Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych na rzecz Bydgoskiego...

Dane przetargów udostępnia Urząd Zamówień Publicznych.
Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące publikowanych treści prosimy kierować na:
https://www.uzp.gov.pl
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych na rzecz Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego w Bydgoszczy
  • Typ ogłoszeniaOgłoszenie o zamówieniu
  • MiastoBydgoszcz
  • WojewództwoKujawsko-pomorskie
  • Rodzaj zamówieniaUsługi
  • Rodzaj zamawiającegoPodmiot prawa publicznego
  • Termin składania wniosków2019-09-04
  • Tryb udzielenia zamówieniaPrzetarg nieograniczony
  • ZamawiającyBydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny sp. z o. o.
  • Data publikacji ogłoszenia2019-08-23
  • Numer ogłoszenia589040-N-2019
TREŚĆ PRZETARGU


Ogłoszenie nr 589040-N-2019 z dnia 2019-08-23 r.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny sp. z o. o.: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych na rzecz Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego w Bydgoszczy
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Tak

Nazwa projektu lub programu
W zakresie części 1 i 4 zamówienia (w SIWZ zwane częścią A i D) - Zamawiający planuje ubiegać się o dofinansowanie przedmiotu zamówienia oraz realizacji inwestycji w ramach Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 1 Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, Działanie 1.4 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości Poddziałania 1.4.3 Rozwój infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego.
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny sp. z o. o., krajowy numer identyfikacyjny 34001127900000, ul. ul. Bydgoskich Przemysłowców  6 , 85-862  Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. 52 365 33 10, e-mail przetargi@bppt.pl, faks .
Adres strony internetowej (URL): www.bppt.pl; www.bip.bpp.bydgoszcz.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Podmiot prawa publicznego
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.bip.bpp.bydgoszcz.pl

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.bip.bpp.bydgoszcz.pl

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
forma pisemna
Adres:
ul. Bydgoskich Przemysłowców 6, kod pocztowy 85-862 Bydgoszcz, III piętro w biurowcu IDEA – Przestrzeń Biznesu

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych na rzecz Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego w Bydgoszczy
Numer referencyjny: TS/ŁK/2/19
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
4


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych na rzecz Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy. 2. Zamówienie podzielone jest na cztery części to jest: Część A - Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ulicy M. Dziatkiewicza na odcinku od ronda z ulicą B. Raczkowskiego do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego w Bydgoszczy przy terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji. Część B - Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej miejsca przechowywania rowerów dla pracowników firm zlokalizowanych na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w rejonie pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Glinki w Bydgoszczy oraz pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej w Bydgoszczy wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji. Część C - Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej modernizacji sieci kanalizacji deszczowej zewnętrznej wraz z zabezpieczeniem budynku BCTW przed zalewaniem opadami deszczu, w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 187 na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo - Wystawienniczego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji. Część D - Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej obiektu pod roboczą nazwą Inkubator Przedsiębiorczości na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji. 3. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną część, wybrane części lub wszystkie części zamówienia. 4. Opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części (dalej w treści jako „opz”): Część A – załącznik A, załącznik A1, załącznik A2, załącznik A3, załącznik A4 Część B – załącznik B, załącznik B1 Część C – załącznik C, załącznik C1, załącznik C2, załącznik C3, załącznik C4 Część D – załącznik D, załącznik D1 Zamawiający zdecydowanie zaleca dokonanie wizji lokalnej terenu, budynków i obiektów przed przystąpieniem do postępowania. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji niniejszego zamówienia, gdyż wykonanie tych czynności nie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2019 roku, poz. 1040 z późn. zm.).

II.5) Główny kod CPV: 71320000-7
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71220000-6
71248000-8


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:  20   lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe: CZĘŚĆ A: Etap 1: 1) 60 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego Zamawiającemu; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego i ZDMiKP. Etap 2: 2) 3 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej wymaganej do pozwolenia na budowę dokumentacji do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 3) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 4) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 5) 5 dni roboczych od otrzymania poprawionej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 6) 5 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 7) 7 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego (w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji zaakceptowanej przez Zamawiającego; dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; 8) 3 miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej dokumentacji wykonawczej do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 9) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 10) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; CZĘŚĆ B: Etap 1: 1) 40 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego Zamawiającemu; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego i ZDMiKP. Etap 2: 2) 3 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej wymaganej dokumentacji do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 3) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 4) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 5) 5 dni roboczych od otrzymania poprawionej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 6) 5 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 7) 7 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego pozwolenia na budowę (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) na podstawie dokumentacji zaakceptowanej przez Zamawiającego; dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; ewentualnie w przypadku, gdy pozwolenie na budowę nie jest wymagane – dostarczenie zamawiającemu dowodu, że organ nie wniósł sprzeciwu w wymaganym terminie. CZĘŚĆ C: Etap 1: 1) 30 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego Zamawiającemu; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego, które może wiązać się z koniecznością korekty projektu koncepcyjnego; Etap 2: 3) 30 dni kalendarzowych od zatwierdzenia przez Zamawiającego projektu koncepcyjnego – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej dokumentacji wymaganej do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; w przypadku konieczności zmiany decyzji środowiskowej, pozwolenia wodnoprawnego, decyzji o warunkach zabudowy – termin ten podlega przedłużeniu o czas niezbędny do pozyskania wskazanych decyzji), 4) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 5) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 6) 5 dni roboczych od otrzymania poprawionej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 7) 5 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 8) 5 miesięcy od zatwierdzenia przez Zamawiającego projektu koncepcyjnego - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego (w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji zaakceptowanej przez Zamawiającego (a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to dostarczenia urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia); w przypadku konieczności zmiany decyzji środowiskowej, pozwolenia wodnoprawnego, decyzji o warunkach zabudowy – termin ten podlega przedłużeniu o czas niezbędny do pozyskania wskazanych decyzji); dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; 9) 30 dni kalendarzowych od dostarczenia pozwolenia na budowę (a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to od dostarczenia urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia) – termin dostarczenia przez Wykonawcę pozostałej kompletnej dokumentacji niezbędnej do wykonania inwestycji do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 10) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 11) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; CZĘŚĆ D: Etap 1: 1) 40 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę trzech projektów koncepcyjnych do akceptacji Zamawiającego; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) 7 dni roboczych od otrzymania koncepcji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 3) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 4) 7 dni roboczych od otrzymania poprawionego projektu koncepcyjnego przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 5) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 6) 4 miesiące od daty podpisania umowy– termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu budowlanego do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 7) 7 dni roboczych od otrzymania projektu budowlanego przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 8) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu budowlanego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 9) 7 dni roboczych od otrzymania poprawionego projektu budowlanego przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 10) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu budowlanego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 11) 7 miesięcy od daty podpisania umowy - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji uprzednio zaakceptowanej przez Zamawiającego; a jeśli część dokumentacji jest objęta zgłoszeniem, to dostarczenie dodatkowo urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia; dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; Etap II: 12) 5 miesięcy od daty zawiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o potrzebie wykonania prac w ramach Etapu II – termin dostarczenia przez Wykonawcę pozostałej dokumentacji do akceptacji Zamawiającego, o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 13) 7 dni roboczych od otrzymania pozostałej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 14) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę pozostałej dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 15) 7 dni roboczych od otrzymania poprawionej pozostałej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 16) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę pozostałej dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej;
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie określa warunku.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że wykonał/wykonuje z należytą starannością, w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: Część A - co najmniej 1 usługę o wartości nie mniejszej niż 20 000,00 zł brutto (wartość jednej usługi) polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej (projektu wraz z kosztorysem) robót budowlanych dotyczących budowy, przebudowy lub rozbudowy drogi lub ciągu rowerowego lub ciągu pieszo-rowerowego, Część B – Zamawiający nie stawia wymagań co do zdolności technicznej lub zawodowej dla tej części, Część C - co najmniej 1 usługę o wartości nie mniejszej niż 10 000,00 zł brutto (wartość jednej usługi) polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej (projektu wraz z kosztorysem) robót budowlanych dotyczących budowy, przebudowy lub modernizacji sieci kanalizacji deszczowej lub sanitarnej, Część D - co najmniej 1 usługę o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto (wartość jednej usługi) polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej (projektu wraz z kosztorysem) robót budowlanych dotyczących budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku niemieszkalnego według Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych o powierzchni minimum 2 000 m².
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
a) Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy, b) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, c) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, d) oświadczenie Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r., poz. 716), e) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, f) oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo-w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności, g) oświadczenie Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
a)wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert-załącznik nr 2 do SIWZ
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1.Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: Część A – 700,00 zł Część B – 200,00 zł Część C – 400,00 zł Część D – 10 000 zł Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy, jeżeli wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy. 2. Wykonawca obowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert. Wadium musi znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wniesione w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp. 4. Wadium wnoszone w formie poręczeń i/lub gwarancji należy załączyć do oferty w oryginale. 5. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać: 1) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji) zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności, 2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą. 6. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Sp. z o.o. nr rachunku: 05 1160 2202 0000 0002 5584 6944 z dopiskiem wadium w postępowaniu na „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej robót budowlanych na rzecz Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego część ………”(należy wpisać nr A, B, C, D – w zależności od tego, na którą część/części Wykonawca składa ofertę), a dowód wpłaty lub jego kopię, potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, należy załączyć do oferty. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin wpływu środków finansowych na rachunek bankowy Zamawiającego. 7. Zamawiający zatrzyma wadium w wypadku, gdy zajdzie jedna z okoliczności wymienionych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. 8. Rekomenduje się, aby Wykonawca wskazał w ofercie numer rachunku bankowego, na który ma zostać zwrócone wadium wniesione w pieniądzu.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:

IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria Znaczenie
CENA 1,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zmiana postanowień niniejszej umowy jest niedopuszczalna z zastrzeżeniem zmian dopuszczalnych na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych, o których mowa w art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Strony dopuszczają ponadto możliwość zmiany postanowień niniejszej umowy w następujących sytuacjach: a) zmiana terminów realizacji przedmiotu zamówienia z powodu wystąpienia zdarzeń określanych, jako „siła wyższa”, których nie można było przewidzieć w chwili podpisania niniejszej umowy i które nie wynikają z winy żadnej ze stron, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania Umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia we wskazanym w umowie terminie. W takiej sytuacji strony podpiszą aneks do umowy, w którym wskazane zostaną zmienione terminy realizacji przedmiotu zamówienia oraz przyczyna zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia. b) zmiana terminów realizacji przedmiotu zamówienia z powodu wystąpienia innej, niemożliwej do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczności prawnej, ekonomicznej lub technicznej, za którą żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania Umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia we wskazanym w umowie terminie. W takiej sytuacji strony podpiszą aneks do umowy, w którym wskazane zostaną zmienione terminy realizacji przedmiotu zamówienia oraz przyczyna zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia. c) zmiana terminów realizacji przedmiotu zamówienia z powodu zmiany harmonogramu ubiegania się o dofinansowanie unijne inwestycji, która ma być wykonywana na podstawie dokumentacji będącej przedmiotem umowy – w przypadku, gdy Zamawiający zamierza ubiegać się o takie dofinansowanie. W takiej sytuacji strony podpiszą aneks do umowy, w którym wskazane zostaną zmienione terminy realizacji przedmiotu zamówienia oraz przyczyna zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia. d) zmiana podwykonawcy, w przypadkach o których mowa w § 2 ust. 8 – 10 niniejszej umowy
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2019-09-04, godzina: 12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr: 1 Nazwa: Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ulicy M. Dziatkiewicza na odcinku od ronda z ulicą B. Raczkowskiego do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego w Bydgoszczy przy terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji.
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Uwaga - część 1 nazywana jest w treści SIWZ częścią A. 1) Nazwa zadania „Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy M. Dziatkiewicza na odcinku od ronda z ulicą B. Raczkowskiego do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego w Bydgoszczy przy terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji” Dofinansowanie Zamawiający planuje ubiegać się o dofinansowanie przedmiotu zamówienia oraz realizacji inwestycji w ramach Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 1 Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, Działanie 1.4 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości Poddziałania 1.4.3 Rozwój infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego. 2) Obszar opracowania obejmuje w szczególności części działek 7/494, 7/93, 7/166, 7/302, obręb 0132 w Bydgoszczy. 3) Zakres zadania - Etap I: a) przygotowanie projektu koncepcyjnego, b) uzyskanie pozytywnej oceny projektu koncepcyjnego przez ZDMiKP i Zamawiającego; w tym celu Wykonawca musi przeprowadzić procedurę uzgodnieniową z oboma podmiotami, a w razie konieczności zmodyfikować lub poprawić projekt koncepcyjny. 4) Zakres zadania - Etap II: a) Drugi etap warunkowany jest uzyskaniem pozytywnej opinii ZDMiKP i Zamawiającego oraz podpisaniem porozumienia pomiędzy ZDMiKP, a Zamawiającym umożliwiającym przeprowadzenie inwestycji. Wykonawca podejmie czynności w ramach Etapu II tylko na podstawie zgłoszenia Zamawiającego. W razie niezawarcia przez BPPT i ZDMIKP porozumienia dot. wykonania prac wskazanych projektem koncepcyjnym wykonanym przez Wykonawcę, Zamawiający ma prawo nie zgłaszać potrzeby wykonania prac w ramach Etapu II, tylko rozwiązać umowę i rozliczyć się z Wykonawcą jedynie z wynagrodzenia za I Etap. Wykonawca nie będzie wnosić żadnych dodatkowych roszczeń z tytułu rozwiązania umowy przez Zamawiającego z tego tytułu. b) Pozyskanie wszystkich wymaganych prawem map, uzgodnień, opinii i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji i pozwoleniu na budowę. Powyższe związane jest z obowiązkiem pokrycia wszystkich tych kosztów przez Wykonawcę. c) Wykonanie projektu budowlanego (zawierającego między innymi: kosztorys inwestorski z przedmiarami uwzględniający podział na różne kategorie) i pozyskanie akceptacji Zamawiającego na całą dokumentację przed złożeniem jej wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. d) Wykonanie wszelkich opracowań i dokumentacji oraz uzyskanie wszelkich zgód, zezwoleń i aktów administracyjnych, które są niezbędne do realizacji inwestycji. e) Uzyskanie ostatecznej (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnej) decyzji o pozwoleniu na budowę. f) Wykonanie projektu wykonawczego wraz ze wszystkimi opracowaniami niezbędnymi do realizacji inwestycji (np. SST, projekt organizacji ruchu, itd.) i pozyskanie akceptacji Zamawiającego na całą dokumentację g) Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas całego procesu realizacji inwestycji do czasu uzyskania prawomocnej/ ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. 2. Załączniki do OPZ: 1) Proponowana lokalizacja ciągu pieszo-rowerowego. 2) Widok poglądowy na teren inwestycji. 3) Numery działek na których sugeruje się zaprojektowanie inwestycji. 4) Pismo ZDMiKP dotyczące warunków na wykonanie ciągu pieszo-rowerowego 3. Wymagane branże projektowe 1) Branża drogowa 2) Branża sanitarna 3) Branża elektryczna 4) Branża telekomunikacyjna (wystarczy tylko przewodowa) 4. Terminy wykonania zamówienia Etap 1: 1) 60 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego Zamawiającemu; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego i ZDMiKP. Etap 2: 1) 3 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej wymaganej do pozwolenia na budowę dokumentacji do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 2) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 3) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 4) 5 dni roboczych od otrzymania poprawionej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 5) 5 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 6) 7 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego (w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji zaakceptowanej przez Zamawiającego; dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; 7) 3 miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej pozostałej dokumentacji wykonawczej do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 8) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 9) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 5. Kluczowe terminy wykonania zamówienia Kluczowe terminy wykonania zamówienia to termin wskazany w Etapie I – pkt 1 (dostarczenie projektu koncepcyjnego) oraz w Etapie II – pkt 8 (dostarczenie ostatecznego pozwolenia na budowę). 6. Wynagrodzenie za wykonanie zamówienia Wykonawcy należą się następujące części wynagrodzenia po wykonaniu poniższych czynności: 1) 15 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu projektu koncepcyjnego; 2) 10 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po uzyskaniu akceptacji projektu koncepcyjnego ze strony ZDMiKP i Zamawiającego; 3) 40 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu ostatecznego (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji niezbędnej do pozwolenia na budowę zaakceptowanej przez Zamawiającego, 4) 30 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po uzyskaniu akceptacji pozostałej kompletnej dokumentacji wykonawczej ze strony Zamawiającego; 5) 5 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto – po uzyskaniu ostatecznej (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnej) decyzji o pozwoleniu na użytkowanie inwestycji wybudowanej na podstawie projektu Wykonawcy – za sprawowanie nadzoru autorskiego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71320000-7, 71220000-6, 71248000-8

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 16
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 1,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2 Nazwa: Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej miejsca przechowywania rowerów dla pracowników firm zlokalizowanych na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w rejonie pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Glinki w Bydgoszczy oraz pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej w Bydgoszczy wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji.
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Uwaga - część 2 nazywana jest w treści SIWZ częścią B. 1) Pełna nazwa zadania „Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej miejsca przechowywania rowerów dla pracowników firm zlokalizowanych na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w rejonie pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Glinki w Bydgoszczy oraz pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej w Bydgoszczy wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji” 2) Parametry obiektu a) Rowerownie (po jednej dla każdej z lokalizacji) do przechowywania 25 sztuk rowerów, zadaszone i chronione przed opadami atmosferycznymi b) obiekty monitorowane (kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne), c) sposób zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą (kontrola dostępu na wejściu do budynku wg propozycji autora koncepcji oraz zamknięcie indywidualne każdego z użytkowników), d) nie przewiduje się w rowerowniach żadnych węzłów sanitarnych, pomieszczeń administracyjnych czy warsztatowych, e) nie przewiduje się ogrzewania żadnych części budynku, f) koncepcja musi uwzględniać możliwość rozbudowy rowerowni o kolejne 25 miejsc postojowych, g) instalacja oświetleniowa wewnętrzna i zewnętrzna, h) ogólnie wygląd wskazujący jednoznacznie na identyfikację z BPPT 3) Zakres zadania - Etap I: a) Przygotowanie projektu koncepcyjnego, b) uzyskanie pozytywnej oceny projektu koncepcyjnego przez ZDMiKP i Zamawiającego; w tym celu Wykonawca musi przeprowadzić procedurę uzgodnieniową z oboma podmiotami, a w razie konieczności zmodyfikować lub poprawić projekt koncepcyjny. 4) Zakres zadania - Etap II: a) Drugi etap warunkowany jest uzyskaniem pozytywnej opinii ZDMiKP i Zamawiającego oraz podpisaniem porozumienia pomiędzy ZDMiKP, a Zamawiającym umożliwiającym przeprowadzenie inwestycji. Wykonawca podejmie czynności w ramach Etapu II tylko na podstawie zgłoszenia Zamawiającego. W razie niezawarcia przez BPPT i ZDMIKP porozumienia dot. wykonania prac wskazanych projektem koncepcyjnym wykonanym przez Wykonawcę, Zamawiający ma prawo nie zgłaszać potrzeby wykonania prac w ramach Etapu II, tylko rozwiązać umowę i rozliczyć się z Wykonawcą jedynie z wynagrodzenia za I Etap. Wykonawca nie będzie wnosić żadnych dodatkowych roszczeń z tytułu rozwiązania umowy przez Zamawiającego z tego tytułu. b) Pozyskanie wszystkich wymaganych prawem map, uzgodnień, opinii i innych dokumentów niezbędnych do zgłoszenia realizacji inwestycji lub w przypadku takiej konieczności do uzyskania decyzji i pozwoleniu na budowę. Powyższe związane jest z obowiązkiem pokrycia wszystkich tych kosztów przez Wykonawcę. c) Wykonanie wszelkich opracowań i dokumentacji oraz uzyskanie wszelkich zgód, zezwoleń i aktów administracyjnych, które są niezbędne do realizacji inwestycji. d) Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego (zawierający między innymi: kosztorys inwestorski z przedmiarami, uwzględniający podział na różne kategorie) i pozyskanie akceptacji Zamawiającego na całą dokumentację przed złożeniem jej wraz ze zgłoszeniem lub wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. e) Jeśli zajdzie konieczność zgłoszenia lub uzyskania ostatecznej, a w przypadku wniesienia odwołania do właściwego organu, prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę. f) Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas całego procesu realizacji inwestycji do czasu uzyskania prawomocnej/ ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. 2. Załączniki do OPZ: Wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów 3. Wymagane branże projektowe 1) Branża drogowa 2) Branża architektoniczna 3) Branża elektryczna 4) Branża sanitarna 5) Branża telekomunikacyjna (w tym bezprzewodowa) 4. Terminy wykonania zamówienia Etap 1: 1) 40 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego Zamawiającemu; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego i ZDMiKP. Etap 2: 2) 3 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej wymaganej dokumentacji do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 3) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 4) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 5) 5 dni roboczych od otrzymania poprawionej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 6) 5 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 7) 7 miesięcy od zgłoszenia przez Zamawiającego potrzeby wykonywania II Etapu - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego pozwolenia na budowę (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) na podstawie dokumentacji zaakceptowanej przez Zamawiającego; dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; ewentualnie w przypadku, gdy pozwolenie na budowę nie jest wymagane – dostarczenie zamawiającemu dowodu, że organ nie wniósł sprzeciwu w wymaganym terminie. 5. Kluczowe terminy wykonania zamówienia Kluczowe terminy wykonania zamówienia to termin wskazany w Etapie I – ust. 1 (dostarczenie projektu koncepcyjnego) oraz w Etapie II – ust. 7 (dostarczenie ostatecznego pozwolenia na budowę lub dowodu braku sprzeciwu organu w przypadku zgłoszenia). 6. Wynagrodzenie za wykonanie zamówienia Wykonawcy należą się następujące części wynagrodzenia po wykonaniu poniższych czynności: 1) 30 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu projektu koncepcyjnego; 2) 15 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po uzyskaniu akceptacji projektu koncepcyjnego ze strony ZDMiKP i Zamawiającego; 3) 50 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu ostatecznego (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji niezbędnej do pozwolenia na budowę zaakceptowanej przez Zamawiającego; ewentualnie dowodu braku sprzeciwu organu w przypadku zgłoszenia; 4) 5 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto – po uzyskaniu ostatecznej (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnej) decyzji o pozwoleniu na użytkowanie inwestycji wybudowanej na podstawie projektu Wykonawcy – za sprawowanie nadzoru autorskiego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71320000-7, 71220000-6, 71248000-8

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 1,00
cena 1,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 3 Nazwa: Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej modernizacji sieci kanalizacji deszczowej zewnętrznej wraz z zabezpieczeniem budynku BCTW przed zalewaniem opadami deszczu, w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 187 na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo - Wystawienniczego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji.
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Uwaga - część 3 nazywana jest w treści SIWZ częścią C. 1. Przedmiot zamówienia 1) Nazwa zadania „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej modernizacji sieci kanalizacji deszczowej zewnętrznej wraz z zabezpieczeniem budynku BCTW przed zalewaniem opadami deszczu w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 187 na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo - Wystawienniczego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji” 2) Obszar opracowania obejmuje w szczególności części działek 8/15, 8/14 obręb 0362 w Bydgoszczy – teren BCTW i przyległy. 3) Zakres zadania - Etap I: a) przygotowanie projektu koncepcyjnego, b) uzyskanie pozytywnej oceny inwestora (BPPT) a w razie konieczności zmodyfikować lub poprawić projekt koncepcyjny. 4) Zakres zadania - Etap II: a) Pozyskanie wszystkich wymaganych prawem map, uzgodnień, opinii i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji i pozwolenia na budowę (a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to uzyskania urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia). Powyższe związane jest z obowiązkiem pokrycia wszystkich tych kosztów przez Wykonawcę. b) Wykonanie projektu budowlanego (zawierającego między innymi: kosztorys inwestorski z przedmiarami uwzględniający podział na różne kategorie) i pozyskanie akceptacji Zamawiającego na całą dokumentację przed złożeniem jej wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniem. c) Wykonanie wszelkich opracowań i dokumentacji oraz uzyskanie wszelkich zgód, zezwoleń i aktów administracyjnych, które są niezbędne do realizacji inwestycji. d) Uzyskanie ostatecznej (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnej) decyzji o pozwoleniu na budowę (a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to uzyskanie urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia). e) Wykonanie pozostałej dokumentacji (w tym projektu wykonawczego wraz ze wszystkimi opracowaniami) niezbędnej do realizacji inwestycji (np. SST, projekt organizacji ruchu, itd.) i pozyskanie akceptacji Zamawiającego na całą dokumentację. f) Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas całego procesu realizacji inwestycji do czasu uzyskania prawomocnej/ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. 2. Załączniki do OPZ: 1) Mapa inwentaryzacyjna powykonawcza 2009 etap I 2) Mapa inwentaryzacyjna 07 2015 – po budowie BCTW 3) Plansza zbiorcza sieci BCTW 4) Mapa inwentaryzacyjna powykonawcza 2019 – po budowie przepompowni na sieci deszczowej 3. Wymagane branże projektowe 1) Branża sanitarna 2) Branża drogowa 4. Terminy wykonania zamówienia Etap 1: 1) 30 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego Zamawiającemu; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego, które może wiązać się z koniecznością korekty projektu koncepcyjnego; Etap 2: 3) 30 dni kalendarzowych od zatwierdzenia przez Zamawiającego projektu koncepcyjnego – termin dostarczenia przez Wykonawcę kompletnej dokumentacji wymaganej do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; w przypadku konieczności zmiany decyzji środowiskowej, pozwolenia wodnoprawnego, decyzji o warunkach zabudowy – termin ten podlega przedłużeniu o czas niezbędny do pozyskania wskazanych decyzji), 4) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 5) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 6) 5 dni roboczych od otrzymania poprawionej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 7) 5 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 8) 5 miesięcy od zatwierdzenia przez Zamawiającego projektu koncepcyjnego - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego (w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji zaakceptowanej przez Zamawiającego (a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to dostarczenia urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia); w przypadku konieczności zmiany decyzji środowiskowej, pozwolenia wodnoprawnego, decyzji o warunkach zabudowy – termin ten podlega przedłużeniu o czas niezbędny do pozyskania wskazanych decyzji); dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; 9) 30 dni kalendarzowych od dostarczenia pozwolenia na budowę (a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to od dostarczenia urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia) – termin dostarczenia przez Wykonawcę pozostałej kompletnej dokumentacji niezbędnej do wykonania inwestycji do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 10) 10 dni roboczych od otrzymania dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 11) 10 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 5. Kluczowe terminy wykonania zamówienia Kluczowe terminy wykonania zamówienia to termin wskazany w Etapie I – pkt 1 (dostarczenie projektu koncepcyjnego) oraz w Etapie II – pkt 8 (dostarczenie ostatecznego pozwolenia na budowę a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to od dostarczenie urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia). 6. Wynagrodzenie za wykonanie zamówienia Wykonawcy należą się następujące części wynagrodzenia po wykonaniu poniższych czynności: 1) 15 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu projektu koncepcyjnego; 2) 50 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu ostatecznego (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji niezbędnej do pozwolenia na budowę zaakceptowanej przez Zamawiającego (a jeśli dokumentacja jest objęta zgłoszeniem, to od dostarczenie urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia), 3) 30 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po uzyskaniu akceptacji pozostałej kompletnej dokumentacji niezbędnej do wykonania inwestycji ze strony Zamawiającego; 4) 5 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto – po uzyskaniu ostatecznej (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnej) decyzji o pozwoleniu na użytkowanie inwestycji wybudowanej na podstawie projektu Wykonawcy – za sprawowanie nadzoru autorskiego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71320000-7, 71220000-6, 71248000-8

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 9
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 1,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 4 Nazwa: Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej obiektu pod roboczą nazwą Inkubator Przedsiębiorczości na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji.
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Uwaga - część 4 nazywana jest w treści SIWZ częścią D. 1. Przedmiot zamówienia: 1) Pełna nazwa zadania „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej obiektu pod roboczą nazwą Inkubator Przedsiębiorczości na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wraz z uzyskaniem wszystkich dokumentów niezbędnych do realizacji inwestycji.” 2) Szacunkowa wartość zamówienia: 760 000,00 zł netto. 3) Dofinansowanie Zamawiający planuje ubiegać się o dofinansowanie przedmiotu zamówienia oraz realizacji inwestycji w ramach Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 1 Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, Działanie 1.4 Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości Poddziałania 1.4.3 Rozwój infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego 4) Parametry i wytyczne co do obiektu i działki. a) Planowany koszt robót budowlanych - nie więcej niż 19 000 000 zł netto. b) Lokalizacja inwestycji: działki 7/538, 7/533, 7/378, obręb 132 w Bydgoszczy, wraz z działkami przez które gestorzy sieci wyznaczą przebieg przyłączy oraz działki na których zlokalizowane będą dojazdy/zjazdy/przejazdy. c) Łączna powierzchnia terenu inwestycji ok. 1,799 ha + działki przez które gestorzy sieci wyznaczą przebieg przyłączy oraz działki na których zlokalizowane będą dojazdy/zjazdy/przejazdy. d) Budynek lub zespół budynków z przeznaczeniem magazynowo-biurowym o powierzchni łącznej maksymalnie około 5000 m2. e) Inwestycja umiejscowiona na działce tak, by nie kolidowała z istniejącą magistralą wodną. f) Wysokość użytkowa powierzchni magazynowej ok. 7,5 m. g) Nośność posadzki w części magazynowej nie mniej niż 6,5 t/m2. h) Część biurowa wyposażona w wentylację mechaniczną oraz klimatyzację, część magazynowa wentylacja mechaniczna bez odzysku ciepła. i) Część magazynowa zaprojektowana z oświetleniem naturalnym jak dla pomieszczenia produkcyjnego (przeznaczonego na pobyt stały ludzi). j) Stolarka okienna i drzwiowa aluminiowa. k) Ilość miejsc parkingowych dla aut osobowych i ciężarowych do uzgodnienia na etapie koncepcji. l) Pomieszczenia techniczne pod rozdzielnie główną, kotłownię (węzeł cieplny KPEC), rozdzielnię elektryczną, serwerownię. m) Konstrukcję i pokrycie dachu zaprojektować tak aby była możliwość późniejszego montażu na niej instalacji solarnej (konstrukcje wsporcze pod panele solarne wchodzą w zakres projektu). n) Projekt musi uwzględniać w zakresie przyłącza mediów oraz trafostacji abonenckiej. o) Budynek/ki wyposażony/e w systemy: alarmowy, BMS, SMS, CCTV, SSP, SSWIM, centralę telefoniczną (kompatybilną z istniejącą w biurowcu IDEI) i integrację tych wszystkich systemów w obrębie obiektu. p) Teren inwestycji ogrodzony. q) Preferowany kierunek prowadzenia przyłączy od strony ulicy Matuszewskiego (przez teren ochrony konserwatorskiej), dojazd od budynku IDEA/Centrum technologicznego. r) Zaprojektowanie organizacji ruchu na dojeździe do inwestycji. s) Zamawiający zwraca uwagę, że w pobliżu znajdują się stanowiska roślin chronionych (kruszczyk) oraz w pasie ulicy Matuszewskiego nie ma sieci KPECu oraz gazowej. t) Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania Wytycznych w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 aktualnych na etapie realizacji umowy. W przypadku wejścia w życie w trakcie realizacji umowy nowych wytycznych, Wykonawca będzie zobowiązany je uwzględnić, niezależnie na jakim etapie wykonania umowy wejdą w życie nowe wytyczne. 5) Zakres zadania - I Etap a) Przygotowanie trzech koncepcji, które zostaną przedstawione Zamawiającemu do wyboru. b) Pozyskanie wszystkich wymaganych prawem map, uzgodnień, opinii i innych dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji i pozwolenia na budowę (w tym decyzja środowiskowa, operat wodno-prawny, warunki przyłączenia do sieci), c) Wykonanie wszelkich opracowań i dokumentacji, które są niezbędne do otrzymania pozwolenia na budowę. d) Sporządzenie projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę. e) Sporządzenie projektów budowlanych niezbędnych przyłączy oraz zjazdów/dojazdów/przejazdów. f) Pozyskanie uprzedniej, pisemnej akceptacji Zamawiającego na całą dokumentację przed jej złożeniem do Wydziału Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniem. g) Pozyskanie akceptacji plastyka miejskiego, Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy oraz, w razie konieczności, konserwatora zabytków. h) Uzyskanie ostatecznego (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę, a jeśli część dokumentacji jest objęta zgłoszeniem, to uzyskanie dodatkowo urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia. 6) Zakres zadania – II Etap a) Drugi etap warunkowany jest uzyskaniem dofinansowania z funduszy unijnych na wybudowanie obiektu objętego pozwoleniem na budowę. Wykonawca podejmie czynności w ramach Etapu II tylko na podstawie zgłoszenia Zamawiającego. W razie nieuzyskania dofinansowania na roboty budowlane wskazane projektem wykonanym przez Wykonawcę, Zamawiający ma prawo nie zgłaszać potrzeby wykonania prac w ramach Etapu II, tylko rozwiązać umowę i rozliczyć się z Wykonawcą jedynie z wynagrodzenia za I Etap. Wykonawca nie będzie wnosić żadnych dodatkowych roszczeń z tytułu rozwiązania umowy przez Zamawiającego z tego tytułu. b) Wykonanie projektu wykonawczego wraz z przyłączami (zawierający między innymi: kosztorys inwestorski z przedmiarami uwzględniający podział na różne kategorie, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, dokumentację hydrologiczną i geologiczno-inżynierską, informacją BIOZ, plan zapewniania jakości, projekt organizacji robót). c) Wykonanie wszelkich opracowań i dokumentacji, które są niezbędne do prawidłowego, terminowego i kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia. d) Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas całego procesu realizacji inwestycji do czasu uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnej). 2. Załącznik do OPZ: Wyrys z proponowanym terenem inwestycji. 3. Wymagane branże projektowe: 1) Branża architektoniczna 2) Branża konstrukcyjna 3) Branża drogowa 4) Branża elektryczna 5) Branża sanitarna 6) Branża telekomunikacyjna (w tym bezprzewodowa) 4. Harmonogram wykonania zamówienia: Etap 1: 1) 40 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy – termin dostarczenia przez Wykonawcę trzech projektów koncepcyjnych do akceptacji Zamawiającego; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 2) 7 dni roboczych od otrzymania koncepcji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 3) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 4) 7 dni roboczych od otrzymania poprawionego projektu koncepcyjnego przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 5) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu koncepcyjnego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; dostarczenie do siedziby Zamawiającego lub co najmniej drogą elektroniczną; 6) 4 miesiące od daty podpisania umowy– termin dostarczenia przez Wykonawcę projektu budowlanego do akceptacji Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 7) 7 dni roboczych od otrzymania projektu budowlanego przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 8) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu budowlanego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 9) 7 dni roboczych od otrzymania poprawionego projektu budowlanego przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 10) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę projektu budowlanego uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 11) 7 miesięcy od daty podpisania umowy - termin dostarczenia przez Wykonawcę ostatecznego (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji uprzednio zaakceptowanej przez Zamawiającego; a jeśli część dokumentacji jest objęta zgłoszeniem, to dostarczenie dodatkowo urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia; dostarczenie w formie papierowej do siedziby Zamawiającego; Etap II: 12) 5 miesięcy od daty zawiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego o potrzebie wykonania prac w ramach Etapu II – termin dostarczenia przez Wykonawcę pozostałej dokumentacji do akceptacji Zamawiającego, o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 13) 7 dni roboczych od otrzymania pozostałej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na wnoszenie uwag i sugestii lub akceptację; 14) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę pozostałej dokumentacji uwzględniającej uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 15) 7 dni roboczych od otrzymania poprawionej pozostałej dokumentacji przez Zamawiającego – Zamawiający ma czas na akceptację lub stwierdzenie, że uwagi i sugestie nie zostały uwzględnione; 16) 7 dni roboczych od otrzymania uwag i sugestii Zamawiającego – termin dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę pozostałej dokumentacji uwzględniającego uwagi i sugestie Zamawiającego; o dotrzymaniu terminu decyduje dostarczenie do siedziby Zamawiającego w formie papierowej i elektronicznej; 5. Kluczowe terminy wykonania zamówienia Kluczowe terminy wykonania zamówienia to termin wskazany Etap I pkt 6 (dostarczenie projektu budowlanego), Etap I pkt 11 (dostarczenie ostatecznego, a w przypadku skargi do sądu - prawomocnego pozwolenia na budowę a jeśli część dokumentacji jest objęta zgłoszeniem, to dostarczenie dodatkowo urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia) oraz Etap II pkt 12 (dostarczenie pozostałej dokumentacji). 6. Wynagrodzenie za wykonanie zamówienia Wykonawcy należą się następujące części wynagrodzenia po wykonaniu poniższych czynności: 1) 55 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu ostatecznego (a w przypadku skargi do sądu – prawomocnego) pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji niezbędnej do pozwolenia na budowę zaakceptowanej przez Zamawiającego a jeśli część dokumentacji jest objęta zgłoszeniem, to dostarczenie dodatkowo urzędowego potwierdzenia o braku wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia – I Etap, 2) 40 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto po dostarczeniu Zamawiającemu pozostałej dokumentacji zaakceptowanej przez Zamawiającego (Etap II), 3) 5 % wartości całkowitego wynagrodzenia brutto – po uzyskaniu ostatecznej (a w przypadku wniesienia skargi do sądu – prawomocnej) decyzji o pozwoleniu na użytkowanie inwestycji wybudowanej na podstawie projektu Wykonawcy – za sprawowanie nadzoru autorskiego.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71320000-7, 71220000-6, 71248000-8

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 20
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium Znaczenie
cena 1,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






NAJNOWSZE ZLECENIE
Poszukiwane ekipy na farmy fotowoltaiczne - Bydgoszcz
  • Lokalizacja zleceniakujawsko-pomorskie
  • Data dodania28-03-2024
  • Zleceniodawcaosoba fizyczna
Poszukiwane ekipy na farmy fotowoltaiczne. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
NAJNOWSZE ZLECENIA
NAJNOWSZE USŁUGI