Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanej pn....

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanej pn. „Rozbudowa i przebudowa Archiwum Państwowego w Koszalinie”
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoKoszalin
  • WojewództwoZachodniopomorskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoInny
  • Termin składania wniosków2019-02-11
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyArchiwum Państwowe
  • Data publikacji ogłoszenia2019-01-29
  • Numer ogłoszenia507269-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 507269-N-2019 z dnia 2019-01-29 r.

Archiwum Państwowe: Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanej pn. „Rozbudowa i przebudowa Archiwum Państwowego w Koszalinie”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie

Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Archiwum Państwowe, krajowy numer identyfikacyjny 109200000, ul. ul. M. Skłodowskiej-Curie  2 , 75950   Koszalin, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 094 317 03 60, e-mail sekretariat@koszalin.ap.gov.pl, faks 094 317 03 61.
Adres strony internetowej (URL): www.koszalin.ap.gov.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny (proszę określić):
Państwowa jednostka budżetowa - Archiwum Państwowe
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://bip.ap.gov.pl/koszalin/ , www.koszalin.ap.gov.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Oferty należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Koszalinie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, pokój 117 na I piętrze (sekretariat).
Adres:
ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, 75-803 Koszalin.

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanej pn. „Rozbudowa i przebudowa Archiwum Państwowego w Koszalinie”
Numer referencyjny: AG.26.3.2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanej pn. „Rozbudowa i przebudowa Archiwum Państwowego w Koszalinie” (dalej: „inwestycja” lub „Inwestycja”) zlokalizowanej na terenach znajdujących się przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Koszalinie, działka ewidencyjna nr 219, obr. 21 (infrastruktura techniczna może znajdować się również na działce nr 216) – na zasadach wynikających z SIWZ wraz z załącznikami. Realizowanym wariantem wykonania Inwestycji będzie wariant II, o którym mówi analiza techniczno-ekonomiczna realizacji inwestycji (załącznik nr 16 do SIWZ). Inwestycja i jej roboty obejmują również remont, konserwację i renowację elewacji istniejącego na jej terenie obiektu. Dla obszaru, na którym znajduje się teren inwestycji, przyjęty został uchwałą nr XLII/594/2018 Rady Miejskiej w Koszalinie z 15 marca 2018 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Śródmieścia Koszalina miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Teren planowanej inwestycji odpowiada terenowi o symbolu G14U z przeznaczeniem pod zabudowę usługową, usługi administracji. Znajduje się w strefie „A” ochrony konserwatorskiej – obowiązują ustalenia zasad ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków zawarte w § 9 ww. uchwały. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego i realizować przedmiot zamówienia uwzględniając jego wymogi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym zakres usług świadczonych w zakresie funkcji Inwestora Zastępczego, został zawarty w rozdziale III SIWZ oraz załączniku nr 7 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 71540000-5
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71520000-9
79421000-1
71630000-3
71541000-2


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia: 2022-08-30

II.9) Informacje dodatkowe: 1. Zamawiający wskazuje, że: a) termin zakończenia robót budowlanych Inwestycji przewiduje się do 30 czerwca 2022 r., b) termin rozliczenia umów o roboty budowlane przewiduje się do 30 sierpnia 2022 r., c) Zamawiający zamierza ukształtować wymogi postępowania przetargowego na wykonawcę robót budowlanych Inwestycji w taki sposób, aby był on zobowiązany udzielić gwarancji na okres co najmniej 60 miesięcy. 2. Z zastrzeżeniem przepisów szczególnych SIWZ i umowy, Wykonawca będzie świadczył usługi wchodzące w skład przedmiotu zamówienia związane z oddaniem Inwestycji do użytkowania i rozliczeniem Inwestycji od zawarcia umowy o zamówienie do dnia, w którym spełnione zostaną łącznie następujące warunki: a) przeprowadzony zostanie odbiór końcowy wszystkich robót budowlanych, dostaw i usług realizowanych w trakcie Inwestycji, b) Wykonawca przekaże Zamawiającemu pozwolenia na użytkowanie całej Inwestycji (wszystkich jej części), c) Wykonawca dokona końcowego rozliczenia całej Inwestycji i przekaże Zamawiającemu prawidłowe dokumenty do przejęcia środków trwałych, d) Wykonawca przekaże Zamawiającemu prawidłowe dokumenty, a w szczególności wymienione w ust. 4 pkt 35 lit. a, b i c rozdziału III SIWZ. 3. Wykonawca będzie świadczył usługi związane z: a) wykonywaniem przeglądów i badań, o których mowa w ust. 4 pkt 31 rozdziału III SIWZ, oraz dotyczące uprawnień Zamawiającego z tytułu gwarancji i rękojmi udzielonych przez wykonawców robót, usługodawców lub dostawców, związanych z Inwestycją – do dnia upływu terminu udzielonych przez nich gwarancji i rękojmi, b) dokonaniem ostatecznych odbiorów – po upływie terminu gwarancji ustalonego w umowach z wykonawcami robót, dostaw lub usług, związanych z Inwestycją.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Wykonawca winien wykazać, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min. 500.000,- zł (słownie: pięćset tysięcy złotych).
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: 1. Wykonawca winien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje następujące usługi: 1.1) co najmniej 1 usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inwestora Zastępczego, inżyniera kontraktu lub menedżera kontraktu przy robocie budowlanej polegającej na budowie, przebudowie lub remoncie obiektu budowlanego o powierzchni użytkowej co najmniej 1.200 m2 zaliczonego do kategorii IX zgodnie z załącznikiem do ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2018.1202 t.j., ze zm.); 1.2) co najmniej 1 usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inwestora Zastępczego, inżyniera kontraktu lub menedżera kontraktu przy robocie budowlanej polegającej na budowie, przebudowie lub remoncie obiektu budowlanego zaliczonego do kategorii IX zgodnie z załącznikiem do ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2018.1202 t.j., ze zm.), który: a) wymagał uzgodnień i uzyskania akceptacji przyjętych rozwiązań właściwego konserwatora zabytków, lub b) znajdował się na terenie objętym ochroną konserwatorską wynikającą z planu zagospodarowania przestrzennego. 2. Wykonawca winien wykazać, że w celu realizacji zamówienia dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami (samodzielne funkcje techniczne w budownictwie określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane mogą również wykonywać osoby posiadające uprawnienia odpowiadające niżej wymienionym, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. m.in. w ustawie z 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub zgodnie z wcześniej obowiązującymi przepisami dotyczącymi uznawania ww. kwalifikacji lub posiadają prawo do świadczenia usług transgranicznych zgodnie z ustawą z 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa): 2.1) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję Koordynatora Projektu (odpowiedzialną za nadzór merytoryczny i organizacyjny nad realizacją przedmiotu zamówienia ze strony Wykonawcy, kontrolę i koordynowanie pracy Wykonawcy, kontrolę formalną i merytoryczną dokumentów opracowanych lub weryfikowanych przez Wykonawcę), posiadającą doświadczenie w pełnieniu funkcji Kierownika/Koordynatora Projektu w co najmniej 1 projekcie przy robocie budowlanej polegającej na budowie, przebudowie lub remoncie obiektu budowlanego o powierzchni użytkowej co najmniej 1.200 m2 zaliczonego do kategorii IX zgodnie z załącznikiem do ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2018.1202 t.j., ze zm.); 2.2) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru branży architektonicznej, posiadającą w specjalności architektonicznej: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, która jest czynnym członkiem właściwej izby samorządu zawodowego; 2.3) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru w branży konstrukcyjno-budowlanej, posiadającą w specjalności konstrukcyjno-budowlanej: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, która jest czynnym członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, oraz posiada uprawnienia do kierowania i prowadzenia nadzoru nad pracami przy zabytkach nieruchomych określone w art. 37c ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2018.2067 t.j.), tj. posiadającą uprawnienia budowlane określone przepisami ustawy Prawo budowlane i przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury; 2.4) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadającą w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, która jest czynnym członkiem właściwej izby samorządu zawodowego; 2.5) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającą w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, która jest czynnym członkiem właściwej izby samorządu zawodowego; 2.6) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, posiadającą w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, która jest czynnym członkiem właściwej izby samorządu zawodowego; 2.7) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru branży inżynieryjnej drogowej, posiadającą w specjalności inżynieryjnej drogowej: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń i uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, która jest czynnym członkiem właściwej izby samorządu zawodowego; 2.8) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję specjalisty ds. prawnych, posiadającą wykształcenie wyższe prawnicze; 2.9) co najmniej 1 osobą, która będzie pełnić funkcję specjalisty ds. rozliczeń finansowych, posiadającą następujące kwalifikacje: wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne, co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie rozliczania robót budowlanych, tj. przy wykonywaniu obmiarów, kosztorysów i w kontroli kosztów.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia: 1) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, 2) oświadczenia Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności, 3) oświadczenia Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu: 1) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług określonych w przepisach ust. 1 pkt 2 ppkt 2.2 lit. a) rozdziału V SIWZ, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (załącznik nr 5 do SIWZ), przy czym dowodami określającymi czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert), 2) wykazu osób określonych w przepisach ust. 1 pkt 2 ppkt 2.2 lit. b) rozdziału V SIWZ skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do jego wykonania, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 6 do SIWZ), 3) opłaconej polisy lub innych dokumentów potwierdzających, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną min. 500.000,- zł (słownie: pięćset tysięcy złotych).
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Wykonawca przekazuje Zamawiającemu w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Ustawy Pzp, oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej co inni Wykonawcy, którzy złożyli oferty, oraz, w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, dowody potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia (załącznik nr 4 do SIWZ). 2. Pełnomocnictwo dla osoby (osób) podpisującej (podpisujących) ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy (Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie) składającego (składających) ofertę, gdy prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów do niej załączonych, w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. 3. Inne dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, np. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, chyba że Zamawiający może je uzyskać w szczególności za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w tym rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352), a Wykonawca wskazał na to wraz ze złożeniem oferty. 4. W przypadku Wykonawcy polegającego na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów – zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, o którym mowa w ust. 8 w rozdziale V SIWZ, w formie oryginału. 5. Dowód wniesienia wadium w innej formie niż w pieniądzu, w formie oryginału (dokument potwierdzający wniesienie wadium w pieniądzu zaleca się załączyć do oferty).
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 7.000,- zł (siedem tysięcy złotych). Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359 i 2260 oraz z 2017 r. poz. 1089). Szczegółowe informacje dotyczące wadium znajdują się w rozdziale IX SIWZ.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie Koordynatora Projektu 40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 Ustawy Pzp. Przewiduje się możliwość dokonania zmian postanowień umowy o zamówienie publiczne (dalej również: „Umowa”) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących przypadkach: 1) zmiana Umowy w zakresie wydłużenia terminu wykonania zamówienia może nastąpić: a) jeżeli zajdzie konieczność wprowadzenia w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych albo w innych dokumentach zmian wywołanych zmianami w przepisach prawa, zmianami norm i standardów albo zmianami w wiedzy technicznej lub jeżeli zajdzie konieczność wykonania lub uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie zawarcia Umowy dokumentów, opracowań, danych, decyzji, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów, jeżeli spowodowało to brak możliwości dotrzymania pierwotnych terminów realizacji Inwestycji, o ilość dni równą okresowi potrzebnemu do – odpowiednio – wprowadzenia zmian albo wykonania lub uzyskania koniecznych dokumentów, opracowań, danych, decyzji, zgód lub pozwoleń, b) w wyniku odmowy wydania lub nieterminowego wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień lub postanowień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę albo w przypadku innych niezawinionych przez Wykonawcę opóźnień procedury administracyjnej, o ilość dni równą okresowi potrzebnemu do uzyskania właściwych dokumentów lub uzgodnień, c) na skutek działania siły wyższej (np. klęski żywiołowej, strajku generalnego lub lokalnego) mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania prac, o ilość dni równą okresowi występowania siły wyższej, d) jeżeli konieczność zmiany terminu zakończenia prac wystąpi w następstwie okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności w przypadku czasowego wstrzymania prac przez Zamawiającego, o ilość dni równą okresowi, przez który istniała potrzeba wstrzymania z tego powodu prac przez Wykonawcę, e) w przypadku przerw w realizacji robót budowlanych dotyczących Inwestycji powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, o ilość dni równą udokumentowanej wpisem w dzienniku budowy przerwie w realizacji robót budowlanych, f) w przypadku powierzenia przez Zamawiającego wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych dotyczących Inwestycji, jeżeli terminy ich powierzenia, rodzaj lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnych terminów, o ilość dni równą okresowi, o jaki zostanie z tego powodu wydłużony okres realizacji robót budowlanych, g) w przypadku wstrzymania przez właściwe organy realizacji prac objętych Umową lub dotyczących Inwestycji, co uniemożliwia zakończenie realizacji określonych prac objętych Umową, o ilość dni wstrzymania realizacji prac, h) w przypadku przerwy w realizacji robót budowlanych spowodowanej wystąpieniem długotrwałych niesprzyjających warunków atmosferycznych, o ilość dni od zaistnienia konieczności przerwania robót do wznowienia prac, liczonych od zgłoszenia przez Wykonawcę konieczności przerwania robót budowlanych wpisem w dzienniku budowy, i) w przypadku zmiany dokonanej na podstawie art. 23 pkt 1 Prawa budowlanego (zmiana w rozwiązaniach projektowych), jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy, o ilość dni równą okresowi o jaki zostanie z tego powodu wydłużony okres realizacji robót budowlanych, j) w przypadku zmiany dokonanej na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. b) Prawa budowlanego (uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego), o ilość dni równą okresowi o jaki zostanie z tego powodu wydłużony okres realizacji robót budowlanych, k) w przypadku przesunięcia terminu zakończenia inwestycji z powodu przyznania w rocznych limitach finansowych niższych kwot przeznaczonych na jej realizację, niż planowano, o ilość dni równą okresowi o jaki zostanie z tego powodu wydłużony okres realizacji Inwestycji, 2) w przypadku realizacji przez Zamawiającego przysługującego mu zgodnie z niniejszym przepisem prawa do rezygnacji z realizacji części przedmiotu Umowy (do czego jest zgodnie z niniejszym przepisem uprawniony) dopuszczalna jest zmiana Umowy co do zakresu wykonywanych prac, w tym zmiany ich rodzaju (stosownie do potrzeb Zamawiającego i wprowadzonych zmian), oraz co do zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające wartości prac, z których Zamawiający rezygnuje, 3) w przypadku zmiany lokalizacji projektowanych obiektów, jeżeli konieczność taka wynikać będzie z przyczyn technicznych, ekonomicznych lub prawnych, w szczególności na podstawie wyników badań geologicznych i geotechnicznych albo zaleceń organów opiniujących, zezwalających, kontrolujących albo innych uprawnionych organów, dopuszczalna jest zmiana Umowy w tym zakresie, 4) w przypadku takiego ukształtowania lub zmiany planu inwestycyjnego lub finansowego Zamawiającego, że środki przeznaczone na sfinansowanie przedmiotu zamówienia nie będą mogły być przeznaczone na jego realizację dopuszczalna jest zmiana Umowy poprzez dostosowanie zakresu zamówienia i – w związku z tym – odpowiadającej mu wysokości wynagrodzenia Wykonawcy do przeznaczonych na realizację przedmiotu zamówienia w planie Zamawiającego środków, 5) w przypadku ograniczenia Inwestycji, skutkiem czego nie będzie celowe wykonanie części lub całości przedmiotu Umowy, dopuszczalna jest zmiana Umowy co do zakresu wykonywanych prac (dostosowanie go do ograniczenia Inwestycji) oraz co do zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające wartości prac, które nie będą przez Wykonawcę wykonywane, 6) w przypadku niezawinionej niemożności dokonania z odpowiednimi jednostkami uzgodnień lub uzyskania opinii bądź decyzji do projektów lub innych części przedmiotu zamówienia, skutkiem czego nie będzie możliwe wykonanie części lub całości przedmiotu Umowy lub Inwestycji dopuszczalna jest zmiana Umowy co do zakresu wykonywanych prac (dostosowanie go do ograniczeń wynikających z niemożności uzyskania uzgodnień, opinii lub decyzji) oraz co do zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające wartości prac, które nie będą przez Wykonawcę wykonywane, 7) w przypadku zmiany przepisów prawa w sposób uniemożliwiający wykonanie przedmiotu Umowy, skutkiem czego nie będzie możliwe wykonanie przedmiotu Umowy, dopuszczalna jest zmiana Umowy co do zakresu wykonywanych prac (dostosowanie go do ograniczeń wynikających ze zmian) oraz co do zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające wartości prac, które nie będą przez Wykonawcę wykonywane, 8) w przypadku zmiany zgłoszonego przez Wykonawcę zakresu rzeczowego wykonywanego przy udziale podwykonawcy dopuszczalna jest zmiana Umowy poprzez zwiększenie lub zmniejszenie zakresu wykonywanego przez Wykonawcę, 9) w przypadku zmiany podwykonawcy, wprowadzenia podwykonawcy lub rezygnacji z podwykonawcy dopuszczalna jest zmiana Umowy przy zachowaniu zasad i warunków określonych przepisami prawa i § 10 Umowy, 10) w przypadku zmiany osób wskazanych przez Wykonawcę w złożonym w postępowaniu przetargowym wykazie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, pod warunkiem uprzedniego wykazania przez Wykonawcę, że nowa osoba, która będzie realizować przewidziane tam poszczególne prace wchodzące w zakres przedmiotu niniejszej Umowy, spełnia wskazane przez Zamawiającego w SIWZ wymagania w zakresie powierzonych jej obowiązków, w tym posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, wykształcenie i uprawnienia, a w stosunku do Koordynatora Projektu również pod warunkiem wykazania, że nowy Koordynator Projektu posiada doświadczenie, które oceniane zgodnie z kryteriami oceny ofert wskazanymi w SIWZ, dałoby ofercie Wykonawcy nie mniejszą ilość punktów niż doświadczenie osoby zgłoszonej w ofercie, 11) w przypadku zmiany przepisów prawa dotyczących stawki procentowej należnego podatku od towarów i usług dopuszczalna jest zmiana Umowy poprzez zmianę wynagrodzenia stosownie do zmiany stawki podatku od towarów i usług (zmiana może dotyczyć wyłącznie faktur wystawianych po wejściu w życie tych zmian), 12) w przypadku wystąpienia zmiany przepisów prawa dotyczących zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej ustalonych na podstawie przepisów ustawy z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę lub zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, jeżeli zmiany te będą miały istotny wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, dopuszczalna jest zmiana Umowy poprzez zmianę wysokości wynagrodzenia (w przypadku zaistnienia ww. zmian strona wnioskująca o zmianę złoży drugiej stronie pisemny wniosek, a następnie Wykonawca złoży w terminie 3 dni od złożenia takiego wniosku informację zawierającą szczegółową kalkulację wpływu opisanych zmian na koszty realizacji zamówienia przez Wykonawcę, w szczególności wskazując wysokość odpowiednich kosztów w odniesieniu do poszczególnych osób realizujących Umowę, zakres ich zaangażowania w realizację Umowy oraz wpływ odpowiednich czynników na zmianę kosztów; Zamawiający może odmówić waloryzacji w przypadku, gdy wyjaśnienia nie będą w wystarczający sposób uzasadniać proponowanej zmiany; waloryzacja może dotyczyć wyłącznie kosztów realizacji zamówienia w okresie po wejściu w życie odpowiednich zmian).
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-02-11, godzina: 11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
I. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia także wtedy, gdy środki, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. II. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej: „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Archiwum Państwowe w Koszalinie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 2 tel.: 94 317 03 60, e-mail: sekretariat@koszalin.ap.gov.pl, 2) inspektorem ochrony danych osobowych w Archiwum Państwowym w Koszalinie jest Pani Jolanta Kubiak, e-mail: iod@koszalin.ap.gov.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego pn. Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanej pn. „Rozbudowa i przebudowa Archiwum Państwowego w Koszalinie”, znak: AG.26.3.2018 prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego; 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 Ustawy Pzp; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 Ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Ustawy Pzp; 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8) posiada Pani/Pan: a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych. Skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z Ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu i jego załączników; c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO. Prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw inne osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego; d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9) nie przysługuje Pani/Panu: a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






NAJNOWSZE ZLECENIE
Zlecę naprawę przekazu monitoringu na telefon-Myślibórz
  • Lokalizacja zleceniazachodniopomorskie
  • Data dodania19-04-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Zlecę naprawę przekazu monitoringu na telefon. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI