do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o potwierdzenie opłacania przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia wyżej wymienionych osób. c) W przypadku niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców świadczących usługi na podstawie umowy o pracę Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości: 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) za każdy pełny dzień niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców. Powyższa kara będzie naliczana oddzielnie za każdą osobę świadczącą usługi, a niezatrudnioną przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na postawie umowy o pracę
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 60140000-1, 60172000-4

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia: 2020-01-01
data zakończenia: 2020-12-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
CENA 60,00
DYSPOZYCYJNOŚĆ WYKONAWCY 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: Część 2 – wyjazdy (z lub do) Chełma
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia są usługi: nieregularnego krajowego i zagranicznego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą celem nieregularnego przewozu osób w terminie od 01.01.2020 r - 31.12.2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych, na potrzeby 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu (32 WOG Zamość) oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, znajdujących się w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Hrubieszowie;2. Powyższa usługa ma na celu zabezpieczenie działalności szkoleniowej oraz administracyjnej jednostek i instytucji usytuowanych w powyższych lokalizacjach i może objąć swym zasięgiem: województwo lubelskie oraz obszar RP oraz przejazdy zagraniczne. Usługa powinna zapewnić dojazd żołnierzy oraz pracowników do ośrodków szkolenia poligonowego i innych wojskowych ośrodków szkoleniowych, na strzelnice, szkolenia spadochronowe, do portów lotniczych w czasie przemieszczenia Polskich Kontyngentów Wojskowych, zabezpieczenie uroczystości wojskowych oraz odpraw zgodnie z przesłanymi w tym zakresie potrzebami jednostek wojskowych. Usługa powinna zapewnić również dojazd z miejsc szkolenia do macierzystej jednostki wojskowej; 3. Wykonywanie przewozów osób na rzecz 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych będących na jego zaopatrzeniu, będzie odbywać się w sposób nieregularny, wynikający ze zgłaszanych zapotrzebowań, z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem, a w odniesieniu do zadań, których Zamawiający nie mógł przewidzieć z 12 godzinnym wyprzedzeniem (zgodnie z przyjętą ofertą); 4. Wykonawca zobowiązuje się realizować ww. usługę zgodnie z przepisami prawa: a) Pojazdy, którymi będą świadczone usługi transportowe będą posiadały aktualne badania techniczne, polisy OC i NNW; b) Przewoźnik będzie posiadał: zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego oraz zagranicznego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ww. Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy w/w dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). c) Przewoźnik będzie posiadał: aktualną, opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewającą na kwotę nie mniejszą niż:  dla części 2: 400 000,00 zł Wykonawca zobowiązuje się utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. Powyższe dokumenty Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie oryginału lub kserokopii, poświadczonej „za zgodność z oryginałem”, jeśli w trakcie trwania umowy zajdzie taka potrzeba. 5. Realizacja usługi winna być wykonana środkami transportowymi (własnymi lub podnajętymi) sprawnymi technicznie, posiadającymi aktualne okresowe badania techniczne; 6. Wymagane standardowe wyposażenie autokarów, tj. : a. Oparcia siedzeń z zagłówkami; b. Uchylne siedzenia; c. Sprawna klimatyzacja i ogrzewanie; d. Indywidualne pasy bezpieczeństwa; e. ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu); 7. W przypadku awarii pojazdu w trakcie realizacji usługi Wykonawca winien zabezpieczyć pojazd zastępczy w czasie do 3 godzin, w przypadku transportu osób na dystansie do 100 km, w przypadku transportu osób na dystansie przekraczającym 100 km czas podstawienia pojazdu zastępczego może się wydłużyć o kolejne 2 godziny na każde 100 km; 8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość oceny stanu technicznego podstawionych środków transportowych przez osoby do tego uprawnione, w przypadku zakwestionowania stanu technicznego pojazdu wykonawca winien podstawić sprawny środek transportowy w czasie do 1 godziny; 9. W przypadku nie podstawienia w umówionych terminach autokarów Zamawiającemu przysługuje prawo dokonania wynajmu autokarów w dowolnie wybranej firmie transportowej na koszt Wykonawcy; 10. Wykonanie usługi liczone będzie od miejsca zbiórki (lokalizacji danej jednostki wojskowej lub instytucji) wskazanego w zamówieniu przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego do miejsca docelowego, a w przypadku przewozu osób w jedną stronę Zamawiający pokrywa koszty przejazdu powrotnego po tej samej trasie. 11. Koszt przejazdu/dojazdu pojazdu poza trasami określonymi w pkt 19 pokrywa Wykonawca; 12. Potwierdzeniem wykonania usługi jest „Karta rozliczenia zadania transportowego” podpisana przez kierowcę oraz dowódcę/dysponenta pojazdu wyznaczonego ze strony Zamawiającego po zakończeniu przewozu; 13. Wykonawca ponosi koszty ewentualnych opłat parkingowych, przejazdu płatnymi odcinkami autostrad, odcinkami objętych systemem Via TOLL, mycia pojazdu itp. 14. Koszty noclegu, wyżywienia kierowcy i należne diety pokrywa Wykonawca; 15. Wykonawca ponosi koszt oczekiwania pojazdu w dyspozycji Zamawiającego związanego z czynnościami załadowczo-wyładowczymi; 16. Przewozy odbywać się będą głównie w ciągu jednej doby (wyjazd i powrót tego samego dnia), jak również objąć mogą wyjazdy, których zakończenie nastąpi w dniu następnym a wynikać będzie to z długości trasy; 17. Przewozy obejmować mogą również dni tzw. wolne od pracy to jest soboty, niedziele i święta; 18. W przypadkach przewozu osób w jedną stronę Wykonawcy przysługuje zwrot kosztów przejazdu powrotnego po tej samej trasie w cenie za 1km trasy przewozu osób. 19. Wykonawca zobowiązuje się odbyć podróż najkrótszą możliwą trasą przejazdu uzgadniając ją z Zamawiającym; 20. Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia autokaru/autokarów w sposób uzgodniony z przedstawicielem Zamawiającego o określonej ilości miejsc siedzących zabezpieczających potrzeby Zamawiającego; 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamawiania autokaru/autokarów na 48 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi, a w wyjątkowych sytuacjach 12 godzin przed wyjazdem (zgodnie z przyjętą ofertą); jak również odwołania uzgodnionego wcześniej przewozu na 8 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi; 22. Wynagrodzenie Wykonawcy wyliczone zostanie po zakończeniu każdej usługi za przejechane kilometry na podstawie „Karty rozliczenia zadania transportowego”. 23. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy to iloczyn ceny jednostkowej za 1 km i ilości przejechanych km; 24. Zamówienie zostało podzielone na cztery części według miejsca rozpoczęcia – zakończenia przewozu osób: a. Część nr 2 - Przewóz osób (z lub do) Jednostki Wojskowej 1230: 1 bz; das, oraz 24blp OT ul. Lubelska 139, 22-100 Chełm, WKU Chełm, ul. Koszarowa 1B, 22-100 Chełm; szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi dla autokarów min. 48 miejsc siedzących: 39 040 km dla busów min. 22 miejsca siedzące: 14 758 km 25. Winien posiadać taką ilość autokarów przystosowanych konstrukcyjnie do przewozu minimum 48 osób - każdy, aby zapewnić przewóz jednorazowo: a) Część nr 2 – 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy); 26. Przed zawarciem umowy wybrany Wykonawca dostarczy Zamawiającemu „Wykaz osób związanych z realizacją umowy, w tym nadzorujących i wykonujących roboty” (według wzoru stanowiącego załącznik do umowy) oraz „Wykaz pojazdów i sprzętu przewidzianych podczas realizacji umowy” z uwzględnieniem niżej wymienionych danych: 27. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy nie zatrudniający cudzoziemców: a) imię i nazwisko osoby, b) rodzaj, seria, termin ważności i numer dokumentu tożsamości z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, c) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu, 28. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy zatrudniający cudzoziemców lub podmiot zagraniczny zatrudniający pracowników nie posiadających obywatelstwa polskiego: a) imię i nazwisko osoby, b) datę i miejsce urodzenia, c) obywatelstwo, d) nr paszportu lub innego dokumentu tożsamości (rodzaj) z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, e) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 29. Zamawiający na podstawie: Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych Szt. Gen. 1686/2017 wprowadzonej Decyzją Nr Z-12/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 lipca 2017 r. w sprawie wprowadzenia z dniem 1 sierpnia 2017 roku do użytku w ”Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych”, Decyzji Nr 19/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 stycznia 2017 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON poz. 18), Rozkazu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Nr Z-405 z dnia 27 lipca 2015 r. w sprawie organizacji systemu przepustkowego jednostkach organizacyjnych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych zastrzega sobie, iż warunkiem wstępu cudzoziemców na teren chronionych obiektów wojskowych jest wydanie przez właściwy organ wojskowy „Jednorazowego pozwolenia” uprawniającego do wejścia/wjazdu na teren chronionych obiektów wojskowych. Wydanie „Jednorazowego pozwolenia” jest uzależnione od wyrażenia przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego pozytywnej opinii w przedmiotowej sprawie. 30. W stosunku do obywateli RP, dostawcy ubiegający się o zgodę na wejście/wjazd na teren chronionych obiektów wojskowych, zobowiązani są posiadać: - aktualny dokument tożsamości z podaniem organu wydającego, - numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 31. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r., poz.108 - t. j.) - stosownie do postanowień art. 29 ust. 3a Pzp: 1) Wymaga się zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszych Podwykonawców - osób wykonujących wszelkie czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia tj.: osób wykonujących czynności kierowcy. 2) Usługa winna być realizowana przez kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia, w takiej ilości oraz dyspozycji, aby dany przewóz (transport) był wykonywany bez postojów (bez przerw) – zgodnie z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, z uwzględnieniem, że wykonanie usługi transportowej obejmuje przewóz osób na wskazanej trasie w jedną lub obie strony, a przerwy w podróży mogą wynikać jedynie z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. 3) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SIWZ. 32. Wykonawca zobowiązuje się realizować usługę zgodnie z przepisami obowiązującego prawa:  ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2200 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2018 r., poz. 1155 tekst jednolity z późniejszymi zmianami). UWAGA: Obowiązek zatrudniania na podstawie umowy o pracę nie dotyczy przypadku gdy: osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie spółki osobowej, będzie samodzielnie świadczyć pracę w zakresie czynności określonych przez Zamawiającego. 33. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia ww. osób na podstawie umowy o pracę oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań: a) W trakcie realizacji zamówienia w przypadku powstania wątpliwości co do sposobu zatrudnienia ww. personelu, Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli ww. dokumentów od Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy. b) Zamawiający może zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie lub do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o potwierdzenie opłacania przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia wyżej wymienionych osób. c) W przypadku niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców świadczących usługi na podstawie umowy o pracę Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości: 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) za każdy pełny dzień niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców. Powyższa kara będzie naliczana oddzielnie za każdą osobę świadczącą usługi, a niezatrudnioną przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na postawie umowy o pracę
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 60140000-1, 60172000-4

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia: 2020-01-01
data zakończenia: 2020-12-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
CENA 60,00
DYSPOZYCYJNOŚĆ WYKONAWCY 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3 Nazwa: Część 3 – wyjazdy (z lub do) Lublina
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Przedmiotem zamówienia są usługi: nieregularnego krajowego i zagranicznego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą celem nieregularnego przewozu osób w terminie od 01.01.2020 r - 31.12.2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych, na potrzeby 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu (32 WOG Zamość) oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, znajdujących się w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Hrubieszowie; 2. Powyższa usługa ma na celu zabezpieczenie działalności szkoleniowej oraz administracyjnej jednostek i instytucji usytuowanych w powyższych lokalizacjach i może objąć swym zasięgiem: województwo lubelskie oraz obszar RP oraz przejazdy zagraniczne. Usługa powinna zapewnić dojazd żołnierzy oraz pracowników do ośrodków szkolenia poligonowego i innych wojskowych ośrodków szkoleniowych, na strzelnice, szkolenia spadochronowe, do portów lotniczych w czasie przemieszczenia Polskich Kontyngentów Wojskowych, zabezpieczenie uroczystości wojskowych oraz odpraw zgodnie z przesłanymi w tym zakresie potrzebami jednostek wojskowych. Usługa powinna zapewnić również dojazd z miejsc szkolenia do macierzystej jednostki wojskowej; 3. Wykonywanie przewozów osób na rzecz 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych będących na jego zaopatrzeniu, będzie odbywać się w sposób nieregularny, wynikający ze zgłaszanych zapotrzebowań, z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem, a w odniesieniu do zadań, których Zamawiający nie mógł przewidzieć z 12 godzinnym wyprzedzeniem (zgodnie z przyjętą ofertą); 4. Wykonawca zobowiązuje się realizować ww. usługę zgodnie z przepisami prawa: a) Pojazdy, którymi będą świadczone usługi transportowe będą posiadały aktualne badania techniczne, polisy OC i NNW; b) Przewoźnik będzie posiadał: zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego oraz zagranicznego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ww. Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy w/w dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). c) Przewoźnik będzie posiadał: aktualną, opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewającą na kwotę nie mniejszą niż:  dla części 3: 300 000,00 zł Wykonawca zobowiązuje się utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. Powyższe dokumenty Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie oryginału lub kserokopii, poświadczonej „za zgodność z oryginałem”, jeśli w trakcie trwania umowy zajdzie taka potrzeba. 5. Realizacja usługi winna być wykonana środkami transportowymi (własnymi lub podnajętymi) sprawnymi technicznie, posiadającymi aktualne okresowe badania techniczne; 6. Wymagane standardowe wyposażenie autokarów, tj. : a. Oparcia siedzeń z zagłówkami; b. Uchylne siedzenia; c. Sprawna klimatyzacja i ogrzewanie; d. Indywidualne pasy bezpieczeństwa; e. ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu); 7. W przypadku awarii pojazdu w trakcie realizacji usługi Wykonawca winien zabezpieczyć pojazd zastępczy w czasie do 3 godzin, w przypadku transportu osób na dystansie do 100 km, w przypadku transportu osób na dystansie przekraczającym 100 km czas podstawienia pojazdu zastępczego może się wydłużyć o kolejne 2 godziny na każde 100 km; 8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość oceny stanu technicznego podstawionych środków transportowych przez osoby do tego uprawnione, w przypadku zakwestionowania stanu technicznego pojazdu wykonawca winien podstawić sprawny środek transportowy w czasie do 1 godziny; 9. W przypadku nie podstawienia w umówionych terminach autokarów Zamawiającemu przysługuje prawo dokonania wynajmu autokarów w dowolnie wybranej firmie transportowej na koszt Wykonawcy; 10. Wykonanie usługi liczone będzie od miejsca zbiórki (lokalizacji danej jednostki wojskowej lub instytucji) wskazanego w zamówieniu przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego do miejsca docelowego, a w przypadku przewozu osób w jedną stronę Zamawiający pokrywa koszty przejazdu powrotnego po tej samej trasie. 11. Koszt przejazdu/dojazdu pojazdu poza trasami określonymi w pkt 19 pokrywa Wykonawca; 12. Potwierdzeniem wykonania usługi jest „Karta rozliczenia zadania transportowego” podpisana przez kierowcę oraz dowódcę/dysponenta pojazdu wyznaczonego ze strony Zamawiającego po zakończeniu przewozu; 13. Wykonawca ponosi koszty ewentualnych opłat parkingowych, przejazdu płatnymi odcinkami autostrad, odcinkami objętych systemem Via TOLL, mycia pojazdu itp. 14. Koszty noclegu, wyżywienia kierowcy i należne diety pokrywa Wykonawca; 15. Wykonawca ponosi koszt oczekiwania pojazdu w dyspozycji Zamawiającego związanego z czynnościami załadowczo-wyładowczymi; 16. Przewozy odbywać się będą głównie w ciągu jednej doby (wyjazd i powrót tego samego dnia), jak również objąć mogą wyjazdy, których zakończenie nastąpi w dniu następnym a wynikać będzie to z długości trasy; 17. Przewozy obejmować mogą również dni tzw. wolne od pracy to jest soboty, niedziele i święta; 18. W przypadkach przewozu osób w jedną stronę Wykonawcy przysługuje zwrot kosztów przejazdu powrotnego po tej samej trasie w cenie za 1km trasy przewozu osób. 19. Wykonawca zobowiązuje się odbyć podróż najkrótszą możliwą trasą przejazdu uzgadniając ją z Zamawiającym; 20. Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia autokaru/autokarów w sposób uzgodniony z przedstawicielem Zamawiającego o określonej ilości miejsc siedzących zabezpieczających potrzeby Zamawiającego; 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamawiania autokaru/autokarów na 48 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi, a w wyjątkowych sytuacjach 12 godzin przed wyjazdem (zgodnie z przyjętą ofertą); jak również odwołania uzgodnionego wcześniej przewozu na 8 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi; 22. Wynagrodzenie Wykonawcy wyliczone zostanie po zakończeniu każdej usługi za przejechane kilometry na podstawie „Karty rozliczenia zadania transportowego”. 23. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy to iloczyn ceny jednostkowej za 1 km i ilości przejechanych km; 24. Zamówienie zostało podzielone na cztery części według miejsca rozpoczęcia – zakończenia przewozu osób: a. Część nr 3 - Przewóz osób (z lub do) Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady, ul. Kruczkowskiego 49, 20-400 Lublin; Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego ul. Spadochroniarzy 5, 20-400 Lublin, Dowództwa Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG ul. Radziszewskiego 4, 20-039 Lublin; Rejonowy Zarząd Infrastruktury ul. Lipowa 1a, 20 – 020 Lublin; Orkiestra Wojskowa Lublin ul. Nowy Świat 40, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej w Lublinie ul. Kruczkowskiego 49, 20-400 Lublin, 19 Brygady Zmechanizowanej, ul. Z. Herberta 49, 20 – 400 Lublin oraz 21 blp OT; - szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi: dla autokarów min. 48 miejsc siedzących: 32 475 km dla busów min. 22 miejsca siedzące: 12 913 km 25. Winien posiadać taką ilość autokarów przystosowanych konstrukcyjnie do przewozu minimum 48 osób - każdy, aby zapewnić przewóz jednorazowo: a) Część nr 3 - 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy); 26. Przed zawarciem umowy wybrany Wykonawca dostarczy Zamawiającemu „Wykaz osób związanych z realizacją umowy, w tym nadzorujących i wykonujących roboty” (według wzoru stanowiącego załącznik do umowy) oraz „Wykaz pojazdów i sprzętu przewidzianych podczas realizacji umowy” z uwzględnieniem niżej wymienionych danych: 27. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy nie zatrudniający cudzoziemców: a) imię i nazwisko osoby, b) rodzaj, seria, termin ważności i numer dokumentu tożsamości z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, c) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu, 28. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy zatrudniający cudzoziemców lub podmiot zagraniczny zatrudniający pracowników nie posiadających obywatelstwa polskiego: a) imię i nazwisko osoby, b) datę i miejsce urodzenia, c) obywatelstwo, d) nr paszportu lub innego dokumentu tożsamości (rodzaj) z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, e) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 29. Zamawiający na podstawie: Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych Szt. Gen. 1686/2017 wprowadzonej Decyzją Nr Z-12/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 lipca 2017 r. w sprawie wprowadzenia z dniem 1 sierpnia 2017 roku do użytku w ”Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych”, Decyzji Nr 19/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 stycznia 2017 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON poz. 18), Rozkazu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Nr Z-405 z dnia 27 lipca 2015 r. w sprawie organizacji systemu przepustkowego jednostkach organizacyjnych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych zastrzega sobie, iż warunkiem wstępu cudzoziemców na teren chronionych obiektów wojskowych jest wydanie przez właściwy organ wojskowy „Jednorazowego pozwolenia” uprawniającego do wejścia/wjazdu na teren chronionych obiektów wojskowych. Wydanie „Jednorazowego pozwolenia” jest uzależnione od wyrażenia przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego pozytywnej opinii w przedmiotowej sprawie. 30. W stosunku do obywateli RP, dostawcy ubiegający się o zgodę na wejście/wjazd na teren chronionych obiektów wojskowych, zobowiązani są posiadać: - aktualny dokument tożsamości z podaniem organu wydającego, - numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 31. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r., poz.108 - t. j.) - stosownie do postanowień art. 29 ust. 3a Pzp: 1) Wymaga się zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszych Podwykonawców - osób wykonujących wszelkie czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia tj.: osób wykonujących czynności kierowcy. 2) Usługa winna być realizowana przez kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia, w takiej ilości oraz dyspozycji, aby dany przewóz (transport) był wykonywany bez postojów (bez przerw) – zgodnie z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, z uwzględnieniem, że wykonanie usługi transportowej obejmuje przewóz osób na wskazanej trasie w jedną lub obie strony, a przerwy w podróży mogą wynikać jedynie z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. 3) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SIWZ. 32. Wykonawca zobowiązuje się realizować usługę zgodnie z przepisami obowiązującego prawa:  ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2200 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2018 r., poz. 1155 tekst jednolity z późniejszymi zmianami). UWAGA: Obowiązek zatrudniania na podstawie umowy o pracę nie dotyczy przypadku gdy: osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie spółki osobowej, będzie samodzielnie świadczyć pracę w zakresie czynności określonych przez Zamawiającego. 33. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia ww. osób na podstawie umowy o pracę oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań: a) W trakcie realizacji zamówienia w przypadku powstania wątpliwości co do sposobu zatrudnienia ww. personelu, Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli ww. dokumentów od Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy. b) Zamawiający może zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie lub do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o potwierdzenie opłacania przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia wyżej wymienionych osób. c) W przypadku niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców świadczących usługi na podstawie umowy o pracę Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości: 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) za każdy pełny dzień niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców. Powyższa kara będzie naliczana oddzielnie za każdą osobę świadczącą usługi, a niezatrudnioną przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na postawie umowy o pracę
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 60140000-1, 60172000-4

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia: 2020-01-01
data zakończenia: 2020-12-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
CENA 60,00
DYSPOZYCYJNOŚĆ WYKONAWCY 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4 Nazwa: Część 4 – wyjazdy (z lub do) Hrubieszowa
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Przedmiotem zamówienia są usługi: nieregularnego krajowego i zagranicznego przewozu osób własnym środkiem transportu wraz z kierowcą celem nieregularnego przewozu osób w terminie od 01.01.2020 r - 31.12.2020 r. lub do wyczerpania środków finansowych, na potrzeby 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu (32 WOG Zamość) oraz jednostek i instytucji wojskowych znajdujących się na zaopatrzeniu logistycznym 32 WOG Zamość, znajdujących się w Lublinie, Zamościu, Chełmie i Hrubieszowie; 2. Powyższa usługa ma na celu zabezpieczenie działalności szkoleniowej oraz administracyjnej jednostek i instytucji usytuowanych w powyższych lokalizacjach i może objąć swym zasięgiem: województwo lubelskie oraz obszar RP oraz przejazdy zagraniczne. Usługa powinna zapewnić dojazd żołnierzy oraz pracowników do ośrodków szkolenia poligonowego i innych wojskowych ośrodków szkoleniowych, na strzelnice, szkolenia spadochronowe, do portów lotniczych w czasie przemieszczenia Polskich Kontyngentów Wojskowych, zabezpieczenie uroczystości wojskowych oraz odpraw zgodnie z przesłanymi w tym zakresie potrzebami jednostek wojskowych. Usługa powinna zapewnić również dojazd z miejsc szkolenia do macierzystej jednostki wojskowej; 3. Wykonywanie przewozów osób na rzecz 32 WOG Zamość oraz jednostek i instytucji wojskowych będących na jego zaopatrzeniu, będzie odbywać się w sposób nieregularny, wynikający ze zgłaszanych zapotrzebowań, z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem, a w odniesieniu do zadań, których Zamawiający nie mógł przewidzieć z 12 godzinnym wyprzedzeniem (zgodnie z przyjętą ofertą); 4. Wykonawca zobowiązuje się realizować ww. usługę zgodnie z przepisami prawa: a) Pojazdy, którymi będą świadczone usługi transportowe będą posiadały aktualne badania techniczne, polisy OC i NNW; b) Przewoźnik będzie posiadał: zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającym wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającym dyrektywę Rady 96/26/WE, zwanym dalej „rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 lub aktualną licencję na wykonywanie krajowego oraz zagranicznego transportu drogowego osób wydaną na podstawie art. 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 58). Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ww. Zezwolenia lub licencji ważnej przez cały okres trwania umowy (w przypadku gdy w/w dokument traci ważność w trakcie trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu dokument ważny na kolejny okres trwania umowy, przed wygaśnięciem ważności poprzedniego dokumentu). c) Przewoźnik będzie posiadał: aktualną, opłaconą polisę odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia opiewającą na kwotę nie mniejszą niż:  dla części 4: 250 000,00 zł Wykonawca zobowiązuje się utrzymać powyższy zakres ubezpieczenia przez cały okres trwania umowy. Powyższe dokumenty Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie oryginału lub kserokopii, poświadczonej „za zgodność z oryginałem”, jeśli w trakcie trwania umowy zajdzie taka potrzeba. 5. Realizacja usługi winna być wykonana środkami transportowymi (własnymi lub podnajętymi) sprawnymi technicznie, posiadającymi aktualne okresowe badania techniczne; 6. Wymagane standardowe wyposażenie autokarów, tj. : a. Oparcia siedzeń z zagłówkami; b. Uchylne siedzenia; c. Sprawna klimatyzacja i ogrzewanie; d. Indywidualne pasy bezpieczeństwa; e. ABS, ESP (lub podobnie działający system elektronicznej stabilizacji pojazdu); 7. W przypadku awarii pojazdu w trakcie realizacji usługi Wykonawca winien zabezpieczyć pojazd zastępczy w czasie do 3 godzin, w przypadku transportu osób na dystansie do 100 km, w przypadku transportu osób na dystansie przekraczającym 100 km czas podstawienia pojazdu zastępczego może się wydłużyć o kolejne 2 godziny na każde 100 km; 8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość oceny stanu technicznego podstawionych środków transportowych przez osoby do tego uprawnione, w przypadku zakwestionowania stanu technicznego pojazdu wykonawca winien podstawić sprawny środek transportowy w czasie do 1 godziny; 9. W przypadku nie podstawienia w umówionych terminach autokarów Zamawiającemu przysługuje prawo dokonania wynajmu autokarów w dowolnie wybranej firmie transportowej na koszt Wykonawcy; 10. Wykonanie usługi liczone będzie od miejsca zbiórki (lokalizacji danej jednostki wojskowej lub instytucji) wskazanego w zamówieniu przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego do miejsca docelowego, a w przypadku przewozu osób w jedną stronę Zamawiający pokrywa koszty przejazdu powrotnego po tej samej trasie. 11. Koszt przejazdu/dojazdu pojazdu poza trasami określonymi w pkt 19 pokrywa Wykonawca; 12. Potwierdzeniem wykonania usługi jest „Karta rozliczenia zadania transportowego” podpisana przez kierowcę oraz dowódcę/dysponenta pojazdu wyznaczonego ze strony Zamawiającego po zakończeniu przewozu; 13. Wykonawca ponosi koszty ewentualnych opłat parkingowych, przejazdu płatnymi odcinkami autostrad, odcinkami objętych systemem Via TOLL, mycia pojazdu itp. 14. Koszty noclegu, wyżywienia kierowcy i należne diety pokrywa Wykonawca; 15. Wykonawca ponosi koszt oczekiwania pojazdu w dyspozycji Zamawiającego związanego z czynnościami załadowczo-wyładowczymi; 16. Przewozy odbywać się będą głównie w ciągu jednej doby (wyjazd i powrót tego samego dnia), jak również objąć mogą wyjazdy, których zakończenie nastąpi w dniu następnym a wynikać będzie to z długości trasy; 17. Przewozy obejmować mogą również dni tzw. wolne od pracy to jest soboty, niedziele i święta; 18. W przypadkach przewozu osób w jedną stronę Wykonawcy przysługuje zwrot kosztów przejazdu powrotnego po tej samej trasie w cenie za 1km trasy przewozu osób. 19. Wykonawca zobowiązuje się odbyć podróż najkrótszą możliwą trasą przejazdu uzgadniając ją z Zamawiającym; 20. Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia autokaru/autokarów w sposób uzgodniony z przedstawicielem Zamawiającego o określonej ilości miejsc siedzących zabezpieczających potrzeby Zamawiającego; 21. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamawiania autokaru/autokarów na 48 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi, a w wyjątkowych sytuacjach 12 godzin przed wyjazdem (zgodnie z przyjętą ofertą); jak również odwołania uzgodnionego wcześniej przewozu na 8 godzin przed rozpoczęciem świadczenia usługi; 22. Wynagrodzenie Wykonawcy wyliczone zostanie po zakończeniu każdej usługi za przejechane kilometry na podstawie „Karty rozliczenia zadania transportowego”. 23. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy to iloczyn ceny jednostkowej za 1 km i ilości przejechanych km; 24. Zamówienie zostało podzielone na cztery części według miejsca rozpoczęcia – zakończenia przewozu osób: a. Część nr 4 - Przewóz osób (z lub do) Jednostki Wojskowej 4055, ul. Dwernickiego 4, 22 – 500 Hrubieszów, szacowana ilość kilometrów w trakcie obowiązywania umowy wynosi dla autokarów min. 48 miejsc siedzących: 26 132 km dla busów min. 22 miejsca siedzące: 9 344 km 25. Winien posiadać taką ilość autokarów przystosowanych konstrukcyjnie do przewozu minimum 48 osób - każdy, aby zapewnić przewóz jednorazowo a) Część nr 4 - 240 osób w jednym kursie (plus jeden autokar jako pojazd zastępczy) wraz z kierowcami posiadającymi wymagane uprawnienia (prawo jazdy); 26. Przed zawarciem umowy wybrany Wykonawca dostarczy Zamawiającemu „Wykaz osób związanych z realizacją umowy, w tym nadzorujących i wykonujących roboty” (według wzoru stanowiącego załącznik do umowy) oraz „Wykaz pojazdów i sprzętu przewidzianych podczas realizacji umowy” z uwzględnieniem niżej wymienionych danych: 27. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy nie zatrudniający cudzoziemców: a) imię i nazwisko osoby, b) rodzaj, seria, termin ważności i numer dokumentu tożsamości z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, c) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu, 28. W przypadku, gdy Wykonawcą będzie podmiot krajowy zatrudniający cudzoziemców lub podmiot zagraniczny zatrudniający pracowników nie posiadających obywatelstwa polskiego: a) imię i nazwisko osoby, b) datę i miejsce urodzenia, c) obywatelstwo, d) nr paszportu lub innego dokumentu tożsamości (rodzaj) z podaniem organu wydającego oraz daty wydania i terminu ważności, e) numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 29. Zamawiający na podstawie: Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych Szt. Gen. 1686/2017 wprowadzonej Decyzją Nr Z-12/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 lipca 2017 r. w sprawie wprowadzenia z dniem 1 sierpnia 2017 roku do użytku w ”Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych”, Decyzji Nr 19/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 stycznia 2017 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. MON poz. 18), Rozkazu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Nr Z-405 z dnia 27 lipca 2015 r. w sprawie organizacji systemu przepustkowego jednostkach organizacyjnych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych zastrzega sobie, iż warunkiem wstępu cudzoziemców na teren chronionych obiektów wojskowych jest wydanie przez właściwy organ wojskowy „Jednorazowego pozwolenia” uprawniającego do wejścia/wjazdu na teren chronionych obiektów wojskowych. Wydanie „Jednorazowego pozwolenia” jest uzależnione od wyrażenia przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego pozytywnej opinii w przedmiotowej sprawie. 30. W stosunku do obywateli RP, dostawcy ubiegający się o zgodę na wejście/wjazd na teren chronionych obiektów wojskowych, zobowiązani są posiadać: - aktualny dokument tożsamości z podaniem organu wydającego, - numery rejestracyjne samochodów oraz innego sprzętu. 31. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r., poz.108 - t. j.) - stosownie do postanowień art. 29 ust. 3a Pzp: 1) Wymaga się zatrudnienia na podstawie umowy o pracę - przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszych Podwykonawców - osób wykonujących wszelkie czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia tj.: osób wykonujących czynności kierowcy. 2) Usługa winna być realizowana przez kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia, w takiej ilości oraz dyspozycji, aby dany przewóz (transport) był wykonywany bez postojów (bez przerw) – zgodnie z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, z uwzględnieniem, że wykonanie usługi transportowej obejmuje przewóz osób na wskazanej trasie w jedną lub obie strony, a przerwy w podróży mogą wynikać jedynie z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego. 3) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SIWZ. 32. Wykonawca zobowiązuje się realizować usługę zgodnie z przepisami obowiązującego prawa:  ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2200 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 1260 tekst jednolity z późniejszymi zmianami);  ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2018 r., poz. 1155 tekst jednolity z późniejszymi zmianami). UWAGA: Obowiązek zatrudniania na podstawie umowy o pracę nie dotyczy przypadku gdy: osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie spółki osobowej, będzie samodzielnie świadczyć pracę w zakresie czynności określonych przez Zamawiającego. 33. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia ww. osób na podstawie umowy o pracę oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań: a) W trakcie realizacji zamówienia w przypadku powstania wątpliwości co do sposobu zatrudnienia ww. personelu, Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli ww. dokumentów od Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy. b) Zamawiający może zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie lub do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o potwierdzenie opłacania przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia wyżej wymienionych osób. c) W przypadku niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców świadczących usługi na podstawie umowy o pracę Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości: 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) za każdy pełny dzień niedopełnienia wymogu zatrudnienia kierowców. Powyższa kara będzie naliczana oddzielnie za każdą osobę świadczącą usługi, a niezatrudnioną przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na postawie umowy o pracę
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 60140000-1, 60172000-4

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia: 2020-01-01
data zakończenia: 2020-12-31
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
CENA 60,00
DYSPOZYCYJNOŚĆ WYKONAWCY 40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę przewiezienie w inne miejsce (obok) domku mobilnego na kółkach- Kazimierz Dolny
  • Lokalizacja zlecenialubelskie
  • Data dodania19-04-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę przewiezienie w inne miejsce (obok) domku mobilnego na kółkach, potrzebny ciągnik. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI