Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w ramach realizacji zadania pn. "Modernizacja...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w ramach realizacji zadania pn. "Modernizacja dawnego Kościoła NMP-obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu"
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoElbląg
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2018-09-25
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyCentrum Sztuki Galeria EL
  • Data publikacji ogłoszenia2018-09-14
  • Numer ogłoszenia617308-N-2018
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 617308-N-2018 z dnia 2018-09-14 r.

Centrum Sztuki Galeria EL: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w ramach realizacji zadania pn. "Modernizacja dawnego Kościoła NMP-obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
"Modernizacja dawnego kościoła NMP-obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu" w ramach RPO Warmia-Mazury 2014-2020, OP 6, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Centrum Sztuki Galeria EL, krajowy numer identyfikacyjny 170173823, ul. Kuśnierska  6 , 82-300  Elbląg, woj. brak, państwo Polska, tel. 556256784, e-mail galeria-el@galeria-el.pl, faks 556256786.
Adres strony internetowej (URL): www.galeria-el.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
samorządowa instytucja kultury
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
http://www.galeria-el.pl/modernizacja-dawnego-kosciola-nmp-obecnie-siedziby-centrum-sztuki-galeria-el-w-elblagu.html

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://www.galeria-el.pl/modernizacja-dawnego-kosciola-nmp-obecnie-siedziby-centrum-sztuki-galeria-el-w-elblagu.html

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
Centrum Sztuki Galeria EL, 82-300 Elbląg ul. Kuśnierska 6

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w ramach realizacji zadania pn. "Modernizacja dawnego Kościoła NMP-obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu"
Numer referencyjny: DAG.AW.2.2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:1. analizę dokumentacji projektowej, jej weryfikację i ocenę kompletności, sporządzenie raportu z tej analizy pod kątem prawidłowości, powyższe sprawdzenie należy przeprowadzić również pod kątem zgodności z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym w szczególności w zakresie prawidłowości zastosowania przepisów art. 29 ust. 1-3 ustawy Pzp; 2. udział w komisji przetargowej w ramach postępowania o udzielenie zamówienia na roboty budowlane, w tym wsparcie eksperckie Zamawiającego w zakresie: konsultacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), w tym także wzoru umowy na roboty budowlane,identyfikacji zakresu czynności w ramach zamówienia na roboty budowlane,udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania do SIWZ , analizy i oceny ofert (w tym w szczególności kosztorysów ofertowych), oceny konieczności uzupełnienia lub wyjaśnienia złożonych przez wykonawców ofert, wskazania omyłek w ofertach i sposobu ich poprawy, oceny zasadności i konieczności odrzucenia ofert lub wykluczenia wykonawców, rekomendacji wyboru najkorzystniejszej oferty; 3. przygotowanie procesu inwestycyjnego; 4. zarządzanie, kierowanie i pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego; 5. prowadzenie rozliczeń bieżących; 6. rozliczenie końcowe inwestycji i przygotowanie przekazania wykazu środków trwałych; 7. obsługę okresu gwarancyjnego wykonanych robót z tytułu gwarancji jakości i rękojmi.

II.5) Główny kod CPV: 71247000-1
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71540000-5
71310000-4
71520000-9
71241000-9


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 63414,63
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2020-12-31

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Data rozpoczęcia realizacji zamówienia: data podpisania umowy. 2. Data zakończenia realizacji zamówienia: 2.1 w zakresie wykonania analizy dokumentacji projektowej i sporządzenia raportu, o których mowa w Rozdziale III pkt 4.1 SIWZ – w terminie 14 dni od dnia przekazania dokumentacji projektowej przez Zamawiającego, 2.2 w zakresie zarządzania, kierowania i pełnienia funkcji Inżyniera Kontraktu: po podpisaniu umowy z wykonawcą robót budowlanych, w trakcie realizacji robót związanych z realizacją inwestycji - do 31.12.2020 r., 2.3 w zakresie końcowego rozliczenia zadania inwestycyjnego określonego w Rozdziale III pkt 2 SIWZ i przygotowania przekazania wykazu środków trwałych: 60 dni od daty podpisania protokołu końcowego odbioru robót, związanych z realizacją inwestycji, 2.4 w zakresie obsługi okresu gwarancyjnego: do 60 miesięcy od daty podpisania końcowego protokołu odbioru robót (zgodnie z kontraktem na roboty budowlane).
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. W tym zakresie Zamawiający, stawiając następujące minimalne warunki dotyczące wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, wymaga, aby Wykonawca wykazał, że: 1. wykonał należycie w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 (jedną) usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu (zarządzanie i nadzór inwestorski nad realizacją robót budowlanych) w specjalnościach konstrukcyjno-budowlanej i elektrycznej w ramach inwestycji polegającej na budowie, przebudowie lub rozbudowie budynku użyteczności publicznej oraz wartości kosztorysowej robót budowlanych co najmniej 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych) brutto.1.1 Jako datę wykonania (tj. zakończenia) usługi zarządzania i nadzoru Zamawiający rozumie datę wykonania (tj. zakończenia) robót budowlanych, bez obsługi okresu gwarancyjnego.1.2 UWAGA: budynek użyteczności publicznej, o którym mowa w pkt. 1, należy rozumieć zgodnie z definicją zawartą w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2015 r. poz. 1422). przez specjalność elektryczną należy rozumieć specjalność instalacyjną w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,2. w okresie realizacji zamówienia będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.: 2.1 Kierownikiem Zespołu, który musi posiadać łącznie: 2.1.a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, 2.1.b) co najmniej 5 lat doświadczenia jako inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,2.1.c) doświadczenie w zakresie zarządzania (w tym kierowania zespołem ludzi) co najmniej 1 (jednym) kontraktem związanym z realizacją inwestycji dotyczącej budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektu budowlanego (budynku użyteczności publicznej). 2.2 Inspektorem nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, który musi posiadać łącznie: 2.2.a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, 2.2.b) co najmniej 5 lat doświadczenia jako inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej .2.2.c) doświadczenie w zakresie wykonania co najmniej 1 (jednej) usługi w zakresie pełnienia funkcji kierownika budowy lub inspektora nadzoru w branży konstrukcyjno-budowlanej przy budowie, przebudowie lub rozbudowie obiektu budowlanego (budynku użyteczności publicznej). 2.3 Inspektorem nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, który musi posiadać łącznie:2.3.a) uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,2.3.b) co najmniej 5 lat doświadczenia jako inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych UWAGA: Zamawiający przewiduje, że obowiązek dotyczy wyłącznie okresu wykonywania prac objętych nadzorem inwestorskim w branży elektrycznej i wskazuje, że zgodnie z harmonogramem rzeczowym zadania przewiduje się, że będzie to okres nie dłuższy niż 3 miesiące.2.4 Inspektorem nadzoru konserwatorskiego, o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2017 r. poz. 2187 z późn. zm.), przez co rozumie się osobę do pełnienia nadzoru inwestorskiego, która posiada uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego oraz która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru.2.5 Specjalistą ds. rozliczeń i przepływów finansowych posiadającym: 2.6.a) minimum 2 lata doświadczenia w rozliczaniu inwestycji. 3. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji: 3.1. Kierownika Zespołu i Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi posiadać zarówno doświadczenie określone w pkt. 2.1, jak i w pkt. 2.2 powyżej. 3.2 Kierownika Zespołu i Inspektora nadzoru konserwatorskiego – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi spełniać łącznie warunki, tj. uprawnienia i doświadczenie określone w pkt 2.1 oraz 2.4 powyżej. 3.3 Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i Inspektora nadzoru konserwatorskiego – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi posiadać zarówno uprawnienia i doświadczenie określone w pkt. 2.2 oraz 2.4 powyżej. 3.4 Kierownika Zespołu, Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz Inspektora nadzoru konserwatorskiego – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi posiadać zarówno doświadczenie określone w pkt. 2.1, jak i w pkt. 2.2 oraz 2.4 powyżej.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)



Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1. Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, 2. zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; 3. zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo inny dokument potwierdzający, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości (brutto), przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; 1.1 Uwaga: a) dokument składany jest na potwierdzenie spełniania warunku udziału określonego w Rozdziale VII pkt B.1 SIWZ,b) przedmiot wykazanej usługi należy podać z taką szczegółowością, która umożliwi Zamawiającemu sprawdzenie spełniania warunku określonego Rozdziale VII pkt B.1 SIWZ, 3. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji: 1.1. Kierownika Zespołu i Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi posiadać zarówno doświadczenie określone w pkt. 2.1, jak i w pkt. 2.2 powyżej. 3.2 Kierownika Zespołu i Inspektora nadzoru konserwatorskiego – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi spełniać łącznie warunki, tj. uprawnienia i doświadczenie określone w pkt 2.1 oraz 2.4 powyżej. 3.3 Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej i Inspektora nadzoru konserwatorskiego – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi posiadać zarówno uprawnienia i doświadczenie określone w pkt. 2.2 oraz 2.4 powyżej. 3.4 Kierownika Zespołu, Inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz Inspektora nadzoru konserwatorskiego – w takim przypadku osoba łącząca funkcje musi posiadać zarówno doświadczenie określone w pkt. 2.1, jak i w pkt. 2.2 oraz 2.4 powyżej. 4. Wydanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie nabytych w państwach członkowskich UE oraz wpis do stosownej izby odbywa się po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez odpowiedni organ samorządu zawodowego w Polsce na zasadach określonych w ustawie z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65). 5. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Wykonawcę, który nie wykaże spełnienia powyższych warunków. 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej muszą spełniać ci członkowie konsorcjum, którzy będą faktycznie realizować tę część zamówienia, dla których ta zdolność jest wymagana.c) wykaz należy sporządzić na druku zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ – WYKAZ USŁUG, d) wartość (brutto) wykonanej usługi należy podać w PLN; Wartości podane w walutach innych niż PLN zostaną przez Zamawiającego przeliczone na PLN wg średniego kursu PLN do tej waluty podawanego przez Narodowy Bank Polski (NBP) na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w BZP. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu NBP nie publikuje tabeli średniej kursów walut, Zamawiający przyjmie jako podstawę kurs z tabeli średnich kursów walut opublikowany w dniu najbliższym po dniu publikacji ogłoszenia, e) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument składa ten z Wykonawców, który w imieniu wszystkich wykazywać będzie spełnianie warunku określonego w Rozdziale VII pkt B.1 SIWZ, f) w przypadku, gdy Wykonawca polega na zasobach innego podmiotu w celu wykazania wymaganego doświadczenia, Wykonawca w Wykazie usług podaje informacje na temat usługi zrealizowanej przez podmiot trzeci udostępniający Wykonawcy swoje zasoby. 2. wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.2.1 Uwaga: a) dokument składany jest na potwierdzenie spełniania warunku udziału określonego w Rozdziale VII pkt B.2 SIWZ,b) w wykazie osób dla Kierownika Zespołu oraz inspektorów nadzoru poszczególnych branż należy podać rodzaj posiadanych uprawnień, numer i datę uprawnień, określić, czy są bez ograniczeń,c) w wykazie osób w rubryce „doświadczenie zawodowe” należy opisać:- doświadczenie osób kierowanych do realizacji zamówienia (dot. funkcji Kierownika Zespołu i inspektorów nadzoru) z taką szczegółowością, która umożliwi Zamawiającemu sprawdzenie spełniania warunków określonych w Rozdziale VII pkt B.2 ppkt 2.1.c, 2.2.c oraz 2.4 SIWZ, w szczególności poprzez podanie inwestycji, w ramach których wskazane osoby zrealizowały usługi wymagane przez Zamawiającego na potwierdzenie posiadanego doświadczenia oraz podmiotu, na rzecz którego usługa była wykonywana (w przypadku Kierownika Zespołu i inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, a także – w zakresie doświadczenia przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru – inspektora nadzoru konserwatorskiego) oraz liczby lat doświadczenia jako inspektor nadzoru w odpowiedniej specjalności (dla Kierownika Zespołu i wszystkich inspektorów nadzoru).- dla specjalisty ds. rozliczeń i przepływów finansowych podać liczbę lat doświadczenia w rozliczaniu inwestycji ,d) wykaz należy sporządzić na druku zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ – WYKAZ OSÓB, e) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wyżej wymieniony dokument Wykonawcy składają wspólnie.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu przez oferowane usługi wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ.
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 1900,00 zł (słownie: jeden tysiąc dziewięćset złotych). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach, zgodnie z art. 45 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj.: 3.1 w pieniądzu, 3.2 w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo–kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3.3 w gwarancjach bankowych, 3.4 w gwarancjach ubezpieczeniowych, 3.5 w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 oraz z 2015 r. poz. 978 i 1240). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. Bank Millenium 42 1160 2202 0000 0000 6191 5827 z dopiskiem „Pełnienie funkcji INŻYNIERA KONTRAKTU w ramach realizacji zadania „Modernizacja dawnego kościoła NMP – obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu” - WADIUM” 5. W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej Wykonawca z zachowaniem właściwej staranności winien dokonać przelewu pieniężnego z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania kwoty wadium na podanym wyżej rachunku bankowym.6. Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu (oryginał dokumentu) należy dołączyć do składanej oferty (zaleca się nie wpinać na trwale tego dokumentu do całości oferty) lub zdeponować w sekretariacie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 7. Z dokumentu wadialnego złożonego w formie innej niż pieniądz musi wynikać wprost bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela zapłaty wymaganej kwoty wadium na pierwsze, pisemne żądanie Zamawiającego, wzywające do zapłaty kwoty wadium, powstałe na skutek okoliczności określonych w ustawie Pzp. 8. Przedłożona przez Wykonawcę gwarancja lub poręczenie nie może zawierać postanowień na mocy których, Gwarant / Poręczyciel byłby uprawniony do merytorycznego badania zasadności żądania wypłaty. 9. Zamawiający odrzuci ofertę, jeśli Wykonawca nie wniesie wadium lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy. 10. Wadium będzie zwracane na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Zamawiający zatrzyma wadium na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
cena brutto 60,00
czas stawiennictwa 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Niedopuszczalne są istotne zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy (Inżyniera Kontraktu), za wyjątkiem możliwości dokonania zmian przewidzianych w art. 144 ustawy Pzp oraz w niniejszym paragrafie. 2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy (Inżyniera Kontraktu), w następujących przypadkach:1) w zakresie zmiany wynagrodzenia: a) w przypadku wystąpienia okoliczności powodujących konieczność zrezygnowania przez Zamawiającego z części zakresu robót realizowanych przez wykonawcę robót w ramach zadania inwestycyjnego, o którym mowa w §1 ust. 1: Wartość wynagrodzenia zostanie pomniejszona przez zastosowanie procentu, o jaki zmniejszyła się wartość robót z oferty wykonawcy robót w stosunku do wartości wszystkich robót, liczonego od kwoty określonej w §5 ust. 2 pkt umowy (jest to maksymalny zakres zmiany wynagrodzenia).b) w przypadku zmiany terminu realizacji umowy: Wartość wynagrodzenia zostanie zmieniona w zakresie kosztów stałych określonych w §5 ust. 2 pkt 3 w zależności od czasu wydłużenia lub skrócenia terminów określonych w §4 umowy (po przeliczeniu miesięcznych wartości kosztów stałych proporcjonalnie w stosunku do okresu przedłużenia lub skrócenia terminu realizacji umowy),c) w przypadku zmiany wymagań i zakresu robót budowlanych związanych ze zmianą lub wydaniem nowych pozwoleń na realizację robót budowlanych w ramach realizowanego przedsięwzięcia budowlanego: Wartość wynagrodzenia zostanie zmieniona poprzez zastosowanie procentu, o jaki zmieni się wartość robót z oferty wykonawcy robót wynikających z nowych lub zmienionych pozwoleń na realizację robót dla tego przedsięwzięcia budowlanego, d) w przypadku ustawowej zmiany procentowej stawki podatku od towarów i usług: Zmianie ulegnie kwota wynagrodzenia brutto określona w §5 ust.1 umowy,Zmiana wynagrodzenia nastąpi wyłącznie w stosunku do niezrealizowanej w dniu zmiany stawki podatku od towarów i usług części zamówienia, Do określonego w ofercie wynagrodzenia w odniesieniu do niezrealizowanej części zamówienia zostanie zastosowana obowiązująca na dzień dokonania zmiany stawka podatku od towarów i usług, Zmiana wynagrodzenia nastąpi o kwotę wynikającą z różnicy między dotychczasową a nową stawką podatku od towarów i usług, 2) w zakresie zmiany terminu: a) w przypadku zmiany (skrócenia lub wydłużenia) terminu realizacji kontraktu na roboty budowlane lub w przypadku konieczności wykonania w trakcie realizacji inwestycji prac wynikających z zaleceń organów administracji architektoniczno-budowlanej, np. nadzoru budowlanego, wydanych stosownie do ich właściwości, o ile te zalecenia nie wynikały z niedopatrzeń lub zaniechań działalności Inżyniera Kontraktu,lub w przypadku zmiany wymagań i zakresu robót budowlanych związanych ze zmianą lub wydaniem nowych pozwoleń na realizację robót budowlanych w ramach realizowanego przedsięwzięcia budowlanego: Termin wykonania zamówienia zostanie dostosowany do nowych terminów wykonania robót budowlanych z uwzględnieniem konieczności wykonania całego zakresu usług Inżyniera Kontraktu,b) w przypadku konieczności złożenia dodatkowych sprawozdań, raportów, rozliczeń itp. do instytucji dofinansowującej zadanie objęte inwestycją, o ile wymóg złożenia ww. opracowań nie jest wynikiem złożenia wcześniejszych wadliwych dokumentów autorstwa Inżyniera Kontraktu lub niedotrzymania przez Inżyniera wymaganych terminów: Termin wykonania zamówienia zostanie przedłużony o czas niezbędny do opracowania dodatkowych, wymaganych przez instytucje dofinansowujące, dokumentów,c) w przypadku wystąpienia tzw. „siły wyższej”, o której mowa w §13:termin wykonania zamówienia ulegnie zmianie, uwzględniając zmianę terminu wykonania robót budowlanych dokonaną na skutek wystąpienia „siły wyższej”; obowiązek udowodnienia wpływu „siły wyższej” na termin realizacji umowy spoczywa na stronie, która wnioskuje o zmianę terminu zamówienia. 3. Poza okolicznościami opisanymi w ust. 2 postanowienia umowy mogą ulec zmianie, jeśli w trakcie realizacji umowy: 1) zmianie ulegnie wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę lub wysokości minimalnej stawki godzinowej ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2017 r. poz. 847), 2) zmianie ulegną zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne oraz gdy zmiana ta lub zmiany będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Inżyniera Kontraktu. W takim przypadku zastosowanie mają zasady wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy określone w ust. 4-10. 4. Inżynier Kontraktu może zwrócić się do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia w terminie od dnia opublikowania przepisów dokonujących zmian, o których mowa w ust. 3, do 30 dnia od dnia ich wejścia w życie. Wniosek powinien zawierać propozycję zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia wraz z jej uzasadnieniem oraz dokumenty niezbędne do oceny przez Zamawiającego, czy zmiany, o których mowa w ust. 3, mają lub będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Inżyniera Kontraktu oraz w jakim stopniu zmiany tych kosztów uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia Inżyniera określonego w umowie, a w szczególności: 1) przyjęte przez Inżyniera Kontraktu zasady kalkulacji wysokości kosztów wykonania umowy oraz założenia co do wysokości dotychczasowych oraz przyszłych kosztów wykonania umowy, wraz z dokumentami potwierdzającymi prawidłowość przyjętych założeń – takimi jak umowy o pracę lub dokumenty potwierdzające zgłoszenie pracowników do ubezpieczeń, 2) wykazanie wpływu zmian, o których mowa w ust. 3, na wysokość kosztów wykonania umowy przez Inżyniera Kontraktu, 3) szczegółową kalkulację proponowanej zmienionej wysokości wynagrodzenia Inżyniera Kontraktu oraz wykazanie adekwatności propozycji do zmiany wysokości kosztów wykonania umowy przez Inżyniera, 4) wykazanie, że wnioskowana zmiana umowy skutkować będzie odpowiednią zmianą wynagrodzenia. W przypadku złożenia przez Inżyniera Kontraktu powyższego wniosku, strony będą prowadziły negocjacje z uwzględnieniem postanowień ust. 5-7. 5. W terminie 1 miesiąca od dotrzymania wniosku, o którym mowa w ust. 4, Zamawiający może zwrócić się do Inżyniera Kontraktu o jego uzupełnienie, poprzez przekazanie dodatkowych wyjaśnień, informacji lub dokumentów (oryginałów do wglądu lub kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałami). 6. Zamawiający zajmie pisemne stanowisko wobec wniosku Inżyniera Kontraktu w terminie 1 miesiąca od dnia otrzymania kompletnego – w jego ocenie – wniosku. Za dzień przekazania stanowiska uznaje się dzień jego wysłania na adres właściwy dla doręczeń pism dla Inżyniera Kontraktu lub dzień przekazania stanowiska do rąk własnych osoby upoważnionej w tym zakresie przez Inżyniera. 7. W przypadku uwzględnienia (w całości lub w części) wniosku Inżyniera Kontraktu przez Zamawiającego, strony podejmą działania w celu uzgodnienia treści aneksu do umowy oraz jego podpisania. Zmiana wysokości wynagrodzenia dotyczyć będzie części przedmiotu umowy wykonanego po dniu wejścia w życie zmienionych przepisów, o których mowa w ust. 3. 8. Zamawiający może przekazać Inżynierowi Kontraktu pisemny wniosek o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia, w terminie od dnia opublikowania przepisów dokonujących zmian, o których mowa w ust. 3, do 30 dnia od dnia ich wejścia w życie. Wniosek powinien zawierać co najmniej propozycję zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia oraz powołanie zmian przepisów. W przypadku złożenia przez Zamawiającego powyższego wniosku strony będą prowadziły negocjacje w celu ustalenia odpowiedniej zmiany wynagrodzenia oraz treści aneksu. 9. Przed przekazaniem wniosku, o którym mowa w ust. 8, Zamawiający może zwrócić się do Inżyniera o udzielenie informacji lub przekazanie wyjaśnień lub dokumentów (oryginałów do wglądu lub kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałami) niezbędnych do oceny przez Zamawiającego, czy zmiany, o których mowa w ust. 3, mają lub będą miały wpływ na koszty wykonania umowy przez Inżyniera Kontraktu oraz w jakim stopniu zmiany tych kosztów uzasadniają zmianę wysokości wynagrodzenia. Rodzaj i zakres tych informacji określi Zamawiający. Postanowienia ust. 5-7 stosuje się odpowiednio, z tym że Inżynier Kontraktu jest zobowiązany w każdym przypadku do zajęcia pisemnego stanowiska w terminie 1 miesiąca od dnia otrzymania wniosku Zamawiającego. 10. W przypadku, gdy w wyniku negocjacji strony ustalą dokonanie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia, strony podpiszą aneks do umowy w terminie wynikającym z ustaleń negocjacyjnych, jednak nie wcześniej niż po wejściu w życie przepisów będących przyczyną waloryzacji. 11. Zmiany w składzie Zespołu Inżyniera Kontraktu nie wymagają zmiany umowy, lecz tylko powiadomienia o nich Zamawiającego i uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego w trybie opisanym w §2 ust. 2-3 umowy. 12. Strony zobowiązują się do niezwłocznego, wzajemnego, pisemnego powiadamiania się o zmianach dotyczących określonych w umowie adresów, bez konieczności sporządzania aneksu do niniejszej umowy. Korespondencję doręczoną na adresy do korespondencji wskazane w ust. 14, każda ze stron uzna za prawidłowo doręczoną w przypadku niepowiadomienia drugiej strony o zmianie swojego adresu. Każda ze stron przyjmuje na siebie odpowiedzialność za wszelkie negatywne skutki wynikłe z powodu niewskazania drugiej stronie aktualnego adresu.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-09-25, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę regenerację baterii do STIGA 48V 2,5 Ah- Mierzęcice
  • Lokalizacja zleceniaśląskie
  • Data dodania04-05-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę regenerację baterii do STIGA 48V 2,5 Ah. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI