Usługi digitalizacji obiektów bibliotecznych ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Usługi digitalizacji obiektów bibliotecznych ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoBytom
  • WojewództwoŚląskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoJednostki organizacyjne administracji samorządowej
  • Termin składania wniosków2018-09-14
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyMuzeum Górnośląskie
  • Data publikacji ogłoszenia2018-09-06
  • Numer ogłoszenia613804-N-2018
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 613804-N-2018 z dnia 2018-09-06 r.

Muzeum Górnośląskie: Usługi digitalizacji obiektów bibliotecznych ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe: Aktualny adres poczty elektronicznej Zamawiającego to : sekretariat@muzeum.bytom.pl 1. Z zastrzeżeniem wyjątków określonych w Ustawie, wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje pomiędzy Zamawiającym oraz Wykonawcami będą przekazywane: a) pisemnie na adres: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu pl. Jana III Sobieskiego 2, 41-902 Bytom (komunikacja za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo pocztowe) b) osobiście lub za pośrednictwem posłańca na ww. adres Zamawiającego, sekretariat pok. nr 16 c) drogą elektroniczną na adres e-mail: przetarg@muzeum.bytom.pl 2. Forma pisemna pod rygorem nieważności wymagana jest dla niżej wymienionych czynności, dla których Zamawiający nie zezwala na komunikowanie się faksem lub drogą elektroniczną: a) złożenie Oferty; b) zmiana Oferty; c) powiadomienie Zamawiającego o wycofaniu złożonej przez Wykonawcę Oferty; d) uzupełnienie oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 i art. 25a ust. 1 Ustawy. 3. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z wykonawcami jest Pani Anna Wandzik – specjalista ds. zamówień publicznych. 4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca będą przekazywać oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdzi fakt ich otrzymania. 5. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający niezwłocznie udzieli, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. 6. W celu usprawnienia procedury wyjaśnień treści SIWZ zaleca się przesyłanie plików z pytaniami również w wersji edytowalnych plików na adres poczty e-mail: przetarg@muzeum.bytom.pl 7. Zamawiający zamieści treść wyjaśnień na stronie internetowej: www.muzeum.bytom.pl bez ujawniania źródła zapytania. 8. Jednocześnie Zamawiający informuje, że żadne wyjaśnienie treści SIWZ nie będą dokonywane telefonicznie.
I. 1) NAZWA I ADRES: Muzeum Górnośląskie, krajowy numer identyfikacyjny 27845100000, ul. pl. Jana III Sobieskiego  2 , 41902   Bytom, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 032 2813401, 2818294, e-mail mgbytom@us.edu.pl, faks .
Adres strony internetowej (URL): www.muzeum.bytom.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Jednostki organizacyjne administracji samorządowej
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.muzeum.bytom.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Nie
www.muzeum.bytom.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
pocztą na adres siedziby Muzeum
Adres:
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu pl. Jana III Sobieskiego 2, 41-902 Bytom

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Usługi digitalizacji obiektów bibliotecznych ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
Numer referencyjny:
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest usługa digitalizacji ok. 210 obiektów bibliotecznych (wartość określona z precyzją ± 10 obiektów), w znaczącej części – starodruków, o łącznej ilości 74.000 stron (wartość określona z precyzją ± 500 stron) polegająca na: a) Wykonaniu ok. 74.000 plików skanów obiektów bibliotecznych w formacie TIFF. Wymagania techniczne dotyczące wykonania plików TIFF zostały opisane w załączniku nr 2 do SIWZ. b) Konwersji wykonanych plików TIFF do plików prezentacyjnych w formacie PDF. Wymagania techniczne dotyczące sposobu konwersji do formatu prezentacyjnego oraz wykonania plików PDF zostały opisane załączniku nr 3 do SIWZ. c) Konwersji wykonanych plików TIFF do plików prezentacyjnych w formacie JPEG. Wymagania techniczne dotyczące sposobu konwersji do formatu prezentacyjnego oraz wykonania plików JPEG zostały opisane załączniku nr 3 do SIWZ. d) Rozpoznaniu tekstu na zdigitalizowanych stronach kolejnych obiektów bibliotecznych, który w odniesieniu do wszystkich lub znaczącej ilości stron dotyczy alfabetu hebrajskiego z pisownią od prawej do lewej, osadzeniu go w plikach prezentacyjnych PDF oraz zapisaniu pod postacią tekstowych plików XML zgodnie z wymogami standardu ALTO v. 4.0 lub nowszej. Wymagania jakościowe dotyczące sposobu wykonania rozpoznania tekstu opisano w załączniku 4 do SIWZ. e) Wykonaniu metadanych zewnętrznych opisujących z osobna każdy zdigitalizowany obiekt, złożonych z metadanych : deskryptywnych, strukturalnych, administracyjno-technicznych, konserwatorskich oraz transferowych. W zewnętrznych metadanych publikacji opisane będą właściwości każdego wykonanego pliku (graficznego jak i tekstowego) dotyczącego tego obiektu. Postać wykonanych metadanych zewnętrznych musi odpowiadać wymogom standardów METS, MODS, MARCXML, PREMIS, PAIS, MIX, textMD. Wymóg ten nie dotyczy pliku miniatury i testowego pliku skanu. Wymagania techniczne dotyczące sposobu wykonania metadanych zewnętrznych opisano w załączniku nr 5 do SIWZ. f) Wykonaniu - w oparciu o metadane zewnętrzne - metadanych wewnętrznych, które zostaną osadzone w plikach prezentacyjnych, o których mowa w punktach b) i c) oraz w plikach macierzystych, o których mowa w punkcie a). Postać osadzonych w plikach metadanych wewnętrznych musi odpowiadać wymogom standardów EXIF oraz XMP. Wymagania techniczne dotyczące sposobu wykonania metadanych wewnętrznych opisano w załączniku nr 6 do SIWZ. g) Wykonaniu – dla każdego obiektu cyfrowego – pliku miniatury graficznej zgodnie z wymogami zawartymi w załączniku nr 3 do SIWZ. h) Wykonaniu pliku zestawienia zbiorczego w formacie arkusza kalkulacyjnego. Sposób wykonania pliku zestawienia zbiorczego opisano w załączniku nr 7 do SIWZ. i) Wykonany przedmiot zamówienia zapisany zostanie przez Wykonawcę na nośnikach udostępnionych przez Zamawiającego. Nazewnictwo wykonanych plików oraz pożądaną strukturę katalogów opisano w załączniku nr 8 do SIWZ. Opis obiektów bibliotecznych przeznaczonych do zdigitalizowania oraz stan ich zachowania zawiera załącznik nr 1 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 79999100-4
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71354100-5
79552000-8
72252000-6


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Przedmiotem zamówienia są usługi digitalizacji ok. 40 obiektów bibliotecznych (wartość określona z precyzją ± 10 obiektów), w znaczącej części – starodruków, o łącznej ilości 14.500 stron (wartość określona z precyzją ± 500 stron) w zakresie analogicznym jak w zamówieniu podstawowym. Zamówienia udzielone będą w okresie do 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, po przeprowadzonych negocjacjach cenowych w oparciu o art. 68 PZP.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:
Okres w miesiącach Okres w dniach Data rozpoczęcia Data zakończenia
2019-11-30

II.9) Informacje dodatkowe: Wymagania organizacyjne: a) Wykonawca, który - przedkładając dokument potwierdzający - wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat od daty rozpoczęcia niniejszego postępowania zrealizował co najmniej dwie usługi skanowania obiektów bibliotecznych XVIII-wiecznych i starszych we własnej siedzibie (bądź jest w trakcie ich realizacji), usługę skanowania może realizować, albo w siedzibie Zamawiającego, albo we własnej siedzibie. W przeciwnym wypadku, skanowanie realizowane będzie w siedzibie Zamawiającego. b) Skanowane zrealizowane będzie za pomocą sprzętu Wykonawcy. c) Publikacje do zeskanowania wydawane będą Wykonawcy partiami. Wydanie i zwrot każdej partii publikacji będzie potwierdzone protokołem zdawczo-odbiorczym. d) Ilości i terminy przekazywania publikacji jak i ich zwrotu, strony ustalać będą na bieżąco.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: a) Wykonawca wykaże usługi skanowania wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywane, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie. Przez usługi Zamawiający rozumie realizację co najmniej dwóch zamówień, w których łącznie zostało wykonanych nie mniej niż 74.000 skanów ze zbiorów bibliotecznych, w tym nie mniej niż 40.000 skanów ze zbiorów XVIII-wiecznych i starszych. b) Wykonawca wykaże usługi przetwarzania wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywane, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie. Przez usługi Zamawiający rozumie realizację co najmniej dwóch zamówień, w których łącznie zostało przetworzonych (wykonana konwersja między formatami plików, wykonano publikacje elektroniczne PDF i/lub JPEG oraz wykonano metadane zgodne z wymogami standardu METS, a złożone z metadanych wg schematów MODS, MARCXML, MIX, textMD, PAIS, PREMIS, wykonano zapis rozpoznania OCR do plików ALTO w wersji 3.0 lub nowszej), nie mniej niż 74.000 skanów. c) Wykonawca wykaże osoby skierowane przez niego do realizacji zamówienia publicznego, (w szczególności odpowiedzialne za świadczenie usług, kontrolę jakości) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnego do wykonania niniejszego zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykonawca wykaże co najmniej dwie osoby posiadające minimum 3-letnie doświadczenie w skanowaniu drukowanych zbiorów oprawnych, z których każda brała udział w co najmniej jednym zamówieniu, w którym wykonanych zostało nie mniej niż 74.000 skanów, w tym nie mniej niż 40.000 ze zbiorów XVIII-wiecznych i starszych. d) Wykonawca wykaże osoby skierowane przez niego do realizacji zamówienia publicznego, (w szczególności odpowiedzialne za świadczenie usług, kontrolę jakości) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnego do wykonania niniejszego zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykonawca wykaże co najmniej dwie osoby posiadające minimum 3-letnie doświadczenie w przetwarzaniu skanów (wykonana konwersja między formatami plików, wykonano publikacje elektroniczne PDF i/lub JPEG oraz wykonano metadane zgodne z wymogami standardu METS, a złożone z metadanych wg schematów MODS, MARCXML, MIX, textMD, PAIS, PREMIS, wykonano zapis rozpoznania OCR do plików ALTO w wersji 3.0 lub nowszej), z których każda brała udział w co najmniej jednym zamówieniu, w którym przetworzonych zostało więcej niż 74.000 skanów. e) Wykonawca wykaże dysponowanie odpowiednim skanerem / skanerami o następujących minimalnych parametrach technicznych: i. Możliwość bezdotykowego skanowania obiektów o różnych formatach (do A2 włącznie), ii. Do skanowania starodruków – skaner z kołyską V wyposażony w szybę dociskową dającą możliwość skanowania zarówno przy użyciu, jak i bez użycia szyby, iii. Układ optyczny skanera musi umożliwiać skanowanie w trybie V (maksymalnie 140°), iv. Bezpieczne oświetlenie pozbawione promieniowania cieplnego, UV i IR, zapewniające jednolite oświetlenie skanowanych obiektów, w tym również krawędzi, v. Tryb skanowania zapewniający uzyskiwanie kopii cyfrowych : kolor – 24 bity, odcienie szarości – 8 bitów, bitonal, vi. Rozdzielczość optyczna skanera/skanerów do książek i druków : do 600 dpi włącznie, vii. Formaty plików wynikowych: co najmniej TIFF bez kompresji. f) Wykonawca wykaże dysponowanie legalnym oprogramowaniem gwarantującym, że przedmiot zamówienia pozbawiony będzie jakichkolwiek wad prawnych. Uwaga: Przez dwie usługi Zamawiający rozumie usługi świadczone w ramach 2 odrębnych umów
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; 2) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; , w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy; 3) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy; 4) oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716), w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy; 5) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy; 6) oświadczenia Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne; 7) oświadczenia Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. Uwaga: Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 3 ustawy PZP, przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy PZP. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) wykaz (min. 2) wykonanych usług skanowania. Przez usługi skanowania Zamawiający rozumie realizację co najmniej dwóch zamówień, w których łącznie zostało wykonanych nie mniej niż 74.000 skanów ze zbiorów bibliotecznych, w tym nie mniej niż 40.000 skanów ze zbiorów XVIII-wiecznych i starszych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane. Należy także załączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (patrz rozdział 5 pkt 1 ppkt 3) a)), przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, potwierdzający, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej; 2) wykaz (min. 2) wykonanych usług przetwarzania. Przez usługi Zamawiający rozumie realizację co najmniej dwóch zamówień, w których łącznie zostało przetworzonych (wykonana konwersja między formatami plików, wykonano publikacje elektroniczne PDF i/lub JPEG oraz wykonano metadane zgodne z wymogami standardu METS, a złożone z metadanych wg schematów MODS, MARCXML, MIX, textMD, PAIS, PREMIS, wykonano zapis rozpoznania OCR do plików ALTO w wersji 3.0 lub nowszej), nie mniej niż 74.000 skanów a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane. Należy także załączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (patrz rozdział 5 pkt 1 ppkt 3) b)), przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, potwierdzający, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej; 3) wykaz osób które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnego do wykonania niniejszego zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. a) Wykonawca wykaże co najmniej dwie osoby posiadające minimum 3-letnie doświadczenie w skanowaniu drukowanych zbiorów oprawnych, z których każda brała udział w co najmniej jednym zamówieniu, w którym wykonanych zostało nie mniej niż 74.000 skanów, w tym nie mniej niż 40.000 ze zbiorów XVIII-wiecznych i starszych. b) Wykonawca wykaże co najmniej dwie osoby posiadające minimum 3-letnie doświadczenie w przetwarzaniu skanów (wykonana konwersja między formatami plików, wykonano publikacje elektroniczne PDF i/lub JPEG oraz wykonano metadane zgodne z wymogami standardu METS, a złożone z metadanych wg schematów MODS, MARCXML, MIX, textMD, PAIS, PREMIS, wykonano zapis rozpoznania OCR do plików ALTO w wersji 3.0 lub nowszej), z których każda brała udział w co najmniej jednym zamówieniu, w którym przetworzonych zostało więcej niż 74.000 skanów; 4) Wykaz oprogramowania i sprzętu, który Wykonawca zamierza użyć do zrealizowania przedmiotu zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. oświadczenie i dokumenty składa przynajmniej jeden z Wykonawców lub wszyscy Wykonawcy łącznie.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Przystępujący do przetargu winien wnieść wadium w wysokości 3 900,00 zł (słownie: trzy tysiące dziewięćset. zł 00/100). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Niewniesienie wadium w terminie określonym w niniejszej SIWZ spowoduje odrzucenie oferty Wykonawcy na podstawie art. 89 ust. 7b Ustawy. 3. Zgodnie z art. 45 PZP wadium może być wniesione w następujących formach: • pieniądzu, • poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, • gwarancjach bankowych, • gwarancjach ubezpieczeniowych, • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BŚK II o/Bytom 96 1050 1230 1000 0002 0376 1796 do dnia 14.09.2018 r. do godz. 9.30 z wpisaniem na tytule przelewu „wadium w przetargu na digitalizację”. Uwaga: W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data wpływu środków na w/w rachunek bankowy Zamawiającego. 5. Wadium w pozostałych formach (w oryginale) wnosić można w siedzibie Zamawiającego, pok. 17 codziennie w godz. 8:30-15:00 do dnia 14.09.2018 r. do godz. 9.30. 6. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, 3) kwotę gwarancji, 4) termin ważności gwarancji, 5) zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub b) nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub c) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy”. Postanowienia powyższe mają zastosowanie również do poręczeń. 7. Zamawiający zwraca wadium Wykonawcom w przypadkach określonych w art. 46 ust.1-2 PZP i na warunkach określanych w art. 46 ust. 4 w/w ustawy. 8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium na podst. art 46 ust. 3 PZP. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a oraz 5 w/w ustawy.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Tak
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Tak
Informacje dodatkowe:
Opis sposobu przygotowania i oceny próbki jakościowej dołączanej do oferty I. Ogólne zasady 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzania w toku oceny oferty wiarygodności przedstawionych przez Wykonawców dokumentów, oświadczeń, wykazów, danych i informacji. 2. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą próbki jakościowej w taki sposób, by Zamawiający mógł zweryfikować oświadczenie Wykonawcy co do możliwości wykorzystywanych przez niego narzędzi informatycznych. Przygotowanie próbki w sposób uniemożliwiający zaprezentowanie wszystkich właściwości wymaganych przez Zamawiającego, o których mowa w pkt 5, brak złożenia próbki wraz z ofertą będzie traktowane jako niezgodność oferty z wymaganiami SIWZ i spowoduje odrzucenie oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 r., poz. 1579), dalej Pzp 3. Przez „próbki jakościowe” Zamawiający rozumie określony poniżej zestaw plików cyfrowych, których budowa czy też zawartość odpowiadają wymogom określonym w załącznikach do SIWZ o numerach o numerach 2 – 6. 4. W celu oceny zgodności oferty Wykonawcy z SIWZ każdy Wykonawca musi dostarczyć do Zamawiającego próbkę i wykonać jej demonstrację, która to procedura w dalszej części nazywana będzie demonstracją próbki lub demonstracją. 5. Próbki jakościowe muszą spełnić poniższe kryteria: - sposób zeskanowania stron, a w ślad za tym właściwości plików macierzystych (poza optyczną rozdzielczością skanowania) muszą odpowiadać wymogom załącznika nr 2 - Właściwości plików prezencyjnych, takie jak wymiary stron lub głębia barwy, muszą odpowiadać właściwościom tych stron zapisanych w formacie macierzystym, - Każdy plik ALTO musi spełniać wymogi załącznika nr 4 „Wykonanie pliku ALTO dla rozpoznanego tekstu pojedynczej strony”. - Plik METS przekazywanego pakietu informacji oraz pliki deskryptorów muszą spełniać wymogi załącznika nr 5 „Wykonywanie plików metadanych zewnętrznych”. 6. Pliki próbek jakościowych pochodzić będą z wykonanego (wykonanych) przez Wykonawcę zamówienia (zamówień), którego (których) zakres przedmiotowy oraz jakość wykonania potwierdzono w dostarczonym (dostarczonych) wraz z ofertą dokumencie potwierdzającym (dokumentach potwierdzających) spełnienie warunku posiadania przez Wykonawcę wymaganej wiedzy i doświadczenia. 7. Zawartość dostarczonych „próbek jakościowych”, w pierwszej kolejności podlegać będzie ocenie „spełnia” lub „nie spełnia”. 8. Próbki jakościowe, które uzyskały ocenę „spełnia”, podlegają dalszej ocenie w zakresie kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej w ramach punktacji 1÷30 punktów. 9. Ocena „nie spełnia” – względem próbek jakościowych spowoduje odrzucenie oferty w części I zamówienia. II. Sposób dostarczenie próbki 1. Zamawiający oczekuje dostarczenia próbki/ próbek - na nośniku typu CD-R/DVD-R lub pamięci USB, które zawierać będą : 1) Pliki macierzyste (w ilości co najmniej 15 plików) kolejnych stron obiektu cyfrowego. Pierwszy z przekazanych plików będzie zawierać obraz pierwszej strony obiektu. Do próbki należy wybrać taki obiekt cyfrowy, dla którego wykonano rozpoznanie OCR i w którym tekst - na kolejnych stronach - umieszczony jest w kilku odrębnych obszarach (np. strony tytułowe lub spisu treści, nagłówki lub stopki stron, szpalty, wiersze tytułów rozdziałów, …), 2) Pliki rozpoznanego tekstu na tych stronach, a zapisane jako tekstowe pliki xml odpowiadające standardowi ALTO w wersji 3.0 lub nowszej, 3) Wielostronicową publikację cyfrową w formacie DjVu lub PDF odpowiadającą przedłożonym plikom macierzystym, 4) Pliki prezentacyjne w formacie JPEG odpowiadające przedłożonym plikom macierzystym. 5) Pliki deskryptorów oraz plik metadanych zewnętrznych METS obiektu cyfrowego. 2. Jeżeli Wykonawca w danym projekcie/zamówieniu dotyczącym digitalizacji zbiorów bibliotecznych lub archiwalnych wykonywał (jako pliki prezentacyjne) wyłącznie publikacje w formacie DjVu lub PDF, w innym zaś wyłącznie pliki JPEG, należy przedłożyć jeden zestaw plików macierzystych z odpowiadającą im publikacją w formacie DjVu lub PDF oraz drugi zestaw plików macierzystych z odpowiadającymi im plikami JPEG. W sytuacji przedkładania dwóch zestawów plików macierzystych, wystarczy przedłożyć 1 komplet plików opisanych powyżej w punktach 2) i 5). 3. Nośnik, na którym przekazana została próbka jakościowa staje się własnością Zamawiającego i nie podlega zwrotowi Wykonawcy. 4. Zamawiający może wezwać Wykonawcę do przeprowadzenia prezentacji przedłożonej próbki jakościowej. III. Sposób oceny przedłożonych próbek jakościowych. 1. Jeżeli wszystkie badane pliki próbki/próbek jakościowych spełniają kryteria jakościowe określone w punkcie I.6 niniejszego załącznika, próbki jakościowe otrzymają ocenę „spełnia”. W przeciwnym przypadku, otrzymają ocenę „nie spełnia”. 2. Wartość punktowa próbek jakościowych, które otrzymały ocenę „spełnia”. 1) Próbki jakościowe, które otrzymały ocenę „spełnia”, posiadają - dla potrzeb kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty - początkową wartość : 30 punktów. 2) Jeżeli przedłożone pliki próbek jakościowych nie posiadają niektórych właściwości/cech, które są wymogami technicznymi opisanymi w załącznikach 2÷6 do OPZ SIWZ i jednocześnie braki te nie dotyczą kryteriów wskazanych w punkcie I.6 ocena „spełnia” zostaje utrzymana, natomiast początkowa wartość próbek - 30 punktów, zostanie obniżona o: L.p. Opis braku/rozbieżności w badanych próbkach jakościowych Obniżenie wartości próbki o … 1. Brak kodowania znaków UTF-8 w jakimkolwiek pliku xml lub jakimkolwiek elemencie metadanych wewnętrznych. 2 2. W pliku METS, brak lub niewłaściwe określenie przynajmniej jednej nazwy, rozmiaru. 2 3. W pliku METS, określenie kodów słowników kontrolowanych, z których pochodzą kolejne wartości metadanych (wg schematu MODS) wykonano co najwyżej dwukrotnie. 3 4. W pliku deskryptora, brak lub wystąpiły wadliwe określenia powiązań pomiędzy typami grup obiektów danych (schemat PAIS, kontener groupTypeAssociation). 3 5. W pliku METS, brak optymalizacji dla wspólnych wartości metadanych technicznych plików obiektu cyfrowego wykonanych za pomocą schematów textMD lub MIX. 4 6. W pliku METS, w sekcjach structMap oraz fileSec, brak powiązań/odwołań do istniejących sekcji amdSec, digiprovMD, dmdSec (atrybuty ADMID oraz DMDID) lub wadliwie wyznaczono odwołania do kolejnych plików (atrybut FILEID). 5 7. W pliku METS, brak zdefiniowania/opisania przynajmniej jednego „Agenta” w metadanych konserwatorskich opisujących zdarzenia („Events”) dotyczące obiektu cyfrowego. 5 8. Brak w którymkolwiek pliku ALTO uwzględnienia układu graficzno-logicznego strony podczas wykonywania operacji rozpoznania tekstu (w pliku wystąpił co najwyżej jeden element „ComposedBlock” i/lub „TextBlock”). 5 3) Zakres możliwej do uzyskania wartości punktowej (P p ) dla próbek jakościowych wynosi : 1÷30 punktów. 3. Zamawiający zakłada, że Wykonawca mógł zrealizować w ciągu ostatnich trzech lat zamówienia, które nie wymagały operowania standardami metadanych MODS i/lub textMD, ale przykładowo standardami MARCxml, DCMES i MIX, w związku z czym posiada tylko próbki jakościowe wykonane w oparciu o wymogi tych zamówień. Jednocześnie, fakt złożenia oferty przez Wykonawcę, Zamawiający interpretuje jako złożenie oferty Wykonawcy posiadającego niezbędną wiedzę w zakresie niniejszego postępowania, zgodnie z wszystkimi jego wymogami technicznymi. Mając na uwadze powyższe, jeżeli próbki jakościowe, które posiada Wykonawca nie zawierają metadanych deskryptywnych MODS, metadanych technicznych textMD lub innych właściwości plików, których brak skutkuje obniżeniem wartości punktowej próbek lub przypisania im oceny „nie spełnia”, Wykonawca przed złożeniem próbek jakościowych, zgodnie z posiadaną wiedzą, może te braki/rozbieżności w posiadanych plikach próbki uzupełnić.

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
cena 60,00
próbka jakościowa 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Ogólne warunki umowy / projekt umowy stanowią załącznik 15 do SIWZ. 2. Zmiany zawartej umowy będą wymagały pisemnego aneksu, w zakresie ustalonym poniżej. 3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej z wybranym Wykonawcą umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie: 1) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w zakresie mającym wpływ na realizację zamówienia, 2) zmiany Podwykonawcy , 3) Strony przewidują możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy w następujących warunkach: a. w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług, b. w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002r., o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c. zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-09-14, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę czyszczenie oczka wodnego ok. 20 m2 - Jaktorów
  • Lokalizacja zleceniamazowieckie
  • Data dodania04-05-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę czyszczenie oczka wodnego ok. 20 m2 w Jaktorowie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI