Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji Repozytorium Cyfrowego na potrzeby Biblioteki...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji Repozytorium Cyfrowego na potrzeby Biblioteki Narodowej
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoWarszawa
  • WojewództwoMazowieckie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoPodmiot prawa publicznego
  • Termin składania wniosków2019-03-18
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyBiblioteka Narodowa
  • Data publikacji ogłoszenia2019-03-04
  • Numer ogłoszenia517550-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 517550-N-2019 z dnia 2019-03-04 r.

Biblioteka Narodowa: Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji Repozytorium Cyfrowego na potrzeby Biblioteki Narodowej
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Biblioteka Narodowa, krajowy numer identyfikacyjny 00027595500000, ul. al. Niepodległości  213 , 02-086  Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 22 6082271, e-mail przetargi@bn.org.pl, s.majcher@bn.org.pl, faks 22 6082624.
Adres strony internetowej (URL): www.bn.org.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Podmiot prawa publicznego
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
nie dotyczy
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.bn.org.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
w formie pisemnej
Adres:
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji Repozytorium Cyfrowego na potrzeby Biblioteki Narodowej
Numer referencyjny: XIV.263.2.2019
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji Repozytorium Cyfrowego wraz z niezbędnymi pracami programistycznymi na potrzeby Biblioteki Narodowej.

II.5) Główny kod CPV: 72267100-0
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
72267200-1
72230000-6


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat o dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienie będzie zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego oraz będzie polegało na powtórzeniu tych samych usług, co będące przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia na okres maksymalnie 2 miesięcy. Zamówienie może zostać udzielone w przypadku, gdy umowa podstawowa była należycie wykonywana, a Zamawiający dysponować będzie niezbędnymi środkami na ten cel oraz stwierdzi potrzebę udzielenia kolejnego zamówienia. Zamówienie zostanie udzielone na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe w zakresie istotnych postanowień umowy. Udzielenie zamówienia zostanie uwzględnione w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego, a całkowita wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia na podst. art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:  6   lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
6

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Zamawiający wymaga, aby oferta Wykonawcy zawierała: wypełniony i podpisany Formularz oferty, sporządzony wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ. 2. Do oferty należy dołączyć: 1) odpowiednie dokumenty i oświadczenia wymagane przez Zamawiającego do złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą, określone w części A „OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY DOŁĄCZANE PRZEZ WYKONAWCĘ DO OFERTY” w Rozdziale VI SIWZ, 2) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik – pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. 3) na dowód spełniania kryterium oceny ofert „Doświadczenie programisty w programowaniu z wykorzystaniem sterownika open source LTFS” Wykonawca: a) złoży w pkt 5 Formularza oferty stosowne oświadczenie o dysponowaniu osobą, o co najmniej rocznym doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania, która wykorzystywała w stworzonym przez nią lub stworzonym przy jej udziale jako programisty, wdrożonym produkcyjnie, oprogramowaniu sterownik open source LTFS (Linear Tape File System) w zakresie zapisu i odczytu danych na taśmach wraz z podaniem nazwy i adresu podmiotu, na rzecz którego zostało wykonane oprogramowanie, nazwą i adresem inwestora (Zamawiającego) i nazwą wykonanego programu; b) złoży poświadczenie podmiotu, na rzecz którego programista wykonywał oprogramowanie określone w przedmiotowym kryterium wraz z informacjami umożliwiającymi Zamawiającemu weryfikację tych danych, tj. nazwą i adresem podmiotu, na rzecz którego zostało wykonane oprogramowanie, nazwą i adresem inwestora (Zamawiającego), nazwą programu oraz informacją, że program ten jest programem wdrożonym produkcyjnie wykorzystującym sterownik LTFS (Linear Tape File System) Open Source w zakresie zapisu i odczytu danych. W przypadku, gdy z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze dokument taki nie może być uzyskany Zamawiający uzna za wystarczające oświadczenie Wykonawcy wraz z uzasadnieniem, że oświadczenie podmiotu, na rzecz którego programista wykonywał wyżej wymienioną pracę nie jest obiektywnie możliwe do uzyskania. c) W przypadku, gdy z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze dokument, o którym mowa w lit. b), nie może być uzyskany Zamawiający uzna za wystarczające oświadczenie Wykonawcy złożone w terminie składania ofert wraz z uzasadnieniem, że oświadczenie podmiotu, na rzecz którego programista wykonywał wyżej wymienioną pracę nie jest obiektywnie możliwe do uzyskania. 3. Zamawiający prosi o dołączenie do oferty „Informacji o Wykonawcy niezbędnych do sporządzenia umowy” według wzoru jak w Załączniku nr 9 do SIWZ (dokument ten ma charakter nieobligatoryjny).
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych warunków w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych warunków w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: A. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że zrealizował zamówienia określone poniżej: 1. Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje co najmniej 1 zamówienie, spełniające następujące warunki: 1.1. zamówienie polegało na utrzymaniu systemu wdrożonego produkcyjnie, które to utrzymanie obejmowało analizę kodu oprogramowania i prace nad korektą kodu oprogramowania i zamówienie to było lub jest wykonywane przez nie krócej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, a jego średnia miesięczna wartość była nie mniejsza niż 20 000 zł (dwadzieścia tysięcy zł) netto; przy czym przez średnią miesięczną wartość zamówienia należy rozumieć iloraz będący wynikiem podzielenia całkowitej wartości zamówienia przez liczbę miesięcy trwania zamówienia; 1.2. system podlegający temu utrzymaniu spełniał następujące warunki: 1.2.1. był wykonany w technologii Java 1.8 lub nowszej 1.2.2. wykorzystywał system kolejkowy np. ActiveMQ 1.2.3. wykorzystywał bazę danych Open Source np. MySQL 1.2.4. był wdrożony w środowisku systemu operacyjnego Linux 1.2.5. zarządzał danymi o rozmiarze nie mniejszym niż 20 TB. Przez wdrożenie produkcyjne systemu rozumie się takie wdrożenie, po którym system ten zaspokaja potrzeby biznesowe. B. Wykonawca dysponuje nie mniej niż 3 osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia o rolach opisanych poniżej, przy czym dla każdej z opisanych ról 1, 2, 3 należy wykazać wymaganą liczbę osób spełniających kryteria. Osoby wykazane w celu spełnienia kryteriów dla jednej z ról nie mogą być wykazane w celu spełnienia kryteriów dla innej roli. 1. Rola 1: Specjalista ds. Jakości Oprogramowania Wymagana liczba osób w roli Specjalisty ds. Jakości Oprogramowania: nie mniej niż 1 osoba. Wymagane doświadczenie i kompetencje osoby, która będzie pełniła w projekcie rolę Specjalisty ds. Jakości Oprogramowania: 1.1. Minimum 2 lata doświadczenia w wykonywaniu testów: 1.1.1. Funkcjonalnych 1.1.2. Pozafunkcjonalnych w zakresie wydajności 1.1.3. Integracyjnych 1.1.4. Disaster recovery, czyli zasymulowanie awarii i sposobu działania systemu podczas awarii, w szczególności sporządzenie listy możliwych awarii lub zdarzeń 2. Rola 2: Administrator systemów operacyjnych Linux Wymagana liczba osób w roli Administrator systemów operacyjnych Linux: nie mniej niż 1. Wymagane doświadczenie i kompetencje osoby, która będzie pełniła w projekcie rolę Administrator systemów operacyjnych Linux: 2.1. Minimum 2 lata doświadczenia w wykonywaniu funkcji Administratora systemów operacyjnych Linux 2.2. Znajomość systemów z rodziny Linux, w szczególności dystrybucji CentOS lub równoważnej tj. należącej do gałęzi RPM-based, w stopniu umożliwiającym: 2.2.1. wykorzystanie konsoli do wykonywania operacji na dyskach, plikach i folderach, w szczególności edycję plików konfiguracyjnych 2.2.2. kontrolę procesów i usług 2.2.3. analizę logów systemu operacyjnego 2.2.4. monitorowanie statusu zasobów serwera istotnych z punktu widzenia aplikacji, m.in. CPU, RAM 2.2.5. monitorowanie statusu podłączonych zasobów, m.in. macierze dyskowe, napędy LTO 2.2.6. wkompilowywanie i konfigurowanie sterowników systemowych 3. Rola 3: Programista Java Wymagana liczba osób w roli Programista Java nie mniej niż: 1 Wymagane doświadczenie i kompetencje osoby, która będzie pełniła w projekcie rolę Programista: 3.1. Minimum 2 lata doświadczenia w wykonywaniu funkcji Programisty Java 3.2. Certyfikat Oracle Certified Professional Java Programmer (lub równoważny tj. potwierdzający umiejętności w zakresie tworzenia oprogramowania w języku Java) 3.3. Znajomość następujących technologii: 3.3.1. Oracle Java 1.8 3.3.2. System kolejkowy z rodziny Apache, np. ActiveMQ 3.3.3. Framework Spring 3.3.4. Transakcje XA i Atomikos 3.3.5. Repozytorium do kontroli wersji oprogramowania, np. Git 3.3.6. Oracle MySQL (baza danych) 3.4. Znajomość systemów z rodziny Linux, w szczególności dystrybucji CentOS lub równoważnej tj. należącej do gałęzi RPM-based, w stopniu umożliwiającym: 3.4.1. wykorzystanie konsoli do wykonywania operacji na dyskach, plikach i folderach, w szczególności edycję plików konfiguracyjnych 3.4.2. kontrolę działania procesów i usług 3.4.3. czytanie i analizę logów systemu operacyjnego
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1. Zgodnie z §2 ust. 4 pkt 2 i 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. poz. 1126 z późn. zm.), zwanego dalej „Rozporządzeniem”, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę, w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy Pzp: 1) Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane – sporządzony wg wzoru w Załączniku nr 5 do SIWZ, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert; 2) Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – sporządzony wg wzoru w Załączniku nr 6 do SIWZ. 2. Zgodnie z §5 Rozporządzenia, w celu wykazania braku podstaw wykluczenia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę, w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy Pzp, następujących oświadczeń i dokumentów: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14, 21 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; 2) oświadczenia Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności; 3) oświadczenia Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne; 4) oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716); 5) oświadczenia Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej co Wykonawcy, którzy złożyli odrębne oferty w niniejszym postępowaniu. Oświadczenie składane jest, zgodnie z zapisami Rozdziału VI część B, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp (informacja z otwarcia ofert). 3. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust. 2. 4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 2 pkt 1, składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp (zgodnie z §7 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia); 5. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 3 pkt 1, składa dokument, o którym mowa w ust. 4, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. 6. Dokumenty, o których mowa w ust. 4 oraz w ust. 5, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. Na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy Pzp, przed udzieleniem zamówienia Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenia i dokumenty, do których złożenia wezwany zostanie Wykonawca, należy złożyć w formie zgodnej z §14 Rozporządzenia, tj. w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. 2. Zgodnie z §2 ust. 2 pkt 3 oraz §2 ust. 4 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. poz. 1126), zwanego dalej „Rozporządzeniem”, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę, w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy Pzp w celu potwierdzenia warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej: a) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych (zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SIWZ), w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SIWZ).
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Na mocy art. 45 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium. 2. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 7 000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych). 3. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 oraz z 2015r.poz. 978 i 1240). 5. W przypadku wadium wnoszonego w innej formie niż w pieniądzu, dokument „wadialny” powinien zawierać zapis, że wadium dotyczy przetargu nieograniczonego, znak sprawy XIV.263.2.2019, pod nazwą: „Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji Repozytorium Cyfrowego na potrzeby Biblioteki Narodowej”. 6. Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca zobowiązany jest wpłacić przelewem na poniższy rachunek bankowy Zamawiającego (konto Biblioteki Narodowej): 56 1130 1017 0020 1461 0620 0005. Tytuł przelewu powinien zawierać następujący zapis: „Wadium dot. przetargu nieogr., zn. spr. XIV.263.2.2019– Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji RCBN”. 7. Gwarancje lub poręczenia Wykonawca zobowiązany jest złożyć w oryginale w siedzibie Zamawiającego wraz z ofertą (w osobnej, opisanej kopercie), al. Niepodległości 213; 02-086 Warszawa, w pokoju 283 (Kancelaria). Ponadto zaleca się, aby Wykonawca załączył do oferty kopię dokumentu wadialnego/dowód wniesienia wadium, np. kopię wniesionej gwarancji, poręczenia lub polecenia przelewu. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium Wykonawcy w przypadkach przewidzianych w art. 46 ust. 4a ustawy Pzp oraz art. 46 ust. 5 ustawy Pzp. 9. Wadium wniesione w formie gwarancji lub poręczeń musi zawierać w swojej treści zobowiązanie Gwaranta lub Poręczyciela do wypłaty sumy wadium na żądanie (wystąpienie, wniosek) Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a ustawy Pzp i w art. 46 ust. 5 ustawy Pzp poprzez określenie przypadku zatrzymania wadium lub wskazanie co najmniej przepisów, tj. art. 46 ust. 4a ustawy Pzp oraz art. 46 ust. 5 ustawy Pzp. 10. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy, zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b ustawy Pzp. 11. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa ustawa Pzp. 12. W przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczeń i sporządzonych w języku obcym, Zamawiający żąda, aby do oferty lub w miejsce wskazane w ust. 7 zostało złożone jego tłumaczenie na język polski w oryginale podpisane przez Wykonawcę lub w postaci kopii tłumaczenia poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 60,00
Maksymalny czas naprawy w przypadku zgłoszenia standardowego 10,00
Doświadczenie programisty w programowaniu z wykorzystaniem sterownika open source LTFS 30,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający przewiduje, że wynagrodzenie, o którym mowa w paragrafie 3 Wzoru umowy (Załącznik nr 2 do SIWZ), może ulec zmianie wyłącznie w przypadku: a) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT), odpowiednio do wprowadzonej zmiany, b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, tj. o ile zmiany, o których mowa w lit. b i c, będą dotyczyły osób realizujących przedmiot umowy, a jednocześnie Wykonawca wykaże Zamawiającemu, że wprowadzone zmiany, o których mowa w lit .a–c, mają wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. W tym celu Wykonawca ma prawo wystąpić do Zamawiającego z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia, przedkładając odpowiednie dokumenty potwierdzające zasadność złożenia takiego wniosku. W takim przypadku Wykonawca winien wykazać w złożonym wniosku i załączonymi do niego dokumentami, że zaistniała zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa ma bezpośredni wpływ na koszty wykonania zamówienia oraz stopień, w jakim zmiana ta wpłynęła na wysokość wynagrodzenia Wykonawcy. W przypadku zmiany, o której mowa w lit. a), wynagrodzenie brutto Wykonawcy ulegnie zmianie adekwatnie do wprowadzonej zmiany stawki podatku od towarów i usług. W przypadku zmiany, o której mowa w lit. b) wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wynikającą ze zwiększenia wynagrodzeń osób realizujących przedmiot umowy do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę, z uwzględnieniem wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę. W przypadku zmiany, o której mowa w lit. c), wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie adekwatnie do zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu lub ulegnie zmianie o wartość wynikającą ze zwiększenia wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne osób realizujących przedmiot umowy do wysokości aktualnie obowiązującej stawki składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. W przypadku zmiany wysokości wynagrodzenia, o której mowa w paragrafie 3 ust. 8 i 9 Wzoru umowy, zmiana ta będzie obowiązywać od dnia wejścia w życie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, z których to przepisów zmiana będzie wynikać. Zmiany i uzupełnienia Umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu do umowy pod rygorem nieważności.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):
1. Zamawiający informuje, że na podstawie art. 37 ust. 6 ustawy Pzp nie może zostać udostępniony na stronie internetowej Zamawiającego Załącznik nr 1d do SIWZ (Załącznik nr 4 do OPZ) – Moduł archiwizacji – wersja z danymi poufnymi, tj. który jest wersją Załącznika nr 1a do SIWZ (Załącznik nr 1 do OPZ) – Projekt techniczny niezawierającą danych poufnych w Rozdziałach od 6.2.1 do 6.2.13, w Rozdziałach od 6.7.1 do 6.7.5. oraz Rozdziałach 10.1. i 10.2. . Ww. dokument zostanie przesłany pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej wskazany przez Wykonawcę we „Wniosku o udostępnienie informacji poufnych/Zobowiązaniu do poufności”, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ. „Wniosek wykonawcy o udostępnienie informacji poufnych/Zobowiązanie do poufności”, podpisany przez osobę upoważnioną/ osoby upoważnione do reprezentacji Wykonawcy, należy dostarczyć do Zamawiającego w oryginale na adres Biblioteki Narodowej w Warszawie podany w Rozdziale VII ust. 12 SIWZ. W przypadku, gdy ww. dokument został podpisany przez osobę niewymienioną jako upoważniona/ osoby niewymienione jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy w ogólnodostępnych bezpłatnych rejestrach przedsiębiorców Zamawiający żąda złożenia wraz z „Wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych/Zobowiązaniu do poufności” stosownego pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo musi być wystawione przez osobę upoważnioną/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy i złożone w oryginale albo jako kopia (odpis) poświadczona(-y) notarialnie.
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
1. Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym 1.1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, któremu udostępni informacje o charakterze poufnym, aby zobowiązał się do zachowania tajemnicy tych informacji, a także do powstrzymania się od przekazywania osobom trzecim tych informacji związanych z niniejszym zamówieniem, bez względu na rodzaj nośników, na jakich zostały utrwalone. 1.2. Wykonawca musi oświadczyć, że posiada i zastosuje środki niezbędne w celu zachowania tajemnicy zgodnie z postanowieniami pkt 1.1.; 1.3. Wykonawca musi zobowiązać się do wymagania od swoich pracowników, współpracowników i podwykonawców, przestrzegania obowiązku zachowania tajemnicy w zakresie określonym w pkt 1.1.; 1.4. Za naruszenie obowiązku zachowania tajemnicy przez osoby, o których mowa w pkt 1.3, Wykonawca odpowiada jak za naruszenie własne bez względu na przyczynę. 1.5. W przypadku niedotrzymania przez Wykonawcę zobowiązania do poufności Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania na zasadach ogólnych wynikających z Kodeksu Cywilnego. 1.6. Obowiązek zachowania poufności, o którym mowa w postanowieniach punktów poprzedzających, nie dotyczy informacji: 1.6.1.publicznie dostępnych; 1.6.2. co do których Zamawiający zwolnił Wykonawcę z obowiązku zachowania poufności, z zastrzeżeniem, że zwolnienie takie wymaga dla swej ważności formy pisemnej; 1.6.3. do których ujawnienia na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa Wykonawca został zobowiązany prawomocnym orzeczeniem sądu lub prawomocną decyzją innego organu władzy publicznej.
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-03-18, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 dni (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę odzyskanie hasła do odblokowania iphone- Grodzisk Mazowiecki
  • Lokalizacja zleceniamazowieckie
  • Data dodania22-04-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę odzyskanie hasła do odblokowania iphone. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.